PDA

View Full Version : αποσυμπιεστης???????????



dlabrakis
02/01/2014, 18:47
καλησπερα και καλη χρονια με υγεια.
θα ηθελα να ρωτησω για ενα αποσυμπιεστη απο ενα dr 650 rse του 95....θελω να τον βγαλω....επειδη κανω το μηχανακι λιτο,αυτο μου την δινει....δε μ αρεσει.
επειδη δεν ηξερα αν καν δουλευει,του εβαλα ρευμα στους ακροδεκτες και αμεσως τραβηξε το συρματοσχοινο(λειτουργει σαν ηλεκτρομαγνητης)......δεν ειδα πριν λυσω το μοτο αν δουλευε πανω....
και ξαναρωτω...μπορω να τον αφαιρεσω? και να βαλω μανετακι αν χρειαζεται?η τιποτα? που το προτιμω...
οσον αφορα μπαταρια θα βαλω μια πολυ δυνατη,εξ αλλου δε θα κυκλοφορει καθε μερα....μια το μηνα και να δουμε...306937

dlabrakis
03/01/2014, 10:03
????????????

byron
03/01/2014, 10:21
καλησπερα και καλη χρονια με υγεια.
θα ηθελα να ρωτησω για ενα αποσυμπιεστη απο ενα dr 650 rse του 95....θελω να τον βγαλω....επειδη κανω το μηχανακι λιτο,αυτο μου την δινει....δε μ αρεσει.
επειδη δεν ηξερα αν καν δουλευει,του εβαλα ρευμα στους ακροδεκτες και αμεσως τραβηξε το συρματοσχοινο(λειτουργει σαν ηλεκτρομαγνητης)......δεν ειδα πριν λυσω το μοτο αν δουλευε πανω....
και ξαναρωτω...μπορω να τον αφαιρεσω? και να βαλω μανετακι αν χρειαζεται?η τιποτα? που το προτιμω...
οσον αφορα μπαταρια θα βαλω μια πολυ δυνατη,εξ αλλου δε θα κυκλοφορει καθε μερα....μια το μηνα και να δουμε...306937


????????????

Ti αναρωτιέσαι ακριβώς?
Συνήθως όταν θέλουμε ένα μηχανάκι "λιτό", βγάζουμε κανένα πλαστικό, κανένα λασπωτήρα, κανένα καθρέφτη, αλλάζουμε φανάρι με μικρότερο, αυτοκόλλητα αν είναι τσίρκουλο και γενικά τα (οπτικά) περιττά.

Εσύ ξεκινάς την "λιτότητα" αφαιρώντας τον αποσυμπιεστή με μονοκύλινδρο 650? :lol:

OMG + 3 lol :tooth:

vaska
03/01/2014, 10:24
Ti αναρωτιέσαι ακριβώς?
Συνήθως όταν θέλουμε ένα μηχανάκι "λιτό", βγάζουμε κανένα πλαστικό, κανένα λασπωτήρα, κανένα καθρέφτη, αλλάζουμε φανάρι με μικρότερο, αυτοκόλλητα αν είναι τσίρκουλο και γενικά τα (οπτικά) περιττά.

Εσύ ξεκινάς την "λιτότητα" αφαιρώντας τον αποσυμπιεστή με μονοκύλινδρο 650? :lol:

OMG + 3 lol :tooth:

ήμαρτον ρε πρωί πρωί

:bawl:

byron
03/01/2014, 10:28
ήμαρτον ρε πρωί πρωί

:bawl:

E μα, συγνώμη ρε ΄σεις.
Που τον έχει τον έρμο τον αποσυμπιεστή και ενοχλεί? Πάνω στη σέλλα? :eleison:

OldMan
03/01/2014, 11:06
Στα ανταλλακτικά είμαστε - καλά είμαστε...:D

SHOOTER045
03/01/2014, 11:17
Κομμενη μανιβελα,σπασμενα γραναζια-αξονας κλπ
Τα λογικα επακολουθα

OldMan
03/01/2014, 11:20
Κομμενη μανιβελα,σπασμενα γραναζια-αξονας κλπ
Τα λογικα επακολουθα
Γόνατο, κνήμη, περόνη, ταρσός, μετατάρσιο κ.λ.π.
Τα λογικά προηγούμενα

notakos600
03/01/2014, 11:27
Κάποιοι θα σκότωναν για έναν ηλεκτρικό αποσυμπιεστή, εσύ διάλεξες να τον πετάξεις.
Προσωπικά δεν γνώριζα ότι τα DR 650 είχαν τέτοιο κόλπο. :eek: :beer:

SHOOTER045
03/01/2014, 11:28
Να μεταφερθει στα ιατρικα πλιζζζζ

byron
03/01/2014, 11:40
σιγά τα αίματα ρε ΄σεις...:p

Το RSE...δεν έχει μανιβέλλα αλλά μόνο μίζα, γιαυτο και προφανώς ο κάτοχος θέλει να τοποθετήσει μια "πολύ δυνατή μπαταρία", (για να σπάσει τη συμπίεση υποθέτω).:D

OldMan
03/01/2014, 11:45
ο κάτοχος θέλει να τοποθετήσει μια "πολύ δυνατή μπαταρία", (για να σπάσει τη συμπίεση υποθέτω).:D
Βύρωνα, σ'αγαπάω σ'εκτιμάω αλλά κάνε τα κουμάντα σου...:smokin:

vaska
03/01/2014, 11:52
Μαστορά μου μιας κι έχω το ίδιο μηχανάκι και το χρησιμοποιώ καθημερινά, αν τελικά πετάξεις τον αποσυμπιεστή, τον θέλω εγώ. Πακετάρισέ τον φώναξε μια σπίντεξ και η χρέωση δικιά μου. Το ίδιο ισχύει και για την πίσω ανάρτηση.

Χωρίς ίχνος ειρωνίας, μιλάω πολύ σοβαρά.

byron
03/01/2014, 11:53
Βύρωνα, σ'αγαπάω σ'εκτιμάω αλλά κάνε τα κουμάντα σου...:smokin:

Αγαπημένε μου Αντώνη, γνωρίζω την αδυναμία σου στην περιγραφή τεχνικών χαρακτηριστικών με συντομογραφίες τύπου "σκληρή ανάρτηση", "δυνατή μπαταρία", "καλός φορτιστής" κλπ κλπ, και την εκμεταλλεύομαι... :smokin:

OldMan
03/01/2014, 11:59
Χωρίς ίχνος ειρωνίας, μιλάω πολύ σοβαρά.
Μήπως θα βόλευε να πουμε στο παλικάρι ότι εκτός από τον αποσυμπιεστή δεν χρειάζεται και το αμορτισέρ...???

notakos600
03/01/2014, 12:02
Βασίλη, κάνε μια λίστα με τα πράγματα που σου λείπουνε να τελειώνουμε. :lol::beer:

byron
03/01/2014, 12:06
Μήπως θα βόλευε να πουμε στο παλικάρι ότι εκτός από τον αποσυμπιεστή δεν χρειάζεται και το αμορτισέρ...???

:tooth: :tooth: :tooth:

OldMan
03/01/2014, 12:16
Λοιπόν κούκλε..

Ασε τον αποσυμπιεστή στη θέση του, γιατί ακόμη και τερατογιγαντιαία μπαταρία να βάλεις, την συμπίεση την σπάει (τι ψυχή θα παραδώσω ο φούστης..) η μίζα, με την δεύτερη να έχει να διαλέξει εάν θα στραβώσει δόντια ή/και αυλάκι σφηνόδρομου ή εάν απλά θα κάψει τύλιγμα...

Εναλλάκτικά (και για να κάνει και η πατρινή ανορεκτικιά μοντέλα την δουλειά της) μπορείς να βάλεις χειροκίνητο αποσυμπιεστή αρκέι να ρυθμίσεις σωστα το μανετάκι (και να ξέρεις ποτε πρέπει να το τραβήξεις και πότε όχι..)

vaska
03/01/2014, 12:33
Πάντως χωρίς πλάκα η μίζα στο συγκεκριμένο μηχανάκι καλείται να διαχειριστεί μπόλικα φορτία και την ακούει άσχημα ακόμα και με τον αποσυμπιεστή. Τρώει το καρέ και το χειρότερο είναι ότι μασάει κι ένα ενδιάμεσο γρανάζι που ονομάζεται idler, το κόστος του οποίου είναι αρκετά υψηλό. Η μαμά suzuki το αντικατέστησε με πολύ φαρδύτερο (σχεδόν 5 φορές πιο φαρδύ) και το κόστος του είναι 160 ευρωπαϊκά περίπου + αποστολικά. :cry::cry:

Άσε λοιπόν αποσυμπιεστή στη θέση του κι ελάφρωσε το μηχανάκι αλλού

vaska
03/01/2014, 12:35
Βασίλη, κάνε μια λίστα με τα πράγματα που σου λείπουνε να τελειώνουμε. :lol::beer:

δεν χρειάζομαι τπτ απλά είμαι προνοητικό παιδί (για το πίσω αμορτισέρ πάντως δεν θα έλεγα όχι)

:bawl:

OldMan
03/01/2014, 12:46
το κόστος του είναι 160 ευρωπαϊκά περίπου + αποστολικά.
Ο "τρελός" κάνει τόσα φραγκα ρε Μπίλυ..?? :confused:

Σκάσε στον Σωτηράκη 150 να σου φτιάχει καμιά δεκαριά...

vaska
03/01/2014, 13:09
Ο "τρελός" κάνει τόσα φραγκα ρε Μπίλυ..?? :confused:

Σκάσε στον Σωτηράκη 150 να σου φτιάχει καμιά δεκαριά...

οου γιες, τόσα κάνει. Είχα μιλήσει και με Σωτήρη και ήταν κοντά στο κατοστάρικο να φτιάξει ένα, αλλά την καθάρισα ψιλοφτηνά, πέτυχα ένα σε δημοπρασία.

byron
03/01/2014, 13:21
Ο "τρελός" κάνει τόσα φραγκα ρε Μπίλυ..?? :confused:


Παίζει να γίνει το nick του ιδιοκτήτη, με τα λεφτά που θα σκάει :tooth:

OldMan
03/01/2014, 13:29
πέτυχα ένα σε δημοπρασία.
Πιστεύω όχι στου Shotheby's...
(εκεί ανεβαίνουν οι καδενες των XR..)

McGyver
03/01/2014, 13:31
το κόστος του είναι 160 ευρωπαϊκά περίπου + αποστολικά.

Ναι, αλλά έχει τζάμπα ιεραποστολικά...

OldMan
03/01/2014, 13:35
Ναι, αλλά έχει τζάμπα ιεραποστολικά...
Δεν νομίζω να ήθελες τον Μπιλλάρα σε ιεραποστολική στάση ...
(καλύτερα να κάνεις 200αρες στον πάγκο..)

dlabrakis
03/01/2014, 13:37
ευχαριστώ για τις απαντήσεις ........αν βάλω μανετακι τι πρέπει να ρυθμίσω? λογικά θέλει κάποιο συγκεκριμένο χρόνο να πατηθεί σε σχέση με τη μιζια...έχετε κάτι κατά νου?

McGyver
03/01/2014, 13:42
Δεν νομίζω να ήθελες τον Μπιλλάρα σε ιεραποστολική στάση ...
(καλύτερα να κάνεις 200αρες στον πάγκο..)

:lol:

:moutza:

:rotflmao:

vaska
03/01/2014, 13:44
Δεν νομίζω να ήθελες τον Μπιλλάρα σε ιεραποστολική στάση ...
(καλύτερα να κάνεις 200αρες στον πάγκο..)

Με υποτιμάς Γέροντα και δεν είναι σωστό αυτό


ευχαριστώ για τις απαντήσεις ........αν βάλω μανετακι τι πρέπει να ρυθμίσω? λογικά θέλει κάποιο συγκεκριμένο χρόνο να πατηθεί σε σχέση με τη μιζια...έχετε κάτι κατά νου?

Ρε συ ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί θες να μπλέξεις, το ψιψιψψίνι αυτό δεν είναι σε μέρος όπου βγάζει μάτι για να θες να το αφαιρέσεις. Άστο εκεί που το έβαλε ο ρημάδης ο κατασκευαστής και τζόλεψε κάτι άλλο αν θες και καλά κάτι να πειράξεις.

OldMan
03/01/2014, 13:48
ευχαριστώ για τις απαντήσεις ........αν βάλω μανετακι τι πρέπει να ρυθμίσω? λογικά θέλει κάποιο συγκεκριμένο χρόνο να πατηθεί σε σχέση με τη μιζια...έχετε κάτι κατά νου?
Εμείς ευχαριστούμε για την ερώτηση..

Σχετικά με το μανετάκι, ρυθμίζεις την διαδρομή της ντίζας να ειναι ίδια με αυτήν του αποσυμπιεστή...
Το πατας μαζί (ή πριν) πατήσεις το κουμπί της μίζας και το αφήνεις με το που θα πάρει την πρώτη στροφή ο στρόφαλος, συνεχίζοντας την μιζιά...
(αν το κρατήσεις παραπάνω, πιθανόν να στεναχωρηθούν οι βαλβίδες...)

SHOOTER045
03/01/2014, 14:33
Οποτε αστο στο αυτοματο...

Bowleno
03/01/2014, 14:50
Εμείς ευχαριστούμε για την ερώτηση..

(αν το κρατήσεις παραπάνω, πιθανόν να στεναχωρηθούν οι βαλβίδες...)

Και την τόση στεναχώρια των βαλβίδων δεν την αντέχουν με την σειρά τους το πιστόνι και η μπιέλα και τα πιάνει και αυτά το κλάμα.....
Το κλάμα αυτό κοστίζει ΠΟΛΥ!
Κάνε αυτό που σου λένε τα παιδιά πιο πάνω και άστον ήσυχο εκεί που κάθεται, έχει τόοοοσα άλλα να αφαιρέσεις (όπως π.χ. το πίσω αμορτισέρ που θέλει ο Βασίλης :D )

zannisvel
03/01/2014, 15:32
Εγω θα εβγαζα και δαγκανες και δισκους. Αμαρτια να κουβαλας τοσο βαρος.

dlabrakis
03/01/2014, 16:44
σα δε ντρεπεστε να με κοροιδευετε!!!!

vaska
03/01/2014, 17:31
Και την τόση στεναχώρια των βαλβίδων δεν την αντέχουν με την σειρά τους το πιστόνι και η μπιέλα και τα πιάνει και αυτά το κλάμα.....
Το κλάμα αυτό κοστίζει ΠΟΛΥ!
Κάνε αυτό που σου λένε τα παιδιά πιο πάνω και άστον ήσυχο εκεί που κάθεται, έχει τόοοοσα άλλα να αφαιρέσεις (όπως π.χ. το πίσω αμορτισέρ που θέλει ο Βασίλης :D )


Έτσι έτσι, που θα πάει θα τον πείσουμε για το άχρηστο του πράγματος.

Bowleno
03/01/2014, 18:31
σα δε ντρεπεστε να με κοροιδευετε!!!!

Και καλά κάνουμε αφού επιμένεις να κάνεις κάτι που ΟΛΟΙ εδώ προσπαθούμε να σε αποτρέψουμε και δεν ακούς (εκτός και ο μπαμπάς σου είναι εφοπλιστής :p οπότε πάσο)

KotsosDR
03/01/2014, 23:59
Μαστορά μου μιας κι έχω το ίδιο μηχανάκι και το χρησιμοποιώ καθημερινά, αν τελικά πετάξεις τον αποσυμπιεστή, τον θέλω εγώ. Πακετάρισέ τον φώναξε μια σπίντεξ και η χρέωση δικιά μου. Το ίδιο ισχύει και για την πίσω ανάρτηση.

Χωρίς ίχνος ειρωνίας, μιλάω πολύ σοβαρά.

υπ΄οψην οτι το rse εχει αλλες αναρτησεις απο το δικο σου :beer:

motomaniac
04/01/2014, 22:14
πανε να πατησεις μανιβελα απο xt srx που να μην δουλδευει ο αποσυμπιεστης και μετα αναρωτησου αν εχει δουλεια να υπαρχει η οχι. κι οσον αφορα το μανετακι σου απαντησε ο παλιος. εγω να ρωτησω απλα γιατι δνε το θες το σκατουλακι πανω? θα γινει εντουρο η μηχανη?

dlabrakis
04/01/2014, 23:10
street tracker..........

motomaniac
04/01/2014, 23:27
street tracker..........

ki ενοχλει αισθητικα ε?

sonic22
05/01/2014, 14:31
Μπορει να θελει να το βαζει μπροστα σπροχτο και να εχει βγαλει και την μανιβελα και τον αποσυμπιεστη.

dlabrakis
05/01/2014, 14:57
τελικα ηταν λαθος μου που εβαλα αυτη την ερωτηση εδω.....ειμαι πολυ λιγος για εδω....

εξαιρειται ο oldman που πραγματικα απαντησε..

motomaniac
05/01/2014, 14:58
einai καπου εδω το μπαρμπαδελι που θελεις να βγαλεις η του λειπει κι αυτουνου? http://thekneeslider.com/suzuki-dr650-street-tracker/
http://www.thumpertalk.com/topic/864632-dr650-street-trackerfighter/
http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=857154

χωρις δοση ειρωνιας ετσι? απλα θελω να δω που σκατα μπαινει και γιατι θες να το βγαλεις. αν λειπει απο ολα τοτε οκ.

dlabrakis
05/01/2014, 16:39
δεν εχει κανενα απ αυτα....μονο το δικο μου το εχει...:cry:

buckley
05/01/2014, 20:19
Έχεις ως βάση ένα μάλλον "ακατάλληλο" μηχανάκι, που για να γίνει tracker πρέπει να του μαμησεις τη μάνα, τον πατέρα και όλο το hamamutsu.
Απλα χρειάζεται κόψιμο σκελετού, αναρτήσεων, αλλαγή τροχών, ντεπόζιτο, σέλλα, υποπλαισιο, εξάτμιση, όργανα και άλλες 10.000 μαλακιουλες για να φτιαχτεί και μας τη λες επειδή είναι γελοίο το να ασχολείσαι...με τον αποσυμπιεστή ???

Μας δουλεύεις ή μιλάς σοβαρά? Αν μιλάς σοβαρά, να το κοιτάξεις μην τ'αφησεις έτσι. Νέο παιδί είσαι..

Ακατάλληλο-ακατάλληλο αλλά εδώ http://thekneeslider.com/suzuki-dr650-street-tracker/ (πλην τελικού εξάτμισης και φίλτρου αέρα που έπρεπε να το κρύψει πιο καλά) μη μου πεις ότι είναι άσχημο το αποτέλεσμα.Τώρα τι του στοίχισε σε χρόνο και χρήμα δεν ξέρω αλλά τουλάχιστον μικρός είναι ο φίλος οπότε χρόνο έχει...

dlabrakis
05/01/2014, 20:32
Έχεις ως βάση ένα μάλλον "ακατάλληλο" μηχανάκι, που για να γίνει tracker πρέπει να του μαμησεις τη μάνα, τον πατέρα και όλο το hamamutsu.
Απλα χρειάζεται κόψιμο σκελετού, αναρτήσεων, αλλαγή τροχών, ντεπόζιτο, σέλλα, υποπλαισιο, εξάτμιση, όργανα και άλλες 10.000 μαλακιουλες για να φτιαχτεί και μας τη λες επειδή είναι γελοίο το να ασχολείσαι...με τον αποσυμπιεστή ???

Μας δουλεύεις ή μιλάς σοβαρά? Αν μιλάς σοβαρά, να το κοιτάξεις μην τ'αφησεις έτσι. Νέο παιδί είσαι..

το τι χρειαζεται η δε χρειαζεται το ξερω πολυ καλα,κι ολα αυτα που εχεις προαναφερει,θα γινουν ετσι κι αλλιως.για να επιμενω για τον αποσυμπιεστη εχω το λογο και το δικιο μου,απο αισθητικης αποψης.
εξ αλλου η ερωτηση μου ηταν συγκεκριμενη,το θεμα εσεις το .@%@*ισατε....

vaska
05/01/2014, 21:07
τελικα ηταν λαθος μου που εβαλα αυτη την ερωτηση εδω.....ειμαι πολυ λιγος για εδω....

εξαιρειται ο oldman που πραγματικα απαντησε..

Είσαι άδικος σε γενικές γραμμές και αυτό θεωρώ επειδή δεν άκουσες αυτό που θα ήθελες ν΄ακούσεις ότι δλδ "βγάλτο το γμμνο δεν τρέχει και τπτ". Οι περισσότεροι συμπεριλαμβανομένου κι εμού σου είπαν με απλά λόγια και με μπόλικο χιούμορ ότι θα κάνεις ζημιά ή αν το θες αλλιώς κινδυνεύεις να κάνεις χοντρή ζημιά στο μοτέρ η οποία δεν δικαιολογεί την απομάκρυνση του αποσυμπιεστή στο όνομα της όποιας καλαισθησίας. Ακόμα και αυτό που σου είπε ο Αντώνης, για να το εφαρμόσεις θα πρέπει να είσαι πάρα μα πάρα πολύ προσεκτικός. Εγώ σου εξήγησα (μιας και το αντιμετώπισα πρόσφατα) ότι η μίζα τραβάει ήδη τα ζόρια της με αποσυμπιεστή, πόσο μάλλον χωρίς.

Στην τελική όμως δικό σου είναι το μηχανάκι, δικός σου ο χρόνος αλλά και το χρήμα που θα ρίξεις και αν εσύ δεν τα λυπάσαι, τότε γιατί να τα λυπηθώ εγώ??

Ελπίζω να ξεκαθάρισα την θέση μου όπως και των περισσοτέρων που μπήκαν στον κόπο να γράψουν δυό αράδες και μιας και οι άλλοι σε λένε "πιτσιρικά" (εγώ δεν σε ξέρω) να μου επιτρέψεις μια συμβουλή που αν την ακολουθήσεις μόνο κερδισμένος θα βγεις. Μάθε ν' ακούς, θα γίνεις καλύτερος και θα γλυτώσεις από πολύ κόπο και χρήμα.

Εύχομαι το πρότζεκτ να πάει όσο καλύτερα γίνεται και να φτιάξεις το μηχανάκι έτσι όπως το θες.

:wave2::wave2:

spyrakos35
05/01/2014, 21:24
Είσαι άδικος σε γενικές γραμμές και αυτό θεωρώ επειδή δεν άκουσες αυτό που θα ήθελες ν΄ακούσεις ότι δλδ "βγάλτο το γμμνο δεν τρέχει και τπτ". Οι περισσότεροι συμπεριλαμβανομένου κι εμού σου είπαν με απλά λόγια και με μπόλικο χιούμορ ότι θα κάνεις ζημιά ή αν το θες αλλιώς κινδυνεύεις να κάνεις χοντρή ζημιά στο μοτέρ η οποία δεν δικαιολογεί την απομάκρυνση του αποσυμπιεστή στο όνομα της όποιας καλαισθησίας. Ακόμα και αυτό που σου είπε ο Αντώνης, για να το εφαρμόσεις θα πρέπει να είσαι πάρα μα πάρα πολύ προσεκτικός. Εγώ σου εξήγησα (μιας και το αντιμετώπισα πρόσφατα) ότι η μίζα τραβάει ήδη τα ζόρια της με αποσυμπιεστή, πόσο μάλλον χωρίς.

Στην τελική όμως δικό σου είναι το μηχανάκι, δικός σου ο χρόνος αλλά και το χρήμα που θα ρίξεις και αν εσύ δεν τα λυπάσαι, τότε γιατί να τα λυπηθώ εγώ??

Ελπίζω να ξεκαθάρισα την θέση μου όπως και των περισσοτέρων που μπήκαν στον κόπο να γράψουν δυό αράδες και μιας και οι άλλοι σε λένε "πιτσιρικά" (εγώ δεν σε ξέρω) να μου επιτρέψεις μια συμβουλή που αν την ακολουθήσεις μόνο κερδισμένος θα βγεις. Μάθε ν' ακούς, θα γίνεις καλύτερος και θα γλυτώσεις από πολύ κόπο και χρήμα.

Εύχομαι το πρότζεκτ να πάει όσο καλύτερα γίνεται και να φτιάξεις το μηχανάκι έτσι όπως το θες.

:wave2::wave2:

δεν πήγε χαμένο το αίμα μου...... :a23:

vaska
05/01/2014, 21:33
δεν πήγε χαμένο το αίμα μου...... :a23:

Ένα θεματάκι με το "κούνημα στα διαφορικά" έχω, αλλά το δουλεύω!! :p

Τες πα ας μη σπαμάρουμε στο θέμα του παιδιού.

KotsosDR
05/01/2014, 23:11
εγω παντως 35000 χλμ εχω κανει χωρις αποσυμπιεστη , προσφατα το "ανοιξα" ολο και μηδεν προβλημα ... ειδικα στη μιζα ολα κομπλε , αυτο που ειχα σαν θεμα ηταν η μπαταρια σε μια στιγμη που δε φορτιζε ο ανορθωτης μου την ετρωγε με 3 μιζιες ... ( εχει τυχει να το βαλω και μπροστα σπρωχνοντας πολλες φορες , αν δεν εισαι ασχετιλας δεν θελει καθολου κοπο )

και μερικα ινφο : το μηχανακι δεν εχει μανιβελα
η μιζα ειναι απο dr 800
ειναι και γαμω για street tracker και ας λενε οτι θελουν μερικοι .


παντως ... εχει δικιο , οι περισοτεροι στο φορουμ ειναι τιγκα στην ειρωνια και αδειοι απο γνωσεις ... αντιθετα (πλην καποιων "παλιων") αυτοι που εχουν γνωσεις δεν εχουν ειρωνια ..

Στο θεμα μας , γνωμη μου μιας που εχεις μερακι , ασχολησου με το μανιβελακι οπως σου ειπε ο oldman , η αστο οπως εχει αλλα καλυψε το με ενα τρυπημενο φυλο αλουμινιου

:beer:

motomaniac
07/01/2014, 20:13
η αστο οπως εχει αλλα καλυψε το με ενα τρυπημενο φυλο αλουμινιου

:beer:

:) :beer: