PDA

View Full Version : Καταδικάστηκε σε 10 μήνες φυλάκιση ο δημιουργός του "Γέροντα Παστίτσιου"



Σελίδες : [1] 2 3 4 5

Billymuse
16/01/2014, 20:30
Δυστηχώς δεν ειναι ψέμα,η λογοκρισία στις μέρες μας και η απαγόρευση ελευθερίας λόγου έχει φτάσει σε σημείο που και η "ανεξάρτητη"
δικαιοσύνη να φυλακίζει άτομα που θεωρούν οτι ειναι παρόμοιο έγκλημα σαν να έχεις υπεξερέσει απο το δημόσιο κανένα εκατομύριο ευρό.
Παρόλα αυτα ο Ξηρός κάνει τη ζωάρα του και τους φταίνε άτομα που σατυρίζουν συγκεκριμένα γεγονότα που υποτιμούν την αθρώπινη νοημοσύνη.

Διαβάστε το άρθρο και κλάψτε


Καταδικαστική ήταν η απόφαση για τον 27χρονο Φίλιππο Λοΐζο, ο οποίος είχε προκαλέσει αντιδράσεις σε εκκλησιαστικούς κύκλους, όταν έφτιαξε στο Facebook το γκρουπ "Γέροντας Παστίτσιος".

Το δικαστήριο τον καταδίκασε σε 10 μήνες φυλάκιση για "κατ' εξακολούθηση καθύβριση θρησκεύματος".

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο εισαγγελέας πρότεινε μικρότερη καταδίκη,

Ο Φίλιππος Λοΐζος άσκησε έφεση, η οποία έχει ανασταλτικό αποτέλεσμα, αλλιώς θα τον οδηγούσαν στη φυλακή.

Η υπόθεση είχε ξεκινήσει από καταγγελίες, της Χρυσής Αυγής και ακολούθησαν παραεκκλησιαστικές οργανώσεις, που ζητούσαν ουσιαστικά την ποινικοποίηση της ελευθερίας του λόγου.

Ο δικηγόρος του 27χρονου, Γιώργος Κλεφτοδήμος, μίλησε στο "Ποντίκι" και χαρακτήρισε την απόφαση "ατυχή".

"Ατυχής αλλά καθ’ όλα σεβαστή η απόφαση του δικαστηρίου την οποία με έκπληξη δέχτηκε η υπεράσπιση και ο ίδιος ο κατηγορούμενος εφόσον το αδίκημα της καθύβρισης θρησκεύματος δεν πληρούται κατά τους αντικειμενικούς του όρους. Πολλώ δε μάλλον κανέναν σκοπό καθύβρισης δεν είχε ο πελάτης μου, ο οποίος απλώς σατίριζε, σάρκαζε και καυτηρίαζε την διαστρέβλωση των λεγομένων του καθ’ όλα σεβαστού γέροντα Παίσιου και την αξιοποίηση τους για ιδιοτελείς και αντίθετους με τις διδαχές του γέροντα σκοπούς", είπε χαρακτηριστικά.

el_hymador
16/01/2014, 20:45
...κατα τ΄αλλα οι ισλαμιστες ειναι πορωμενοι... :rolleyes:

Bradipous
16/01/2014, 20:45
Τι να πρωτοσχολιασει κανεις, την αντικειμενικη -χωρις να παιρνει θεση- ενημερωση του καθ' ολα αξιοπιστου ιστοτοπου εν ονοματι "ποντικι", το συμβαν, αυτους που ενοχληθηκαν απο το αυτο, την καταδικη, τι απ' ολα; :rolleyes:

Billymuse
16/01/2014, 20:48
Τι να πρωτοσχολιασει κανεις, την αντικειμενικη -χωρις να παιρνει θεση- ενημερωση του καθ' ολα αξιοπιστου ιστοτοπου εν ονοματι "ποντικι", το συμβαν, αυτους που ενοχληθηκαν απο το αυτο, την καταδικη, τι απ' ολα; :rolleyes:

Δεν ειναι ρεπορταζ απο το ποντίκι υπόψειν απλα η συνεντευξη του δικηγόρου φιλοξενήθικε εκει

manosamos
16/01/2014, 20:49
...κατα τ΄αλλα οι ισλαμιστες ειναι πορωμενοι... :rolleyes:
Για τους ισλαμιστες δεν υπαρχουν καν δικαστηρια,σου βγαζει φιρμανι ο μουεζινης του Ιραν και σε χρονο dt στην Αθηνα εισαι στα ραδικια.
Μη μπερδευουμε τα σωβρακα με τις κιλοτες χαριν εντυπωσιασμου.:smokin:

el_hymador
16/01/2014, 21:06
Για τους ισλαμιστες δεν υπαρχουν καν δικαστηρια,σου βγαζει φιρμανι ο μουεζινης του Ιραν και σε χρονο dt στην Αθηνα εισαι στα ραδικια.
Μη μπερδευουμε τα σωβρακα με τις κιλοτες χαριν εντυπωσιασμου.:smokin:

Και στην Ελλάδα κάνεις χιούμορ με έναν υπό ένταξη άγιο στα κιτάπια της εκκλησίας και τρως 10 μήνες... τι δεν καταλαβαίνεις;

sniper
16/01/2014, 21:11
Και καλά κάνουν. Και οι μεν και οι δε.

Με τα θρησκευτικά πιστεύω του άλλου, τα πιστεύεις δεν τα πιστεύεις, δεν κάνεις χιούμορ.

Δεν ειναι αστεία, είναι αγένεια.

Billymuse
16/01/2014, 21:17
Και καλά κάνουν. Και οι μεν και οι δε.

Με τα θρησκευτικά πιστεύω του άλλου, τα πιστεύεις δεν τα πιστεύεις, δεν κάνεις χιούμορ.

Δεν ειναι αστεία, είναι αγένεια.

Νίκο δε διαφωνώ,αλλα το συγκεκριμένο group είχε σα σκοπό να κάνει χιούμορ με τους αφελής πιστούς. Όπως εξάλλου αυτούς εκμεταλεύονται καθε 10 μέρες
οι εφημερίδες και βγάζουν βιβλία του και dvd του επειδή πάει καλα η μπίζνα. Όταν υπάρχει τέτοια εμπορική εκμετάλευση του ονόματος του δεν πειράζει καθόλου
την εκκλησία η κάποια αρχή. Πάντως όποιος ήξερε το group ποτε δεν κοροίδευε το χριστιανισμό η τους πιστούς του,αλλά μια συγκερκιμένη υπερσυντηρική πλειονότητα
που ειναι φανατισμένοι και το μυαλό τους ειναι αλεσμένο με κάτι τέτοιους γέροντες που έχουν άποψη για όλα.

el_hymador
16/01/2014, 21:17
Και καλά κάνουν. Και οι μεν και οι δε.

Με τα θρησκευτικά πιστεύω του άλλου, τα πιστεύεις δεν τα πιστεύεις, δεν κάνεις χιούμορ.

Δεν ειναι αστεία, είναι αγένεια.

Ο Παίσιος δεν αποτελλεί όμως καν τμήμα -επισήμως- της ορθόδοξης πίστης. Πιο πολύ θα έστεκε μια τραβηγμένη κατηγορία για εξύβριση νεκρού παρά αυτό... το ότι πλασάρεται δεξιά και αριστερά ως προφήτης και θαυματοποιός δεν αίρει ζητήμα απάτης;

Αυτό εδώ δηλαδή πως θα το δικάζαμε στην Ελλαδα; http://www.venganza.org/

sniper
16/01/2014, 21:22
Ο Παίσιος δεν αποτελλεί όμως καν τμήμα -επισήμως- της ορθόδοξης πίστης. Πιο πολύ θα έστεκε μια τραβηγμένη κατηγορία για εξύβριση νεκρού παρά αυτό... το ότι πλασάρεται δεξιά και αριστερά ως προφήτης και θαυματοποιός δεν αίρει ζητήμα απάτης;

Αυτό εδώ δηλαδή πως θα το δικάζαμε στην Ελλαδα; http://www.venganza.org/

Ορισμένες φορές μ' εκνευρίζει αυτό το δικηγορικοδιαβολίστικο στυλ σου. Τι σημαίνει άγιος και όσιος και μπατμαν; Κι εγω δεν τους πηγαίνω καθόλου αλλά αυτός ο πως τον λένε είναι μέρος αυτου που κάποιοι πιστεύουν; Είναι χαζοι, ηλίθιοι, πες τους όπως θες αλλά δικαίωμά τους στην τελική.

Και σενα αν σου βρίσω τη μάνα με πας στο δικαστήριο και με βάζεις μέσα.

taisteal
16/01/2014, 21:22
μεσαιωνας που σας χρειαζεται...

amyroukai
16/01/2014, 21:22
Ναι. Τα πιστεύω της χρυσής αυγής. Που τα αξιότιμα μέλη της και οι συμπαθούντες με το που θα μυριστούν ότι στριμώχτηκαν κάνουν ότι ούτε είδαν, ούτε ξέρουν για την οργάνωση. Αυτά τα ανδράκια με τα σιδερένια πιστεύω και την άμεμπτη ηθική, έκαναν καταγγελία σεβόμενοι και σκεπτόμενοι την ελευθερία και το δικαίωμα στην πίστη; Την ελευθερία του λόγου έχουν αποδείξει ότι δεν την σέβονται. Γατάκια... Νιάου.

Κατά τα λοιπά, γενικότερα μιλώντας, και τα θρησκευτικά και τα πολιτικά και τα κομματικά και τα οικογενειακά και το οτιδήποτε πιστεύει ο άλλος, έχεις κάθε δικαίωμα και να το κρίνεις και να αναντιωθείς σε αυτό και χιούμορ να κάνεις άμα θες. Αλλιώς ας το αλλάξουμε το σύνταγμα και να γράψουμε μέσα ότι θα μιλάει και θα γράφει ο καθ' ένας μόνο για ότι δεν θίγει τα πιστεύω κανενός. Άντε γιατί οι πολλές ελευθερίες μας κατέστρεψαν σαν χώρα και τα αγόρια με τις μαύρες μπλούζες και τα λογότυπα μπρος πίσω θα έρθουν να επιβάλλουν την τάξη. Όπως έλεγε ο Λαζόπουλος, "Παράλογο; Δεν απαντάει το παράλογο"...

Billymuse
16/01/2014, 21:28
Οπότε καταλήγουμε στο ότι κάθε μέρα η εφημερίδα ελευθερη ώρα πού έχει εξώφυλλα με διαστημικά όπλα και πολέμους που προέβλεψε ο bookmaker παίσιος οτι θα γίνουν 30 χρόνια μετά το θάνατο του,δεν μας πειράζει γιατί αυτη την ελευθερία λόγου θέλουμε,οχι οτι υποτιμάει το νούμοσυνη αυτών που αγοράζουν την εν λόγο εφημερίδα.

KRS
16/01/2014, 21:28
Ο Φίλιππος Λοΐζος άσκησε έφεση, η οποία έχει ανασταλτικό αποτέλεσμα, αλλιώς θα τον οδηγούσαν στη φυλακή.

Aν αυτό το είπε δικηγόρος, να πάει να παραδώσει την άδεια του άμεσα....η ποινή μετατρέπεται σε χρηματική...

Όσο για την καταδίκη, με την Εκκλησία τα βάλε, τι περιμένατε; Ο εισαγγελέας θα ήταν κανάς πιτσιρικάς αντεισαγγελέας 35- με άλλα μυαλά

από εκείνα του προεδρεύοντος τη σύνθεση με πιθανή ηλικία 45+....

el_hymador
16/01/2014, 21:31
Ορισμένες φορές μ' εκνευρίζει αυτό το δικηγορικοδιαβολίστικο στυλ σου. Τι σημαίνει άγιος και όσιος και μπατμαν; Κι εγω δεν τους πηγαίνω καθόλου αλλά αυτός ο πως τον λένε είναι μέρος αυτου που κάποιοι πιστεύουν; Είναι χαζοι, ηλίθιοι, πες τους όπως θες αλλά δικαίωμά τους στην τελική.

Και σενα αν σου βρίσω τη μάνα με πας στο δικαστήριο και με βάζεις μέσα.


Ποιο στυλ ρε συ; Η απόφαση είναι "κατ' εξακολούθηση καθύβριση θρησκεύματος"... ο παίσιος δεν αποτελλεί μέρος του θρησκεύματος γιατί δεν έχει ανακυρηχθεί άγιος, όσιος και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο... δηλαδή αν βρίσω αύριο ένα παπά θα πάω μέσα για καθύβριση θρησκεύματος;

sniper
16/01/2014, 21:38
Ποιο στυλ ρε συ; Η απόφαση είναι "κατ' εξακολούθηση καθύβριση θρησκεύματος"... ο παίσιος δεν αποτελλεί μέρος του θρησκεύματος γιατί δεν έχει ανακυρηχθεί άγιος, όσιος και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο... δηλαδή αν βρίσω αύριο ένα παπά θα πάω μέσα για καθύβριση θρησκεύματος;

Δεν ξέρω μπορεί. Δεν ειμαι νομικός αλλά αυτοί που είναι του έριξαν 10 μήνες.

Τέλος πάντων. Τέλος από μένα.

Απλά μίλησα για να εχετε μια άποψη γιατί κόβονται διάφορα κι εδώ μέσα.

KRS
16/01/2014, 21:40
Ποιο στυλ ρε συ; Η απόφαση είναι "κατ' εξακολούθηση καθύβριση θρησκεύματος"... ο παίσιος δεν αποτελλεί μέρος του θρησκεύματος γιατί δεν έχει ανακυρηχθεί άγιος, όσιος και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο... δηλαδή αν βρίσω αύριο ένα παπά θα πάω μέσα για καθύβριση θρησκεύματος;

Το κατ' εξακολούθηση δεν χωρά εξήγηση νομίζω...Όσον αφορά το "θρήσκευμα" ερμηνεύτηκε διασταλτικά προφανώς...

Το θέμα είναι ότι πριν μερικά χρόνια ένας Δανός, αν δεν κάνω λάθος, έκανε μια γελοιογραφία και κάηκαν πόσες πρεσβείες από

μουσουλμάνους ανά τον κόσμο...κάποιοι δήθεν προοδευτικοί, του καναπέως που έχουν βήμα όμως, υποστήριξαν ότι θίχτηκε η θρησκεία, η

κουλτούρα, οι παραδόσεις του κ.α παπαριές...τώρα υποστηρίζουν τον 27χρόνο...

Pan (dvs)
16/01/2014, 21:40
Και καλά κάνουν. Και οι μεν και οι δε.

Με τα θρησκευτικά πιστεύω του άλλου, τα πιστεύεις δεν τα πιστεύεις, δεν κάνεις χιούμορ.

Δεν ειναι αστεία, είναι αγένεια.

Το αυτο.




Και δεν πιστευω σε κανεναν Θεο.

Billymuse
16/01/2014, 21:41
Ποιο στυλ ρε συ; Η απόφαση είναι "κατ' εξακολούθηση καθύβριση θρησκεύματος"... ο παίσιος δεν αποτελλεί μέρος του θρησκεύματος γιατί δεν έχει ανακυρηχθεί άγιος, όσιος και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο... δηλαδή αν βρίσω αύριο ένα παπά θα πάω μέσα για καθύβριση θρησκεύματος;

το γελοίο της υπόθεσης ειναι οτι ποτε στα post του ο τύπος δε χρησιμοποιούσε ύβρεις...

gcrook
16/01/2014, 21:42
Ρε συ ολντμαν να παω να χεσω και τωρα η δεν ειναι καταλληλη η στιγμη; :D

SHOOTER045
16/01/2014, 21:44
Κατ αρχην μην μπλεκετε ισλαμ ιραν κλπ
Με συνοπτικες διαδικασιες εκει θα τον ειχαν λιθοβολησει κρεμασει εκτελεσει
Ανεξιθρησκια ειναι μεταξυ αλλων να μην βριζεις κοροιδευεις προσωπα συμβολα κλπ
Το οτι καποιοι εκμεταλευονται τον γεροντα Παισιο εμπορικα σιγουρα δεν φταιει αυτος
Προσωπικα λιγα του ριξανε

kostaskk
16/01/2014, 21:45
κατ αρχην το ιντερνετ ειναι ελευθερο οτι θες κάνεις.
μπορει οταν εγω κανω την σελιδα να ειμαι μεθυσμένος ή να πατισα λαθος κουμπια και απο παισιος να γράφτηκε παστιτσιος ή να εχω ψυχολογικά ή ή ή

και στην τελικη ο καθενας οτι θελει λεει/γραφει



και εγω πιστεύω στον παοκ γαμώ το σπιτι σας. οταν μου τον βρίζουν ομως στο γήπεδο δεν βαζεται κανεναν φυλακή.

100% ελευθερια

θελει μπαλτα η δουλεια

Billymuse
16/01/2014, 21:51
Κατ αρχην μην μπλεκετε ισλαμ ιραν κλπ
Με συνοπτικες διαδικασιες εκει θα τον ειχαν λιθοβολησει κρεμασει εκτελεσει
Ανεξιθρησκια ειναι μεταξυ αλλων να μην βριζεις κοροιδευεις προσωπα συμβολα κλπ
Το οτι καποιοι εκμεταλευονται τον γεροντα Παισιο εμπορικα σιγουρα δεν φταιει αυτος
Προσωπικα λιγα του ριξανε

ε ναι γιατί έκανε μεγάλο έγκλημα κατα της Ελλάδος,και ο Ξηρός κάνει τη ζωάρα του έξω.
Οπότε καλο είναι που η ελευθερία λόγου ποινικοποιείται για να έχουμε τον έλεγχο στο ίντερνετ που λέγονται πιο πολλές αλήθειες εκει παρά στα
άλλα μέσα ενημέρωσης...

SHOOTER045
16/01/2014, 21:52
Δεν το ειπες σωστα
ΜΠΑΟΚ ειναι
Οχι ΠΑΟΚ

SHOOTER045
16/01/2014, 21:54
ε ναι γιατί έκανε μεγάλο έγκλημα κατα της Ελλάδος,και ο Ξηρός κάνει τη ζωάρα του έξω.
Οπότε καλο είναι που η ελευθερία λόγου ποινικοποιείται για να έχουμε τον έλεγχο στο ίντερνετ που λέγονται πιο πολλές αλήθειες εκει παρά στα
άλλα μέσα ενημέρωσης...

Μεγαλο δεν ειναι κατι θα ειναι κατι θα ξερουν
Δεν ειμαι ποινικολογος

el_hymador
16/01/2014, 21:54
Το κατ' εξακολούθηση δεν χωρά εξήγηση νομίζω...Όσον αφορά το "θρήσκευμα" ερμηνεύτηκε διασταλτικά προφανώς...

Το θέμα είναι ότι πριν μερικά χρόνια ένας Δανός, αν δεν κάνω λάθος, έκανε μια γελοιογραφία και κάηκαν πόσες πρεσβείες από

μουσουλμάνους ανά τον κόσμο...κάποιοι δήθεν προοδευτικοί, του καναπέως που έχουν βήμα όμως, υποστήριξαν ότι θίχτηκε η θρησκεία, η

κουλτούρα, οι παραδόσεις του κ.α παπαριές...τώρα υποστηρίζουν τον 27χρόνο...

Ε και εδώ χεράκι - χεράκι πήγανε με την ΧΑ πάντα στο πλευρό τους (αλήθεια, τι σχέση έχει ο εθνικοσοσιαλισμός με την θρησκεία; την πο*τσα με την βούρτσα...) και τσαμπουκαλέυτηκαν στο Corpus Christi... που είναι τόσο λαλάκες και του κάνανε και διαφήμιση κιόλας, ζήτημα το 1/500 από αυτούς που το είδαν στην τηλεόραση να γνώριζαν από πρίν ότι παίζει τέτοια παράσταση... :bawl:

Τεσπά εγώ ξέρω ότι η πίστη και τα πιστεύω του καθενός είναι γερά θεμελιωμένα μέσα του και δεν θα έπρεπε να ενοχλείται από οτιδήποτε λέει και κάνει ο καθένας... το δικαστήριο είχε άλλη γνώμη. Από αύριο που θα γίνει της πουτάνας και θα φάνε κράξιμο να δεις πόσα ακόμη πελατάκια θα χάσουν...

Billymuse
16/01/2014, 21:56
Μεγαλο δεν ειναι κατι θα ειναι κατι θα ξερουν
Δεν ειμαι ποινικολογος

ο εισαγγελέας πρότεινε μικρότερη καταδίκη,αλλα το δικαστήριο μάλλον θα ήταν fan club του γέροντα

Bradipous
16/01/2014, 22:02
ε ναι γιατί έκανε μεγάλο έγκλημα κατα της Ελλάδος,και ο Ξηρός κάνει τη ζωάρα του έξω.
Οπότε καλο είναι που η ελευθερία λόγου ποινικοποιείται για να έχουμε τον έλεγχο στο ίντερνετ που λέγονται πιο πολλές αλήθειες εκει παρά στα
άλλα μέσα ενημέρωσης...

Ακριβως για αυτο του εριξαν 10 μηνες και οχι κατι δεκαδες χρονια οπως τον Ξηρο (και ακομα ποσα θα φαει αν τον πιασουν).

el_hymador
16/01/2014, 22:04
Billymuse μην την ψάχνεις, με αυτά που έχεις ανεβάσει 2-3 χρονάκια τα έχεις σίγουρα... :bawl:

KRS
16/01/2014, 22:05
Ε και εδώ χεράκι - χεράκι πήγανε με την ΧΑ πάντα στο πλευρό τους (αλήθεια, τι σχέση έχει ο εθνικοσοσιαλισμός με την θρησκεία; την πο*τσα με την βούρτσα...) και τσαμπουκαλέυτηκαν στο Corpus Christi... που είναι τόσο λαλάκες και του κάνανε και διαφήμιση κιόλας, ζήτημα το 1/500 από αυτούς που το είδαν στην τηλεόραση να γνώριζαν από πρίν ότι παίζει τέτοια παράσταση... :bawl:

Τεσπά εγώ ξέρω ότι η πίστη και τα πιστεύω του καθενός είναι γερά θεμελιωμένα μέσα του και δεν θα έπρεπε να ενοχλείται από οτιδήποτε λέει και κάνει ο καθένας... το δικαστήριο είχε άλλη γνώμη. Από αύριο που θα γίνει της πουτάνας και θα φάνε κράξιμο να δεις πόσα ακόμη πελατάκια θα χάσουν...

Kαλά ελληνισμός και ορθοδοξία είναι 2 πράγματα ασυμβίβαστα...καινοτομία των χ.α. πατενταρισμένη με ΙSO:lol:

Όσο για τα "πιστεύω", δεν γνωρίζω αλλά δεν νομίζω να έκανε κάποιος θρησκόληπτος μήνυση, λογικά αυτεπάγγελτα πρέπει να ασκήθηκε η ποινική δίωξη.

Θα 'ταν ενδιαφέρον να το μαθαίναμε αυτό.

Billymuse
16/01/2014, 22:05
Ακριβως για αυτο του εριξαν 10 μηνες και οχι κατι δεκαδες χρονια οπως τον Ξηρο (και ακομα ποσα θα φαει αν τον πιασουν).

Συγνώμη που δν ειναι ο κλασσικός νεοέλληνας να δέχομαι τις παράλογες καταδίκες που αποσκωπούν να σε φιμώνουν αποκλειστικά και μόνο επειδή
είναι κάτι ανήθικο κατα τα δεδομένα υπερσυντηρικής έδρας,σήμερα ειναι αυτή η αφορμή αύριο θα έιναι κάτι άλλο οπότε ο καθένας κάνει το πρόβατο και
μένει σπίτι του και βλέπει Βερύκιο,άσε τους άλλους που έχουν διαφορετική άποψη για κάτι να τρώνε φυλακή για ψίλου πήδημα

pipe_smoker
16/01/2014, 22:11
ε ναι γιατί έκανε μεγάλο έγκλημα κατα της Ελλάδος,και ο Ξηρός κάνει τη ζωάρα του έξω.

Για τον τυπο με το γερομουσακα και τις γελοιοτητες νομοθετων/δικαστων/οσων εμπλεκονται τεσπα και εφαγε 10 μηνες συμφωναμε.
Ο Ξηρος όμως τί σε πείραξε και τονε φερνεις στην κουβεντα?
Να αρχισουμε και να πεσει κανα κλειδωμα?:smokin:

Focus λεμε:D

akis_trevor
16/01/2014, 22:14
ολα τα ΄χε η μαριωρη λεω εγω.....

pipe_smoker
16/01/2014, 22:14
και εγω πιστεύω στον παοκ γαμώ το σπιτι σας.

Εγω μενω στο νοικι.
Να το μεταφερω στην ιδιοκτητρια το μπινελικι ή αναφερεσαι στο πατρικο μου?

Billymuse
16/01/2014, 22:15
Για τον τυπο με το γερομουσακα και τις γελοιοτητες νομοθετων/δικαστων/οσων εμπλεκονται τεσπα και εφαγε 10 μηνες συμφωναμε.
Ο Ξηρος όμως τί σε πείραξε και τονε φερνεις στην κουβεντα?
Να αρχισουμε και να πεσει κανα κλειδωμα?:smokin:

Focus λεμε:D

To εθιξα για να σας δείξω λίγο την αντίθεση των πραγμάτων και την ''αυστηρη εφαρμογή των νόμων''

Billymuse
16/01/2014, 22:16
Billymuse μην την ψάχνεις, με αυτά που έχεις ανεβάσει 2-3 χρονάκια τα έχεις σίγουρα... :bawl:

Στάνταρ να με πάνε και μένα όμως στις γυναικείες φυλακές όπως τον Μιλαλολιάκο να βρώ κανα μιλφ εκει να περνάω την ώρα μ :lol:

pipe_smoker
16/01/2014, 22:17
Συγνώμη....

Μολις σου ειπε ο χυμαδορης οτι τα 3-4 χρονακια τα εχεις τσεπη αρχισες τις συγνωμες κουφαλιτσα?:lol:

el_hymador
16/01/2014, 22:18
Όταν εμφανιστεί σύννεφο σε σχήμα Bob Σφουγκαράκη πάνω απο το The Mall Athens, τότε ή θα είναι promotion της Nickelodeon ή μεγάλο κακό θα έβρει την πατρίδα μας, oι Τούρκοι θα επιθετούν με κομφετί σε τρια μεγάλα νησια μας και θα τα καταλάβουν αλλά όχι για πολύ. Το περμανάντ γένος θα αντεπιτεθεί και θα τους ισοπεδώσει και μετά θα ξεκινήσει παγκόσμιος πόλεμος όπου εμείς με τη βοήθεια και την ευλογία του Πάτρικ του Αστερία δεν θα πάρουμε μέρος, θα συνεχίσουμε να πίνουμε εσπρέσο καπουτσίνο και να βλέπουμε dancing with the stars ανένοχλητοι. Στα τρία χρόνια από την έναρξη του πολέμου οι λαοί θα συνθηκολογήσουν και τότε λόγο διπλωματικού αδιεξόδου θα μας παραχωρήσουν την Πόλη, τα παράλια, τις αποικίες στον Τάρνατα και στις Συρακούσες, καθώς και όλα τα εδάφη του Βυζαντίου και της αυτοκρατορίας του Μεγάλου Αλεξάνδρου. Και μετά θα γαμάμε και θα δέρνουμε και θα δανείζουμε στους Γερμανούς με επιτόκιο 70%.

Όποιος με κοροϊδέψει έχει φάει μήνυση... 10 μηνάκια, υπάρχει δικαστικό προηγούμενο...

Billymuse
16/01/2014, 22:20
307767
ας τα κάνω 5 τα χρόνια φυλάκισης :cool:

Bradipous
16/01/2014, 22:23
Συγνώμη που δν ειναι ο κλασσικός νεοέλληνας να δέχομαι τις παράλογες καταδίκες που αποσκωπούν να σε φιμώνουν αποκλειστικά και μόνο επειδή
είναι κάτι ανήθικο κατα τα δεδομένα υπερσυντηρικής έδρας,σήμερα ειναι αυτή η αφορμή αύριο θα έιναι κάτι άλλο οπότε ο καθένας κάνει το πρόβατο και
μένει σπίτι του και βλέπει Βερύκιο,άσε τους άλλους που έχουν διαφορετική άποψη για κάτι να τρώνε φυλακή για ψίλου πήδημα

Επειδη δεν γνωριζω ουτε την υποθεση, ουτε το παρασκηνιο, ουτε το προσωπο και αν το π. μητρωο του ηταν καθαρο ή οχι δεν θελω να εκφερω γνωμη γιατι πολλες φορες -πραγματικα- δεν ειναι αυτο που φαινεται.

Αδικες καταδικες παντα υπηρχαν και παντα θα υπαρχουν και μαλιστα πολυ πιο σκληρες σε περασμενα χρονια. (βλ. κομμουνιστες)

Απ' οτι διαπιστωνω ουκ' ολιγοι ειναι οι πολεμιοι του χριστιανισμου εδω μεσα (και οχι μονο) και μερικοι βγαζετε χολη καθε φορα που γινεται αναφορα σε αυτον. Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τον λογο που το κανετε αυτο γιατι ουτε υπερασπιζεστε καποια αλλη θρησκεια/δογμα ουτε στηριζετε την αθεϊα ή κατι τετοιο, παραμονο κατηγορειτε τον χριστιανισμο.

KRS
16/01/2014, 22:24
307767
ας τα κάνω 5 τα χρόνια φυλάκισης :cool:

από 5 και πάνω μπάινεις ψηρού...

να πληρώνεις την ποινή δε λέει..

τσάμπα φαϊ, σεξ αλλά 70's χωρίς φωσφοριζέ προφυλακτικά με άρωμα φραγκοστάφυλου και ανατομικά στρώματα...

devil's animal
16/01/2014, 22:25
συγνωμη κιολας αλλα αν αυτου του εριξαν 10 μηνες επειδη ειπε τον Παϊσιο, Παστιτσιο, στους παπαδες που ξεκ#%&$#^ονται μεταξυ τους και γυριζουν τσοντες κανονικα μεσα στα μοναστηρια, τι επρεπε να ριξουν?:confused:

αλλα μηπως εκει υπαρχει η "σεξουαλικη ελευθερια"? η ελευθερια να επιλεγεις και καλα τον συντροφο σου ανεξαρτητως φυλλου? σας δεχομαστε ολους οπως ειστε και οσους και αν εχετε βαλει στο πατο σας, αλα Χριστοδουλος φαση?

μαλλον, το οτι δεν επιτρεπουν να μπεις μεσα σε εκκλησιες ή μοναστηρια με κοντα παντελονια οι αντρες και σορτς οι γυναικες, επειδη και καλα προκαλουν, ειναι τοσο θρησκευτικο οσο το να συμμετεχει ενας κληρικος "κραγμενη" σε εκπομπη στην tv και να νιαουριζει σαν την Βουγιουκλακη...:rolleyes:


αυτο που συμβαινει ξεπερναει και τον πουριτανισμο...:hunter:

DrEvil
16/01/2014, 22:25
Σεβομαι το δικαιωμα μου, να σου απαγορεψω να κανεις σατιρα.
Εχω τοσο σεβασμο μεσα μου -προς εμενα- που σου λεω οτι αν πεις οτι θες, χωρις καν να εξυβρισεις, θα φας και κοντρα ξυρισμα.
Και στα λεω ολα αυτα για να ξερεις γιατι θα το κανω.

Ουγκ

Bradipous
16/01/2014, 22:25
Ο Ξηρος όμως τί σε πείραξε και τονε φερνεις στην κουβεντα?
Να αρχισουμε και να πεσει κανα κλειδωμα?:smokin:

Focus λεμε:D

:D
307768

el_hymador
16/01/2014, 22:40
α είπα μήπως...

gcrook
16/01/2014, 22:44
Μαλλον θα επρεπε καποια στιγμη να συζητησουμε, σε αυτο το περιφημο "η ελευθερια σου σταματαει εκει που ξεκιναει η ελευθερια του αλλου" ,ποιος
ειναι αυτος ο πουστης που θετει τα ορια.
Επισης τοσος ντορος για τον συμπαθεστατο κατα τα αλλα, αλλα ντιπ αγραμματο, ψυχοπαθη, αυταρεσκο, καραφασιστα,μισανθρωπο,ψευτη,γελοιο,μεγαλομανη στοκο Παισιο που μιλουσε για σεμνοτητα και ταπεινοτητα και ειχε αποψη για ΟΛΑ;
Αυτον μεχρι και οι αγιορειτες τον εχουν για ανεκδοτο.
Νταξει οχι ολοι. :D
Επισης συγνωμη αν παρασυρθηκα και ειπα και γω δυο κουβεντες παραπανω.Ο Θεος θα με σχωρεσει το ξερω.Ελπιζω και ο εν χριστω αδερφος διαχειριστης.

Allst@rf
16/01/2014, 22:54
Εγω παντως πιστευω οτι υπαρχει διαφορά μεταξυ νομιμου και ηθικού...

:rolleyes:

Billymuse
16/01/2014, 22:56
Εγω παντως πιστευω οτι υπαρχει διαφορά μεταξυ νομιμου και ηθικού...

:rolleyes:

ακριβώς οτι ειναι νόμιμο δν ειναι και ηθικό

gcrook
16/01/2014, 22:58
Εγω παντως πιστευω οτι υπαρχει διαφορά μεταξυ νομιμου και ηθικού...

:rolleyes:

Δηλαδη;Ηταν κατι απο αυτα παρανομο η ανηθικο;
Μιλαμε για καραμπινατη σατυρα επισης αυτο να το εχουμε κατα νου.

Allst@rf
16/01/2014, 23:03
Δηλαδη;Ηταν κατι απο αυτα παρανομο η ανηθικο;
Μιλαμε για καραμπινατη σατυρα επισης αυτο να το εχουμε κατα νου.


Το ειπεψο φιλτατος απο πανω...

Οτι ειναι νομιμο δεν ειναι απαραιτητα και ηθικο ...

Οπως επισης οτι ειναι ηθικο δεν ειναι απαραιτητα και νόμιμο...

Το λεω αυτο για τα παιδια που λενε οτι καλα του εκαναν και δεν σωστο να ειρωνευομαστε την θρησκεια των άλλων...

el_hymador
16/01/2014, 23:06
Επισης τοσος ντορος για τον συμπαθεστατο κατα τα αλλα, αλλα ντιπ αγραμματο, ψυχοπαθη, αυταρεσκο, καραφασιστα,μισανθρωπο,ψευτη,γελοιο,μεγαλομανη στοκο Παισιο που μιλουσε για σεμνοτητα και ταπεινοτητα και ειχε αποψη για ΟΛΑ;

...εδώ σε κατακεραυνώνει οποιοαδήποτε θείτσα θαμώνας ενοριών: "μίλαγε ο Θεός δια μέσου του παίσιου"... και αντε βρε άκρη :D

gcrook
16/01/2014, 23:18
Μα ο παισιος μιλαγε στις αρκουδες.Ενα απο τα πολλα για τα οποια ειναι γνωστος στους κυκλους της CIA.
Αρα ο θεος δεν την παλευε με τους μαλακες αγιορειτες μοναχους και ελεγε τον πονο του στις αρκουδες
και μια απο αυτες η ποιο ξεκωλιαρα τα ξερναγε στον Παισιο και ετσι εγινε μαγκας ο τυπος.
Βεβαια ρησπεκτ και κουντος στον γεροντα,ποτε δεν ειπε οτι τα εβγαλε απο το μυαλο του,εδωσε κρεντιτ στον θεο.

ΜΠΑΙΣΙΟΣ 1
ΑΡΚΟΥΔΑ 0
ΘΕΟΣ ∞

sniper
16/01/2014, 23:19
...
Επισης συγνωμη αν παρασυρθηκα και ειπα και γω δυο κουβεντες παραπανω.Ο Θεος θα με σχωρεσει το ξερω.Ελπιζω και ο εν χριστω αδερφος διαχειριστης.
:moutza:

307775

gcrook
16/01/2014, 23:19
Μα ο παισιος μιλαγε στις αρκουδες.Ενα απο τα πολλα για τα οποια ειναι γνωστος στους κυκλους της CIA.
Αρα ο θεος δεν την παλευε με τους μαλακες αγιορειτες μοναχους και ελεγε τον πονο του στις αρκουδες
και μια απο αυτες η ποιο ξεκωλιαρα τα ξερναγε στον Παισιο και ετσι εγινε μαγκας ο τυπος.
Βεβαια ρησπεκτ και κουντος στον γεροντα,ποτε δεν ειπε οτι τα εβγαλε απο το μυαλο του,εδωσε κρεντιτ στον θεο.

ΜΠΑΙΣΙΟΣ 1
ΑΚΟΥΔΑ 0
ΘΕΟΣ ∞

Με κατι τετοιες μαλακιες κρουκη θα φας δεκα μηνακια σαν τον αλλο τον τυπα.

gcrook
16/01/2014, 23:20
Με κατι τετοιες μαλακιες κρουκη θα φας δεκα μηνακια σαν τον αλλο τον τυπα.

Ποιος μιλησε;

gcrook
16/01/2014, 23:20
Ποιος μιλησε;

Ο Θεος!

gcrook
16/01/2014, 23:21
Ο Θεος!

Παρε πουλο Θεε.Εδω υπαρχει moderation team.:a17:

gcrook
16/01/2014, 23:22
Παρε πουλο Θεε.Εδω υπαρχει moderation team.:a17:

Α..οκ τοτε....:sad:

Vstrommer71
16/01/2014, 23:32
Ελάλησεν ο Γέρων...307776

KRS
16/01/2014, 23:39
Παρε πουλο Θεε.Εδω υπαρχει moderation team.:a17:

Ύβρις...:lol:

Στην απομόνωση....:lol:

http://http://www.youtube.com/watch?v=HZnVF_gQr4E

makis206
16/01/2014, 23:43
Προφανώς δεν είναι το σωστό μέρος να πω το ανέκδοτο με τον μυστικό δείπνο που μετά το φαγοπότι δεν πλήρωνε κανείς το λογαριασμό κι όταν στο τέλος ο κλήρος έπεσε στον Ιούδα ψέλλισε "ω ρε πούστη μου, που θα βρω τώρα τριάντα αργύρια"... ε;:p

SHOOTER045
16/01/2014, 23:45
Ε και εδώ χεράκι - χεράκι πήγανε με την ΧΑ πάντα στο πλευρό τους (αλήθεια, τι σχέση έχει ο εθνικοσοσιαλισμός με την θρησκεία; την πο*τσα με την βούρτσα...) και τσαμπουκαλέυτηκαν στο Corpus Christi... που είναι τόσο λαλάκες και του κάνανε και διαφήμιση κιόλας, ζήτημα το 1/500 από αυτούς που το είδαν στην τηλεόραση να γνώριζαν από πρίν ότι παίζει τέτοια παράσταση... :bawl:

Τεσπά εγώ ξέρω ότι η πίστη και τα πιστεύω του καθενός είναι γερά θεμελιωμένα μέσα του και δεν θα έπρεπε να ενοχλείται από οτιδήποτε λέει και κάνει ο καθένας... το δικαστήριο είχε άλλη γνώμη. Από αύριο που θα γίνει της πουτάνας και θα φάνε κράξιμο να δεις πόσα ακόμη πελατάκια θα χάσουν...

ναι θα μαζευτουν για παρελαση οι προοδευτικοι με τα τραβελια παλι οπως τις προαλλες στον πειραια



ΧΑΜΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΣΠΑΣΟΥΝ ΓΟΒΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ...........
ΝΑ ΣΚΙΣΤΟΥΝ ΚΑΛΣΟΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝ...............

Drake Ramore
17/01/2014, 02:46
Σας φαίνεται περίεργο που σε ένα δικαστήριο που πίσω από τον δικαστή κρέμεται η εικόνα του Χριστού, και που σε βάζουν να ορκιστείς στο ευαγγέλιο για να δουν αν λες αλήθεια, ρίξανε δέκα μήνες σε κάποιον που θεωρούσε όλα αυτά ανοησίες;

Σε μια χώρα χριστιανών οπαδών δεν περίμενα τίποτα λιγότερο.

taisteal
17/01/2014, 02:49
γραφω για να απαντησω στον bradipous που συμπερανε οτι υπαρχουν πολλοι πολεμιοι του χριστιανισμου εδω μεσα κτλ..φιλε μου προσωπικα δεν πιστευω στον χριστιανισμο,ουτε σε αλλη θρησκεια,ουτε και Αθεο με λες γιατι πιστευω οτι υπαρχει κατι ανωτερο,απλα δεν μπορω να ξερω τι ειναι αυτο,και ψαχνοντας εγω προσπαθω να βγαλω τα προσωπικα μου συμπερασματα.δεν μπορω ομως να πιστεψω οτι υπαρχουν ακομη εκατομμυρια ανθρωποι που δεν ξερουν η εθελοτυφλουν για τα εγκληματα και τις αιματοχυσιες που εγιναν στο ονομα της ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ θρησκειας..ολοι βλεπουμε τοσα χρονια τα σκανδαλα των παπαδων,απο μητροπολιτες μεχρι καλογηρους,και οποιος το αρνηθει ζει σε αλλο κοσμο.καταδικασαν οι καλοι χριστιανοι την σατιρα γιατι θιχτηκαν,ολα τα υπολοιπα αισχη που γινονται στο ονομα του χριστιανισμου στην κοινωνια και γυρω τους δεν τους ενοχλουν...πολυ επικινδυνα μυαλα ειναι αυτα,και οχι των Αθεων,γιατι ο Αθεος δεν προκειται να κανει κακο στο ονομα του Αθεισμου,ενω ο χριστιανος οταν του θιξουν την θρησκεια και τα πιστευω του ξεχνα το αγαπατε αλληλους,και αναφωνει με παθος ορθοδοξια η θανατος...δεν πολεμω προσωπικα τον χριστιανισμο,απλουστατα δεν γουσταρω την μαλακισμενη νοοτροπια των προβατων που ριχνουν 10 μηνες στον ανθρωπο που εκανε σατιρα,και δεν τιμωρουν δι ανασκολοπισμου τη βρωμια των υπαλληλων της εκκλησιας Α.Ε..δεν θιγω και δεν προσβαλλω την πιστη κανενος,ο καθεις εχει δικαιωμα να πιστευει οπου θελει,αλλα δεν καταλαβαινω γιατι η υποκρισια γυρω μας δεν προσβαλλει σχεδον κανεναν...

blackbusa
17/01/2014, 02:51
ποιος ειπε υπαρχει δημοκρατια η ελευθερια???απο παντα δηλαδη αλλα περισσοτερο τον τελευταιο καιρο...

ggs
17/01/2014, 07:12
307781

AristidisZ
17/01/2014, 07:36
γιατί τα κάνετε αυτά ρε ;
πήγα για ένα κρασί και έγινε χαμός
δε σας αφήνω μόνους σας άλλη φορά ρε

notakos600
17/01/2014, 07:39
Ουαί υμίν γραμματείς και φαρισαίοι υποκριταί.

AristidisZ
17/01/2014, 07:44
και την επόμενη φορά που θα γράψει κάποιος κάτι για γλάρο θα πέσει μήνυση για εξύβριση θεσμών, να το ξέρετε
γιατί που θα πάει, δε θα γίνω πρωθυπουργός μια μέρα ;

bulmont
17/01/2014, 09:52
ΑΝ όμως έγραφε, για τον γέροντα ''Μουσακά'', δεν νομίζω να 'τρεχε τίποτις..........

alex14
17/01/2014, 10:01
Εγω βλεπω οτι ο καθε π@π@ρ@ς βριζει οποιον γουσταρει και δεν κοιτα την μ@λ@κι@ που τον δερνει.
Ποσο μαλλον οταν ο αλλος ειναι νεκρος .......

Πηξαμε στην "εξυπναδα" σε αυτον τον τοπο.

AristidisZ
17/01/2014, 10:03
εγώ θέλω να δω τι θα λέτε αν φάει φυλακή κανείς επειδή έβρισε τον Πρωθυπουργό ή τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας

:wave2:

el_hymador
17/01/2014, 10:14
ναι θα μαζευτουν για παρελαση οι προοδευτικοι με τα τραβελια παλι οπως τις προαλλες στον πειραια

ΧΑΜΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΣΠΑΣΟΥΝ ΓΟΒΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ...........
ΝΑ ΣΚΙΣΤΟΥΝ ΚΑΛΣΟΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝ...............

Αντιλαμβάνεσαι πιστεύω πόσο ατυχές είναι το σχόλιο σου. Το πιο εύκολο θα ήταν να σου γράψω για τα κάμο "τραβέλια" και τους "πο*στηδες" στα μοναστήρια και τις ενορίες που φοράνε τους στρίνγκους και τις ζαρτιέρες κάτω από τα ράσα, αλλά προσωπικά τους λυπάμαι, όχι για τις σεξουαλικές τους επιλογές αλλά για τη καταπιεστική ζωή που επέλεξαν να ζουν. Εκεί που θα σταθώ δεν είναι το προφανές λοιπόν αλλά το πόσο διαμετρικα αντίθετα είναι δύο καπακωτά μηνύματα σου, γράφεις αυτό από πάνω όταν πριν λίγο έχεις γράψει αυτό:

[QUOTE]λαθος quote έκανα... τεσπα όπως και να έχει ίσχύειQUOTE]

Δεν νομίζω ότι υπάρχουν πολέμιοι του χριστιανισμού, ούτε εδω μέσα, ούτε στην Ελλάδα, ούτε στον κόσμο γενικότερα. Ο χριστιανισμός είναι μια θρησκεία, μια ιδεά και ένα εγχειρίδιο τρόπου ζωής που είχε την ατυχία όπως και οι περισσότερες θρηκείες, να εκπροσωπηθεί από ανθρώπους και ανθρώπινα headquarters. Κάποιοι με τσαμπουκά και με το έτσι θέλω ορίστηκαν ως οι εκπρόσωποι του. Όταν μια θρηκεία από τον κόσμο του ιδεατού την κατεβάζουμε στο ανθρώπινο επίπεδο, όταν αποκτά υπόσταση επί Γής με ονόματα Βαρθολομαίος, Χριστόδουλος, Πάπας Ιωάννης και δεν συμμαζεύεται, παύει να είναι θρησκεία. Όταν όλοι αυτοί μιλούν με απίστευτο θράσος και κομπασμό ως εκπρόσωποι του Θεού και έχουν απάιτηση να τους φιλάμε το χέρι, όταν ζουν μέσα στη χλίδα και ασκούν πολιτική στο όνομα της θρησκείας, μην αναζητάς τους πολέμιους του χριστιανισμού σε αυτούς που αντιδρούν σε αυτή την ύβρι αλλά σε αυτούς που προκαλούν και την προκαλούν. Αυτοί ξεφτυλίζουν τον χριστιανισμό και την κάθε θρηκεία, όχι ο Παστίτσιος. Η κουβέντα θα μπορούσε να πάει πολύ μακρύα και δεν είναι εδώ κατάληλος χώρος για αυτό, αλλά προσπάθησε να καταλάβεις ότι ο χαρακτηρισμός "πολέμιοι" του χριστιανισμού έχει αποδωθεί πάρα πολλές φορές στην ιστορία από αυτούς προκειμένου να διαφυλλάξουν τα κεκτημένα τος.... Είναι σαν την αποκτάσταση της δημοκρατίας και των δημοκρατικών θεσμών όταν βαράγανε κόσμο αλύπητα στο Σύνταγμα ;)

Μπορεί λοιπόν ένα "τραβέλι" να είναι καλός Χριστιανός; Αν δίνει αγάπη και βοηθά τον πλησίον του εικάζω πως ναι, αλλά αν συνεχίζεις να τον αποκαλλείς "τραβέλι¨και οι υποκριτές με τα άμφια τον απειλούν με κόλαση και αφορισμό, μην περιμένεις και πολλά...

GFawkes
17/01/2014, 10:19
Και καλά κάνουν. Και οι μεν και οι δε.

Με τα θρησκευτικά πιστεύω του άλλου, τα πιστεύεις δεν τα πιστεύεις, δεν κάνεις χιούμορ.

Δεν ειναι αστεία, είναι αγένεια.

+1000

oποια θρησκεια και αν ειναι...
καποιες πραξεις ειναι απλα ανοητες....

DimChios
17/01/2014, 10:22
http://www.koutipandoras.gr/article/104291/skotadismos-deka-mines-fylakisi-ston-geronta-pastitsio

Allst@rf
17/01/2014, 10:30
πιο ενοχλητικό είναι να παιζεις με την ανάγκη αρρωστων πιστών που ελπιζουν να βρουν θεραπεία από κάποιον μοναχό, παρα να σατηριζεις την ίδια την πίστη τους...

Bradipous
17/01/2014, 10:58
γραφω για να απαντησω στον bradipous που συμπερανε οτι υπαρχουν πολλοι πολεμιοι του χριστιανισμου εδω μεσα κτλ..φιλε μου προσωπικα δεν πιστευω στον χριστιανισμο,ουτε σε αλλη θρησκεια,ουτε και Αθεο με λες γιατι πιστευω οτι υπαρχει κατι ανωτερο,απλα δεν μπορω να ξερω τι ειναι αυτο,και ψαχνοντας εγω προσπαθω να βγαλω τα προσωπικα μου συμπερασματα.δεν μπορω ομως να πιστεψω οτι υπαρχουν ακομη εκατομμυρια ανθρωποι που δεν ξερουν η εθελοτυφλουν για τα εγκληματα και τις αιματοχυσιες που εγιναν στο ονομα της ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ θρησκειας..ολοι βλεπουμε τοσα χρονια τα σκανδαλα των παπαδων,απο μητροπολιτες μεχρι καλογηρους,και οποιος το αρνηθει ζει σε αλλο κοσμο.καταδικασαν οι καλοι χριστιανοι την σατιρα γιατι θιχτηκαν,ολα τα υπολοιπα αισχη που γινονται στο ονομα του χριστιανισμου στην κοινωνια και γυρω τους δεν τους ενοχλουν...πολυ επικινδυνα μυαλα ειναι αυτα,και οχι των Αθεων,γιατι ο Αθεος δεν προκειται να κανει κακο στο ονομα του Αθεισμου,ενω ο χριστιανος οταν του θιξουν την θρησκεια και τα πιστευω του ξεχνα το αγαπατε αλληλους,και αναφωνει με παθος ορθοδοξια η θανατος...δεν πολεμω προσωπικα τον χριστιανισμο,απλουστατα δεν γουσταρω την μαλακισμενη νοοτροπια των προβατων που ριχνουν 10 μηνες στον ανθρωπο που εκανε σατιρα,και δεν τιμωρουν δι ανασκολοπισμου τη βρωμια των υπαλληλων της εκκλησιας Α.Ε..δεν θιγω και δεν προσβαλλω την πιστη κανενος,ο καθεις εχει δικαιωμα να πιστευει οπου θελει,αλλα δεν καταλαβαινω γιατι η υποκρισια γυρω μας δεν προσβαλλει σχεδον κανεναν...

Ευχαριστω που μπηκες στον κοπο να απαντησεις,
αυτα ακριβως τα πραγματα περιμενα να ακουσω αλλα ο μονος που τα ειπε και (απ οσο λεει) τα πιστευει εισαι εσυ που ουτε εβρισες ουτε ειρωνευτικες ουτε σατιρισες το παραπανω γεγονος μεσα απο καποιο σχολιο σου. Για αυτο λεω πολεμιοι του χριστιανισμου, γιατι οι περισσοτεροι δεν πιστευουν σε κατι αλλο παρα μονο ειναι αντι-χριστιανοι.

Φυσικα και καθενας μπορει να κανει οτι θελει και να πιστευει οπου θελει, χωρις ομως να προσβαλει/βλαπτει τα πιστευω του αλλου. Οι φανατικοι οπως μπορεις να αντιληφθεις δεν ειναι το συνολο των πιστων οποτε ας μην τους παρουμε ως μετρο, εξαλλου ο φανατισμος σε ολες τις μορφες του ειτε αυτο ειναι θρησκεια ειτε ομαδα ειτε ο,τι αλλο μονο ασχημα αποτελεσματα μπορει να εχει.

Σκανδαλα σαφως και υπαρχουν οπως πολυ σωστα ανεφερες ομως βαση καποιων συγκεκριμενων γεγονοτων δεν μπορεις να τσουβαλιαζεις ολους τους παπαδες και ολους τους πιστους. Ειναι το ιδιο σα να λεμε οτι ολοι οι γιατροι παιρνουν φακελακι, ολοι οι Ελληνες ειναι λαμογια κ.ο.κ. Ομως οπως ειπε και η αοιδος λαϊκων ασματων, δυο οψεις εχουν ολα τα νομισματα που σημαινει οτι υπαρχουν και οι σωστοι καλογεροι οι σωστοι παπαδες και οι σωστοι πιστοι. Σωστοι και ως προς την σταση ζωη και τις πραξεις τους αλλα και ως προς τον τροπο εκφρασης της θρησκειας τους.

Απο εκει και περα οπως αναφερει η αρχικη αναρτηση και οπως αναφερει και ο ιδιος ο διαχειριστης της σελιδας στο βιντεο του χιου η διωξη του δεν εγινε απο καταγγελιες πιστων αλλα καποιων εθνικιστων που θελουν παντου να χωνουν τη μουσουδα τους. Οι περισσοτεροι ομως το παραβλεψανε αυτο και τα εριξαν ολα στους χριστιανους και στους παπαδες.

Joyrider
17/01/2014, 11:04
και εγω πιστεύω στον παοκ γαμώ το σπιτι σας.
Αναπόφευκτος συνειρμός :cry:
307799

Bradipous
17/01/2014, 11:22
Δεν νομίζω ότι υπάρχουν πολέμιοι του χριστιανισμού, ούτε εδω μέσα, ούτε στην Ελλάδα, ούτε στον κόσμο γενικότερα. Ο χριστιανισμός είναι μια θρησκεία, μια ιδεά και ένα εγχειρίδιο τρόπου ζωής που είχε την ατυχία όπως και οι περισσότερες θρηκείες, να εκπροσωπηθεί από ανθρώπους και ανθρώπινα headquarters. Κάποιοι με τσαμπουκά και με το έτσι θέλω ορίστηκαν ως οι εκπρόσωποι του. Όταν μια θρηκεία από τον κόσμο του ιδεατού την κατεβάζουμε στο ανθρώπινο επίπεδο, όταν αποκτά υπόσταση επί Γής με ονόματα Βαρθολομαίος, Χριστόδουλος, Πάπας Ιωάννης και δεν συμμαζεύεται, παύει να είναι θρησκεία. Όταν όλοι αυτοί μιλούν με απίστευτο θράσος και κομπασμό ως εκπρόσωποι του Θεού και έχουν απάιτηση να τους φιλάμε το χέρι, όταν ζουν μέσα στη χλίδα και ασκούν πολιτική στο όνομα της θρησκείας, μην αναζητάς τους πολέμιους του χριστιανισμού σε αυτούς που αντιδρούν σε αυτή την ύβρι αλλά σε αυτούς που προκαλούν και την προκαλούν. Αυτοί ξεφτυλίζουν τον χριστιανισμό και την κάθε θρηκεία, όχι ο Παστίτσιος. Η κουβέντα θα μπορούσε να πάει πολύ μακρύα και δεν είναι εδώ κατάληλος χώρος για αυτό, αλλά προσπάθησε να καταλάβεις ότι ο χαρακτηρισμός "πολέμιοι" του χριστιανισμού έχει αποδωθεί πάρα πολλές φορές στην ιστορία από αυτούς προκειμένου να διαφυλλάξουν τα κεκτημένα τος.... Είναι σαν την αποκτάσταση της δημοκρατίας και των δημοκρατικών θεσμών όταν βαράγανε κόσμο αλύπητα στο Σύνταγμα ;)


Με πολλα απο τα γραφωμενα σου με βρισκεις συμφωνο, ομως δεν καταλαβαινω γιατι συγχεουμε τον χριστιανισμο ως θρησκεια -αυτη καθ' αυτη- με την εκκλησια και τους εκπροσωπους της. Αν θελουμε ασκησουμε κριτικη θα πρεπει πρωτα να διαβασουμε αγια γραφη, αποστολικους πατερες και λιγο πατρολογια καλο θα εκανε και μετα να βγαλουμε τα συμπερασματα μας για το αν μας αρεσει και οχι επειδη σκασανε καποια σκανδαλα με παπαδες και ο ποντιφικας θεωρωει πως εχει το αλαθητο ή επειδη ειναι μοδα και προχω οποιος δηλωνει αθεος χωρις καλα καλα να καταλαβαινει τι λεει και τι πιστευει.

Υ.γ. Δεν μιλαω συγκεκριμενα για εσενα ή για καποιον αλλο εδω μεσα αλλα γενικοτερα για την σταση πολλων (κυριως νεων).

el_hymador
17/01/2014, 11:23
Ευχαριστω που μπηκες στον κοπο να απαντησεις,
αυτα ακριβως τα πραγματα περιμενα να ακουσω αλλα ο μονος που τα ειπε και (απ οσο λεει) τα πιστευει εισαι εσυ που ουτε εβρισες ουτε ειρωνευτικες ουτε σατιρισες το παραπανω γεγονος μεσα απο καποιο σχολιο σου. Για αυτο λεω πολεμιοι του χριστιανισμου, γιατι οι περισσοτεροι δεν πιστευουν σε κατι αλλο παρα μονο ειναι αντι-χριστιανοι.

Φυσικα και καθενας μπορει να κανει οτι θελει και να πιστευει οπου θελει, χωρις ομως να προσβαλει/βλαπτει τα πιστευω του αλλου. Οι φανατικοι οπως μπορεις να αντιληφθεις δεν ειναι το συνολο των πιστων οποτε ας μην τους παρουμε ως μετρο, εξαλλου ο φανατισμος σε ολες τις μορφες του ειτε αυτο ειναι θρησκεια ειτε ομαδα ειτε ο,τι αλλο μονο ασχημα αποτελεσματα μπορει να εχει.

Σκανδαλα σαφως και υπαρχουν οπως πολυ σωστα ανεφερες ομως βαση καποιων συγκεκριμενων γεγονοτων δεν μπορεις να τσουβαλιαζεις ολους τους παπαδες και ολους τους πιστους. Ειναι το ιδιο σα να λεμε οτι ολοι οι γιατροι παιρνουν φακελακι, ολοι οι Ελληνες ειναι λαμογια κ.ο.κ. Ομως οπως ειπε και η αοιδος λαϊκων ασματων, δυο οψεις εχουν ολα τα νομισματα που σημαινει οτι υπαρχουν και οι σωστοι καλογεροι οι σωστοι παπαδες και οι σωστοι πιστοι. Σωστοι και ως προς την σταση ζωη και τις πραξεις τους αλλα και ως προς τον τροπο εκφρασης της θρησκειας τους.

Απο εκει και περα οπως αναφερει η αρχικη αναρτηση και οπως αναφερει και ο ιδιος ο διαχειριστης της σελιδας στο βιντεο του χιου η διωξη του δεν εγινε απο καταγγελιες πιστων αλλα καποιων εθνικιστων που θελουν παντου να χωνουν τη μουσουδα τους. Οι περισσοτεροι ομως το παραβλεψανε αυτο και τα εριξαν ολα στους χριστιανους και στους παπαδες.

Ξέρεις που θα τους παραδεχόμουν τους κληρικούς και την εκκλησία ως φορέα; Αν έκαναν ότι πέρναγε απ΄το χέρι τους ώστε να μην δικαστεί ο τυπάκος και αν εξέδιδαν μια ανακοίνωση που να ανέφερε ότι κατ΄εντολή της ΧΑ και οποιουδήποτε άλλου δεν δέχονται να ασκούνται διώξεις που αφορούν και άπτονται των θεμάτων τους. Αυτό θα ήταν σύνοδο με τις διδαχές και τα πιστεύω τους χριστιανισμού.

el_hymador
17/01/2014, 11:35
Με πολλα απο τα γραφωμενα σου με βρισκεις συμφωνο, ομως δεν καταλαβαινω γιατι συγχεουμε τον χριστιανισμο ως θρησκεια -αυτη καθ' αυτη- με την εκκλησια και τους εκπροσωπους της. Αν θελουμε ασκησουμε κριτικη θα πρεπει πρωτα να διαβασουμε αγια γραφη, αποστολικους πατερες και λιγο πατρολογια καλο θα εκανε και μετα να βγαλουμε τα συμπερασματα μας για το αν μας αρεσει και οχι επειδη σκασανε καποια σκανδαλα με παπαδες και ο ποντιφικας θεωρωει πως εχει το αλαθητο ή επειδη ειναι μοδα και προχω οποιος δηλωνει αθεος χωρις καλα καλα να καταλαβαινει τι λεει και τι πιστευει.

Υ.γ. Δεν μιλαω συγκεκριμενα για εσενα ή για καποιον αλλο εδω μεσα αλλα γενικοτερα για την σταση πολλων (κυριως νεων).

Αυτό σου λέω, δεν τα έχει κανείς με τον Χριστιανισμό, πως θα μπορούσε άλλωστε; Είναι πρωτίστως μια φιλοσοφική θεώρηση και μια ιδεά με εξαιρετικά στοιχεία που αν θες την ακολουθείς. Πιστεύω ότι πολλοί από αυτούς που δηλώνουν ότι δεν είναι χριστιανοί, πολλοί που γεννήθηκαν σε μέρη όπου ο χριστιανισμός δεν είναι διαδεδομένος (ή είναι απαγορευμένος), είναι πολύ περισσότερο χριστιανοί από αυτούς που πέρνουν κεφάλια και δεν σηκώνουν μύγα στο σπαθί τους για την χριστιανική τους πίστη.Γενικά πάντως όταν φωνάζεις κάτι και προσπαθείς με κάθε τρόπο να το δηλώσεις, μάλλον κάτι άλλο παίζει, ειδικά σε θέματα πίστης. Απο εκεί και έπειτα θα βρεις επίσης ανθρώπους να ζουν σύμφωνα με τις διαδαχές του βουδισμού, τους ισλαμισμού, του ινδουισμού, παρ΄ότι δεν έχουν ιδεά και δεν έχουν διδαχθεί ποτέ για αυτές της θρησκείες. Μια χαρά είναι όλες οι θρησκείες και οι μη θρησκείες σε πρωτόλειο επίπεδο, δηλαδή σε θεωρητικό - πνευματικό... προσωπικά όλες οι θεωρίες τους μου ακούγονται πολύ καλές, δεν ξεχωρίζω κάποια.... η εφαρμογή τους στη ζωή μας είναι που δυκολεύει τα πράγματα για όλους μας.

Bradipous
17/01/2014, 11:57
Ξέρεις που θα τους παραδεχόμουν τους κληρικούς και την εκκλησία ως φορέα; Αν έκαναν ότι πέρναγε απ΄το χέρι τους ώστε να μην δικαστεί ο τυπάκος και αν εξέδιδαν μια ανακοίνωση που να ανέφερε ότι κατ΄εντολή της ΧΑ και οποιουδήποτε άλλου δεν δέχονται να ασκούνται διώξεις που αφορούν και άπτονται των θεμάτων τους. Αυτό θα ήταν σύνοδο με τις διδαχές και τα πιστεύω τους χριστιανισμού.

Αν και τετοιες ηρωικες πραξεις δεν δυνηθιζουν να κανουν οι "επωνημοι" υψηλα ισταμενοι που συχνα βλεπουμε στα καναλια ιερεις, ενδεχομενως να μην γνωριζεις την δραστηριοτητα του Βατοπεδιου για την αποφυλακιση κρατουμενων και τα ποσα που δαπανει η μονη για τον σκοπο αυτο.


Αυτό σου λέω, δεν τα έχει κανείς με τον Χριστιανισμό, πως θα μπορούσε άλλωστε; Είναι πρωτίστως μια φιλοσοφική θεώρηση και μια ιδεά με εξαιρετικά στοιχεία που αν θες την ακολουθείς. Πιστεύω ότι πολλοί από αυτούς που δηλώνουν ότι δεν είναι χριστιανοί, πολλοί που γεννήθηκαν σε μέρη όπου ο χριστιανισμός δεν είναι διαδεδομένος (ή είναι απαγορευμένος), είναι πολύ περισσότερο χριστιανοί από αυτούς που πέρνουν κεφάλια και δεν σηκώνουν μύγα στο σπαθί τους για την χριστιανική τους πίστη.Γενικά πάντως όταν φωνάζεις κάτι και προσπαθείς με κάθε τρόπο να το δηλώσεις, μάλλον κάτι άλλο παίζει, ειδικά σε θέματα πίστης. Απο εκεί και έπειτα θα βρεις επίσης ανθρώπους να ζουν σύμφωνα με τις διαδαχές του βουδισμού, τους ισλαμισμού, του ινδουισμού, παρ΄ότι δεν έχουν ιδεά και δεν έχουν διδαχθεί ποτέ για αυτές της θρησκείες. Μια χαρά είναι όλες οι θρησκείες και οι μη θρησκείες σε πρωτόλειο επίπεδο, δηλαδή σε θεωρητικό - πνευματικό... προσωπικά όλες οι θεωρίες τους μου ακούγονται πολύ καλές, δεν ξεχωρίζω κάποια.... η εφαρμογή τους στη ζωή μας είναι που δυκολεύει τα πράγματα για όλους μας.

:beer:

Ναι γιατι πολλες θρησκειες ειναι ηθικες. Αυτο βεβαια δεν κανει τον αλλο χριστιανο, ισλαμιστη κλπ γιατι πολυ απλα δεν ξερει τι ειναι αυτα.

Ετσι ακριβως!

:a10:

Takata Dome
17/01/2014, 12:11
Ο τρόπος που σατυρίζει ο άνθρωπος πίσω απ'την σελίδα προφανώς και είναι κάπως άκομψος.Καταλαβαίνω τον λόγο που τιμωρείται,σε καμία περίπτωση όμως δεν δικαιολογείται τέτοια ποινή.
Αυτό που ενοχλεί εμένα (και πιστεύω και άλλους) είναι η υποκρισία απ'την πλευρά της εκκλησίας.Ανέχονται να υπάρχουν εκπρόσωποί τους που ασπάζονται το ναζισμό (τι σχέση έχει ο ναζισμός με τον χριστιανισμό; ), και όχι κάποιοι τυχαίοι,αλλά μητροπολίτες.Αφήνουν να δρούν ανενόχλητοι άνθρωποι που εκμεταλεύονται την πίστη για να κερδοσκοπήσουν σε βάρος των πιστών.Αλλά παρ'όλα αυτά λυσσάνε όταν βρεθεί κάποιος να τους σατυρήσει,έστω και άκομψα. Όποιο δίκιο και να έχουν ως προς την αισθητική της σάτυρας,το χάνουν με την υποκρισία τους,κατα τη γνώμη μου.

Pan (dvs)
17/01/2014, 12:23
Στάνταρ να με πάνε και μένα όμως στις γυναικείες φυλακές όπως τον Μιλαλολιάκο να βρώ κανα μιλφ εκει να περνάω την ώρα μ :lol:

Εχε το νου σου κακομοιρη μου, μη μπερδεψουνε τις πτερυγες οι φυλακες και αντι στων γυναικων σε πανε πουθενα αλλου .................Και μετα θα γραψεις ταξιδιωτικο μουρλια .

Μικe777
17/01/2014, 13:01
http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=263988&catid=6

calmen
17/01/2014, 13:22
ρε παιδια σταματηστε..ερχεται και πασχα...και θα γινει παλι θαυμα..μονο στον ΟΡΘΟΔΟΞΟ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ..και θα αναψει με θαυμα ..το αγιο φως...
(αληθεια τι ποσοστο να ειναι ο ορθ.χριστιανοι στην γη..το 5%..αλλα σε εμασ κανει καθε χρονο θαυμα με ραντεβου...)
εσεις τι πιστευτε ειναι αληθεια??και αν οχι ...αν μασ ειπαν ψεματα μια φορα..ποσα ακομα μπορει να εχουν πει....

Pan (dvs)
17/01/2014, 13:25
ρε παιδια σταματηστε..ερχεται και πασχα...και θα γινει παλι θαυμα..μονο στον ΟΡΘΟΔΟΞΟ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ..και θα αναψει με θαυμα ..το αγιο φως...
(αληθεια τι ποσοστο να ειναι ο ορθ.χριστιανοι στην γη..το 5%..αλλα σε εμασ κανει καθε χρονο θαυμα με ραντεβου...)
εσεις τι πιστευτε ειναι αληθεια??και αν οχι ...αν μασ ειπαν ψεματα μια φορα..ποσα ακομα μπορει να εχουν πει....

Ρε συ το θεμα δεν ειναι ποιος πιστευει και τι πιστευει.Δεν εξεταζουμε την αληθεια και το ψεμα της καθε θρησκειας.Αυτο ας το κρινει αυτος που τα πιστευει.

Το θεμα ειναι αν μπορουμε εμεις να ξεφτιλιζουμε τα πιστευω και τη θρησκεια του καθενος ,χωρις συνεπειες.:)

AristidisZ
17/01/2014, 13:27
Το θεμα ειναι αν μπορουμε εμεις να ξεφτιλιζουμε τα πιστευω και τη θρησκεια του καθενος ,χωρις συνεπειες.:)

ρώτησα κάτι, και κανείς δεν απάντησε
πες μου, πρέπει να διώκονται όσοι βρίζουν τον εκλεγμένο από τον ελληνικό λαό Πρωθυπουργό (γιορτάζει και σήμερα, καλή του ώρα) ;

calmen
17/01/2014, 13:30
δικιο εχεις...αλλα διαβαζοντας τα παραπανω ποστς θα ηθελα πολυ να ξερω ποια ειναι η απαντηση στην ερωτηση μου απ αυτους που υποστηριζουν την καταδικη του μπλοκερ

calmen
17/01/2014, 13:32
σωστη ερωτηση ..
αν ναι...δεν θα μεινει κανεισ εξω....
αν οχι...ο μπλοκερ δεν πρεπει να εχει καταδικη
για μενα οχι

DimChios
17/01/2014, 13:32
Πρωθυπουργό (γιορτάζει και σήμερα, καλή του ώρα) ;

:moutza:

alex14
17/01/2014, 13:47
ρώτησα κάτι, και κανείς δεν απάντησε
πες μου, πρέπει να διώκονται όσοι βρίζουν τον εκλεγμένο από τον ελληνικό λαό Πρωθυπουργό (γιορτάζει και σήμερα, καλή του ώρα) ;

εξαρταται τι εννοεις "βριζουν"

εαν καποιος βγει δημοσια και πει οτι ο πρωθυπουργος εχει βαλει 50 εκατομυρια στην ακρη απο μιζες και δεν μπορει να το αποδειξει, ναι πρεπει να υπαρχει διωκση.

AristidisZ
17/01/2014, 13:50
εξαρταται τι εννοεις "βριζουν"

εαν καποιος βγει δημοσια και πει οτι ο πρωθυπουργος εχει βαλει 50 εκατομυρια στην ακρη απο μιζες και δεν μπορει να το αποδειξει, ναι πρεπει να υπαρχει διωκση.

"χλευάζουν - σατιρίζουν" τότε
ή μήπως ένας και δύο λένε ότι οι πολιτικοί είναι κλέφτες δημοσίως ;;;

Vstrommer71
17/01/2014, 14:02
"χλευάζουν - σατιρίζουν" τότε
ή μήπως ένας και δύο λένε ότι οι πολιτικοί είναι κλέφτες δημοσίως ;;;
Το ασχημο με αυτους ειναι οτι οι περισσοτεροι που το κανουν λενε μπραβο για την φυλακιση του μπλογκερ και λοξοκοιταζουνε προς τα χρυσαβγα.Α,και ειναι και καλοι Χριστιανοι οι πλειστοι εξ'αυτων,και αυτους τους πολιτικους που τους βριζουνε καποιοι εξωγηϊνοι προφανως τους ψηφισαν!:yuck:

alex14
17/01/2014, 14:04
"χλευάζουν - σατιρίζουν" τότε
ή μήπως ένας και δύο λένε ότι οι πολιτικοί είναι κλέφτες δημοσίως ;;;

τι ενας και δυο, ολοι το λενε. Το θεμα ειναι να πεις κατι συγκεκριμενο για καποιον.

VASOS
17/01/2014, 14:08
Επτά (7) σελίδες για τα αυτονόητα...

AristidisZ
17/01/2014, 14:09
τι ενας και δυο, ολοι το λενε. Το θεμα ειναι να πεις κατι συγκεκριμενο για καποιον.

σε κάθε περίπτωση, εδώ δεν είχαμε να κάνουμε με ευθεία κατηγορία κάποιου εκκλησιαστικού προσώπου, αλλά με ένα γενικό "trolling", το οποίο γίνεται καθημερινώς από άπειρο κόσμο στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης
Σε κάθε περίπτωση θεωρώ ότι είναι μέγιστο λάθος να επικροτούμε (ή έστω να μην αντιτιθέμεθα) την καταδίκη ενός ανθρώπου που απλά "έκανε πλάκα" προσβάλλωντας έναν θεσμό (όπου θεσμός εν προκειμένω ήταν η εκκλησία, αύριο όμως μπορεί να είναι η Δημοκρατία)

Pan (dvs)
17/01/2014, 14:10
ρώτησα κάτι, και κανείς δεν απάντησε
πες μου, πρέπει να διώκονται όσοι βρίζουν τον εκλεγμένο από τον ελληνικό λαό Πρωθυπουργό (γιορτάζει και σήμερα, καλή του ώρα) ;

Aριστειδη δεν ειναι το ιδιο πραγμα κατα την αποψη μου.Η θρησκεια για καποιους ειναι πολυ περισσοτερα απο οτι εμεις νομιζουμε.Ειναι μοναδικη παρηγορια και ο τροπος να περασουνε τις δυσκολιες.

Οσο για τον πρωθυπουργο και εκει πιστευω οτι πρεπει να υπαρχει ενα μετρο.

el_hymador
17/01/2014, 14:10
Επτά (7) σελίδες για τα αυτονόητα...

Δεν ειναι τυχαιο... "όταν και η έβδομη σελίδα γεμίσει το θέμα θα κλειδωθεί"

el_hymador
17/01/2014, 14:12
Η θρησκεια για καποιους ειναι πολυ περισσοτερα απο οτι εμεις νομιζουμε.Ειναι μοναδικη παρηγορια και ο τροπος να περασουνε τις δυσκολιες.


Το ίδιο και τα ναρκωτικά... αλλά είναι παράνομα...