PDA

View Full Version : Κανενας καλός Λαστιχάς;;;;



ioannou_b
16/01/2014, 22:17
Καλησπερα, μπορει καποιος να μου πει αν κατι παει στραβα με αυτα τα λαστιχα; http://www.flickr.com/photos/113026794@N02/sets/72157639843262473/

thanasis41
16/01/2014, 22:50
κάτι πιο συγκεκριμένο?????

ioannou_b
16/01/2014, 22:53
κάτι πιο συγκεκριμένο?????
Η σαφραγιδα "DOT" στο ενα λαστιχο σε συγκριση με το αλλο.

foogr01
16/01/2014, 23:28
Σα να έχει ξυστεί αυτό το οβάλ που περιβάλλει τον αριθμό...

Δε πιστεύω να το αφαιρέσανε και να κολλήσανε άλλο στη θέση του ; Ή μήπως... ;

ioannou_b
16/01/2014, 23:33
Σα να έχει ξυστεί αυτό το οβάλ που περιβάλλει τον αριθμό...

Δε πιστεύω να το αφαιρέσανε και να κολλήσανε άλλο στη θέση του ; Ή μήπως... ;
Οντως κι εγω πιστευω το ιδιο ακριβως. Ειχα επικοινωνια με Πιρελλι εδω στην Ελλαδα και ηδη εχω στειλει μαιλ Ιταλια. Απλα εβαλα τις φωτο να μαζεψω γνωμες μηπως κανω τοσο λαθος.......

ioannou_b
16/01/2014, 23:36
Στο πρωτο μαλλον εγινε η μαγκια. Στο δευτερο η σφραγιδα φαινεται νορμαλ.

foogr01
16/01/2014, 23:37
Και πολύ καλά έκανες κατά τη γνώμη μου!
Να μας ενημερώσεις για το πόρισμα...

Εύχομαι να βγάλεις γρήγορα άκρη!

SHOOTER045
16/01/2014, 23:40
οντως ετσι φαινεται
σαν να ξυσανε και να βαλανε αλλο
καπου εδω μεσα παιζει ενα παλικαρι-λαστιχας-ψαξτον λιγο

ioannou_b
16/01/2014, 23:45
οντως ετσι φαινεται
σαν να ξυσανε και να βαλανε αλλο
καπου εδω μεσα παιζει ενα παλικαρι-λαστιχας-ψαξτον λιγο
Θυμασαι nickname?

makis206
16/01/2014, 23:53
Θυμασαι nickname?

Τον Μικέ πρέπει να εννοεί, μάλλον το'χει αλλάξει πρόσφατα αν δεν κάνω λάθος..

SHOOTER045
17/01/2014, 00:02
παντως σε γνωστο που πηρε μεταχειρα εξωτερικου
το dot ειχε αφαιρεθει-ξυθει
αυτος που του τα εφερε του ειπε πως ηταν ενος ετους
οπτικα δεν μοιαζανε ομως
τα δικα σου δειχνουν καπως σαν τα αναγομωμενα στο dot


ενω τα πρωτα απο αριστερα ψηφια ειναι κανονικα αναγλυφα(αν και εμφανως τριμενα)το dot ειναι προσθετο και κολλημενο

ioannou_b
17/01/2014, 00:04
αγοραστηκαν απο καταστημα στην Αθηνα καινουργια....

SHOOTER045
17/01/2014, 00:14
τωρα τι να σου πω
αν δεν τον βρεις αυτον που λεω(δεν θυμαμαι νικ)-ψαξε στα θεματα για λαστιχα
ρωτα απο αυριο και σε κανενα αλλο μαγαζι

Bradipous
17/01/2014, 00:26
σουτερ τον τυπο με το ybr δεν λες, που παρευρεθει και στην τελευταια εκδρομη του Σπυρακου του 35αρη, με τα τριγκλικεριδια κλπ;

αν ειναι αυτος, ειναι απλα mikes (αν δεν κανω τραγικο λαθος)

spyrakos35
17/01/2014, 05:28
αγοραστηκαν απο καταστημα στην Αθηνα καινουργια....

και έτσι φούντωσε η κουβέντα περί των εμπόρων που μας αξίζουν....... :smokin:

OldMan
17/01/2014, 10:08
και έτσι φούντωσε η κουβέντα περί των εμπόρων που μας αξίζουν....... :smokin:
και ετσι φύγαμε από τα Τεχνικά...:smokin:

SHOOTER045
17/01/2014, 10:49
σουτερ τον τυπο με το ybr δεν λες, που παρευρεθει και στην τελευταια εκδρομη του Σπυρακου του 35αρη, με τα τριγκλικεριδια κλπ;

αν ειναι αυτος, ειναι απλα mikes (αν δεν κανω τραγικο λαθος)

Δεν ξερω
Δεν ημουν εκει
Θα βοηθησουν οι παρευρισκοντες στην μαζωξη

DrEvil
17/01/2014, 11:02
σουτερ τον τυπο με το ybr δεν λες, που παρευρεθει και στην τελευταια εκδρομη του Σπυρακου του 35αρη, με τα τριγκλικεριδια κλπ;

αν ειναι αυτος, ειναι απλα mikes (αν δεν κανω τραγικο λαθος)

Mikes (http://www.moto.gr/forums/member.php?u=33717) απλα ειναι, δεν κανεις λαθος.

OldMan
17/01/2014, 11:05
Θα βοηθησουν οι παρευρισκοντες στην μαζωξη
Ακόμη κραταει αυτή η μάζωξη..?

theofilos888
17/01/2014, 14:29
Ακόμη κραταει αυτή η μάζωξη..?

Ήτανε καλό το τσίπουρο του shooter...... :D

ioannou_b
17/01/2014, 14:42
Η απαντηση του Ιταλου που ειναι υπευθυνος για λαστιχα μοτοσικλετων στην Ελλαδα:
Dear mr. Vasilis,
I am responsible for the Greek market in the Pirelli moto business unit.
We have checked your mail and your pictures with our quality department.
We can confirm you that the tyres are ok, the issue is only related to esthetics.
Best regards
Ηδη προωθησα το θεμα στη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή.

billyP
17/01/2014, 14:45
τί λες ρε Καραμήτρο...του είπες ????

AristidisZ
17/01/2014, 14:48
χμ, θα χρειαστείς έγγραφες διαβεβαιώσεις κλπ ε ;
μπλέξιμο, αλλά καλά ξηγιέσαι

ioannou_b
17/01/2014, 17:23
χμ, θα χρειαστείς έγγραφες διαβεβαιώσεις κλπ ε ;
μπλέξιμο, αλλά καλά ξηγιέσαι

"θα χρειαστείς έγγραφες διαβεβαιώσεις κλπ ε ;" τι εννοεις; Βοηθα...

ioannou_b
17/01/2014, 17:32
Επισης να πω οπως τα παρατηρω ακομη καλυτερα βρισκω τα εξης: 1) ηγραμματοσειρα του dot δεν ειναι η ιδια, δηλαδη οι αριθμοι εχουν διαφορετικη μορφη 2) το γραμμα "P" απο το Pirelli δεν εχει μεσα του γραμμες οπως τα αλλα γραμματα, δηλαδη εχουν σβηστει απο την επεξεργασια που εχει φαει: http://www.flickr.com/photos/113026794@N02/sets/72157639843262473/ 3η φωτο δεξια επανω. Κι ο αλλος μου λεει εχουν μονο αισθητικη διαφορα.....

AristidisZ
17/01/2014, 18:53
"θα χρειαστείς έγγραφες διαβεβαιώσεις κλπ ε ;" τι εννοεις; Βοηθα...


Επισης να πω οπως τα παρατηρω ακομη καλυτερα βρισκω τα εξης: 1) ηγραμματοσειρα του dot δεν ειναι η ιδια, δηλαδη οι αριθμοι εχουν διαφορετικη μορφη 2) το γραμμα "P" απο το Pirelli δεν εχει μεσα του γραμμες οπως τα αλλα γραμματα, δηλαδη εχουν σβηστει απο την επεξεργασια που εχει φαει: http://www.flickr.com/photos/113026794@N02/sets/72157639843262473/ 3η φωτο δεξια επανω. Κι ο αλλος μου λεει εχουν μονο αισθητικη διαφορα.....

εννοώ ότι αυτά που παρατηρείς, φαντάζομαι θα πρέπει να τα επιβεβαιώσει και κάποιος επαγγελματίας εγγράφως

mikes
17/01/2014, 19:42
καλησπερα! με ζητησατε??
λοιπον το λαστιχο δειχνει οντως να εχει γινει επεμβαση στο dot αλλα αυτο σιγουρα δεν εχει γινει εδω! (δεν υπαρχει στην ελλαδα καποιος που να μπορει να το κανει, ειναι επεξεργασια απο το εργοστασιο, και η απαντηση του υπευθυνου της πιρελι το μαρτυρα!)
λογικα, δεν εχεις καποιο θεμα, καθως καμια μεγαλη ευρωπαϊκη εταιρια δεν παιζει τη φημη της κορωνα γραμματα κανοντας λαμογιες με την ασφαλεια του καταναλωτη (εχει και την ertro απο πισω να τους ελεγχει, που τους εχει γινει στενος κορσες), σιγουρα το ελαστικο εχει περασει απο εγκεκριμενη διαδικασια αλλαγης dot! ωστοσο αν δεν εισαι σιγουρος μπορεις να πας στο καταστημα που το αγορασες και να στο αλλαξουν!
πληροφοριακα επισημος αντιπροσωπος για τα ελαστικα μοτο της πιρελι στην ελλαδα ειναι η ιντραμοτο που εδρευει καπου στη γλυφαδα!

αν το ξεκινησεις με ινστιτουτα καταναλωτη, να ξερεις δυο πραγματα:
οτι η διαδικασια αυτη δεν εγινε στην ελλαδα, και 2ον οτι για να κανει σωστη επεμβαση το ινκα πρεπει να εχει επισημη γνωματευση απο πραγματογνωμονα, αλλιως θα παρει τα @@@ του!

εντιτ προς αποφυγη παρεξηγησεων: εγραψα αυτο που βλεπω εγω! ωστοσο κανεις δεν μπορει να ειναι σιγουρος αν οντως εχει γινει κατι τετοιο, εκτος απο την ιδια την πιρελι!

ioannou_b
17/01/2014, 21:40
καλησπερα! με ζητησατε??
λοιπον το λαστιχο δειχνει οντως να εχει γινει επεμβαση στο dot αλλα αυτο σιγουρα δεν εχει γινει εδω! (δεν υπαρχει στην ελλαδα καποιος που να μπορει να το κανει, ειναι επεξεργασια απο το εργοστασιο, και η απαντηση του υπευθυνου της πιρελι το μαρτυρα!)
λογικα, δεν εχεις καποιο θεμα, καθως καμια μεγαλη ευρωπαϊκη εταιρια δεν παιζει τη φημη της κορωνα γραμματα κανοντας λαμογιες με την ασφαλεια του καταναλωτη (εχει και την ertro απο πισω να τους ελεγχει, που τους εχει γινει στενος κορσες), σιγουρα το ελαστικο εχει περασει απο εγκεκριμενη διαδικασια αλλαγης dot! ωστοσο αν δεν εισαι σιγουρος μπορεις να πας στο καταστημα που το αγορασες και να στο αλλαξουν!
πληροφοριακα επισημος αντιπροσωπος για τα ελαστικα μοτο της πιρελι στην ελλαδα ειναι η ιντραμοτο που εδρευει καπου στη γλυφαδα!

αν το ξεκινησεις με ινστιτουτα καταναλωτη, να ξερεις δυο πραγματα:
οτι η διαδικασια αυτη δεν εγινε στην ελλαδα, και 2ον οτι για να κανει σωστη επεμβαση το ινκα πρεπει να εχει επισημη γνωματευση απο πραγματογνωμονα, αλλιως θα παρει τα @@@ του!

εντιτ προς αποφυγη παρεξηγησεων: εγραψα αυτο που βλεπω εγω! ωστοσο κανεις δεν μπορει να ειναι σιγουρος αν οντως εχει γινει κατι τετοιο, εκτος απο την ιδια την πιρελι!
Φιλε ευχαριστω για την απαντηση αλλα εχω μια απορια: 1) γιατι να γινει αλλαγη στο ντοτ;
Στις μερες που ζουμε η καχυποψια ειναι συνηθες φαινομενο. Ενα ειναι σιγουρο, ποτε ξανα Pirelli. ΠOTE!!!!

AUFGEBRACHT
17/01/2014, 21:43
Φιλε ευχαριστω για την απαντηση αλλα εχω μια απορια: 1) γιατι να γινει αλλαγη στο ντοτ;
Στις μερες που ζουμε η καχυποψια ειναι συνηθες φαινομενο. Ενα ειναι σιγουρο, ποτε ξανα Pirelli. ΠOTE!!!!

Πιθανώς επειδή αναγομώθηκε το ελαστικό.

ioannou_b
17/01/2014, 22:01
Πιθανώς επειδή αναγομώθηκε το ελαστικό.
Αυτο ειναι νομιμο;

AUFGEBRACHT
17/01/2014, 22:05
Αυτο ειναι νομιμο;

Για να αναφέρεται και σε επίσημες ιστοσελίδες εταιριών ελαστικών προφανώς, γιατί τα ανταλλακτικά νομίζεις είναι καινούρια; Τα περισσότερα είναι ανακατασκευή από χρησιμοποιημένα ανταλλακτικά...

ioannou_b
17/01/2014, 22:18
Για να αναφέρεται και σε επίσημες ιστοσελίδες εταιριών ελαστικών προφανώς, γιατί τα ανταλλακτικά νομίζεις είναι καινούρια; Τα περισσότερα είναι ανακατασκευή από χρησιμοποιημένα ανταλλακτικά...
Δηλαδη μου λες οτι αν αγοραζες αυτο το ελλαστικο θα το εβαζες αφοβα;

AUFGEBRACHT
17/01/2014, 22:25
Δηλαδη μου λες οτι αν αγοραζες αυτο το ελλαστικο θα το εβαζες αφοβα;

Είμαι έξω από το χορό και μιλάω εκ του ασφαλούς, πάντως δε νομίζω η Dunlop και η κάθε σοβαρή Dunlop να διακινδύνευε να σκοτωθεί κανένας και να πουλάει φόρα παρτίδα επικίνδυνα ελαστικά...

foogr01
17/01/2014, 22:40
Ενδιαφέρουσα τροπή πήρε το θέμα και μαθαίνουμε πράγματα που εγώ τουλάχιστον δεν ήξερα.
Το σωστό θα ήταν να αναφέρεται τουλάχιστον ότι πρόκειται για αναγομωμένο λάστιχο ώστε να έχεις την ΕΠΙΛΟΓΗ (άσχετα αν γίνεται από την ίδια την εταιρία).
Θεωρώ ΛΑΘΟΣ να σου πουλάνε και να πληρώνεις πράγμα συγκεκριμένο και στο τέλος να αποδεικνύεται κάτι άλλο.
Foul από την Pirelli ΜΕΓΑΛΟ κατά τη γνώμη μου, εφόσον είναι έτσι τα πράγματα, και θα έπρεπε έστω και τώρα να σου έδινε ο υπεύθυνος τη δυνατότητα επιστροφής/αλλαγής.

Εγώ δε θα το έβαζα πάνω πλέον παρά τις όποιες διαβεβαιώσεις.
Ευχές να ξεμπερδέψεις γρήγορα!

ioannou_b
17/01/2014, 22:48
Ενδιαφέρουσα τροπή πήρε το θέμα και μαθαίνουμε πράγματα που εγώ τουλάχιστον δεν ήξερα.
Το σωστό θα ήταν να αναφέρεται τουλάχιστον ότι πρόκειται για αναγομωμένο λάστιχο ώστε να έχεις την ΕΠΙΛΟΓΗ (άσχετα αν γίνεται από την ίδια την εταιρία).
Θεωρώ ΛΑΘΟΣ να σου πουλάνε και να πληρώνεις πράγμα συγκεκριμένο και στο τέλος να αποδεικνύεται κάτι άλλο.
Foul από την Pirelli ΜΕΓΑΛΟ κατά τη γνώμη μου, εφόσον είναι έτσι τα πράγματα, και θα έπρεπε έστω και τώρα να σου έδινε ο υπεύθυνος τη δυνατότητα επιστροφής/αλλαγής.

Εγώ δε θα το έβαζα πάνω πλέον παρά τις όποιες διαβεβαιώσεις.
Ευχές να ξεμπερδέψεις γρήγορα!
Ακριβως αυτο φιλε!:beer:

iliasfyntanidis
17/01/2014, 23:33
Πώς καταλήξαμε οτι το ελαστικό ειναι αναγομωμενο;
Και εαν επιτρέπεται η πώληση του χωρις την σύμφωνη γνώμη του πωλητή;

daz
18/01/2014, 00:19
Απ' την στιγμή που η πιρελι ενημέρωσε ότι το λάστιχο είναι οκ, όλα τα άλλα τα θεωρώ υπερβολές.

spyrakos35
18/01/2014, 04:09
Πώς καταλήξαμε οτι το ελαστικό ειναι αναγομωμενο;


έτσι μπράβο....

θα μπορούσε να γίνει ένα απλό και ξεκάθαρο ερώτημα στην εταιρεία από τον ενδιαφερόμενο, "είναι αναγομωμένο ρε παιδιά?"

mikes
18/01/2014, 06:58
να πω και το αλλο? πως ειστε σιγουροι οτι ας πουμε απο καποιο μπερδεμα με τις σφραγιδες δεν βγηκε μια ολοκληρη παρτιδα με λαθος χτυπημενη ημερομηνια και επρεπε αυτο να διορθωθει?
γιατι πρεπει να καταληγουμε παντα στο οτι το προιον ειναι ελατωματικο? ειδικα τα ελαστικα πριν καταληξουν στο ραφι, ξερετε τι ελεγχους περνανε?

spyrakos35
18/01/2014, 06:59
να πω και το αλλο? πως ειστε σιγουροι οτι ας πουμε απο καποιο μπερδεμα με τις σφραγιδες δεν βγηκε μια ολοκληρη παρτιδα με λαθος χτυπημενη ημερομηνια και επρεπε αυτο να διορθωθει?
γιατι πρεπει να καταληγουμε παντα στο οτι το προιον ειναι ελατωματικο?

ιταλοί είναι αυτοι.....

είτε σε κοροιδεύουν είτε κάνανε πάλι παπαρια..... :lol:

bros400pgm
18/01/2014, 07:24
ιταλοί είναι αυτοι.....

είτε σε κοροιδεύουν είτε κάνανε πάλι παπαρια..... :lol:



:lol::lol::lol::lol:

Italo mafiozo:lol:

ioannou_b
18/01/2014, 12:27
να πω και το αλλο? πως ειστε σιγουροι οτι ας πουμε απο καποιο μπερδεμα με τις σφραγιδες δεν βγηκε μια ολοκληρη παρτιδα με λαθος χτυπημενη ημερομηνια και επρεπε αυτο να διορθωθει?
γιατι πρεπει να καταληγουμε παντα στο οτι το προιον ειναι ελατωματικο? ειδικα τα ελαστικα πριν καταληξουν στο ραφι, ξερετε τι ελεγχους περνανε?
την διαφορα της γραμματοσειρας στο dot πως την εξηγεις;

TROOPER
18/01/2014, 14:01
εγω δεν θα προβληματιζομουνα.

mikes
18/01/2014, 15:44
την διαφορα της γραμματοσειρας στο dot πως την εξηγεις;
πως εισαι σιγουρος οτι προκειτε για αλλου τυπου γραμματοσειρα? ξερεις τι γραμματοσειρα ειχε πριν το λαστιχο στο dot? αν τα λαστιχα που εχεις ειναι διαφορετικες διαστασεις, και αρα διαφορετικα καλουπια, δε σημαινει οτι θα εχουν και ιδια γραμματοσειρα στο dot! εχω δει παμπολλες φορες για παραδειγμα λαστιχο με dot αναγλυφο προς τα εξω και ιδιο μοντελο αλλα αλλλης διαστασης, η ιδιας διαστασης αλλα αλλης χωρας κατασκευης, με dot πρεσαριστο προς τα μεσα! τι να λεει αυτο? το θεμα δεν ειναι η γραμματοσειρα! αυτο δεν μας πειραζει! το θεμα ειναι τα εμφανη σημαδια επεξεργασιας γυρω απο την ημερομηνια!

επισης επειδη βλεπω οτι αναφερθηκε αρκετα, να σας ενημερωσω οτι αναγομωση γινεται μονο σε φορτηγα ελαστικα και μονο οταν τα σωματα ειναι σε αριστη κατασταση! επιβατικα ελαστικα και ελαστικα μοτο ΔΕΝ αναγομωνονται!

mikes
18/01/2014, 15:52
παντως οπως ειπα λογικα αφου ελαβες και επισημη απαντηση απο την πιρελλι οτι ειναι οκ! δεν εχεις θεμα! καμια τετοια εταιρια δεν παιζει με την ασφαλεια σου! αλλα αφου σε καιει τοσο, πραγμα που σημαινει οτι ακομα και αν ειναι κορυφαιο το λαστιχο, η ψυχολογια σου και μονο θα το βγαζει σκαρτο σε καθε ευκαιρια, πηγαινε να στο αλλαξουν! απλα πραγματα! αλλα μην κατηγορησεις τον εμπορο, δεν ευθυνεται αυτος! αυτος οτι του στειλαν απο την πιρελι διαθετει!

Ichigo
18/01/2014, 16:15
Αν και με Pirelli δεν είχα πρόβλημα στο παρελθόν θα ήθελα να προσθέσω ότι οι Ιταλοί όσο και αν καραγουστάρω τις βέσπες, τα σκούτερ τους, τις Φερράρι και τις Αλφέττες στο χώρο του αυτοκινήτου δε φημίζονται και πολύ στο Quality Assurance. Παράδειγμα το Beverly350 της Piaggio που με τα μύρια όσα έχει βγάλει (ενδεικτικά μπουζόπιπα και τρόμπες φρένων) δεν έχουν αξιωθεί να βγάλουν μια ανάκληση... :moutza:

tzimidis
18/01/2014, 23:28
εμένα πάντως από την πιρελλι γερμανίας προ 2ετἰας μου απάντησε για το ίδιο θέμα σε metzeler xp ως εξής:

Sehr geehrter Herr τζιμούχτεν,

vielen Dank für Ihr Schreiben.
Leider ist anhand der Bilder ( unscharf, Auflösung, ) eine Aussage über eine mögliche nachträgliche Manipulation der Beschriftung /Wochenstempel nicht möglich.Da sie wahrscheinlich einen Kaufbeleg haben ist anhand diesem ein Nachweis über den Kauf und das Kaufdatums vorhanden. Im Falle einer Beanstandung hätten Sie damit einen entsprechenden Beleg.Da dieser sogenannten Wochenstempel wöchentlich gewechselt wird, kann es vereinzelt zu einem Eindruck einer Veränderung/Nacharbeit kommen da die restliche Beschriftung des Reifens Fix auf der Heizungsform eines Reifens aufgebracht ist.Mit der bitte um Verständnis Ihnen keine anders lautende Antwort geben zu können.
Mit freundlichen Grüßen - Best Regards - Cordiali Saluti

Antonios Kandris
Market Quality
Claims Management
Pirelli Deutschland GmbH
Market.Quality@pirelli.com

Με λίγα λόγια μου είπε ο γερμανός της pirelli (Antonios Kandris!!) ότι λόγω της χαμηλής ανάλυσης των φωτό δεν μπορούμε να εκφέρουμε άποψη ότι έγινε μαϊμουδιά. τα γράμματα σε κάθε λάστιχο είναι φιξ, το μόνο που αλλάζει είναι η σφραγίδα της ημερομηνίας που αλλάζει κάθε εβδομάδα και σε μεμονωμένες περιπτώσεις ίσως φαίνεται "κάπως".

τα δικά μου λάατιχα είναι αυτά

307877
307878

ioannou_b
19/01/2014, 11:02
εμένα πάντως από την πιρελλι γερμανίας προ 2ετἰας μου απάντησε για το ίδιο θέμα σε metzeler xp ως εξής:

Sehr geehrter Herr τζιμούχτεν,

vielen Dank für Ihr Schreiben.
Leider ist anhand der Bilder ( unscharf, Auflösung, ) eine Aussage über eine mögliche nachträgliche Manipulation der Beschriftung /Wochenstempel nicht möglich.Da sie wahrscheinlich einen Kaufbeleg haben ist anhand diesem ein Nachweis über den Kauf und das Kaufdatums vorhanden. Im Falle einer Beanstandung hätten Sie damit einen entsprechenden Beleg.Da dieser sogenannten Wochenstempel wöchentlich gewechselt wird, kann es vereinzelt zu einem Eindruck einer Veränderung/Nacharbeit kommen da die restliche Beschriftung des Reifens Fix auf der Heizungsform eines Reifens aufgebracht ist.Mit der bitte um Verständnis Ihnen keine anders lautende Antwort geben zu können.
Mit freundlichen Grüßen - Best Regards - Cordiali Saluti

Antonios Kandris
Market Quality
Claims Management
Pirelli Deutschland GmbH
Market.Quality@pirelli.com

Με λίγα λόγια μου είπε ο γερμανός της pirelli (Antonios Kandris!!) ότι λόγω της χαμηλής ανάλυσης των φωτό δεν μπορούμε να εκφέρουμε άποψη ότι έγινε μαϊμουδιά. τα γράμματα σε κάθε λάστιχο είναι φιξ, το μόνο που αλλάζει είναι η σφραγίδα της ημερομηνίας που αλλάζει κάθε εβδομάδα και σε μεμονωμένες περιπτώσεις ίσως φαίνεται "κάπως".

τα δικά μου λάατιχα είναι αυτά

307877
307878

για ποιο μηχανακι είναι τα λάστιχα; Απ'οτι βλεπω είναι ακριβως το ιδιο θεμα με τα δικα μου

tzimidis
19/01/2014, 12:11
Xf freewind.
apo oti katalaba, ola ta stoixeia noumera klp einai fix sto kaloupi. To mono pou allazei kathe ebdomada einai i sfragida pou anaferei etos/ebdomada, gi'ayto kai fainetai kapos. Paizei rolo kai to ergostasio paragogis, ta dika mou einai made in brazilia. Pantos ama theleis steile ena mail me tis fotografies ston ellina tis pirelli, oi dikes sou einai pentakathares kai isos sou pei perissoteres leptomereies.

ioannou_b
19/01/2014, 13:20
To εκανα ηδη, και στην Ιταλια που εστειλα ο Ιταλος μου ειπε ότι είναι "αισθητικο" το θεμα. Μπραζιλ είναι και τα δικα μου. Ο Ελληνας μου ειπε να του τα στειλω να τα μετρησει με ειδικο οργανο.... Επισης μου ειπε ότι θα στειλει την διευθυνση μεσω εμαιλ να τα στειλω με μεταφορικα δικα τους. Ακομη περιμενω το μαιλ,...

tzimidis
20/01/2014, 18:29
Xazeya tis aggelies edo sto forum kai eida oti se kapoies fotografies (den thymamai se poia aggelia) yparxei to idio thema sta lastixa. Opote mallon ok prepei na einai giati an itan ola ayta moufa lastixa olo kai kapoios tha to eixe parei xampari prin apo emas.