PDA

View Full Version : ΔΕΙΚΤΗΣ ΒΕΝΖΙΝΑΣ



ΛΑΜΟΓΙΟ
13/10/2005, 13:54
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΓΕΜΙΖΩ ΒΕΝΖΙΝΑ
ΚΑΙ Ο ΔΕΙΚΤΗΣ ΤΗΣ ΒΕΝΖΙΝΑΣ ΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΚΑΤΩ
ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΟ ΦΛΟΤΕΡ ΣΤΟ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟ?
ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ?
:sun:

x-rider
13/10/2005, 14:03
Δεν ξερω ρε φιλε


σε μενα , οχι δεν εχει παρουσιασει κατι τετοιο ουτε &

εχω ακουσει κατι.

Παντως αν βγαλεις ακρη γραψε για να το εχουμε υποψη.


Μακαρι να μην χρειαζεται πολυ "φασαρια"

city
13/10/2005, 14:07
Το έχω ξανακούσει ότι το βγάζει στα DL '04...


Πολύ που βοήθησα..!

:wave2:

d-s
13/10/2005, 14:30
Μου το εχει κανει μια φορά, όσο διήρκεσε το συγκεκριμένο τεποζιτο με βενζίνη. Γέμισα δυο φορες από άλλο πρατήριο και επανηλθε. Δε μου το ξανάκανε.

Υποθέτω πως ήταν θέμα νοθευμένης βενζίνης. Κάποιος αισθητήρας λόγω νερού ή άλλου υγρού μπερδεύονταν. Η βενζίνη ξεχείλιζε αλλα εκείνο έδιεχνε μια γραμμή κάτω.

Το ίδιο διαστημα είχα βάλει και στο σκουτερ βενζίνη από το ίδιο πρατήριο και μου εσβησε δυο φορες στο δρόμο.......

zoudis
13/10/2005, 16:29
OPA ! :eyepop: nata nata....

Akouste to koufo: mou to ekane kai emena opos to perigrafei o synadelfos parapanw alla gia ena diasthma. Twra den to kanei pia :winka:

Ti ekana ? Tipota :eyepop:

Mallon eixe na kanei kati me tin benzina ? Idea den exw ....alla afou dior8w8hke mono tou, kano ton Kinezo kai den asxoloume/to peirazw :smokin:

An ma8eis kati pes kai se 'mas.:wave2:

Innersense
13/10/2005, 16:49
παιδιά έχω DL650Κ4 και δουλεύει μια χαρά μην τρελαθούμε.

με γεμάτο ρεζερβουάρ ο δείκτης δείχνει μέχρι πάνω κανονικότατα

μου συμβαίνει κάτι άλλο κάποιες φορές, το οποίο όμως δεν θεώρησα συμαντικό για να το αναφέρω μέχρι τώρα, αλλά μιας και ανοίξαμε συζήτηση ας το αναφέρω.

μετά απο γέμισμα στο βενζινάδικο ο δείκτης όταν βάλω ξανά μπροστά την μηχανή δείχνει την ένδειξη την οποία είχε όταν πήγα να βάλω βενζίνη. μετά απο λίγο (30 δευτερόλεπτα - ένα λεπτό) κυκλοφορώντας αναπροσαρμόζεται στην κανονική ένδειξη.

για παράδειγμα σκάω μύτη στο βενζινάδικο με μια παυλα, βάζω δεκα ευρο, ανοιγω την μηχανή και δείχνει πάλυ μια παυλα. ξεκινάω να κυκλοφορώ και προστίθενται μια μια, άλλες δυο παύλες που αναλογούν στο ποσό της βενζίνης που έβαλα. (να σημειωθεί ότι ακόμα και αυτό δεν συμβαίνει πάντα).

γενικά πρόβλημα με την ακρίβεια του δεν έχω κανένα, ειδικά οι δυο ενδείξεις που έχει για το άδεισμα (στα 4.5 λίτρα και στα 3 λίτρα, είναι ακριβέστατες και ειδικά σε ταξίδι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ χρήσιμες!)

αμα είναι να ξεκινήσουμε να μιλάμε για προβλήματα ένδειξης του ρεζερβουάρ, να φωνάξω τον skous να σας πει για το ολοκαίνουργιο multistrada του!

zoudis
13/10/2005, 17:07
Ntoinggg :eyepop: allo pali kai touto....

Logika, xwris na 3erw, den prepei na einai tipota....afou exei benzinh mesa (tin kounas kai akous h' anoigeis kapaki kai blepeis :winka: ) tote eisai OK :lol: :rotflmao:

Mallon kamia mikro-anwmalia me tin mnimi-egkefalo paizei kai tin "akouei" kapou-kapou...

Oute me Mpires :beer: na ta gemizame den 8a ekane etsi :rotflmao: :rotflmao:

:wave2:

argy_kap
14/10/2005, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Innersense
παιδιά έχω DL650Κ4 και δουλεύει μια χαρά μην τρελαθούμε.

με γεμάτο ρεζερβουάρ ο δείκτης δείχνει μέχρι πάνω κανονικότατα

μου συμβαίνει κάτι άλλο κάποιες φορές, το οποίο όμως δεν θεώρησα συμαντικό για να το αναφέρω μέχρι τώρα, αλλά μιας και ανοίξαμε συζήτηση ας το αναφέρω.

μετά απο γέμισμα στο βενζινάδικο ο δείκτης όταν βάλω ξανά μπροστά την μηχανή δείχνει την ένδειξη την οποία είχε όταν πήγα να βάλω βενζίνη. μετά απο λίγο (30 δευτερόλεπτα - ένα λεπτό) κυκλοφορώντας αναπροσαρμόζεται στην κανονική ένδειξη.

για παράδειγμα σκάω μύτη στο βενζινάδικο με μια παυλα, βάζω δεκα ευρο, ανοιγω την μηχανή και δείχνει πάλυ μια παυλα. ξεκινάω να κυκλοφορώ και προστίθενται μια μια, άλλες δυο παύλες που αναλογούν στο ποσό της βενζίνης που έβαλα. (να σημειωθεί ότι ακόμα και αυτό δεν συμβαίνει πάντα).

γενικά πρόβλημα με την ακρίβεια του δεν έχω κανένα, ειδικά οι δυο ενδείξεις που έχει για το άδεισμα (στα 4.5 λίτρα και στα 3 λίτρα, είναι ακριβέστατες και ειδικά σε ταξίδι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ χρήσιμες!)

αμα είναι να ξεκινήσουμε να μιλάμε για προβλήματα ένδειξης του ρεζερβουάρ, να φωνάξω τον skous να σας πει για το ολοκαίνουργιο multistrada του!

Εγώ έχω παρατηρήσει οτι συμβαίνει μόνο όταν φουλάρω το ντεπόζιτο μέχρι επάνω, αλλά μιλάμε για τέρμα επάνω! Καμιά φορά για να συμπληρωθεί το εικοσάρικο η βενζίνη φτάνει μέχρι το χείλος. Τότε και για τα επόμενα 10 λεπτά ο δείκτης δείχνει μία γραμμή πιο χαμηλά απο το full. Μετά έρχεται στα κανονικά του.

Δεν το θεώρησα πρόβλημα πάντως.....

zoudis
14/10/2005, 09:53
Nai mprabo exeidikio o filos Argyris twra pou to leei. :winka:

Kai gw to gemiza mexri to xeilos (kati pou apagoreuete apo ton Kataskeuasti :nono: ) gia ena diasthma, kai tote mou to ekane auto :D

Opote, 3anagemize to kanonika kai 8a epanel8ei o metrhths sta normal tou (mporei oxi amesws).

Kai ontos den einai toso tragiko... siga ta wa :smokin:

:wave2:

WWW
15/10/2005, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από argy_kap
Εγώ έχω παρατηρήσει οτι συμβαίνει μόνο όταν φουλάρω το ντεπόζιτο μέχρι επάνω, αλλά μιλάμε για τέρμα επάνω! Καμιά φορά για να συμπληρωθεί το εικοσάρικο η βενζίνη φτάνει μέχρι το χείλος. Τότε και για τα επόμενα 10 λεπτά ο δείκτης δείχνει μία γραμμή πιο χαμηλά απο το full. Μετά έρχεται στα κανονικά του.

Δεν το θεώρησα πρόβλημα πάντως.....

Φίλε μου σε επιβεβαιώνω κι εγώ. Όταν τα γεμίζω μέχρι του σκασμού ΜΠΟΡΕΙ να το παρουσιάσει αυτό. Σιγά σιγά όμως αποκαθίστατε μόνη της η ένδειξη. Ίσως δεν θα πρέπει να το γεμίζουμε μέχρι το χείλος

siokatas
15/10/2005, 16:50
:wave2:


γεια σε ολους....μια μικρη βοηθεια..ελπιζω...μερικα πρατηρια νοθευουν την βενζινη με καποιο χημικο το οποιο προκαλει κατι σαν φουσκες με συνεπεια ο δεικτης η να ενεβαινει τερμα επανω και μετα να πεφτει η να μην τερματιζει, ενω νομιζεις οτι φουλαρεις στην ουσια εχεις πχ στα 20 lt κανα 2-3 lt αερα κοπανιστο......

zoudis
17/10/2005, 15:32
NTPOoooing :eyepop: :eyepop: :eyepop:

auto den to eixa 3anaakousei :eyepop:

Mas kleboun oloi apo pantou.....:mad: :mad: :mad: opoios prolabei einai...

zouzounos
23/10/2005, 20:29
Το προβληματακι αυτο μου εμφανιστηκε και στο δικο μου Vsrtom650 το καλοκαιρι σε ταξιδι υστερα απο τερμα γεμισμα
και τελικα μετα απο καποιο διαστημα διορθωθηκε μονο του
και ημουν ετοιμος στο service να αντικαταστησω τον ηλεκτρονικο αισθητηρα ππου ειναι κατω απο το ντεποζιτο
ο μηχανικος που το ειχε δει ειπε δεν ειναι τιποτε και δεν θα περνουσε στην εγγυηση.
τελικα ειχε δικαιο διορθωθηκε μονο του
απλά οταν το γεμιζω δεν το αφηνω να ξεχυλιζει εκτος του τελικου δακτυλιου
ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΤΕ
βεβαια ο δεικτης βεεζινης δεν ειναι και ο καλυτερος που ειχα ποτε απο αλλα μοντελα μηχανων αλλα με αυτην την αυτονομια κανενα προβλημα
ΚΑΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ

SPSP65
16/05/2006, 09:31
Το ίδιο πρόβλημα παρουσιάστηκε και στη δική μου. (μοντ 04). Στο συνεργείο μου είπαν ότι έχουν αλλάξει σε δύο V strom 650 to φλοτεράκι που είναι μέσα στο ντεπόζιτο και οτι το πρόβλημα διορθώθηκε.( και οι δύο ήταν εντός εγγύησης αντ/πείας).
Η αξία του φλοτέρ περίπου 85 ευρώ.
Το πρόβλημα είναι ότι εγώ την πήρα παραεισαγωγή απο Moto japan και τώρα μένω Μυτιλήνη. Θα το τεστάρω αλλάζοντας βενζινάδικο και προσέχοντας να μην γεμίζω το ντεπόζιτο μέχρι επάνω και μετά θα τεστάρω την εγγύηση??? παρεπιπτόντος λήγει σε 1 μήνα.
Ακόμα με την τελευταία μπάρα να ανασβοσβήνει δηλαδή θα έπρεπε να έχει 3 λίτρα βενζίνης(περίμενα πρώτα να σταθεροποιηθεί ο δείκτης) γεμίζοντας το ντεπόζιτο πήρε 17,5 λίτρα άρα 22-17,5 είχε 4,5 λίτρα.

mhtsorodas
20/05/2006, 01:16
Τα ιδια εχω παθει και εγω.Στην αρχη μου το εκανε συχνα μετα σταματησε.Τελευταια μου το ξανακανε μια φορα ακομα χωρις λογο.Μαλλον σαλταρε και αυτη σαν το αφεντικο της!!!!

Reignman
20/05/2006, 10:48
Έμαθα από δύο εξουσιοδοτημένα της Suzuki, πως το πρόβλημα είναι το φλοτέρ που είναι ελλαττωματικό. Η Suzuki είναι ενημερωμένη, απλά δεν έχει έρθει ακόμα το κομμάτι που θα το αντικαταστήσει .

LordDorian
21/05/2006, 16:15
Kai mena to ekane sta 2 - 3 prota gemismata tora einai ok. Exo pantos tin entuposi pos oi 2 protes stilles katebainoun aista poio arga apo tis upolupes. :sick: Auto sumbainei kai se kanenan allo? :confused:

Tsakalaki
22/05/2006, 17:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από LordDorian
Kai mena to ekane sta 2 - 3 prota gemismata tora einai ok. Exo pantos tin entuposi pos oi 2 protes stilles katebainoun aista poio arga apo tis upolupes. :sick: Auto sumbainei kai se kanenan allo? :confused:


Ναι, οι δυο πρώτες στύλες κατεβαίνουν πολύ πιο αργά απο τις υπόλοιπες και αυτό δεν είναι πρόβλημα. Σπλούστατα, γιατί οι δυο πρώτες στήλες αντιστοιχούν σε πολύ μεγαλύτερη ποσότητα βενζίνης απο τις υπόλοιπες που είναι πιο κάτω...

SPSP65
23/05/2006, 08:24
Μήπως θα μπορούσε κάποιος να γράψει στα πόσα περίπου χιλιόμετρα κατεβαίνει η πρώτη μπάρα και η δεύτερη.

Από το Motojapan που πήρα την μηχανή μου είπαν ότι ξέρουν το πρόβλημα με τον δείκτη αλλά ότι δεν είναι από το φλοτέρ ,αλλά ηλεκτρονικό και η Suzuki δεν έχει δώσει λύση. Από το εξουσιοδοτημένο μου είπαν ότι είναι το φλοτέρ και ότι ήδη το έχουν αλλάξει σε μερικά.
Τι να πιστέψει κανείς??????;;;;;; ξέρω ξέρω ....

nicolai
31/05/2006, 14:30
Μου το έκανε και μένα χθες. Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Το κάνει μόνο όταν "ξεχειλίσεις" τη βενζίνη. Πέφτει γρήγορα μία μπάρα. Όταν κάνεις λίγα (περίπου 5) χλμ. επανέρχεται και δείχνει φουλ τις μπάρες.

Το άλλο που γίνεται είναι ότι αν βάλεις μπροστά με τη μηχανή γερμένη (πχ λόγω του ότι είναι ακόμα στο σταντ) δείχνει κάποιες φορές μια μπάρα λιγότερη (ανάλογα αν είναι κοντά στο όριο να πέσει) από αυτή που είχε όταν το σβήσατε. Αυτό συμβαίνει ίσως επειδή το φλοτερ είναι αριστερά στο τεπόζιτο (ίσως και επειδή η θερμοκρασία του καυσίμου πέφτει άρα και ο όγκος του). Μετά από λίγο όμως και σε αυτή την περίπτωση επανέρχεται.

jent
17/06/2006, 15:03
Μου το είχε κάνει και εμένα κανά δυο φορές πέρυσι. Νομίζω ότι παίζει αυτό που είπαν και τα προηγούμενα μέλη με το γέμισμα τίγκα του ρεζερβουάρ. Νομίζω ότι και στo manual αναφέρει ότι δε πρέπει να παραγεμίζεται το ρεζερβουάρ (για κίνδυνο ανάφλεξης κτλ.).

DPF
19/06/2006, 15:36
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από SPSP65
[B]Μήπως θα μπορούσε κάποιος να γράψει στα πόσα περίπου χιλιόμετρα κατεβαίνει η πρώτη μπάρα και η δεύτερη.

ΕΙΝΑΙ 4.4 ΛΙΤΡΑ Η ΚΑΘΕ ΣΤΗΛΗ.





:beer: :beer:

Grammarios
02/07/2006, 19:27
Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω, ο δείκτης βενζίνης όταν γεμίζω δε δείχνει 5 αλλά 4 παύλες και όσο αδειάζει επανέρχεται ξανά στα κανονικά του.

deminio11
03/07/2006, 12:58
Einai provlima me to flotter pou exei

parousiastei kirios sto 1000 ap'oti exo

akousei kai apo ta paidia sto vstrom club.

Pantos emena doulevei mia xara .

:beer:

Mimas
17/05/2007, 14:32
Άλλο τρελό:
Βάζω 15 ευρώ (αφού αναμόσβηνε το ντεποζιτάκι στο ταμπλό) πρίν 4 μέρες. Έχω κάνει γύρω στα 70-80χλμ και ο δείκτης μου έχει κολλήσει στις 4 μπάρες!!! Αποκλείεται να έχω τόση βενζίνη μέσα ακόμα γιατί κάνω την ίδια διαδρομή κάθε εβδομάδα και ξέρω πόσο περίπου καίει.
Εντωμεταξύ όταν την βάζω μπρός ξεκινάει με 3 μπάρες και λέω επιτέλους έπεσε η βενζίνη και μετά απο λίγο τσούπ πάλι 4 μπάρες.
Θα με τρελάνει, παρακαλάω να πέσει ο δείκτης και αυτός τίποτα εκεί κολλημένος στις 4 μπάρες.

Έχει συμβεί σε κανέναν αυτό ρε παιδιά? να το πάω συνεργείο ή ν'αλλάξω βενζινάδικο? αλλά να δείχνει άδειο ενώ είναι γεμάτο οκ έχει πρόβλημα αλλά να δείχει γεμάτο ενώ πρέπει να είναι άδειο!!!!

costas81
17/05/2007, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Mimas
Άλλο τρελό:
Βάζω 15 ευρώ (αφού αναμόσβηνε το ντεποζιτάκι στο ταμπλό) πρίν 4 μέρες. Έχω κάνει γύρω στα 70-80χλμ και ο δείκτης μου έχει κολλήσει στις 4 μπάρες!!! Αποκλείεται να έχω τόση βενζίνη μέσα ακόμα γιατί κάνω την ίδια διαδρομή κάθε εβδομάδα και ξέρω πόσο περίπου καίει.
Εντωμεταξύ όταν την βάζω μπρός ξεκινάει με 3 μπάρες και λέω επιτέλους έπεσε η βενζίνη και μετά απο λίγο τσούπ πάλι 4 μπάρες.
Θα με τρελάνει, παρακαλάω να πέσει ο δείκτης και αυτός τίποτα εκεί κολλημένος στις 4 μπάρες.

Έχει συμβεί σε κανέναν αυτό ρε παιδιά? να το πάω συνεργείο ή ν'αλλάξω βενζινάδικο? αλλά να δείχνει άδειο ενώ είναι γεμάτο οκ έχει πρόβλημα αλλά να δείχει γεμάτο ενώ πρέπει να είναι άδειο!!!!


ρε μπας και εισαι γκαντεμης???

Mimas
17/05/2007, 15:34
Ξέρω γώ ρε Costas81, τί να πώ, μόλις πήγα και έβαλα 6 ευρώ μπάς και ξεκολήσει τίποτα μέσα στο κωλοτεπόζιτο. Φυσικά πάλι 4 μπάρες δείχνει αλλά τώρα ίσως είναι πραγματικά στις 4 μπάρες.
Για να δούμε θα κατέβει καθόλου!!!

costas81
17/05/2007, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Mimas
Ξέρω γώ ρε Costas81, τί να πώ, μόλις πήγα και έβαλα 6 ευρώ μπάς και ξεκολήσει τίποτα μέσα στο κωλοτεπόζιτο. Φυσικά πάλι 4 μπάρες δείχνει αλλά τώρα ίσως είναι πραγματικά στις 4 μπάρες.
Για να δούμε θα κατέβει καθόλου!!!


γεμησε το και μια τερμα μπας και βοηθησει!!

Mimas
18/05/2007, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
γεμησε το και μια τερμα μπας και βοηθησει!!

Ακόμα στις 4 κωλομπάρες είναι ρε διάολε, τι να κάνω, να περιμένω να αδειάσει και να το φουλάρω? μίλησα με συνεργείο και μου είπαν να πάω να το δούνε μόλις αδειάσει το ντεπόζιτο, θα πάω και βλέπουμε.
Γνωρίζει κανείς άν δεν είναι φλοτέρ τί άλλο μπορεί να είναι???

Ο Μαντής στην Μεσογείων μου είπε ότι στις 20000χλμ καλό είναι να κάνουμε καθαρισμό αντλίας (80ευρώ), το έχει κάνει κανείς? αξίζει να το κάνουμε?

DPF
18/05/2007, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Mimas
Ακόμα στις 4 κωλομπάρες είναι ρε διάολε, τι να κάνω, να περιμένω να αδειάσει και να το φουλάρω? μίλησα με συνεργείο και μου είπαν να πάω να το δούνε μόλις αδειάσει το ντεπόζιτο, θα πάω και βλέπουμε.
Γνωρίζει κανείς άν δεν είναι φλοτέρ τί άλλο μπορεί να είναι???

Ο Μαντής στην Μεσογείων μου είπε ότι στις 20000χλμ καλό είναι να κάνουμε καθαρισμό αντλίας (80ευρώ), το έχει κάνει κανείς? αξίζει να το κάνουμε?

ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΗ SUZUKI ΚΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΦΛΟΤΕΡ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ . ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΦΛΟΤΕΡ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΠΛΩΣ ΤΟΥΣ ΤΟ ΑΛΛΑΖΕΙ ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΩΣΗ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ. ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ Κ7 ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΦΟΥΛΑΡΙΣΜΕΝΟ ΔΕΙΧΝΕΙ 4 ΜΠΑΡΕΣ......



:beer: :wave2:

Mimas
30/05/2007, 13:12
Σκέφτηκα να το καθυστερήσω πρίν πάω για φλοτεράκι και τελικά δείχνει να έφτιαξε το πρόβλημα. Η λύση ήταν να το αφήσω να ψιλοαδειάσει το ντεπόζιτο και μετά το φούλαρα μέχρι πάνω.Απο τότε δείχνει οκ αλλά ας περιμένω να δώ....

costas81
31/05/2007, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Mimas
Σκέφτηκα να το καθυστερήσω πρίν πάω για φλοτεράκι και τελικά δείχνει να έφτιαξε το πρόβλημα. Η λύση ήταν να το αφήσω να ψιλοαδειάσει το ντεπόζιτο και μετά το φούλαρα μέχρι πάνω.Απο τότε δείχνει οκ αλλά ας περιμένω να δώ....



καλα σου ειπα εγώ.....ε'ισαι γκαντέμης!


κοίτα να δεις που τώρα θα είναι άδειο και θα δείχνει γεμάτο και όταν το γεμίζεις θα δείχνει άδειο!!



:lol: :lol: :lol: :lol:

Mimas
31/05/2007, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
καλα σου ειπα εγώ.....ε'ισαι γκαντέμης!


κοίτα να δεις που τώρα θα είναι άδειο και θα δείχνει γεμάτο και όταν το γεμίζεις θα δείχνει άδειο!!



:lol: :lol: :lol: :lol:

Περίμενε περίμενε γιατί πάλι κάτι δεν μου αρέσει. Έχω κάνει 190 χλμ απο τότε που το φούλαρα και είναι στην 4η μπάρα οπότε κάτι μου βρωμάει πάλι. Ενώ ξεκίνησε με 5 μπάρες και γύρω στα 80χλμ έπεσε στην 4ημπάρα και τώρα στα 190 όταν ανοίγει η μηχανή δείχνει 3μπάρες (το λογικό υποθέτω) αλλά μετά απο λίγο ανεβαίνει στην 4η.
Περιμένω να πέσει και άλλο η βενζίνη να δώ αν θα πάει μόνιμα στην 3η μπάρα κοκ.

costas81
31/05/2007, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Mimas
Περίμενε περίμενε γιατί πάλι κάτι δεν μου αρέσει. Έχω κάνει 190 χλμ απο τότε που το φούλαρα και είναι στην 4η μπάρα οπότε κάτι μου βρωμάει πάλι. Ενώ ξεκίνησε με 5 μπάρες και γύρω στα 80χλμ έπεσε στην 4ημπάρα και τώρα στα 190 όταν ανοίγει η μηχανή δείχνει 3μπάρες (το λογικό υποθέτω) αλλά μετά απο λίγο ανεβαίνει στην 4η.
Περιμένω να πέσει και άλλο η βενζίνη να δώ αν θα πάει μόνιμα στην 3η μπάρα κοκ.




:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Σε φαντάζομαι στο πάμε στοίχημα!!!


Πόσο βενζίνη έχει τελικά ο mimas?????




:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mimas
31/05/2007, 16:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Σε φαντάζομαι στο πάμε στοίχημα!!!


Πόσο βενζίνη έχει τελικά ο mimas?????




:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

καλόοο!!! :rotflmao: :rotflmao: :beer:

kalmisurf
07/06/2007, 10:50
Αγόρασα 15/6/2005 το Dl650 και έχω σήμερα 43.000km, σε 10 μέρες λήγει η εγγύηση.
Στα 24.000 km περίπου άρχισε το πρόβλημα του δείκτη δηλαδή να δείχνει ενω γεμάτο μία γραμμή λιγότερη.

Στη λέσχη τόχουν αρκετοί και λύση όσοι άλλαζαν φλοτέρ καμμία. Χθές πήγα στα κεντρικά της Suzuki με έστειλαν φούλαρα και το είδαν. Αποτέλεσμα μου αλλάζουν τον μετρητή δηλαδή όλα τα όργανα μάλλον (θαχω μηδέν km=νέο πιά το DL).

Ντιρεκτίβα της Ιαπωνίας σύμφωνα με τον Ξένο (Σφακιανάκη) έφεραν νέο όργανο μετρητή <λέει> αναβαθμισμένο, αύριο θα το αλλάξω και στο μέλλον θα σας πω γιατί έχουν ακουσθεί πολλά!
:wave2:

Harry_V
07/06/2007, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalmisurf
Αγόρασα 15/6/2005 το Dl650 και έχω σήμερα 43.000km, σε 10 μέρες λήγει η εγγύηση.
Στα 24.000 km περίπου άρχισε το πρόβλημα του δείκτη δηλαδή να δείχνει ενω γεμάτο μία γραμμή λιγότερη.

Στη λέσχη τόχουν αρκετοί και λύση όσοι άλλαζαν φλοτέρ καμμία. Χθές πήγα στα κεντρικά της Suzuki με έστειλαν φούλαρα και το είδαν. Αποτέλεσμα μου αλλάζουν τον μετρητή δηλαδή όλα τα όργανα μάλλον (θαχω μηδέν km=νέο πιά το DL).

Ντιρεκτίβα της Ιαπωνίας σύμφωνα με τον Ξένο (Σφακιανάκη) έφεραν νέο όργανο μετρητή <λέει> αναβαθμισμένο, αύριο θα το αλλάξω και στο μέλλον θα σας πω γιατί έχουν ακουσθεί πολλά!
:wave2:

Good to know. Αλλά μη χαίρεσαι για τα μηδέν χλμ: Όποιος το θέλει θα ζητήσει και το βιβλιαράκι με τα service και εκεί φαίνονται τα χλμ...

Αποτέλεσμα: μάλλον θα πιστέψει ότι έχει πάνω από 100.000 χλμ
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:wave2:

K0K0$
07/06/2007, 11:46
Εκτος αν τα χλμ τα κραταει στη μνημη ο "εγκεφαλος"...;

(μαμακια ειπα ε; )

DPF
07/06/2007, 16:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalmisurf
[B

(θαχω μηδέν km=νέο πιά το DL).

:wave2: [/B]

ΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΤΑ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ECU ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΤΟΝ ΔΙΑΚΟΠΤΗ !!!!!

:beer: :wave2: