PDA

View Full Version : Σχεδον Τζαμπα ανταλλακτικα για ολες τις μοτο.



Σελίδες : [1] 2

Pan (dvs)
21/01/2014, 17:54
Οταν ψαχνουμε ανταλλακτικα για τη μηχανη μας και τα βρισκουμε σε πολυ χαμηλη τιμη ,τα αγοραζουμε.Δεν κοιταμε ποιος μας τα πουλαει,δεν κοιταμε που τα βρηκε,δεν μας νοιαζει αν ειναι κλεμμενα απο τη μηχανη του γειτονα.Απλα μας κανουνε,μας κανει η τιμη και ολα καλα και ολα ωραια.

Καποια μερα,καποιος κλεβει την δικη μας μηχανη και αρχιζουμε να κατεβαζουμε καντιλια για το μαμημενο κυκλωμα που κλεβει μηχανες.Μηπως θα πρεπει καποια στιγμη να δουμε ποιες ειναι και οι δικες μας ευθυνες σε αυτο το φαινομενο?Μηπως θα πρεπει να απευθυνομαστε σε πραγματικα μαγαζια για την αγορα των ανταλλακτικων και ας μας κοστησουνε λιγο παραπανω?

Ξερω το κοστος ειναι μεγαλυτερο,ξερω πολλα καλα μαγαζια προμηθευονται και αυτοι νυχτα τα ανταλλακτικα τους κλπ,κλπ.Κατι ομως πρεπει να κανουμε.Δεν ειναι κατασταση αυτη.Δουλευει καποιος μερα νυχτα για να παρει μια μηχανη και ερχετε ο καθε αληταμπουρας και τον στελνει στο διαολο.

Για αρχη και δεν ξερω αν ειναι ευκολο να γινει ,δεν μπορουνε ολα τα σχετικα φορουμ να εχουνε
μια σελιδα που να ενημερωνεται ταυτοχρονα του τυπου amber alert?Eιναι πολυ σημαντικο να γνωριζει αυτος που θελει να κλεψει μια μηχανη οτι την ψανουνε 1000 αντι 5.

Καντε κατι ρε παιδια μια αρχη,ΑΝ γινεται.

spyrakos35
21/01/2014, 18:14
Ωραιος..... αλλα μενουμε ελλαδα

taisteal
21/01/2014, 18:32
εχεις παει απο bmw να παρεις ανταλλακτικα???

:a35:

MG-KTiNoS
21/01/2014, 18:34
Ωραίος...

AristidisZ
21/01/2014, 18:36
Για αρχη και δεν ξερω αν ειναι ευκολο να γινει ,δεν μπορουνε ολα τα σχετικα φορουμ να εχουνε
μια σελιδα που να ενημερωνεται ταυτοχρονα του τυπου amber alert?Eιναι πολυ σημαντικο να γνωριζει αυτος που θελει να κλεψει μια μηχανη οτι την ψανουνε 1000 αντι 5.


η πλειοψηφία των μοτό κλέβεται Αθήνα (λογικότατο)

το να ψάχνεις να βρεις μια μηχανή στην Αθήνα, είναι σα να ψάχνεις ψύλλους στα άχυρα...

Pan (dvs)
21/01/2014, 18:37
Σπυρε δεν το δεχομαι αυτο.Εμεις κανουμε την Ελλαδα.
Εχουμε μοτοσυκλετιστες καθε μερα στο δρομο.Μεσα στα φορουμ υπαρχουνε αστυνομικοι,ντελιβεραδες,φορτηγατζηδες και γενικα ανθρωποι που ολη τη μερα ειναι στο δρομο.Καποιο ματι κατι θα παρει ,δεν γινεται.Ακομη και να μην γινει αυτο θα το σκεφτει καποιος πολυ περισσοτερο να κλεψει μια μηχανη καποιος οταν θα γνωριζει οτι θα δωθει τετοιος συναγερμος.

Δεν γινεται να μενουμε απαθης.Οι γειτονικες μας χωρες εχουνε γεμισει με ελληνικες μηχανες,χωρις πινακιδες.Υπαρχουνε μηχανες που κλεβονται μια φορα και την παραταει ο κλεφτης καπου για καποιο λογο.Η μηχανη καθετε παρατημενη μερικες μερες στο ιδιο σημειο και μετα παει την ξανακλεβει αλλο κλεφτρονι.

lefteris95
21/01/2014, 18:39
πολυ σωστος!!

Pan (dvs)
21/01/2014, 18:40
η πλειοψηφία των μοτό κλέβεται Αθήνα (λογικότατο)

το να ψάχνεις να βρεις μια μηχανή στην Αθήνα, είναι σα να ψάχνεις ψύλλους στα άχυρα...

Ναι ρε Αριστειδη αλλα αλλο τα 10 ματια και αλλο τα χιλια.Δεν ειναι ευκολο να βρεθει αλλα πρεπει να αρχισουνε και οι κλεφτες να φοβουνται.Πρεπει να μειωσουμε τις πιθανοτητες.

AristidisZ
21/01/2014, 18:44
Ναι ρε Αριστειδη αλλα αλλο τα 10 ματια και αλλο τα χιλια.Δεν ειναι ευκολο να βρεθει αλλα πρεπει να αρχισουνε και οι κλεφτες να φοβουνται.Πρεπει να μειωσουμε τις πιθανοτητες.

καλό είναι όμως να λέμε ρεαλιστικά πράγματα
ας πει κάποιος από εδώ πόσα μηχανάκια βλέπει το πρωί όταν πηγαίνει στη δουλειά του
προσπάθησα να υπολογίσω, και δε μπορώ να πω αριθμό, πραγματικά
μιλάμε για εκατοντάδες...

MG-KTiNoS
21/01/2014, 18:50
προχτέ έπιασαν ένα γνωστό στο κέντρο της Αθήνας και τον έκαναν παστό στο ξύλο γιατί
είπαν ότι το κράνος του ήταν κλεμμένο.
Η περίπτωση δεν έπαιζε γιατί ο άνθρωπος κλέφτης δεν είναι.
Το κράνος όμως είχε αγοραστεί από το πλανόδιους στο Μοναστηράκι.
Ας πρόσεχε.

Λυπάμαι που θα το πω αλλά υπάρχουν πολλοί άνθρωποι
οι οποίοι πέρα από τη Μπάρτι τους δεν βλέπουν '
ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ

Bradipous
21/01/2014, 19:05
Οταν ξερουμε οτι τα ανταλλακτικα του Χ πωλητη προερχοντε απο τετοιες δουλειες σαφως και δεν παμε να ψωνισουμε. Δεν γινετε ομως να πηγαινουμε να αγοραζουμε καθε φορα που χρειαζομαστε κατι, το αυθεντικο ανταλλακτικο απο τον αντιπροσωπο και να πληρωνουμε 20 φορες πανω απο οσο θα το βρουμε μεταχειρω, μονο και μονο επειδη φοβομαστε μην ειναι απο κλεμενη μοτο. Ουτε πιστευω πως κατι τετοιο θα εκανε τους ελαφροχεριδες να σταματησουν να σηκωνουν μηχανες. Οπως φαινεται εχουν τις ακρες τους για να τις σπρωχνουν εξω.

Ακομη και μια μηχανη περισσοτερο να βρεθει μεσα απο κατι τετοιο κερδος ειναι.

Πλεον το μονο ασφαλες μου φαινεται ειναι να βαλει ο καθενας απο ενα πομπο(gps) στη μηχανη του, ωστε να μπορει να την εντοπιζει.


καλό είναι όμως να λέμε ρεαλιστικά πράγματα
ας πει κάποιος από εδώ πόσα μηχανάκια βλέπει το πρωί όταν πηγαίνει στη δουλειά του
προσπάθησα να υπολογίσω, και δε μπορώ να πω αριθμό, πραγματικά
μιλάμε για εκατοντάδες...

Ναι βρε παλικαριμ αλλα αμα σημερα δεις οτι σηκωσαν ενα gsxr αυριο θα εχεις το νου σου μηπως και παρει κατι το ματι σου. Ε δε νομιζω να συναντας και εκατονταδες gsxr, τι διαολο.

MG-KTiNoS
21/01/2014, 19:13
Σόρι αλλά
τζι πι ες χωρίς φορτιστές, κουτιά
εξατμίσεις χωρίς μηχανάκι
κλπ τέτοια ωραία
δεν σε βάζουν σε σκέψεις?

Άλλο στούκαρα και πουλάω το μηχανάκι σε τεύχη
άλλο είμαι 18 χρονΩ κι έχω μπουρί από 1000
αλλά δεν ξέρω από ποιό 1000 ακριβώς
να-τα-λέμε-αυτά-

----------------
Σπάνια ψάχνω ανταλλακτικά 2ο χέρι κι αν το κάνω
θα είναι πάντα από γνωστό.
καρ ψαρ κλπ
όχι ευχαριστώ

AristidisZ
21/01/2014, 19:14
εμένα η άποψή μου εξακολουθεί να είναι ότι η καλύτερη λύση είναι η ασφάλεια κλοπής...



Ναι βρε παλικαριμ αλλα αμα σημερα δεις οτι σηκωσαν ενα gsxr αυριο θα εχεις το νου σου μηπως και παρει κατι το ματι σου. Ε δε νομιζω να συναντας και εκατονταδες gsxr, τι διαολο.

ισχύει αυτό που λες εν μέρει, από την άλλη τι θα κάνω, θα γράφω και σε ένα χαρτί τις πινακίδες για να δω αν είναι το σωστό ;
άσε που ξέρεις καλά ότι οι μηχανές που κλέβονται συνήθως είναι αυτές που κυκλοφορούν ευρέως...

Bradipous
21/01/2014, 19:18
Σόρι αλλά
τζι πι ες χωρίς φορτιστές, κουτιά
εξατμίσεις χωρίς μηχανάκι
κλπ τέτοια ωραία
δεν σε βάζουν σε σκέψεις?

Άλλο στούκαρα και πουλάω το μηχανάκι σε τεύχη
άλλο είμαι 18 χρονΩ κι έχω μπουρί από 1000
αλλά δεν ξέρω από ποιό 1000 ακριβώς
να-τα-λέμε-αυτά-

Αν αναφερεσαι σε μενα φυσικα και ολα οσα λες ειναι υποπτα αλλα δεν αναφερθηκα σε κατι τετοιο ουτε ειπα το αντιθετο. :confused:

MG-KTiNoS
21/01/2014, 19:28
Απλά λέω ότι μερικά πράγματα κάνουν μπαμ και όσο ανάγκη κι αν έχουμε ένα ανταλλακτικό δεν
πρέπει να πλησιάζουμε !

;)

υγ
να ξέρετε ότι
το καρ και τα φόρουμ δεν τα κοιτάμε μόνο εμείς
και η ΕΑ το κοιτάει και το ΣΔΟΕ
(κι έχουν μαζέψει αρκετούς)
:D

taisteal
21/01/2014, 19:29
αυτα που κανουν μπαμ πρεπει να εισαι αφιλοτιμος για να τα αγορασεις...

virus
21/01/2014, 19:52
δεν εχεις κι αδικο pan...

η το αλλο

ποσες φορες εχει τυχει να δειτε δυο ατομα μερα μεσημερι με εργαλεια πανω σε μια μηχανη να προσπαθουν να κοψουν λουκετο
αν εκεινη την ωρα του πεις εισαι ιδιοκτητης; τα χαρτια σου
αν ειναι κλεφτες θα φυγουν
αν ειναι ο ιδιοκτητης δεν νομιζω ναχε προβλημα να δειξη την αδεια του


μια μερα εχασα τα κλειδια μου 3 μεσημερι
πλ βαθης
φωναξα κλειδαρα
ουτε αδεια μου ζητησε
ουτε μας ενοχλησε κανενας περαστικος

:(

irinia
21/01/2014, 20:02
TA EXOYME ΠΕΙ ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ..............








Μεταχειρισμένα άνταλλακτικά χωρίς άποδεικτικά στοιχεία τού ίδιοκτήτη
είναι σάν νά ΚΛΕΒΟΥΜΕ καί οί ίδιοι...!!
Είτε θέλετε,είτε ΟΧΙ,είτε σάς βολεύει,είτε ΟΧΙ.........ή άλήθεια είναι μία.
Άπό τή στιγμή πού γίνεσαι κλεπταποδόχος είναι σάν νά κλέβεις ....!!!
Ύπάρχουν πάρα πολλοί τρόποι γιά νά πιστοποιήσει κάποιος τήν άλήθεια,γιά
νά δεί άν αύτό πού θά άγοράσει είναι κλεμμένο ή όχι.
Τά ύπόλοιπα είναι δικαιολογίες γιά όλους αύτούς πού ΧΤΥΠΗΣΑΝ μιά εύκαιρία..!!
Δέν ήταν εύκαιρία κύριοι,συνενοχή ήταν...!!!

spyrakos35
21/01/2014, 20:54
Ωραιος..... αλλα μενουμε ελλαδα


Σπυρε δεν το δεχομαι αυτο.Εμεις κανουμε την Ελλαδα.
Εχουμε μοτοσυκλετιστες καθε μερα στο δρομο.Μεσα στα φορουμ υπαρχουνε αστυνομικοι,ντελιβεραδες,φορτηγατζηδες και γενικα ανθρωποι που ολη τη μερα ειναι στο δρομο.Καποιο ματι κατι θα παρει ,δεν γινεται.Ακομη και να μην γινει αυτο θα το σκεφτει καποιος πολυ περισσοτερο να κλεψει μια μηχανη καποιος οταν θα γνωριζει οτι θα δωθει τετοιος συναγερμος.

Δεν γινεται να μενουμε απαθης.Οι γειτονικες μας χωρες εχουνε γεμισει με ελληνικες μηχανες,χωρις πινακιδες.Υπαρχουνε μηχανες που κλεβονται μια φορα και την παραταει ο κλεφτης καπου για καποιο λογο.Η μηχανη καθετε παρατημενη μερικες μερες στο ιδιο σημειο και μετα παει την ξανακλεβει αλλο κλεφτρονι.

μωρέ εσύ μία χαρά τα λες....

εγώ, εμπειρικά σου λέω οτι θα φας τα μούτρα σου και θα σε πουνε και μαλάκα (και χωρίς @)...

ακόμα και εδώ μέσα, προσπάθειες για ομαδική προσφορά στο κοινωνικό σύνολο που πεινάει στον δρόμο, θεωρήθηκαν ως τάση επίδειξης από μερικούς....
επιπλέον, όταν πέρυσι προσπάθησαν κάποια παιδιά και κατάφεραν να κάνουν το "μπαζάρ μεταχειρισμένων", ταυτόχρονα κάποιοι κατάφεραν να τσακωθούν με γειτονικό φόρουμ....

ο σαρτζετάκης είχε δίκιο, είμαστε έθνος ανάδελφο, δεν υπάρχουμε....

ο ωχαδερφισμός, ο σταρχιδισμός και ό,τι άλλο θες καλά κρατούν....

πραγματικά, η ιδέα σου είναι γαμώ, αλλά αν περιμένεις ιδιαίτερη ανταπόκριση, λυπάμαι που στο λέω, πλανάσαι πλάνην οικτρά....

απο καρδιάς, να βγω ΜΑΛΑΚΑΣ ΜΕ ΠΕΡΙΚΕΦΑΛΑΙΑ.....


υγ.... όταν ξεκίνήσα την σχέση μου με την μοτοσυκλέτα, πίστευα οτι είμαστε διαφορετικοί.... παπάρια μάντολες, το πολύ για ένα σινιάλο είμαστε στο δρόμο ;)

due
21/01/2014, 21:12
υγ.... όταν ξεκίνήσα την σχέση μου με την μοτοσυκλέτα, πίστευα οτι είμαστε διαφορετικοί.... παπάρια μάντολες, το πολύ για ένα σινιάλο είμαστε στο δρόμο ;)
Όχι όλοι, μου το απέδειξες εσύ ο ίδιος.
:)

Απλά και οι μοτοσυκλετιστές "παίρνουν" μέλη από την ίδια κοινωνική δεξαμενή. Δεν αλλάζουν τα ποσοστά ηλιθίων. Πολύ τουλάχιστον.

stynikop
21/01/2014, 21:14
Ρε Σπυρο, δεν τα ξερω τα παραδειγματα που αναφερεις αλλα.... οσο κι αν δεν μπορω να διαφωνησω επι της ουσιας, ωστοσο δεν μπορω και να συμφωνησω....

δεν μπορεις να εισαι τοσο ισοπεδοτικος...

spyrakos35
21/01/2014, 21:16
Ρε Σπυρο, δεν τα ξερω τα παραδειγματα που αναφερεις αλλα.... οσο κι αν δεν μπορω να διαφωνησω επι της ουσιας, ωστοσο δεν μπορω και να συμφωνησω....

δεν μπορεις να εισαι τοσο ισοπεδοτικος...

ή ταν ή ήταν..... :lol:

vaska
21/01/2014, 21:23
............

υγ.... όταν ξεκίνήσα την σχέση μου με την μοτοσυκλέτα, πίστευα οτι είμαστε διαφορετικοί.... παπάρια μάντολες, το πολύ για ένα σινιάλο είμαστε στο δρόμο ;)

Θέλω να πιστεύω ότι έχει λάθος αλλά τελικά μπορεί να είσαι σωστός κι εγώ απλά ρομαντικός!

andreas 400
21/01/2014, 21:41
οσο αγοραζουμε ανταλλακτικα χωρις παραστατικα τοσο ριχνουμε νερο στο μυλο των κλεφτρονιων....αλλα στην ελλαδα τη δουλεια μας να κανουμε και ας κλαιει ο γειτονας το μηχανακι του,οταν κλεψουν και το δικο μας φταινε οι αλλοι παντα!!
παντως η αστυνομια σε μια βδομαδα θα μπορουσε να ελεγξει ολες τις υποπτες μαντρες ανταλλακτικων δυσκολο να βγει ακρη αλλα θα χαν μαζευτει καπως τα πραγματα

AUFGEBRACHT
21/01/2014, 22:02
υγ.... όταν ξεκίνήσα την σχέση μου με την μοτοσυκλέτα, πίστευα οτι είμαστε διαφορετικοί.... παπάρια μάντολες, το πολύ για ένα σινιάλο είμαστε στο δρόμο ;)

Κι αυτό το ρημάδι το σινιάλο έχει εκλείψει πλέον, αντίθετα έχει γίνει "δε σου κάνω σινιάλο και σε σνομπάρω επειδή έχεις παπί/σκούτερ/BMW/SS/πιο ακριβή μηχανή από εμένα/πιο φθηνή μηχανή από εμένα... Ένας από τους πιο γελοίους αστικούς μύθους, ότι οι μοτοσυκλετιστές είναι το πιο υγιές και σκεπτόμενο κομμάτι μιας κοινωνίας :cry: :bawl:

MG-KTiNoS
21/01/2014, 22:40
Κι αυτό το ρημάδι το σινιάλο έχει εκλείψει πλέον, αντίθετα έχει γίνει "δε σου κάνω σινιάλο και σε σνομπάρω επειδή έχεις παπί/σκούτερ/BMW/SS/πιο ακριβή μηχανή από εμένα/πιο φθηνή μηχανή από εμένα... Ένας από τους πιο γελοίους αστικούς μύθους, ότι οι μοτοσυκλετιστές είναι το πιο υγιές και σκεπτόμενο κομμάτι μιας κοινωνίας :cry: :bawl:

Ωπα θείο...
Τα Μπε Εμ Βε έκοψαν το σινιάλο που πιά μόνο τα ςς κάνουν.
:cool:

AUFGEBRACHT
21/01/2014, 22:50
Ωπα θείο...
Τα Μπε Εμ Βε έκοψαν το σινιάλο που πιά μόνο τα ςς κάνουν.
:cool:

Εγώ πάντως που έχω BMW και κάνω σινιάλο, τα ποσοστά των SS ήταν αποκαρδιωτικά... Την τελευταία φορά που πήγα Επίδαυρο συνάντησα καμιά δεκαπενταριά+ SS και το ποσοστό ήταν συντριπτικό, ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ δεν ανταπέδωσε. BMW συνάντησα 4-5 χαιρέτησε ο ένας, Varadero συνάντησα 2-3 πάλι δεν ανταπέδωσε κανένας, κάτι ΚΤΜ που πέτυχα τα ποσοστά ήταν λίγο καλύτερα... Ειλικρινά με χάλασε πολύ και γύρισα με μια αδιόρατη θλίψη πίσω, να συναντάς 30 μηχανές και να σε χαιρετάνε μετά βίας οι 7-8...
Στην Ιταλία στο πρώτο μου ταξίδι ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΤΑΠΕΔΙΔΕ, μπορώ να σου πω ότι χαιρέταγαν πρώτοι, ιδιαιτέρως τα SS, όταν δεν χαιρέταγε ο οδηγός ανταπέδιδε ο συνεπιβάτης...

Pan (dvs)
21/01/2014, 23:10
καλό είναι όμως να λέμε ρεαλιστικά πράγματα
ας πει κάποιος από εδώ πόσα μηχανάκια βλέπει το πρωί όταν πηγαίνει στη δουλειά του
προσπάθησα να υπολογίσω, και δε μπορώ να πω αριθμό, πραγματικά
μιλάμε για εκατοντάδες...

Καποιος ανεβασε σημερα θεμα για κλοπη gsxr.Το μεσημερι που πηγαινα στο σπιτι μου,βλεπω ενα ακριβως ιδιο μπροστα μου.Διεφερε μονο στο αυτολλητο της εξατμισης ,δεν ειχε καθρεφτες με φλας και οι πινακιδες του ηταν ΒΒΤ...Αλλαξα την διαδρομη μου,τον ακολουθησα μεχρι να σιγουρευτω, γιατι δεν θυμομουνα σιγουρα ολα τα χαρακτηριστικα και οταν ειδα να χαιρεταει καποιους γνωστους μου συνεχισα για το σπιτακι μου.

Με αφορμη το παραπανω, καθησα να γραψω αυτο το θεμα.Αν μαθουνε οτι οργανωνομαστε θα σκεφτονται πολυ περισσοτερο.Δεν θα γινουμε ντεντεκτιβς.

Pan (dvs)
21/01/2014, 23:19
μωρέ εσύ μία χαρά τα λες....

1)εγώ, εμπειρικά σου λέω οτι θα φας τα μούτρα σου και θα σε πουνε και μαλάκα (και χωρίς @)...

2)ακόμα και εδώ μέσα, προσπάθειες για ομαδική προσφορά στο κοινωνικό σύνολο που πεινάει στον δρόμο, θεωρήθηκαν ως τάση επίδειξης από μερικούς....
..................

3)πραγματικά, η ιδέα σου είναι γαμώ, αλλά αν περιμένεις ιδιαίτερη ανταπόκριση, λυπάμαι που στο λέω, πλανάσαι πλάνην οικτρά....

απο καρδιάς, να βγω ΜΑΛΑΚΑΣ ΜΕ ΠΕΡΙΚΕΦΑΛΑΙΑ.....


4)υγ.... όταν ξεκίνήσα την σχέση μου με την μοτοσυκλέτα, πίστευα οτι είμαστε διαφορετικοί.... παπάρια μάντολες, το πολύ για ένα σινιάλο είμαστε στο δρόμο ;)

1)Δεν τα τρωω γιατι ξερω οτι πολλα θα πουμε και τιποτε δεν θα κανουμε.

2)Δεν μπορω να κανω επιδειξη,γιατι με ξερουνε πολυ λιγοι.

3)Δεν περιμενα τιποτε απ'την αρχη,επρεπε να το βγαλω απο μεσα μου.

4)Εισαι λαλακας,υπαρχουνε πολυ καλα παιδια στους δρομους :beer:

SHOOTER045
22/01/2014, 00:37
Εγώ πάντως που έχω BMW και κάνω σινιάλο, τα ποσοστά των SS ήταν αποκαρδιωτικά... Την τελευταία φορά που πήγα Επίδαυρο συνάντησα καμιά δεκαπενταριά+ SS και το ποσοστό ήταν συντριπτικό, ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ δεν ανταπέδωσε. BMW συνάντησα 4-5 χαιρέτησε ο ένας, Varadero συνάντησα 2-3 πάλι δεν ανταπέδωσε κανένας, κάτι ΚΤΜ που πέτυχα τα ποσοστά ήταν λίγο καλύτερα... Ειλικρινά με χάλασε πολύ και γύρισα με μια αδιόρατη θλίψη πίσω, να συναντάς 30 μηχανές και να σε χαιρετάνε μετά βίας οι 7-8...
Στην Ιταλία στο πρώτο μου ταξίδι ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΤΑΠΕΔΙΔΕ, μπορώ να σου πω ότι χαιρέταγαν πρώτοι, ιδιαιτέρως τα SS, όταν δεν χαιρέταγε ο οδηγός ανταπέδιδε ο συνεπιβάτης...

Καλα δεν καταλαβες γιατι χαιρετανε οι ΚΤΜαδες?





Σε εχω και για εξυπνο ρε αουγκενταλερ.....















Χαλανε ευκολα γι αυτο.....

MG-KTiNoS
22/01/2014, 07:41
Εγώ πάντως που έχω BMW και κάνω σινιάλο, τα ποσοστά των SS ήταν αποκαρδιωτικά... Την τελευταία φορά που πήγα Επίδαυρο συνάντησα καμιά δεκαπενταριά+ SS και το ποσοστό ήταν συντριπτικό, ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ δεν ανταπέδωσε. BMW συνάντησα 4-5 χαιρέτησε ο ένας, Varadero συνάντησα 2-3 πάλι δεν ανταπέδωσε κανένας, κάτι ΚΤΜ που πέτυχα τα ποσοστά ήταν λίγο καλύτερα... Ειλικρινά με χάλασε πολύ και γύρισα με μια αδιόρατη θλίψη πίσω, να συναντάς 30 μηχανές και να σε χαιρετάνε μετά βίας οι 7-8...
Στην Ιταλία στο πρώτο μου ταξίδι ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΤΑΠΕΔΙΔΕ, μπορώ να σου πω ότι χαιρέταγαν πρώτοι, ιδιαιτέρως τα SS, όταν δεν χαιρέταγε ο οδηγός ανταπέδιδε ο συνεπιβάτης...

Είναι που έχεις BMW για αυτό...
Εγώ βλέπω άλλα πράματα.
χε χε χε
:lol:

MG-KTiNoS
22/01/2014, 07:44
Θέλω να πιστεύω ότι έχει λάθος αλλά τελικά μπορεί να είσαι σωστός κι εγώ απλά ρομαντικός!


Δε γκάνει λάθος απλά υπάρχουν μηχανόβιοι και χρήστες.
Διαλέγεις και παίρνεις.

Όμως ακόμα και οι χρήστες μετά από λίγα χρόνια
ή φεύγουν απ τα μηχανάκια
ή κάτι έχουν πάρει χαμπάρι
(Μετά από ένα καλό τουμπίδι βλέπεις τη ζωή με άλλο μάτι)
;)

GFawkes
22/01/2014, 09:03
προχτέ έπιασαν ένα γνωστό στο κέντρο της Αθήνας και τον έκαναν παστό στο ξύλο γιατί
είπαν ότι το κράνος του ήταν κλεμμένο.
Η περίπτωση δεν έπαιζε γιατί ο άνθρωπος κλέφτης δεν είναι.
Το κράνος όμως είχε αγοραστεί από το πλανόδιους στο Μοναστηράκι.
Ας πρόσεχε.

Λυπάμαι που θα το πω αλλά υπάρχουν πολλοί άνθρωποι
οι οποίοι πέρα από τη Μπάρτι τους δεν βλέπουν '
ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ

Εχω πετυχει τυπα να φοραει το κρανος που μου ειχαν κλεψει απο μπαγκαζιερα μετα απο 1.5 χρονο και εκανα το ιδιο...
τοσο ξυλο που μπηκαν 10 νοματεοι στην μεση μην τυχον και ψοφησει...
Αντι ο μ@#$$#$ να ζητησει συγνωμη και να πει οτι το πηρε απο το δρομο, μου εκανε το παγωνι....

Καλη ιδεα του Pandvs αν και ρομαντικη....
Οποιος χανει κανει ας ποσταρει μια σχετικη φωτο και να εχουμε το νου μας ολοι...κακο δεν κανει...

απο εκει και περα, οταν πηδας πανω απο παλουκια, νομοτελιακα καποιο θα σφηνωθει στον πατο σου...

TROOPER
22/01/2014, 18:19
με τη σειρα σας θα προσγειωθειτε κι εσεις στον πραγματικο κοσμο :wave2:

Pan (dvs)
22/01/2014, 18:33
με τη σειρα σας θα προσγειωθειτε κι εσεις στον πραγματικο κοσμο :wave2:

Γιατι ρε,τοσο δυσκολο ειναι να γινει μια σελιδα σε καθε φορουμ,που θα ανεβαινουνε τετοια θεματα σχεδον ταυτοχρονα?
Και αν αυτο δεν γινεται να σταματησουμε να παιρνουμε ανταλλακτικα απο τον καθενα.
Αν ουτε αυτο δε γινεται ας σταματησουμε να κατηγορουμε τα κλεφτρονια.

kostaskk
22/01/2014, 19:20
οσοι έχετε λύσει τα μηχανάκια σας ολοκληρωτικά μια ιδέα ειναι να σημαδεύεται τα ανταλλακτικα και τα διάφορα κομμάτια με νουμερα ή τα αρχικα του ονόματος σας.
αν προκειτε για σπανιο μηχανακι αργα η γρηγορα μετα απο καιρο ισως βρεθεί ο πορεια τους

TROOPER
22/01/2014, 19:21
Γιατι ρε,τοσο δυσκολο ειναι να γινει μια σελιδα σε καθε φορουμ,που θα ανεβαινουνε τετοια θεματα σχεδον ταυτοχρονα?
Και αν αυτο δεν γινεται να σταματησουμε να παιρνουμε ανταλλακτικα απο τον καθενα.
Αν ουτε αυτο δε γινεται ας σταματησουμε να κατηγορουμε τα κλεφτρονια.

καλα το πρωτο δεν το συζηταω καν.
το δευτερο εχει να κανει με ηθικη και το να μιλαμε για ηθικη σε εναν ανηθικο κοσμο ξεπερναει τα ορια της αισιοδοξιας.

irinia
23/01/2014, 09:25
ΟΥΦ..........ΤΩΡΑ ΞΑΛΑΦΡΩΣΑ





Νοιώθω καλύτερα πλέον..........

spyrakos35
23/01/2014, 09:47
Καλημερα φιλε Pan, πως παμε?

angelosxf650
23/01/2014, 10:17
εχω βρει συγκεκριμενο κινιτο τηλ που πουλαει κλεμενα ανταλακτικα στο car.gr οταν ειπα σε μοντεραιτορ να σας να ενημερωσω να εχετε το νου σας μ ειπε να παω στην αστυνομια......δυστηχως οι κλεφτες βρισκουν και τα κανουν...

AristidisZ
23/01/2014, 10:27
εχω βρει συγκεκριμενο κινιτο τηλ που πουλαει κλεμενα ανταλακτικα στο car.gr οταν ειπα σε μοντεραιτορ να σας να ενημερωσω να εχετε το νου σας μ ειπε να παω στην αστυνομια......δυστηχως οι κλεφτες βρισκουν και τα κανουν...

ε και τι να κάνει ο mod δηλαδή ;

angelosxf650
23/01/2014, 10:30
ε και τι να κάνει ο mod δηλαδή ;

τπτ ας αγοραζουμε κλεμενα λοιπον......ξαναδιαβασε αυτο που εγραψα γιατι δεν εγραφα οτι επρεπε να κανει κατι.

AristidisZ
23/01/2014, 10:31
τπτ ας αγοραζουμε κλεμενα λοιπον......ξαναδιαβασε αυτο που εγραψα γιατι δεν εγραφα οτι επρεπε να κανει κατι.

εννοείς αγγελία που μπήκε εδώ ;

angelosxf650
23/01/2014, 10:33
πιες καφε φιλε.....

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
23/01/2014, 10:39
προφανος απαγορευτηκε στον Φιλο να ανεβαση δημοσια το κινητο τηλεφωνο.

angelosxf650
23/01/2014, 10:41
λεω ενα τυχαιο παραδειγμα.....εχει ο στελιος ενα χτ του το εχουν βουτηξει και βλεπει καποια ανταλακτικα που του κινουν το ενδιαφερον οτι ειναι απο το δικο του.ειναι μια βοηθεια ειναι κατι...δεν ξερω μπορει να κανω λαθος...

AristidisZ
23/01/2014, 10:42
μάλιστα
και το θεωρείτε παράλογο να φανταστώ ;

angelosxf650
23/01/2014, 10:45
καθολου παραλογο ειλικρινα.απλα συγκεκριμενες καταστασεις βοηθουν τους κλεφτες!οταν λεει το αλλο παιδι να μπαινουν τα κλεμενα στα φορουμ σαν αλερτ και τον χλεβαζουν παλι ειναι καλο για τους κλεφτες!

sapila racing
23/01/2014, 10:49
καθολου παραλογο ειλικρινα.απλα συγκεκριμενες καταστασεις βοηθουν τους κλεφτες!οταν λεει το αλλο παιδι να μπαινουν τα κλεμενα στα φορουμ σαν αλερτ και τον χλεβαζουν παλι ειναι καλο για τους κλεφτες!

Γνωρίζεις οτι αν εσύ κατηγορήσεις καποιον δημόσια στο φόρουμ, μπορεί να κάνει μηνυση στον διαχειριστή του φόρουμ?
Δεν μπορεί το φόρουμ και οι mods να παρουν τον ρόλο της αστυνομίας.

angelosxf650
23/01/2014, 10:50
Γνωρίζεις οτι αν εσύ κατηγορήσεις καποιον δημόσια στο φόρουμ, μπορεί να κάνει μηνυση στον διαχειριστή του φόρουμ?
Δεν μπορεί το φόρουμ και οι mods να παρουν τον ρόλο της αστυνομίας.

το γνωριζω και για αυτο δεν εγραψα τιποτα και ρωτησα πρωτα!

AristidisZ
23/01/2014, 10:52
το γνωριζω και για αυτο δεν εγραψα τιποτα και ρωτησα πρωτα!

ε τότε γιατί το ανέφερες ;

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
23/01/2014, 10:54
ε τότε γιατί το ανέφερες ;

τροφη για σηζητηση, και ειναι καλο.

spyrakos35
23/01/2014, 10:55
τροφη για σηζητηση, και ειναι καλο.

εκτός θέματος όμως ;)

angelosxf650
23/01/2014, 10:57
εκτός θέματος όμως ;)

σορρυ φιλε αν ειμαι εκτως θεματος σε εν θεμα που μιλαει για κλεμενα τζαμπα ανταλακτικα και για λυσεις και λεω για αγγελιες με κλεμενα και οταν γραφετε αν χαιρετανε τα σσ ειστε εντος θεματος!!!!!

spyrakos35
23/01/2014, 11:06
σορρυ φιλε αν ειμαι εκτως θεματος σε εν θεμα που μιλαει για κλεμενα τζαμπα ανταλακτικα και για λυσεις και λεω για αγγελιες με κλεμενα και οταν γραφετε αν χαιρετανε τα σσ ειστε εντος θεματος!!!!!

αν και είμαι από αυτούς που υποστηρίζουν οτι πρέπει να καταγγέλονται στα φορουμ διάφορα κακώς κείμενα, στην περίπτωση που αναφέρεις, ο όποιος μοντ, καλώς σου απάντησε....

μιλάμε για κλεμμένα, αν έχεις αποδείξεις, στην αστυνομία για να τον μπουζουριάσουνε....

απλά πράγματα, όμορφα και ωραία....

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
23/01/2014, 11:23
εχω βρει συγκεκριμενο κινιτο τηλ που πουλαει κλεμενα ανταλακτικα στο car.gr οταν ειπα σε μοντεραιτορ να σας να ενημερωσω να εχετε το νου σας μ ειπε να παω στην αστυνομια......δυστηχως οι κλεφτες βρισκουν και τα κανουν...

απο στροφες λοιπων μιας και στην ευθηα δεν .....
εδω δεν τοχειρηστηκες καλα φιλαρακο.
θα μπορουσες καλιστα να γραψεις σε αυτο το θεμα οτι. (χωρισ να υπαρχει προβλημα)
εγω βρηκα ενα τηλεφωνο 69χχχχχχ στο καρ, και εχει οτι ανταλλακτικο γουσταρο σπ πολη καλες τιμες. . δεχετε και παραγγελιες. Αρπαχτιδης Κλεφτοπουλος & Σια.

ggs
23/01/2014, 11:35
Πραγματικά , προσπαθώ να καταλάβω (ειλικρινά και χωρίς ίχνος αντιπαράθεσης) πιο είναι το ζητούμενο στο συγκεκριμένο πολύ σοβαρό thread με θέμα τις κλοπές …

Την στάση που πρέπει να έχουν οι υπεύθυνοι του φορουμ νομίζω την ξεκαθάρισε ο sapilas..

Από εκεί και πέρα , όλοι θέλουμε να βοηθήσαμε να βρεθεί κάτι κλεμμένο…
Ο πρώτος όμως που καίγεται είναι αυτός που το έχασε και αντιδρά άμεσα ..
Πόσες φορές έχουν εγγραφεί κι εδώ αλλά και σε άλλα φορουμ άνθρωποι που το μόνο τους ποστ είναι η κλοπή της μηχανής τους και φυσικά σε όλα τα φόρα υπάρχει ειδικό section που φιλοξενεί άμεσα αυτά τα ποστ… σε κάποιες μάλιστα (ελάχιστες) περιπτώσεις μέσα από φόρουμ βρέθηκε η μοτοσυκλέτα..

Από εκεί και πέρα , ο πρώτος που θα πρέπει να ενημερωθεί ΕΠΙΣΗΜΑ και για πάρα πολλούς λόγους είναι η αστυνομία…

Τώρα , άμα δούμε μια αγγελία που μας μοιάζει «ύποπτη»…
Αν την δούμε στο forum πρέπει να επικοινωνήσουμε ΑΜΕΣΑ και προσωπικά με τους administrators .. ειμαι σίγουρος ότι ξέρουν τι θα κάνουν (κανείς δεν θέλει «περίεργες» αγγελίες..)
Αν την δούμε στο car.gr πρέπει αντίστοιχα να ενημερώσουμε τους εκει administrators (ούτε κι εκείνοι θέλουν «περίεργες» αγγελίες και να είστε σίγουροι ότι θα πράξουν ανάλογα)
Αν είμαστε ΣΙΓΟΥΡΟΙ ή έχουμε ΣΟΒΑΡΕΣ ενδείξεις ότι είναι κλεμμένο , κατ ευθείαν στην αστυνομία (κι ας κάνει ότι καταλαβαίνει)..

οσο αφορά την αγορά «μεταχειρισμένων» ανταλλακτικών , αυτό επαφίεται στην «μπέσα» του καθενός …


ΥΓ επειδή κάθε μέρα κλέβονται κατά Μ.Ο. περίπου 35 μοτοσυκλέτες στην Ελλάδα και εξιχνιάζονται ελάχιστες περιπτώσεις , σημαίνει ότι ή είναι πολύ καλα οργανωμένοι οι κλέφτες ή οι διώκτες τους είναι λιγο ανίκανοι ή και τα δυο…
Βάλτε ότι σαν μοτοσικλετιστές δεν έχουμε κανένα φορεα που να πιέζει το κράτος για να δει το θεμα στα σοβαρά , τα «μαναρακια» μας είναι πολύ εύκολο να κανούν φτερά (και όχι μονο τα Χοντα)

Κλειστο γκαραζ , ασφαλεια κλοπης , λουκετα , συναγερμους ,τον νου μας και τυχη…

pipe_smoker
23/01/2014, 12:13
Τώρα , άμα δούμε μια αγγελία που μας μοιάζει «ύποπτη»…
Αν την δούμε στο forum πρέπει να επικοινωνήσουμε ΑΜΕΣΑ και προσωπικά με τους administrators .. ειμαι σίγουρος ότι ξέρουν τι θα κάνουν (κανείς δεν θέλει «περίεργες» αγγελίες..)
Αν την δούμε στο car.gr πρέπει αντίστοιχα να ενημερώσουμε τους εκει administrators (ούτε κι εκείνοι θέλουν «περίεργες» αγγελίες και να είστε σίγουροι ότι θα πράξουν ανάλογα)
Αν είμαστε ΣΙΓΟΥΡΟΙ ή έχουμε ΣΟΒΑΡΕΣ ενδείξεις ότι είναι κλεμμένο , κατ ευθείαν στην αστυνομία (κι ας κάνει ότι καταλαβαίνει)..


Το αυτό.
Αναφορά της αγγελίας. Υπάρχει ένα μαμημένο κουμπάκι γι'αυτή τη δουλειά.

Τώρα εάν κάποιος δει την ίδια του τη μηχανή που του την κλέψανε να την πουλάνε σε αγγελία, ας μην κάνει καν αναφορά κι ας πάρει καπάκι την αστυνομία να πάνε να τον τσιμπήσουν επιτόπου.

Αυτόν το βιτζιλαντισμό με το θέμα των αγγελιών δεν τον καταλαβαίνω.
Χώρια από τα ζητήματα που μπορεί να δημιουργηθούν όπως είπε ο sapilas, δε βοηθάει κάπου το να αρχίσουν 1,2,5 άτομα να φωνάζουν/γράφουν "ΑΑΑΑΑΑ η τάδε αγγελία μάλλον έχει κλεμμένη μηχανή/ανταλλακτικά". Μέχρι κι ο ίδιος ο κλέφτης θα το πάρει χαμπάρι, θα κατεβάσει την αγγελία, θα πετάξει τη sim που είναι στο όνομα "Ahmut Shcufakeefig", και μετά από λίγες μέρες θα την ξανανεβάσει με άλλες φωτογραφίες με άλλο όνομα και με άλλο αριθμό (αν δεν τα σπρώξει με άλλο τρόπο να τελειώνει), και μην τον είδατε.
Κλέβουν μηχανάκια μπροστά στα μάτια μας χωρίς να τους παίρνουμε χαμπάρι. Λέτε να είναι τόσο μαλάκες στο θέμα "σπρωξίματος"?




οσο αφορά την αγορά «μεταχειρισμένων» ανταλλακτικών , αυτό επαφίεται στην «μπέσα» του καθενός …

Τώρα αν πρόκειται περί μπέσας ή όχι ρε Γιώργο δεν ξέρω τι να σου πω.
Ίσως ανάλογα την περίπτωση.

Ολόκληρο μπροστινό μεταχειρισμένο πχ δεν έχω αγοράσει. Κι ούτε και θα αγόραζα πιστεύω, πόσο μάλλον χωρίς να είμαι σίγουρος για το από που προήλθε.
Αλλά όταν είχα πάει στο μηχανικό μου και μου είπε ότι ο λόγος που είχε ψοφήσει η μηχανή ήταν ένα καμμένο φις πλεξούδας και το άλλαξε με ένα μεταχειρισμένο αντίστοιχο που ταίριαζε, δεν του ζήτησα πιστοποιητικό και pedigree.
Ελπίζω να μην είναι απο κανά CB400 που κάποιος το κλαίει και να το φοράει τώρα το δικό μου μηχανάκι, αλλά έχοντας μια κάποια εμπιστοσύνη και στο μηχανικό μου δε νομίζω κιόλας.

ggs
23/01/2014, 12:47
Τώρα αν πρόκειται περί μπέσας ή όχι ρε Γιώργο δεν ξέρω τι να σου πω.
Ίσως ανάλογα την περίπτωση.

Ολόκληρο μπροστινό μεταχειρισμένο πχ δεν έχω αγοράσει. Κι ούτε και θα αγόραζα πιστεύω, πόσο μάλλον χωρίς να είμαι σίγουρος για το από που προήλθε.
Αλλά όταν είχα πάει στο μηχανικό μου και μου είπε ότι ο λόγος που είχε ψοφήσει η μηχανή ήταν ένα καμμένο φις πλεξούδας και το άλλαξε με ένα μεταχειρισμένο αντίστοιχο που ταίριαζε, δεν του ζήτησα πιστοποιητικό και pedigree.
Ελπίζω να μην είναι απο κανά CB400 που κάποιος το κλαίει και να το φοράει τώρα το δικό μου μηχανάκι, αλλά έχοντας μια κάποια εμπιστοσύνη και στο μηχανικό μου δε νομίζω κιόλας.


Μα , φυσικα , η «μπεσα» παει και για τους μηχανικους στα συνεργεια…

Όμως , ας κανω δυο ερωτήσεις - παραδείγματα του πραγματικού κόσμου που ίσως μας βοηθήσουν στην αποφυγή κλεμμένων ανταλλακτικών (και πιστεύω ότι αυτή μπορεί να είναι συμβολή ενός φόρουμ) …

1. Ας υποθεσουμε ότι το κατεχω το κατσαβιδι και θελω να αλλαξω ένα ανταλακτικο στην μηχανη .
Εχω δυο επιλογες
Το καινουργιο - ακριβο» από την αντιπροσωπεία ή το ιντερνετ.
Το «φτηνο – μεταχειρισμενο» από ανταλακτικαδικο – ιντερνετ – ιδιωτη.
Στην δευτερη περιπτωση , πως ξερω ότι ,τουλαχιστον , από το μαγαζι , δεν είναι κλεμμένο…?

2. Δεν εχω το κατσαβιδι και το παω στον μαστορα
μου δίνει δυο επιλογες
Το καινουργιο - ακριβο» από την αντιπροσωπεία
Το «φτηνο – μεταχειρισμενο»
Στην δευτερη περιπτωση , πως ξερω ότι δεν είναι κλεμενο…?

pipe_smoker
23/01/2014, 13:01
Μα , φυσικα , η «μπεσα» παει και για τους μηχανικους στα συνεργεια…

Σβήσ'το μη δει ο Oldman τη λέξη "μπέσα" και "μηχανικός" στην ίδια πρόταση και μας πάθει τίποτα:lol:



Όμως , ας κανω δυο ερωτήσεις - παραδείγματα του πραγματικού κόσμου που ίσως μας βοηθήσουν στην αποφυγή κλεμμένων ανταλλακτικών (και πιστεύω ότι αυτή μπορεί να είναι συμβολή ενός φόρουμ) …

1. Ας υποθεσουμε ότι το κατεχω το κατσαβιδι και θελω να αλλαξω ένα ανταλακτικο στην μηχανη .
Εχω δυο επιλογες
Το καινουργιο - ακριβο» από την αντιπροσωπεία ή το ιντερνετ.
Το «φτηνο – μεταχειρισμενο» από ανταλακτικαδικο – ιντερνετ – ιδιωτη.
Στην δευτερη περιπτωση , πως ξερω ότι ,τουλαχιστον , από το μαγαζι , δεν είναι κλεμμένο…?

2. Δεν εχω το κατσαβιδι και το παω στον μαστορα
μου δίνει δυο επιλογες
Το καινουργιο - ακριβο» από την αντιπροσωπεία
Το «φτηνο – μεταχειρισμενο»
Στην δευτερη περιπτωση , πως ξερω ότι δεν είναι κλεμενο…?

Το ψάχνεις όσο θες/γίνεται/μπορείς.

Αλλά θα συμφωνήσω με τον τρούπη ότι από όποια πλευρά και να το πιάσουμε, αν εμβαθύνουμε θα δούμε ότι η προσγείωση είναι αναπόφευκτη, εκτός κι αν θέλουμε να ζούμε με ψευδαισθήσεις. (αν κάποιος τις έχει ανάγκη δε'ν'κακό, αρκεί να μην το παρακάνει)

ggs
23/01/2014, 13:21
Το ψάχνεις όσο θες/γίνεται/μπορείς.



μα , αυτο ρωταω ... ΠΩΣ????

angelosxf650
23/01/2014, 13:34
εμενα με εξαπατησαν καλως η κακος πριν δυο βδομαδες οταν το εγραψα στο φορουμ βρηκα και τον μπελα μου....μην ειστε ολοι ετοιμη για καυγα μαγκες...ουτε ολοι παντογνωστες κανουμε μια συζητηση και ακουγονται αποψεις.....ελπιζω να μην τυχει καποιος αλλος και τον εξαπατησουν σαν εμενα απο σας η του κλεψει την μηχανη καποιος και την πουλαει ροδα ροδα στο car.gr γιατι τοτε σιγουρα δεν θα ειστε τοσο ηρεμοι και σωστοι και οταν πατε στην αστυνομια και δεν την βρουν ποτε ισως αλαξετε γνωμη!εγω ξερω το κινητο του απατεωνα αλλα αν καποιος απο σας επειδη δεν σας εχω ενημερωσει ποιος ειναι πιαστει ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ κοροιδο τοτε θα αλλαζατε χαβα.

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
23/01/2014, 13:40
ΚΑΛΑ τα λες φιλαρακο μπραβο. οι περισοτεροι αδιαφορουμε για την φωτια στο σπιτι του γειτονα. μεχρι την ημερα που ο γειτονας ειμαστε εμεις.

spyrakos35
23/01/2014, 13:42
αν εστιάζατε στο πρώτο ποστάρισμα θα βλέπατε και την απάντηση στην αναζήτησή σας.....

εγώ λοιπόν, θα το πάω και λίγο παραπάνω....

αγοράζεις ενα domain (π.χ. www.greekstolenbikes.com/gr)

το διαμορφώνεις έτσι ωστε να μπορεί το καθε θύμα να βάζει τα της μηχανής του στοιχεία

ανοιγεις στα φορα θέμα που ενημερώνει για την ύπαρξή του και τέλος η ιστορία

σιγα σιγά θα κυλήσει νερό στο αυλάκι...

AristidisZ
23/01/2014, 13:42
εμενα με εξαπατησαν καλως η κακος πριν δυο βδομαδες οταν το εγραψα στο φορουμ βρηκα και τον μπελα μου....μην ειστε ολοι ετοιμη για καυγα μαγκες...ουτε ολοι παντογνωστες κανουμε μια συζητηση και ακουγονται αποψεις.....ελπιζω να μην τυχει καποιος αλλος και τον εξαπατησουν σαν εμενα απο σας η του κλεψει την μηχανη καποιος και την πουλαει ροδα ροδα στο car.gr γιατι τοτε σιγουρα δεν θα ειστε τοσο ηρεμοι και σωστοι και οταν πατε στην αστυνομια και δεν την βρουν ποτε ισως αλαξετε γνωμη!εγω ξερω το κινητο του απατεωνα αλλα αν καποιος απο σας επειδη δεν σας εχω ενημερωσει ποιος ειναι πιαστει ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ κοροιδο τοτε θα αλλαζατε χαβα.

το θέμα είναι ότι δε μπορείς να βγεις δημοσίως σε ένα χώρο που είσαι φιλοξενούμενος, και ανήκει σε κάποιον άλλον, και να λες

ο Αριστείδης με κινητό 6969696969 είναι απατεώνας

το καταλαβαίνεις αυτό ;

angelosxf650
23/01/2014, 13:46
μην τσιτωνεσε μαγκα.χαλαρωσε αν καταλαβαινες εστω και μιση κουβεντα απ οσα λεω θα εβλεπες ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ!αρα μην κανεις συνεχεια ερωτησεις αστοχιες και κουτοπονηρες.σε ευχαριστω πολυ!

ggs
23/01/2014, 13:46
αν εστιάζατε στο πρώτο ποστάρισμα θα βλέπατε και την απάντηση στην αναζήτησή σας.....

εγώ λοιπόν, θα το πάω και λίγο παραπάνω....

αγοράζεις ενα domain (π.χ. www.greekstolenbikes.com/gr)

το διαμορφώνεις έτσι ωστε να μπορεί το καθε θύμα να βάζει τα της μηχανής του στοιχεία

ανοιγεις στα φορα θέμα που ενημερώνει για την ύπαρξή του και τέλος η ιστορία

σιγα σιγά θα κυλήσει νερό στο αυλάκι...



Σπυρο κατι υπαρχει ,

http://stolen-auto-moto.blogspot.gr/2009/04/blog-post_16.html

(μην νομίζεις , κι εγώ σήμερα το βρήκα κα αυτό κατι λέει )

pipe_smoker
23/01/2014, 13:48
μα , αυτο ρωταω ... ΠΩΣ????

Αν δεν κάνω λάθος, κάποια ανταλλακτικά έχουν επάνω αριθμό πλαισίου.

Κάποιος ο οποίος έχει όλα τα χαρτιά της μηχανής του κι επειδή τη στούκαρε την πουλάει σε τεύχη, δε θα έχει πρόβλημα να δείξει και χαρτιά και άδειες και λοιπά. Ιδιώτης.
Ίσως κάποιο σωστό μαγαζί να ζητήσει χαρτιά για κάποια ανταλλακτικά (στα οποία έχει και νόημα το χαρτί. Όχι μια μεταχείρω yoshimura που την ξηλώνει ο άλλος σε 20 δευτερόλεπτα και μπορεί να ανήκει σε 400 διαφορετικά μοντέλα μοτο).

Όλα αυτά είναι με πολλά "ίσως" και "πιθανόν" και λοιπά.
Γι'αυτό και είπα όσο θες/γίνεται/μπορείς.

Στην ουσία αυτή καθ'αυτή, και τα χαρτιά πλαστογραφούνται και οι αριθμοί αλλάζουνε και "πίπες κάνουμε" που λέει και το ρητό.
Γι'αυτό είπα σε τελική ανάλυση καταλήγουμε στην τρουπέρια προσγείωση.

Αν αγοράσεις κάτι μεταχειρισμένο 100% σίγουρος δεν μπορείς να είσαι ποτέ και για τίποτα.
Ή τα παίρνεις όλα καινούρια, ή στα @@ σου κι αν είναι κλεμμένο και δε σε νοιάζει τίποτα, ή το ζυγίζεις και κοιτάς κάπως να μειώσεις τις πιθανότητες αποφεύγοντας καταστάσεις που σου μυρίζουν από μακριά.

Αγγελία "πουλάω το πλαίσιο από BMW R/τάδε γιατί ξεκίνησα για ανακατασκευή αλλά τελικά δεν έβγαινα. Υπάρχουν όλα τα χαρτιά και νόμιμα έγγραφα και μπλα μπλα μπλα...." είναι πιο πιθανό να είναι legit, απ'ότι μια αγγελία "XT600, πυνακίδα δεν έχη ούτε χαρτιά τα έχασα, ο αριθμός πλαισίου έχει σβηστεί γιατί η μοτό έπεσε από το σταντ, έλα όποιος προλάβει 1000€".

Προσωπικά δεν έχω καλύτερη απάντηση στην ερώτησή σου.

AristidisZ
23/01/2014, 13:49
μην τσιτωνεσε μαγκα.χαλαρωσε αν καταλαβαινες εστω και μιση κουβεντα απ οσα λεω θα εβλεπες ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ!αρα μην κανεις συνεχεια ερωτησεις αστοχιες και κουτοπονηρες.σε ευχαριστω πολυ!

μάστορα λες τα ίδια και τα ίδια

δε το πόσταρες, αλλά μας έχεις πει 10 φορές το ίδιο πράμα

τι θα γινόταν αν...

τράβα άνοιξε εσύ ένα φόρουμ, και άσε να γράφει ο κάθε ένας μέσα ότι του κατέβει

angelosxf650
23/01/2014, 13:51
μάστορα λες τα ίδια και τα ίδια

δε το πόσταρες, αλλά μας έχεις πει 10 φορές το ίδιο πράμα

τι θα γινόταν αν...

τράβα άνοιξε εσύ ένα φόρουμ, και άσε να γράφει ο κάθε ένας μέσα ότι του κατέβει
φιλε δεν καταλαβαινεις τι λεω οποτε δεν καθομαι να σου απαντησω σε τιποτα ουτε εισαι προθυμος για συζητηση μονο για αντιπαραθεση.

VANDA
23/01/2014, 13:51
Φτάνει, τέλος, έλεος.. πάμε παρακάτω.

spyrakos35
23/01/2014, 13:54
Σπυρο κατι υπαρχει ,

http://stolen-auto-moto.blogspot.gr/2009/04/blog-post_16.html

(μην νομίζεις , κι εγώ σήμερα το βρήκα κα αυτό κατι λέει )


δεν το ήξερα οτι μπορεί να υπάρχει....

δεν είναι όπως αυτό που είχα στο νου μου.....

το domain έχει απείρως πιο πολλές δυνατότητες από το blogspot ;)

stefanos
23/01/2014, 14:32
Παιδιά είναι δύσκολο έως αδύνατο να εντοπιστεί ανταλλακτικό κλεμμένο εάν διαλυθεί το μηχανάκι.
Πρέπει απλά να προσέχουμε και να πέρνουμε μέτρα ασφάλειας.
Και τέλος το καλυτερότερο και για το μηχανάκι μας είναι το καινούργιο.

irinia
24/01/2014, 10:13
ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ.........ΝΤΕΜΕΚ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΣΤΕ






Νά καταλάβετε ποιό είναι τό κλεμμένο,είναι γιατί ΒΟΛΕΥΕΣΤΕ καί θέλετε νά δικαιολογήσετε
τόν έαυτό σας...!!!
Ή ίστορία δέν θά τελειώσει ΠΟΤΕ.
Μερικοί όμως θά κοιμούνται ΗΣΥΧΑ......ΠΟΛΥ ΗΣΥΧΑ διότι έπέλεξαν αύτό πού τούς
έλεγε ή συνείδηση τους......
Λαμόγια,κλεφτρόνια,άλήτες,άπατεώνες καί λοιποί ............θά ύπάρχουν πάντα.
Τό θέμα είναι πώς όπως ύπάρχει τό κακό ,θά ύπάρχει πάντα καί τό καλό.
Άν μερικοί θεωρείτε τό καλό ΟΥΤΟΠΙΚΟ,είναι έπειδή έτσι βολεύει τό κωλαράκι σας...!!!
Ναί άν δέ μού φτάνουν τά λεφτά νά φτιάξω τό μηχανάκι μου θά περιμένω νά μαζέψω,
όπως έκανα κάποτε πρίν πολλά χρόνια πού έκανα 6-7 μήνες γιά νά τό έτοιμάσω
καί δέν ΔΕΛΕΑΣΤΗΚΑ άπό τούς είδικούς τού χώρου πού θά μού τό έτοίμαζαν σέ μιά βδομάδα
ΑΛΛΑ κάποιο παλικαράκι σίγουρα θά έκλαιγε άπό τήν άλλη μεριά...!!!
Όποιος δέν τό παραδέχεται είναι ΥΠΟΚΡΙΤΗΣ καί ΦΑΡΙΣΑΙΟΣ...!!!
Δέν έχει νόημα άλλο ή κουβέντα.....άπλά νά πάνε στά άνέκδοτα παρακαλώ τά δακρύβρεχτα σχόλια
τύπου...........,νά τού κοπεί τό χέρι τού πούστη,νά πάθει καρκίνο,νά μήν τού σηκωθεί ξανά κ.λ.π.....
άπό όσους σκέπτονται μέ τόν τρόπο πού τούς βολεύει,τί νά κάνουμε σέ σάπια κοινωνία ζούμε,
άφού μάς τό βρήκε τό τιμόνι ό μπάρμπα Μήτσος μέ 10 εύρώ καί δέν έχουμε λεφτά νά πάμε στό μπαράκι
άς τό πάρουμε εύκαιρία είναι σιγά μή δώσουμε 60 πού θέλει ή άγορά....!!!

Bradipous
24/01/2014, 10:24
http://stolen-auto-moto.blogspot.gr/2009/04/blog-post_16.html


Τελευταια αναρτηση στις 8/9/2010. :rolleyes:

pipe_smoker
24/01/2014, 10:42
ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ.........ΝΤΕΜΕΚ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΣΤΕ

Νά καταλάβετε ποιό είναι τό κλεμμένο,είναι γιατί ΒΟΛΕΥΕΣΤΕ καί θέλετε νά δικαιολογήσετε
τόν έαυτό σας...!!!


Κάτσε τώρα γιατί εσύ μπορεί να μας έχεις τη λύση και να μην την ξέρουμε.

Η λογική σου είναι τα παίρνω όλα καινούρια και δεν κλαίει κανείς στα σίγουρα?
Ή μπας κι έχεις καμιά πρόταση για το πώς ξεχωρίζεις το κλεμμένο από το μη κλεμμένο μεταχειρισμένο ανταλλακτικό?

Αν έχεις, ειλικρινά πες τη γιατί εμείς δυσκολευόμαστε λίγο να το καταλάβουμε....

ΥΓ. Το αν το κάνουμε γιατί βολεύεται το κωλαράκι μας και θέλουμε να δικαιολογηθούμε νομίζω το ξέρει ο καθένας από εμάς καλύτερα για τον εαυτό του.

AristidisZ
24/01/2014, 10:44
εντάξει, να χαμε να λέγαμε
θέλω εγώ π.χ. μία μανέτα, και μου λέει στο συνεργείο
"μτχ 10 €"
τι να κάνω δηλαδή, να πάω μαζί του να τη πάρω ;
Τέρενς υπερβάλλεις... (σπάνιο φαινόμενο :tooth: )

Bradipous
24/01/2014, 10:45
ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ.........ΝΤΕΜΕΚ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΣΤΕ






Νά καταλάβετε ποιό είναι τό κλεμμένο,είναι γιατί ΒΟΛΕΥΕΣΤΕ καί θέλετε νά δικαιολογήσετε
τόν έαυτό σας...!!!
Ή ίστορία δέν θά τελειώσει ΠΟΤΕ.
Μερικοί όμως θά κοιμούνται ΗΣΥΧΑ......ΠΟΛΥ ΗΣΥΧΑ διότι έπέλεξαν αύτό πού τούς
έλεγε ή συνείδηση τους......
Λαμόγια,κλεφτρόνια,άλήτες,άπατεώνες καί λοιποί ............θά ύπάρχουν πάντα.
Τό θέμα είναι πώς όπως ύπάρχει τό κακό ,θά ύπάρχει πάντα καί τό καλό.
Άν μερικοί θεωρείτε τό καλό ΟΥΤΟΠΙΚΟ,είναι έπειδή έτσι βολεύει τό κωλαράκι σας...!!!
Ναί άν δέ μού φτάνουν τά λεφτά νά φτιάξω τό μηχανάκι μου θά περιμένω νά μαζέψω,
όπως έκανα κάποτε πρίν πολλά χρόνια πού έκανα 6-7 μήνες γιά νά τό έτοιμάσω
καί δέν ΔΕΛΕΑΣΤΗΚΑ άπό τούς είδικούς τού χώρου πού θά μού τό έτοίμαζαν σέ μιά βδομάδα
ΑΛΛΑ κάποιο παλικαράκι σίγουρα θά έκλαιγε άπό τήν άλλη μεριά...!!!
Όποιος δέν τό παραδέχεται είναι ΥΠΟΚΡΙΤΗΣ καί ΦΑΡΙΣΑΙΟΣ...!!!
Δέν έχει νόημα άλλο ή κουβέντα.....άπλά νά πάνε στά άνέκδοτα παρακαλώ τά δακρύβρεχτα σχόλια
τύπου...........,νά τού κοπεί τό χέρι τού πούστη,νά πάθει καρκίνο,νά μήν τού σηκωθεί ξανά κ.λ.π.....
άπό όσους σκέπτονται μέ τόν τρόπο πού τούς βολεύει,τί νά κάνουμε σέ σάπια κοινωνία ζούμε,
άφού μάς τό βρήκε τό τιμόνι ό μπάρμπα Μήτσος μέ 10 εύρώ καί δέν έχουμε λεφτά νά πάμε στό μπαράκι
άς τό πάρουμε εύκαιρία είναι σιγά μή δώσουμε 60 πού θέλει ή άγορά....!!!

Μην εισαι τοσο απολυτος. Το οτι καποιος αγοραζει ενα μεταχειρισμενο ανταλλακτικο δεν σημαινει αυτοματως οτι ειναι κλεπταποδοχος ή οτι τελοσπαντων ειναι κλεμμενο.
Υπαρχουν ανθρωποι που την μοτο την εχουν ως μοναδικο μεσο μεταφορας και δεν εχουν την πολυτελεια αν παθει κατι να μαζευουν λεφτα κανα χρονο για να την φτιαξουν με καινουρια ανταλλακτικα. Αν μη τι αλλο δεν πιστευω να υπαρχει καποιος που να μην θελει να εχει στο μοτοσακο του τα καλυτερα (αρα και ακριβοτερα) και φυσικα του κουτιου ανταλλακτικα/αξεσουαρ.
Απο κει και περα αν γνωριζουμε ή εχουμε την υποψια οτι κατι που σκοπευουμε να αγορασουμε δεν εχει φτασει στα χερια του πωλητη με θεμιτα μεσα, τοτε ισχυουν και με το παραπανω οσα λες. Ομως το τσουβαλιασμα πως ο,τι ειναι μτχ ειναι και κλεμμενο δεν το δεχομαι.

Υ.γ. Αν δεν αλλαξεις αβαταρ και υπογραφη δεν βλεπω να σε παιρνουν στα σοβαρα. :D

nicksior
24/01/2014, 11:30
Υ.γ. Αν δεν αλλαξεις αβαταρ και υπογραφη δεν βλεπω να σε παιρνουν στα σοβαρα. :D

:lol: Εννοείς ότι έχει πέσει ... "κατηγορία" ? :lol:
Σωστά τα γράφει ο δάσκαλος!

irinia
24/01/2014, 12:23
Μην εισαι τοσο απολυτος. Το οτι καποιος αγοραζει ενα μεταχειρισμενο ανταλλακτικο δεν σημαινει αυτοματως οτι ειναι κλεπταποδοχος ή οτι τελοσπαντων ειναι κλεμμενο.
Υπαρχουν ανθρωποι που την μοτο την εχουν ως μοναδικο μεσο μεταφορας και δεν εχουν την πολυτελεια αν παθει κατι να μαζευουν λεφτα κανα χρονο για να την φτιαξουν με καινουρια ανταλλακτικα. Αν μη τι αλλο δεν πιστευω να υπαρχει καποιος που να μην θελει να εχει στο μοτοσακο του τα καλυτερα (αρα και ακριβοτερα) και φυσικα του κουτιου ανταλλακτικα/αξεσουαρ.
Απο κει και περα αν γνωριζουμε ή εχουμε την υποψια οτι κατι που σκοπευουμε να αγορασουμε δεν εχει φτασει στα χερια του πωλητη με θεμιτα μεσα, τοτε ισχυουν και με το παραπανω οσα λες. Ομως το τσουβαλιασμα πως ο,τι ειναι μτχ ειναι και κλεμμενο δεν το δεχομαι.

Υ.γ. Αν δεν αλλαξεις αβαταρ και υπογραφη δεν βλεπω να σε παιρνουν στα σοβαρα. :D







AN ΔΕ ΜΑΘΕΤΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΕΙΤΕ ΣΩΣΤΑ ...........






Τότε κανένα άβατάρ δέ σάς σώζει.
Ή μιλάμε ή θά κλάνουμε....διαλέξτε
Έσύ είδες ότι έγραψα πώς ότι μεταχειρισμένο κυκλοφορεί είναι κλεμμένο.
Ό άλλος μάς γράφει νά τού ύποδείξουμε πώς θά ξεχωρίσω ένα κλεμμένο μεταχειρισμένο
άπό ένα πού πουλιέται νόμιμα......ό τρίτος τό μακρύ του καί πάει λέγοντας.
Κατ'άρχήν ΛΑΘΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ,δέν πρότεινα μόνο καινούργια,είπα πώς όπου νομίζετε ότι βρωμάει
ΜΑΚΡΥΑ...!!
Καί σέ τελική άν θές φθηνή μανέττα καί δέν έχεις τά 50 εύρώ,έχει ήμιτασιόν μέ τό κιλό στά 10-15...!!!
Άν όμως σώνει καί καλά θές όρίτζιναλ πού γιά μένα είναι μαλακία διότι τό μεταχειρισμένο είναι μεταχειρισμένο
καί δέν ξέρεις τί έχει τραβήξει,πάλι μπορείς νά καταλάβεις ...........άπό χίλια πράμματα,τόν πωλητή,τό κατάστημα,
τήν ντεμέκ εύκαιρία τό λαμόγιο,τό πρεζόνι πού ψάχνει δόση, κ.λ.π...
Όποιος κάνει πώς δέν καταλαβαίνει καί ψάχνει μιά μανέττα πού νά γράφει έπάνω ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΜΜΕΝΗ,
ή είναι ΝΟΜΙΜΗ τότε είπαμε,
ΒΟΛΕΥΕΤΑΙ.............καί είναι ΚΛΕΠΤΑΠΟΔΟΧΟΣ...!!!
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΟ ΠΩΣ ΕΦΤΑΣΕ ΑΥΤΗ Η ΜΑΝΕΤΤΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΠΩΛΗΤΗ....!!!
Μού φαίνεται πώς έκεί κάτω τά 5-6 μύρρια πού ζείτε έχετε ξεφύγει σέ πολλά.....
Είναι δυνατόν στήν έπαρχία νά μή βγαίνει βρώμα γιά τό ποιόν τών έμπόρων,τών καταστημάτων,άκόμα καί
τού κάθε ίδιώτη πού πουλάει κάτι..??
Έδώ παρότι είμαστε κοντά 2 μύρρια είμαστε χωριό,σέ όλη δέ τή Βόρρεια Έλλάδα στίς πόλεις ότι
βρωμάει............ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ.
Συνεπώς όταν ψάχνεις μεταχειρισμένο ρωτάς καί μαθαίνεις....
Τά ύπόλοιπα έπαναλαμβάνω γιά πολλοστή φορά είναι γιά νά
ΒΟΛΕΥΟΝΤΑΙ......ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΑΕΚΑΡΑ

irinia
24/01/2014, 12:31
εντάξει, να χαμε να λέγαμε
θέλω εγώ π.χ. μία μανέτα, και μου λέει στο συνεργείο
"μτχ 10 €"
τι να κάνω δηλαδή, να πάω μαζί του να τη πάρω ;
Τέρενς υπερβάλλεις... (σπάνιο φαινόμενο :tooth: )




ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ.................





Σέ 2 μέρες θά στά έχω όλα καί σέ σούπερ τιμή.......
ΥΠΕΡΒΑΛΛΩ...??
Έχει ποτήρι μισογεμάτο ............καί μισοάδειο.
Είπαμε όπως ΒΟΛΕΥΕΤΑΙ ό καθένας.....
Έσύ τί λές ,κλέβουν τά μηχανάκια γιά τίς μανέττες..??

Pan (dvs)
24/01/2014, 12:54
Για Αεκτζης δεν τα λεει και ασχημα.:D

Υπαρχει κοσμος που γνωριζει οτι ειναι κλεμενο αλλα δεν τον ενδιαφερει.Καποιοι αλλοι εχουνε υπονοιες,στο τελος ομως βρισκουνε καποια δικαιολογια που θα τους επιτρεπει να κοιμηθουνε ησυχοι και ολοκληρωνουνε την αγορα.

Αν αγορασουμε απο σοβαρο μαγαζι μεταχειρισμενα ,μειωνουμε τις πιθανοτητες.Δεν ειναι δυνατον να λυσουμε το προβλημα.Αν ομως καθε φορα βαζουμε λιγο το μυαλουδακι μας να δουλεψει,καποια στιγμη αυτο θα αρχισει να αποδιδει καρπους.
Και μια μηχανη λιγοτερη να κλεβουνε καθε μερα,κατι θα ειναι και αυτο.

stefanos
24/01/2014, 14:16
Ωραία, υπόνοιες.... κουτσομπολιά.... σοβαρά μαγαζιά... σούπερ τιμές..... :)

nicksior
24/01/2014, 14:38
308312

pipe_smoker
24/01/2014, 14:57
είπα πώς όπου νομίζετε ότι βρωμάει
ΜΑΚΡΥΑ...!!


Α εντάξει.
Η αυτονόητη γενίκευση (που έχει αναφερθεί από την 1η σελίδα).
Οκ.

Κι άμα νομίζετε ότι πηγαίνετε με πολλά, ελαττώστε.
Problem solved.

irinia
24/01/2014, 15:44
Α εντάξει.
Η αυτονόητη γενίκευση (που έχει αναφερθεί από την 1η σελίδα).
Οκ.

Κι άμα νομίζετε ότι πηγαίνετε με πολλά, ελαττώστε.
Problem solved.







ΡΕ ΚΟΥΚΛΕ.............






Έσύ τελικά άγοράζεις........
ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΣΕ ΣΟΥΠΕΡ ΤΙΜΗ....????
Καί όποιος άλλος ,τά πολλά λόγια έδώ δέ χρειάζονται.

AristidisZ
24/01/2014, 15:55
Έσύ τελικά άγοράζεις........
ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΣΕ ΣΟΥΠΕΡ ΤΙΜΗ....????
Καί όποιος άλλος ,τά πολλά λόγια έδώ δέ χρειάζονται.

για να σου απαντήσει κάποιος πρέπει ή να έχει κάψει μοτέρ, ή να έχει στουκάρει με 180 σε τοίχο

Red Rider
24/01/2014, 16:25
Εγω νομιζω πως αυτοι που αγοραζουν κλεμμενα ανταλλατικα -συνειδητα- ειναι ελαχιστοι..
Τις περισσοτερες φορες μαλλον δεν το γνωριζει ο τελικος παραλητης.

stynikop
24/01/2014, 16:55
Μα αυτο εινα το θεμα, θαρρώ! Εγω δεν πιστευω πως υπαρχουν εδω πολλοι που θα δουνε το κλεφτρονι τηςγειτονιας να προσφερει το λαφυρο της βραδιας και θα πανε να το παρουν για να γλυτωσουν 10, 50 ή 150 ευρο. Το θεωρω αυτονοητο!

Ομως αν αναζητας κατι και σου πει ο παραδιπλανος μοτουκλετιστης πως το εχει στην αποθηκη και καθεται και στο δινει για ταδε ευρο, ε δεν θα φωναξεις την αστυνομια να τον ελεγξει για κλεφτη!

Προσωπικα εχω πωλησει καποια πραγματα μεταχειρισμενα και δεν νομιζω πως εδωσα σε κανεναν την εντυπωση κλεφτρονιου που σπρωχνει κλεμμενα, το ιδιο κι οταν αγορασα.
Απο την αλλη, το κλεφτρονι εχει ταμπελα στο μετωπο, ή αυτος που σου ξαφριζει την ακραπα απο την πυλωτη ειναι το <<τυπικο πρεζονι>> ;;

stefanos
24/01/2014, 17:52
Προσωπικα εχω πωλησει καποια πραγματα μεταχειρισμενα και δεν νομιζω πως εδωσα σε κανεναν την εντυπωση κλεφτρονιου που σπρωχνει κλεμμενα, το ιδιο κι οταν αγορασα.
Απο την αλλη, το κλεφτρονι εχει ταμπελα στο μετωπο, ή αυτος που σου ξαφριζει την ακραπα απο την πυλωτη ειναι το <<τυπικο πρεζονι>> ;;

Εγώ έχω πουλήσει σε φανάρι εξάτμιση παλιότερα που είχα και κοτσίδα και πέρναγα για κλεφτρόνι άνετα.
Τι να πείς παλιοκοινωνία.

Και για να δείς και ΣΟΥΠΕΡ ΤΙΜΗ αναφέρω συγκεκριμένα τελικό μαμά αβάδιστα ένα πενηντάρικο (Σαρακάκης 550 πλέον ΦΠΑ)

Pan (dvs)
24/01/2014, 17:58
Μα αυτο εινα το θεμα, θαρρώ! Εγω δεν πιστευω πως υπαρχουν εδω πολλοι που θα δουνε το κλεφτρονι τηςγειτονιας να προσφερει το λαφυρο της βραδιας και θα πανε να το παρουν για να γλυτωσουν 10, 50 ή 150 ευρο. Το θεωρω αυτονοητο!

Ομως αν αναζητας κατι και σου πει ο παραδιπλανος μοτουκλετιστης πως το εχει στην αποθηκη και καθεται και στο δινει για ταδε ευρο, ε δεν θα φωναξεις την αστυνομια να τον ελεγξει για κλεφτη!

Προσωπικα εχω πωλησει καποια πραγματα μεταχειρισμενα και δεν νομιζω πως εδωσα σε κανεναν την εντυπωση κλεφτρονιου που σπρωχνει κλεμμενα, το ιδιο κι οταν αγορασα.
Απο την αλλη, το κλεφτρονι εχει ταμπελα στο μετωπο, ή αυτος που σου ξαφριζει την ακραπα απο την πυλωτη ειναι το <<τυπικο πρεζονι>> ;;

Για το πρωτο μην βαλεις στοιχημα,πιθανοτατα θα χασεις.

Τα υπολοιπα ,ολοι τα κανουμε.Οταν ομως καποιοι απευθυνονται μονιμα σε καποιο ατομο για ανταλλακτικα οποιασδηποτε μαρκας και παντα τα εχουν στα χερια του το αλλο πρωι (συνηθως) εκει υπαρχει θεμα.

Δεν μπορω να καταλαβω ρε παιδια,κανετε οτι δεν καταλαβαινετε η οντως δεν καταλαβαινετε?Ενα θεμα τοσο απλο το κουραζουμε για να το κουραζουμε.Παρτε οτι σας πασαρουν και οπου βρειτε να τελειωνουμε.Οταν ερθει ομως η ωρα σας, ενημερωστε με.Στελνω δωρεαν μαντιλια σε ολη την Ελλαδα.:beer:

irinia
24/01/2014, 20:00
Για το πρωτο μην βαλεις στοιχημα,πιθανοτατα θα χασεις.

Τα υπολοιπα ,ολοι τα κανουμε.Οταν ομως καποιοι απευθυνονται μονιμα σε καποιο ατομο για ανταλλακτικα οποιασδηποτε μαρκας και παντα τα εχουν στα χερια του το αλλο πρωι (συνηθως) εκει υπαρχει θεμα.

Δεν μπορω να καταλαβω ρε παιδια,κανετε οτι δεν καταλαβαινετε η οντως δεν καταλαβαινετε?Ενα θεμα τοσο απλο το κουραζουμε για να το κουραζουμε.Παρτε οτι σας πασαρουν και οπου βρειτε να τελειωνουμε.Οταν ερθει ομως η ωρα σας, ενημερωστε με.Στελνω δωρεαν μαντιλια σε ολη την Ελλαδα.:beer:











MONO ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ.........ΠΟΥ ΤΟ ΚΟΥΡΑΖΟΥΝΕ





Καί θέλουν καί έπεξήγηση.......

:a022:

stefanos
24/01/2014, 20:30
Για το πρωτο μην βαλεις στοιχημα,πιθανοτατα θα χασεις.


Μπορώ να σου πώ ότι είναι και πολύ πετυχημένο επιχείρημα πώλησης στη χώρα μας :lol::lol:

SHOOTER045
24/01/2014, 20:31
Πιτσιρικας ειχα το glx-μπορντω
Καποτε μου τι σηκωσαν ευτυχως το βρηκα
Αλλα ελειπαν καπακια αμορτισερ καντραν καρμπ ηλεκτρονικη και διαφορα αλλα
Πηγαινω σε καποιον παιρνει τηλ σε εναν αλλο μου λενε-δεν εχουμε σημερα, ελα αυριο
Αφηνω τα κομματια μου και φευγω
Την επομενη δεν πηγα
Πηγα την μεθεπομενη
Το παπι ηταν ετοιμο ειχε τα παντα επανω
Με την διαφορα οτι τα πλαστικα που φοραγε ηταν απο μπλε glx!!!!
Ημουν πιτσιρικας παιδες οκ

stefanos
24/01/2014, 20:46
MONO ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ.........ΠΟΥ ΤΟ ΚΟΥΡΑΖΟΥΝΕ





Καί θέλουν καί έπεξήγηση.......

:a022:

Ενώ εσύ έχεις ξεκαθαρίσει ότι 35 μηχανάκια την μέρα πωλούνται από το κλεφτρόνι της γειτονιάς το πρωί σαν λάφυρα.

"Ελα μάστορα καλώ στρώφαλο φιτζι 1200 ένα πενηνταρικάκι"

:lol:

stynikop
24/01/2014, 21:14
Τι να πω... αν θελει καποιος ντε και καλα να συμφωνησω με το δικο του το βιολι, ή αν αναρωτιεται γιατι κανουμε συζητηση και το κουραζουμαι σε ενα νημα για συζητηση....
μπορει απλα να ειμαι σε λαθος μερος!

Ας πουμε ολοι ναι τοτε να τελειωνουμε να μην το κουραζουμε.

Σιγουρα αν σου τυχει και σου κλεψουν το οτιδηποτε μπορει να αποκτας μια αλλη οπτικη επι το θεματος, αλλα οι γενικευσεις και η απολυτοτητα δεν βοηθουν αν, λεμε τωρα, ειναι να κανουμε συζητηση.

stynikop
24/01/2014, 21:27
Για το πρωτο μην βαλεις στοιχημα,πιθανοτατα θα χασεις.

Δεν νομιζω...

Προσεξε, μην συγχεεις καποιο κυκλωμα που λειτουργει ετσι (σπασιμο κλεμμενων μηχανων και προωθηση ανταλλακτικων) με την πλειοψηφεια των μοτοσυκλετιστων. Κι αν ο μαστορας σε ρωτησει αν θες να βαλεις μεταχειρισμενο και αντι απο την λετζίτ μαντρα τελικα παρει απο λαμογια (κατι που δεν μπορεις να ελεγξεις) δε σημαινει οτι εσυ θα αγοραζες ποτε απο το κλεφτρονι ης γειτονιας.

angelosxf650
25/01/2014, 00:02
το θεμα ειναι να πετυχεις ενα κλεφτρονι την ωρα που στην πειραζει να του σπασεις τα δοντια ενα ενα......ενας τροπος απο το car να ελενχεις λιγο πολυ τι ανταλακτικο παιρνεις ειναι να γραφεις το τηλ της αγγελιας στο google εχω πετυχει τυπους που πουλανε ανταλακτικα απο xtx μεχρι ροδες ktm μεχρι οτι μπορεις να φανταστεις...δεν ειναι τοσο δθσκολο παιδια να δεις αν βρωμαει το θεμα.....ειναι αρκετα απλα τα πραγματα...

notakos600
25/01/2014, 05:56
το θεμα ειναι να πετυχεις ενα κλεφτρονι την ωρα που στην πειραζει να του σπασεις τα δοντια ενα ενα......ενας τροπος απο το car να ελενχεις λιγο πολυ τι ανταλακτικο παιρνεις ειναι να γραφεις το τηλ της αγγελιας στο google εχω πετυχει τυπους που πουλανε ανταλακτικα απο xtx μεχρι ροδες ktm μεχρι οτι μπορεις να φανταστεις...δεν ειναι τοσο δθσκολο παιδια να δεις αν βρωμαει το θεμα.....ειναι αρκετα απλα τα πραγματα...

+600, το έχω προσέξει κι εγώ αυτό με το τηλ. στο car.gr.

irinia
25/01/2014, 07:44
ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ ΚΑΙ Ο ΦΑΡΙΣΑΙΣΜΟΣ ΠΑΝΕ ΣΥΝΝΕΦΟ ...............








Συνεχίστε νά κάνετε τό κορόιδο.......οί κλοπές θά αύξάνονται,
έσείς θά άναρωτιέστε γιατί σάς σήκωσαν τό μοτόρι,καί άπό τήν άλλη
θά άγοράζετε εύκαιρίες μεταχειρισμένα άπό τό μάστορα τής γειτονιάς
χωρίς ΝΤΕΜΕΚ νά ξέρετε καί ούτε νά πηγαίνει τό άθώο καί άγαθό σας
μυαλουδάκι πού στό διάολο τό βρήκε τόσο φθηνό καί τόσο γρήγορα...!!!
Κι όλοι μετά έδώ μέσα θά κλαίμε τό παλικάρι πού τού σήκωσαν τό μοτόρι....

ΑΙΔΩΣ ΑΡΓΕΙΟΙ

Μέ κανένα βιολί δέ θέλω νά συμφωνήσει κανείς δικαίωμα του,
ΟΧΙ όμως καί νά μάς κάνει τό παγώνι...!!!!