PDA

View Full Version : Γνώμες για KTM 640 lc4



alex33
23/01/2014, 19:03
paidia akouste vrika ENA ktmaki 640 lc4 se kalh timh kai endiaferomai na to agorasw. thelo apopseis ,gnomes kai kales kai kakes enoeite. oso pio grhgora ginetai !!!!!:)

AUFGEBRACHT
23/01/2014, 19:05
Είσαι τυχερός, σήμερα είναι Πέμπτη οπότε έχουν γυρίσει από τα συνεργεία...

Υ.Γ. Ρίξε μια ματιά στο θαυματουργό search button.

harris_x
23/01/2014, 19:12
paidia akouste vrika ENA ktmaki 640 lc4 se kalh timh kai endiaferomai na to agorasw. thelo apopseis ,gnomes kai kales kai kakes enoeite. oso pio grhgora ginetai !!!!!:)

Να το πας οπωσδήποτε σε κάποιον μηχανικό να πάρεις μια γνώμη.

alex33
23/01/2014, 19:26
Είσαι τυχερός, σήμερα είναι Πέμπτη οπότε έχουν γυρίσει από τα συνεργεία...

Υ.Γ. Ρίξε μια ματιά στο θαυματουργό search button.

xaxaxaxa ti ennoeis ??? :confused:

taisteal
23/01/2014, 19:27
πανω δεξια ειναι το search...μπες και ψαξτο..

alex33
23/01/2014, 19:28
Να το πας οπωσδήποτε σε κάποιον μηχανικό να πάρεις μια γνώμη.

file nai tha to koitakso kai Auto to mixanaki forai kenourio pistoni wiseco bobe kenouries valivides flantzes k rouleman perasmeno kteo kenourio piso lastixo. doulevi kanonika ala 8eli tsimouxes stis mpoukales k rouleman sto timoni {mikro kostos} mazi dinonte k diples exatmisis motosport etsi leei toulaxiston autos kai exei pano 1.500 xlm ti les esu???

Bradipous
23/01/2014, 19:30
file nai tha to koitakso kai Auto to mixanaki forai kenourio pistoni wiseco bobe kenouries valivides flantzes k rouleman

Ο λογος;

faraway
23/01/2014, 19:37
Καλά ρε σεις .... δεν τσουλάει το άλλο το θεματάκι το ktm vs all και πάτε να το ανεβάσετε έτσι :lol:

Έλα daz φανερώσεου , εσύ είσαι δεν μπορεί . :cool:

Βρε όσο και να προσπαθήσετε ktmαδες , Bmwκηδες δεν θα γίνεται .
Ανοίξτε ένα θέμα αντίστοιχο με bmw να δέίτε πως θα πάρει φωτιά ο server !! :lol:


yg. πάρε το φίλε .... για να έχει αλλάξει πιστόνι ότι είχε να πάθει , το έπαθε από το προηγούμενο

alex33
23/01/2014, 19:40
den kserw leei oti xreiazotane episkeuh :/

alex33
23/01/2014, 19:40
Ο λογος;

leei oti xreiazotane episkeuh :/

alex33
23/01/2014, 19:43
Καλά ρε σεις .... δεν τσουλάει το άλλο το θεματάκι το ktm vs all και πάτε να το ανεβάσετε έτσι :lol:

Έλα daz φανερώσεου , εσύ είσαι δεν μπορεί . :cool:

Βρε όσο και να προσπαθήσετε ktmαδες , Bmwκηδες δεν θα γίνεται .
Ανοίξτε ένα θέμα αντίστοιχο με bmw να δέίτε πως θα πάρει φωτιά ο server !! :lol:


yg. πάρε το φίλε .... για να έχει αλλάξει πιστόνι ότι είχε να πάθει , το έπαθε από το προηγούμενο

les file na to paro h tha mou arxisei tis zhmies me to pou to ferw esena pia einai h gnomh sou???

Bradipous
23/01/2014, 19:44
leei oti xreiazotane episkeuh :/

Εμενα ολο αυτο σε συνδιασμο με την πολυ καλη τιμη που ανεφερες με προβληματιζουν... ;)

alex33
23/01/2014, 19:47
Εμενα ολο αυτο σε συνδιασμο με την πολυ καλη τιμη που ανεφερες με προβληματιζουν... ;)

Auto einai ou me provlimatizei kai emena kati paizetai edw pou milisa mazi tou mou eipai ela mou leei kanto volta des to pos phgainei kai tetia allla mia volta den mporei na apodeiksei tipota gia ENA mhxanakh etsi den einai ?

Bradipous
23/01/2014, 19:49
Auto einai ou me provlimatizei kai emena kati paizetai edw pou milisa mazi tou mou eipai ela mou leei kanto volta des to pos phgainei kai tetia allla mia volta den mporei na apodeiksei tipota gia ENA mhxanakh etsi den einai ?

Ακριβως.
Εχεις/ειχες αλλο μοτοσακο;

alex33
23/01/2014, 19:51
Ακριβως.
Εχεις/ειχες αλλο μοτοσακο;

exo file ENA dt 2000 modelo to opio to katestrepsa sthn kurioleksi kai ENA papi Honda astrea grand.alla sxetika me ktm esu ti pisteveis gia pes mou??

lefteris95
23/01/2014, 19:54
Auto einai ou me provlimatizei kai emena kati paizetai edw pou milisa mazi tou mou eipai ela mou leei kanto volta des to pos phgainei kai tetia allla mia volta den mporei na apodeiksei tipota gia ENA mhxanakh etsi den einai ?

αν πας και το δεις απο κοντα και ξερεις 5 πραγματα πανω στα μηχανικα πιστευω πως θα το χαρακτηρισεις και εσυ καλο η κακο αλλα οπωσδηποτε να πας και σ ενα επαγγελματια για μια πιο σωστη διαγνωση απο αθηνα ειναι το κτμ???

AristidisZ
23/01/2014, 19:58
να το πάρεις, ποιος είπε ότι τα ΚΤΜ έχουν προβλήματα ;

Billymuse
23/01/2014, 20:03
Bρε τσουρεκάκι γράφε στα Ελληνικά και όχι με greeklish, όπως λέν και οι άπο πάνω όντως μυστήριες οι αλλάγες που έχει υποστεί. Το μηχανάκι ειναι απο αγγελέια
η απο κανα γνωστό?

alex33
23/01/2014, 20:23
αν πας και το δεις απο κοντα και ξερεις 5 πραγματα πανω στα μηχανικα πιστευω πως θα το χαρακτηρισεις και εσυ καλο η κακο αλλα οπωσδηποτε να πας και σ ενα επαγγελματια για μια πιο σωστη διαγνωση απο αθηνα ειναι το κτμ???

oxi file kastoria :) tha pao se enan eidiko na to koitaksie ennoeite

alex33
23/01/2014, 20:24
να το πάρεις, ποιος είπε ότι τα ΚΤΜ έχουν προβλήματα ;

εε φιλε ετσι ακουσα από κατι γνωστους που μου λεγανε για λαδια για ραγισμένους στροφαλους και κατι τετια και τρομαξε το ματι μου!! :eek:

alex33
23/01/2014, 20:26
το μηχανακη φιλε είναι από αγγελια μιλησα και με τον κατοχο και μου τα εξηγησε όλα σχετικα με το μηχανακη αλλα αυτές οι αλλαγες είναι που με προβληματισαν εσενα πια είναι η αποψη σου??? :)

σορυ για τα γκρικλις :D

alex33
23/01/2014, 20:26
308253

λεςςςς??? αλλα με ατες τις αλλαγες υπαρχει πιθανοτητα :D

MrAdventure990
23/01/2014, 20:53
Εμενα η γνωμη μου ειναι να ψαξεις καποιο με λιγακι ποιο ανεβασμενη τιμη που μετα απο λιγο ψαξιμο(μηχανικος κτλ)να εχεις ποιο ησυχο το κεφαλι σου και οχι να πας να μπλεξεις.

Φιλικα παντα.

alex33
23/01/2014, 21:01
Εμενα η γνωμη μου ειναι να ψαξεις καποιο με λιγακι ποιο ανεβασμενη τιμη που μετα απο λιγο ψαξιμο(μηχανικος κτλ)να εχεις ποιο ησυχο το κεφαλι σου και οχι να πας να μπλεξεις.

Φιλικα παντα. δεκτη η αποψη σου φιλε!! εσυ τθι πιστευεις σχετικα με αυτές τις αλλαγεσ που εκανε πιστευεις ότι το πρόβλημα διορθωθηκε η θα ξαναδημιουργηθεί??

AUFGEBRACHT
23/01/2014, 21:05
den kserw leei oti xreiazotane episkeuh :/

Άμα δε χρειαζότανε δεν θα ήταν ΚΤΜ...

AUFGEBRACHT
23/01/2014, 21:06
exo file ENA dt 2000 modelo to opio to katestrepsa sthn kurioleksi kai ENA papi Honda astrea grand.alla sxetika me ktm esu ti pisteveis gia pes mou??

Άνετα μπορείς να το καταστρέψεις και το ΚΤΜ...Πάρτο με κλειστά μάτια!!!

alex33
23/01/2014, 21:26
[QUOTE=AUFGEBRACHT;2423703]Άνετα μπορείς να το καταστρέψεις και το ΚΤΜ...Πάρτο με κλειστά μάτια!!![/Q


χαχαχαχαχαχα

MrAdventure990
23/01/2014, 21:45
Το αν ξανα εμφανηστη το προβλημα ειναι σχετικο και ουτε ο μηχανικος δεν μπορει να στο πει με σιγουρια.Εκτος και αν κατεβασει μοτερ.
Δεν εχεις να χασεις τπτ με το να πας και να του ριξεις μια ματια και αναλογως κανεις κουμαντο.
Μπορει απο κοντα να ειναι πενα και να θελει αυτα τα δυο πραγματακια για να γινει αστερι.Απο την αλλη μπορει μολις το δεις να απογοητευτεις και εσυ ο ιδιος.

Οπως και να εχει να το πας σε μηχανικο που εμπιστευεσε ΕΣΥ...

alex33
23/01/2014, 21:54
Το αν ξανα εμφανηστη το προβλημα ειναι σχετικο και ουτε ο μηχανικος δεν μπορει να στο πει με σιγουρια.Εκτος και αν κατεβασει μοτερ.
Δεν εχεις να χασεις τπτ με το να πας και να του ριξεις μια ματια και αναλογως κανεις κουμαντο.
Μπορει απο κοντα να ειναι πενα και να θελει αυτα τα δυο πραγματακια για να γινει αστερι.Απο την αλλη μπορει μολις το δεις να απογοητευτεις και εσυ ο ιδιος.

Οπως και να εχει να το πας σε μηχανικο που εμπιστευεσε ΕΣΥ...

το κακο είναι φιλε ότι ο μηχανικος που εμπιστευωμαι είναι μακρια από εκει :/

Bradipous
23/01/2014, 22:18
exo file ENA dt 2000 modelo to opio to katestrepsa sthn kurioleksi kai ENA papi Honda astrea grand.alla sxetika me ktm esu ti pisteveis gia pes mou??

Το τι πιστυεω εγω μικρη σημασια εχει (αφου δεν εχω προσωπικη εμπειρια πανω στην μοτο).

Αν εσυ εισαι σε θεση να συντηρεις σωστα, στην ωρα της και χωρις τσιγγουνιες το μοτερι, βουρ στον πατσα.

Shiatman
23/01/2014, 22:43
το κακο είναι φιλε ότι ο μηχανικος που εμπιστευωμαι είναι μακρια από εκει :/

Φίλε μην μπαίνεις στον κόπο για μια μηχανή που δεν εμπιστεύεσαι. Όλοι στην πένα τα έχουν και καλά και μετά κλαίς με μαύρο δάκρυ (όλοι την πάθαμε έτσι), όχι με ΚΤΜ απαραίτητα. Τώρα αν είσαι 100% σίγουρος ότι έχει φτιαχτεί σωστά το μοτέρ, τσίμπατο, αλλιώς πάνε γι' άλλο. :beer:

notakos600
24/01/2014, 04:57
paidia akouste vrika ENA ktmaki 640 lc4 se kalh timh kai endiaferomai na to agorasw. thelo apopseis ,gnomes kai kales kai kakes enoeite. oso pio grhgora ginetai !!!!!:)

Οικονομίες έχεις καθόλου στην άκρη; Αν έχεις καλό κομπόδεμα τσίμπα το. ;)

alex33
24/01/2014, 18:08
Το τι πιστυεω εγω μικρη σημασια εχει (αφου δεν εχω προσωπικη εμπειρια πανω στην μοτο).

Αν εσυ εισαι σε θεση να συντηρεις σωστα, στην ωρα της και χωρις τσιγγουνιες το μοτερι, βουρ στον πατσα.

eimai file :)

alex33
24/01/2014, 18:09
Φίλε μην μπαίνεις στον κόπο για μια μηχανή που δεν εμπιστεύεσαι. Όλοι στην πένα τα έχουν και καλά και μετά κλαίς με μαύρο δάκρυ (όλοι την πάθαμε έτσι), όχι με ΚΤΜ απαραίτητα. Τώρα αν είσαι 100% σίγουρος ότι έχει φτιαχτεί σωστά το μοτέρ, τσίμπατο, αλλιώς πάνε γι' άλλο. :beer:

like file!!!

alex33
24/01/2014, 18:09
Οικονομίες έχεις καθόλου στην άκρη; Αν έχεις καλό κομπόδεμα τσίμπα το. ;)

file na to tsimpiso ego alla oles autes oi allages egw pisteuo sthn ousia kainourgio prepi nane to mhxanakh gia na ta exei alagmenna ola auta etsi???

notakos600
24/01/2014, 18:32
file na to tsimpiso ego alla oles autes oi allages egw pisteuo sthn ousia kainourgio prepi nane to mhxanakh gia na ta exei alagmenna ola auta etsi???

Χτύπα γιαπωνέζο για να μην τρέχεις, γνώμη μου πάντα.

alex33
25/01/2014, 08:12
Χτύπα γιαπωνέζο για να μην τρέχεις, γνώμη μου πάντα.

το σκεφτομαι πολυ για κανα xt φιλε πολυ σοβαρα
;)

Juohmaru!
25/01/2014, 08:27
Sorry για το spam... Πάντως άλλο 640LC4 άλλο ΧΤ....
Φαινομενικά μόνο ανήκουν στην ίδια κατηγορία, καμία σχέση!
Αποφάσισε τι ζητάς από το μηχανάκι...

notakos600
25/01/2014, 08:55
Sorry για το spam... Πάντως άλλο 640LC4 άλλο ΧΤ....
Φαινομενικά μόνο ανήκουν στην ίδια κατηγορία, καμία σχέση!
Αποφάσισε τι ζητάς από το μηχανάκι...

Να μην χαλάει μήπως;
Να έχει μηχανάκι για κάθε μέρα χωρίς προβλήματα;
Να κάνει λίγη οικονομία;
Να μην το γυρίσει στα ψυχοφάρμακα;
Ίσως να γίνομαι από λίγο έως πολύ υπερβολικός αλλά ένα μεταχείρω 640 θα του βγάλει τη ψυχή.

Juohmaru!
25/01/2014, 15:47
Να μην χαλάει μήπως;
Να έχει μηχανάκι για κάθε μέρα χωρίς προβλήματα;
Να κάνει λίγη οικονομία;
Να μην το γυρίσει στα ψυχοφάρμακα;
Ίσως να γίνομαι από λίγο έως πολύ υπερβολικός αλλά ένα μεταχείρω 640 θα του βγάλει τη ψυχή.

Μαζί σου..... απλά το ΚΤΜ είναι ψυχοφάρμακο από μόνο του!!! ;)

alex33
25/01/2014, 17:08
Sorry για το spam... Πάντως άλλο 640LC4 άλλο ΧΤ....
Φαινομενικά μόνο ανήκουν στην ίδια κατηγορία, καμία σχέση!
Αποφάσισε τι ζητάς από το μηχανάκι...
φιλε κατα κυριο λογο ζηταω οχι ζημιες!!!

alex33
25/01/2014, 17:09
Να μην χαλάει μήπως;
Να έχει μηχανάκι για κάθε μέρα χωρίς προβλήματα;
Να κάνει λίγη οικονομία;
Να μην το γυρίσει στα ψυχοφάρμακα;
Ίσως να γίνομαι από λίγο έως πολύ υπερβολικός αλλά ένα μεταχείρω 640 θα του βγάλει τη ψυχή.

:beer:

MadMar
25/01/2014, 18:36
Σαν κάτοχος xt 600 θα σου πω τα εξής, πολύ καλό μηχανάκι για μέσα στην πόλη, ένα μεγάλο παπί είναι ουσιαστικά με λίγο περισσότερο γκάζι, πολύ περισσότερη ασφάλεια και με δυνατότητες να παει κάπου που το παπί δεν θα μπορούσε. Επίσης η αξιοπιστία του είναι το δυνατό του σημείο, βενζίνη να του βάζεις και σε παει... Αλλά αν θες γκαζι και νεύρο και έχεις λεφτά για συντήρηση, τότε το LC4 είναι μονόδρομος ;)

alex33
25/01/2014, 19:38
[QUOTE=MadMar;2424440]Σαν κάτοχος xt 600 θα σου πω τα εξής, πολύ καλό μηχανάκι για μέσα στην πόλη, ένα μεγάλο παπί είναι ουσιαστικά με λίγο περισσότερο γκάζι, πολύ περισσότερη ασφάλεια και με δυνατότητες να παει κάπου που το παπί δεν θα μπορούσε. Επίσης η αξιοπιστία του είναι το δυνατό του σημείο, βενζίνη να του βάζεις και σε παει... Αλλά αν θες γκαζι και νεύρο και έχεις λεφτά για συντήρηση, τότε το LC4 είναι μονόδρομος ;)[/QUOT

σε ευχαριστω φιλε για την συμβουλη σου!! :)

devil's animal
25/01/2014, 19:39
Αλλά αν θες γκαζι και νεύρο, τότε το LC4 είναι μονόδρομος ;)

ε,βεβαια αφου ειναι γνωστο οτι οι κατοχοι των lc4 εχουν, σχεδον ολοι, ξεκολημμενα χερια απο τους ωμους...
:rotflmao::rotflmao::rotflmao:

ktmdimitris
06/07/2014, 19:33
[QUOTE=AUFGEBRACHT;2423634]Είσαι τυχερός, σήμερα είναι Πέμπτη οπότε έχουν γυρίσει από τα συνεργεία...

Καλησπέρα φιλε μου.Εχω ενα lc4 640 sm μοντέλο του 2002 και το εχω 4 χρονια .Το ειχα πάρει μεταχειρισμενο.Εχω γυριση σχεδόν όλη την Ελλάδα και εως τώρα δεν εχω πάει σε μάστορα ποτέ παρα μόνο για τα service του.Ειμαι πραγματικά περιφανος για το μοτορι μου.

roumelis
06/07/2014, 20:25
ΑΑΑΑΑΧ και εγώ το πούλησα για να πάρω κάτι πιο ταξιδιάρικο και τώρα το θέλω πάλι μεγάλος έρωτας και από ζημιά τίποτα μόνο σέρβις και καμιά βίδα από κραδασμούς. Μοντέλο 02 αγορά καινούριο και το πούλησα 14