PDA

View Full Version : Ο λαγός και οι ασφαλιτες.



mankam
26/01/2014, 10:39
Λαμβάνει χώρα παγκόσμιος διαγωνισμός για ασφαλίτες. Έχουν μαζευτεί ασφαλίτες από όλο τον κόσμο ώστε να διαπιστωθεί ποιοι είναι οι καλύτεροι.
Ο κριτής λοιπόν ανακοινώνει την πρώτη δοκιμασία:
"Στόχος σας είναι να μπείτε σ' αυτό το δάσος όπου κρύβεται ένας λαγός, να τον βρείτε και να τον παραδώσετε στην κριτική επιτροπή".
Σκάνε λοιπόν μύτη πρώτα οι Αμερικάνοι ασφαλίτες. Στολές από λάτεξ, ασύρματοι, δορυφόροι, laptop όπου το δάσος και όλα τα ζώα παρουσιάζονται σε ολόγραμμα, ψάχνουν ψάχνουν αλλά πουθενά ο λαγός. Απογοητευμένοι, 2 ώρες αργότερα, βγαίνουν από το δάσος και λένε:
-Sorry παιδιά εδώ δεν παίζει να έχει κανένα λαγό.
Αμέσως, ο κριτής σφυρίζει και τσουπ! πετάγεται ο λαγός μέσα από το δάσος.
Συνέχεια έχουν οι Άγγλοι ασφαλίτες. Εξίσου οργανωμένοι και καλά προετοιμασμένοι για αυτή τη σκληρή και σημαντική δοκιμασία, με τις στολές τους, τους δορυφόρους, τα γυαλιά που εντοπίζουν τη θερμότητα όπως ο predator αλλά και αυτοί τίποτα. Μετά από 4 ώρες οι προσπάθειές τους παραμένουν άκαρπες και οι Εγγλέζοι εξέρχονται εκ του άλσους με άδεια χέρια.
-Παιδιά, εδώ μέσα δεν έχει λαγό.
Ομοίως ο κριτής σφυρίζει και αμέσως πετάγεται από το δάσος ο λαγουδάκος.
Τρίτοι, έχουν σειρά οι Έλληνες ασφαλίτες.
Κοστούμι, γραβάτα, μαύρα γυαλιά και hands free. Τίποτα άλλο. Μπαίνουν στο δάσος και μετά από πέντε λεπτά βγαίνουν έχοντας στους ώμους τους μιαν αρκούδα.
Πάνε λοιπόν στην κριτική επιτροπή, αφήνουν στα πόδια τους την αρκούδα και λένε.
-Ορίστε.
-Τι είναι αυτό;
-Ε δεν βλέπετε; λαγός.
-Τι λαγός ρε φίλε; αυτό είναι αρκούδα.
-Όχι, είναι λαγός. Ρωτήστε και τον ίδιο.
Σαστισμένος ο κριτής ρωτάει την αρκούδα.
-Τι είσαι ρε;
-ΛΑΓΟΣ ΕΙΜΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΛΑΓΟΣ ΕΙΜΑΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗ ΒΑΡΑΤΕ ΑΛΛΟ, ΛΑΓΟΣ ΕΙΜΑΙ!!!!!!

VASOS
26/01/2014, 11:06
μαλακία μου φαίνεται γιατί δεν είχαν στον εξοπλισμό ζαρτινιέρα