PDA

View Full Version : Μεθυσμένη Ταυρομαχία...



Gi_4ce
29/01/2014, 13:51
Έχω πάρει τη δικιά μου απο τη δουλειά και ξεκινάμε για σπίτι...
Μούσκεμα ο Τασούληςμετά απο τόσες ώρες που έτρωγα βροχή, έχω και τη Τζένη πάνω, κουβαλάω και μια τσάντα με αδιάβροχα και άλλα ζιμπράγκαλα, TIR το παπί.

Η διαδρομή περιλαμβάνει Πειραιώς - Πέτρου Ράλλη - Γρηγορίου Λαμπράκη και λόγω του περασμένου της ώρας (3 το ξημέρωμα) κάθε μέρα βλέπω και απο εναν, δυο μεθύστακες...

Ο χθεσινός όμως δεν παιζότανε.

Έχω μπει Λαμπράκη με κατεύθυνση προς Κορυδαλλό. Κλασσικά το δευτερο φανάρι (το πρώτο είναι αυτό κατω απο τη γέφυρα, στο κωλόμπαρο:D) είναι κόκκινο. Είμαι αραχτός δεξιά δεξιά κοντά στο πεζοδρόμιο για να μην μας τη φορέσει κανείς απο πίσω. Στην αριστερή λωρίδα, εκπρόσωπος της ευγενής φυλής των Tarifier, χωρίς πελάτη, ακούει κλαρίνα στη διαπασών.

Ξαφνικά σκάει απο απέναντι ενα Audi TT, μπαίνει στον αντίθετο (το δικό μας ρεύμα) και έρχεται και κοντοστέκεται μούρη με μούρη με εμάς. DeathProof του μέγα Tarantino η φάση...

Κουμπώνω πρώτη στην πάπια. Πράσινο φανάρι.
Πάω να ξεκινήσω, τον βλέπω, ξεκινάει.
Σταματάω, κάνει πισω.
Ξεκινάω, ξεκινάει...

"Ωραία φέτα", λεω! :lol:

Ξαφνικά, πατάει μια κόρνα ο ταρίφας!:moutza:
Τρομάζει αυτός με το Audi, σανιδώνει και μου έρχεται μούρη με μούρη.
Ίσα που προλαβαίνω να κάνω με τα πόδια πίσω και αριστερά!
Μου παίρνει την μπροστά ρόδα και μου στρίβει το τιμόνι, κρατάω το μηχανάκι όρθιο και τον βλέπω να συνεχίζει την πορεία μπροστά μου, ανεβαίνει πεζοδρόμιο και σκάει με δύναμη πανω στα κάγκελα...

Αν δεν είχα κάνει με τα πόδια πίσω αριστερά το παπί, θα μας είχε κάνει σάντουιτς...
Η δικιά μου με κομμένη μιλιά...

Κατεβαίνει... Ντούκι με ξυρισμένο κεφάλι και 2 μπουκάλια haig στις φλέβες...
Ή μπράβος ήταν, ή συγχαρητήριος...

Μιλάει στο τηλέφωνο και μου τσαμπουκαλεύεται...

Την κάνω με ελαφρά. Εφ'όσον δεν πάθαμε τίποτα...
Εμείς δηλαδή, γιατί το Audi με λοστάρι πρέπει να το ξεκολλήσανε...

vaska
29/01/2014, 13:58
ωραίος ο Τάσος και γλαφυρή περιγραφή (ρε να μην έχετε μια γκο προ να γράφει και στον σουλήνα μετα γμτ).

:cry:

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
29/01/2014, 14:03
Και καλό και κακό.
Του φευγάτου η μάνα δεν έκλαψε ποτέ.
Απ την άλλη μήπως βγάλουμε κακό, κο κο κο όνομα σαν μοτοσικλετιστές.

stynikop
29/01/2014, 14:04
Φτηνά την έβγαλες... :eek:
Καλά έκανες, σύνεση και προσοχή!

υγ: Συγχαρητήριος... Ντούκη.... έχω μείνει πίσω, να πάω για φροντιστήριο; :D

archi
29/01/2014, 14:08
έπρεπε να στείλεις τροχαία
εφόσον του κάναν αλκοτεστ, νομίζω πάει αυτόφωρο αμέσως.
Όχι για σένα, αλλά γιατί ο επόμενος ίσως να μην είναι τόσο τυχερός

stam2
29/01/2014, 14:13
έπρεπε να στείλεις τροχαία
εφόσον του κάναν αλκοτεστ, νομίζω πάει αυτόφωρο αμέσως.
Όχι για σένα, αλλά γιατί ο επόμενος ίσως να μην είναι τόσο τυχερός

+1..

DimChios
29/01/2014, 14:32
Τασο, χαιρομαι για σενα, αλλα...

αυτο...



έπρεπε να στείλεις τροχαία
εφόσον του κάναν αλκοτεστ, νομίζω πάει αυτόφωρο αμέσως.
Όχι για σένα, αλλά γιατί ο επόμενος ίσως να μην είναι τόσο τυχερός

:wave2:

Gi_4ce
29/01/2014, 14:43
Κάλεσα Τροχαία όταν έφτασα σπίτι (10 λεπτα αργοτερα) αλλα δεν υπήρχε περίπτωση να κάτσω εκεί να την περιμένω.

Δεν ξερεις τι μπορει να κουβαλάει η κάθε σκατόφατσα μαζί της και αν ειναι πρόθυμη να το χρησιμοποιήσει...

EDIT: Αν και εσκεμμένα δεν ήθελα να ανφέρω το θεμα τροχαίας γιατι θα παει αλλού το θρεντ, να αναφέρω οτι σε παρόμοιο περιστατικό στην Κυψέλης με ενα μαλακιστήρι με ραλλύ, οταν πηραμε το 100 και τους είπαμε οτι ειναι ενας στην οδό Κυψέλης κατευθυνση προς κέντρο, καιει φανάρια και γενικά κανει μαλακίες, μας ρώτησαν, Οδό Κυψέλης πόσο περίπου???

Θελανε νουμερο δρομου τα όρνεα...

GIXXERAKIAS
29/01/2014, 15:46
Ή μπράβος ήταν, ή συγχαρητήριος...
Κλαίω Τάσο....:bawl::bawl:

Ευτυχώς όλα καλά για εσένα και την κοπέλα σου.Παίδες είναι δύσκολο να έρθει η τροχαία αν δεν υπάρχει τραυματισμός.Εδώ δεν έρχονται όταν υπάρχει ατύχημα μεταξύ δυο οχημάτων.....η έρχεται μετά από κανένα 2ωρό. :mad: (παθών)
Την καλύτερη λύση έκανε εφόσον ο τύπος ήταν ντουλάπα μεθυσμένη....

virus
29/01/2014, 17:15
φτηνα την γλυτωσες τασο και καλα εκανες :sweat:

devil's animal
29/01/2014, 17:50
αφου ειστε καλα και εσεις και το παπι, μια χαρα την εβγαλες...

εναλλακτικα, μπορουσες να κρατησεις πινακιδα και να καταθεσεις μια μηνυση στα καπακια στο πιο κοντινο α.τ.
εγινε αυτο και αυτο...πιθανοτατα ειναι εκει ακομα και στειλτε σταθμο να δει...με ακουμπησε και μετα τσαμπουκαλευτηκε, φοβουμενος για την σωματικη μας ακεραιοτητα (εμου και της κοπελας μου) εφυγα και ηρθα εδω να αναφερω το περιστατικο και να επιφυλαχθω για καθε νομιμο δικαιωμα μου...

μπορεις να του κανεις και αγωγη για το εκφοβισμο και να διεκδικησεις χρημα...μετα αναλαμβανουν δικηγοροι...

ολα αυτα βεβαια με δικαστηρια + καποια χρηματα απο μερους σου + χρονο...:rolleyes:

το πιθανοτερο να ηταν κανενα χρυσαυγουλο φαρμακωμενο και παραλληλα χεστης χωρις τις παρεες του...αλλα δεν θα μαθουμε ποτε...


οχι ομως οτι επραξες και λαθος..
:beer::beer:

lefteris95
29/01/2014, 20:19
Κλαίω Τάσο....:bawl::bawl:

Ευτυχώς όλα καλά για εσένα και την κοπέλα σου.Παίδες είναι δύσκολο να έρθει η τροχαία αν δεν υπάρχει τραυματισμός.Εδώ δεν έρχονται όταν υπάρχει ατύχημα μεταξύ δυο οχημάτων.....η έρχεται μετά από κανένα 2ωρό. :mad: (παθών)
Την καλύτερη λύση έκανε εφόσον ο τύπος ήταν ντουλάπα μεθυσμένη....

+1 τουλαχιστον 2ωρες κανουν

TROOPER
02/02/2014, 15:17
...

Κατεβαίνει... Ντούκι με ξυρισμένο κεφάλι...

μα ημουνα τοσο πολυ σιγουρος μεχρι που το διαβασα κιολας!

τασο αφου ειχες και την κοπελια μαζι μαλλον καλα εκανες.

jimmis5
02/02/2014, 23:37
Καλα εκανες ο φευγατος γλυτωνει πολλες κακοτοπιες!

nassosxlvbros
03/02/2014, 08:54
Τέτοιες ώρες και με τέτοιους τύπους, και νά'χεις και το κορίτσι = μακριά και αλάργα.Τώρα βέβαια αν πετύχεις κάνα περιπολικό ή περνάς από Α.Τ. το αναφέρεις...Τέτοιες ώρες (μάλλον όλες τις ώρες καλύτερα...)δε πας γυρεύοντας για φασαρίες...Αν αποφεύγεις τη κακιά ώρα δε ζητάς και ρέστα...