PDA

View Full Version : Μηχανή και κουστούμι



Σελίδες : [1] 2

AristidisZ
29/01/2014, 19:03
προσοχή, δεν είναι troll thread, αν και έχω υπόψη αρκετούς κακόβουλους που μπορεί να το εκμεταλλευτούν

φοράτε κουστούμι επάνω στη μηχανή ;
άντε και με το παντελόνι κάτι γίνεται, με το σακάκι όμως ;
σκέψου να ανεβαίνεις Συγγρού με κουμπωμένο σακάκι, δε θα μείνει κουμπί για κουμπί...

spyrakos35
29/01/2014, 19:07
για τον λόγο αυτό υπάρχουν πολιτικά μπουφάν μοτοσυκλέτας ;)

rider
29/01/2014, 19:13
Λογω δουλειας ειμαι με κουστουμι κάθε μέρα. Οσο είχα το fazer τύχαινε αρκετες φορές να πάω στη δουλεια. Ακόμα θυμαμαι τον περιπτερά οταν σταμάτησα για τσιγάρα και κατέβηκα με το κουστουμι το κράνος και γάντια: "που πά ρε James Bond πρωί πρωί?????" :moutza: Τελευταία είχα καταργήσει το σακάκι και ημουν με το μπουφαν της μηχανής. Τωρα με το gsx-r ουτε μου περνάει απο το μυαλό! Λόγω θέσης οδήγησης φέυγουν πουκάμισα, μαζεύονται παντελόνια και δειχνει και αστείο! Ας ειναι καλά το σκουτεράκι!

DimChios
29/01/2014, 19:13
:lipssealed:

stynikop
29/01/2014, 19:13
Φορεσα μια φορα, δεν μπορουσα να το αποφυγω - ξεπροβοδιζα φιλο μοτοσυκλετιστη σε εις γαμου κενωνια - και δεν τρελαινομαι με την ιδεα :yuck:

sergiosm
29/01/2014, 19:17
προσοχή, δεν είναι troll thread, αν και έχω υπόψη αρκετούς κακόβουλους που μπορεί να το εκμεταλλευτούν

φοράτε κουστούμι επάνω στη μηχανή ;
άντε και με το παντελόνι κάτι γίνεται, με το σακάκι όμως ;
σκέψου να ανεβαίνεις Συγγρού με κουμπωμένο σακάκι, δε θα μείνει κουμπί για κουμπί...

Για αυτό υπάρχουν οι μπαγκαζιέρες.

Φοράω το μπουφάν και όταν φτάσω στον προορισμό μου το βάζω στην μπαγκαζιέρα και παίρνω το κουστούμι από μέσα.

Τώρα θα μου πείτε GSXR με μπαγκαζιέρα πάει;;
Εμ μην τα θέλουμε όλα δικά μας ...

:wave2:

lefteris95
29/01/2014, 19:18
Ημασταν 2 C50 με κουστουμια και οι δυο οδηγοι και γυαλισμενα παπουτσακια και πηγαιναμε μπουζουκια :lol: , δεν αντιμετωπισαμε καποιο ιδιαιτερο προβλημα εκτος απο καποια βλεμματα ολο απορια :D

AristidisZ
29/01/2014, 19:18
σακάκι σε μπαγκαζιέρα ;
μήπως όμως βγαίνει ολίγον τι σαρδανάπαλο από μέσα ;

stynikop
29/01/2014, 19:20
προσοχή, δεν είναι troll thread, αν και έχω υπόψη αρκετούς κακόβουλους που μπορεί να το εκμεταλλευτούν

φοράτε κουστούμι επάνω στη μηχανή ;
άντε και με το παντελόνι κάτι γίνεται, με το σακάκι όμως ;
σκέψου να ανεβαίνεις Συγγρού με κουμπωμένο σακάκι, δε θα μείνει κουμπί για κουμπί...

Ελα, πες...

Θα γινεις κουστουματος;; :D


Μηπως θα βγαλεις και το σημα με τα φτερα απο το μοτοσακο σου και θα φορεσεις ενα με έλικα;;; :lol:

AristidisZ
29/01/2014, 19:22
Ελα, πες...

Θα γινεις κουστουματος;; :D


Μηπως θα βγαλεις και το σημα με τα φτερα απο το μοτοσακο σου καιβθα φορεσεις ενα με έλικα;;; :lol:

ελικοφόρος υπήρξα για πολλά χρόνια, δε το βλέπω για το άμεσο μέλλον :D

απλά υπάρχει ενδεχόμενο να χρειαστεί, και σκεφτόμουν πως θα γίνει το βόλεμα, ειδικά σε περίπτωση βροχής...

sergiosm
29/01/2014, 19:27
σακάκι σε μπαγκαζιέρα ;
μήπως όμως βγαίνει ολίγον τι σαρδανάπαλο από μέσα ;

Μια χαρά βγαίνει.
Αρκεί να διπλωθεί σωστά, να μην έχει βάρος πάνω του και φυσικά να μην πιαστεί όπως κλείνει.

stynikop
29/01/2014, 19:27
Μαλλον η λυση λεγεται μπαγκαζιερα, μπουφαν Σπυρακου πανω απο το σακακι και φουλ σετ αδιαβροχα για περιπτωση βροχης.

AristidisZ
29/01/2014, 19:29
Μαλλον η λυση λεγεται μπαγκαζιερα, μπουφαν Σπυρακου πανω απο το σακακι και φουλ σετ αδιαβροχα για περιπτωση βροχης.

τι όμορφο που θα ναι :a04:

Billymuse
29/01/2014, 19:36
Mπαγκαζίερα,και τα σακάκια διπλώνουν με συγκεκριμένο τρόπο για να μη τσαλακώνονται..εκτός αν μιλάς για πολυεστερικό κοστούμι της μηχανής :p εκει
πάμε σε άλλες συμβουλες :a25:

stynikop
29/01/2014, 19:37
Μια τρέλα λεμε :D

akis_trevor
29/01/2014, 20:02
τι κουστουμι ρε παιδια;;;ουτε στον γαμο μου δεν θα φορεσω!!!! :p

Billymuse
29/01/2014, 20:03
τι κουστουμι ρε παιδια;;;ουτε στον γαμο μου δεν θα φορεσω!!!! :p

Mα γιατί,το λαμέ το στηρίζουμε εμείς οι κλαρινογαμπροί μια φορα θα φορέσεις και θα εθιστείς

rider
29/01/2014, 20:04
κι άλλοι τα λέγαμε αυτά.... πρόσεχε!!

akis_trevor
29/01/2014, 20:10
κι εγω μια φορα φορεσα(καλοκαιρινο κιολας)και μονο να τρεχω σαν τον φορεστ γκαμπ δεν αρχισα....χιουμορακι εκανα..οπως ειπαν τα παιδια,σε κατι τετοιες περιπτωσεις βοηθαει η μπαγκαζιερα..μην σκεφτεις βαλεις ομως στο χορνετ!!!!

Bradipous
29/01/2014, 20:11
Αριστο, κουστουμι πανω σε μεχανη δεν φοραμε και δη τους χειμερινους μηνες, διοτι κυνδινευει να σκιστει απο το τσιτωμα της θηλης το πουκαμισο μεχρι και το σακακι.

AristidisZ
29/01/2014, 20:16
μην σκεφτεις βαλεις ομως στο χορνετ!!!!

:bigcry:

spyrakos35
29/01/2014, 20:20
διάλεξε και πάρε

http://www.urbanrider.co.uk/brands/revit-scooter-motorcycle-clothing-jackets-gloves.html

teogtp
29/01/2014, 20:26
Φορεσα μια φορα, δεν μπορουσα να το αποφυγω - ξεπροβοδιζα φιλο μοτοσυκλετιστη σε εις γαμου κενωνια - και δεν τρελαινομαι με την ιδεα :yuck:

Θα συνηθισεις..........:pantofla::tooth:

dimzan
29/01/2014, 20:52
διάλεξε και πάρε

http://www.urbanrider.co.uk/brands/revit-scooter-motorcycle-clothing-jackets-gloves.html

με αυτα δεν τρως πορτα στα μπουζουκια?

AUFGEBRACHT
29/01/2014, 21:49
O tempora o mores!!! Εάν έβλεπες πριν 15-20 χρόνια κουστουμαρισμένο πάνω σε μηχανή θα νόμιζες στην καλύτερη των περιπτώσεων πως άρχισε το τριώδιο. Παλιά σε σταμάταγαν σε μπλόκο και έπαιρναν και τα κλειδιά μαζί μήπως και φύγεις :lol:

nathair
29/01/2014, 22:42
Μέχρι και Οινόφυτα έχω πάει με Κουστούμι και γραβάτα. Εντάξει, δε πήγαινα πάνω από 100καικάτι γενικά...

Lioulios
29/01/2014, 22:54
Μία καλή λύση είναι να φοράς κανονικά το κουστούμι και απο πάνω σετ αδιάβροχα .

Έτσι και το κουστούμι δεν τσαλακώνεται και το παίζεις και το μηχανάκι αλλιώς αφού δεν θα φοβάσαι για τυχόν χαμένα κουμπιά .....Και είσαι και προετοιμαΖμένος για την βροχή .

* Στο θέμα κρύο ...Ισοθερμικά από μέσα .

* Προστασία 0 (μηδέν)

teogtp
29/01/2014, 22:59
Δεν ξερετε και μιλατε.......
ZXR σακακι μωβ.................
Λουστρινι και η βροχα επεφτε συνεφο.........
Τετοια σκηνη ουτε ο Αγγελοπουλος σε ταινια του δεν θα εβαζε.

AUFGEBRACHT
29/01/2014, 23:04
ZXR σακακι μωβ.................
Λουστρινι

Από την ενδυματολογική περιγραφή περίμενα να πεις για τον Σφακιανάκη...

SHOOTER045
29/01/2014, 23:55
Δεν ξερετε και μιλατε.......
ZXR σακακι μωβ.................
Λουστρινι και η βροχα επεφτε συνεφο.........
Τετοια σκηνη ουτε ο Αγγελοπουλος σε ταινια του δεν θα εβαζε.

εσυ μη χασεις.................

due
30/01/2014, 00:09
Φοράω κουστούμι στη δουλειά, για να μην φοβάμαι όμως μήπως το λερώσω/σκίσω και εδώ που τα λέμε δεν είναι και το πιο άνετο ντύσιμο για μηχανή, το βάζω σε τσάντα και αλλάζω στη δουλειά. Μανούρα, αλλά οδηγάω πολύ πιο άνετα.

σακάκι σε μπαγκαζιέρα ;μήπως όμως βγαίνει ολίγον τι σαρδανάπαλο από μέσα ;
Τα δικά μου (που είναι και από τα φτηνά) δε παθαίνουν τίποτα.

Αριστο, κουστουμι πανω σε μεχανη δεν φοραμε και δη τους χειμερινους μηνες, διοτι κυνδινευει να σκιστει απο το τσιτωμα της θηλης το πουκαμισο μεχρι και το σακακι.
:cry:

yianyian
30/01/2014, 01:20
Μπουφανάκι μηχανής για το πήγαινε και το έλα και αλλαγή στο γραφείο με σακάκι.
Τελευταία φορά που με θυμάμαι με σακάκι πάνω στη μηχανή, μου πήρε κάνα μισάωρο καβάλα στο καλοριφέρ για να ισιώσω.
Κατά τα άλλα κλαίν μάιν πως φαίνομαι, γάντια και σακάκι είναι πολύ μπροστά σαν ντύσιμο :lol:

Billymuse
30/01/2014, 05:30
Αριστο εχεις λευτα με το τσουβαλι,αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να αγοραζεις ενα καινουργι σακακι πριν πας καπου απο το κοντινοτερο μερος που θα μπαρκαρεις το μοτορι. Μετα το πετας και αγοραζεις το επομενο στην επομενη φορα που θα σου χρειαστει

byron
30/01/2014, 06:50
Μία καλή λύση είναι να φοράς κανονικά το κουστούμι και απο πάνω σετ αδιάβροχα .

Έτσι και το κουστούμι δεν τσαλακώνεται και το παίζεις και το μηχανάκι αλλιώς αφού δεν θα φοβάσαι για τυχόν χαμένα κουμπιά .....Και είσαι και προετοιμαΖμένος για την βροχή .

* Στο θέμα κρύο ...Ισοθερμικά από μέσα .

* Προστασία 0 (μηδέν)

Αυτό κάνω συνήθως. Το κάτω μέρος του αδιάβροχου δεν χρειάζεται.
Αν βρέχει πάρε ταξί και πήγαινε.

AristidisZ
30/01/2014, 08:12
Αυτό κάνω συνήθως. Το κάτω μέρος του αδιάβροχου δεν χρειάζεται.
Αν βρέχει πάρε ταξί και πήγαινε.

το θέμα είναι αν σε πιάσει καθοδόν τι γίνεται...

χώρια που ένα άλλο πονεμένο ζήτημα φαντάζομαι ότι είναι και τα παπούτσια...

spyrakos35
30/01/2014, 09:03
το θέμα είναι αν σε πιάσει καθοδόν τι γίνεται...

χώρια που ένα άλλο πονεμένο ζήτημα φαντάζομαι ότι είναι και τα παπούτσια...
Παπουτσια, ντιζες, γλαροι......

Ελεος ρε μλκ

pipe_smoker
30/01/2014, 09:05
Παρασκευή είχες πει ότι θα το άνοιγες ρε παπάρα:(

Μετά άμα προλάβω θα τρολλάρω:a30:

AristidisZ
30/01/2014, 09:07
Παρασκευή είχες πει ότι θα το άνοιγες ρε παπάρα:(

Μετά άμα προλάβω θα τρολλάρω:a30:

ξεκινάμε από νωρίς
εις αύριον τα καλά :D

McGyver
30/01/2014, 09:16
Δεν νομίζω πως βγαίνει κοστούμι για το δικό σου Hornet.
Μήπως έχεις δει για προηγούμενο μοντέλο;

alex14
30/01/2014, 10:00
εαν θελεις να φορας κοστουμι

- Αγοραζεις το κατωθι μοτοσακο :p
- Μιας και δεν χρειαζεται κρανος αγοραζεις μια αποκριατικη μουτσουνα για να μη σε
αναγνωριζουν οι γνωστοι σου και σου κανουν καζουρα
- Βρισκεις αλλο τροπο μετακινησης οταν εχει πανω απο 4 μποφορ αερα :tooth:
- Υπογραφεις συμβολαιο με το κοντινοτερο συνεργειο BMW για γεναια εκπτωση
σε ανταλακτικα/εργατικα
- Οδικη βοηθεια

Αυτια :lol:

308701

sapila racing
30/01/2014, 10:12
Αυτό κάνω συνήθως. Το κάτω μέρος του αδιάβροχου δεν χρειάζεται.
Αν βρέχει πάρε ταξί και πήγαινε.

Kαλά εσύ πας με scooter , είναι διαφορετικό.

Με την γραβάτα που πετάει τι κάνεις? :p

DimChios
30/01/2014, 10:17
Με την γραβάτα που πετάει τι κάνεις? :p


:lipssealed::lipssealed::lipssealed:

AristidisZ
30/01/2014, 10:18
Kαλά εσύ πας με scooter , είναι διαφορετικό.

Με την γραβάτα που πετάει τι κάνεις? :p

Για το σκούτερ έγραφε τόση ώρα ;
ομιτζι...

bulmont
30/01/2014, 10:51
Παπουτσια, ντιζες, γλαροι......




Ξεπεσμός ρε πστη μου..........................

Black Diamond
30/01/2014, 10:58
σακάκι εντός μπαγκαζιέρας (για όποιον έχει), παντελόνι με ισοθερμικό από μέσα στα κρύα και πουκάμισο-γραβάτα κάτω από το μπουφάν. εγώ κουβάλαγα τσάντα πλάτης (δεν έχω μπαγκαζιέρα) για να αλλάζω ισοθερμικά ή αδιάβροχα.
Αν μπορείς να αποφύγεις το σακάκι μια χαρά είσαι και σκέτος για 9 μήνες το χρόνο.
Το σακάκι δεν θα χαλάσει αν εκεί που πας το φοράς μετά ή το κρεμάς σε κρεμάστρα ώστε να μη χάνει τη "φόρμα" του. Στο γιακά έχω παρατηρήσει εγώ το θέμα

ggs
30/01/2014, 11:02
αν είναι για δουλειά γραφείου , σκέψου να αφήνεις το σακάκι στο γραφείο , και να πηγαινοέρχεσαι με μπουφάν μηχανής …

AristidisZ
30/01/2014, 11:04
αν είναι για δουλειά γραφείου , σκέψου να αφήνεις το σακάκι στο γραφείο , και να πηγαινοέρχεσαι με μπουφάν μηχανής …

και μάλλον και ένα ζευγάρι παπούτσια...

αδιάβροχο παντελόνι και done

ευχαριστώ για τις συμβουλές, μπορούμε να το αφήσουμε για μια μέρα ακόμη περικαλώ ; :tooth:

stynikop
30/01/2014, 11:21
αν είναι για δουλειά γραφείου , σκέψου να αφήνεις το σακάκι στο γραφείο , και να πηγαινοέρχεσαι με μπουφάν μηχανής …

+1300

alex14
30/01/2014, 11:23
και μάλλον και ένα ζευγάρι παπούτσια...

αδιάβροχο παντελόνι και done

ευχαριστώ για τις συμβουλές, μπορούμε να το αφήσουμε για μια μέρα ακόμη περικαλώ ; :tooth:

ετσι κανω και εγω. Σακακι και παπουτσια στο γραφειο.
Επισης ενα ζευγαρι καλτσες σε περιπτωση που παρουν νερα οι μποτες και ενα σωβρακο σε περιπτωση που παρει νερα ο κωλος :tooth:

Sapadak
30/01/2014, 11:25
ετσι κανω και εγω. Σακακι και παπουτσια στο γραφειο.
Επισης ενα ζευγαρι καλτσες σε περιπτωση που παρουν νερα οι μποτες και ενα σωβρακο σε περιπτωση που παρει νερα ο κωλος :tooth:

Εχετε και ντουζιέρες στη δουλεια? :lol:

AristidisZ
30/01/2014, 11:29
ετσι κανω και εγω. Σακακι και παπουτσια στο γραφειο.
Επισης ενα ζευγαρι καλτσες σε περιπτωση που παρουν νερα οι μποτες και ενα σωβρακο σε περιπτωση που παρει νερα ο κωλος :tooth:

ακούγεται γελοίο, αλλά σε καταλαβαίνω :D

zannisvel
30/01/2014, 11:30
Εχετε και ντουζιέρες στη δουλεια? :lol:

Μπορεις να νοικιασεις και μια γκαρσονιερα διπλα στη δουλεια και εισαι μια χαρα. Εχεις και super δικαιολογια, και αν χρειαστει να δοκιμασεις και κανενα καινουριο "lap-top" εχεις και το χωρο σου.....
:lol::lol::lol:

alex14
30/01/2014, 11:31
Εχετε και ντουζιέρες στη δουλεια? :lol:

Αμε. Με μπανιερα κιολας :lol: και δεν κανω πλακα :cry:

stynikop
30/01/2014, 11:34
Αμε. Με μπανιερα κιολας :lol: και δεν κανω πλακα :cry:

Δανια γιναμε ρε πστμ τελικα :lol:

alex14
30/01/2014, 11:34
Μπορεις να νοικιασεις και μια γκαρσονιερα διπλα στη δουλεια και εισαι μια χαρα. Εχεις και super δικαιολογια, και αν χρειαστει να δοκιμασεις και κανενα καινουριο "lap-top" εχεις και το χωρο σου.....
:lol::lol::lol:

πονηρουλι .... :p

pipe_smoker
30/01/2014, 12:23
Άμα θες να πας στο γραφείο μόνο οκ.
Αφήνεις τα κουστούμια στο γραφείο και αλλάζεις στα "αποδυτήρια".
Μπαίνεις στον καμπινέ μηχανόβιος και βγαίνεις φλώρος.
Kein problem.

Άμα όμως θες να πας σε πελάτη με κουστούμι?

Άκου τί θα κάνεις.

Υλικά

1. Βάζεις στο χόρνετ διπλό σταντ.
2. Παίρνεις μπαγκαζιέρα. Όχι καμιά διακριτική και σένια. Γκουμούτσα λέμε, πιτσοκούτι, να χωράει πράμα.
3. Τραβάς απ'τα ηλεκτρικά του χόρνετ μπριζάκι. Όχι τύπου αναπτήρα και χαζομάρες, δε θα φορτίσουμε κινητό. Κανονικό. Σούκο, 220Volt κι έτσι.
4. Πας σε έναν ταπετσέρη και του λες να σου ξηλώσει το αντιολισθητικό κάλυμμα της σέλας, και να ράψει πανί σιδερώστρας. Κατά προτίμηση εμπριμέ. Κάτι σε ροζάκι, ή σαν τα σεντόνια του Κασιδιάρη σκέψου.
5. Αγοράζεις ατμοσίδερο πουStirella.
6. Αλλάζεις μάρκα τσιγάρα.

Εκτέλεση

1. Έχεις το ατμοσίδερο πουStirella μονίμως μέσα στην μπαγκαζιέρα και φουλαρισμένο.
2. Όταν προκύπτει να πας σε πελάτη, πετάς μέσα στη μπαγκαζιέρα κουστούμια, πανταλόνια, πουκάμισα, γραβάτες, παπΧιόν, κι ό,τι άλλη φλώρικη μαλακία βρεις εκείνη την ώρα εύκαιρη.
3. Καβαλάς και φεύγεις as always (με μόνη σημαντική διαφορά ότι πλέον δε θα έχεις και θέμα να πονέσουν τα @@ σου άμα πέσεις σε καμιά λακούβα)
4. Μόλις φτάσεις, ξεκαβαλάς και βάζεις το χόρνετ στο διπλό σταντ.
5. Ανοίγεις τη μπαγκαζιέρα, τραβάς το καλώδιο της πουStirella και το βάζεις στην μπρίζα (μέχρι να ζεσταθεί κάνεις ένα Davidoff Slim)
6. Βάζεις ένα ένα τα ρούχα πάνω στη σιδερωστροσέλα και τα κάνεις πένα. Κοστούμι παντελόνι τα πάντα όλα λέμε. Και με μπόλικο ατμό να φεύγει το τσαλάκωμα.
7. Μόλις τελειώσεις, βγάζεις την πουStirella από την μπρίζα και μέχρι να κρυώσει, ντύνεσαι κυρία και κάνεις κι άλλο ένα Davidoff Slim.
8. ΠουStirella, κράνος, γάντια κέρατα στην μπαγκαζιέρα, κλειδώνεις κι έτοιμος:a013:



ΥΓ. Μην πας από συνήθεια να "τα ισιώσεις" μόλις βάλεις το παντελόνι. Είπαμε δε θα βρεις τίποτα.

ggs
30/01/2014, 13:22
Άμα θες να πας στο γραφείο μόνο οκ.
Αφήνεις τα κουστούμια στο γραφείο και αλλάζεις στα "αποδυτήρια".
Μπαίνεις στον καμπινέ μηχανόβιος και βγαίνεις φλώρος.
Kein problem.

Άμα όμως θες να πας σε πελάτη με κουστούμι?

Άκου τί θα κάνεις.

Υλικά

1. Βάζεις στο χόρνετ διπλό σταντ.
2. Παίρνεις μπαγκαζιέρα. Όχι καμιά διακριτική και σένια. Γκουμούτσα λέμε, πιτσοκούτι, να χωράει πράμα.
3. Τραβάς απ'τα ηλεκτρικά του χόρνετ μπριζάκι. Όχι τύπου αναπτήρα και χαζομάρες, δε θα φορτίσουμε κινητό. Κανονικό. Σούκο, 220Volt κι έτσι.
4. Πας σε έναν ταπετσέρη και του λες να σου ξηλώσει το αντιολισθητικό κάλυμμα της σέλας, και να ράψει πανί σιδερώστρας. Κατά προτίμηση εμπριμέ. Κάτι σε ροζάκι, ή σαν τα σεντόνια του Κασιδιάρη σκέψου.
5. Αγοράζεις ατμοσίδερο πουStirella.
6. Αλλάζεις μάρκα τσιγάρα.

Εκτέλεση

1. Έχεις το ατμοσίδερο πουStirella μονίμως μέσα στην μπαγκαζιέρα και φουλαρισμένο.
2. Όταν προκύπτει να πας σε πελάτη, πετάς μέσα στη μπαγκαζιέρα κουστούμια, πανταλόνια, πουκάμισα, γραβάτες, παπΧιόν, κι ό,τι άλλη φλώρικη μαλακία βρεις εκείνη την ώρα εύκαιρη.
3. Καβαλάς και φεύγεις as always (με μόνη σημαντική διαφορά ότι πλέον δε θα έχεις και θέμα να πονέσουν τα @@ σου άμα πέσεις σε καμιά λακούβα)
4. Μόλις φτάσεις, ξεκαβαλάς και βάζεις το χόρνετ στο διπλό σταντ.
5. Ανοίγεις τη μπαγκαζιέρα, τραβάς το καλώδιο της πουStirella και το βάζεις στην μπρίζα (μέχρι να ζεσταθεί κάνεις ένα Davidoff Slim)
6. Βάζεις ένα ένα τα ρούχα πάνω στη σιδερωστροσέλα και τα κάνεις πένα. Κοστούμι παντελόνι τα πάντα όλα λέμε. Και με μπόλικο ατμό να φεύγει το τσαλάκωμα.
7. Μόλις τελειώσεις, βγάζεις την πουStirella από την μπρίζα και μέχρι να κρυώσει, ντύνεσαι κυρία και κάνεις κι άλλο ένα Davidoff Slim.
8. ΠουStirella, κράνος, γάντια κέρατα στην μπαγκαζιέρα, κλειδώνεις κι έτοιμος:a013:



ΥΓ. Μην πας από συνήθεια να "τα ισιώσεις" μόλις βάλεις το παντελόνι. Είπαμε δε θα βρεις τίποτα.

:bawl: τι μλκς...:lol:

το σεσουαρ για να ισωνουμε την φραντζα ξεχασες , για μας τους μακρημαλιδες....:lol:

spyrakos35
30/01/2014, 13:44
Εχετε και ντουζιέρες στη δουλεια? :lol:


Αμε. Με μπανιερα κιολας :lol: και δεν κανω πλακα :cry:

Μπανακι κανεις?

308737

McGyver
30/01/2014, 13:47
Μπανακι κανεις?

Κωλόχαρτο όμως δεν έχετε...

spyrakos35
30/01/2014, 13:49
Κωλόχαρτο όμως δεν έχετε...

ούτε σαπούνι για τα χέρια αλλά έχει μία μουριά από δω απέξω..... :lol:

ggs
30/01/2014, 13:50
Κωλόχαρτο όμως δεν έχετε...

...θα τους τελειωσε με το που μαθαν τα νεα....:D

spyrakos35
30/01/2014, 13:51
...θα τους τελειωσε με το που μαθαν τα νεα....:D

:moutza:

:bawl:

Sapadak
30/01/2014, 13:54
Κωλόχαρτο όμως δεν έχετε...

Ειναι σε Demo mode μαλλον

alex14
30/01/2014, 13:58
ούτε σαπούνι για τα χέρια αλλά έχει μία μουριά από δω απέξω..... :lol:

Βρες αλλο δεντρο. Η μουρια τα ριχνει τα φυλλα το φθινοπωρο :lol:
Πευκο δεν κανει, τσιμπαει :lol:

Black Diamond
30/01/2014, 14:00
ούτε σαπούνι για τα χέρια αλλά έχει μία μουριά από δω απέξω..... :lol:

Εγώ που την έχω "ποτίσει" αρκετές φορές την συγκεκριμένη θα πω επίσης ότι δεν κλειδώνει και αν ήσουν τυχερός, χαρτάκι είχε καβατζωμένο αριστερά του καθρέπτη εκτός της φωτο.
Οι γυναίκες κάνουν δουλειά με τσιλιαδόρο.
Προεδρική πάντως σε χώρο...τύφλα να' χουν οι σπιτικές!

spyrakos35
30/01/2014, 14:07
308738

Νταξ τωρα?

sniper
30/01/2014, 14:11
Mεταφερθήκαμε στο Καφενείο για να μη spamάρουμε στα Γενικά περί μοτοσικλέτας ;) .

Black Diamond
30/01/2014, 14:18
308738

Νταξ τωρα?

:moutza: :lol::bawl:

Billymuse
30/01/2014, 14:29
Mεταφερθήκαμε στο Καφενείο για να μη spamάρουμε στα Γενικά περί μοτοσικλέτας ;) .

Noμίζω Νικ, όλα τα θέματα που ξεκινάμε ανήκουν σε άλλη κατηγορία και καταλήγουν στην ενότητα ''καφενείο'' :lol:

Hayate
30/01/2014, 15:26
Noμίζω Νικ, όλα τα θέματα που ξεκινάμε ανήκουν σε άλλη κατηγορία και καταλήγουν στην ενότητα ''καφενείο'' :lol:

ΧΑχαχαχαχαχαχα +1500 :bawl::bawl: με βλέπει εδώ ο συνάδελφος που γελάω μ'αυτά που γράφετε και θα με πάρει για χαζό......

AristidisZ
30/01/2014, 16:16
308738

Νταξ τωρα?

ρε φίλε είσαι ή δεν είσαι σιδηρόκωλος ;

308741

byron
30/01/2014, 22:12
Για το σκούτερ έγραφε τόση ώρα ;
ομιτζι...

Γενικώς, αποφεύγω να οδηγώ το tuono με κουστούμι για το γελοίο του θεάματος. :p

vaska
31/01/2014, 07:00
ούτε σαπούνι για τα χέρια αλλά έχει μία μουριά από δω απέξω..... :lol:

Ήμαρτον ρε μλκ, ήμαρτον

:bawl:

AristidisZ
31/01/2014, 07:29
Γενικώς, αποφεύγω να οδηγώ το tuono με κουστούμι για το γελοίο του θεάματος. :p

Βέβαια δε ξέρω τι είναι πιο γελοίο, κουστούμι σε hornet ή κουστούμι σε glx :bawl:

spyrakos35
31/01/2014, 07:30
Βέβαια δε ξέρω τι είναι πιο γελοίο, κουστούμι σε hornet ή κουστούμι σε glx :bawl:

τι έχει το glx, μιά χαρά είναι..... :smokin:

AristidisZ
31/01/2014, 08:54
τι έχει το glx

θα σου πω τι δεν έχει (το δικό μου)
ποδιά

ο νοών νοείτω :tooth:

DimChios
31/01/2014, 09:31
ρε μλκ, πολυεστερικό απο ebay έψαξες?

nikos_abel
09/03/2014, 12:07
:a014:

AristidisZ
09/03/2014, 12:19
:a014:
σε τρώει ε ;

το μόνο που έχω να πω είναι ότι έχω σταθεί απίστευτα κωλόφαρδος μέχρι στιγμής, γιατί κατά ένα μαγικό τρόπο δε βρέχει ποτέ 8:30 με 9:00 και γύρω στις 18:00 το απόγευμα...

spyrakos35
09/03/2014, 14:51
σε τρώει ε ;

το μόνο που έχω να πω είναι ότι έχω σταθεί απίστευτα κωλόφαρδος μέχρι στιγμής, γιατί κατά ένα μαγικό τρόπο δε βρέχει ποτέ 8:30 με 9:00 και γύρω στις 18:00 το απόγευμα...

ναι αλλά τώρα το είπες εδώ και η τύχη σου θα αλλάξει...... :lol:

nikos_abel
09/03/2014, 17:00
Συγκεκριμένα. Στη γειτονιά μου σήμερα έβρεξε στις 8:30 και ρίχνει χιονόνερο τώρα :lol:

DimChios
10/03/2014, 12:32
που ειναι ο Καπ10 να του ευχηθει?

:tooth:

AristidisZ
10/03/2014, 12:51
Νομίζω και με Τζανή τη δουλειά μας την κάνουμε :bawl:

virus
10/03/2014, 19:05
το μόνο που έχω να πω είναι ότι έχω σταθεί απίστευτα κωλόφαρδος μέχρι στιγμής, γιατί κατά ένα μαγικό τρόπο δε βρέχει ποτέ 8:30 με 9:00 και γύρω στις 18:00 το απόγευμα...

α κι εσυ;

7-7:30 το πρωι και 3:30 με 4:17 το απογευμα δεν βρεχει. τσεκαρισμενο πολλακις.

ομως ειχαμε και μια εξαιρεση.

τεταρτη 5 μαρτιου.
χωρις αδιαβροχα. το απογευμα στα 500 μετρα απο το σπιτι μου κυριολεκτικα μουσκιδι.

πεμπτη 6 μαρτιου.
χωρις αδιαβροχα. το απογευμα στα 500 μετρα απο το σπιτι μου κυριολεκτικα μουσκιδι παλι.

παρασκευη 7 μαρτιου.
δεν μαμιεσε. φοραω αδιαβροχα.




φυσικα και δεν εβρεξε. :confused::moutza:

retronio22
08/05/2014, 19:42
Γειά σας,ένας φίλος οδηγεί scooter 250cc και παλιότερα παπί 50 cc με καλά ρούχα και σκαρπίνια.Αυτό συνίσταται ή είναι επικίνδυνο?Για μπουφάν βάζει αδιάβροχο λεπτό πάνω από το σακάκι.Τι μπουφάν συνίστανται για scooter και παπί?

zannisvel
08/05/2014, 19:48
Γειά σας,ένας φίλος οδηγεί scooter 250cc και παλιότερα παπί 50 cc με καλά ρούχα και σκαρπίνια.Αυτό συνίσταται ή είναι επικίνδυνο?Για μπουφάν βάζει αδιάβροχο λεπτό πάνω από το σακάκι.Τι μπουφάν συνίστανται για scooter και παπί?

Αν πεσεις με scooter και παπι αλλαζει ο συντελεστης τριβης? Το Μπουφαν με προστασιες χρειαζεται παντα γιατι και τα εγκαυματα ειναι πολυ σοβαρα αλλα και αν πεσεις σε κανα πεζοδρομιο. Το κουστουμι μαζι με το αδιαβροχο δε σου παρεχει καμια προστασια.

teogtp
08/05/2014, 20:34
Γειά σας,ένας φίλος οδηγεί scooter 250cc και παλιότερα παπί 50 cc με καλά ρούχα και σκαρπίνια.Αυτό συνίσταται ή είναι επικίνδυνο?Για μπουφάν βάζει αδιάβροχο λεπτό πάνω από το σακάκι.Τι μπουφάν συνίστανται για scooter και παπί?

Κοιτα να σου πω ...........
Αν σκασει μυτη ετσι κατα Ν.Ιωνια μερια (Βολου)




315882




μαλλον θα εχει θεμα.........

retronio22
08/05/2014, 22:33
Eγώ πάντως έχω αυτό για πιο καλό,για scooters φίλων κλπ (δεν έχω δική μου μηχανή ή scooter)
http://www.megastockbazaar.gr/product.asp?catid=443

Πιστεύω ότι είναι αρκετά καλό,και επίσημο ταυτόχρονα.

AristidisZ
08/05/2014, 22:41
εγώ πάντως το ζήτημα το αντιμετώπισα ως εξής:

παρκάρισμα σακάκι στο γραφείο (ούτως ή άλλως δε το φοράω συχνά)
αδιάβροχο μπουφάν (το αειθαλές dainese μου δηλαδή)
και στην τσάντα αδιάβροχο παντελόνι και γκέτες
ακόμα και σε καλή βροχή δεν είχα πρόβλημα (βέβαια η διαδρομή δουλειά σπίτι είναι μικρότερη από 10 χλμ)

retronio22
08/05/2014, 23:31
Από παπούτσια τι φοράτε?Εγώ μαύρα loafers πάντα όταν ντύνομαι επίσημα,γιατί θεωρώ πως το επίσημο ντύσιμο είτε το κάνεις,είτε όχι.Και νομίζω ότι από μηχανή θα προτιμήσω scooter καλύτερα όποτε θελήσω να πάρω.

AristidisZ
09/05/2014, 06:42
Από παπούτσια τι φοράτε?Εγώ μαύρα loafers πάντα όταν ντύνομαι επίσημα,γιατί θεωρώ πως το επίσημο ντύσιμο είτε το κάνεις,είτε όχι.Και νομίζω ότι από μηχανή θα προτιμήσω scooter καλύτερα όποτε θελήσω να πάρω.

τα loafers δε θα τα χαρακτήριζα και ιδιαίτερα "επίσημα" ως παπούτσια...

ggs
09/05/2014, 10:03
τα loafers δε θα τα χαρακτήριζα και ιδιαίτερα "επίσημα" ως παπούτσια...


:bawl:

Ρε σοβαρευτειτε , θα μας κρεμάσουν κουδούνια :lol: … τι κουδουνια… ΚΑΜΠΑΝΕΣ…
ΝΤΟΛΤΣΕ ΚΑΙ ΚΑΜΠΑΝΕΣ...:bawl::bawl:

teogtp
09/05/2014, 10:10
:bawl:

Ρε σοβαρευτειτε , θα μας κρεμάσουν κουδούνια :lol: … τι κουδουνια… ΚΑΜΠΑΝΕΣ…
ΝΤΟΛΤΣΕ ΚΑΙ ΚΑΜΠΑΝΕΣ...:bawl::bawl:

Δεν νομιζεις οτι στο τενερε θα σου πηγαινε ενα τετοιο;:bawl:


315920

ggs
09/05/2014, 10:15
Δεν νομιζεις οτι στο τενερε θα σου πηγαινε ενα τετοιο;:bawl:


315920


:bawl:

να βρω κι ενα ζευγαρι μεταξωτα γάντια (προστασία πάνω απ όλα):lol: και θα είμαι έτοιμος για το ραλλυ ΠΑΡΙΣΙ – ....ΜΙΛΑΝΟ …:bawl:


άραγε , να βγάζει η Louis Vouitton τανκμπαγκ και σαμαρια…:hmm:

teogtp
09/05/2014, 10:19
Ναι ρε! ολο και κατι θα βγαζει.
Εδω η GUCCI εβγαλε μοτο............:tooth:

315921

pipe_smoker
10/05/2014, 09:17
Από παπούτσια τι φοράτε?Εγώ μαύρα loafers πάντα όταν ντύνομαι επίσημα,γιατί θεωρώ πως το επίσημο ντύσιμο είτε το κάνεις,είτε όχι.Και νομίζω ότι από μηχανή θα προτιμήσω scooter καλύτερα όποτε θελήσω να πάρω.


τα loafers δε θα τα χαρακτήριζα και ιδιαίτερα "επίσημα" ως παπούτσια...


Οπως επισης και τα scooter δε χαρακτηριζονται και ιδιαιτερα "μηχανες" ως μηχανες.....

Αλλα φυσικα ο Αριστος μας σταθηκε στα loafers:lol::moutza:

Pardalotzatziki
10/05/2014, 09:38
Fak κοστουμια and fak γραβατες...even more...
Δεν φορεσα...ουτε προκειται...αηδιαζω στην σκεψη... :a56:

AristidisZ
10/05/2014, 10:03
:bawl:

Ρε σοβαρευτειτε , θα μας κρεμάσουν κουδούνια :lol: … τι κουδουνια… ΚΑΜΠΑΝΕΣ…
ΝΤΟΛΤΣΕ ΚΑΙ ΚΑΜΠΑΝΕΣ...:bawl::bawl:


Οπως επισης και τα scooter δε χαρακτηριζονται και ιδιαιτερα "μηχανες" ως μηχανες.....

Αλλα φυσικα ο Αριστος μας σταθηκε στα loafers:lol::moutza:


ρε προβοκάτορες και οι δύο, θέλετε πραγματικά να το αναλύσω ; :evil:

nikos_abel
10/05/2014, 10:31
ρε προβοκάτορες και οι δύο, θέλετε πραγματικά να το αναλύσω ; :evil:

Θα επαναστατήσεις ενάντια στο (το τονίζω ΝΕΟ, στραβάδι, ψάρι κλπ) μοντερέσιον γκρουπ;:lol:

Billymuse
14/05/2014, 18:31
Θα επαναστατήσεις ενάντια στο (το τονίζω ΝΕΟ, στραβάδι, ψάρι κλπ) μοντερέσιον γκρουπ;:lol:

Ναι θα το κάνει απο δώ ..και όταν πάμε στον Κρίκο θα έρθει και σαν κλασσικός γαύρος θα λεει
-και δεν εννούσα αυτο μωρε..
-και σήμερα είχε δουλειά και τρέχαμε... και άλλα τέτοια εικονογραφημένα