PDA

View Full Version : Keyless Τάπα βενζίνας... Πώς ασφαλίζουμε το ρεζερβουάρ?



p_sapelas
31/01/2014, 21:18
Παίδες εκεί που χάζευα μπιχλιμπίδια έπεσα σε αυτό (http://www.ebay.com/itm/CNC-1-4-TURN-KEYLESS-RACING-FUEL-GAS-CAP-HONDA-CBF600-CBF600SA-10-13-GOLD-SILVER-/291010547095?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item43c1948d97&vxp=mtr). Επειδή προφανώς δεν έχω αποβάλει το καγκουριλίκι της εφηβικής μου ηλικίας μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πώς αυτό το μαραφέτι διασφαλίζει ότι δεν θα το ανοίξει κάποιος κακεντρεχής?

spyrakos35
31/01/2014, 21:21
δεν

teogtp
31/01/2014, 21:55
Μα γραφει οτι ειναι racing fuel cap.
Στους αγωνες δεν φοβασε μην σου "φανε"την βενζινη.

pipe_smoker
31/01/2014, 21:59
Παίδες εκεί που χάζευα μπιχλιμπίδια έπεσα σε αυτό (http://www.ebay.com/itm/CNC-1-4-TURN-KEYLESS-RACING-FUEL-GAS-CAP-HONDA-CBF600-CBF600SA-10-13-GOLD-SILVER-/291010547095?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item43c1948d97&vxp=mtr). Επειδή προφανώς δεν έχω αποβάλει το καγκουριλίκι της εφηβικής μου ηλικίας μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πώς αυτό το μαραφέτι διασφαλίζει ότι δεν θα το ανοίξει κάποιος κακεντρεχής?

Τί κάνει ακριβως αυτό?
Χρησιμεύει σε κάτι άλλο εκτός από το να ανοίγει το ρεζερβουάρ χωρίς κλειδί?:confused:



Μα γραφει οτι ειναι racing fuel cap.
Στους αγωνες δεν φοβασε μην σου "φανε"την βενζινη.

Αγωνιάρικα Cbf κι έτσι?:lol:

Lioulios
31/01/2014, 22:04
Δεν έχεις κανέναν απολύτως λόγο να το βάλεις .


Άλλοι έχουν κιλες και δεν τους αρέσει και εσύ που έχεις νορμάλ θές να το αλλάξεις .

Είναι αξεσουαρ για εξτριμ καταστασεις . Να μην χρειαζεσαι κλειδι για να γεμισεις .... Αυτα ειναι για παγκόσμιους και γοναμπι παγκόσμιους γκαζετάκι .

harris_x
31/01/2014, 22:15
Αυτα ειναι για παγκόσμιους και γοναμπι παγκόσμιους γκαζετάκι .
ή απλά για track bikes που έχουν πάνω τους μόνο τα απαραίτητα ;)

lykourgi
31/01/2014, 22:21
Αυτή είναι τάπα ταχείας ασφάλισης/απασφάλισης (1/4 της στροφής) και λογικά θα έχει στόμιο που κουμπώνει ο σωλήνας από τα δοχεία ταχείας πλήρωσης που χρησιμοποιούν στους αγώνες.
Σε καθημερινό μηχανάκι τι να την κάνεις;

teogtp
31/01/2014, 22:21
Κανα moneyless fuel cap πουθενα;

Drake21
01/02/2014, 01:35
Ενος φιλου μια φορα που γυρναγαμε απο Επιδαυρο του εφυγε στο δρομο.....και επεσε και στο γρεμο και γυρισε αθηνα ,ε το ντεποζιτο κλεισμενο με στουπι και ταινια....:lol: μην βαλεις για κανενα λογο

jj okocha
01/02/2014, 07:13
εμας μας το ''φαγανε'' απο cbr 600 και επειδη τη δικια του την ειχε καπου χωμενη-χαμενη πηγαιναμε βολτα με σφηνωμενο λεμονι!!!καθε 2 μερες εβαζε αλλο γιατι ''μαζευε'' το γελιο ηταν στα βενζιναδικα...:lol:

p_sapelas
01/02/2014, 10:18
Μα γραφει οτι ειναι racing fuel cap.
Στους αγωνες δεν φοβασε μην σου "φανε"την βενζινη.

Ρε σύ εγώ ποτέ δεν έχω βενζίνα μέσα οπότε το άγχος μου είναι μην μου ρίξουν τπτ μέσα...


Τί κάνει ακριβως αυτό?
Χρησιμεύει σε κάτι άλλο εκτός από το να ανοίγει το ρεζερβουάρ χωρίς κλειδί?:confused:




Αγωνιάρικα Cbf κι έτσι?:lol:

Δεν είναι το CBF αγωνιάρικο? Είμαι τόσο κουλός που μου αρκεί έστω και το CBF.. Απλά όταν βάζω κόντρα στα φανάρια με πάπιες να έχω κ τπτ γυαλιστερό πάνω :p


Δεν έχεις κανέναν απολύτως λόγο να το βάλεις .


Άλλοι έχουν κιλες και δεν τους αρέσει και εσύ που έχεις νορμάλ θές να το αλλάξεις .

Είναι αξεσουαρ για εξτριμ καταστασεις . Να μην χρειαζεσαι κλειδι για να γεμισεις .... Αυτα ειναι για παγκόσμιους και γοναμπι παγκόσμιους γκαζετάκι .

Μα πήγα και Ιταλία πού πρέπει να πάω για να γίνω παγκόσμιος? Ακόμα Μεσογειακός είμαι :confused:

p_sapelas
01/02/2014, 10:19
Τεσπα από την στιγμή που δεν ασφαλίζει με κάποιο τρόπο και αφού δεν μπορώ να γίνω παγκόσμιος με το CBF θα πάω να βάλω αστραφτερές ρυθμιζόμενες μανέτες. :a014:

Tedvj23
01/02/2014, 12:32
Για track bike συμφωνω και εγω καθοτι και αρκετα ποιο ελαφριες απο την κανονικη ταπα αν μετραει κανενας το βαρος..Οπως και για κανα mini bike που ειναι για βιτρινα ή για καμια βολτα και να το κοιτας μην σου ριξουν καμια κοκακολα μεσα..:bawl:

308890

Υ.γ.Για καθημερινο μηχανακι δεν..Γδερνονται και ευκολα στο βενζιναδικο απο τα βενζινοπαιδα που για κεντραρουν θελουν να τους κρατας το χερι..:a26: