PDA

View Full Version : Kατουρημενη κουκουλα απο σκυλια.πως τα διωχνουμε??



4now
11/02/2014, 16:32
παιδες καλησπερα.μιας και αρχισαν να μου κατουρουν τη κουκουλα τα σκυλια ηθελα να ρωτησω τι μου προτεινετε για να το αποφευγω.εβαλα λιγο vicks αλλα δεν ειχα τα αναμενομενα αποτελεσματα.καποια ιδεα?

alex14
11/02/2014, 16:46
Βαλε vicks στο τσουτσουνι του σκυλου :lol:

Meni0s
11/02/2014, 17:24
Τα σκυλιά όταν κατουρούν δεξιά και αριστερά (κολόνες πεζοδρόμια ή το μηχανάκι μας) οριοθετούν.
Βάζουν ενα όριο λοιπόν και ενημερώνουν τα υπόλοιπα τετράποδα οτι εκείνη είναι η περιοχή τους. Ήταν να μην γίνει η αρχή.
Απο την στιγμή που έγινε αυτο απο ένα σκυλί όταν περνάνε άλλα θα κατουρούν για να "δηλώσουν" την περιοχή τους.
Σου προτείνω αντι να προσπαθήσεις να καλύψεις την μυρωδιά εξαφάνισε την.
Πλύνε κουκούλα και μηχανάκι. Ή κάνε οτι είπε ο απο πάνω μου :lol:

IRA57
11/02/2014, 18:06
Μιας και εχω ιδιαιτερη συμπαθεια στα τετραποδα (ο ενας απο τα δικα μου συνεχεια κατουραει την δικια μου...και το πισω σλικ μια φορα...χαχαχα) δεν θα εκανα κατι να βλαψει τα ζωα (ειναι και παρανομο-για τους καλοθελητες).
Ζημια δεν κανει οποτε δεν θα ασχολιομουνα.
Ετσι και αλλιως οριοθετουνε ψηλα σημεια και μονη λυση ειναι το honda monkey :D
Ισως λιγο φαγακι-νερακι διπλα για τα αμοιρα (δεν σημαδευουν-χεζουν εκει που τρωνε).

AUFGEBRACHT
11/02/2014, 19:09
παιδες καλησπερα.μιας και αρχισαν να μου κατουρουν τη κουκουλα τα σκυλια ηθελα να ρωτησω τι μου προτεινετε για να το αποφευγω.εβαλα λιγο vicks αλλα δεν ειχα τα αναμενομενα αποτελεσματα.καποια ιδεα?

Γιατί δεν είχε αποτέλεσμα, δεν τους πέρασε το μπούκωμα στη μύτη;

notakos600
11/02/2014, 19:14
Γιατί δεν είχε αποτέλεσμα, δεν τους πέρασε το μπούκωμα στη μύτη;

:bawl:

vaska
11/02/2014, 19:59
Γιατί δεν είχε αποτέλεσμα, δεν τους πέρασε το μπούκωμα στη μύτη;

Αρχίσαμε πάλι έτσι???

:bawl:

foogr01
11/02/2014, 22:42
Λίγη χλωρίνη (κατά προτίμηση klinex :lol:) στην κουκούλα ή γύρω από το μηχανάκι.
Τη δικιά μου δεν την ξανασημάδεψαν.

nicksior
12/02/2014, 09:34
" Kατουρημενη κουκουλα απο σκυλια.πως τα διωχνουμε?? "

Προς Θεού !
Δεν τα διώχνουμε γιατί .. Καραδοκεί η Πιπιλή...

http://www.youtube.com/watch?v=q3ymA5Clw8s

GIXXERAKIAS
12/02/2014, 10:05
http://www.petsupermarket.gr/626/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1/apothol-500ml-%CE%B1%CF%80%CF%89%CE%B8%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CF%83%CE%BA%CF%8D%CE%BB%CE%BF%CF%85.html

Πλύσιμο κουκούλας και μηχανής και ψεκάζεις ανά βδομάδα την κουκούλα και γυρω απο το σημείο για να απωθείς τα ζωάκια χωρίς να τους κανεις κακό.:beer:

Black Mamba
12/02/2014, 10:07
Παιζει επισης και το ξυδι...:D

Pan (dvs)
12/02/2014, 13:09
Κατουρα την και εσυ κανα δυο φορες.Θα μπερδευτουνε και λογικα θα πανε αλλου.

Dbnn
13/02/2014, 13:28
Ημουν κατοχος 2 dobermann. ξερω απο κατουρημα.. χαχα. θα παρεις ενα αδειο μπουκαλι αζαξ και θα ανακατεψεις νερο με πιπερι. ψεκαζεις εκει που δεν θες να κατουρανε και ηρεμησες.

panosmatz
13/02/2014, 14:13
Ημουν κατοχος 2 dobermann. ξερω απο κατουρημα.. χαχα. θα παρεις ενα αδειο μπουκαλι αζαξ και θα ανακατεψεις νερο με πιπερι. ψεκαζεις εκει που δεν θες να κατουρανε και ηρεμησες.

Σωστός !!!

PetranGR
16/02/2014, 03:39
ίσχύει και για γάτες;
Μέσα στην αυλή μου απο το δίπλα σπίτι επειδή είναι αφημένο εδώ και χρόνια έρχονται γάτες,και κατουράνε κουκούλα και μηχανή μαζί.

Η λύση με μπουκαλάκι του αζάξ με πιπέρι και νερό πιάνει και σε αυτές;

daz
16/02/2014, 12:36
ίσχύει και για γάτες;
Μέσα στην αυλή μου απο το δίπλα σπίτι επειδή είναι αφημένο εδώ και χρόνια έρχονται γάτες,και κατουράνε κουκούλα και μηχανή μαζί.

Η λύση με μπουκαλάκι του αζάξ με πιπέρι και νερό πιάνει και σε αυτές;

Οι γάτες δεν κατουράνε κουκούλες και μηχανές. Οι γάτες κατουράνε όπου μπορούν να σκάψουν και μετά το παραχώνουν. Στην κουκούλα και στην μηχανή πάνε λόγο ζέστης.

Οπότε μπορείς να βάλεις έναν ανεμιστήρα και να ησυχάσεις. :lol:

PetranGR
16/02/2014, 18:36
Οι γάτες δεν κατουράνε κουκούλες και μηχανές. Οι γάτες κατουράνε όπου μπορούν να σκάψουν και μετά το παραχώνουν. Στην κουκούλα και στην μηχανή πάνε λόγο ζέστης.

Οπότε μπορείς να βάλεις έναν ανεμιστήρα και να ησυχάσεις. :lol:

σκυλί δεν μπαίνει στην αυλή 10000000 % ,μόνο γάτες μπορούν να μπούν απ οτις τρύπες στα κάγκελα.

Συνήθως γίνεται νύχτα,και αφήνουν στην ζάντα πάνω υγρά και στην κουκούλα,και όταν ζεσταίνετε ο κινητήρας.............δεν θες να μυρισεις πως μυρίζει!!!!!!

Για αυτο πως μπορώ να κάνω την τράμπα και να διορθωθεί το κακο;

Pan (dvs)
16/02/2014, 18:49
Οι γάτες δεν κατουράνε κουκούλες και μηχανές. Οι γάτες κατουράνε όπου μπορούν να σκάψουν και μετά το παραχώνουν. Στην κουκούλα και στην μηχανή πάνε λόγο ζέστης.

Οπότε μπορείς να βάλεις έναν ανεμιστήρα και να ησυχάσεις. :lol:

Οι αρσενικες γατες (για συντομια γατοι) κατουρανε την περιοχη τους ,για να την οριοθετησουνε.
καβουνε μονο για το χονδρο τους.:)

daz
16/02/2014, 18:51
σκυλί δεν μπαίνει στην αυλή 10000000 % ,μόνο γάτες μπορούν να μπούν απ οτις τρύπες στα κάγκελα.

Συνήθως γίνεται νύχτα,και αφήνουν στην ζάντα πάνω υγρά και στην κουκούλα,και όταν ζεσταίνετε ο κινητήρας.............δεν θες να μυρισεις πως μυρίζει!!!!!!

Για αυτο πως μπορώ να κάνω την τράμπα και να διορθωθεί το κακο;

Βάλε σε ένα σημείο της αυλής άμμο. :lol:

Η ζάντα και η κουκούλα ζεσταίνεται μαζί με τον κινητήρα?

Θέλω να δω γάτα να κατουράει ζάντα!!! :lol: Πετράν το μόνο που μπορεί να αφήσει μια γάτα επάνω στη μηχανή σου είναι τρίχες. Ότι και να κάνεις θα πηγαίνει εκεί γιατί της αρέσει η ζέστη απ' τον κινητήρα.

daz
16/02/2014, 18:53
Οι αρσενικες γατες (για συντομια γατοι) κατουρανε την περιοχη τους ,για να την οριοθετησουνε.
καβουνε μονο για το χονδρο τους.:)

E τότε μπορεί απλά να αλλάξει την θέση που παρκάρει τη μηχανή. :lol:

PetranGR
16/02/2014, 18:54
Βάλε σε ένα σημείο της αυλής άμμο. :lol:

Η ζάντα και η κουκούλα ζεσταίνεται μαζί με τον κινητήρα?

Θέλω να δω γάτα να κατουράει ζάντα!!! :lol: Πετράν το μόνο που μπορεί να αφήσει μια γάτα επάνω στη μηχανή σου είναι τρίχες. Ότι και να κάνεις θα πηγαίνει εκεί γιατί της αρέσει η ζέστη απ' τον κινητήρα.

όλη η αυλή είναι γεμάτη χώμα,ακόμα και το δέντρο που την παρκάρω δίπλα για να την κλειδώνω κτλ. έχει χώμα απο κάτω.
Όχι βρε,εννοώ όταν παρκάρω την νύχτα και την σκεπάζω είναι όσο να'ναι ζεστή,οπότε συνήθως τότε πηγαίνουν σίγουρα γάτες.Στις ζάντες ακόμα και στην άκρη του λάστιχου είναι κατουρημένα κάθε βράδυ. Κάθε πρωί πάλι νερό κτλ. τι στο καλό ;

δεν διαφωνώ οτι έρχονται για την ζέστη,εδώ τις βλέπω πάνω στο καπό του αυτοκινήτου να αράζουν ...

(οι άτιμες ανέβηκαν στην σέλα μου,και έχω 4 τρύπες απο νύχια ... γμτ!)

Pan (dvs)
16/02/2014, 18:55
E τότε μπορεί απλά να αλλάξει την θέση που παρκάρει τη μηχανή. :lol:

Η να μαθει να ζει, με το δυσοσμο προβλημα του.Μια συνηθεια ειναι.:D

makaros33
16/02/2014, 19:00
σκυλί δεν μπαίνει στην αυλή 10000000 % ,μόνο γάτες μπορούν να μπούν απ οτις τρύπες στα κάγκελα.

Συνήθως γίνεται νύχτα,και αφήνουν στην ζάντα πάνω υγρά και στην κουκούλα,και όταν ζεσταίνετε ο κινητήρας.............δεν θες να μυρισεις πως μυρίζει!!!!!!

Για αυτο πως μπορώ να κάνω την τράμπα και να διορθωθεί το κακο;


δεν είναι γάτα φίλε μου άλλα αρουραίος και έρχεται εκει για την ζεστη , η γάτα εαν δεν σκάψει το χωμα δεν κανει τοιποτα

makaros33
16/02/2014, 19:03
Παιζει επισης και το ξυδι...:D

μόνο εαν την ψεκασης με απλο ξύδι (χωρις αλλα αρώματα μεσα) θα βρης την ησυχία σου τιποτα ποιο δυνατο απο ενα παλιοξιδο και αν ειναι και χυμα (πουλιετε απο παραγωγους κρασιου) ειναι ακομα ποιο καλο

IRA57
16/02/2014, 19:09
Μπορεις να τις στειρωσεις...και θα σταματησει το σημαδεμα και δεν θα ελατωθουν τα γατακια που γινονται αλοιφη στο δρομο...

SHOOTER045
16/02/2014, 19:14
όλη η αυλή είναι γεμάτη χώμα,ακόμα και το δέντρο που την παρκάρω δίπλα για να την κλειδώνω κτλ. έχει χώμα απο κάτω.
Όχι βρε,εννοώ όταν παρκάρω την νύχτα και την σκεπάζω είναι όσο να'ναι ζεστή,οπότε συνήθως τότε πηγαίνουν σίγουρα γάτες.Στις ζάντες ακόμα και στην άκρη του λάστιχου είναι κατουρημένα κάθε βράδυ. Κάθε πρωί πάλι νερό κτλ. τι στο καλό ;

δεν διαφωνώ οτι έρχονται για την ζέστη,εδώ τις βλέπω πάνω στο καπό του αυτοκινήτου να αράζουν ...

(οι άτιμες ανέβηκαν στην σέλα μου,και έχω 4 τρύπες απο νύχια ... γμτ!)

ΔΕΝ θα ειναι γατοι...........
αλλα γατες θυληκες-θυληκα
κατι θα μυριζουν στην σελα σου για αυτο ερχονται........:smokin:

PetranGR
16/02/2014, 19:18
χαχαχα σαχλέ ! :P :P :D

Δηλαδή με ξύδι λέτε να κάνει δουλειά; παίζει και αρουραίος γιατί απο δίπλα είναι εγκαταλελημένο σπίτι,αλλά δεν έχω δεί τόσα χρόνια ποτέ,αρουραίο ...

όσο για τα υπόλοιπα ότι και αν είναι και δυνοσαύρος,μας κάνει το ξύδι;;; να ρίξω εκεί τριγύρω;;;;

daz
16/02/2014, 19:21
χαχαχα σαχλέ ! :P :P :D

Δηλαδή με ξύδι λέτε να κάνει δουλειά; παίζει και αρουραίος γιατί απο δίπλα είναι εγκαταλελημένο σπίτι,αλλά δεν έχω δεί τόσα χρόνια ποτέ,αρουραίο ...

όσο για τα υπόλοιπα ότι και αν είναι και δυνοσαύρος,μας κάνει το ξύδι;;; να ρίξω εκεί τριγύρω;;;;

Πάντως αν είναι αρουραίος, η λύση σου είναι γάτα. :lol:

PetranGR
16/02/2014, 19:22
Πάντως αν είναι αρουραίος, η λύση σου είναι γάτα. :lol:

χαχαχαχααχα,αυτό δεν το σκέφτηκα !!! :P

Το ξύδι μας κάνει ρε παιδιά,να μπουκώσω την αυλή αύριο στο ξύδι;;;

daz
16/02/2014, 19:36
Μανία με το ξύδι!

Ρε αγόρι αν είναι ποντικός, πάρε γάτα.
Αν είναι γάτα, πάρε σκύλο.
Αν είναι σκύλος, τότε ρίξε ξύδι.

PetranGR
16/02/2014, 19:47
Μανία με το ξύδι!

Ρε αγόρι αν είναι ποντικός, πάρε γάτα.
Αν είναι γάτα, πάρε σκύλο.
Αν είναι σκύλος, τότε ρίξε ξύδι.


εεε πως θα ξερω αν ειναι αρουραιος η γατα;
σκυλος δεν ειναι 100 %,δεν χωραει να μπει στην αυλη απο εξω προς τα μεσα.

Μονο γατα που εχω δει αρκετες ή αρουραιος που δεν εχω δει ποτε.

SHOOTER045
16/02/2014, 19:47
στο subaru(ειδικα οταν ειναι ζεστο)ερχοταν γατα και καθοτανε ακριβως στην εισαγωγη του ιντερκουλερ
και ειναι και ανθρακονημα...........
μετα απο μερικες γρατζουνιτσες
εριχνα ενα πανι και σταματησε να ερχεται
τωρα για ποντικια-αρουρια αν εχεις υποψια βαλε καμμια παγιδα
για ολα τα υπολοιπα παρε ενα πιτ-μπουλ
και φυλακας θα ειναι
και θα διωχνει σκυλια
και θα διωχνει γατες......:smokin:

virus
16/02/2014, 21:05
σκορπιστε μπαλακια ναφθαλινης κι αφηστε ησυχα τα ξυδια :)

PetranGR
16/02/2014, 21:32
σκορπιστε μπαλακια ναφθαλινης κι αφηστε ησυχα τα ξυδια :)

πιάνει; να πάω να αγοράσω αν είναι ... :P

virus
16/02/2014, 21:36
δεν χανεις να δοκιμασεις. σε μενα επιασε παντως :)

PetranGR
16/02/2014, 22:00
δεν χανεις να δοκιμασεις. σε μενα επιασε παντως :)

να χαρώ τα αγόριμ ! Αύριο κιόλας θα το κάνω ;)

daz
16/02/2014, 22:46
να χαρώ τα αγόριμ ! Αύριο κιόλας θα το κάνω ;)

To νου σου λορδε. Σ' αυτό το φόρουμ που η βαρβατίλα περισσεύει τέτοιες εκφράσεις παρεξηγούνται εύκολα. :p

PetranGR
17/02/2014, 19:08
To νου σου λορδε. Σ' αυτό το φόρουμ που η βαρβατίλα περισσεύει τέτοιες εκφράσεις παρεξηγούνται εύκολα. :p

μάλιστα σουπιά!

virus
17/02/2014, 20:10
οχι αδικα το παρατσουκλι σουπιας. ολο στο πονηρο το μυαλο του :p

PetranGR
17/02/2014, 20:40
οχι αδικα το παρατσουκλι σουπιας. ολο στο πονηρο το μυαλο του :p

δηλαδή τι να πεί και για το avatar σου κιόλας....

SHOOTER045
17/02/2014, 20:42
Το χε καημο να γινει γυναικολογος
Γι αυτο και το αβαταρ....

daz
17/02/2014, 20:45
οχι αδικα το παρατσουκλι σουπιας. ολο στο πονηρο το μυαλο του :p

Αδικα άδικα.. Εγώ είμαι αθώος. Εκείνος ο vaska φταίει που μου βγήκε το όνομα και η παρ' αρείω δικηγορέσα.



δηλαδή τι να πεί και για το avatar σου κιόλας....

:lol:

daz
17/02/2014, 20:48
Το χε καημο να γινει γυναικολογος
Γι αυτο και το αβαταρ....

Δεν το έπιασες ρε scooter45? Στο nick του αναφερόταν προφανώς. :smokin:

Pan (dvs)
17/02/2014, 20:53
Ψωφατε για τζερτζελε ρε καλοπαιδα.:beer:

virus
17/02/2014, 21:07
οριστε σουπια μπαχαλο κι εδω :bawl:

PetranGR
17/02/2014, 21:12
Το χε καημο να γινει γυναικολογος
Γι αυτο και το αβαταρ....

χαχαχαχχαχαχαχχαχαχαχααχαχ,μπάχαλο και εδώ ρε παιδιά;

IRA57
17/02/2014, 21:12
σκορπιστε μπαλακια ναφθαλινης κι αφηστε ησυχα τα ξυδια :)

τα οποια ειναι δηλητηριο και αν τα φαει γατα θα πεθανει...μονο μεγαλοι λακαμαδες τα κανουν αυτα...

PetranGR
17/02/2014, 21:15
τα οποια ειναι δηλητηριο και αν τα φαει γατα θα πεθανει...μονο μεγαλοι λακαμαδες τα κανουν αυτα...

ε ,τότε τι να βάλω;

virus
17/02/2014, 21:18
δεν υπαρχει περιπτωση να φαει. μονο η μυρωδια την απωθει. κι ειναι εντονη που να φτασει το μπαλακι.

IRA57
17/02/2014, 21:20
Μπορεις να βαλεις τα μπαλακια ναφθαλινης σε ενα κουτι κοκα-κολα/πεπσι/φαντα/κτλ.
(τωρα το γκουγκλαρα, δεν το εχω κανει)

virus
17/02/2014, 21:25
κι εκτεθειμενα να τα εχεις δεν παει η γατα.

εγω προσωπικα εχω σπιτι μου 3 γατες. χωρια τις αδεσποτες που τριγυρνανε εδω. οι δυο κοιμουντε στο σπιτι μου το βραδυ. ο αλλος ειναι ολιγον αγριος. αν ειχε φαει ναφθαλινη καμια γατα μου δεν θα εβγαινα εδω δημοσια να πω κατι ανευθυνο. και καταλαβαινω την φιλοζωια σου ενα δικιο τοχεις :beer:

SHOOTER045
17/02/2014, 22:01
Μπορεις να βαλεις τα μπαλακια ναφθαλινης σε ενα κουτι κοκα-κολα/πεπσι/φαντα/κτλ.
(τωρα το γκουγκλαρα, δεν το εχω κανει)

Ψιτ
Οι γατες δεν ειναι δακος της ελιας

IRA57
18/02/2014, 05:29
Ψιτ
Οι γατες δεν ειναι δακος της ελιας

e??

SHOOTER045
18/02/2014, 08:46
Τετοια μπουκαλια με ναφθαλινη βαζουν στις ελιες

daz
18/02/2014, 18:19
e??


Εσύ ξέρεις για το blowby εμείς τη θεραπεία για τον δάκο. Εμ πως?!! :lol:

virus
18/02/2014, 18:52
σουπια τοχεις δοκιμασει για τον δακο; σαν να ξερεις πολλα εσυ περι δακου :hmm:

SHOOTER045
18/02/2014, 19:02
Εδω ελαιοπαραγωγος στις παραλιες Του παγασητικου....





Και οχι μονο

......
.