PDA

View Full Version : Kawasaki Vulkan vs Yamaha Midnight Star?



mellitacas
13/02/2014, 10:02
Καλημέρα σας, είμαι στο ψάξιμο για να αλλάξω τη μηχανή μου (Yamaha Dragstar 650 Classic) και είμαι μεταξύ του Kawasaki Vulkan 1700 Classic και του Yamaha Midnight Star 1300. Ποιο θα μου προτείνατε από τα δύο; Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

GFawkes
13/02/2014, 10:06
Αν δεν σε πειραζουν τα τελη των 265€, πηγαινε για το Καβα...

πολυ καλυτερο και ομορφοτερο απο το Σταρ.
Αλλιως με 135€ που ειχει το 1300 εχεις και παλι μια μοτερουκλα, σε λιγοτερο ελκυστικο πακετο(υποκειμενικο)

mellitacas
14/02/2014, 10:26
Δεν έχω θέμα με τα τέλη, αρκεί να γουστάρω το μηχανάκι μου... Ένας φίλος μου είπε για τη Royal Star 1300 ως εναλλακτική πρόταση της Midnight Star... και παίζει και η HD Road King Classic (μεταχειρισμένη)... τι να διαλέξω;

GFawkes
14/02/2014, 11:31
Αδελφε Μεταλα μου....

σε αυτα τα μηχανακια το πρωτ-και ισως μονο- που μετραει ειναι κ@#λα....
ποιο σου αρεσει...αυτο θα παρεις αρκει να το φτανει η τσεπη σου...
Προσωπικα θεωρω την HD Road King Classic απο τις ποιο ομορφες μοτο ever....
Αν κανεις πολλα χλμ ειναι λιγο αλμυρη στα σερβις....οποτε κοιτα την καβασω που ειναι πιστο και αξιοπιστο αντιγραφο...δεν σπαει δεν χαλαει, αλλα αν σπασει κατι θα περιμενεις το βαπορι απο τζαπαν....
Ανταλλακτικα χαρλευ υπαρχουν πολλα σε τιμες για ολα τα γουστα...το ebay να ναι καλα....

GFawkes
14/02/2014, 11:33
Για να σε ψησω λιγο

http://www.hdwallpaperfans.com/wp-content/uploads/2013/01/Harley-Davidson-Road-king-Classic.jpg

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
14/02/2014, 13:25
καβασακι δαγκωτο. όταν μετα από 30-40 χρωνια χρειαστη σερβις η κατι αλλο....... πιος ζει πιος πεθαινη μεχρι τοτε.
εωσ τοτε βενζινη λαδια φιλτρα και μπουζι. Α! και τακακια για τα φρενα που και που.....

Pan (dvs)
14/02/2014, 13:41
Εσυ δεν μας ειπες.Ποιο σου καθεται στο ματι?

mellitacas
14/02/2014, 14:08
Εσυ δεν μας ειπες.Ποιο σου καθεται στο ματι?

Εγώ είμαι ερωτευμένος με τo Road King, από τότε που πρωτοβγήκε το είχα στο μάτι, αλλά με τα οικονομικά μου, απαγορευμένος καρπός... τώρα κατάφερα και μάζεψα ένα ποσό και μπορώ να το χτυπήσω, μεταχειρισμένο προφανώς... απλά, θέλω να έχω όλες τις επιλογές ανοιχτές...

Pan (dvs)
14/02/2014, 14:22
Εγώ είμαι ερωτευμένος με τo Road King, από τότε που πρωτοβγήκε το είχα στο μάτι, αλλά με τα οικονομικά μου, απαγορευμένος καρπός... τώρα κατάφερα και μάζεψα ένα ποσό και μπορώ να το χτυπήσω, μεταχειρισμένο προφανώς... απλά, θέλω να έχω όλες τις επιλογές ανοιχτές...

Χε..ε τις αλλες επιλογες.Ολες εχουνε κουσουρια και αδυναμιες.Τουλαχιστον παρε αυτη που σε φτιαχνει και ειναι πιο κοντα στο πορτοφολι σου. :beer:

CustomBoy
14/02/2014, 14:51
επισης να πώ οτι στα ιδια λεφτα(αν καταλαβα καλά που παίζει το kawa 1700cc) μπορείς να βρείς και το iron 883 (απο 2009 και μετα) το οποιο θεωρω πολυ ομορφο και πρακτικο μηχανακι...


κατα τα αλλα υπάρχουν κ αλλα μεγαλα custom μηχανάκια παραπλησια(οπως πχ honda shadow 1300) ...

απλα να σκεφτείς κατα πόσο θα σε ''βολεψει'' αυτος ο ''ογκος'' στη μετακινηση σου

intruder
14/02/2014, 18:50
μεταχειρω κ χαρλευ δαγκωτο.στο αμερικα οσο πιο παλιο/μεταχειρω τοσο πιο πολυ η αξια του ανεβαινει

Pardalotzatziki
15/02/2014, 12:08
Φιλε αν γουσταρεις την Road King και μπορεις να την παρεις.....μη το σκεφτεσαι...
Τα Sportster ειναι σουπα....καμια σχεση με Big twin...
Μολις νιωσεις λιγο κραδασμο και ακουσεις ηχο απο big twin...δεν εχει επιλογη...αν την κανεις και βολτα και βαλεις μια πεμπτη, η ροπη μονο φτανει αεροπλανο να σε κανει(που λεει το κωλοτραγουδο)...

Τι χρονια ειναι η Road king?

mellitacas
15/02/2014, 12:13
Φιλε αν γουσταρεις την Road King και μπορεις να την παρεις.....μη το σκεφτεσαι...
Τι χρονια ειναι η Road king?

Μόλις καταφέρω να σπρώξω το μοτόρι που έχω τώρα, Θα κοιτάξω να βρω καμιά καλή ευκαιρία για Road King, μοντέλο του 2009 και μετά... Ελπίζω να τα καταφέρω και τα δύο... Ευχαριστώ για τη βοήθεια παίδες!

Pardalotzatziki
15/02/2014, 12:18
Γιατι οχι παλιοτερες?

Κοιτα και καμια Electra....το ιδιο ειναι...
Δεν ειναι και κανενα ιδιαιτερο μοντελο η Road king..
Η Electra Glide classic ειναι ιδια...απλα εχει σκληρες βαλιτσες...

MG-KTiNoS
15/02/2014, 12:31
σπαμ ον

Δες και το Μοτο γκουτσι καλιφόρνια

mellitacas
16/02/2014, 00:07
Γιατι οχι παλιοτερες?

Κοιτα και καμια Electra....το ιδιο ειναι...
Δεν ειναι και κανενα ιδιαιτερο μοντελο η Road king..
Η Electra Glide classic ειναι ιδια...απλα εχει σκληρες βαλιτσες...

Γιατί το 2009, η HD άλλαξε το σκελετό και είναι πολύ καλύτερος από τον παλιό, έτσι διάβασα στα reviews...

Η Electra έχει τα fairing μπροστά με τα όργανα και τις πλαστικές βαλίτσες... μου τη δίνει αυτό το στυλ... για μένα, άλλο touring, άλλο cruising... Ή Road King, ή Softail... εκεί είμαι...

intruder
18/02/2014, 23:43
softail πιο αλητικη,κουκλαρα