PDA

View Full Version : Βαλίτσες και tankbag για CBF-250



ThM
31/05/2005, 23:10
Ρε παιδιά επειδή σκέφτομαι να αρχίσω "οργανωμένες" εκδρομές...μήπως μπορείτε να μου προτείνετε τίποτα tankbags, tailbags ή σαμάρια(δεν με ενθουσιάζουν ιδιαίτερα τα σαμάρια) που μπορώ να αγοράσω(givi, colori κλπ); Τι είναι καλύτερο το μαγνητικό tankbag η το "κλασσικό"; Έχω ήδη μια κολομπαγκαζιέρα αλλά μου έχει κανει τη ζωή κόλαση γιατί συνέχεια ξεβιδώνει η σχάρα και χαλάει και πάρα πολύ το στυλ της μηχανής.

oulas
01/06/2005, 00:44
Δες στο: www.colori.net (http://www.colori.net)

Μπαγκαζιερες GIVI θα βρεις σχεδον παντου. Για να δεις μοντελα:
http://www.givi.it/

Εγω παραγγειλα ασημενιο CBF 250, με 45 lt ασημενια - μαυρη μπαγκαζιερα GIVI. Την Παρασκευη θα το εχω λογικα, οποτε απο εβδομαδα θα ποσταρω pics, να δειτε πως δειχνει. Μην ρωτησης τιμη για την μπακαζιερα που πηρα, καθως ηταν δωρο.


:beer:

johnpan
01/06/2005, 10:08
μπαγκαζιέρες GIVI είναι καλές αλλά ακριβές ρε παιδί μου, εγω δε θα έπαιρνα

βάση για το cbf μπορείς να πάρεις είτε της honda (70E) είτε μια ελληνική που εχω δει πιο φτηνή αλλά λίγο άσχημη, σα σχάρα είναι για μπριζόλες!

Εγώ έχω ένα πολύ καλό μαγνητικό tankbag της Oxford που με έχει συνοδέψει παντού με όλες τις ταχύτητες που μπορώ να πιασω χωρίς να κάνει κιχ.

oulas
01/06/2005, 11:06
Το μαγαζι που παραγγειλα την CBF μου ειπε 30 ευρο για την σχαρα.
Λες να ειναι αυτη αλλα ... μπριζολε;

ThM
01/06/2005, 12:20
Ρε παιδιά ευχαριστώ αλλά σας είπα ότι ΗΔΗ έχω σχάρα-μπαγκαζιέρα GIVI και έχω μαρτυρήσει λόγω των προβλημάτων που μου παρουσιάζει!!! Τώρα θα ενδιαφερόμουν πιο πολύ για κανα tankbag ή tailbag. Johnpan μου είπες ότι έχεις Oxford tankbag...που μπορώ να βρω oxford προιόντα(κατά προτίμηση κέντρο);;;

johnpan
01/06/2005, 12:55
Θα εκπλαγείς, αλλά Oxford βρίσκεις και σε Καρφουρ και σε Πράκτικερ.

Αυτό όμως δεν έχει να κάνει με την ποιότητά τους, εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Αν θες τη γνώμη μου μην πάρεις κανένα πολύ μεγάλο. Πάρε ένα μαγνητικό μεσσαίου μεγέθους.

oulas
31/07/2005, 14:10
Εχω εγω 42lt, οι βαση ειναι πολυ καλη, και βιδωνει με 4 μεγαλες βιδες σε 4 σημεια κατω απο την σελα στο σασι. Ειναι παρα πολλη γερη, δεν θα εχεις κανενα προβλημα!

johnpan
31/07/2005, 15:12
ούλα πόσο την πήρες τη βάση και από που? είναι της honda ή άλλης εταιρείας? εμένα μου είπαν 45Ε αλλά δεν την έχω δει...

oulas
31/07/2005, 15:33
σε καλυψα;


20790

ΙΠΠΕΑΣ
01/08/2005, 14:13
Άψογος :D

oulas
01/08/2005, 19:08
ρε συ jonpan, τωρα ειδα την ερώτησή σου.

Η σχαρα που εχω την πηρα απο το Βυνιο μαζι με την μηχανη στην καλλιθεα και ειχε αν θυμαμαι καλα καπου στα 40 - 45 ευρο. Δεν πρεπει να ειναι της Honda. Μετα που θα κατεβω κατω θα σου πω αν λεει τιποτα πανω της.

Αυτη ειναι η πρωτη φωτο δημοσιευω απο το μωρο μου. Θελουν ολες οι φψτο επεξεργασια γιατι ειναι μεγαλες και αυριο φευγω μεχρι 20 Αυγουστου για διακοπες!


20874

oulas
01/08/2005, 19:10
Διαφωτιστηκες παραπονεμενε μου;:smilea:

johnpan
01/08/2005, 20:31
περίπου κολλητέ, ευχαριστώ. Η σχάρα είναι χωρίς το πιάτο ε? το πιάτο το παίρνεις με τη βαλίτσα ή με τη σχάρα? κάνε άλλο ένα κόπο να απαντήσεις...

ΙΠΠΕΑΣ
01/08/2005, 20:43
Εχω πάρει δύο μπαγαζιέρες στο παρελθόν και στις δύο περιπτώσεις η βάση της μπαγαζιέρας που εσύ λες πιάτο την παίρνες μαζί με τη μπαγαζιέρα και όχι με τη σχάρα.
;)

oulas
01/08/2005, 21:17
Γιαννη το πιατο :rotflmao: :rotflmao: παει μαζι με την μπαγκαζιερα και την κουταλα! Κανενας κοπος κολητε!

oulas
01/08/2005, 21:19
Σου προτεινω να παρεις μεταλικη μπαγκαζιερα, ειναι πιο ακριβη βεβαια, και μετα πολυ φθηνα με κανα 20 ευρο μπορεις να την δωσεις να στην βαψουν στα χρωματα της μηχανης σου. Εγω εβαλα μια κακασχημη πλαστικουρα!

johnpan
01/08/2005, 21:34
είστε όλοι βλάκες , εμένα πιάτο μου το είπανε. Να πάω να τους σπάσω τη βιτρίνα που με κάνανε ρόμπα? Τι να κάνω? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Πάντως λεφτά για πολυτέλειες και μεταλλικές δεν έχω, την πιο μικρή και φτηνή θα πάρω, γιατί στην κατάστασή μου και το 5ευρο μετράει...

:bawl:

oulas
01/08/2005, 22:06
Να παρεις μια η οποια να χωραει τουλαχιστον το κρανος σου και την κλειδαρια σου, να μην τα κουβαλας μια ζωη!


Givi 42lt μαυρη πλαστικη. Δεν ξερω τιμη, ηταν δωρο!


20885

ΙΠΠΕΑΣ
01/08/2005, 23:26
Εγώ έχω τη συγκεκριμένη από παλαιότερο μηχανάκι αλλά πρέπει να της αλλάξω κλειδαριά γιατί μου έσπασε. Ηταν γερή μπαγαζιέρα αλλά το μόνο που δεν μου αρέσει είναι ότι για να την κλείσεις πρέπει να τη κλειδώσεις με το κλειδί, ενώ κάποιες sHAD κλείνουν με ένα περίεργο τρόπο χωρίς να είσαι υποχρεωμένος να τις κλειδώσεις (π.χ αν είσαι σε κανένα χωριό οπότε δεν θέλεις να πολυκλειδώνεις )

Alexander
02/08/2005, 15:26
Η σχάρα που αναφέρετε είναι ελληνικής κατασκευής.

ΙΠΠΕΑΣ
02/08/2005, 20:48
Μαλλον η GIVI είναι και είναι Ιταλικής προέλευσης

SnakeMJK
03/08/2005, 09:00
Τσίμπησα ένα tankbag χθες της Givi... Πολύ γαμάτο! Το προτείνω ανεπιφύλακτα στους ταξιδιάρηδες. Σύντομα photos :P

SnakeMJK
12/09/2005, 12:36
επειδή μου ζήτησαν κάποια παιδιά φώτο του tankbag μου... here u are...

http://dap.rage3d.gr/snake/givibag.jpg

oulas
12/09/2005, 12:41
Μεγαλο ειναι ε;;; Δες σε εμποδιζει οταν οδηγας;

SnakeMJK
12/09/2005, 20:35
Είναι "κανονικό" σε μέγεθος.. Χωράει αυτά που χρειάζομαι καθημερινά, όπως κλειδιά/λεφτά/πραματάκια, πολλα βιβλία, το λουκέτο δισκοφρένου, κλπ
Επίσης, σε μικρά ταξιδάκια που έκανα μέσα στο καλοκαίρι χώρεσε πολύ άνετα ρούχα για 3ήμερο (έχει φερμουάρ από πίσω που αυξάνει τον αποθηκευτικό χώρο κατά 40% εύκολα!).

Όχι δεν εμποδίζει.. Δεν το έχω αγγίξει ποτέ την ώρα που οδηγώ (εκτός αν ξαπλώσω πάνω του για κανα τελίκιασμα). Οι μαγνήτες είναι άριστοι, δεν έχει κουνηθεί ποτέ απ την αρχική του θέση, σε όσες λακούβες και να πέσω!

Είχα βρει κ ένα πιο μικρό... Σίγουρα πιο ωραίο εμφανισιακά, κ πιο ελαφρύ (το δικό μου είναι αρκετά βαρύ, ακόμα και άδειο, λόγω των 6 μεγάλων μαγνητών). Αλλά το πιο μικρό είχε 82 ευρώ κ δεν θα χώραγε τίποτα :p

oulas
12/09/2005, 22:39
Εγω εχω βαλει μπακαζιερα 42λτ, περνει 2 κρανοι, αλυσιδα, η ενα κρανος και αλλα πολλα πραγματα. Θα παρω tank bag, για ταξιδια ομως, για παραπανω χωρο. ποσα lty χωρο ειναι το δικο σου;

SnakeMJK
13/09/2005, 17:09
Δεν έχω ιδέα πόσα λίτρα χώρου είναι... Ένα κράνος το χωράει σίγουρα... Δεύτερο με τίποτα. Μπαγκαζιέρα σε naked; Μπααα...


23687

oulas
13/09/2005, 18:23
Απο οσα CBF250 χω δει σε ολη την Αθηνα, μονο το δικο μου εχει μπακαζιερα!

Rezeguet
13/09/2005, 20:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
Μπαγκαζιέρα σε naked; Μπααα...

γιατι δηλαδη τανκ πατ σε νεικεντ ειναι καλυτερο?

:rotflmao: :rotflmao:



Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
Απο οσα CBF250 χω δει σε ολη την Αθηνα, μονο το δικο μου εχει μπακαζιερα!


εμ ναι και τι συμπερασμα βγαζουμε απο αυτο?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Σημ: οι ερωτησεις ειναι καθαρα ρητορικες μην τις απαντησετε
:rotflmao: :rotflmao:

oulas
13/09/2005, 20:27
εμ ναι και τι συμπερασμα βγαζουμε απο αυτο?

Οχι μικρε μου ειρωνα θα απαντησω. Βγαζουμε συμπερασμα οτι υπαρχουν ελαχιστα λογικοι ανθρωποι, που δεν χρειαζετε να κουβαλανε παντου το κρανος τους, λες και ειναι το σκυλακι τους, κουβαλανε μια αλυσιδαρα 1.70ψμ 11 χιλιοστα παχος και εχουν το κεφαλι τους ησυχο.


Τι διαφορα εχει ρε φιλε αν ειναι γυμνο, η αν ειναι κανα on off; Αν βαλεις ενα κλουβι σε οποιοδηποτε μηχανακι ασχημο θα φενεται.

Εμενα ομωε με εξθπηρετει πολυ, και βαζω ολα τα πραγματα μου εκει ανετα. Εσυ και πολυ αλλοι εισαι εγκαβλος, και σε νοιαζει πως θα βλεπουν οι αλλοι την μηχανη σου με την μπακαζιερα, και τετοιες πιπες...

Βαλτε και θα σας αρεσει....:wave2:

ΙΠΠΕΑΣ
14/09/2005, 02:48
Εγώ πάντως εαν τελικά το πάρω, θα βάλω και μπαγαζιέρα 42λτ και tankbag και θα τα χρησιμοποιώ ανάλογα με το που πάω και πόσες μέρες θα λείψω. Πάνω από την άνεση και την πρακτικότητα βάζω μόνο την ασφάλεια. Το καλοκαίρι είναι ωραίο το tankbag γιατί όπου και να πας τη μηχανή την βλέπεις εκεί που κάθεσαι(πχ καφετέριες - εστιατόρια κτλ) ενώ το χειμώνα έχεις τη μπαγαζιέρα που κλειδώνει :p

oulas
28/09/2005, 11:35
Εγω την ειχα παρει απο Βυνιο, 40 μαζι με την αγορα την μηχανης (βάση και σχάρα). Βαλιτσα περνει οτι θελεις! Εγω εχω Givi 42lt.

H 28 λτ ειναι πολυ μικρη. Ισα που χωραει ενα κρανος και τπτ αλλο!


Απο την συναντηση μας στα Μεγαρα


24928

oulas
28/09/2005, 11:36
Φωτο απο κοντα τη σχαρη, και τη βαση της μπακαζιερας έχω βάλει στην προηγούμενη σελίδα

oulas
28/09/2005, 11:39
ΚΑι ενα απο το ιντερνερτ, με βαση που δεν ειναι σιγουρα ουτε απο kappa, ουτε απο givi.!:wave2:




24930

gpol
30/09/2005, 20:43
Ξέρει κανείς πόσο μπορεί να κοστίσει μια βαλίτσα αξιόλογης ποιότητας κομπλέ (βαση- σχάρα - βαλίτσα) ?

panoss25
06/10/2005, 22:25
:beer: Καλησπέρα είμαι καινούργιος CBFσκιάς και αγόρασα μια GIVI FLOW 35lit με βάση και σκάρα 140Є στον Δημητρόπουλο στην Μηχαλακοπούλου

Alexander
07/10/2005, 10:19
Καλώς ήρθες φίλε panoss25 :beer:

jasper
14/10/2005, 13:42
Μια ερώτηση για το tank cover. Είναι Bagster ή είναι Bagster like; Γιατί ούτε στο site της το έχει, ούτε σε μαγαζιά που φέρνουν Bagster το βρήκα, και ο αντιπρόσωπος της Bagster μου είπε ότι έχει μόνο για το CBF500. Στον (ένα δυστυχώς) αντιπρόσωπο της Honda στην Πάτρα δε θέλω να πάω, αλλά το βλέπω δύσκολο να τα έχει μόνο ο Σαρακάκης. Έχει κανείς γνώμη γι αυτό;

BILLY FILTH
14/10/2005, 17:04
φίλε jasper πήγαινε σε κάποιον αντιπρόσωπο και θα το βρεις. εκεί το βρήκα και εγώ (από ΑθήνΑ). Είναι αυθεντικότατο. Απλά πες στον αντιπρόσωπό σου αν δε το έχει να το παραγγείλει.

jasper
15/10/2005, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILLY FILTH
φίλε jasper πήγαινε σε κάποιον αντιπρόσωπο και θα το βρεις. εκεί το βρήκα και εγώ (από ΑθήνΑ). Είναι αυθεντικότατο. Απλά πες στον αντιπρόσωπό σου αν δε το έχει να το παραγγείλει.

Ευχαριστώ Billy Filth. Στον αντιπρόσωπο μου δεν πρόκειται να πάω παρά μόνο για το ένα ετήσιο Service που μένει μέχρι να βγω από την εγγύηση αλλά θα την βρω την άκρη. Μια εκδρομούλα στους γύρω νομούς είναι ότι πρέπει για το CBF. Να ξεμουδιάσει και λίγο από τις σφήνες και τα μποτιλιαρίσματα. Πάντως να ξέρετε ότι είστε πολύ τυχεροί Αθήνα - Θεσσαλονίκη που κάθε εταιρεία έχει πολλούς αντιπροσώπους. Εδώ μας γδέρνουν γιατί ξέρουν ότι δεν πρόκειται να πάμε αλλού.

Sapadak
15/10/2005, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasper
Ευχαριστώ Billy Filth. Στον αντιπρόσωπο μου δεν πρόκειται να πάω παρά μόνο για το ένα ετήσιο Service που μένει μέχρι να βγω από την εγγύηση αλλά θα την βρω την άκρη. Μια εκδρομούλα στους γύρω νομούς είναι ότι πρέπει για το CBF. Να ξεμουδιάσει και λίγο από τις σφήνες και τα μποτιλιαρίσματα. Πάντως να ξέρετε ότι είστε πολύ τυχεροί Αθήνα - Θεσσαλονίκη που κάθε εταιρεία έχει πολλούς αντιπροσώπους. Εδώ μας γδέρνουν γιατί ξέρουν ότι δεν πρόκειται να πάμε αλλού.

Jasper πηγαινε σε ΜΟΤΟ ΜΑRKET και ζητα το
(φανταζομαι οτι εχετε στη Πατρα)

Τιμη κοντα στο 100ρικο(πανω ,κατω)

Οσο για τα σερβις εχω διαβασει ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ενα χχαρτι(θα το σκαναρω και θα το βαλω) οτι ΕΦΟΣΟΝ το σερβις γινει σε συνεργειο απο μαστορα αδειουχο και ΕΦΟΣΟΝ μπουνε οτι οριζει η HONDA η εγγυηση ΙΣΧΥΕΙ


Οτι αλλο σου πουν ειναι ΜΠΟΥΡΔΕΣ

αυτΙα

jasper
15/10/2005, 22:42
Και αυτό μου είπε ότι υπάρχει μόνο για το CBF500. Και δεν είναι ότι θυμόταν λάθος, πήρε τηλέφωνο ο άνθρωπος. Τέλος πάντων.

Το MOTOMARKET ειναι το πρώτο που πήγα . Είναι από τα λίγα μαγαζιά εδώ που ξέρεις πόσο έχει κάθε πράγμα πριν μπεις μέσα. Στα πιο πολλά θα ρωτήσουν, θα δούν τι καιρό κάνει, αν δε 8ες απόδειξη, αν έχεις ξαναψωνίσει, αν είσαι και γείτονας και από καλή οικογένεια, 8α τα συνυπολογίσουν όλα αυτά και θα σου πουν τιμή τελικά.

Sapadak
17/10/2005, 08:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasper
Στα πιο πολλά θα ρωτήσουν, θα δούν τι καιρό κάνει, αν δε 8ες απόδειξη, αν έχεις ξαναψωνίσει, αν είσαι και γείτονας και από καλή οικογένεια, 8α τα συνυπολογίσουν όλα αυτά και θα σου πουν τιμή τελικά. [/B]

Ετσι ακριβως ειναι ΔΥΣΤΥΧΩΣ στην επαρχια!!!

latris mixanis
19/10/2005, 11:32
Εγώ θέλω να του πάρω μπάγκστερ.....
τανκ μπαγκ έχω ένα μικρό της κάππα!!

gcrook
19/10/2005, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Απο την συναντηση μας στα Μεγαρα

Ουπς το ξανακανα:blush:
Johnpan ξανα σορυ, και ξερεις τι να κανεις...με συνοπτικες....


26544

oulas
19/10/2005, 17:37
Η αλυσιδα μου ειναι.

Abus Granit Power Chain 37. 170cm μηκος, 12 mm παχος.
Δεικτης ασφαλειας 20. Το μεγαλυτερο της Abuς ειναι το 25.
Βαρος καπου στα 5 κιλα. Γι αυτο και εβαλα μπακαζιερα. Την κουβαλαω παντα!

latris mixanis
26/10/2005, 12:09
Βρήκα bagster στην Agio Moto με 102€ σε μαύρο και ασημί!

jasper
26/10/2005, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Βρήκα bagster στην Agio Moto με 102€ σε μαύρο και ασημί!

Διεύθυνση;

Sapadak
26/10/2005, 12:31
Και στο δικυκλο στη Λεωφ. Βουλιαγμενης εχει Bagster me 100 euro

latris mixanis
26/10/2005, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasper
Διεύθυνση;

Θηβών 464 τηλ 2105757706 :wave2:

Alchimistis
06/11/2005, 01:38
Πήρα σαμάρια της Colori 50 eyro για το τριήμερο θα βάλω και φωτό πολυ καλη συμπεριφορά πανω στο cbfaki... το συνιστώ

oulas
06/11/2005, 13:40
Τι ειναι τα Σαμαρια;

giannokia
06/11/2005, 18:17
ΕΓΩ ΕΒΑΛΑ ΤΟ BAGSTER ME 100 EYΡΩ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΩΣΤΑΣ HONDA CENTER

ledz
31/12/2005, 22:20
Χρονια πολλα σ'ολους!
οταν λετε bagster εννοειτε μονοκομματο να γατζωνει (ή με μαγνητες) στο ντεποζιτο? ή δερμάτινο καλυμμα μονιμα δεμενο και να δενεται πανω του τσαντα? γιατι εγω ψαχνω το δευτερο (μονιμο δέρμα κ να δενεται πανω τσαντα)...
Εχει κανεις ιδεα που μπορω να βρω?
Στο site της bagster εχει μονο για cbr125 k cb 500
Ξερει κανεις αν κανει του 500?

Αντε καλη χρονια!
... και καλα χιλιομετρα...

jasper
01/01/2006, 02:28
[i]Α
Εχει κανεις ιδεα που μπορω να βρω?
Στο site της bagster εχει μονο για cbr125 k cb 500
Ξερει κανεις αν κανει του 500?
[/B]

Καλή χρονιά σε όλους,

Την ίδια απορία είχα και γω, έλεγα μήπως είναι μαϊμού αφού δεν το έχει στο site. Παραδόξως το Bagster υπάρχει μόνο στις αντιπροσωπίες της HONDA (ούτε στο γαλλικό site της Bagster to έχει, ούτε ο εισαγωγέας). Κανείς άλλος μέχρι αρχές Δεκέμβρη δεν το είχε.

Δεν είναι με μαγνήτες, είναι μόνιμο και έχει αρκετή μανούρα να βγει ή έστω να ανασηκωθεί για να αεριστεί άμα μουσκέψει. Οπότε μην το βιάζεσαι, άστο για την άνοιξη. Όλοι οι φίλοι μου που ξέρω και εγώ το βγάζουμε το χειμώνα γιατί άμα βραχεί δε στεγνώνει εύκολα.

Επίσης δεν είναι το ίδιο με το CBF 500. Η τιμή του είναι γύρω στο κατοστάρικο. Κάποιος φίλος είχε σηκώσει στο φορουμ πριν μερικούς μήνες και πολύ καλές φωτογραφίες από το δικό του αν θες να το δεις πριν το αγοράσεις.

Alexander
01/01/2006, 14:12
Έχει βγει πράγματι bagster (δερμάτινο κάλυμμα ντεπόζιτου) για το 250.

Μπορείς να το βρεις και με 80€.

ΙΠΠΕΑΣ
01/01/2006, 14:17
Αλχειμιστή για πες μας τελικά τι είναι αυτά τα σαμάρια :lol: :lol:

Το μόνο που δεν έχω ακούσει για τις μηχανές, είναι να βγάλουν καμουτσίκι :lol: :rotflmao:

saki_tsan
13/02/2006, 03:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ

Το μόνο που δεν έχω ακούσει για τις μηχανές, είναι να βγάλουν καμουτσίκι :lol: :rotflmao:

:lol: :rotflmao: :lol: Αν δεν κανω λαθος,σαμαρια πρεπει να ειναι εκεινες οι διπλες τσαντουλες που μπαινουν στο πισω μερος της μηχανης :wave2:


36938

SnakeMJK
13/02/2006, 11:55
Μια φώτο από ένα cbf250 με σαμάρια θα ήταν ότι πρέπει... Επειδή ενδιαφέρομαι να πάρω και εγώ. Με την εξάτμιση δεν υπάρχει πρόβλημα; Μπορεί να κάτσει συνεπιβάτης;

saki_tsan
20/02/2006, 03:22
Φωτο εγω δεν εχω αλλα μπορω να απαντησω στην ερωτηση σου. εκεινη η επιφανεια που συνδεει τις δυο τσαντες ακουμπαει πανω στη σελα και ο συνοδηγοσ καθεται πανω στην επιφανεια αυτη (δεν ενοχλει δηλαδη!)... καλη φαση ειναι! τωρα να ακουμπαει στην εξατμιση δεν νομιζω,μονο αν ειναι κανενα πολυ χαμηλο μηχανακι! κ εχουν και μεγεθη αυτα,μπορεις να βαλεις κατι μικρο αν ειναι :wave2:

herc89
06/07/2014, 17:28
Πήρα σαμάρια της Colori 50 eyro για το τριήμερο θα βάλω και φωτό πολυ καλη συμπεριφορά πανω στο cbfaki... το συνιστώ

(Συνεχίζω στο ίδιο thread αν και 8 χρόνια μετά για να μην ανοίγω καινούριο) Καλησπέρα και από εμένα! Σκοπεύω να κάνω μια τετραήμερη εκδρομή με το cbf μου και καθότι θα έχω και συνεπιβάτιδα μόνο το bagster δεν αρκεί για όλα τα πράγματα που θέλω να πάρω μαζί. Σκέφτομαι για σαμάρια λόγω του μεγαλύτερου χώρου που προσφέρουν σε σχέση με μια μπαγκαζιέρα, ή βαλίτσα/ες για να κλειδώνει κιόλας. Τι λέτε? Υπάρχει κάποιος που να το έχει δοκιμάσει? Πρόταση για συγκεκριμένο μοντέλο/κατάστημα!

@Alchimistis είχες κανένα πρόβλημα στην οδική συμπεριφορά?

akis_trevor
06/07/2014, 17:42
το πλεονεκτημα με τα σαμαρια σε σχεση με την μπαγκαζιερα ειναι οτι και να πουλησεις το μηχανακι τα κρατας,πανε σε ολα τα μηχανακια και οποτε θες τα βαζεις(σε ταξιδι κλπ).
αντιστοιχα και τα μειονεκτηματα μπορεις να τα καταλαβεις.πχ θελουν καλο δεσιμο,αν κανεις μια διανυκτερευση και συνεχιζεις πρεπει να εισαι λυσε δεσε,δεν κλειδωνουν.....
νομιζω με 70-80 ευρω βρισκεις καινουργια,ισως να βρεις και σε μεταχειρισμενο κατι αξιολογο στο 50αρι πχ.

herc89
06/07/2014, 18:08
Σε ευχαριστώ @akis_trevor !

akis_trevor
06/07/2014, 18:14
τιποτα φιλος..:beer:

Billymuse
06/07/2014, 21:23
(Συνεχίζω στο ίδιο thread αν και 8 χρόνια μετά για να μην ανοίγω καινούριο) Καλησπέρα και από εμένα! Σκοπεύω να κάνω μια τετραήμερη εκδρομή με το cbf μου και καθότι θα έχω και συνεπιβάτιδα μόνο το bagster δεν αρκεί για όλα τα πράγματα που θέλω να πάρω μαζί. Σκέφτομαι για σαμάρια λόγω του μεγαλύτερου χώρου που προσφέρουν σε σχέση με μια μπαγκαζιέρα, ή βαλίτσα/ες για να κλειδώνει κιόλας. Τι λέτε? Υπάρχει κάποιος που να το έχει δοκιμάσει? Πρόταση για συγκεκριμένο μοντέλο/κατάστημα!

@Alchimistis είχες κανένα πρόβλημα στην οδική συμπεριφορά?

Υπάρχουν και σαμάρια μεταβλητού όγκου αλλα καλό ειναι να μη τα πολυ φορτώσεις γιατί θα πρέπει να έχες συνέχεια τον νου
σου μη και τυχόν πέσουν πάνω σε καμιά εξάτμιση και σου πάρει φωτιά κανα σώβρακο (όπως συνέβει σε εναν φίλο μου :lol:).
Σίγουρα θα υπάρχει μια μικρή διαφορά στη συμπεριφορά της μηχανής καθώς θα έχεις και δεύτερο άτομο αλλα μη φανταστείς οτι
θα ειναι και πολύ δύσκολο να πας το ταξιδάκι σου αρκεί να ρυθμίσεις το πίσω αμορτισέρ σου (αν παίρνει ρύθμιση).