PDA

View Full Version : Nordkapp και οικονομικά γίνεται;



Nikosgus
02/03/2014, 18:34
Αν υποθεσουμε πως ειμαστε με μια οικονομικη μοτο (nc 750) και διαλεξουμε στο gps διαδρομες χωρις διοδια και κοιμαμαι μονο σε καμπινκ και τρωω μανιταρια :tooth: τι μπατζετ θελω? πειτε μου κατι εφικτο γιατι το ονειρευομαι για αυτη τη ζωη οχι την επομενη

taisteal
02/03/2014, 18:37
Εχω την ιδια ακριβως απορια για του χρονου που το σχεδιαζω..
Δεν εχω κανει υπολογισμους ακομη,αλλα το δουλευω στο μυαλο μου..

amyroukai
02/03/2014, 18:38
Γιατί δεν το ξεκινας google maps αθηνα-nordcapp με επιστροφή, επιλογές δρόμοι χωρίς διόδια, οτι βγάλει το παίρνεις με κατανάλωση 4,3λ/100χλμ και να η απάντηση στις βενζινες.
Μετά ανοιγεις booking.com και κοιτάς μέσες άκρες τιμές δωματίων εκεί που θέλεις να κοιμηθεις...


επεξεργασία: το Viamichelin.com με αφετηρία Αθήνα και προορισμό Nordkapp βγάζει βενζίνες 504 ευρώ και διόδια 23. Δεν μπορεί να υπολογίσει διαδρομή χωρίς διόδια "due to a technical problem". 4951 χιλιόμετρα εκ των οποίων τα 2076 αυτοκινητόδρομοι. Επίσης δεν μπορεί να βγάλει ξενοδοχεία κλπ στην διαδρομή, λόγω τεχνικού προβλήματος. Μα κακό και αυτό...
Κατά τα φαινόμενα λοιπόν, ξεκινάς με ένα χιλιάρικο σε βενζίνες και ανεβαίνεις (να μην πω 1300 γιατί βάζεις και λάστιχα που θα τελειώσουν στο ταξίδι)

taisteal
02/03/2014, 19:21
Δεν τελειωνουν τα λαστιχα σε 10.000..
Περυσι εβαλα λαστιχα πριν ξεκινησω,και μετα απο 8.100 χλμ φουλ φορτωμενο γυρισα και εκανα αλλα 7000 χλμ πριν τα αλλαξω.
Οι βενζινες και το κοστος εξαρτωνται κατα πολυ απο το πως και το τι οδηγει ο καθενας,και με τι μεση ωριαια ταχυτητα.
Εγω π.χ δεν ταξιδευω ποτε πανω απο 90 χ.α.ω στο εξωτερικο,ειτε εθνικη ειτε επαρχιακο.

AUFGEBRACHT
02/03/2014, 19:24
Απάντηση στο ερώτημα δεν έχω, απλά ξέρω ότι η Νορβηγία είναι τραγική πανάκριβη για τα δικά μας βαλάντια, παίζει μια ατομική πίτσα ας πούμε να έχει 7-8 ευρώ...

taisteal
02/03/2014, 19:28
Ναι ειναι πολυ ακριβη,και το ζητημα σκηνη εκει βασει των συνθηκων ειναι λιγο δυσκολο αν κρινω απο τα λεγομενα συμφορουμιτων που πηγαν...

Cpt. Haddock
02/03/2014, 19:31
Αν ειναι ο σκοπος σου απλα να πας στο τερμα και να γυρισεις χωρις να δεις Νορβηγια, θα κοψεις αρκετα απο μερες/χλιομετρα αλλα θα χασεις παρα πολλα αλλα.

Επισης, διοδια εχει μονο στην Ιταλια και σε καποια ειδικα σημεια (πχ σηραγγες, γεφυρες), καθως και στο ιδιο το Νορντκαπ. Δεν ειναι τα διοδια το προβλημα. Εκ των πραγματων θες πολλες μερες = αρκετα χρηματα.

MikeG
02/03/2014, 19:33
Ψάξε λίγο στο forum.

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=108439&highlight=nordcap

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=107134&highlight=nordcap

Pardalotzatziki
02/03/2014, 20:54
Μηπως να ξεχασεις το στοχο της ακρης...και απλα να απολαυσεις μια ομορφη διαδρομη;;;

Απο οτι εχω δει απο ενα σημειο και περα δεν ειναι και το πιο ομορφο τοπιο...

Nikosgus
02/03/2014, 21:12
Μηπως να ξεχασεις το στοχο της ακρης...και απλα να απολαυσεις μια ομορφη διαδρομη;;;

Απο οτι εχω δει απο ενα σημειο και περα δεν ειναι και το πιο ομορφο τοπιο...δεν εχεις αδικο, απλα ειπα χειμωνιατικα να ανοιξω ενα θεμα κουβεντα να γινετε και ευχαριστω ολους για τις απαντησεις. απλα ''πρεπει'' να φτασω στο βραχο πριν πεθανω

Nikosgus
02/03/2014, 21:41
Γιατί δεν το ξεκινας google maps αθηνα-nordcapp με επιστροφή, επιλογές δρόμοι χωρίς διόδια, οτι βγάλει το παίρνεις με κατανάλωση 4,3λ/100χλμ και να η απάντηση στις βενζινες.
Μετά ανοιγεις booking.com και κοιτάς μέσες άκρες τιμές δωματίων εκεί που θέλεις να κοιμηθεις...


επεξεργασία: το Viamichelin.com με αφετηρία Αθήνα και προορισμό Nordkapp βγάζει βενζίνες 504 ευρώ και διόδια 23. Δεν μπορεί να υπολογίσει διαδρομή χωρίς διόδια "due to a technical problem". 4951 χιλιόμετρα εκ των οποίων τα 2076 αυτοκινητόδρομοι. Επίσης δεν μπορεί να βγάλει ξενοδοχεία κλπ στην διαδρομή, λόγω τεχνικού προβλήματος. Μα κακό και αυτό...
Κατά τα φαινόμενα λοιπόν, ξεκινάς με ένα χιλιάρικο σε βενζίνες και ανεβαίνεις (να μην πω 1300 γιατί βάζεις και λάστιχα που θα τελειώσουν στο ταξίδι)
αααυτα ειναι. τσακ μπαμ υπολογισμοι

Kostas2B
02/03/2014, 22:14
Καποιος το έκανε το καλοκαίρι 35 μερες και του πήγε λιγο κατω απο 2500 ευρω.
Αν εξαιρέσουμε την προετοιμασία της μοτοσυκλετας (λάστιχα,ενα καλο service κτλ) πιστεύω οτι με πολυ τσιγκουνιά και τις ελάχιστες διαθέσιμες μερες (για μένα 3 βδομάδες ειναι το ελάχιστο που θες) θα ριξεις οριακά το μπατζετ στα 2000.
Οι βενζίνες μονο ειναι 1000 ευρω,για να μην πω παραπάνω...

Nikosgus
02/03/2014, 22:23
Καποιος το έκανε το καλοκαίρι 35 μερες και του πήγε λιγο κατω απο 2500 ευρω.
Αν εξαιρέσουμε την προετοιμασία της μοτοσυκλετας (λάστιχα,ενα καλο service κτλ) πιστεύω οτι με πολυ τσιγκουνιά και τις ελάχιστες διαθέσιμες μερες (για μένα 3 βδομάδες ειναι το ελάχιστο που θες) θα ριξεις οριακά το μπατζετ στα 2000.
Οι βενζίνες μονο ειναι 1000 ευρω,για να μην πω παραπάνω...
ενδεικτικο και αυτο να εχουμε ενα μπουσουλα.

Kostas2B
02/03/2014, 22:29
Ρίξε μια ματιά...Δεν ειναι και απο τα καλύτερα που έχω διαβάσει,αλλα κάπου στο τέλος γράφει το κόστος!

http://motoadv.gr/2014/01/19/nordkapp2013/

LOUKILOUK
02/03/2014, 22:36
Θεωρητικά με δικάβάλλο θα σου έρθει φτηνότερα...
Υπολογίζω 2500 - 3000 ευρώ οτί φτάνουν για τα βασικά (άρα κάτω από 2κ έκαστος)
Φυσικά τα έξοδα είναι περισσότερα αν υπολογίσεις και τις φθορές των αναλόσιμων της μηχανής...
Θα συμφωνήσω στο ότι δεν βρίσκω κανένα σοβαρό λόγο για την επιλογή "βόρειο ακρωτήρι" ως μοτοταξίδι-όνειρο ζωής... Μαρκετινίστικες επιβολές... Με τα ίδια φράγκα υπάρχουν άπειρες επιλογές σε πολύ ενδιαφέροντα μέρη που απλά έχουν προβληθεί λιγότερο ή καθόλου... Διάλεξε κάτι που γουστάρεις εσύ και όχι ότι κάνουν οι άλλοι...
Καλά σχέδια

Nikosgus
02/03/2014, 23:05
Θεωρητικά με δικάβάλλο θα σου έρθει φτηνότερα...
Υπολογίζω 2500 - 3000 ευρώ οτί φτάνουν για τα βασικά (άρα κάτω από 2κ έκαστος)
Φυσικά τα έξοδα είναι περισσότερα αν υπολογίσεις και τις φθορές των αναλόσιμων της μηχανής...
Θα συμφωνήσω στο ότι δεν βρίσκω κανένα σοβαρό λόγο για την επιλογή "βόρειο ακρωτήρι" ως μοτοταξίδι-όνειρο ζωής... Μαρκετινίστικες επιβολές... Με τα ίδια φράγκα υπάρχουν άπειρες επιλογές σε πολύ ενδιαφέροντα μέρη που απλά έχουν προβληθεί λιγότερο ή καθόλου... Διάλεξε κάτι που γουστάρεις εσύ και όχι ότι κάνουν οι άλλοι...
Καλά σχέδια
θεωρητικα υπολογιζα να απαντησεις και εσυ χωρις να ξερω γιατι. Δικαβαλο δεν νομιζω να μου ερθει φθηνοτερα γιατι αυτη που θελει να ακολουθησει το ταξιδι ειναι η μητερα μου (66 χρονων) οποτε μαλλον πιο ακριβα θα μου ερθει. εχει διαβασει ολα τα ταξιδιωτικα εδω και προπερσυ ηρθε μαζι μου με το αφρικα και μια σκηνη Τσεχια να δουμε το Ροσσι. Τωρα εχει ενα κουμπαρα για ακρωτηρι.

Pardalotzatziki
02/03/2014, 23:20
αυτη που θελει να ακολουθησει το ταξιδι ειναι η μητερα μου (66 χρονων)

Μαλλον δεν εχω σημα.....δεν το πιασα αυτο... :uplate:

okeanis1234
02/03/2014, 23:26
http://www.ktmhellasclub.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=16&t=4201 :wave2:

Nikosgus
02/03/2014, 23:28
Μαλλον δεν εχω σημα.....δεν το πιασα αυτο... :uplate:

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=118490 προχωρα το λιγο γρηγορα μεχρι την πεμπτη σελιδα που μου σκαει τη βομβα η μητερα μου

Nikosgus
02/03/2014, 23:30
http://www.ktmhellasclub.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=16&t=4201 :wave2:

Δωστε πονο. εχω ανοιξει σελιδες με τα ταξιδιωτικα που προτεινατε, ευτυχως που δεν δουλευουμε αυριο

Pardalotzatziki
02/03/2014, 23:41
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=118490

Α, ναι...ειχα γραψει κιολας στο θεμα...
Μπραβο και στους δυο σας.....
Η δικια μου(οπως οι περισσοτερες) ουτε να δει το μοτορι δε θελει.

LOUKILOUK
03/03/2014, 01:57
Θεωρία τέλος... Αμ´επος αμ´έργον... Τσιμπάει η Ιφιγενεια τον κουμπαράς της, εσύ αρπάζει στην Ιφιγένεια και δρόμο παίρνεις δρόμο αφήνεις...άλλωστε τώρα υπάρχει και η εμπειρία και χρόνος για προετοιμασία...
Υ.γ. Αν δεν φτάνουν τα φράγκα για ακρωτήρι προτείνω Σκωτία... Να τα πούμε και από κοντά...

taisteal
03/03/2014, 03:04
Loukilouk δεν παμε εκει που γουσταρουν οι αλλοι με την εννοια που το λες,παμε οπου μας κανει κλικ ειτε γιατι ειδαμε φωτο,ειτε γιατι διαβασαμε κατι σχετικο
και φανταστηκαμε τον εαυτο μας εκει κτλ...
Και δυσκολα θα πας σε μερος που δεν εχει παει κανεις ετσι ωστε να εισαι πρωτοτυπος,και δεν χρειαζεται κιολας.
Καθε ταξιδιωτικο ειναι διαφορετικο..
Εμενα το Nordkapp και καποιοι αλλοι προορισμοι ηταν στα σχεδια μου πριν βγαλω διπλωμα μοτοσυκλετας,κι αυτο γιατι μικρος ακουγα ιστοριες..
Οποτε,το θεμα ειναι να μπορουμε να ταξιδευουμε,με οτι να'ναι,και για οπουδηποτε..;)


:beer:

blackbusa
03/03/2014, 11:53
Θεωρία τέλος... Αμ´επος αμ´έργον... Τσιμπάει η Ιφιγενεια τον κουμπαράς της, εσύ αρπάζει στην Ιφιγένεια και δρόμο παίρνεις δρόμο αφήνεις...άλλωστε τώρα υπάρχει και η εμπειρία και χρόνος για προετοιμασία...
Υ.γ. Αν δεν φτάνουν τα φράγκα για ακρωτήρι προτείνω Σκωτία... Να τα πούμε και από κοντά...

Εισαι Scotland???και αν ναι για ποσο???και που???

Nikosgus
03/03/2014, 12:13
για ποσο??? κυριως σε αυτο απαντησε

blackbusa
03/03/2014, 12:25
κυριως σε αυτο απαντησε

για ποσο καιρο εννοουσα...οχι για ποσα φραγκα...αν λεμε το ιδιο μιας και εχω ενα θεμα αντιληψης...

Nikosgus
03/03/2014, 12:28
για ποσο καιρο εννοουσα...οχι για ποσα φραγκα...αν λεμε το ιδιο μιας και εχω ενα θεμα αντιληψης...χαχαχαχα και εγω αυτο εννοουσα αλλα ας μας πει και χιλιομετρα-κοστος μια και το εθιξες

blackbusa
03/03/2014, 14:10
χαχαχαχα και εγω αυτο εννοουσα αλλα ας μας πει και χιλιομετρα-κοστος μια και το εθιξες


ολα εινα σχετικα...ξεκινοντας απο το ποσα χλμ μπορεις να κανεις σε μια μερα στο τι διαδρομες θες να κανεις...οσες περισσοτερες μερες το ταξιδι τοσο περισσοτερα εξοδα...αλλα απο την αλλην τετοια ταξιδια συνηθως ειναι once in a life time...μπες στο google maps...σου δειχνει χλμ στα οποια μπορεις να ψαχτεις και να υπολογησεις τα παντα...
υ.γ.εγω σκεφτομουνα να συνδιασω IOM με Highlands το 2015...

Nikosgus
03/03/2014, 14:46
πανω απο 20-22 μερες διακοπες απο την δουλεια δεν εχω ποτε μου, μπορω να οδηγω απο το πρωτο φως της μερας μεχρι να σκοτεινιασει, να τρωω λιτα και οπως εχω πει κοιμαμαι και σε κλαδι δεντρου. Το μπατζετ μου ειναι παντα οριακα στο χιλιαρικο με αιματηρες οικονομιες και υπαρχει ενας ξεχωριστος κουμπαρας για ακρωτηρι. Φετος παλι για Τσεχια με βλεπω με αυτα τα χρηματα που σηνυθως εχω. το IOM με Highlands τι ειναι? (ποσο πισω ειμαι)

Kostas2B
03/03/2014, 14:54
Ειναι ο αγώνας στο Isle Of Man,στο νησί ανάμεσα στην Αγγλία και την Ιρλανδία,και τα Highlands ειναι η Σκωτία με το άγριο μελαγχολικό τοπίο της.

blackbusa
03/03/2014, 15:04
πανω απο 20-22 μερες διακοπες απο την δουλεια δεν εχω ποτε μου, μπορω να οδηγω απο το πρωτο φως της μερας μεχρι να σκοτεινιασει, να τρωω λιτα και οπως εχω πει κοιμαμαι και σε κλαδι δεντρου. Το μπατζετ μου ειναι παντα οριακα στο χιλιαρικο με αιματηρες οικονομιες και υπαρχει ενας ξεχωριστος κουμπαρας για ακρωτηρι. Φετος παλι για Τσεχια με βλεπω με αυτα τα χρηματα που σηνυθως εχω. το IOM με Highlands τι ειναι? (ποσο πισω ειμαι)

Δυστηχως δεν θελω να στην χαλασω αλλα με 1000ρικο δεν κανεις το ταξιδι που σου ειπα...ποσ μαλλον Νord Camp...εστω νομιζω...αλλα με αυτα τα λεφτα που ειπες εναν γυρω Τοσκανης η Αλπεις ειναι μια χαρα...η ερχεσε να με βρεις στην Νοτιο Ισπανια και αμα λαχει περναμε κανα διημερο απεναντι στο Μοροκκο...

Nikosgus
03/03/2014, 15:21
Δυστηχως δεν θελω να στην χαλασω αλλα με 1000ρικο δεν κανεις το ταξιδι που σου ειπα...ποσ μαλλον Νord Camp...εστω νομιζω...αλλα με αυτα τα λεφτα που ειπες εναν γυρω Τοσκανης η Αλπεις ειναι μια χαρα...η ερχεσε να με βρεις στην Νοτιο Ισπανια και αμα λαχει περναμε κανα διημερο απεναντι στο Μοροκκο...
οχι δεν μου τη χαλας γιατι μεχρι εκει μπορω να το φανταστω. Για αυτο μιλησα για το κουμπαρα που ειναι ασχετος με οτι αλλο προγραμματιζω. το ξερω πως φετος δεν, του χρονου ομως αν εχω μαζεψει ενα διπλο μαζι με το ενα που σηνυθως εχω μας κανουν τρια χιλιαρικα οποτε ισως αν τα ξεχειλωσω φτασω στο βραχο

8avos
07/03/2014, 12:37
Απο Αθηνα οδικως (βαλκανια χωρις καραβιες) 6000χλμ πες ως το ακρωτηρι και αλλα τοσα ελα
θες 900 ευρα με 1.8 το λιτρο αν καις 7,5 ευρω στα 100 χλμ.Βαλε διοδια-καραβι δανια.Νορβηγια
το ελευθερο καμπιγκ ειναι νομιμο,οποτε σωνεις αρκετα αν το προτιμησεις.Παρε και ενα γκαζακι
να βραζεις μακαρονι-ρυζι-φιδε :lol: και ενα 50ευρω τα τελευταια πριν τον βραχο διοδια.

Χωσου για πλακα

dimitris777
07/03/2014, 13:31
Καλα λεει ο Θανος. Χωσου για πλακα.... 2000€ ειναι οκ, αν θες 2ο ατομο υπολογισε 4-5 κατοσταρικα επιπλεον για 3 βδομαδες.
....αντε αφου ψηνεσαι!!....μπορει να σκαλωσουμε για καφε στο δρομο!!:lol:
:beer:

Nikosgus
07/03/2014, 18:45
Νορβηγια
το ελευθερο καμπιγκ ειναι νομιμο,οποτε σωνεις αρκετα αν το προτιμησεις.

Σωστος ο Θανος. Συνυπολογισε το γεγονος πως αντεχω ανετα χωρις μπανιο μια εβδομαδα ο λέτσος, (και δυο μη σου πω :tooth: )

Nikosgus
07/03/2014, 21:49
Καλα λεει ο Θανος. Χωσου για πλακα....
:beer:
συνεχιστε ετσι και με βλεπω για φετος.

LOUKILOUK
08/03/2014, 01:44
Μην τα παίρνεις επί προσωπικού...στην τελική όπως τα είπες είναι...σημασία έχει ο δρόμος...και μετά και ο προορισμός.
Σκωτία εδώ και διόμισι χρόνια και ουδέν μονιμότερον του προσωρινού...ευπρόσδεκτοι οι ταξιδιώτες...
Καλούς δρόμους σε όλους

Cpt. Haddock
08/03/2014, 06:00
Σωστος ο Θανος. Συνυπολογισε το γεγονος πως αντεχω ανετα χωρις μπανιο μια εβδομαδα ο λέτσος, (και δυο μη σου πω :tooth: )

Με τόση βροχη που ριχνει εκει, θα κανεις καθημερινο μπανιο. Ειδικα σε ελευθερο καμπινγκ

MG-KTiNoS
08/03/2014, 08:31
Απάντηση στο ερώτημα δεν έχω, απλά ξέρω ότι η Νορβηγία είναι τραγική πανάκριβη για τα δικά μας βαλάντια, παίζει μια ατομική πίτσα ας πούμε να έχει 7-8 ευρώ...
Αυτό...
-------------------------------
Χονδρικά υπολόγισε 130 ευρώ τη μέρα (ΟΛΑ)

υγ
για δε μπας γιουβραλταρ όλο παραλία να βοσκήσει το ...μάτι σου?
:)

υγ2
Η απάντηση είναι για ένα άτομο δεν είχα δει ότι θέλει να έρθει και η μαμά σου μαζί.
Επί τη ευκαιρία να μου τη φιλήσεις -χωρίς πλάκα-

Nikosgus
08/03/2014, 22:02
Με τόση βροχη που ριχνει εκει, θα κανεις καθημερινο μπανιο. Ειδικα σε ελευθερο καμπινγκ

ναι κατι μου θυμηζει το: Τιποτα απο τα δύο του "ας ελπίσουμε" δεν εκπληρώθηκε. Εβρεξε σαν να μην υπάρχει αύριο. Πρωτο νορβηγέζικο μάθημα: Οταν τρως τη βροχή εκει, μην κοιτάξεις πάνω και κραυγάσεις "ριξε ρε πουστη να δούμε πόσο έχεις!". Έχει ΠΟΛΥ.:D

taisteal
08/03/2014, 22:03
:a014::a014::a014:

Nikosgus
08/03/2014, 22:16
[QUOTE=MG-KTiNoS;2442129]Αυτό...
-------------------------------

υγ2
Η απάντηση είναι για ένα άτομο δεν είχα δει ότι θέλει να έρθει και η μαμά σου μαζί.
Επί τη ευκαιρία να μου τη φιλήσεις -χωρίς πλάκα-[/QUOTE
Aσε εχει αρχισει απο εχτες να μου λεει να παμε φετος. Οσο και να την αποθαρυνω λογω κοστους τοσο μου λεει πως του χρονου μπορει να μην ζει και αλλα τετοια κουλά. Δεν καταλαβαινει τιποτα ο σκυλος. Θα κρατησω λεει τη συνταξη τους δυο τελευταιους μηνες δεν θα πληρωσω κανενα λογαριασμο. Και το καλυτερο?? Εχει ενα μεγαλο κουτι που εκει βαζει οτι χρειαζετε για το ταξιδι!! (Μονο το αδιαβροχο εχει προς το παρων).Εχει κοψει το τσιγαρο και βαζει καθημερινα τα χρηματα στο κουμπαρα του nordkapp. Σου λεω εχω βρει τον μπελα μου, καθε πρωι πριν φυγω για δουλεια μου λεει βαλε ενα ταξιδιωτικο στο ακρωτηρι να το διαβασω. Οταν γυρισω το βραδυ το εχει τελειωσει!! μιλαμε για σελιδες τωρα. Οσοι εχουν παει επανω τους ξερει με το μικρο τους ονομα. Τα λεει σε φιλες της στο τηλ και εκεινες δεν καταλαβαινουν χριστο! Σκηνες οχι αστεια..:D

Desperado
08/03/2014, 23:06
Φίλε σου εύχομαι να πραγματοποιήσεις το όνειρο σου!! "Μην αναβάλεις για αύριο αυτό που μπορείς να κάνεις σήμερα"
Respect και για την μητέρα σου διότι είναι μάχιμη!!

redfantomas
09/03/2014, 00:40
Μην τα παίρνεις επί προσωπικού...στην τελική όπως τα είπες είναι...σημασία έχει ο δρόμος...και μετά και ο προορισμός.
Σκωτία εδώ και διόμισι χρόνια και ουδέν μονιμότερον του προσωρινού...ευπρόσδεκτοι οι ταξιδιώτες...
Καλούς δρόμους σε όλους


ονειρο ζωης μια βολτα στην σκωτια...

Nikosgus
02/04/2014, 20:41
Και καπου εδω τα σχεδια μου για οικονομικα ταξιδια πηγαν περιπατο. Αντι να παρω το nc 750 που δεν καιει, η ματαιοδοξια μου με εσπρωξε στο crosstourer 1200 που εκλεισα σημερα. (Ασχετο με τα ταξιδιωτικα αλλα μοιραζομαι τη χαρα μου μαζι σας)

Red Rider
02/04/2014, 20:52
Και καπου εδω τα σχεδια μου για οικονομικα ταξιδια πηγαν περιπατο. Αντι να παρω το nc 750 που δεν καιει, η ματαιοδοξια μου με εσπρωξε στο crosstourer 1200 που εκλεισα σημερα. (Ασχετο με τα ταξιδιωτικα αλλα μοιραζομαι τη χαρα μου μαζι σας)

Με το καλό:beer:

Kostas2B
02/04/2014, 22:13
Ωραίος ο παίχτης...Μια φορά το εχω δει μονο στο δρομο!

Ελπίζω να πηρες το αυτόματο DCT,λένε οτι ειναι κιβώτιο απο το μέλλον...

Nikosgus
03/04/2014, 02:56
Δυστηχως οχι φιλε Κωστα.

Kostas2B
03/04/2014, 07:57
Ε εντάξει δε πειράζει...Καλορίζικο πάντως!

arisrodolivos
03/04/2014, 09:33
μεγεια σου να το χαρεις;)

Nikosgus
03/04/2014, 18:01
Σας ευχαριστω πολυ πολυ, μολις το πηρα και μπηκα σπιτι. Ειμαι λιγο χεσμενος απο τη χαρα μου, θα γραψω εντυπωσεις στην ενοτητα honda να παραμεινει το θεμα εδω για ακρωτηρη οταν ερθει η ωρα του. (απλα απομακρυνθηκε λιγο. :rolleyes: )