PDA

View Full Version : Ιστορίες γέλιου



antsoar
04/03/2014, 16:55
Μοτοσυκλετιστικές ιστορίες γέλιου.

Αστεία περιστατικά, γκάφες και ιστορίες γέλιου, με θέμα τη μοτοσυκλέτα. Στην μιζέρια των καιρών το μόνο αντίδοτο είναι το γέλιο. Βάλτε λοιπόν ότι έχετε. Όχι σκέτες φωτογραφίες ή αγγελίες, υπάρχουν άλλα θρεντάκια για αυτά.

antsoar
04/03/2014, 17:28
...και ξεκινάω


Πρόπερσι το καλοκαίρι, σε μια εκδρομή με την γυναίκα, βρεθήκαμε σε ένα χωριό έξω από το Καρπενήσι. Σε μια στάση για ξεκούραση μας πλησιάζει ντόπιος παππούς κοτσονάτος. Αφού μας περιεργάζεται για λίγο, κοιτάζει τη μηχανή και μου λέει:

-"Πω-πω παλικάρι μου, πως το κάνεις κουμάντο αυτό το θηρίο"

Ξεπεζεύω το παλικάρι που λέτε από το 990, και εκεί που είμαι έτοιμος να αναλύσω στον παππού για τεχνικές οδήγησης, και διανοητικές ασκήσεις μετατόπισης βάρους και άλλα τέτοια κόλπα που κάνουν στις Ινδίες...
Ξαφνικά περνάει από μπροστά μας ρολαριστό Άφρικα δικάβαλο, τριβάλιτσο, φορτωμένο οικοσκευή, (θυμάμαι χαρακτηριστικά ένα τηγάνι να κρέμεται από την πίσω αριστερή βαλίτσα). Και καθώς περνάει από μπροστά μας βλέπουμε ανάμεσα στο ζευγάρι να κάθετε καμαρωτός καμαρωτός σκύλος τεραστίων διαστάσεων.
Και εκεί που έχουμε μείνει και οι δυο με το σαγόνι κάτω, γυρίζει ο παππούς, με κοιτάει, κοιτάει και το Άφρικα που απομακρύνεται, και περνάει το πεζοδρόμιο απέναντι χωρίς καν να μου μιλήσει....


Τι να σας πω ρε παιδιά, από τότε όταν βλέπω Άφρικά, με πιάνει μια τάση να αλλάξω δρόμο :blush::bawl::lol:

virus
04/03/2014, 18:05
ειμαστε 36αωρο με το ξαδερφακι μου αφρικα κι αυτος :D


σε καποια φαση μπροστα αυτος πισω εγω στριβει αριστερα σε μια διασταυρωση

βλεπω χαρτη και καταλαβαινω οτι εστριψε λαθος, πλακωνω να τον φτασω και σταματαμε. ο διαλογος....

αυτος. τι θες μωρε;
εγω. ρε μλκ εστριψες λαθος. δεξια επρεπε να παμε (δειχνωντας με το αριστερο χερι αριστερα) :a31:
αυτος. ε τοτε παμε καλα ρε ηλθ
εγω. (υφος απορημενου που κατι δεν παει καλα) κοιταω το αριστερο χερι πουναι υψωμενο κι απανταω "ναι καλα παμε:D"
αυτος. μ^&$%^#^%&

ε και συνεχισαμε :bawl::bawl:

spyro
04/03/2014, 18:18
η αρρώστια της Ελληνικής χωροταξικής ορεινής αναζήτησης προϋπήρχε στην οικογένεια από τον πατέρα μου πολύ πριν από μένα. Σε μια τις ιστορικές αναζητήσεις του, αρχές δεκαετίας 80….. μαζί με αυτόν η καψερή η μάνα μου που είχε το άγχος για τα 3 μικρά στο πίσω κάθισμα, σε ένα φορτωμένο τίγκα κακόμοιρο peugeot, το οποίο έμενε πολύ περισσότερές φορές από ότι πήγαινε, έψαχνε να βρει το σωστό δρόμο τριγύρω από τα ορεινά χωρία του Σμόλικα. Ποιον ακριβώς «σωστό» δρόμο θα σας γελάσω αλλά πλέον καταλαβαίνω ότι δεν υπήρχε προορισμός αλλά μάλλον ήταν αρωστάκιας….. και απλά ήθελε να κάνει τη διαδρομή έτσι και αλλιώς

Μετά από 2 ώρες συνεχόμενης οδήγησης χωρίς να δούμε στο δρόμο μας ουτε ένα άλλο αυτοκίνητο, ούτε ένα φορτηγάκι, ούτε έναν άνθρωπο τελωσπάντων (μη ξεχνάτε ότι ήταν και αρχές δεκαετίας 80 και οι δρόμοι δεν ήταν τόσο καλοί και το αυτοκίνητο δε πήγαινε και τόσο σβέλτα), κινητά δεν υπήρχαν, οι θάλαμοι με τις τηλεκάρτες αργούσαν να έρθουν στο προσκήνιο και οδικές δεν υπήρχαν ….. επιτέλους ο Πατέρας μου καταλαβαίνει ότι πρέπει να αρχίζει να ανησυχεί για όλους μας.

όλοι οι επιβαίνοντες στο αμάξι επιτέλους συγχρονίζονται σε συναισθήματα….. και αρχίζουν να μασάνε ομαδικά τα νύχια τους. κάθε στροφή που δε βλέπαμε καλύβα ή άνθρωπο ήταν σαν να τρώγαμε γκόλ. η επόμενη στροφή ήταν σαν μια ξεχωριστή ελπίδα. σαν ένας ξεχωριστός προορισμός από μόνος του. κάθε φορά που έλεγες ότι έφτασες κάθε φορά σε ξεγέλαγε. Δεν είναι δυνατόν να μη βρούμε ούτε έναν βοσκό βρε αδερφέ. δε μπορεί να παίζει αυτό. Ο Πατέρας μου είχε πλέον καταλάβει ότι τον είχε συνεπάρει η μ@λακια ….. φυσικά το παιζε cool και καλά …. αλλά ήταν φανερό ακόμα και τα μικρά παιδιά στο πίσω κάθισμα, γιατί πλέον δε πήγαινε γρήγορα. αργά και σταθερά. στροφή τη στροφή …. είχε πλέον ψαρώσει ….

ξάφνου σε μια από αυτές τις ριμάδες τις στροφές πετάγεται ένα πρόβατο. και λίγο πιο πέρα ένα ακόμα. μετά από την επόμενη στροφή να σου και το κοπάδι. χωρίς να έχουμε δεί βοσκό το αίσθημα της ανακούφισης είχε έρθει. το αμάξι ρολαριστό και εμείς να ψάχνουμε το βοσκό. Νάτος ο φούστης επιτέλους. λίγα μέτρα πιο κάτω. πλησιάζει ο πατέρας μου όλο χαρά. ανοίγει το παράθυρο. «Γειά σου πατρίδα … από πού πάμε για το χώριο … »?

απάντηση:

…… ……..


……



….


ο βοσκός ήταν κωφάλαλος

IRA57
04/03/2014, 20:06
...και εκει που τελειωνω το κουμπωμα του τελευταιου δεξιου πλαινου πλαστικου απο ολοκαινουριου σετ φαιρινγκ (καλυμενα απο ασφαλιστικη μετα απο τρακαρισμα)...σπαει η βιδα του σταντ.........need i say more?

faraway
04/03/2014, 20:25
Πρόσφατο .

Κατεβαίνω να βάλω μπρος το μοτόρι να πάω μία τσάρκα κοντινή . Ντυμένος αρματωμένος με τα όλα μου ... καβαλάω πατάω τη μίζα .
Τίποτα .

Ρε γμτ λέω τι έγινε τώρα ? :confused:
2η προσπάθεια , 3η , 4η ..... ρε γμτ να δεις η μπαταρία θα ναι .

Δεν πτοούμε βγάζω τα καλώδια από το πορτμπαγκάζ του αυτοκινήτου που ήταν δίπλα ανοίγω καπό , λύνω και 3-4 βίδες να αποκτήσω πρόσβαση στη μπαταρία της μοτό και ετοιμάζομαι για την ανάφλεξη που θεωρώ και σίγουρη , ώστε να πάω τη τσάρκα μου .

Αμ δε .... :nono::mad:

Έχω αρχίσει και τρελαίνομαι με το χάρχαλο , ξενερώνω βρίζω και πάω επάνω στο σπίτι να βγάλω την αρματωσιά σιγά σιγά μιας και η ιδέα της βόλτας έχει αρχίσει να εξαφανίζεται .

Ξανακατεβαίνω με το πολύμετρο . Μετράω μπαταρία δείχνει οκ .
Στήνω αυτί στο τεπόζιτο να ακούσω τη τρόμπα όταν γυρνάω το διακόπτη .... και τσουπ κάτι νομίζω ότι ακούω . Ανοιγοκλείνω το διακόπτη συνέχεια ώστε να βεβαιωθώ ότι είναι η τρόμπα και αφού σιγουρεύομαι ξανα ανεβαίνω επάνω στο σπίτι προς αναζήτηση τεχνικών λύσεων .

Σύντομα ανακαλύπτω μια πατέντα ώστε να τεστάρω ότι η τρόμπα είναι 100 % χαλασμένη πριν παραγγείλω νεά .

Κατεβαίνω με όλα τα εργαλεία και αρχίζω να λύνω πλαινά πλαστικά , σέλες , να ξεκουμπώνω φύσσες , να λύνω τεπόζιτα και να τα κατεβάζω από τη μοτό ... κτλ :sick:
Βρίσκω κουβά αδειάζω τη βενζίνη και λύνω τη τρόμπα απο το ρεζερβουάρ έχοντας την πλέον στα χέρια .
Κάνω το τεστ για να επιβεβαιώσω ότι είναι όντως χαλασμένη .... και τρώω τη φόλα . Η ρημάδα λειτουργεί άψογα . :confused:
Έχουν περάσει ήδη 3 ώρες , έχω γίνει λέτσος παντού , έχω ιδρώσει έχω σκάσει και έχω μείνει με την απορία .... τι στο διάολο συμβαίνει ?

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.






Όταν σαν απο μηχανής θεός μετά από όλη αυτή τη ταλαιπωρία συνηδητοποιώ ότι είχα απλά κλειστό το kill switch !! :lol::bigcry::lol::bigcry:
:moutza::moutza::moutza::moutza: ... στα μούτρα μου .

skylos mauros
04/03/2014, 20:41
στέλνω την μηχανή μου στο αδέρφι μου. μόλις έχω αλλάξει μπαταρία έτσι ώστε να μην έχει πρόβλημα να την πάρει από το τελωνείο. παει σαλονικα απο την πολη που ζει , παει να την βαλει μπροστά ... και... γκογκοβια!!! η μηχανη αναβει φωτα αλλά δεν χτυπαει μίζα. βουρ καλώδια απο αμάξι. γκογκοβια πάλι!!! kill switch? οκ και αυτός! πάλι τίποτα! μετά από αρκετή ώρα, άγχος, και λίιιιιιγη σκέψη πατάει συμπλέκτη.... και ως δια μαγειας παίρνει μπροστα!!! το τι ακουσα οταν μιλησαμε στο τηλ δεν λέγεται....

jimmis5
05/03/2014, 00:04
Ενα κρυο χειμωνα του δεκεβρη με περνει ενας φιλος κατα τις 12 το βραδυ τηλεφωνο..
-ελα μινα.. εχω μεινει για ελα να σπρωξουμε το ρημαδι..(Τw200 aka λουκουμας)
-ερχομαι σε 10 ειμαι εκει
Καβαλαω το τιμιο παπο που εκτελει πολλες φορες οχημα περισυλλογης φτανω
εχω παρει κατι εργαλεια (καλωδιο κατσαβιδι μπουζοκλειδο)
-ελα ρε χαμενε τι επαθε το μπουρδελο?δεν περνει μπροστα?
-οχι περνει αλλα δεν ξεκιναει:confused:
-τι δεν ξεκιναει ρε:confused:
Βαζω μπροστα περνει μια χαρα..
-βαλε ταχυτητα..
ΚΑΛΑ ΡΕ Μινα...την αλυσιδα που εχει βγει δεν την βλέπεις...:moutza::moutza::moutza:

georgezzr600
05/03/2014, 09:36
ο γαμπρος μου ο μιλτος.
τρομερα καλο παιδι,αθλητικοτατος προπονητης σκι ορειβατης,αλλα ποντιος!!(πλακα κανω και εγω ποντιος ειμαι)
καστορια στα ραγουσαρια μια και ο μιλτος ειναι απο εκει και μενουν μονιμα.
μοτο μπαταρια καπουτ..ηταν μισο ψοφια,εφαγε και το καλο το κρυο τι να σου κανει η μπαταρια..
-ελα ρε να τη βαλουμε με τα καλωδια.
το αυτοκινητο του παρκαρισμενο ακριβως μπροστα απο τη μηχανη.ξερετε φαση παρκαρισμα κατω απο το σπιτι-μαγαζι δικο μας το πεδοδρομιο.
ξεκιναω λυνω σελα,βγαζω κλειδακι να λυσω βιδες να φτασβ μπαταρια,ο μιλτος εχει βγαλει καλωδια εχει ανοιξει καπω βαζει κλωδιο παει να τραβηξει την αλλη ακρη σε εμενα και δε φτανει για 10 ποντους.
-ε ρε γαμωτο,λεει και εγω με το υφος του εντελως μ@λ@κ@ τον βλεπω να μπαινει μεσα στο αυτοκινητο,να βαζει μπρος και να ερχεται 10-20 ποντους προς το μερος μου..
βγαινει απο το αμαξι ερχεται μπροστα ξαναβαζει καλωδιο τραβαει την αλλη ακρη σε εμενα και μου λεει
-α ενταξει τωρα ειναι μια χαρα.
ενω εχουν περασει καμμια δεκαρια δευτερολεπτα που εχω μεινει λιγο αφωνος του λεω.
-καλα ρε μ@λ@κ@,επρεπε να φερεις ολοκληρο το αμαξι??ενα τσακ θα εκανα τη μηχανη και θα ηταν τζετ.
με κοιταει με ενα υφος του ανακαλυψα το τροχο και πω πω τι ειπες τωρα...
ξαναμπαινει μεσα στο αμαξι,το βαζει μπρος και το παει ξανα 10-20 ποντους πιο πισω......
-ενταξει φερτην πιο εδω μου λεει !!!!!!!!

Gi_4ce
05/03/2014, 09:43
Τούμπα Νο1.

Ξεκινάμε για Επίδαυρο. Φόρμα μπότες και τα σχετικα.

Φτάνουμε Καβάλας. πλακωνόμαστε σε κάτι σφήνες και κοντραριζόμαστε με κάτι χοντάκηδες.
Τους ρίχνουμε στα αυτιά και στο φανάρι που είναι στο παλατάκι λεω να δοκιμάσω να κάνω ενα έντο for the victory.

Με το που τελειώνει το έντο, ξεχνάω να βάλω πόδι κάτω.
Πάρτον κάτω σα σκατό...

Μιλάμε για μόστρα, όχι μ@λακίες...

Gi_4ce
05/03/2014, 09:48
Τούμπα Νο2.

Ότι έχω πάρει το άφρικα και το έχω ψηλώσει. Του έχω βάλει και τα ΜΤ21, είμαι και 1,68 και μόνο με ξυλοπόδαρα φτάνω κάτω...
Ξεκινάω για να παω μεχρι το δυστήχημα το Helios.

Μην ξέροντας τον δρόμο, σταματάω στην πλατεία του Γραμματικού, μπροστά απο τα γεμάτα καφενεία για να ρωτήσω καναν ντόπιο πως πανε.

Κατεβάζω πόδι νομίζοντας οτι οδηγώ το παπί. Ο δρόμος είναι κάπου εκει κάτω φαντάζομαι...

Πάρτον κάτω...

DimChios
05/03/2014, 10:22
:bawl::lol:

το 2006 αγοράζω το GS1200 και δεν εχω πουλήσει ακόμη την Αφρικα η οποία είναι παρκαρισμένη κάτω απ το σπίτι, ξεσκέπαστη, με ενα ΠΩΛΕΙΤΑΙ απλώς επάνω και τα λουκέτα της.
Βρέχεται, σκονίζεται, κρυώνει, τη βλεπει ο ήλιος...
Το GS είναι στα πούπουλα βεβαίως...20 μέρες το είχα!
Έρχεται ο πατέρας Αθήνα για κάτι δουλειές. Φτάνοντας σπίτι, βλέπει το GS, τί είναι τούτο? άλλο πάλι πήρες? Πόσα κυβικά? Πόσο κόστισε? Γιατι, το άλλο δλδ σου έπεφτε λίγο? κλπ κλπ

Μετά τη γκρίνια θέλει να πάει Κατεχάκη..."έλα να σε πετάξω με το GS να δείς τη διαφορά" του λέω όλο καμάρι και σιγουριά!

Κατεβαίνουμε κάτω, χώνω το κλειδί στη μίζα, γυρνάω και... @@δια! Νεκρό! Κάνω πάλι... τίποτα!
Ο άλλος με κοιτάει καλά καλά... "χάλασε?"
Εγω βεβαίως βαράω κόκκινα ε! Είχα ακούσει για τα θεματάκια με τη μπαταρία (ειδικά το χειμώνα) που είχε αλλα δε φανταζόμουν πως απ τη στιγμή που τη χρησιμοποιώ καθημερινά θα με άφηνε τόσο σύντομα!
Ξαναπροσπαθώ μπας και... την φέρνω στη κατηφόρα, ρολλάρω...χώνω και μια 3η... Π@Π@ΡΙ@ ΛΕΜΕ!
Ειμαι πλέον στο τέρμα της κατηφόρας απο το σπίτι, το GS δεν υπήρχε περίπτωση οπως καταλαβαίνετε να το τσουλήσω προς τα πάνω...κι εκεί τον ακούω να μου φωνάζει "ασ το εκει και πάμε γιατί βιάζομαι"

Εχοντας καταθεσει τα όπλα πλεον, κλειδώνω και επιστρέφω ωστε να πάρω το αμάξι να τον πάω. Εκείνος ομως εν τω μεταξύ εχει παει πανω, εχει παρει τα κλειδιά του Αφρικα και με περιμένει δίπλα του... "τελείωνε, βάλε μπρός το χόντα να φύγουμε γιατί βιάζομαι και οταν επιστρέψουμε βγάλε το ΠΩΛΕΙΤΑΙ απο αυτό και βάλτο στο άλλο!"

"Σιγά μην πάρει ύστερα απο τόσες μέρες" σκεφτομαι... κλειδί, μίζα, βρούμ! :sick::eek:



:a023::a023::a023::a023::a023::a37::a37::a37:

notakos600
05/03/2014, 10:30
Ξυπνητήρι το κινητό με δόνηση κάτω από το μαξιλάρι για να μην ξυπνήσει η οικογένεια και με καταλάβει που θέλω να πάω βόλτα σκαστός λίγο πριν φέξει.
Αφού πίνω στα γρήγορα ένα καφεδάκι ξεκινώ να ντύνομαι με πολύ υπομονή ξέροντας πως μέσα ροχαλίζουν. Έτοιμος πια ανοίγω την εξώπορτα και πάω να πατήσω τον διακόπτη που ανάβει τα φώτα στις σκάλες για να μην σκοντάψω στο σκοτάδι και μετρήσω τα σκαλοπάτια. Το δάκτυλό μου πατάει τον διακόπτη ενώ στο πρόσωπό μου σχηματίζεται ένα πελώριο σαρδόνιο χαμόγελο που κατάφερα να μην ξυπνήσω κανέναν τους και να φύγω κύριος. Όταν ξαφνικά...
... συνειδητοποιώ πως αντί για τον διακόπτη των φώτων έχω πατήσει... το ΚΟΥΔΟΥΝΙ.
Αφού ξύπνησαν όλοι ξαναμπαίνει στο διαμέρισμα ο πονηρός, βγάζει τον εξοπλισμό της εκστρατείας και ξεκινάει να μονολογεί...
κο κο κο κο η κοτούλα...

vaska
05/03/2014, 10:39
Ξυπνητήρι το κινητό με δόνηση κάτω από το μαξιλάρι για να μην ξυπνήσει η οικογένεια και με καταλάβει που θέλω να πάω βόλτα σκαστός λίγο πριν φέξει.
Αφού πίνω στα γρήγορα ένα καφεδάκι ξεκινώ να ντύνομαι με πολύ υπομονή ξέροντας πως μέσα ροχαλίζουν. Έτοιμος πια ανοίγω την εξώπορτα και πάω να πατήσω τον διακόπτη που ανάβει τα φώτα στις σκάλες για να μην σκοντάψω στο σκοτάδι και μετρήσω τα σκαλοπάτια. Το δάκτυλό μου πατάει τον διακόπτη ενώ στο πρόσωπό μου σχηματίζεται ένα πελώριο σαρδόνιο χαμόγελο που κατάφερα να μην ξυπνήσω κανέναν τους και να φύγω κύριος. Όταν ξαφνικά...
... συνειδητοποιώ πως αντί για τον διακόπτη των φώτων έχω πατήσει... το ΚΟΥΔΟΥΝΙ.
Αφού ξύπνησαν όλοι ξαναμπαίνει στο διαμέρισμα ο πονηρός, βγάζει τον εξοπλισμό της εκστρατείας και ξεκινάει να μονολογεί...
κο κο κο κο η κοτούλα...

αχαχαχα για να μάθεις πως όταν εσύ κάνεις σχέδια για αποδράσεις χωρίς οικογένεια, η Εστία, προστάτιδα της οικογένειας έχει άλλα σχέδια για σένα.

:bawl:

notakos600
05/03/2014, 10:41
αχαχαχα για να μάθεις πως όταν εσύ κάνεις σχέδια για αποδράσεις χωρίς οικογένεια, η Εστία, προστάτιδα της οικογένειας έχει άλλα σχέδια για σένα.

:bawl:

:bawl:

nikos_abel
05/03/2014, 10:48
Ξυπνητήρι το κινητό με δόνηση κάτω από το μαξιλάρι για να μην ξυπνήσει η οικογένεια και με καταλάβει που θέλω να πάω βόλτα σκαστός λίγο πριν φέξει.
Αφού πίνω στα γρήγορα ένα καφεδάκι ξεκινώ να ντύνομαι με πολύ υπομονή ξέροντας πως μέσα ροχαλίζουν. Έτοιμος πια ανοίγω την εξώπορτα και πάω να πατήσω τον διακόπτη που ανάβει τα φώτα στις σκάλες για να μην σκοντάψω στο σκοτάδι και μετρήσω τα σκαλοπάτια. Το δάκτυλό μου πατάει τον διακόπτη ενώ στο πρόσωπό μου σχηματίζεται ένα πελώριο σαρδόνιο χαμόγελο που κατάφερα να μην ξυπνήσω κανέναν τους και να φύγω κύριος. Όταν ξαφνικά...
... συνειδητοποιώ πως αντί για τον διακόπτη των φώτων έχω πατήσει... το ΚΟΥΔΟΥΝΙ.
Αφού ξύπνησαν όλοι ξαναμπαίνει στο διαμέρισμα ο πονηρός, βγάζει τον εξοπλισμό της εκστρατείας και ξεκινάει να μονολογεί...
κο κο κο κο η κοτούλα...

Για μένα είσαι ήρωας μόνο που τη κοπανάς κρυφά και έχεις το κουράγιο να κάνεις βόλτα, έχοντας στο πίσω μέρος του μυαλού σου
τι θα ακούσεις όταν επιστρέψεις.
:pantofla:

skylos mauros
05/03/2014, 11:26
:bawl::lol:

το 2006 αγοράζω το GS1200 και δεν εχω πουλήσει ακόμη την Αφρικα η οποία είναι παρκαρισμένη κάτω απ το σπίτι, ξεσκέπαστη, με ενα ΠΩΛΕΙΤΑΙ απλώς επάνω και τα λουκέτα της.
Βρέχεται, σκονίζεται, κρυώνει, τη βλεπει ο ήλιος...
Το GS είναι στα πούπουλα βεβαίως...20 μέρες το είχα!
Έρχεται ο πατέρας Αθήνα για κάτι δουλειές. Φτάνοντας σπίτι, βλέπει το GS, τί είναι τούτο? άλλο πάλι πήρες? Πόσα κυβικά? Πόσο κόστισε? Γιατι, το άλλο δλδ σου έπεφτε λίγο? κλπ κλπ

Μετά τη γκρίνια θέλει να πάει Κατεχάκη..."έλα να σε πετάξω με το GS να δείς τη διαφορά" του λέω όλο καμάρι και σιγουριά!

Κατεβαίνουμε κάτω, χώνω το κλειδί στη μίζα, γυρνάω και... @@δια! Νεκρό! Κάνω πάλι... τίποτα!
Ο άλλος με κοιτάει καλά καλά... "χάλασε?"
Εγω βεβαίως βαράω κόκκινα ε! Είχα ακούσει για τα θεματάκια με τη μπαταρία (ειδικά το χειμώνα) που είχε αλλα δε φανταζόμουν πως απ τη στιγμή που τη χρησιμοποιώ καθημερινά θα με άφηνε τόσο σύντομα!
Ξαναπροσπαθώ μπας και... την φέρνω στη κατηφόρα, ρολλάρω...χώνω και μια 3η... Π@Π@ΡΙ@ ΛΕΜΕ!
Ειμαι πλέον στο τέρμα της κατηφόρας απο το σπίτι, το GS δεν υπήρχε περίπτωση οπως καταλαβαίνετε να το τσουλήσω προς τα πάνω...κι εκεί τον ακούω να μου φωνάζει "ασ το εκει και πάμε γιατί βιάζομαι"

Εχοντας καταθεσει τα όπλα πλεον, κλειδώνω και επιστρέφω ωστε να πάρω το αμάξι να τον πάω. Εκείνος ομως εν τω μεταξύ εχει παει πανω, εχει παρει τα κλειδιά του Αφρικα και με περιμένει δίπλα του... "τελείωνε, βάλε μπρός το χόντα να φύγουμε γιατί βιάζομαι και οταν επιστρέψουμε βγάλε το ΠΩΛΕΙΤΑΙ απο αυτό και βάλτο στο άλλο!"

"Σιγά μην πάρει ύστερα απο τόσες μέρες" σκεφτομαι... κλειδί, μίζα, βρούμ! :sick::eek:



:a023::a023::a023::a023::a023::a37::a37::a37:
:lol::lol::lol:

notakos600
05/03/2014, 12:02
Για μένα είσαι ήρωας μόνο που τη κοπανάς κρυφά και έχεις το κουράγιο να κάνεις βόλτα, έχοντας στο πίσω μέρος του μυαλού σου
τι θα ακούσεις όταν επιστρέψεις.
:pantofla:

Δεν μπορώ να είμαι ο καθώς πρέπει οικογενειάρχης, δεν ήμουν ποτέ άλλωστε.
Από τη στιγμή που τους φροντίζω και είμαι εντάξει στις υποχρεώσεις μου μπορώ να συνεχίσω να είμαι το ζαβολιάρικο παιδί που ήμουν πάντα. ;)

DimChios
05/03/2014, 12:07
Για μένα είσαι ήρωας μόνο που τη κοπανάς κρυφά και έχεις το κουράγιο να κάνεις βόλτα, έχοντας στο πίσω μέρος του μυαλού σου
τι θα ακούσεις όταν επιστρέψεις.
:pantofla:


Ο αΘρωπος ειναι αντρας ρε με κακκαλα!
Στρατιωτικος και τα λεει τσεκουρατα!
Εχει σκισει τη γατα!

:smokin:






και απαιτει το νερο να ειναι ζεστο οταν πλενει τα πιατα :lol:

spyro
05/03/2014, 12:35
κάλα όλα αυτά είναι ώσπου να πάρει χαμπάρι ο panagiotis dim οτι παίζει τέτοιο thread. :D

GIXXERAKIAS
05/03/2014, 13:12
Αύγουστος 2011 και ξεκινάμε ετοιμάσιες με την γυναίκα για το πρώτο μεγάλο μας (μαζί αλλά μικρό σε διάρκεια σκ) ταξίδι με το Gsxr.:)

Πρώτη φορά εγώ με σαμάρια στην μηχανή και τα φοράω όλο χαρά ενώ η μηχανή είναι στο μονό στάντ,τα φτιάχνω ευθυγραμμισμένα και βούρ με τσάντα πλάτης η μικρή να φύγουμε....Σταματάμε για καφεδάκι στο Αρτεμίσιο και κάτι μύριζε,κοιτάω το δεξί βαλιτσάκι και κάπνιζε ωσάν τον Bob Marley με το μπάφο στο χέρι.:uplate:

Ανοίγω το βαλιτσάκι και εκεί είχαμε τα προσωπικά είδη,οδοντόβουρτσες,αποσμητικά κτλ....έχει λυώσει το κάτω μέρος της βαλίτσας και στο σημείο εκείνο ήταν το αποσμητικό μου old spice για τις μασχάλες....πΟτάνα όλα και απλωμένη η κρέμα παντού...:cry:
Σταματάει ένα παλικάρι φίλε σου κόρναρα όταν με πέρασες αλλά δεν άκουγες έτσι όπως ανέβαινες!:eek:Με βοηθήσε να τα βάλουμε σωστά μιάς και είχε λύωσει και ο ιμάντας που τα κράταγε ενωμένα με επιτόπου κοπτοραπτική μία και όταν εγώ σήκωσα την μηχανή να φύγουμε η δεξιά βαλίτσα ακούμπαγε σχεδόν την εξάτμιση.(Το παιδί πλεόν το γνωρίζω από τυχαία συνάντηση και είναι και καλός φίλος,Σαλλακίδης the Great)

Συνεχίζουμε λοιπόν και εγώ σκασμένος από την μλκία μου δεν βάζω καλά το φουλάρι της γυναίκας μου και κάπου πρίν τον νέο δρόμο για Καλαμάτα που κάναμε παράκαμψη μέσα απο τα Παραδείσια (στην ευθεία) μου χτυπάει την πλάτη και σταματάω.Είχε πιάσει στον αέρα το φουλαρι και γέλαγε μέχρι δακρύων.Προσπαθούσε πολύ ώρα να μου πεί να σταματήσω και δεν έπαιρνα χαμπάρι.:lol:
Το φτιάχνει επιτόπου πάνω στην μηχανή και ξεκινάω κοιτώντας αν έρχεται κανείς....

Εκεί που κοιτάω και βγαίνω βλέπω ένα αμάξι από μακρυά να παίζει φώτα αλλά δεν δίνω σημασία και βούρ για την έξοδο πρός Παραδείσια.Σταματάω και επειδή είχε κινησούλα ακούω κόρνες κτλ και βλέπω να έρχεται το αμάξι που έπαιζε φώτα,γυρνάμε και οι δύο μας και κοιτάζουμε και μας έδειχνε ο οδηγός την τσάντα πλάτης...σταματάει δίπλα μας και μας λέει παιδιά μοιράζεται ρούχα σε όλη την διαδρομή.:rotflmao::rotflmao:

Εκεί μας πιάνει κλαυσίγελος και σκεφτόμασταν αντιδράσεις οδηγών με κανένα σώβρακο δικό μου πάνω στο παρμπρίζ,σε κεραίες να ανεμίζουν φανελάκια κτλ.:lol::lol:

Εν τέλει δέν είχα κλείσει από την μιά μεριά την τσάντα πλάτης όταν σταματήσαμε στο Αρτεμίσιο,για να σώσουμε ότι μπορούσαμε τα έβαλα εκεί και πάνω στον πανικό μου είχα κλείσει τα φερμουάρ επάνω...κλασικό λάθος...

Τρίτωσε εκεί και φθάσαμε όλα καλά στον προορισμό μας με λιγότερα ρούχα από όταν ξεκινήσαμε αλλά θα θυμόμαστε πάντα εκείνο το τριήμερο.:cool:

:beer:

soter3gm
05/03/2014, 13:37
1988 -89 έχω πάρει το GPZ 1000 RX είμαι μες τη καλή χαρά με καινούργιο μηχανάκι και με καινούργιο αμόρε !!
Το αμόρε είναι μια κοκέτα περιωπής δίμετρη και για να βγει έξω πρέπει και τα πασούμια της να είναι 12ποντα
Για ένα τριήμερο στα Γιάννενα έχει γεμίσει 2 πλαϊνές βαλίτσες και το top case.
Ταξιδεύουμε μια χαρά περνώντας την Άρτα για όποιον ξέρει την περιοχή δίπλα στο ποτάμι στο δρόμο με της μεγάλες λεύκεςμε πιάνει τρέλα και στρίβω λιγουλάκι, εκεί σταματάμε γιατί αισθάνομαι τη μηχανή ποιο ελαφριά, κοιτάω και σε όλο το δρόμο έχει γεμίσει στριγκάκια σουτιέν κλπ κλπ όπου ένας τύπος μας ρωτάει "μαγαζί έχετε" ? . Εμένα με έπιασαν τα γέλια μέχρι δακρύων έπεσα κάτω από τα γέλια , εκείνη την έπιασαν τα νεύρα της όχι γιατί τα έχασε αλλά γιατί έβλεπε εμένα κόκαλο από τα γέλια

311021

spyrakos35
05/03/2014, 13:44
Την γκομενα βαλε ρε, την μηχανη εβαλες?

soter3gm
05/03/2014, 14:13
Την γκομενα βαλε ρε, την μηχανη εβαλες?

ευχαριστήθηκες ?? :p

311024

:moutza:

spyrakos35
05/03/2014, 14:16
μπροστόβαρα αυτά τα καβασάκι ρπστμ..... :lol:

nikos_abel
05/03/2014, 14:26
ευχαριστήθηκες ?? :p

311024

:moutza:


Όχι τη δικιά μου ρε, τη δικιά σου

soter3gm
05/03/2014, 14:35
Όχι τη δικιά μου ρε, τη δικιά σου
Τώρα είναι δικό σου τότε ήταν καινούργιο το μοντέλο :p

nikos_abel
05/03/2014, 14:38
Τώρα είναι δικό σου τότε ήταν καινούργιο το μοντέλο :p

:lol::beer:

Bowleno
05/03/2014, 15:24
To '95 h to '96 είχα ένα crypton 105 (από τα πρώτα που είχαν βγει) σε μαύρο.
Ομοίως ζήλεψε το ξαδερφάκι μου και πήρε το ίδιο σε μπλε.
Κάποια στιγμή πήγαμε στα Βαρέα Μεγάρων (εκεί, δίπλα σχεδόν στην πίστα) να δούμε τον πατέρα του ξαδέρφου, εγώ μόνος, αυτός (τότε) με το νέο του αμόρε (τώρα είναι σύζυγός του....)
εκεί που καθόμασταν μου πετάει ο ξάδελφος "ρε Δημήτρη δεν μου δίνεις το δικό σου να πάω καφέ με την Μαίρη στην Πάχη; να δω τι ψάρια πιάνει σε σχέση με το δικό μου;" (το απογευματάκι νωρίς αυτό)
του το δίνω και φεύγουν.
Αργότερα το βράδυ γύρω στις 11 μας παίρνει τηλέφωνο ότι δεν μπορούσε να το βάλει μπροστά "δοκίμασες πίπα μπουζί;" δοκίμασα, τίποτα. "δοκίμασες εκείνο και το άλλο;" τίποτα λέμε ελάτε εδώωωωωω κι έχω ξεμείνει με την Μαίρη!
Ε, πάμε εγώ, ο πατέρας του και ο αδελφός του να δούμε τι παίζει.
Φτάνουμε εκεί και τον βλέπω να παλεύει με την κλειδαριά. ρε Γιάννη....τι κάνεις στο μηχανάκι ΜΟΥ; του λέω
δεν γυρνάει το κωλόκλειδό σου μου λέει
Κοιτάω και του λέω....Γιάννη αυτό ΔΕΝ είναι το δικό μου κλειδί....
Πάλευε 2 ώρες να βάλει το δικό του κλειδί στο δικό μου μηχανάκι!
Περιττό να πω τις ροκ σκηνές που ακολούθησαν με τα μπινελίκια που άκουσε από αδελφό και πατέρα :bawl::bawl:

taisteal
05/03/2014, 17:07
Καλοκαιρι του 1992 αν θυμαμαι καλα...Μωλος Λοκριδας,ειχε ενας ξαδερφος ενα παπι,και τον ειχα πρηξει να με μαθει να οδηγω με ταχυτητες..
Παμε λοιπον στην ακρη στην προβλητα να μην μας δει κανεις,μου λεει βαλτο μπροστα,το βαζω..ειχε πρωτη μεσα και ανοιξα το γκαζι τερμα...
Επεσα στη θαλασσα μαζι με το παπι,πρωτα αυτο και απο πισω εγω...κοντεψα να πνιγω...
Παντως για λιγα δεπτερολεπτα δουλευε μεσα στο νερο αν θυμαμαι καλα..
Η συνεχεια ειναι περιττη...

el_hymador
05/03/2014, 17:16
Είμαι με το AX-1 και δικάβαλο πίσω κοπελίτσα σαν τα κρύα τα νερά (οχι ξανθιά - υπάρχει λόγος που το γράφω), σταματάμε κάπου για καφέ και βάζω κλειδαριά δισκόφρενου, της κάνει εντύπωση το φλούο κίτρινο χρώμα που είχε και μου λέει:

-Τι είναι αυτό;
>Κλειδαριά δισκόφρενου

Με βλέπει που την ασφαλίζω - που άλλου;- στο δισκόφρενο και τότε με κατακεραυνώνει:

-Καλά τόσο ακριβό είναι το δισκόφρενο και ασφαλίζεις μόνο αυτό; :hypnotize:

annateo
05/03/2014, 18:12
Καλοκαίρι του 89-90. Περιπου 10 χρονων και καμια σχεση με μηχανάκια. ολη η πιτσιρικαρια της γειτονιας καμια 20αρια άτομα απτην ηλικια μου μεχρι 17-18.
Σκαει μυτη ενας ξαδερφος μου με το φρεσκοβαμμενο του rd 50 (νομίζω).
Σταματαει διπλα μας και τον βλεπω να παταει ενα λεβιεδακι με το αριστερο του ποδι.(πολυ ζηλευα!!!!).
Παταει τα ποδια ασφαλτο, σηκωνεται απτην σέλα καιαρχιζει να το γκαζωνει για να ψαρωσουμε ολοι.
ε εκείνη την ωρα εγω σκεφτηκα να πατησω το λεβιεδακι που τοσο ζηλεψα. Δυστυχώς δεν παταγε συμπλέκτη.
Το μηχανακι φευγει καμια δεκαρια μετρα. Την συνέχεια δεν την προλαβα. Δεν πρεπει να έχω ξανατρεξει τοσο γρηγορα στη ζωη μου.

IRA57
05/03/2014, 18:48
...και εκει που τελειωνω το κουμπωμα του τελευταιου δεξιου πλαινου πλαστικου απο ολοκαινουριου σετ φαιρινγκ (καλυμενα απο ασφαλιστικη μετα απο τρακαρισμα)...σπαει η βιδα του σταντ.........need i say more?

2ο...
Πασχα 2001 ,ειμαι εξω με αδεια αφου εχω μολις ορκιστει στρατο...και μου χε λειψει το 400RR.
Οποτε περνω τον αδερφο μου και παμε λιγο ποιο κατω και τον βαζω να με βγαλει φωτο να κανω 'εντο'.
Κανω το πρωτο...γυρναω και ρωταω ''οκ?'' ...''οχι'' μου λεει
Δευτερο τα ιδια...
Τριτο τα ιδια...
Και εχω φτασει στην κατηφορα που βγαζει στο ποταμι...
...Απο το 4ο εχω ενθυμιο αυτη τη φωτο
311044
...και ενα 400RR στην πλατη...
(ειναι πολυ ποιο κατηφορα απο ο,τι φαινεται ο δρομος)
(σε σχεση παντως με το τι ζημια επαθε τοτε και με το γαμωκαπακι που εφαγα 1 χρονο μετα δικαβαλο...1000 φορες τουμπα απο εντο...)

DimChios
05/03/2014, 19:29
(σε σχεση παντως με το τι ζημια επαθε τοτε και με το γαμωκαπακι που εφαγα 1 χρονο μετα δικαβαλο...1000 φορες τουμπα απο εντο...)

ελα να κανουμε παρεα εμεις οι δυο :cry:

vaska
05/03/2014, 19:51
1988 -89 έχω πάρει το GPZ 1000 RX είμαι μες τη καλή χαρά με καινούργιο μηχανάκι και με καινούργιο αμόρε !!
Το αμόρε είναι μια κοκέτα περιωπής δίμετρη και για να βγει έξω πρέπει και τα πασούμια της να είναι 12ποντα
Για ένα τριήμερο στα Γιάννενα έχει γεμίσει 2 πλαϊνές βαλίτσες και το top case.
Ταξιδεύουμε μια χαρά περνώντας την Άρτα για όποιον ξέρει την περιοχή δίπλα στο ποτάμι στο δρόμο με της μεγάλες λεύκεςμε πιάνει τρέλα και στρίβω λιγουλάκι, εκεί σταματάμε γιατί αισθάνομαι τη μηχανή ποιο ελαφριά, κοιτάω και σε όλο το δρόμο έχει γεμίσει στριγκάκια σουτιέν κλπ κλπ όπου ένας τύπος μας ρωτάει "μαγαζί έχετε" ? . Εμένα με έπιασαν τα γέλια μέχρι δακρύων έπεσα κάτω από τα γέλια , εκείνη την έπιασαν τα νεύρα της όχι γιατί τα έχασε αλλά γιατί έβλεπε εμένα κόκαλο από τα γέλια

311021

Παππούλη με αυτές τις φωτό εκτίθεσαι ηλικιακά, έπρεπε να βάλεις άλλο μοντέλο.

311045

Αυτό είχα εγώ, εξατμισωμένο.

:wave2:

spyrval
05/03/2014, 21:12
Καλοκαιρι του 1992 αν θυμαμαι καλα...Μωλος Λοκριδας,ειχε ενας ξαδερφος ενα παπι,και τον ειχα πρηξει να με μαθει να οδηγω με ταχυτητες..
Παμε λοιπον στην ακρη στην προβλητα να μην μας δει κανεις,μου λεει βαλτο μπροστα,το βαζω..ειχε πρωτη μεσα και ανοιξα το γκαζι τερμα...
Επεσα στη θαλασσα μαζι με το παπι,πρωτα αυτο και απο πισω εγω...κοντεψα να πνιγω...
Παντως για λιγα δεπτερολεπτα δουλευε μεσα στο νερο αν θυμαμαι καλα..
Η συνεχεια ειναι περιττη...

:lol:Σαν σκηνή από ταινία του Βέγγου.:lol:
Το παπί ήταν μπλε;
Μώλος Λοκρίδας ήταν το όνομα του ξάδερφου;
:bawl:

spyrakos35
05/03/2014, 21:42
Είμαι με το AX-1 και δικάβαλο πίσω κοπελίτσα σαν τα κρύα τα νερά (οχι ξανθιά - υπάρχει λόγος που το γράφω), σταματάμε κάπου για καφέ και βάζω κλειδαριά δισκόφρενου, της κάνει εντύπωση το φλούο κίτρινο χρώμα που είχε και μου λέει:

-Τι είναι αυτό;
>Κλειδαριά δισκόφρενου

Με βλέπει που την ασφαλίζω - που άλλου;- στο δισκόφρενο και τότε με κατακεραυνώνει:

-Καλά τόσο ακριβό είναι το δισκόφρενο και ασφαλίζεις μόνο αυτό; :hypnotize:

μήπως είχες βάλει μαργαρίτα? :lol:

SHOOTER045
05/03/2014, 21:49
1988 -89

κοιτάω και σε όλο το δρόμο έχει γεμίσει στριγκάκια σουτιέν κλπ κλπ

311021





ειχαν οι γκομενες στριγκακια τοτε?:confused::confused::confused:

spyrakos35
05/03/2014, 21:50
ειχαν οι γκομενες στριγκακια τοτε?:confused::confused::confused:

του σωτήρη ήταν ρε.... :p

Dbnn
05/03/2014, 22:04
Ιστορία 1η.
Ήμουν δεν ήμουν 8-9 χρονών...
Ο παππούς είχε το αγροτικό στην αυλή αλλά είχε ενα βίτσιο, δεν γούσταρε γλάστρες και λουλούδια.
Είχα καημό να γκαζώνω το isuzu.
Ξυπνάω το πρωί πρώτος πρώτος, παω έξω, λύνω χειρόφρενο αλλά δεν ήξερα τι ήταν αυτός ο μακρύς λεβιές που πάνω έγραφε 1-2-3-4-R.
Δίνω μίζα και βρήσκομαι να έχω πάρει σβάρνα 20 γλάστρες, βάσεις της πέργκολας με την πέργκολα πάνω στο ξώπλατο και να είμαι σταματημένος πάνω στον τοίχο της αποθήκης.

Αφού βγήκαν όλοι έξω να με καμαρώσουν (=σκυλοβρίσουν), βγαίνει και ο παππούς και μου δίνει πεντοχίλιαρο....

SHOOTER045
05/03/2014, 22:13
καλοκαιρι 91
το ΙΤ στα χαι του εγω αγαπη καλοκαιρινη,με αμορε καλοκαιρινο
και αφου ξεπερασε τα της βολτας<ειναι ψηλο....που θα βαλω τα ποδια μου?........κλπ κλπ
ανεβαινει με στενο ξεβαμμενο τζιν λευκο μπλουζακι-καινουργιο/αυτη-εχει σημασια αυτο
μανιβελα ντααααααααααν νταν νταν νταν-οι πιστονιες :a015::a015:
ξεκιναμε σουζαρω κολαει πανω μου(classic!!!):a01:
τελος παντων φτασαμε
παμε για καφεδακι βρισκω μια κολωνα περιοπης να παρκαρω
το αφηνω καθομαστε στο μαγαζι πινουμε καφε
στα αγκαλιασματα λιγο ο καπννος λιγο η λαδιλα του ΙΤ μου ερχοντουσαν καπως
αλλα ειχα συνηθισει
σηκωνομαι να παω τουαλετα
και γυρνωντας βλεπω το μπλουζακι της(το ασπρο το καινουργιο που ειπα στηναρχη)
γεματο μαυρα μπιμπικια λαδιλας απο την εξατμιση του ΙΤ :tooth:
καθομαι διπλα της και της λεω......<μωρο μου ξερεις....το μπλουζακι σου κατι επαθε....γεμισε λεκεδες......>
-τιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι......:mad::mad::mad::mad::mad::mad:
παει τουαλετα κοιταζετα, σουλωπωνεται,ερχεται μες στα νευρα
-ηταν καινουργιο το μπλουζακι,και το παντελονι.:mad::mad:
-σιγα με ενα πλυσιμο θα ειναι καινουργια....-και εγω ομως σκεφτομαι οτι αυτο το 2τ μιξης του βενδιναδικου δεν το καιει καλα,η πρεπει να φτωχυνω την μιξη:a44:
στον γυρισμο δεν ηθελε να ερθει
-ελα μωρε οτι εγινε εγινε,τι θα παθει παραπανω?:lipssealed:
στον γυρισμο κοβεται το κολαρο συνδεσης του τελικου και γινεται μ@@νι καλιγραφια..........
εκανε 4-5 μερες να μου μιλησει
και τα ρουχα εγιναν για πεταμα

Bowleno
06/03/2014, 00:42
Είμαι με το AX-1 και δικάβαλο πίσω κοπελίτσα σαν τα κρύα τα νερά (οχι ξανθιά - υπάρχει λόγος που το γράφω), σταματάμε κάπου για καφέ και βάζω κλειδαριά δισκόφρενου, της κάνει εντύπωση το φλούο κίτρινο χρώμα που είχε και μου λέει:

-Τι είναι αυτό;
>Κλειδαριά δισκόφρενου

Με βλέπει που την ασφαλίζω - που άλλου;- στο δισκόφρενο και τότε με κατακεραυνώνει:

-Καλά τόσο ακριβό είναι το δισκόφρενο και ασφαλίζεις μόνο αυτό; :hypnotize:



Ξανθιά βαμμένη μελαχρινή ήταν, ρε, τι δεν κατάλαβες; :a38:

Τεχνητή νοημοσύνη κι έτσ΄ :p

Pardalotzatziki
06/03/2014, 01:44
Πραγματικα γελασα γιατι αλλες φορες απλα διαβαζω... :beer::beer::beer::beer:

soter3gm
06/03/2014, 05:01
καλοκαιρι 91
το ΙΤ στα χαι του εγω αγαπη καλοκαιρινη,με αμορε καλοκαιρινο
και αφου ξεπερασε τα της βολτας<ειναι ψηλο....που θα βαλω τα ποδια μου?........κλπ κλπ
ανεβαινει με στενο ξεβαμμενο τζιν λευκο μπλουζακι-καινουργιο/αυτη-εχει σημασια αυτο
μανιβελα ντααααααααααν νταν νταν νταν-οι πιστονιες :a015::a015:
ξεκιναμε σουζαρω κολαει πανω μου(classic!!!):a01:
τελος παντων φτασαμε
παμε για καφεδακι βρισκω μια κολωνα περιοπης να παρκαρω
το αφηνω καθομαστε στο μαγαζι πινουμε καφε
στα αγκαλιασματα λιγο ο καπννος λιγο η λαδιλα του ΙΤ μου ερχοντουσαν καπως
αλλα ειχα συνηθισει
σηκωνομαι να παω τουαλετα
και γυρνωντας βλεπω το μπλουζακι της(το ασπρο το καινουργιο που ειπα στηναρχη)
γεματο μαυρα μπιμπικια λαδιλας απο την εξατμιση του ΙΤ :tooth:
καθομαι διπλα της και της λεω......<μωρο μου ξερεις....το μπλουζακι σου κατι επαθε....γεμισε λεκεδες......>
-τιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι......:mad::mad::mad::mad::mad::mad:
παει τουαλετα κοιταζετα, σουλωπωνεται,ερχεται μες στα νευρα
-ηταν καινουργιο το μπλουζακι,και το παντελονι.:mad::mad:
-σιγα με ενα πλυσιμο θα ειναι καινουργια....-και εγω ομως σκεφτομαι οτι αυτο το 2τ μιξης του βενδιναδικου δεν το καιει καλα,η πρεπει να φτωχυνω την μιξη:a44:
στον γυρισμο δεν ηθελε να ερθει
-ελα μωρε οτι εγινε εγινε,τι θα παθει παραπανω?:lipssealed:
στον γυρισμο κοβεται το κολαρο συνδεσης του τελικου και γινεται μ@@νι καλιγραφια..........
εκανε 4-5 μερες να μου μιλησει
και τα ρουχα εγιναν για πεταμα

Κλασική ιστορία 2Τ και που δεν έχει γίνει αυτό και ποιος δεν έχει γελάσει από μέσα του με τη "μαύρη γραμμή" στη πλάτη της "Παοκτζού" γκόμενας χι χι χι χι

Cpt. Haddock
06/03/2014, 08:03
Ιστορια γνωστη σε καποιους απο εμας, αλλα ονοματα δε θα πουμε.

Επιστρέφουμε προς Αθηνα απο βολτα. Εξω απο τη Λειβαδια, στη διασταυρωση Ορχομενου, σταση για συμβούλιο. Στη σειρα οι μηχανες, συμφορουμιτης γνωστος για το ταλεντο του να χανεται (οχι ο Β. - αλλος), εχει παρκαρει πρωτος. Θεμα συσκεψης: Εαν θα στριψουμε για Ορχομενο ωστε να παρουμε την εθνικη οδο απο Καστρο ή θα παμε απο παλια (Αλιαρτο, θηβα κλπ).

Εμβριθεις κουβέντες, λαμβανεται η αποφαση να παμε απο Ορχομενο να πιασουμε εθνικη νωρις.

- Οκ παιδια; Απο Ορχομενο παμε
- Ναι (εν χορω)

Παμε στις μηχανες, πηγαινει και ο εν λογω που ειναι και μπροστα, ανεβαινει, κρανος, αναβει…. και φευγει ευθεια για Αλιαρτο…

Εχουμε μεινει μαλάκες :tooth:

motomaniac
06/03/2014, 11:39
Πρόσφατο .

Κατεβαίνω να βάλω μπρος το μοτόρι να πάω μία τσάρκα κοντινή . Ντυμένος αρματωμένος με τα όλα μου ... καβαλάω πατάω τη μίζα .
Τίποτα .

Ρε γμτ λέω τι έγινε τώρα ? :confused:
2η προσπάθεια , 3η , 4η ..... ρε γμτ να δεις η μπαταρία θα ναι .

Όταν σαν απο μηχανής θεός μετά από όλη αυτή τη ταλαιπωρία συνηδητοποιώ ότι είχα απλά κλειστό το kill switch !!
:moutza::moutza: ... στα μούτρα μου .

και μολις ξεκινησα να διαβαζω ηδη γελαγα,, λ4εω μαλακα το σβηστηρι εχεις στο οφ... και μετα απο τοσες γραμμες νοερα φωναζα γελωντας μαλακα το σβηστηρι σε λεω... χαχαχχαχαχχαχαχα εδω ο αλλος ο ρειν καπου εγραφε οτι ελυσε το μισο crm και ειχε μεινει απο βενζινη..


ο γαμπρος μου ο μιλτος.
τρομερα καλο παιδι,αθλητικοτατος προπονητης σκι ορειβατης,αλλα ποντιος!!
βγαινει απο το αμαξι ερχεται μπροστα ξαναβαζει καλωδιο τραβαει την αλλη ακρη σε εμενα και μου λεει
-α ενταξει τωρα ειναι μια χαρα.
ενω εχουν περασει καμμια δεκαρια δευτερολεπτα που εχω μεινει λιγο αφωνος του λεω.
-καλα ρε μ@λ@κ@,επρεπε να φερεις ολοκληρο το αμαξι??ενα τσακ θα εκανα τη μηχανη και θα ηταν τζετ.
με κοιταει με ενα υφος του ανακαλυψα το τροχο και πω πω τι ειπες τωρα...
ξαναμπαινει μεσα στο αμαξι,το βαζει μπρος και το παει ξανα 10-20 ποντους πιο πισω......
-ενταξει φερτην πιο εδω μου λεει !!!!!!!!

αι χεσου. το διαβαζα χθες το βραδυ και ξερεις τι ειναι να προσπαθεςι σκασεις απο τα γελια για κανα δεκαλεπτο αηχα? ακομα γελαω...


:bawl::lol:

το 2006 αγοράζω το GS1200 και δεν εχω πουλήσει ακόμη την Αφρικα η οποία είναι παρκαρισμένη κάτω απ το σπίτι, ξεσκέπαστη, με ενα ΠΩΛΕΙΤΑΙ απλώς επάνω και τα λουκέτα της.
Βρέχεται, σκονίζεται, κρυώνει, τη βλεπει ο ήλιος...
"τελείωνε, βάλε μπρός το χόντα να φύγουμε γιατί βιάζομαι και οταν επιστρέψουμε βγάλε το ΠΩΛΕΙΤΑΙ απο αυτό και βάλτο στο άλλο!"

"Σιγά μην πάρει ύστερα απο τόσες μέρες" σκεφτομαι... κλειδί, μίζα, βρούμ! :sick::eek:



:a023::a023::a023::a023::a023::a37::a37::a37:

χαχχαχαχαχαχα ποσο μαλ@κς ενιωσες? εγω δνε θα την πουλαγα μετα απο αυτο.


1988 -89 έχω πάρει το GPZ 1000 RX είμαι μες τη καλή χαρά με καινούργιο μηχανάκι και με καινούργιο αμόρε !!
Το αμόρε είναι μια κοκέτα περιωπής δίμετρη και για να βγει έξω πρέπει και τα πασούμια της να είναι 12ποντα
Για ένα τριήμερο στα Γιάννενα έχει γεμίσει 2 πλαϊνές βαλίτσες και το top case.
Ταξιδεύουμε μια χαρά περνώντας την Άρτα για όποιον ξέρει την περιοχή δίπλα στο ποτάμι στο δρόμο με της μεγάλες λεύκεςμε πιάνει τρέλα και στρίβω λιγουλάκι, εκεί σταματάμε γιατί αισθάνομαι τη μηχανή ποιο ελαφριά, κοιτάω και σε όλο το δρόμο έχει γεμίσει στριγκάκια σουτιέν κλπ κλπ όπου ένας τύπος μας ρωτάει "μαγαζί έχετε" ? . Εμένα με έπιασαν τα γέλια μέχρι δακρύων έπεσα κάτω από τα γέλια , εκείνη την έπιασαν τα νεύρα της όχι γιατί τα έχασε αλλά γιατί έβλεπε εμένα κόκαλο από τα γέλια

311021

το εχω παθει και μου εφυγε και κρανος απο την τσαντα πλατης.. και μου το μαζαψε βουλγαρος νταλικιερης με αυτοκινηταδικο φορτηγο και δε μου το εδινε.. οχι οτι το χρειαζομουν μτα απο τοσες τουμπες πυ εφερε... και το κινητο το βρηκα σε κομματια το μαζεψα και δουλευε!!! sharp gx20...


Καλοκαίρι του 89-90. Περιπου 10 χρονων και καμια σχεση με μηχανάκια. ολη η πιτσιρικαρια της γειτονιας καμια 20αρια άτομα απτην ηλικια μου μεχρι 17-18.
Σκαει μυτη ενας ξαδερφος μου με το φρεσκοβαμμενο του rd 50 (νομίζω).
Σταματαει διπλα μας και τον βλεπω να παταει ενα λεβιεδακι με το αριστερο του ποδι.(πολυ ζηλευα!!!!).
Παταει τα ποδια ασφαλτο, σηκωνεται απτην σέλα καιαρχιζει να το γκαζωνει για να ψαρωσουμε ολοι.
ε εκείνη την ωρα εγω σκεφτηκα να πατησω το λεβιεδακι που τοσο ζηλεψα. Δυστυχώς δεν παταγε συμπλέκτη.
Το μηχανακι φευγει καμια δεκαρια μετρα. Την συνέχεια δεν την προλαβα. Δεν πρεπει να έχω ξανατρεξει τοσο γρηγορα στη ζωη μου.

ακομα θα σε κυνηγουσα αμ σε ειχα ξαδερφο... χαχαχχαχαα

antsoar
06/03/2014, 13:17
Καλοκαιρι του 1992 αν θυμαμαι καλα...Μωλος Λοκριδας,ειχε ενας ξαδερφος ενα παπι,και τον ειχα πρηξει να με μαθει να οδηγω με ταχυτητες..
Παμε λοιπον στην ακρη στην προβλητα να μην μας δει κανεις,μου λεει βαλτο μπροστα,το βαζω..ειχε πρωτη μεσα και ανοιξα το γκαζι τερμα...
Επεσα στη θαλασσα μαζι με το παπι,πρωτα αυτο και απο πισω εγω...κοντεψα να πνιγω...
Παντως για λιγα δεπτερολεπτα δουλευε μεσα στο νερο αν θυμαμαι καλα..
Η συνεχεια ειναι περιττη...

Αμάν! :eyepop: Από τότε έχεις την αντιπάθεια με τα καράβια έτσι? :lol:

imitrelos
06/03/2014, 14:55
Κάπου το 98-99 είχα ένα kaze-r
βραδάκι καλοκαιρινό και βολτάρω μαζί με τόν κολλητό πάνω κάτω το ηράκλειο (άλλες εποχές δέν ενδιέφερε πόσο έκανε η βενζίνη :D )

σουλατσάραμε ωραία και καλά στήν παραλιακή , στο φανάρι του λιμανιού ο φίλος γιάννης μου δίχνει απέναντι ( εκει που είναι σήμερα το λουνα-παρκ ) το λόφο και μου λέει

Γιάννης : "μ@λ@κ@ ο στέλιος με το wr το ανέβηκε μέχρι πάνω
εγω : "καλά σιγά και με το καζέρι το ανεβαίνω η σχεδόν (τρομάρα μου :lol:)"

μέχρι να περάσουμε το φανάρι.........δεν ξέρω πώς ( ξέρω τώρα λέγεται νεανική μ@λ@κι@ :lol: ) έχουμε αποφασίσει να το δοκιμάσουμε με το παπί ( hillclimb παπί τρομάρα μας )

να"μαστε στήν βάση του λόφου εγώ να γκαζώνω τα πολλά κυβικα καιγκάζια του πάπιου :moutza: και ο γιάννης να ανεβαίνει με τα πόδια ώστε να είναι κοντά ΑΜΑ γίνει κάτι

ξεκινάω εγώ ....τσίτα το γκάζι......ο πάπιος αρχίζει να ανεβαίνει προσπαθω να κρατίσω το τιμόνι....το γκάζι τσίτα και όλος μπροστά


κάπου στα 3/4 το μηχανάκι δέν το είχε άλλο και είχε και τρελή κλίση ...έτσι με έκοψε και κόντεψα να έρθω καπάκι βοηθάει και ο γιάννης και το σταθεροποιουμε

το γυρνάμε πρός τα κάτω για να το κατεβάσουμε , βάζω ταχύτητα για να κόβει

Γιάννής : ¨ποπο κοντά ήταν αλλα και κοντά να το κάνουμε κουτάλι αν σε τουμπαρε μέχρι κάτω θα κουτρουβαλουσατε "

εγώ : εχω ταχύτητα μήν γκ........

μπραααφ............

Γιάννης : κατέβασμα πρέπει να είναι πιο εύκολο....κατέβηκε μόνο του .....ωραία δέν φάνηκε απο εδώ :bawl:

soter3gm
06/03/2014, 16:31
To 80 καθόμασταν στη καφετέρια όλοι οι "μηχανόβιοι" μέσα σε αυτούς ένας γιος περιπτερά όπου της μπύρες της έπινε κατά ντουζίνες στο περίπτερο.
Το "παιδί" ήταν 1,60 45 κιλά φτερό δηλαδή, μια μέρα πιωμένος του βγαίνει από στενό ένα αμάξι, τον καρφώνει στο κέντρο και μετά το "παιδί" εξαφανίστηκε, ψάχνουμε να το βρούμε πουθενά, μετά από κανένα 20λεπτο ακούμε βογκητά από ψιλά κοιτάμε προς τα πάνω και ήταν κρεμασμένο πάνω σε ένα δέντρο.
Μετά από καιρό πάλι πιωμένος το ξαναβγαίνει μπροστά στη καφετέρια πάλι ένας και πάλι το παιδί εξαφανίζετε ρε που πήγε ρε που πήγε κάποιος λέει από τη παρέα έγινε πουλί και πέταξε ξανακοιτάμε και το "πουλί" ήταν στη τέντα της καφετέριας χωρίς να έχει πάθει ούτε γρατζουνιά.
Έκτοτε τον λέγαμε πουλί η ο πουλής μιας που πέταγε σε κάθε τράκο

Σκηνικό δεύτερο ο πουλής πλέων μεγαλύτερος (μόνο στα χρόνια) πάει και παίρνει μπύρες από το περίπτερο για ένα πάρτι με το παπί της γκόμενας του στο καφέ μπροστά με το ένα χέρι τη σακούλα, το άλλο χέρι το τιμόνι τον χαιρετάμε από μακριά, και αυτός ο βλάκας μας χαιρετάει με το ελεύθερο χέρι, !!! ποιο χέρι ? αυτό που κράταγε το τιμόνι και...... μπαμ το πουλί προσγειώθηκε αυτή τη φορά στο γκαζόν του καφέ.
Μετά από τόσα χρόνια ακόμα γελάμε με της π@π@ριες του πουλιού και έχουμε να το λέμε πως ένας τόσο βλάκας έχει χεστεί στο τάλιρο με αρκετά περίπτερα

Bladerunner
07/03/2014, 08:08
Στον πρώτο μου αγώνα, λίγο πριν την εκκίνηση, μου λέει η γυναίκα μου (και βοηθός, χρονομέτρης, αϊφέρε κλπ) :

"Πρόσεχε. Και μη τρέχεις πολύ, ε;" :confused:

Red Rider
07/03/2014, 08:19
Στον πρώτο μου αγώνα, λίγο πριν την εκκίνηση, μου λέει η γυναίκα μου (και βοηθός, χρονομέτρης, αϊφέρε κλπ) :

"Πρόσεχε. Και μη τρέχεις πολύ, ε;" :confused:

:tooth:

sapila racing
07/03/2014, 09:10
Στον πρώτο μου αγώνα, λίγο πριν την εκκίνηση, μου λέει η γυναίκα μου (και βοηθός, χρονομέτρης, αϊφέρε κλπ) :

"Πρόσεχε. Και μη τρέχεις πολύ, ε;" :confused:

Καλό κι αυτό! Και μετα αντε να ανοόξεις το γκάζι. :D

spyrakos35
07/03/2014, 09:31
Στον πρώτο μου αγώνα, λίγο πριν την εκκίνηση, μου λέει η γυναίκα μου (και βοηθός, χρονομέτρης, αϊφέρε κλπ) :

"Πρόσεχε. Και μη τρέχεις πολύ, ε;" :confused:


την αντίδρασή σου εκείνη την στιγμή θα ήθελα να ξέρω....


:lol:

teogtp
07/03/2014, 09:38
Αυτο μου θυμησε την ευχη της γιαγιας στον ξαδερφο μου που ειναι πιλοτος μαχητικου......
"Σιγα και χαμηλα αγορι μου σιγα κα χαμηλα!"

Giorgos19
07/03/2014, 09:42
Αυτο μου θυμησε την ευχη της γιαγιας στον ξαδερφο μου που ειναι πιλοτος μαχητικου......
"Σιγα και χαμηλα αγορι μου σιγα κα χαμηλα!"

:rotflmao::rotflmao:

DimChios
07/03/2014, 10:29
Στον πρώτο μου αγώνα, λίγο πριν την εκκίνηση, μου λέει η γυναίκα μου (και βοηθός, χρονομέτρης, αϊφέρε κλπ) :

"Πρόσεχε. Και μη τρέχεις πολύ, ε;" :confused:

:rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:

spyrval
09/03/2014, 10:39
Αυτο μου θυμησε την ευχη της γιαγιας στον ξαδερφο μου που ειναι πιλοτος μαχητικου......
"Σιγα και χαμηλα αγορι μου σιγα κα χαμηλα!"
:lol::lol::lol:
Η ευχή της αιώνιας ελληνίδας γιαγιάς στο εγγόνι της προσαρμοσμένη στα εκάστοτε δεδομένα...Ζακετάκι του πέταξε μέσα στο κόκπιτ;

AristidisZ
09/03/2014, 11:04
αυτό το thread είναι πραγματικά όλα τα λεφτά


1998, μετά από τρελλούς τσακωμούς με τη μάνα, παίρνω το ΟΚ για να πάρω το παπί
πάμε με τον Σταύρο (φίλος μεγαλύτερος, και μέντορας όσον αφορά στα δίτροχα), και το διαλέγουμε
εγώ δεν έχω οδηγήσει ποτέ στη ζωή μου
φυσικά, το μηχανάκι μου το φέρνει ο Σταύρος από το μαγαζί
εγώ περιμένω μες στην αγωνία κάτω από τη πόρτα μου για το πότε θα έρθει ο σίφουνας
κάποια στιγμή εμφανίζεται
ο Σταύρος το σβήνει, το βάζει στο σταντ, και κατεβαίνει
το βάζουμε στο γκαράζ μου, κλειδώνουμε, και μου λέει:

- τώρα θα πας επάνω, και θα κανονίσουμε αύριο να κάνουμε μάθημα. Μόνος σου δε θα κάνεις τίποτα. Οκ ;
- μάλιστα

μόλις φεύγει, κατεβαίνω φυσικά κάτω
ανοίγω γκαράζ, βγάζω το παπί έξω
βάζω μπρος, μαρσάρω

ωραίο σκέφτομαι, τι γλυκός ήχος
μαρσάρω, μαρσάρω, μαρσάρω, κάποια στιγμή κουμπώνω και πρώτη

η συνέχεια φυσικά γνωστή

ο Αριστείδης κάτω από το Nissan Sunny του γείτονα με το χέρι στο γκάζι κολλημένο να ψάχνει να βρει τι έγινε :bawl:

woofy
09/03/2014, 11:23
:bawl::bawl::bawl::bawl::bawl:

virus
09/03/2014, 11:27
χτεσινο.


το σουπερμαρκετ ειναι στα 2 λεπτα με τα ποδια. αλλα με τα ποδια ειναι χωματοδρομος. οποτε παιρνω την μηχανη και παω απο ασφαλτο. λιγα πραματακια ηθελα.

ψωνιζω και φευγω απο το σουπερμαρκετ.

παω με τα ποδια απο τον χωματοδρομο (το ξεχασα) :a31:

φτανω σπιτι και σιχτιριζω τις λασπες. και βλεπω αφαντη η μηχανη :a31:

πανικοβαλομαι κι αρχιζω να ρωταω μπας και ειδε τιποτα ο γειτονας :a31:

παιρνει τηλ την αστυνομια ο γειτονας. μολις απανταει τοτε μου ερχεται η θεια φωτιση :rolleyes:

Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΟΥΠΕΡΜΑΡΚΕΤ :moutza: ΜΟΥ

ξερετε τι του απαντησε ο αστυνομικος σαν ακουσε τις φωναρες;


εχει χεσει σημερα αυτος που φωναζει;


:rotflmao::rotflmao:

devil's animal
09/03/2014, 12:09
καλοκαιρι 1998 και ειμαστε με την οικογενεια και τα ξαδερφια στα εξοχικα μας που ειναι διπλα διπλα σ'ενα χωραφι 4 στρεμματα στην Β. Ευβοια...
εγω κωλοπαιδακι 16 χρονων και ο ξαδερφος τρελη φυτουκλα, σπασικλας 18 χρονων...
εγω οδηγαω με την επιβλεψη του πατερα μου απο 14, ενω εκεινος δεν εχει ιδεα...ΘΑ κανει μαθηματα για να βγαλει το διπλωμα ομως τον Σεπτεμβριο οταν παμε Αθηνα...

μολις εχει δωσει και πανελλαδικες και εχει περασει Ιατρικη Αθηνων, οποτε οτι χατηρι ηθελε το ειχε...

ιδεα ξαδερφου: θα παρω το fiesta (1η γενια) του πατερα μου να παμε βολτα...
εγω: αφου δεν εχεις ιδεα...:confused:
ξ: θα'ρθεις και εσυ να μου λες...
ε: 'νταξει...γιναμε..:a2:

οδηγος αυτος, συνοδηγος εγω...

στο ισαδι..
ε: πατας συμπλεκτη, κουμπωνεις πρωτη, απαλα το γκαζι και αφηνεις σιγα σιγα τον συμπλεκτη..΄νταξ??
ξ: ναι μωρε...ποσο δυσκολο ειναι...?

τα κανει οπως του τα λεω και του σβηνει...
ενταξει, δεν εγινε και τιποτα...πρωτο μαθημα..σε ολους ειχε σβησει (σε μενα οχι)...
παμε παλι...ξανα σβηνει...
παμε ξανα...μια απο ιδια...

ε:ρε Αντρικο δωσε λιγο γκαζι παραπανω...
δινει...π@παρια...σβηνει παλι...
ξανα..λοξυγκας στο αμαξι..σβηνει...

ε, αυτο πρεπει να εγινε καμια 50αρια φορες...και ΔΕΝ ειμαι υπερβολικος...μπορει να ηταν και παραπανω...θα δειτε παρακατω τον λογο...

αφου με τα πολλα το αμαξι τσουλησε ξεκιναμε να ανεβαινουμε χωματοδρομο αγροτικο που πανε με τα τρακτερ και τα παλιοπαπα οι αγροτες να ποτισουν τα χωραφια με τις ελιες...πλατος οσο ενα αμαξι...
εκει που τσουλαμε με καμια 30αρια-40χλμ ...βλεπω μια ελια και πλησιαζει...

ΔΕΝ του λεω τιποτα...λεω δεν μπορει την βλεπει ο μ@λακας..:rolleyes:

ενω εχουμε φτασει στα 5 μετρα, και η ελια συνεχιζει να πλησιαζει προς το δεξι μας φτερο...τον κοιταω και βλεπω τον Μ@ΛΑΚΑ να εχει βγαλει το κεφαλι απο το παραθυρο και να κοιταει εξω απο την αντιθετη πλευρα δλδ αριστερα μας...:eek::eek:

του φωναζω και ταυτοχρονα παω να τραβηξω χειροφρενο...με την ταχυτητα που ειχαμε και αφου ηταν και ψιλοανηφορα, λογικα θα σταματαγαμε...
Π@ΠΑΡΙΑ...το χειροφρενο ηταν ΤΕΡΜΑ σηκωμενο...και ηταν ο λογος που του εσβηνε...γιατι κανενας μας (και κυριως εγω) δεν το ειχε κατεβασει...:lol::lol:

ολα εγιναν σαν να παιζοταν σε slow motion απο replay, με την ταχυτητα που ειχαμε...
αγκαλιαζουμε την ελια...φαναρι σπασμενο, προφυλακτηρας (σιδερενιος παρακαλω) στραπατσαρισμενος, φτερο π0υτανα...:bawl:

κορυφαια στιγμη μετα:
ε: τι κοιταγες ρε μ@λακα εξω απο το παραθυρο αριστερα?
ξ: τα βατα, μην γρατζουνισουν το χρωμα...
:cry::moutza:

αφου το κατεβασαμε στο σπιτι με κατεβασμενο χειροφρενο (λες και ειχε σημασια αφου ειχε λασκαρει το συρματοσχοινο και δεν επιανε καθολου)...και βλεπουμε οτι ο πατερας του ηταν χαλαρος, αφου ειχε προγραμματισει να παρει αλλο αμαξι το Σεπτεμβριο, βαζουμε τρελα γελια...:rotflmao::rotflmao:

η ελια παραμενει εκει με ενα σημαδι στον κορμο της...
φορος τιμης στον ΗΡΩΑ της ιστοριας...
:beer::beer:
311498

nikos_abel
09/03/2014, 12:10
χτεσινο.


το σουπερμαρκετ ειναι στα 2 λεπτα με τα ποδια. αλλα με τα ποδια ειναι χωματοδρομος. οποτε παιρνω την μηχανη και παω απο ασφαλτο. λιγα πραματακια ηθελα.

ψωνιζω και φευγω απο το σουπερμαρκετ.

παω με τα ποδια απο τον χωματοδρομο (το ξεχασα) :a31:

φτανω σπιτι και σιχτιριζω τις λασπες. και βλεπω αφαντη η μηχανη :a31:

πανικοβαλομαι κι αρχιζω να ρωταω μπας και ειδε τιποτα ο γειτονας :a31:

παιρνει τηλ την αστυνομια ο γειτονας. μολις απανταει τοτε μου ερχεται η θεια φωτιση :rolleyes:

Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΟΥΠΕΡΜΑΡΚΕΤ :moutza: ΜΟΥ

ξερετε τι του απαντησε ο αστυνομικος σαν ακουσε τις φωναρες;


εχει χεσει σημερα αυτος που φωναζει;


:rotflmao::rotflmao:

Θε και ός :lol:

woofy
09/03/2014, 12:34

soter3gm
09/03/2014, 12:53
....

Τα παραλές :rotflmao:

pektis
09/03/2014, 13:46
Πρεπει να ηταν καλοκαιρι του 06 που μου ζητα ο αδερφος μου την μηχανη να παει διακοπες με την κοπελα του.
Ξεκιναει απο Πατρα για Αθηνα(Πειραια)...θυμαμαι να του λεω ...προσεχε ρε και σιγα σιγα, εχεις χρονο, μην αγχωθεις...
Μετα απο 1-1.20 ωρα με παιρνει τηλεφωνο...
-Ελα ρε μλκ... να σου πω... ειμαι Σχιστο και αναβει λαμπακι ρεζερβας...
-Καλα ρε μλκ με ποσο πηγαινες?
-Δεν ξερω, αλλα μαλλον πανω απο 160...δεν καταλαβα την ταχυτητα μαλλον...
:lol:

pektis
09/03/2014, 13:52
story 2...
Πρεπει να ηταν το 96-97...
Πιτσιρικας παιρνω την παπια μετα απο αλλαγη ελαστικων και καρμπυλατερ cm 200...και 72cc παρακαλω...:D
Πορωμενος την ειδα rossi & παιρνω μια γνωστη στροφη γυριζοντας απο την δουλεια με οοσα χωρις φρενο και με ενα κατεβασμα 2ρας... Η συνεχεια γνωστη....αλλου το παπακι αλλου εγω...(ακομα το θυμαμαι και γελαω...):lol:

soter3gm
09/03/2014, 14:31
Αργυρούπολη, Μεγάλη Πέμπτη παρέα με τον γνωστό Ιταλό D.J. έχουμε πιει ένα βυτίο μπύρα και κάνουμε σχέδια επί χάρτου για γραμμές που παίρνουν τα street και τα Enduro.
Λέμε λέμε λέμε και κάποια στιγμή λέμε να τα κάνουμε πράξη μέχρι την Ηλιούπολη για άλλον ένα γύρο μπύρες .
Στη στροφή που λέγαμε την παίρνει πρώτος , αλλά έρχομαι από πίσω και τον περνάω στα φρένα στρίβω στρίβω στρίβω του φωνάζω ΣΕ ΕΣΚΙΣΑΑΑΑΑ και καπάκι ΕΠΕΣΑΑΑΑΑ
Αυτός στην άκρη κλασμένος , ένας κουτάκιας να με κοιτάει με απορία , και εγώ να είμαι πάνω στο μηχανάκι και να έχω ψοφήσει στα γέλια.
Τα μηχανάκια μας ? Εγώ ένα ΥΑΜΑΗΑ Τ50 και αυτός ένα HONDA ΜΤΧ 50-80

SHOOTER045
09/03/2014, 14:38
χτεσινο.


το σουπερμαρκετ ειναι στα 2 λεπτα με τα ποδια. αλλα με τα ποδια ειναι χωματοδρομος. οποτε παιρνω την μηχανη και παω απο ασφαλτο. λιγα πραματακια ηθελα.

ψωνιζω και φευγω απο το σουπερμαρκετ.

παω με τα ποδια απο τον χωματοδρομο (το ξεχασα) :a31:

φτανω σπιτι και σιχτιριζω τις λασπες. και βλεπω αφαντη η μηχανη :a31:

πανικοβαλομαι κι αρχιζω να ρωταω μπας και ειδε τιποτα ο γειτονας :a31:

παιρνει τηλ την αστυνομια ο γειτονας. μολις απανταει τοτε μου ερχεται η θεια φωτιση :rolleyes:

Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΟΥΠΕΡΜΑΡΚΕΤ :moutza: ΜΟΥ

ξερετε τι του απαντησε ο αστυνομικος σαν ακουσε τις φωναρες;


εχει χεσει σημερα αυτος που φωναζει;


:rotflmao::rotflmao:

μηπως το μυαλο σου ηταν στην ζωγραφια του σκαραβαιου??????????:confused::confused::confused:

spyrakos35
09/03/2014, 14:42
.........
τα κανει οπως του τα λεω και του σβηνει...
ενταξει, δεν εγινε και τιποτα...πρωτο μαθημα..σε ολους ειχε σβησει (σε μενα οχι)...


ωπα ρε θεέ..... ποιος είσαι δλδ???
















































ο CHUCK NORRIS της ασφάλτου?



...του devil's δεν του σβηνει ποτέ το μοτέρ.....

:bawl:

devil's animal
09/03/2014, 20:08
ωπα ρε θεέ..... ποιος είσαι δλδ???

ο CHUCK NORRIS της ασφάλτου?



...του devil's δεν του σβηνει ποτέ το μοτέρ.....

:bawl:

ελα, μην νοιωθεις μειονεκτικα...:a9:
η αληθεια ειναι οτι οταν εκανα τα πρωτα μαθηματα (στα 14 με τον πατερα μου), δεν μου ειχε σβησει ποτε...και μετα με τον δασκαλο στην σχολη οδηγησης..παλι δεν μου ειχε σβησει...

αργοτερα και κατα καιρους, εννοειται οτι μου εχει σβησει οταν ξεκιναω...:p

makis206
09/03/2014, 20:16
Μια φορά κι έναν καιρό πριν 4 χρόνια περίπου αγόρασα ένα Transalp 700.














































Τι, θέλετε κι άλλο;:bawl:

faraway
09/03/2014, 20:21
:lol::lol:

mikes
09/03/2014, 23:46
Τι, θέλετε κι άλλο;:bawl:

ναι! θελουμε να μας πεις τι μηχανακι πουλησες για να παρεις τρανσαλπ εφτακοσια

motomaniac
10/03/2014, 00:09
χτεσινο.


το σουπερμαρκετ ειναι στα 2 λεπτα με τα ποδια. αλλα με τα ποδια ειναι χωματοδρομος. οποτε παιρνω την μηχανη και παω απο ασφαλτο. λιγα πραματακια ηθελα.

ψωνιζω και φευγω απο το σουπερμαρκετ.

παω με τα ποδια απο τον χωματοδρομο (το ξεχασα) :a31:

φτανω σπιτι και σιχτιριζω τις λασπες. και βλεπω αφαντη η μηχανη :a31:

πανικοβαλομαι κι αρχιζω να ρωταω μπας και ειδε τιποτα ο γειτονας :a31:

παιρνει τηλ την αστυνομια ο γειτονας. μολις απανταει τοτε μου ερχεται η θεια φωτιση :rolleyes:

Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΟΥΠΕΡΜΑΡΚΕΤ :moutza: ΜΟΥ

ξερετε τι του απαντησε ο αστυνομικος σαν ακουσε τις φωναρες;


εχει χεσει σημερα αυτος που φωναζει;


:rotflmao::rotflmao:


το εχω παθει μεθυσμενος.. εψαχνε η μανα μου το σκουτερ το οποιο ελειπε. ε λεω το κλεψανε. το ειχα αφησει στην ταβερνα τελικα..

vaska
10/03/2014, 05:26
Τα παραλές :rotflmao:

όχι ρπμ, όχι πρωί πρωί. Πάει ο καφές.

:bawl::bawl:

DimChios
10/03/2014, 13:35
ξ: τα βατα, μην γρατζουνισουν το χρωμα...
:cry::moutza:


:bigcry::bigcry::bigcry::bigcry::bigcry:

Pardalotzatziki
20/03/2014, 02:27
Συνεβει μολις την περασμενη κυριακη...

Βολτα στο Πηλιο μετα απο πολυυυυυ καιρο και νιωθω κουλαδι. Σε ολη τη διαδρομη να σκεφτομαι "δεν οδηγαω σαν λουλου, αλλα σαν τη μαμα της λουλους"
Ομορφη διαδρομη, μπολικο χιονι απο καποιο υψομετρο και πανω, αλλα πολυ ζεστη μερα ακομα και κοντα στην κορυφη(σπανιο).

Περναω κατω απο τα λιφτ, με κοσμο να ανεβαινει για σκι. Ε, και οπως κατι φλωροι με τζιπαρες τη βλεπουνε Paris-Dakar και κολλανε στις λασπες,
ετσι και γω ηθελα να πατησω λιγο χιονι..... :a21:
Δινω μια γκαζια και φυσικα κολλαω σε λασπη και χιονι. Ακαταλληλο ελαστικο μεγαλεεεεε :nono:
Δινω γκαζι-σκαβω-δινω-σκαβω και κατεβαινω και το παιζω ανετος. :a13: Ψυχη γυρω-γυρω...ελαχιστα οχηματα.
Λιγο γλυστρημα στο χιονι, λιγο γυρισμα με το σταντ(που πατησε σε χαλικια) και 10-15 λεπτα αργοτερα βγηκε απο τα δυσκολα.
Αλλά;;; Μιζα τελος....δεν ξερω ακριβως γιατι...
Το γυρναω στην κατηφορα, βαζω 4η και τσουλαω για 4-5 μετρα χωρις να παιρνει!!! Ευτυχως πηρε και ανακουφισμενος γυρναω
προς τον δρομο της επιστροφης.
Πανω στην ωρα δηλαδη, πριν γινω fail video στο youtube, γιατι περναει μια παρεα με 5-6 μοτο και ο τελευταιος εχει καμερα στο κρανος.
Σας τα λεω μονος μου, το ιδιο ειναι...απλα δεν θα γινω παγκοσμιο fail...
Την ωρα που τραβουσα να τη βγαλω απο το χιονι μου ηρθε και ο τιτλος της βολτας:
"Πατησε η λουλου χιονι και χαρηκε η φυσις ολη" :a31:
Αντε και στην επομενη... :D