PDA

View Full Version : Parking Moto



Ghostwalker
15/10/2005, 14:04
Λοιπόν άλλο ένα σκηνικό σήμερα στο οποίο δυστυχώς αύξησα την φήμη μου ως αλήτης μηχανόβιος. Το σφάλμα ήταν 1000% δικό μου καθώς θα πατούσα μία κυρία μέσα στο πεζόδρομο. Η ταχύτητα ήταν μηδαμινή αλλά το παραλίγο ήταν παραλίγο. :( (ξύρισα τα ψώνια ευτυχώς μόνο και φρόντισα να απολογηθώ όσο μπορώ)

Τώρα θα μου ρωτήσετε καλά και εσύ γιατί πήγαινες από τον πεζόδρομο;

Όταν οι θέσεις για τις μότο (Οι απειροελάχιστες) είναι πιασμένες άπο αυτοκίνητα τι κάνουμε; Όταν ακόμη και όταν τις χρησιμοποιούμε ανακαλύπτουμε ότι συμφέρει να πληρώνεις την κλήση παρά το εκάστοτε σπασμένο εξάρτημα που βρίσκεις ή τις άπειρες γρατζουνιές. Όταν το κοντινότερο "ασφαλές" μέρος για την μηχανή είναι τοσο μακρία που αντί να απολαύσεις έναν καφέ η οτιδήποτε σκέφτεσαι την μηχανή σου: ποιός την πειράζει,ποιός την μετακινεί για τον Χ και Υ λόγο. :( Μας έχουν που μας έχουν γραμμένους κανονικά. :mad: αλλά ότι και αν προσπαθήσουμε να κάνουμε για να κινηθούμε αρμονικά (δεν είμαστε μόνοι στην πόλη) πάντα κάπως εμείς την πληρώνουμε.

Έλεος δηλάδη. Η μηχανή πιάνει ελάχιστο χώρο σε σύγκριση με τα αυτοκίνητα και άλλα τόσα καλά για αυτό το κωλοκυκλοφοριακό αλλά κανείς δεν τα εκτιμάει. :mad: Δηλάδη πρέπει με το έτσι θέλω και εμείς να ξεκινάμε την κατάληψη πεζοδρομίων, πεζόδρομων κ.τ.λ με bulldog δεμένα δίπλα για ασφάλεια?