PDA

View Full Version : Γκραφιτι



Ασωτος
08/03/2014, 07:54
Οι γνωστές μας εικαστικές και καλλιτεχνικές απεικονίσεις σε τοίχους, ρολά, τζαμαρίες ....

Συμπαθητικά, μερικές φορές ενδιαφέροντα ...

Πάμε παρακάτω ...

Έχω ένα μικρό μαγαζί, για τα ''προς το ζειν'', με μηχανήματα, υπολογιστές, προγράμματα, εργαλεία, όλα για τη δουλειά μου... Κόστος, αξία, ούτε πολλά αλλά ούτε και λίγα. Αν τα χάσω, μου τα καταστρέψουν ή τα κλέψουν θα έχω μεγάλο πρόβλημα

Τι σχέση έχει αυτό με τα γκραφιτι, θα πείτε

Μετά από κάποιες διαρρήξεις και κλοπές στα διπλανά καταστήματα, σκέφτηκα να βάλω ρολά ασφαλείας, να κοιμάμαι ήσυχος που λένε .

Εδώ και τέσσερις - πέντε μήνες , όλα ωραία και καλά, τα ρολά γυαλισμένα αν και λίγο θορυβώδη ...

Και

Σήμερα το πρωί τα βρήκα βαμμένα

Ε και λοιπόν, θα σκεφτείτε, κάποια στιγμή θα τα έβρισκαν οι καλλιτέχνες και θα ''εκφράζονταν'' επάνω τους. Ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος είμαι ...

έλα όμως

που

ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ

Τι κάνω ;

Ψάχνω να βρω άλλο καλλιτέχνη ;

Το βάφω μόνος μου όλο μαύρο ή άσπρο και περιμένω τον επόμενο ;

έχετε κάποιον που του αρέσει να παίζει με γκράφιτι, να τον πληρώσω κιόλας αν χρειαστεί ..

Για να υπάρχει κάτι όμορφο βρε αδερφέ ..........

skylaros
08/03/2014, 08:01
Φώτο το σχέδιο! :p Αν βρεις κάποιον και σου κάνει κάποιο σχέδιο, καθαρά από παρατηρήσεις που έχω κάνει περπατώντας στο δρόμο αν είναι καλό πολύ σπάνια να γράψει κάποιος από πάνω. Αν δε βρεις, διαλυτικό και περιμένεις τον επόμενο (μπορείς να δοκιμάσεις και με κάνα zwaz).

virus
08/03/2014, 08:09
βαλε ενα σημειωμα στα ρολλα σου οτι ζητας καλιτεχνη γκραφιτι επι πληρωμη. :)

Red Rider
08/03/2014, 08:51
Υπάρχει εδώ μέσα μέλος που κάνει απίστευτα γκραφίτι αλλά έχω να τον δω πολύ καιρό.
Αν το δεί ίσως επικοινωνήσει μαζί σου.
Η γνώμη μου είναι να μην κάνεις τιποτα ειδικά επι πληρωμή,γιατί ο ένας ζωγραφίζει πάνω στου άλλου.Πεταμένα λεφτά δηλαδή.
Καθάρισε το και απλά περίμενε τον επόμενο;)

DimChios
08/03/2014, 11:00
Ω ρε Βαγγελη... τυπωσε ρε κανενα αυτοκολλητο και βαλ το!

:lol:


Ε? Οχι ε?!

DimChios
08/03/2014, 11:01
Υπάρχει εδώ μέσα μέλος που κάνει απίστευτα γκραφίτι αλλά έχω να τον δω πολύ καιρό.
Αν το δεί ίσως επικοινωνήσει μαζί σου.
Η γνώμη μου είναι να μην κάνεις τιποτα ειδικά επι πληρωμή,γιατί ο ένας ζωγραφίζει πάνω στου άλλου.Πεταμένα λεφτά δηλαδή.
Καθάρισε το και απλά περίμενε τον επόμενο;)

Ειναι Θεσσαλονίκη ο Ασωτος! ;)

pipe_smoker
08/03/2014, 11:27
Αμα φωναξεις κανα γνωστο καλλιτεχνη της περιοχης και σου το σενιαρει, δυσκολο να πατησει καποιος αλλος απο πανω.

Και γιατι αν εχει υπογραφη θα ξερουν ποιανου ειναι και στις "κλικες" τους μετρανε αυτα, και γιατι θα πρεπει να πεσεις σε τρελο μ@λακιστηρι για να παει σε ενα γκραφιτι ζωγραφια και να γραψει πανω "ΜΠΑΟΚ ΡΕ ΜΟΝΙΑ!"

ΥΓ. Με τη γατα που ειχες στο γκαραζ τί εκανες τελικα?

DimChios
08/03/2014, 11:36
ΥΓ. Με τη γατα που ειχες στο γκαραζ τί εκανες τελικα?


της εστειλε εξωδικο και εκεινη πηγε και εβαλε να του βαψουνε τα καγκελα στο μαγαζι

Ασωτος
08/03/2014, 11:46
Περιμένω να ξυπνήσει ο γιός - κοιμάται το καμάρι μου - και να το δει. Αν και έχει μουσικές ανησυχίες, δεν μπορεί, κάποιος/α στην παρέα του θα έχει καλλιτεχνική φλέβα ...




.
.
.
.
.
.
ΥΓ. Με τη γατα που ειχες στο γκαραζ τί εκανες τελικα?


Βρέθηκε μικρή τρύπα στον πίσω τοίχο, απ΄ όπου η δεσποινίς ερχόταν να ξεκουραστεί τα βράδια. Ταπώθηκε δεόντως η τρύπα της δεσποινίδας και τέλος ....

teogtp
08/03/2014, 11:52
της εστειλε εξωδικο και εκεινη πηγε και εβαλε να του βαψουνε τα καγκελα στο μαγαζι

:bawl::moutza:

Ασωτος
08/03/2014, 11:55
...
...
...
...
Ταπώθηκε δεόντως η τρύπα της δεσποινίδας ....


Τί έγραψα ...:lol:

DimChios
08/03/2014, 12:08
τι μουτζωνεις ρε μλκ?
Το πε και μονος του! δικιο ειχα! Της την ταπωσε... αρα? Σφραγισε την εισοδο! Αρα?

:bawl::bawl::bawl:

Shiatman
08/03/2014, 12:14
Θέλουμε φωτό!

pipe_smoker
08/03/2014, 16:00
της εστειλε εξωδικο και εκεινη πηγε και εβαλε να του βαψουνε τα καγκελα στο μαγαζι

Εισαι βλαμμενος:moutza: :bawl:



Περιμένω να ξυπνήσει ο γιός - κοιμάται το καμάρι μου - και να το δει. Αν και έχει μουσικές ανησυχίες, δεν μπορεί, κάποιος/α στην παρέα του θα έχει καλλιτεχνική φλέβα ...


Βρέθηκε μικρή τρύπα στον πίσω τοίχο, απ΄ όπου η δεσποινίς ερχόταν να ξεκουραστεί τα βράδια. Ταπώθηκε δεόντως η τρύπα της δεσποινίδας και τέλος ....

Σωστες και οι δυο σκεψεις:beer: