PDA

View Full Version : Ποιά ss να αγορασω και γιατι



djchech
15/10/2005, 19:19
Ξέρω οτι σε γενικες γραμμες ολα τα ss ειναι και γρηγορα και
ομορφα και αξιοπιστα και τεχνολογικος εξοπλισμενα.

Μου αρεσει παρα πολυ και θελω να αγοράσω το cbr600rr.

Θα είχατε να προτυνεται κατι άλλο και γιατι..αναμεσα σε..

kawasaki 636r
suzuki 600r
yamaha r6
honda cbr 600rr

ΟΛΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΤΟΥ 2005

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ,ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ

gcrook
15/10/2005, 19:24
Αν δεν προκειται να εισαι καθε τρεις και λιγο στην πιστα, παρε αυτο που σου αρεσει εσενα, και συμβουλες απο ειδημονες και κυνηγους των δεκατων...στις κατεφεριες, γραψτες κανονικα.

Αν παλι προκειται να εισαι στις πιστες καθε τρεις και λιγο, παρε παλι το πιο ομορφο.

Εγω πχ αν ενδιαφερομουν για SS θα χτυπαγα το GSXR.
Καλη τυχη:wave2:

955i
15/10/2005, 19:35
στα 600 παρε πραγματικα αυτο που σου κανει "κλικ" διοτι απο ανεση, ιππους, φρενα κτλ κτλ ολα το ιδιο ειναι, αν πας για 1000 εδω αλλαζουν καποια πραγματακια...
(περιμενε και το καινουργιο 675 που ερχετε τον Ιανουαριο ;) )

djchech
15/10/2005, 19:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από 955i
στα 600 παρε πραγματικα αυτο που σου κανει "κλικ" διοτι απο ανεση, ιππους, φρενα κτλ κτλ ολα το ιδιο ειναι, αν πας για 1000 εδω αλλαζουν καποια πραγματακια...
(περιμενε και το καινουργιο 675 που ερχετε τον Ιανουαριο ;) )



675;;;;;;;


26235

n1k3man
15/10/2005, 19:48
αν δεν μπορεις να περιμενεις εγω θα προτεινα 636 lime green '05 :alien:

αλλιως +1 για τρικυλινδρο 675 '06 της triumph :a013:

dimitris74
15/10/2005, 21:19
η ακομα καλυτερα περιμενε το R6 του 2006

el_hymador
15/10/2005, 21:36
με το καλο να το παρεις και να γουσταρεις , πιστευω οτι στα ss η διαφορες ειναι ελαχιστες και δυσκολα φαινονται στον δρομο...για πιστα δεν ξερω θα σε γελασω...θα ελεγα και εγω triumph , οχι τιποτα αλλο, αλλα με τα γιαπωνεζικα σε εξι μηνες θα εισαι κατοχος του ''παλιου'' μοντελου.....

la_villa
15/10/2005, 22:22
Όποιο και να πάρεις το ίδιο θα κάνεις.Μικροδιαφορές που έχουν μεταξύ τους εμεις δεν πρόκειται να τις καταλάβουμε.Ειδικά σε δημόσιο δρόμο.

Προσωπικά θα έπαιρνα το cbr.Το θεωρώ απο τα πιο όμορφα μηχανάκια.Να τα βάλω σε μια σειρά: cbr-zxr-gsxr-r6.

Το triumph 675 φαίνεται πολύ όμορφο.Και γω θα έμπαινα σε σκέψεις αλλά αγοράζεις το πρώτο μοντέλο της εταιρίας???
Δεν γνωρίζεις αξιοπιστία και σίγουρα θα έχει μικροπροβλήματα που θα εξαλειφθούν την επόμενη χρονιά.

Honda με κλειστά μάτια

Xlitos
15/10/2005, 23:00
1.600RR '05
2.R6 '05


:a3:

dimitris74
15/10/2005, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από HotDog
1.600RR '05
2.R6 '05


:a3:
chris κατσε να δουμε και το νεο R6, ειναι αμαρτια να παρεις κανεις 05 οταν συντομα θα ερθει το καινουριο:beer:

Xlitos
15/10/2005, 23:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitris74
chris κατσε να δουμε και το νεο R6, ειναι αμαρτια να παρεις κανεις 05 οταν συντομα θα ερθει το καινουριο:beer:

Πρώτον δεν θα έρθει σύντομα.Γύρω στον Μάρτιο υπολογίζεται.
Δεύτερον (μαζί τα συζητάγαμε ρε) αυτό το ηλεκτρικό γκάζι δεν μου ακούγεται σοϊ.Άσε να το πάρει κανένας πρώτα να μας πει τι παίζει.
Τρίτον ευτυχώς που δεν πήγαμε ΠΑΟ-Ακράτητος...μ@λ@κία μπάλα παίξανε.

dimitris74
16/10/2005, 00:18
1 και 3 συμφωνω,
2 γιαυτο λεω και γω, ας το παρει καποιος αλλος πρωτα:beer: :beer: :rotflmao: :rotflmao:

kinhsh
17/10/2005, 02:56
Τα Καβασακι ειναι τα πιο ασφαλη απο στησιμο.Ειναι η σοβαροτερη εταιρεια στο θεμα να κανει μοτοσυκλετες που να συγχωρουν λαθη του οδηγου.
Αλλιως πολυ ποιοτικο ειναι το χοντα,αλλα με τα δυνατα φρενα που εχει το μπλοκαρισμα ειναι πολυ ευκολο (αυτο απο μονο του πρεπει να αποτρεπει καποιον στο να το αγορασει) ,το ιδιο πολυ αποτομα φρενα εχει και το σουζουκι. Το γιαμαχα δεν το εχω οδηγησει,αλλα γενικα σαν εταιρεια ειναι στριφτερη και αυτο ειναι πιο επικινδυνο απο μια εταιρεια οπως η καβασακι που τα φτιαχνει με πιο αργες γεωμετριες.

afrotwin
17/10/2005, 09:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από djchech
Ξέρω οτι σε γενικες γραμμες ολα τα ss ειναι και γρηγορα και
ομορφα και αξιοπιστα και τεχνολογικος εξοπλισμενα.

Μου αρεσει παρα πολυ και θελω να αγοράσω το cbr600rr.

Θα είχατε να προτυνεται κατι άλλο και γιατι..αναμεσα σε..

kawasaki 636r
suzuki 600r
yamaha r6
honda cbr 600rr

ΟΛΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΤΟΥ 2005

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ,ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ

signomi mia erotisi
tora exis ena mixanaki 50cc ke to epomeno sou 8a ine ena super spor 600 me treles epitanxisis ke apisteftes telikes
ke anarotiese giati oli giro sou fovounte gia sena?

tora file ton ipes monos sou ton logo
den exis drami mialo gia afto den se empistevete kanis

anti na paris kati endiameso gia kana xrono na eksikio8is me tis mixanes ke meta xtipas ena ss 600 pas katef8ian gia vrouves...

mpravo file mou

DUKASII
17/10/2005, 09:16
ο αφρο μεγαλε.


ΚΑΙ εγώ φοβαμαι για σενα.
εχεις την τεραστια εμπειρια του παπιου...
και μου θες το πιο τιγκα μπουνια 600 σσ κιολας..να μας πιεις το αιμα με καλαμακι ε???


παρε κατι πιο νορμαλ για πρωτη μοτο.

Motoulis
18/10/2005, 01:15
Καλά στα λένε ρε φίλε. Ανέβα κατηγορία αλλά όχι τόσο ψηλά...παίξε σε κάτι πιο ήπιο. Αλλο παπί με 8hp φτιαγμένο και άλλο ss με 100+. επίσης δεν νομίζω οτι η πρώτη πραγματική μηχανή σου πρεπει να είναι καινούργια.....δεν θες να μάθεις γιατί....ασε που σε ενα μεταχειρισμένο θα είσαι πιο ανετος στο στήσιμο του στα μέτρα σου( θα σου εχουν περισέψει αρκετές χιλιάδες ευρό) και θα απλώσεις χερι ωστε να την μάθεις πιο άνετα απο την καινούργια με την εγγύηση που θα τρέμεις και μπουζι να αλλάξεις μήπως και την χάσεις. (την εγγύηση)

Xlitos
18/10/2005, 23:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από kinhsh
και αυτο ειναι πιο επικινδυνο απο μια εταιρεια οπως η καβασακι που τα φτιαχνει με πιο αργες γεωμετριες.

Έχεις το ποιο επικίνδυνο τρωωταμούτραμου μηχανάκι!Αργή γεωμετρία το ZX-10R;Το πιο απόλυτο είναι!

:confused:

kinhsh
19/10/2005, 04:11
Aπα πα το zx10 ειναι φοβερα σταθερο και ασφαλες ,εχει ιχνος 103. Πηρα να δοκιμασω το μονστερ s4r μπας και το αγοραζα για αλλαγη,ενοιωσα τοσο ακραια γεωμετρια που το φοβηθηκα. Οπως και το 595 της τραιμομφ που ειχα και σε 15 μερες χρησης επεσα 2 φορες. Οι ευρωπαιοι εχουν τα πιο επικινδυνα μηχανακια. Οι γιαπωνεζοι ειναι σοβαροι και τα κανουν λιγωτερο ακραια. Το cbr900 δημιουργουσε φοβο και ανασφαλεια το μπροστινο.
Ετσι για το zx10 επειδη φανταζομαι δεν το εχεις οδηγησει ειναι ικανο να παει με 200 ψιλοχανοντας τον πισω υπο απολυτο ελεγχο.
Μονο σε γερες επιταχυνσεις ειδικοτερα αν ειναι πισωβαρα στημενο κουναει τιμονια,αλλα σε αυτες τις καταστασεις η ισορροπια γινεται με τον πισω τροχο οποτε και να κουνησει το τιμονι μερικες φορες δεν δημιουργειται κανενα προβλημα ,μονο μια απασχοληση για τον οδηγο.Γι αυτο στους αγωνες βαζουν αμορτισερ τιμονιου για να μην απασχολειται ο οδηγος .

idi
19/10/2005, 09:38
περιγραφες απο kinhsh RULEZZZ :beer: :beer:

Xlitos
19/10/2005, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από kinhsh
Aπα πα το zx10 ειναι φοβερα σταθερο και ασφαλες ,εχει ιχνος 103. Πηρα να δοκιμασω το μονστερ s4r μπας και το αγοραζα για αλλαγη,ενοιωσα τοσο ακραια γεωμετρια που το φοβηθηκα. Οπως και το 595 της τραιμομφ που ειχα και σε 15 μερες χρησης επεσα 2 φορες. Οι ευρωπαιοι εχουν τα πιο επικινδυνα μηχανακια. Οι γιαπωνεζοι ειναι σοβαροι και τα κανουν λιγωτερο ακραια. Το cbr900 δημιουργουσε φοβο και ανασφαλεια το μπροστινο.
Ετσι για το zx10 επειδη φανταζομαι δεν το εχεις οδηγησει ειναι ικανο να παει με 200 ψιλοχανοντας τον πισω υπο απολυτο ελεγχο.
Μονο σε γερες επιταχυνσεις ειδικοτερα αν ειναι πισωβαρα στημενο κουναει τιμονια,αλλα σε αυτες τις καταστασεις η ισορροπια γινεται με τον πισω τροχο οποτε και να κουνησει το τιμονι μερικες φορες δεν δημιουργειται κανενα προβλημα ,μονο μια απασχοληση για τον οδηγο.Γι αυτο στους αγωνες βαζουν αμορτισερ τιμονιου για να μην απασχολειται ο οδηγος .

Ρε μήπως είναι επειδή το έχεις συνηθίσει; :D
Καλά δεν επιμένω κιόλας,δεν έχω οδηγήσει καν 1000SS,απλά σου λεω την άποψη πολλών(όχι καφετέριας). :wave2:

Spazz
19/10/2005, 19:41
ρε συ χλιτο σιγουρα για μαρτιο πηγαινει το μχανακ??γιατι στο μοτο λεει οτι θα ερθει δεκεμβρη!

κι αν γενικα απο επιδοσεις και γενικα στησιμο ειναι πολυ καλο θα το παρω................με το ρισκο να τον πιω αν βγαζει προβληματα το κωλοηλεκτρονικο γκαζοπριονι!!:lol: :lol: :lol: και θα παιζουν φραγκα με τα κωλοηλεκρονικα!!


για πες γιατι γι αυτο το λογο εχω κρεμασει το σεμπερι και περιμενω την αντικειμενικοτατα μουναρ* R6...του 2006 ε.


απο 2005 φιλε CBR ` ανετοτατα!!!

προσωπικα το καβασακι δε μου αρεσει τοσο.ειδικα ο κωλος απο το πλαι ειναι σαν καμπινες.συν οτι εχει πολυ ανοιχτα κλιπον.για καφεεεε χαχαχαχαα





χλιτο κανονισε και καμια κοντινη βολτα να τα πουμε.

Alexander
20/10/2005, 09:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spazz
ρε συ χλιτο σιγουρα για μαρτιο πηγαινει το μχανακ??γιατι στο μοτο λεει οτι θα ερθει δεκεμβρη!
Xθες που ρώτησα ένα παιδί από το Βύνιο, μου είπε ότι έρχεται Ιανουάριο το R6...

Spazz
20/10/2005, 16:55
αρα η στον βυνιο λενε μαλακιες, η ο χλιτος λεει μαλακιες :lol: :look: η το μοτο λεει μαλακιες!


ελπιζς να λεει ο βυνιος και ο χλιτος μαλακιες. :beer:

δεν αντεχω αλλοοοο!!!


αντε ρε κωλομηχανο ελα!

Xlitos
20/10/2005, 17:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spazz



ελπιζς να λεει ο βυνιος και ο χλιτος μαλακιες. :beer:


μ@λ@κ@ς είσαι ρε. :lol:
Ρε συ τι να σου πω.Αφού τα ξέρεις λένε Ιανουάριο και έρχεται Μάρτιο.
:rotflmao:

Karhan
21/10/2005, 13:27
Καλησπέρα σε όλους......

Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο Forum, οπότε καλή μου αρχή.

Βασικά μην σκέφτεσαι το γεγονός ότι θα είναι μεγάλο βήμα για σένα από παπί σε supersport των 100 ίππων. Αλλά πρέπει να είσαι συνετός και να σέβεσαι το μωρό σου. Να προσπαθήσεις να βάλεις φρένο στους όποιους κάγκουρες γνωστούς και μη θα σε προτρέψουν να ξεπεράσεις τα όρια σου, γιατί του μωρού σου τα όρια δύσκολα θα τα φτάσεις, τα δικά σου όμως πολύ εύκολα και μετά

:eek: :confused: :confused: :cry: :bigcry:

Όσον αφορά τα μοντέλα που κυκλοφορούν και θα κυκλοφορήσουν, νομίζω ότι πρέπει να ακολουθήσεις την καρδιά σου και να βρείς αυτό που θα σου κάνει ΚΛΙΚ.....

Δοκίμασε να ανέβεις σε όλα και να παρείς μια ιδέα της θέσης οδήγησης.

Ψηφίζω μεταξύ Honda, Suzuki, Kawasaki. Έχουν απίστευτη θέση οδήγησης και ειδικά το δύο τελευταία έχουν παντού και πάντα δύναμη, αν και το πρώτο νομίζω θα σε βοηθήσει να μάθεις περισσότερο από τα άλλα.

idi
21/10/2005, 14:24
αυτο που λενε τα παιδια για τη μεταβαση απο παπι σε 120+ ιππους (αν μιλαμε για kawasaki ):D ειναι σωστο... καλυτερα να το ξανασκεφτείς

αλλα στη κατηγορια ΥΠΗΡΧΕ ανταγωνισμός... μεχρι που βγηκε το ZX6R του 2005....

απο τοτε ολοι ....προσπαθουν... να το φτασουν......

(δες τα συγκριτικά των περιοδικων για να καταλάβεις)




26656

Spazz
21/10/2005, 17:19
ρε συ χλιτ κι αν αυτη τη φρα ειναι οπως τα λενε??


δηλαδη ρε συ το μοτο ενημερωθηκε απο την μοτοδυναμικη η απο την YAMAHA ??εαν απο την γιαμαχα δε νομιζω να λενε ετσι μαλακιες του βροντου.εαν ενημερωθηκαν απο την μοτοδυναμικη παιζει και να λενε ψιλοαερολογιες γιατι πηρα δυο φορες και ο ενας μου ειπε οτι θα ερθει μεσα στο δεκεμβρη κι ο αλλος μετα το δεκεμβρη.


ειμαι σε αδιεξοδο!!!!!


ποσο λετε να κοστιζει το R6??

μη παρω το σεμπεαρ και σκασει το ρο τον δεκεμβρη και τραβαω τα μαλλια μου!:cry: :cry: :cry:

dimitris74
21/10/2005, 17:42
αν παρεις honda χαλαρα θα τραβας τα μαλια σου, δες τι επαθαν αυτοι με τα 04 RR Που ηρθε το 05 δωρακι το αναποδο μπροστα,
εφοσον ερχεται νεο R6 το πιθανοτερο ειναι να παρουσιαστει και ενα καινουριο ZX του χρονου, μιας και αναβει παλι ο ανταγωνισμος,
εγω παντως θα εκανα υπομονη γιατι το R6 ειναι εξολοκληρου νεο και η yamaha δεν συνιθιζει να κανει δραστικες αλλαγες σε συντομο χρονικο διαστημα, οσο για το ηλεκτρικο γκαζι ας κανουμε υπομονη μεχρι τον αλλο μηνα που θα σκασουν μυτη παρουσιασεις,

Xlitos
21/10/2005, 18:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spazz
ρε συ χλιτ κι αν αυτη τη φρα ειναι οπως τα λενε??


δηλαδη ρε συ το μοτο ενημερωθηκε απο την μοτοδυναμικη η απο την YAMAHA ??εαν απο την γιαμαχα δε νομιζω να λενε ετσι μαλακιες του βροντου.εαν ενημερωθηκαν απο την μοτοδυναμικη παιζει και να λενε ψιλοαερολογιες γιατι πηρα δυο φορες και ο ενας μου ειπε οτι θα ερθει μεσα στο δεκεμβρη κι ο αλλος μετα το δεκεμβρη.


ειμαι σε αδιεξοδο!!!!!


ποσο λετε να κοστιζει το R6??

μη παρω το σεμπεαρ και σκασει το ρο τον δεκεμβρη και τραβαω τα μαλλια μου!:cry: :cry: :cry:

Τι να σΕ πω ρε Τζώρτζ;Αφού ξέρεις πως είναι τα πράγματα.Και να έρθει Δεκέμβρη(χλωμό το κόβω) θα πέσουν όλοι με τα μούτρα και λογικά θα μπεις σε λίστα αναμονής.Τις περισσότερες φορές έτσι γίνεται.Αλλά τώρα γάματο,αφού έχεις γκαβλώσει με το R6,άμα πάρεις το RR θα ξενερώσεις... περίμενέ το.
(δεν πιστεύω να σε προβλημάτισα κι άλλο; :p )

Xlitos
21/10/2005, 19:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitris74
αν παρεις honda χαλαρα θα τραβας τα μαλια σου, δες τι επαθαν αυτοι με τα 04 RR Που ηρθε το 05 δωρακι το αναποδο μπροστα,
εφοσον ερχεται νεο R6 το πιθανοτερο ειναι να παρουσιαστει και ενα καινουριο ZX του χρονου, μιας και αναβει παλι ο ανταγωνισμος,


Αμέσως εσυ ''αν πάρεις Honda..'' :alien:
Το RR'05 με το '06 θα είναι ίδια,μόνο τα χρώματα αλλάζουν.Οπότε τσιμπάει ένα '05 που θα ναι πάνω απο 1000 ευρώ φτηνότερο από το καινούργιο R6 και όταν το πουλήσει(θα παει φαντάρος σύντομα,το ξέχασες ;) ) δεν θα χάσει λεφτά(τι '05,τι '06).Τώρα έτσι όπως τα'πα μπερδεύτηκα κι εγώ.

Spazz
21/10/2005, 20:50
ποοο ειμαι σε γαμησε τα διλλημα ομως!!!το θεμα ειναι πως αν παρω το ρο δε θα ξερω κα τι λεει απο αξιοπιστια και τα λοιπα.καλα ουτως η αλλως θα περιμενω να το δοκιμασουν τα περιοδικα να δω πανωκατω τι λεει.

χλιτο εαν απο επιδοσεις ειναι καλο στησιμο και τα λοιπα ελεγα να το κλεισω λιγο καιρο πριν ερθει ελλαδα.


καλα οχι οτι θα με χαλασει αν παρω το σιμπιαρ.απλα εαν βγει οντως καλο το ρο θα ζηλευω λιγο γιατι ειναι και πανεμορφο.συν οτι θα τρωω κατι τσαγακια μουρλια! :bawl: :bawl: :rotflmao: :rotflmao:


δε ξερω τι να κανω να κανω να κανω... :look:


ρε το καβα δε το ειχα δει ποτε ουτε καν σε φωτο σε μαυρο!!!πααααρα πολυ ομορφοτετο απο τα αλλα χρωματα.........................αλλα και παλι θεση οδηγησης οχι του φουστου μου........... :cool:

djchech
24/10/2005, 18:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
signomi mia erotisi
tora exis ena mixanaki 50cc ke to epomeno sou 8a ine ena super spor 600 me treles epitanxisis ke apisteftes telikes
ke anarotiese giati oli giro sou fovounte gia sena?

tora file ton ipes monos sou ton logo
den exis drami mialo gia afto den se empistevete kanis

anti na paris kati endiameso gia kana xrono na eksikio8is me tis mixanes ke meta xtipas ena ss 600 pas katef8ian gia vrouves...

mpravo file mou


Οσο αφορα οτι δεν εχω την εμπειρια του ss εχετε δικιο αλλα
κάπου το παρακανεται...Συγκεκριμενα θα σας πω οτι απο 50CC
και ενω δεν είχα καβαλησει μηχανη πηρα βολτα ενα Triumph 600
speed four χωρις ιδιαιτερο προβλημα..αν δεν κανω λαθος εχει 90ps
Δηλαδη τοσο τραγικο είναι να αγορασω το cbr600rr.Πάντα οδηγοντας κρατημενα και προσεκτικα μεχρι να μαθω.
ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΕΤΑΙ ΕΤΣΙ

sniper
25/10/2005, 21:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από djchech
Οσο αφορα οτι δεν εχω την εμπειρια του ss εχετε δικιο αλλα
κάπου το παρακανεται...Συγκεκριμενα θα σας πω οτι απο 50CC
και ενω δεν είχα καβαλησει μηχανη πηρα βολτα ενα Triumph 600
speed four χωρις ιδιαιτερο προβλημα..αν δεν κανω λαθος εχει 90ps
Δηλαδη τοσο τραγικο είναι να αγορασω το cbr600rr.Πάντα οδηγοντας κρατημενα και προσεκτικα μεχρι να μαθω.
ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΕΤΑΙ ΕΤΣΙ


Σόρρυ ρε φιλαράκο αλλά κι εμείς επειδή δεν ξέρουμε και είμαστε και πολύ ζηλιάριδες σου λέμε να μην πάρεις 600SS....

Για να μην τσαγιώνεις όπου μας βρεις..... :lol:

Πέρα από την πλάκα όμως, το θέμα φίλε μου δεν είναι να πάρεις για μία βόλτα ένα SS αλλά να το έχεις κάθε μέρα... μπορεί να είσαι κρυφό ταλέντο ή ακόμα και να έχεις στόφα Rossi. Επέτρεψέ μας όμως να έχουμε διαφορετική άποψη για το θέμα.

Μία φορά θα ξεχαστείς και θα πας παραπάνω από τα όριά σου (και με SS είναι πολύ εύκολο) γιατί θα είσαι καλά πάνω στο μηχανάκι και θα γουστάρεις και αν (χτύπα ξύλο) συμβεί στραβή άντε να μαζέψεις τα αμάζευτα.... Και μην λες σε μένα δεν συμβαίνει... Οι περισσότεροι που σου τα λένε από πάνω κι εγώ ακόμα τα μαζεύουμε.....

Ηρέμησε και βήμα βήμα οι κινήσεις σου :smokin:

adam_tsouk
25/10/2005, 22:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από djchech
Οσο αφορα οτι δεν εχω την εμπειρια του ss εχετε δικιο αλλα
κάπου το παρακανεται...Συγκεκριμενα θα σας πω οτι απο 50CC
και ενω δεν είχα καβαλησει μηχανη πηρα βολτα ενα Triumph 600
speed four χωρις ιδιαιτερο προβλημα..αν δεν κανω λαθος εχει 90ps
Δηλαδη τοσο τραγικο είναι να αγορασω το cbr600rr.Πάντα οδηγοντας κρατημενα και προσεκτικα μεχρι να μαθω.
ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΕΤΑΙ ΕΤΣΙ


Φιλαράκι εγώ μαζί σου.

Άμα το γουστάρεις παρ'το.

Άμα φας τα μούτρα σου..... δικά σου είναι. Μάλλον δεν θα συμβεί, αλλά αν συμβεί εμείς ευτυχώς δεν σε ξέρουμε.


:wave2:

Fear_No
25/10/2005, 22:48
Επειδη ειμαι στην ιδια φαση με εσενα,εγω βεβαια το σκεφτομαι μετα τον στρατο που θα μπω τον Ιανουαριο,τωρα εχω μια πτυχιακη να τελειωσω,θα σου πω τα εξης:
Στην αρχη εστρεφα προς το CBR,ομορφο μηχανακι,εμπορικο κτλ.
Μετα ειδα το R6 κ αν στην αρχη μου φανηκε καπως προχωρημενο μου αρεσε!
Πριν καμποσο καιρο,ειδα το καινουργιο GXS-R 600 κ επαθα την πλακα μου!Πανεμορφο,με πολυ καλους χρωματισμους κ αναμενομενες καλες επιδοσεις!Δεν ξερω,καμια σχεση με τα αλλα κατα την γνωμη μου!
Οσο για το 636 του 2006,το μαυρο χρωμα θα υπαρχει στην Αμερικη,δες ανακλαστηρες στο πλαι σε πιρουνι κ πινακιδα.Για Ευρωπη δεν εχω δει πουθενα αυτο το χρωμα ακομα!

Αν ειναι να πας φανταρος οπως κ εγω,γιατι δεν το αφηνεις για λιγο αργοτερα για να το χαρεις κ περισσοτερο?
Αν θες,ασε να ερθουν τα καινουργια μοντελα,να τα δεις απο κοντα,περιοδικα κτλ κ μετα κλεισε ενα.Δεν νομιζω να εχουν τοσο πολυ ζητηση ωστε να παρει τοσο πολυ καιρο να αποκτησεις το δικο σου!
Οσο για το R6 και το ηλεκτρονικο γκαζι,απο τα αυτοκινητα τουλαχιστον που ξερω δεν ειναι κ οτι καλυτερο!
Ξερω πως ισως σε μπερδεψα με την σειρα μου κ εγω,αλλα μοτοσυκλετα κ πρεπει να εισαι απολυτα ικανοποιημενος με την επιλογη σου,για οσο την κρατησεις!
Παντως αν ειναι να την παρεις τωρα,καλο θα ειναι να ειναι καινουργιο μοντελο,να κρατησεις τουλαχιστον 2 χρονια μεχρι να αλλαξει!
Ριξε μια ματια στο GSX-R 600 παρακατω,δεν θα το μετανοιωσεις!;)


http://www.suzuki-gb.co.uk/model.asp?id=105

Fear_No
04/11/2005, 12:57
Ανανεωση:
Μετα απο επισκεψη στην εκθεση μοτοσυκλετας στο Birmingham εχουμε τα εξης:
Το ZXR 636 βγαινει πλεον κ σε μαυρο αντικαθιστωντας το μπλε.
Του παει πολυ το μαυρο χρωμα,πολυ ωραιο.
Το CBR 600RR βγαινει πλεον κ σε πορτοκαλι-μαυρο.Αστο καλυτερα,αυτα τα χρωματα της Honda ειναι αστα να πανε.Καλα που συνεχιζει να βγαινει σε μαυρο-ασημι.
Με την προσθηκη των νεων GSXR και R6,δειχνει ξεπερασμενο κ θελει ανανεωση.
Το καινουργιο R6,αν κ απο τις φωτογραφιες τραβουσε τα βλεματα,απο κοντα με απογοητευσε,εμενα κ ενα φιλο που το ειχε στα υποψην.
Στο κεντρο του raim air εχει εκεινον τον διαολο,λες και ειναι κορδονι.Τα πλαινα του φαιρινγκ στο υψος της μασκας βγαινουν στο πλαι στον οριζοντιο αξονα σαν φτερα.
Η ουρα κανει μεγαλη αντιθεση,πολυ στενη σε σχεση με την φαρδια μασκα που ειναι λες κ εχει φαει μπουνια πανω απο τα φωτα.
Δεν ξερω,μολις το ειδαμε,απογοητευτηκαμε κ οι δυο.
Το GSX-R ηταν κ για τους δυο μας το ομορφοτερο 600αρι.Ομορφο παντου,με χρωματα που δενουν μαζι τους.Σταμπιλιζατερ,ομορφα οργανα,gear indicator,shift light κτλ.
Να σημειωσω οτι η εξατμιση δεν ειναι οπως φαινεται απο το πλαι.Εσωτερικα εχει το σχημα αυτο,σαν τριγωνικο ας πουμε,κ απο εξω αυτο που φαινεται ειναι ενα καλυμα μαυρο που απεχει απο την εξατμιση μερικα εκατοστα.Ο καταλυτης κτλ ειναι λιγο πιο πριν στο χαμηλοτερο σημειο της μοτοσυκλετας κατω απο το φαιρινγκ.
Αυτα!