PDA

View Full Version : Δηλαδή για να καταλάβω πως λειτουργούμε πλέον εδώ μέσα...



Σελίδες : [1] 2

el_hymador
11/03/2014, 11:29
...βγαίνει μια ανακοίνωση - οδηγία (sic) - σύσταση (υπερsic) που αφορά στην απαγόρευση; προσεκτική προσέγγιση; υπό όρους επιτρεπτή; νύξη σε θέματα πίστης και θρησκείας, το θέμα φθάνει τις 11 σελίδες χωρίς κανένας να έχει παραβεί τους άγραφους και ουσιαστικούς νόμους που διέπουν ένα forum, δηλαδή μπινελίκια, προσωπικές επιθέσεις κτλ, η ροή του νήματος εξελίσσεται σε μια συζήτηση με μεγάλη συμμετοχή και ξαφνικά το κλειδώνουμε...

Οπότε αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι ισχύει η ανακοίνωση - οδηγία (sic) - σύσταση (υπερsic) του πρώτου μυνήματος και τις 11 σελίδες με απόψεις, προτάσεις και τοποθετήσεις, τις γράφουμε στα παπάρια μας. Πόσο μάλλον δε όταν -διορθώστε με αν κάνω λάθος- οι τοποθετήσεις των περισσοτέρων επι του θέματος, εμμέσα ή άμεσα ήταν υπέρ της ελευθερίας του λόγου και κατά συνέπεια της ανάρτησης σχολίων, γελοιογραφιών, απόψεων που άπτονται των θρησκευτικών θεμάτων.

Κάτι δεν καταλαβάινω μάλλον στην λειτουργία του forum πλέον και όχι, το "άμα σου αρέσει αλλιώς τον πούλο" δεν είναι απάντηση...

Παρακαλώ πολύ αν το θέμα μείνει, να μην αποτελλέσει συνέχεια του θέματος που κλιεδώθηκε, άλλα πράγμα αφορά αυτό.

byron
11/03/2014, 11:33
Οπότε αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι ισχύει η ανακοίνωση - οδηγία (sic) - σύσταση (υπερsic) του πρώτου μυνήματος και τις 11 σελίδες με απόψεις, προτάσεις και τοποθετήσεις, τις γράφουμε στα παπάρια μας. Πόσο μάλλον δε όταν -διορθώστε με αν κάνω λάθος- οι τοποθετήσεις των περισσοτέρων επι του θέματος, εμμέσα ή άμεσα ήταν υπέρ της ελευθερίας του λόγου και κατά συνέπεια της ανάρτησης σχολίων, γελοιογραφιών, απόψεων που άπτονται των θρησκευτικών θεμάτων.



Μάλλον δεν διαβάζεις προσεκτικά.
Διάβασες πουθενά "πείτε μας τις απόψεις σας", "να το συζητήσουμε", "αποφαση κατά πλειοψηφία" κλπ?

OldMan
11/03/2014, 11:36
Χυμαδόρη μην λες ανακρίβειες...

Ξερεις πολύ καλά ότι το "κλείδωμα" καποιας συζήτησης μόνο γραψιμο στα παπάρια δεν είναι...

BLiTzER
11/03/2014, 11:40
οι τοποθετήσεις των περισσοτέρων επι του θέματος, εμμέσα ή άμεσα ήταν υπέρ της ελευθερίας του λόγου και κατά συνέπεια της ανάρτησης σχολίων, γελοιογραφιών, απόψεων που άπτονται των θρησκευτικών θεμάτων.

Απ'ότι κατάλαβα, δεν ενδιαφέρεται κανείς για τη γνώμη των περισσοτέρων. Ένας εύθικτος αρκεί.

SHOOTER045
11/03/2014, 11:47
Αν οι περισοτεροι εισαστε εσεις παω πασο
Το θεμα δεν ειναι ποσοτικο
Αλλα ποιοτικο
Το να γραφεις παπαριες υβριζοντας και ενας πενταχρονος το καταλαβαινει

BLiTzER
11/03/2014, 11:50
Το να γραφεις παπαριες υβριζοντας και ενας πενταχρονος το καταλαβαινει

Feel the irony ^^

@hymador: Τι ψάχνεις, μωρέ; Άσ'το να πάει :)

VASOS
11/03/2014, 11:53
Ρε μάγκες πάσο στην ανωτερότητά σας. Ρεσπέκτ λέμε και γκουντμπάι.

IRA57
11/03/2014, 11:54
Να πω την αληθεια δεν καταλαβα ποιο ηταν το αποτελεσμα...

Παντως και εμενα με προσβαλει το συνεχες μασημα τσιχλας...
http://www.youtube.com/watch?v=PaJelU29jeI

SHOOTER045
11/03/2014, 11:55
Feel the irony ^^

@hymador: Τι ψάχνεις, μωρέ; Άσ'το να πάει :)

Μεγας νους....
Τεραστιο αποφθευγμα-feel the irony-

el_hymador
11/03/2014, 11:55
Μάλλον δεν διαβάζεις προσεκτικά.
Διάβασες πουθενά "πείτε μας τις απόψεις σας", "να το συζητήσουμε", "αποφαση κατά πλειοψηφία" κλπ?

Tότε Βύρωνα θα ήταν πιο χρήσιμο και κατανοητό να αναρτάται η οδηγία - διαταγή - σύσταση και κατόπιν να κλειδώνεται το θέμα, συγνώμη που όσο υπάρχουν ενεργά τα "Απάντηση" και "Απάντηση με παραάθεση" εγώ το εκλαμβάνω ως βήμα για να εκφράσω τις απόψεις μου επί του θέματος και όχι σε ένα ακόμα debate Θρήσκοι Vs Άθεοι.


Χυμαδόρη μην λες ανακρίβειες...

Ξερεις πολύ καλά ότι το "κλείδωμα" καποιας συζήτησης μόνο γραψιμο στα παπάρια δεν είναι...

Όσο και να το πλαγιοκοπήσω, να το ανακουρκουδιάσω και να το τριπλάρω μέσω άλλων διαστάσεων, δεν το καταλαβαίνω αλλά anyway...

el_hymador
11/03/2014, 11:57
Παιδάκια, χέστε το θέμα με τη θρησκεία και τον λόγο που ξεκίνησε όλη η ιστορία, εγώ θίγω άλλο πράγμα.

imitrelos
11/03/2014, 12:01
Δυστυχώς έχει χαθεί η μπάλα ......απλά

Συμβουλή στήν διαχείριση .....κάντε 1 αυτοκριτική

Δέν θα το ανέφερα καν αλλά είναι στήν αυτοκριτική.......

απο τόν Θάνο "Αλήθεια πόσο καιρό είσαι εδώ μέσα και έχεις άποψη;

Μήπως παρεξηγείς τις ελευθερίες που απολαμβάνεις στο λίγο χρόνο που φιλοξενείσαι στο φόρουμ; "

Συγνώμη κιόλας αλλά άν δεν βρίσκετε λάθος στην όλη συμπεριφορά ....οκ
αλλά ξεκολλάτε λίγο μερικοί το φόρουμ και κάθε φόρουμ ανήκει στους χρήστες του , επί σεις πριν ρωτήσεις κάποιον με πιο δικαίωμα μιλάει......εσύ με πιο δικαίωμα ? του mod ? ξέρεις εκτός τους τσαμπουκάδες σαν μοντ υπάρχουν και άλλοι τρόποι να βοηθηθεί το φόρουμ

Δεν θέλω να θίξω κάποιον αλλά κάποιοι πρέπει να αρχίσουν να κάνουν και κάποια αυτοκριτική

BLiTzER
11/03/2014, 12:03
εγώ θίγω άλλο πράγμα.

Ναι, αλλά, αν σε έχω πιάσει, ζητάς να "δικαιολογηθούν" οι mods/admins για κάτι το οποίο προκλήθηκε από χρήστη. Και είμαι 100% σίγουρος ότι δε γουστάρουν αυτό που γίνεται, αλλά έχουν τα χέρια "δεμένα". Το καταλαβαίνεις, νομίζω.

byron
11/03/2014, 12:05
Tότε Βύρωνα θα ήταν πιο χρήσιμο και κατανοητό να αναρτάται η οδηγία - διαταγή - σύσταση και κατόπιν να κλειδώνεται το θέμα, συγνώμη που όσο υπάρχουν ενεργά τα "Απάντηση" και "Απάντηση με παραάθεση" εγώ το εκλαμβάνω ως βήμα για να εκφράσω τις απόψεις μου επί του θέματος και όχι σε ένα ακόμα debate Θρήσκοι Vs Άθεοι.



Όσο και να το πλαγιοκοπήσω, να το ανακουρκουδιάσω και να το τριπλάρω μέσω άλλων διαστάσεων, δεν το καταλαβαίνω αλλά anyway...

Είναι πολύ δύσκολο να καταλάβεις οτι η τροπή που πήρε το θέμα, δεν αφορούσε την απόφαση αυτή καθ΄αυτή, αλλά κατέληξε σε μια αντιπαράθεση μεταξύ θρήσκων/άθεων?

Ο ένας έλεγε για θεία, πίστη, πατρίδα, σταυρούς, πετραχείλια και σεβασμό
Ο άλλος έλεγε για πλάνες, όπιο, παραμύθες και εκμετάλλευση των ηλιθίων.

Θα βγει άκρη λες μεταξύ ενός ανθρώπου που ζορίζεται για την πλάκα που κάνουν στα πιστεύω του, και ενός που ζορίζεται για τις πλάκες που δεν τον αφήνουν να κάνουν στα πιστεύω των άλλων?

Και αφήστε τα δικαιώματα που απορρεουν απ΄τα ποστ που απάντησαν. Πολλοί και απ΄τις δύο πλευρές δεν συμμετέχουν με ποστάκια.

imitrelos
11/03/2014, 12:05
όχι καμία σχέση απλά οι mod/admins πρέπει κάποια στιγμή να μιλήσουν μεταξύ τους να βάλουν κάποια θέματα με την λειτουργία του φόρουμ

Καμιά σχέση όλοι το καλό του φορουμ θέλουμε όλα μπορούν να λυθούν ;)

byron
11/03/2014, 12:07
Δυστυχώς έχει χαθεί η μπάλα ......απλά

Συμβουλή στήν διαχείριση .....κάντε 1 αυτοκριτική

Δέν θα το ανέφερα καν αλλά είναι στήν αυτοκριτική.......

απο τόν Θάνο "Αλήθεια πόσο καιρό είσαι εδώ μέσα και έχεις άποψη;

Μήπως παρεξηγείς τις ελευθερίες που απολαμβάνεις στο λίγο χρόνο που φιλοξενείσαι στο φόρουμ; "

Συγνώμη κιόλας αλλά άν δεν βρίσκετε λάθος στην όλη συμπεριφορά ....οκ
αλλά ξεκολλάτε λίγο μερικοί το φόρουμ και κάθε φόρουμ ανήκει στους χρήστες του , επί σεις πριν ρωτήσεις κάποιον με πιο δικαίωμα μιλάει......εσύ με πιο δικαίωμα ? του mod ? ξέρεις εκτός τους τσαμπουκάδες σαν μοντ υπάρχουν και άλλοι τρόποι να βοηθηθεί το φόρουμ

Δεν θέλω να θίξω κάποιον αλλά κάποιοι πρέπει να αρχίσουν να κάνουν και κάποια αυτοκριτική

Ε?
Ποιός είναι ο Θάνος? :confused:

OldMan
11/03/2014, 12:08
Όσο και να το πλαγιοκοπήσω, να το ανακουρκουδιάσω και να το τριπλάρω μέσω άλλων διαστάσεων, δεν το καταλαβαίνω αλλά anyway...
Τι δεν καταλαβαίνεις πουλάκι μας..??

Αν μια συζήτηση ήθελα να την γράψω στα παπάρια μου θα την άφηνα να γίνει σαν κώλος με ένα φρύδι και ας πήγαινε να γαμηθεί με τις ευλογίες μου ...

Αν δεν βαριόμουν ή ήθελα να εξασκήσω στοιχειωδώς τα συζυγικά μου καθήκοντα, θα την έστελνα στον Καιάδα απνευστί και ανευ σχετικής ενημέρωσης/όχλησης...

Όταν έιναι σεβαστές οι απόψεις που γράφονται εκεί μεσα αλλά επειδή πάει να γίνει μουνί καλλιγραφία το τεχνούργημα, κλειδωνεται και διατηρούνται προσπελασιμα τα μεχρι τούδε γραφέντα...

stefanos
11/03/2014, 12:08
Ο ένας έλεγε για θεία, πίστη, πατρίδα, σταυρούς, πετραχείλια και σεβασμό


Η πατρίδα και η οικογένεια δεν έχει να κάνει με την θρησκεία

byron
11/03/2014, 12:12
Η πατρίδα και η οικογένεια δεν έχει να κάνει με την θρησκεία

Δεν μιλησα για οικογένεια. Μίλησα (οχι εγώ) για σταυρούς και καριοφύλια που ελευθέρωσαν την πατρίδα.

notakos600
11/03/2014, 12:14
Προτείνω να κλειδωθούν όλα και αφού πέσουν οι ανάλογες ματσουκιές στα οπίσθια ορισμένων να ξεκλειδωθούν και πάλι.
Ζητάω πολλά;

el_hymador
11/03/2014, 12:15
Είναι πολύ δύσκολο να καταλάβεις οτι η τροπή που πήρε το θέμα, δεν αφορούσε την απόφαση αυτή καθ΄αυτή, αλλά κατέληξε σε μια αντιπαράθεση μεταξύ θρήσκων/άθεων?

Ο ένας έλεγε για θεία, πίστη, πατρίδα, σταυρούς, πετραχείλια και σεβασμό
Ο άλλος έλεγε για πλάνες, όπιο, παραμύθες και εκμετάλλευση των ηλιθίων.

Θα βγει άκρη λες μεταξύ ενός ανθρώπου που ζορίζεται για την πλάκα που κάνουν στα πιστεύω του, και ενός που ζορίζεται για τις πλάκες που δεν τον αφήνουν να κάνουν στα πιστεύω των άλλων?

Και αφήστε τα δικαιώματα που απορρεουν απ΄τα ποστ που απάντησαν. Πολλοί και απ΄τις δύο πλευρές δεν συμμετέχουν με ποστάκια.

E συγνώμη κιόλας αλλά αυτό που μου λες είναι ότι από αδυναμία του Mοderation (και μ@λ@κι@ς των συμμετεχόντων σε αυτή, δεν λέω) μια συζήτηση παρεκτράπει του αρχικού της θέματος και τελικά κλειδώθηκε. Τα μηνύματα που μετέτρεψαν μια συζήτηση που αφορούσε στην λειτουργία του forum σε άλλη μια διαμάχη περί θρησκείας θα έπρεπε να πάρουν τον πούλο. Σωστά έγραψε ο mod ότι άλλη μια συζήτηση περί θρησκείας έφτασε στο τέλος της γιατί σε τέτοια είχε μετατραπεί αλλά το ρεζουμε είναι ότι νόημα επί του θέματος δεν βγήκε κανένα.

imitrelos
11/03/2014, 12:17
Ε?
Ποιός είναι ο Θάνος? :confused:

απλά για να μήν ανάψει το θέμα με βάζοντας τωρινά θέματα βρήκα ένα παλιότερο νήμα http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=14703&page=2
για να δείξω ότι και σήμερα γίνονται μ@λ@κιες κλπ κλπ
απλά γενικά έχει χαθεί η ηρεμία απο όλους

Υ.Γ ξερω ξερω που το ξέθαψα ο μ@λ@κ@ς χεχεχε είπαμε ημιτρελός λογικό να το χάσεις

el_hymador
11/03/2014, 12:19
Τι δεν καταλαβαίνεις πουλάκι μας..??

Αν μια συζήτηση ήθελα να την γράψω στα παπάρια μου θα την άφηνα να γίνει σαν κώλος με ένα φρύδι και ας πήγαινε να γαμηθεί με τις ευλογίες μου ...

Αν δεν βαριόμουν ή ήθελα να εξασκήσω στοιχειωδώς τα συζυγικά μου καθήκοντα, θα την έστελνα στον Καιάδα απνευστί και ανευ σχετικής ενημέρωσης/όχλησης...

Όταν έιναι σεβαστές οι απόψεις που γράφονται εκεί μεσα αλλά επειδή πάει να γίνει μουνί καλλιγραφία το τεχνούργημα, κλειδωνεται και διατηρούνται προσπελασιμα τα μεχρι τούδε γραφέντα...


Τώρα που το σκέφτομαι όλα αυτό θα μπορούσε να αποτελέσσει γαμάτο επιχείρημα στο κλείσιμο της ΕΡΤ. Κρατάμε το αρχείο, αλλά τον πούλο όλα τα υπόλοιπα :D

nikos_abel
11/03/2014, 12:21
Να πω την αλήθεια, όταν πόσταρα την 1η απάντηση το έκανα διότι νόμισα ότι ο mcgyver είχε ξεχάσει να το κλειδώσει.
Ειλικρινά το έκανα για να του θυμίσω να το κλειδώσει, σας μιλάω μπέσα :lol:

Τώρα, ομολογώ ότι χάρηκα που δεν έκλεισε και έγινε κουβέντα, εντάξει, κάποιοι δε θα συμφωνήσουμε ποτέ και στο
συγκεκριμένο θέμα μάλλον θα πλακωνόμαστε, αλλά άλλοι βρίσκουν κοινά στοιχεία και προχωράνε σε διάλογο.
Το 2ο είναι που με κάνει και συμμετέχω σε τέτοια, αν ήταν μόνο να πλακώνομαι δεν θα έγραφα.

sniper
11/03/2014, 12:21
E συγνώμη κιόλας αλλά αυτό που μου λες είναι ότι από αδυναμία του Mοderation (και μ@λ@κι@ς των συμμετεχόντων σε αυτή, δεν λέω) μια συζήτηση παρεκτράπει του αρχικού της θέματος και τελικά κλειδώθηκε. Τα μηνύματα που μετέτρεψαν μια συζήτηση που αφορούσε στην λειτουργία του forum σε άλλη μια διαμάχη περί θρησκείας θα έπρεπε να πάρουν τον πούλο. Σωστά έγραψε ο mod ότι άλλη μια συζήτηση περί θρησκείας έφτασε στο τέλος της γιατί σε τέτοια είχε μετατραπεί αλλά το ρεζουμε είναι ότι νόημα επί του θέματος δεν βγήκε κανένα.

για να βγει μετά αυτός που του σβήστηκε το ποστ για να μιλησει για τον φασισμό των μοντς που σβηνουν τα ποστ στο οφφ τόπικ και παει λέγοντας και να παρει το θρεντ για ακόμα μια φορά το δρόμο προς το γκρεμό... τα εχουμε ζήσει ουκ ολίγες φορές στα 12 σχεδόν χρονια εδώ μέσα.

Επίσης, ο Θάνος; Εχει να μπει και να γράψει εδώ και τουλάχιστον 4 χρόνια... Που τον θυμηθήκατε; μιλαμε για κάποιο ποστ που έγραψε το 2006 ή 2007; Πάτε καλα; :bawl:

BLiTzER
11/03/2014, 12:22
Που τον θυμηθήκατε; μιλαμε για κάποιο ποστ που έγραψε το 2006 ή 2007; Πάτε καλα; :bawl:

Είναι στα "παρόμοια θέματα" από κάτω :P

sniper
11/03/2014, 12:24
Είναι στα "παρόμοια θέματα" από κάτω :P

2005... omg & 3 LOL ®byron

nikos_abel
11/03/2014, 12:25
γΕπίσης, ο Θάνος; Εχει να μπει και να γράψει εδώ και τουλάχιστον 4 χρόνια... Που τον θυμηθήκατε; μιλαμε για κάποιο ποστ που έγραψε το 2006 ή 2007; Πάτε καλα; :bawl:


Είναι στα "παρόμοια θέματα" από κάτω :P

Είναι που δουλεύεις το Βύρωνα που δεν μπορεί να κάνει search :p

byron
11/03/2014, 12:30
E συγνώμη κιόλας αλλά αυτό που μου λες είναι ότι από αδυναμία του Mοderation (και μ@λ@κι@ς των συμμετεχόντων σε αυτή, δεν λέω) μια συζήτηση παρεκτράπει του αρχικού της θέματος και τελικά κλειδώθηκε. Τα μηνύματα που μετέτρεψαν μια συζήτηση που αφορούσε στην λειτουργία του forum σε άλλη μια διαμάχη περί θρησκείας θα έπρεπε να πάρουν τον πούλο. Σωστά έγραψε ο mod ότι άλλη μια συζήτηση περί θρησκείας έφτασε στο τέλος της γιατί σε τέτοια είχε μετατραπεί αλλά το ρεζουμε είναι ότι νόημα επί του θέματος δεν βγήκε κανένα.

Προφανώς, μόνο εσύ κατάλαβες οτι το thead αφορούσε την "λειτουργία του φόρουμ" (δηλαδή?). Όλοι οι υπόλοιποι κατάλαβαν κάτι άλλο.

Πάντως είναι αστείο πραγματικά. Απ΄τη μία θέλεις την διαχείριση να σφάζει μηνύματα που αποπροσανατολίζουν την συζήτηση, και απ΄την άλλη


Κάτι δεν καταλαβάινω μάλλον στην λειτουργία του forum πλέον και όχι, το "άμα σου αρέσει αλλιώς τον πούλο" δεν είναι απάντηση...


Αυτός που θα διαμαρτυρηθεί για τα σφαγμένα post ??

el_hymador
11/03/2014, 12:31
για να βγει μετά αυτός που του σβήστηκε το ποστ για να μιλησει για τον φασισμό των μοντς που σβηνουν τα ποστ στο οφφ τόπικ και παει λέγοντας και να παρει το θρεντ για ακόμα μια φορά το δρόμο προς το γκρεμό... τα εχουμε ζήσει ουκ ολίγες φορές στα 12 σχεδόν χρονια εδώ μέσα.

Επίσης, ο Θάνος; Εχει να μπει και να γράψει εδώ και τουλάχιστον 4 χρόνια... Που τον θυμηθήκατε; μιλαμε για κάποιο ποστ που έγραψε το 2006 ή 2007; Πάτε καλα; :bawl:

Δεν νομίζω ότι αν σβηνόντουσαν τα μηνύματα κάποιου που εσκεμμένα ή λόγω βλακείας πυροδότησε μια συζήτηση σε ένα νήμα του οποίου αντεικείμενο ήταν το αν επιτρέπεται να γίνονται τέτειου είδους συζητήσεις, θα ήταν μεμπτό και κατακριτέο.

Εγώ επιμένω στην άποψη μου, δυνατότητα για θετική ή αρνητική ψήφο σε κάθε Post από τους άλλους χρήστες, πιστέψτε με, θα στρώσουν τα πράγματα και θα γίνει πολύ πιο εύκολο και το δικό σας έργο.

Από την άλλη, αφού υπάρχει η δυνατότητα block για τα post από χρήστες που κατά τη γνώμη μας είναι λαλάκες και γράφουν λαλακίες, ποιος ο λόγος να υπάρχουν γενικές απαγορεύσεις και οδηγίες; Δεν σου αρέσουν αυτά που αναρτά - γράφει ο τάδες; Block. Tόσο απλό...

byron
11/03/2014, 12:35
απλά για να μήν ανάψει το θέμα με βάζοντας τωρινά θέματα βρήκα ένα παλιότερο νήμα http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=14703&page=2
για να δείξω ότι και σήμερα γίνονται μ@λ@κιες κλπ κλπ
απλά γενικά έχει χαθεί η ηρεμία απο όλους

Υ.Γ ξερω ξερω που το ξέθαψα ο μ@λ@κ@ς χεχεχε είπαμε ημιτρελός λογικό να το χάσεις

Αν ψάξεις καλύτερα, έχει και ποστ του afrotwin (egooidios) απ΄την εποχή που ήταν mod...

Ρε ΄σεις? Πλάκα κάνετε, ή νομίζετε οτι υπάρχει καμμιά ιερή βίβλος που καθορίζει τις απαντήσεις των mods διαχρονικά?

sapila racing
11/03/2014, 12:36
Δεν θα πιάσω καν το θέμα, αλλά την στάση των συμμετεχόντων στο περι ού ο λόγος thread.

Με λίγα λόγια μερικοί απαιτούν από τους admin/mod να είναι 24 ωρες το 24ωρο standby και να μην κανουν τιποτα άλλο παρα moderation και ξεκαθάρισμα ένα ένα ποστ για να μπορούν αυτοί να κανουν την πλάκα τους συμμετέχοντας σε χαζές επιθέσεις η έξυπνες συζητήσεις.
:rolleyes:

Εγώ δεν θα μπορέσω πάντως.

el_hymador
11/03/2014, 12:42
Προφανώς, μόνο εσύ κατάλαβες οτι το thead αφορούσε την "λειτουργία του φόρουμ" (δηλαδή?). Όλοι οι υπόλοιποι κατάλαβαν κάτι άλλο.

Πάντως είναι αστείο πραγματικά. Απ΄τη μία θέλεις την διαχείριση να σφάζει μηνύματα που αποπροσανατολίζουν την συζήτηση, και απ΄την άλλη



Αυτός που θα διαμαρτυρηθεί για τα σφαγμένα post ??

Ελά ρε συ Βύρωνα, παίζουμε με τι λέξεις τώρα... έγραψα κάτι πολύ συγκεκριμένο στο παρόν νήμα. Όποιος θέλει συμμετέχει όποιος δεν θέλει δεν συμμετέχει (πςςςς τι είπα ε; ) Το να μου γράψει κάποιος σαν απάντηση "άμα σου αρέσει, αν όχι σάλτα γαμ*σου" δεν είναι απάντηση, αυτό λέω. Είναι σαφώς ένδειξη του που πηγαίνουν τα πράγματα από πλευράς διαχείρισης αλλά διάθεση να συζητήσουμε για το πως θα λειτουργεί το forum προφανώς δεν είναι. Εκτός και αν τα μέλη δεν έχουν λόγο επ αυτού.

Απο εκεί και έπειτα, αν μπει ο άλλος και γράψει εδώ μέσα για κοστούμι από ZZR600 πολυστέρα φουλ κομπλέ ή αν αρχίσει πάλι τα ταλιμπανότρεντοαθεικά και φύγουν τα Post θα διαμαρτυρηθρεί κανείς νομίζεις;

byron
11/03/2014, 12:54
Ελά ρε συ Βύρωνα, παίζουμε με τι λέξεις τώρα... έγραψα κάτι πολύ συγκεκριμένο στο παρόν νήμα. Όποιος θέλει συμμετέχει όποιος δεν θέλει δεν συμμετέχει (πςςςς τι είπα ε; ) Το να μου γράψει κάποιος σαν απάντηση "άμα σου αρέσει, αν όχι σάλτα γαμ*σου" δεν είναι απάντηση, αυτό λέω. Είναι σαφώς ένδειξη του που πηγαίνουν τα πράγματα από πλευράς διαχείρισης αλλά διάθεση να συζητήσουμε για το πως θα λειτουργεί το forum προφανώς δεν είναι. Εκτός και αν τα μέλη δεν έχουν λόγο επ αυτού.

Απο εκεί και έπειτα, αν μπει ο άλλος και γράψει εδώ μέσα για κοστούμι από ZZR600 πολυστέρα φουλ κομπλέ ή αν αρχίσει πάλι τα ταλιμπανότρεντοαθεικά και φύγουν τα Post θα διαμαρτυρηθρεί κανείς νομίζεις;

Πείτε τα στους mods :p

Εσύ θεωρείς θεμιτό να φεύγουν post γιατί χαλάνε την συζήτηση (δηλαδή?), ο Terens πχ θεωρεί οτι δεν πρέπει να κόβονται post για είναι αυταρχική συμπεριφορά, λογοκρισία κλπ κλπ κλπ.

παρακάτω?

el_hymador
11/03/2014, 13:02
Δεν θα πιάσω καν το θέμα, αλλά την στάση των συμμετεχόντων στο περι ού ο λόγος thread.

Με λίγα λόγια μερικοί απαιτούν από τους admin/mod να είναι 24 ωρες το 24ωρο standby και να μην κανουν τιποτα άλλο παρα moderation και ξεκαθάρισμα ένα ένα ποστ για να μπορούν αυτοί να κανουν την πλάκα τους συμμετέχοντας σε χαζές επιθέσεις η έξυπνες συζητήσεις.
:rolleyes:

Εγώ δεν θα μπορέσω πάντως.

Και φυσικά δεν πρέπει να το κάνεις!


Αλλα σκέψου να σου είχα απαντήσει έτσι όπως στην φωτογραφία που επισυνάπτω* και να έχει από κάτω τη δυνατότητα θετικής / αρνητικής αξιολόγησης... πόσα μέλη πιστεύεις ότι θα μου είχαν δώσει αρνητική; Εγώ σου λέω πολλά... και αν κάθε Post που συγκεντρώνει π.χ. 5 αρνητικές ψήφους σε κάθε νήμα παίρνει τον πούλο δεν θα ήαν πολύ πιο εύκολα τα πράγματα και για τους Mods και για τα μέλη; Έβαλε ο άλλος μια φωτογραφία θρησκευτικού περιεχομένου που προσβάλλει πέντε χρήστες; Πο*λο!

*Αν δεν φαίνεται καλά η απάντηση μου είναι "Άσε με ρε παπάρα με τις βλακείες που γράφεις" και φυσικά την έχω βάλει καθαρά για παράδειγμα!

311629

el_hymador
11/03/2014, 13:03
Πείτε τα στους mods :p

Εσύ θεωρείς θεμιτό να φεύγουν post γιατί χαλάνε την συζήτηση (δηλαδή?), ο Terens πχ θεωρεί οτι δεν πρέπει να κόβονται post για είναι αυταρχική συμπεριφορά, λογοκρισία κλπ κλπ κλπ.

παρακάτω?

Ε αυτό λέω, δες το παρακάτω Post :lol:

BLiTzER
11/03/2014, 13:06
και αν κάθε Post που συγκεντρώνει π.χ. 5 αρνητικές ψήφους σε κάθε νήμα παίρνει τον πούλο δεν θα ήαν πολύ πιο εύκολα τα πράγματα και για τους Mods και για τα μέλη; Έβαλε ο άλλος μια φωτογραφία θρησκευτικού περιεχομένου που προσβάλλει πέντε χρήστες; Πο*λο!

Καταλαβαίνεις για ποιο λόγο δεν πρόκειται να δουλέψει ΠΟΤΕ κάτι τέτοιο, ε; Απλά μαθηματικά: internet + abuse. Γι'αυτό υπάρχουν mods, άλλωστε.

nikos_abel
11/03/2014, 13:08
Κώστα, δεν μπορεί να υπάρξει μέτρο σε αυτά τα πράγματα. Αν (εν προκειμένω) ποστάρω κάτι που δεν αρέσει σε π.χ. 5, αν
υπάρχουν 5 που δεν με συμπαθούν, όλα σχεδόν τα ποστ μου θα σβήνονται. Τότε θα υπάρχει η λογοκρισία των 5. Αν δε,
οι μοντς παρέμβουν και ενημερώσουν τους 5 ότι έφτιαξαν κλίκα και από εδώ και πέρα δεν τους λαμβάνουν υπόψιν,
οι 5 αυτοί και άλλοι 5 ίσως θα θεωρήσουν ότι υπάρχει λογοκρισία.
Και θα είμαστε μια από τα ίδια.
Να μένει και να φαίνεται η αξιολόγηση είναι ίσως μια λύση.
Να γίνονται τα αμφιλεγόμενα ποστ κρυφά και να υπάρχει diclaimer κάπως τρώγεται (το έχω δει, δεν το έχω ζήσει).

byron
11/03/2014, 13:10
Ε αυτό λέω, δες το παρακάτω Post :lol:

Το διάβασα, και πιστεύω οτι ανοίγεις πόρτες που δεν ξέρεις που θα καταλήξουν.
Δηλαδή αν εγώ και το παρεάκι μου, επειδή δεν κάνουμε κέφι τις απόψεις σου...σου ρίχνουμε μαύρο σερί με σκοπό να σε ξυρίζουν και να σηκωθείς να φύγεις, τι θα κάνεις?
Θα το αφήσεις πάνω στον mod να αποφασίσει, αν πρέπει να ξυρίζει κατά το δοκούν?

Ε, αυτό κάνει και τώρα...

BLiTzER
11/03/2014, 13:14
Σε όσα forums έχω συμμετάσχει/δουλέψει, το σύστημα rep υπάρχει μόνο για εγκυκλοπαιδικούς/στατιστικούς λόγους και δεν επηρρεάζει λειτουργικά θέματα. Το οποίο είναι και το σωστό. Καλώς ή κακώς, ο ανθρώπινος παράγοντας είναι απαραίτητος για σωστό moderating, είτε πρόκειται για forums, είτε για form submissions, είτε οτιδήποτε. Οι αυτοματοποιημένες λύσεις δεν προσφέρουν ποτέ 100% αποτελεσματικότητα, απλά βοηθούν τον mod να έχει να κάνει με 15 δεδομένα κι όχι 200.

nikos_abel
11/03/2014, 13:14
σου ρίχνουμε μαύρο σερί με σκοπό να σε ξυρίζουν και να σηκωθείς να φύγεις, τι θα κάνεις?


Αν και το ίδιο είπα από πάνω, τώρα που το ξαναβλέπω δεν κακό.
Τουλάχιστον έτσι βλέπεις αν σε σηκώνει το κλίμα και το παίρνεις απόφαση.
Η δυσκολία είναι το όριο και κατά πόσο μπορεί να οριστεί.

el_hymador
11/03/2014, 13:19
Κώστα, δεν μπορεί να υπάρξει μέτρο σε αυτά τα πράγματα. Αν (εν προκειμένω) ποστάρω κάτι που δεν αρέσει σε π.χ. 5, αν
υπάρχουν 5 που δεν με συμπαθούν, όλα σχεδόν τα ποστ μου θα σβήνονται. Τότε θα υπάρχει η λογοκρισία των 5. Αν δε,
οι μοντς παρέμβουν και ενημερώσουν τους 5 ότι έφτιαξαν κλίκα και από εδώ και πέρα δεν τους λαμβάνουν υπόψιν,
οι 5 αυτοί και άλλοι 5 ίσως θα θεωρήσουν ότι υπάρχει λογοκρισία.
Και θα είμαστε μια από τα ίδια.
Να μένει και να φαίνεται η αξιολόγηση είναι ίσως μια λύση.
Να γίνονται τα αμφιλεγόμενα ποστ κρυφά και να υπάρχει diclaimer κάπως τρώγεται (το έχω δει, δεν το έχω ζήσει).

Δεν πάει έτσι, γιατί αν έσυ ποστάρεις ένα θέμα του τύπου "το νέο YZF-R1" και ο άλλος πάει και σου ρίξει αρνητική, κάτι παίζει και σίγουρα θα πέσει κράξιμο... μην ξεχνάς ότι την αξιολόγηση θα την βλέπεις και εσύ και τα άλλα μέλη. Από την άλλη αν σε ευαίσθητα θέματα όπως η ανάρτηση ας πούμε γελοιογραφιών με θρησκευτικό περιεχόμενο πάνε τρεις και ρίξουν αρνητική, αν εσύ επιθυμείς να μείνει η ανάρτηση βάζεις θετική και πλέον ακυρώνεις την μια αρνητική, απλό είναι. Το έχω δει να λειτουργεί σε άλλα forum και δουλεέυ πολύ καλά, είναι ένα είδος Moderation από τον λαό για τον λαό... :lol: Εκεί βέβαια δεν είναι t;oσο προχώ όσο η δική μου εκδοχή με αυτόματη διαγραφή, απλά οι αξιολογήσεις φαίνονται σε κοινή θέα και κατά κάποιο τρόπο καθορίζουν και το ύφος του όλου forum, αν π.χ. δεις μηνύματα με Greeklish έχουν καμια 15άρα αρνητικές οπότε δεν χρειάζεται να επέμβει κανένα Mod, οι ίδιοι οι χρήστες λένε πο*λο δεν θέλουμε να βλέπουμε / δaιβάζουμε greeklish. Το ίδιο συμβαίνει και με αναίτιες / υβριοστικές επιθέσεις, υφάκια, τσαμπουκάδες κτλ... οι ίδιοι οι χρήστες καθορίζουν τους κανόνες συμπεριφορας και υποδεικνύουν σε άλλα μέση το πώς πρέπει να λειτουργούν.

el_hymador
11/03/2014, 13:23
Έλα ρε παιδιά τώρα, είναι δυνατόν ας πούμε σε κάποια από τα μηνύματα αυτής της συζήτησης να πέσει αρνητική; Στην τελική πάντα υπαρχει η δυνατότητα να δικαιολογεί κάποιος την απόφαση του με ένα μήνυμα σε παράθεση, π.χ. σου έριξα αρνητική γιατί δεν γουστάρω ανέκδοτα με τον Ιησού...

spyrakos35
11/03/2014, 13:25
κώστα, πολύ ωραία τα λες, οι απόψεις σου δεκτές και σεβαστες....

θες να γίνεις μοντ?

el_hymador
11/03/2014, 13:27
κώστα, πολύ ωραία τα λες, οι απόψεις σου δεκτές και σεβαστες....

θες να γίνεις μοντ?


Οκ...

311630

cosgili
11/03/2014, 13:38
Χυμαδόρη εξαιρετικό αυτό που λες και συμφωνώ με τα όσα


ΑΛΛΑ


τότε θα πάψουν τα "παρεάκια" να επηρεάζουν το "παιχνίδι" και αυτό δεν βολεύει...
Κάποιοι την θέλουν την ψευδαίσθηση του "λύνω και δένω"*

Αν με νοείς...;)

*και δεν εννοώ το moderation team απαραίτητα...

SHOOTER045
11/03/2014, 13:46
Έλα ρε παιδιά τώρα, είναι δυνατόν ας πούμε σε κάποια από τα μηνύματα αυτής της συζήτησης να πέσει αρνητική; Στην τελική πάντα υπαρχει η δυνατότητα να δικαιολογεί κάποιος την απόφαση του με ένα μήνυμα σε παράθεση, π.χ. σου έριξα αρνητική γιατί δεν γουστάρω ανέκδοτα με τον Ιησού...
Κσι στις ποσες σρνητικες θα παιρνεις τον πουλο?(οχι εσυ γενικα μιλαω μην παρεξηγηθω)
Τοτε καποιος που θα σου εκανε χαβαλε απ την αναποδη θα μπορουσε να γεμισει αρνητικες ψηφους-τζ πανουσηςvs νταλαρας νταλαρας νταλαρας....

cosgili
11/03/2014, 13:49
Κσι στις ποσες σρνητικες θα παιρνεις τον πουλο?(οχι εσυ γενικα μιλαω μην παρεξηγηθω)
Τοτε καποιος που θα σου εκανε χαβαλε απ την αναποδη θα μπορουσε να γεμισει αρνητικες ψηφους-τζ πανουσηςvs νταλαρας νταλαρας νταλαρας....

Αυτό θα μπορούσε να οριστεί υποθέτω εύκολα. Το ξύρισμα βέβαια δεν θα έρχεται από τις αρνητικές, αλλά από τη διαφορά θετικών και αρνητικών. Και εκεί ενεργοποιείται και ο λόγος των μοντ για να φιλτράρουν την πληροφορία και να πράξουν αναλόγως.

kachius
11/03/2014, 13:52
Ας πεταχτώ και εγώ.

Συμφώνω με την ιδέα του el hymador,
μην ξεχνάτε μιλάει και για θετικές ψήφους, που στην ουσία θα "ακυρώνουν" τις αρνητικές (και τούμπαλιν).

Ενδεχομένως θα βοηθούσε πολύ στην "ελευθερία του λόγου" και θα ελευθέρωνε (?) κάπως τη διαχείριση.
Μία ίσως καλύτερη ιδέα θα ήταν να μη σβήνεται αυτόματα τίποτα, αλλά από μία διαφορα θετικών/αρνητικών και πάνω, το ποστ να μπαίνει με spoiler και να μην είναι εμφανες εξ αρχής παρά μόνο άμα πατήσει κουμπί για να το δει (δίνει συγκατάθεση κατά κάποιο τρόπο ότι συμφωνεί να δει "περίεργο" περιεχόμενο), οπότε από δεν προσβάλεται κανείς.

Ούτε κανενός ο λόγος κόβεται, ούτε κανείς βλέπει κάτι που δε θέλει και τον προσβάλει
(τώρα, άμα πατήσεις και μετά δε σ'αρέσει, ξύδι, δε σου φταίει κανείς, αλλά "κατά λάθος" μια φορά δεν το είδες).

byron
11/03/2014, 13:52
Χυμαδόρη εξαιρετικό αυτό που λες και συμφωνώ με τα όσα


ΑΛΛΑ


τότε θα πάψουν τα "παρεάκια" να επηρεάζουν το "παιχνίδι" και αυτό δεν βολεύει...
Κάποιοι την θέλουν την ψευδαίσθηση του "λύνω και δένω"*

Αν με νοείς...;)

*και δεν εννοώ το moderation team απαραίτητα...


Εγώ που δεν σε "νοώ" (όπως και πολλοί άλλοι΄φαντάζομαι) δεν το κάνεις τάληρα?

sniper
11/03/2014, 13:52
Αυτό θα μπορούσε να οριστεί υποθέτω εύκολα. Το ξύρισμα βέβαια δεν θα έρχεται από τις αρνητικές, αλλά από τη διαφορά θετικών και αρνητικών. Και εκεί ενεργοποιείται και ο λόγος των μοντ για να φιλτράρουν την πληροφορία και να πράξουν αναλόγως.

Μπα, εγώ λέω να φτιάξουμε έναν scheduller... κι όταν θα φτάνει η διαφορά ένα κάποιο όριο το ποστ να παιρνει τον πούλο... ουτε να σκεφτεί κανένας ούτε τίποτα...

Ν' απολύσω και τους mods να έχω και πρωτογενές πλεόνασμα!

byron
11/03/2014, 13:54
Αντί για Poll ανα post ρε μάγκες, γιατί δεν πατάτε το report post αν κάτι σας ενοχλεί και θέλετε την παρέμβαση των mods?

nikos_abel
11/03/2014, 13:56
Μπα, εγώ λέω να φτιάξουμε έναν scheduller... κι όταν θα φτάνει η διαφορά ένα κάποιο όριο το ποστ να παιρνει τον πούλο... ουτε να σκεφτεί κανένας ούτε τίποτα...

Ν' απολύσω και τους mods να έχω και πρωτογενές πλεόνασμα!

:lol:

Μετά το θρησκευόμετρο, θα εφευρεθεί και το μοντεροαντμινόμετρο!

Ομάδα moto gi ar teleshoping

kachius
11/03/2014, 13:56
Αντί για Poll ανα post ρε μάγκες, γιατί δεν πατάτε το report post αν κάτι σας ενοχλεί και θέλετε την παρέμβαση των mods?

Για να υπάρχει περισσότερη ελευθερία με λιγότερη δουλειά και πιο δημοκρατικά

cosgili
11/03/2014, 13:59
Εγώ που δεν σε "νοώ" (όπως και πολλοί άλλοι΄φαντάζομαι) δεν το κάνεις τάληρα?

Βύρωνα δεν είναι υποχρεωτικό να με καταλάβεις γιαυτό έβαλα και το αν...
Αν έβλεπες με τη δικιά μου σκοπιά τα δρώμενα του φόρουμ θα με καταλάβαινες. Προφανώς όμως έχουμε άλλη οπτική. Και αυτό είναι το καλό γιατί αυτό είναι το φόρουμ, πλουραλισμός:wave2:

el_hymador
11/03/2014, 14:01
Δεν ξέρω βάλτε αν θέλετε όριο, στις 5, 10,15 αρνητικές ένος Post σε κάποια νήμα να παίρνει τον πούλο και στις 50,80,100; συνολικά να παίρνει τον πούλο ο χρήστης γενικά. Αν δεν θέλετε πούλους μπορέι να υπάρχουν και ποινές, ban για ένα συγκεκριμένο χρόνικό διάστημα ας πούμε... ωστόσο αυτό (ο πούλος παντώς φύσεως) είναι μια εφαρμογή που κατά τη γνώμη μου θα πρέπει να εφαρμοστεί αφού έχει θεσπιστεί το σύστημα με τις αξιολογήσεις το οποίο κάνει δουλειά και χωρίς ποινές. Αν ο άλλος συνεχίζει να μ@λ@κιζεται ενώ έχει εισπράξει 15 αρνητικές, τι να πω; Μην ξεχνάτε ότι αυτό μεταφέρει ουσιαστικά ένα μέρος του Mnodereation (το πιο δύσκολο σε ότι αφορά στις αποφάσεις) στους χρήστες. Μετά δεν θα υπάρχει καμία δικαιολογία αν το forum είναι *δελο, όπως στρώσαμε θα κοιμηθούμε.

vaska
11/03/2014, 14:01
Μπα, εγώ λέω να φτιάξουμε έναν scheduller... κι όταν θα φτάνει η διαφορά ένα κάποιο όριο το ποστ να παιρνει τον πούλο... ουτε να σκεφτεί κανένας ούτε τίποτα...

Ν' απολύσω και τους mods να έχω και πρωτογενές πλεόνασμα!

you've increase your sense of humor να το προσέξεις αυτό, μην το αφήσεις.

:lol:

el_hymador
11/03/2014, 14:13
Πιο βελτιωμένη πρόταση μα χαβαλε... ας πούμε ο Billymuse το παρακάνει με τον εμπαιγμό των εν χριστώ αδερφών μας στο forum και του ρίχνουμε από 10 αρνητικές. Για ποινή τον βάζουμε να συγγράψει ένα κείμενο με το αποστολικό - διακονικό έργο της εκκλησίας της Ελλάδος τα τελευταία 50 χρόνια. Άλλος ας πούμε το χέζει σε ένα άλλο θέμα και τρώει 15 αρνητικές... για ποινή τον βάζουμε να μετρήσει τις τελίτσες στα Post του Terens... τέτοια πράγματα ώραια..

SHOOTER045
11/03/2014, 14:18
Θα μπορουσε να γινουν<κλειστα>θεματα οπου κλικες και ομοιδεατες θα λεγανε το κοντο και το μακρυ τους χωρις να ενοχλουν και χωρις να ενοχλουνται

VASOS
11/03/2014, 14:26
Θα μπορουσε να γινουν<κλειστα>θεματα οπου κλικες και ομοιδεατες θα λεγανε το κοντο και το μακρυ τους χωρις να ενοχλουν και χωρις να ενοχλουνται

Μα έτσι δεν έχει ενδιαφέρον.

Χωρίς μανούρα, εξυπνάδες, ομορφιές, τσαχπινιές δεν έχει νοστιμάδα. Και αν στο παρεάκι δεν υπάρχει μπαμπούλας εγώ σου λέω ότι θα τον δημιουργήσουν. Και όσο πάει ο κύκλος θα στενεύει, θα στενεύει...

Pan (dvs)
11/03/2014, 14:27
Καθε ομαδα,οικογενεια,παρεα,φορουμ,εχει αναγκαστικα καποιους κανονες λειτουργιας.Καποιοι θα βαλουνε τα ορια και καποιοι θα τους κακολογησουνε.Ο ρολος αυτου που βαζει τα ορια και προσπαθει να τηρηθουνε,ειναι αχαρος.Ολοι θα τα βαλουνε με αυτον και ολοι θα πεσουνε να τον φανε.Οπως ο γονιος οταν βαζει τα ορια στα παιδια του γινεται δυσαρεστος,αλλα ετσι πρεπει,το ιδιο δυσαρεστος γινεται και οποιοσδηποτε αλλος κανει το ιδιο,αλλα και εδω ετσι πρεπει.

Ποσες φορες ξεκινησατε ενα θεμα και στο τελος εγινε κ@λος?Θα υπηρχε θεμα οθιο εδω μεσα αν δεν υπηρχανε καποιοι να βαζουνε ορια?Καποιες στιγμες το κανουνε χοντροκομενα,δεν διαφωνω.Καποιος φορες αδικουνε καποιους και εδω δεν διαφωνω.Αλλα εμεις ειμαστε τα καλα παιδια και αυτοι ειναι οι μ@λακες?Μην τρελλαθουμε.

Εχω ενα χρονο στην παρεα (και χαιρομαι γι'αυτο).Βλεπω συγκεκριμενα ατομα να τα εχουνε μονιμα με τη "διευθυνση".Πολλες φορες δικαιολογημενα ,αλλα οχι παντα.Κανουνε και αυτοι λαθος (κατα την αποψη μου παντα).Γιατι οι mods δεν εχουνε δικαιωμα να κανουνε λαθος?Τους κρινουμε για ενα μερος της δουλειας που κανουνε και οχι για το συνολο του εργου τους.

Θεωρουμε ευκολο να τους κρινουμε.Μηπως ομως θα επρεπε να αναρωτηθουμε τι θα καναμε αν ειμασταν στη θεση τους?

Προταση μου να δηλωσουνε ποιοι πιστευουνε οτι θα κανουνε καλυτερη δουλεια απο τους ηδη υπαρχοντες και να αναλαβουνε αμεσα καθηκοντα,με οτι αυτο συνεπαγεται.

SHOOTER045
11/03/2014, 14:30
Μα έτσι δεν έχει ενδιαφέρον.

Χωρίς μανούρα, εξυπνάδες, ομορφιές, τσαχπινιές δεν έχει νοστιμάδα. Και αν στο παρεάκι δεν υπάρχει μπαμπούλας εγώ σου λέω ότι θα τον δημιουργήσουν. Και όσο πάει ο κύκλος θα στενεύει, θα στενεύει...
Στενευει στενευει ε....κωλος δηλαδη?

el_hymador
11/03/2014, 14:32
Θα μπορουσε να γινουν<κλειστα>θεματα οπου κλικες και ομοιδεατες θα λεγανε το κοντο και το μακρυ τους χωρις να ενοχλουν και χωρις να ενοχλουνται

Ναι σιγά μην είχαμε και σύνθημα - παρασύνθημα για να δούμε μια αστεία εικόνα:

>Αλτ τις ει;!
-Κομιστής βλάσφημου περιεχομένου
>Προχώρει ο βλασφημιάρης... άλτ!
-...Κύριλλος
>...Μεθόδιος
-...3
>...6
-Ελεύθερος προς ανάρτηση βλάσφημης γελοιογραφίας...

SHOOTER045
11/03/2014, 14:35
Καθε ομαδα,οικογενεια,παρεα,φορουμ,εχει αναγκαστικα καποιους κανονες λειτουργιας.Καποιοι θα βαλουνε τα ορια και καποιοι θα τους κακολογησουνε.Ο ρολος αυτου που βαζει τα ορια και προσπαθει να τηρηθουνε,ειναι αχαρος.Ολοι θα τα βαλουνε με αυτον και ολοι θα πεσουνε να τον φανε.Οπως ο γονιος οταν βαζει τα ορια στα παιδια του γινεται δυσαρεστος,αλλα ετσι πρεπει,το ιδιο δυσαρεστος γινεται και οποιοσδηποτε αλλος κανει το ιδιο,αλλα και εδω ετσι πρεπει.

Ποσες φορες ξεκινησατε ενα θεμα και στο τελος εγινε κ@λος?Θα υπηρχε θεμα οθιο εδω μεσα αν δεν υπηρχανε καποιοι να βαζουνε ορια?Καποιες στιγμες το κανουνε χοντροκομενα,δεν διαφωνω.Καποιος φορες αδικουνε καποιους και εδω δεν διαφωνω.Αλλα εμεις ειμαστε τα καλα παιδια και αυτοι ειναι οι μ@λακες?Μην τρελλαθουμε.

Εχω ενα χρονο στην παρεα (και χαιρομαι γι'αυτο).Βλεπω συγκεκριμενα ατομα να τα εχουνε μονιμα με τη "διευθυνση".Πολλες φορες δικαιολογημενα ,αλλα οχι παντα.Κανουνε και αυτοι λαθος (κατα την αποψη μου παντα).Γιατι οι mods δεν εχουνε δικαιωμα να κανουνε λαθος?Τους κρινουμε για ενα μερος της δουλειας που κανουνε και οχι για το συνολο του εργου τους.

Θεωρουμε ευκολο να τους κρινουμε.Μηπως ομως θα επρεπε να αναρωτηθουμε τι θα καναμε αν ειμασταν στη θεση τους?

Προταση μου να δηλωσουνε ποιοι πιστευουνε οτι θα κανουνε καλυτερη δουλεια απο τους ηδη υπαρχοντες και να αναλαβουνε αμεσα καθηκοντα,με οτι αυτο συνεπαγεται.

Pano ο καθενας πιστευω στο σπιτι του ειναι χουλιγκαν
Και οι δημοκρατικες διαδικασιες περισευουν
Αν εγω ερθω σπιτι σου φιλιξενουμενος και μου σερβιρεις μπριζολα και γω θελω μπιφτεκια και γκρινιαζω κιολας και σου την λεω οτι το σπιτι σου θα το εβαφα αλλο χρωμα
Τον καναπε στο σαλονι θα τον ειχα ετσι
Και θα αλλαζα την γυναικα σου γιατι δεν μ αρεσει
Θα με εστελνες στον αγυριστο η οχι?

Billymuse
11/03/2014, 14:36
Πιο βελτιωμένη πρόταση μα χαβαλε... ας πούμε ο Billymuse το παρακάνει με τον εμπαιγμό των εν χριστώ αδερφών μας στο forum και του ρίχνουμε από 10 αρνητικές. Για ποινή τον βάζουμε να συγγράψει ένα κείμενο με το αποστολικό - διακονικό έργο της εκκλησίας της Ελλάδος τα τελευταία 50 χρόνια. Άλλος ας πούμε το χέζει σε ένα άλλο θέμα και τρώει 15 αρνητικές... για ποινή τον βάζουμε να μετρήσει τις τελίτσες στα Post του Terens... τέτοια πράγματα ώραια..

Μου αρέσουν και οι 2 ποινές που προτίνεις, η πρώτη θα αποκτήσει μια ορθή αναφορά των πεπραγμένων της εκκλησίας τα ταιλευταια 50 χρόνια
και η δευτερη ποινή μια χαρά ειναι οι τελίτσες του Τέρενς παρόλο που δε τον γνωρίζω προσωπικά μας ενώνει η ομάδα της καρδιάς οπότε χαλάλι
γιατο κόπο..

SHOOTER045
11/03/2014, 14:37
Ναι σιγά μην είχαμε και σύνθημα - παρασύνθημα για να δούμε μια αστεία εικόνα:

>Αλτ τις ει;!
-Κομιστής βλάσφημου περιεχομένου
>Προχώρει ο βλασφημιάρης... άλτ!
-...Κύριλλος
>...Μεθόδιος
-...3
>...6
-Ελεύθερος προς ανάρτηση βλάσφημης γελοιογραφίας...
Δεν θα υπαρχει η ικανοποιηση του κολαντρισμου
Ε?αυτο θες να Πεις?

el_hymador
11/03/2014, 14:40
Δεν θα υπαρχει η ικανοποιηση του κολαντρισμου
Ε?αυτο θες να Πεις?

κουλαντρίζω το ξέρω... τώρα αυτό το "κολαντρισμού" σε συνδυασμό με ικανοποίηση δεν θέλω να το μάθω... :D

cosgili
11/03/2014, 14:41
Θα μπορουσε να γινουν<κλειστα>θεματα οπου κλικες και ομοιδεατες θα λεγανε το κοντο και το μακρυ τους χωρις να ενοχλουν και χωρις να ενοχλουνται

Μετο ίδιο σκεπτικό όποιος δεν του αρέσει κάτι, απλά δεν το διαβάζει...το προσπερνάει

Billymuse
11/03/2014, 14:44
Μετο ίδιο σκεπτικό όποιος δεν του αρέσει κάτι, απλά δεν το διαβάζει...το προσπερνάει

Ε σε παρακαλώ γιατί να μη σχολιάσει κάποιος που θέλει να σχολιάζει τα πάντα και να μην αφήνει τπτ να πέσει κάτω..πόσο μάλλον
να δείξει αυτοσυγκράτηση και να μη σχολιάσει κάτι που τον ''ενοχλεί'' και δεν αφορά τον ίδιο συγκεκριμένα :rolleyes:

Pan (dvs)
11/03/2014, 14:45
Pano ο καθενας πιστευω στο σπιτι του ειναι χουλιγκαν
Και οι δημοκρατικες διαδικασιες περισευουν
Αν εγω ερθω σπιτι σου φιλιξενουμενος και μου σερβιρεις μπριζολα και γω θελω μπιφτεκια και γκρινιαζω κιολας και σου την λεω οτι το σπιτι σου θα το εβαφα αλλο χρωμα
Τον καναπε στο σαλονι θα τον ειχα ετσι
Και θα αλλαζα την γυναικα σου γιατι δεν μ αρεσει
Θα με εστελνες στον αγυριστο η οχι?

Δεν σε καταλαβα.

SHOOTER045
11/03/2014, 15:17
κουλαντρίζω το ξέρω... τώρα αυτό το "κολαντρισμού" σε συνδυασμό με ικανοποίηση δεν θέλω να το μάθω... :D

Ενταξει εδω απανω το λεμε κολαντριζω so what?δεν αφαιρει τιποτα σαν ενοια απο καποιον που θελει να ειναι ενοχλητικο κακαδι στην μυτη που δεν βγαινει η κακο σπυρι στον κωλο(που λενε στο χωριο μου)
Μοναχος σου χορευε και οσο θελεις πηδα φιλε cosgli
Οταν κανεις κατι δημοσιως και βλεπεις επανειλημενα οτι ενοχλεις και εκμεταλευομενοςι την ελευθερια εκφρασης τοτε κατι σημαινει
Οσο μπορω εγω να μην διαβαζω δημοσια
Αλλο τοσο δεν ειμαι υποχρεωμενος να βλεπω παπαριες
Και αλλο τοσο σε ενα δημοσιο μεσο οφειλεις να σεβαστεις την γνωμη αυτων που ενοχλεις και να σταματησεις
Kαποιος που σχολιαζει πολλα η τα παντα οπως λεει καποιος εδω μπορει να εχει ανοιχτο μυαλο η να θελει να μαθει πολλα
Καποιος που η μονη ασχολια του εδω μεσα ειναι πως θα προσβαλει καποιους και θα τους χλευασει για κατι αντιθετο απ αυτον τι ειναι?
Και αφου και τον ιδιο δεν τον αφορα συγκεκριμενα και προσωπικα γιατι καταγινεται επι προσωπικου?
Χρηστηκε σταυροφορος της ελευθεριας λογου και εκφρασης?
Αντε καλο απογευμα και φρονιμα

irinia
11/03/2014, 15:27
Είναι πολύ δύσκολο να καταλάβεις οτι η τροπή που πήρε το θέμα, δεν αφορούσε την απόφαση αυτή καθ΄αυτή, αλλά κατέληξε σε μια αντιπαράθεση μεταξύ θρήσκων/άθεων?

Ο ένας έλεγε για θεία, πίστη, πατρίδα, σταυρούς, πετραχείλια και σεβασμό
Ο άλλος έλεγε για πλάνες, όπιο, παραμύθες και εκμετάλλευση των ηλιθίων.

Θα βγει άκρη λες μεταξύ ενός ανθρώπου που ζορίζεται για την πλάκα που κάνουν στα πιστεύω του, και ενός που ζορίζεται για τις πλάκες που δεν τον αφήνουν να κάνουν στα πιστεύω των άλλων?

Και αφήστε τα δικαιώματα που απορρεουν απ΄τα ποστ που απάντησαν. Πολλοί και απ΄τις δύο πλευρές δεν συμμετέχουν με ποστάκια.











ΡΕ ΣΥ..................ΤΟ ΠΕΤΡΑΧΗΛΙ ΜΕ Η ΓΡΑΦΕΤΑΙ












Καί όχι μέ ΕΙ........έτσι γράφεται τό χείλι τό φιλήδονο...!!!!!!

nikos_abel
11/03/2014, 15:43
Μα έτσι δεν έχει ενδιαφέρον.

Χωρίς μανούρα, εξυπνάδες, ομορφιές, τσαχπινιές δεν έχει νοστιμάδα. Και αν στο παρεάκι δεν υπάρχει μπαμπούλας εγώ σου λέω ότι θα τον δημιουργήσουν. Και όσο πάει ο κύκλος θα στενεύει, θα στενεύει...

Θα το θέσω αλλιώς.


Θα μπορουσε να γινουν<κλειστα>θεματα οπου κλικες και ομοιδεατες θα λεγανε το κοντο και το μακρυ τους χωρις να ενοχλουν και χωρις να ενοχλουνται

Μα φυσικά και με ενδιαφέρει η γνώμη σου στο ζήτημα που διαφωνούμε. Και (για να χαλαρώσει και η ένταση μεταξύ μας) ο στόχος δεν είναι ντε και καλά να σε νευριάσω,
να δεις την οπτική μου γωνία είναι και να μην την απορρίπτεις εξ' ορισμού. Που θα πάει, σε ένα, δύο, εκατό, χίλια θρεντ, ανταλλάσοντας απόψεις και γνώμες, κάπου
θα συγκλίνουμε, κάπου θα βρούμε ένα κοινό σημείο ή τελικά κάπου θα βρούμε τη μέση λύση.
Νομίζεις ότι ξαφνικά έπεσα από το matrix και έχω τη γνώμη μου και την άποψή μου; Προφανώς οι συνθήκες που έζησα και τα πράγματα που διάβασα,
άκουσα και έμαθα με οδήγησαν σε κάποια συμπεράσματα.
Προφανώς το ίδιο συνέβη και σε σένα. Στη κουβέντα, σε φόρουμ, σε πλατείες, στο καφενείο, στα τσίπουρα, στα κοψίδια
θα βρεθεί μια κοινή αποδοχή ή ανοχή, αρκεί να υπάρχει καλή θέληση και από τις 2 πλευρές.
Αν όχι τη 1η φορά, κάποια από τις επόμενες.

Τώρα, αν κάποιοι μεταξύ τους φτάνουν να πλακώνονται στα μπινελίκια και στα μπουκέτα, αν όχι και οι 2, στη χειρότερη περίπτωση τουλάχιστον
ο ένας έχει άλλα θέματα να λύσει, ή στη καλύτερη δεν το "πιάνει". Και αν δεν το πιάνει ο άλλος, φταίει και αυτός που δε μπορεί να το εκφράσει
και αποδείξει, "μονός καυγάς δε γίνεται".

:beer:

byron
11/03/2014, 15:53
ΡΕ ΣΥ..................ΤΟ ΠΕΤΡΑΧΗΛΙ ΜΕ Η ΓΡΑΦΕΤΑΙ


Καί όχι μέ ΕΙ........έτσι γράφεται τό χείλι τό φιλήδονο...!!!!!!

Είμαι ερωτικό αγόρι αφενός, δεν τα πάω καλά με τα εκκλησιαστικά σύνεργα αφετέρου.

VASOS
11/03/2014, 16:13
Θα το θέσω αλλιώς.



Μα φυσικά και με ενδιαφέρει η γνώμη σου στο ζήτημα που διαφωνούμε. Και (για να χαλαρώσει και η ένταση μεταξύ μας) ο στόχος δεν είναι ντε και καλά να σε νευριάσω,
να δεις την οπτική μου γωνία είναι και να μην την απορρίπτεις εξ' ορισμού. Που θα πάει, σε ένα, δύο, εκατό, χίλια θρεντ, ανταλλάσοντας απόψεις και γνώμες, κάπου
θα συγκλίνουμε, κάπου θα βρούμε ένα κοινό σημείο ή τελικά κάπου θα βρούμε τη μέση λύση.
Νομίζεις ότι ξαφνικά έπεσα από το matrix και έχω τη γνώμη μου και την άποψή μου; Προφανώς οι συνθήκες που έζησα και τα πράγματα που διάβασα,
άκουσα και έμαθα με οδήγησαν σε κάποια συμπεράσματα.
Προφανώς το ίδιο συνέβη και σε σένα. Στη κουβέντα, σε φόρουμ, σε πλατείες, στο καφενείο, στα τσίπουρα, στα κοψίδια
θα βρεθεί μια κοινή αποδοχή ή ανοχή, αρκεί να υπάρχει καλή θέληση και από τις 2 πλευρές.
Αν όχι τη 1η φορά, κάποια από τις επόμενες.

Τώρα, αν κάποιοι μεταξύ τους φτάνουν να πλακώνονται στα μπινελίκια και στα μπουκέτα, αν όχι και οι 2, στη χειρότερη περίπτωση τουλάχιστον
ο ένας έχει άλλα θέματα να λύσει, ή στη καλύτερη δεν το "πιάνει". Και αν δεν το πιάνει ο άλλος, φταίει και αυτός που δε μπορεί να το εκφράσει
και αποδείξει, "μονός καυγάς δε γίνεται".

:beer:

Τώρα μιλάς για σεβασμό, σύνθεση απόψεων και ακόμα καλύτερα για αποδοχή και συμβιβασμό. Συμφωνούμε 100%.

Έλα μου όμως που το εθνικό μας σπορ (η κατάρα μας αν θες) είναι να πιάνουμε από 1 άκρο και να προσπαθούμε να βγάλουμε το μάτι του άλλου.

nikos_abel
11/03/2014, 16:21
Τώρα μιλάς για σεβασμό, σύνθεση απόψεων και ακόμα καλύτερα για αποδοχή και συμβιβασμό. Συμφωνούμε 100%.

Έλα μου όμως που το εθνικό μας σπορ (η κατάρα μας αν θες) είναι να πιάνουμε από 1 άκρο και να προσπαθούμε να βγάλουμε το μάτι του άλλου.

Ε τώρα τι κάνουμε δηλαδή; Μια χαρά δε συννενοούμαστε; Το πρόβλημα έρχεται όταν θέτουμε βέτο.
Το εθνικό μας σπορ εξάλλου είναι η ξερολίαση και η ξεροκεφαλιά. Ξεράδια στα μούτρα μας.

Ειρήνη υμίν:priest:

(φυσικά δεν με εξαιρώ)

fkol k4
11/03/2014, 16:52
Τώρα μιλάς για σεβασμό, σύνθεση απόψεων και ακόμα καλύτερα για αποδοχή και συμβιβασμό. Συμφωνούμε 100%.

Έλα μου όμως που το εθνικό μας σπορ (η κατάρα μας αν θες) είναι να πιάνουμε από 1 άκρο και να προσπαθούμε να βγάλουμε το μάτι του άλλου.

Δεν είναι εθνική ιδιότητα, είναι ανθρώπινη.

Για να εξαπλωθεί μια ιδέα πρέπει να υπάρχουν άνθρωποι που να δουλέψουν γι αυτό.
Οι πιο πρόθυμοι όμως για να κάνουν αυτή τη δουλειά, είναι οι ζηλωτές της, οι υπερβολικοί.
Αυτοί, είτε γιατί είναι πολωτικοί από τη φύση τους (έτσι αντιλαμβάνονται τον κόσμο) είτε γιατί θέλουν να εκμεταλλευτούν την ιδέα αυτή προς ίδιο όφελος, μεταφέρουν την ιδέα αυτή βάζοντας ηθικό πρόσημο επάνω της.
Εμείς που (.....) είμαστε καλοί και οι άλλοι που (.....) είναι κακοί.
Έτσι, αναλαμβάνουν το «ιερό» καθήκον να «αφυπνίζουν» τις μάζες γινόμενοι ενοχλητικοί και αγενείς.

Μπορούμε να δούμε πολλά παραδείγματα. Για να δώσω ένα άσχετο με τα ως τώρα θέματα παράδειγμα, δείτε πόσο γραφικοί είναι κάποιοι λινουξάδες που κατακλύζουν το ίντερνετ με τις παπαριές του πόσο κακά είναι τα windows, πόσο πρόβατα όσοι τα χρησιμοποιούν και πως η Microsoft δίνει τα στοιχεία μας στην NSA ενώ παίζουν farmerama στο facebook.
Αυτό φυσικά δεν έχει σχέση με το προφίλ του μέσου λινουξά, αλλά αυτό θα δείτε συνήθως γιατί αυτοί ασχολούνται εντονότερα.
Οι άλλοι θα πουν μια πιο ψύχραιμη γνώμη μόνο αν τους ρωτήσεις.
Το ίδιο ισχύει και σε πολλά άλλα θέματα.

Και η πλάκα είναι πως πολύς κόσμος αυτό προτιμάει, τα ήπια επιχειρήματα φέρνουν ήπιες αντιδράσεις. Ο πολύς κόσμος γουστάρει να βλέπει έναν συγκεκριμένο εχθρό απέναντι, προσανατολίζεται ευκολότερα.

kalgeorge
11/03/2014, 16:56
παιδες....ΔΕΝ εκατσα να διαβασω ολα τα ποστακια.......
απλα μια απορια εχω....
ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ δεν εχετε καταλαβει?
ειστε σε ενα φορουμ, οπου καποιοι εχουν αναλαβει να κρατανε ενα συγκεκριμένο μέτρο...ΤΕΛΟΣ
το κανουν πολυ καλα? το κανουν λιγοτερο καλα??

thats life!! get over it!!!!

ημαρτον πια , καθε φορα τα ιδια

IRA57
11/03/2014, 18:58
Δεν εχω καταλαβει που εχει καταληξει το θεμα...αλλα εγω σας συγχωρω!
...Και αυτο με κανει ποιο χριστιανο απο ολους τους δηλωθεντες χριστιανους... :D :P


Y.Γ. Εδω ή στο αλλο θεμα που κλειδωθηκε διαβασα καποιο σχολιο που ελεγε πανω κατω οτι ''αμα σου βριζουν τη μανα δεν θα αντιδρασεις? το ιδιο και με το χριστο''
Σχολια:
1.H μανα υπαρχει (χιχιχι)
2.Η εκαστοτε μανα μπορει με επιστημονικες διαδικασιες να αποδειχθει οτι ειναι μανα καποιου/ας...

Υ.Γ.2. Υπαρχει κανεις που να προσβαλεται απο αυτη τη φωτο?
311643

fkol k4
11/03/2014, 19:19
@ IRA57

Ξεκόλλα με τα περί θρησκείας, το θέμα έχει να κάνει με το κατά πόσο μπορούμε να συζητάμε σαν άνθρωποι και τι κάνουν ή μπορούν να κάνουν οι mods γι αυτό.

Προφανώς βέβαια δεν μπορούμε ούτε κατά διάνοια να συζητάμε σαν άνθρωποι και οι mods δεν μπορούν να κάνουν τίποτα γι αυτό.

IRA57
11/03/2014, 19:38
Φυσικα και δεν μπορουμε να συζηταμε σαν ανθρωποι εφ'οσων υπαρχουν τετοιες απαγορευσεις...

...ο κανονισμος αναφερεται στα περι θρησκειας...αλλοι εχουν τον χριστιανισμο ,αλλοι τον βουδισμο ,αλλοι την ντουκατι ,αλλοι τον πας γιαννενα και αλλοι τον τζστιν μπιμπερ κτλ κτλ κτλ...αρα για πραγμα τι μενει να μιλαμε χωρις να απαγορευεται?

Και μιας και τα λεμε...τι απαγορευει σε καποιον να κανει χιουμορ (αν μπορει...) για καποιον/α/ους που δεν πιστευουν σε καποιο θεο? Κενο κανονισμων μηπως?

MG-KTiNoS
11/03/2014, 20:04
311671

Δε ντρέχει τίποτα ρε...
Δεν έχει νόημα αυτη η κουβ'εντα.

:smokin:

AristidisZ
11/03/2014, 20:15
Την άποψή μου την έγραψα και στο κλειδωμένο
κάποια post σβήνονται για αποφυγή e-εντάσεων
εγώ πάντα ήμουν αντίθετος με τη λογική των ξυρισμάτων, ήμουν πάντα υπέρ του edit
από κει και πέρα, σέβομαι την άποψη του mod team
δικό τους είναι, του βάζουν φωτιά και το καίνε (http://www.youtube.com/watch?v=BwHeqmhwtbs)

ego_o_idios
11/03/2014, 21:48
os gnosto ego i teleftea aspida enantia ston fasismo xitlerismo nazismo tou forum me to pou efiga katalif8ike to forum apo ka8e logis or8ologistes kanonistes sosistes ke ala paparia tis fiseos
ke tora pou den iparxi kanis na tous plakosi efarmozoun tin ka8e anoisia pou tous diepi le ke afta ta apotiximena dimiourgimata tou apotiximenou dimiourgou exoun kapia voula sfragida apo ano8en oti den xriazete na mazevonte 5 gia na ftiaxnoun enan an8ropino egkefalo pia


tora ipo afto to ka8estos tis pnevmatikis katarefsis afta ta atoma antidroun os san kourasmenoi geroi apo ton polieti vio tou gamou kofevontas ke oxi mono prokimenou na glitosoun apo tin 8emeliodi anegkefalia tous


ke to mono pou epitrepoun ine mia ftini loupa apo eksipnakistika spotakia pistevontas pos exoun tin stixiodi ikanotita na sxoliasoun tioutotropos tin ka8e aftoktonika kseneroti kata8esi atomon pou diekdikoun efxima dimiourgou entiposeon ke evdiafetou klimatos entos enos oriou aniarou omio tou skata me rigani i tou poutsa ke kastano....

eleina esxroi katastasi paranormal logiki entiposeon anoisia se olo tis to megalio


ke epidi klanoune patates pezi na to svisoune afto se xrono ntente:lol::lol:

bruno
11/03/2014, 22:48
os gnosto ego i teleftea aspida enantia ston fasismo xitlerismo nazismo tou forum me to pou efiga katalif8ike to forum apo ka8e logis or8ologistes kanonistes sosistes ke ala paparia tis fiseos
ke tora pou den iparxi kanis na tous plakosi efarmozoun tin ka8e anoisia pou tous diepi le ke afta ta apotiximena dimiourgimata tou apotiximenou dimiourgou exoun kapia voula sfragida apo ano8en oti den xriazete na mazevonte 5 gia na ftiaxnoun enan an8ropino egkefalo pia


tora ipo afto to ka8estos tis pnevmatikis katarefsis afta ta atoma antidroun os san kourasmenoi geroi apo ton polieti vio tou gamou kofevontas ke oxi mono prokimenou na glitosoun apo tin 8emeliodi anegkefalia tous


ke to mono pou epitrepoun ine mia ftini loupa apo eksipnakistika spotakia pistevontas pos exoun tin stixiodi ikanotita na sxoliasoun tioutotropos tin ka8e aftoktonika kseneroti kata8esi atomon pou diekdikoun efxima dimiourgou entiposeon ke evdiafetou klimatos entos enos oriou aniarou omio tou skata me rigani i tou poutsa ke kastano....

eleina esxroi katastasi paranormal logiki entiposeon anoisia se olo tis to megalio


ke epidi klanoune patates pezi na to svisoune afto se xrono ntente:lol::lol:

Τι λες μωρε,τι λες;:a11:

gcrook
11/03/2014, 23:13
Αντι να αναλωνεστε σε trivia για το τι θα επρεπε και τι δεν θα επρεπε να επιτρεπουν/πραττουν/λενε οι διαχειριστες ανα περισταση,καλυτερα να το βαλετε καλα στο μυαλο σας οτι το μοντερεισον δεν ειναι ΤΙΠΟΤΑ παραπανω
απο μια αισθητικη παρεμβαση στα δρωμενα.Τα αποτελεσματα ειναι παντα, (σχεδον) αμεσα ορατα,και οσοι νομιζουν οτι κανουν αυτη την "δουλεια" και αγκομαχουν για το γκρειτερ γκουντ ειτε ειναι κοροιδα ειτε παριστανουν τα καροιδα.

Drake Ramore
12/03/2014, 02:36
...καλυτερα να το βαλετε καλα στο μυαλο σας οτι το μοντερεισον δεν ειναι ΤΙΠΟΤΑ παραπανω
απο μια αισθητικη παρεμβαση στα δρωμενα.

Δεν θα έπρεπε να είναι έτσι όμως. Οι συντονιστές θα έπρεπε να δίνουν τον ρυθμό στις συζητήσεις. Κακώς έχει καταντήσει ο ρόλος του συντονιστή να είναι αυτούς που θα κλειδώνει νήμα ή θα στέλνει ποστ στα σκουπίδια. Ένας συντονιστής πρέπει πρωτίστως να συντονίζει τις συζητήσεις κατά την γνώμη μου.

gcrook
12/03/2014, 02:59
Δεν θα έπρεπε να είναι έτσι όμως. Οι συντονιστές θα έπρεπε να δίνουν τον ρυθμό στις συζητήσεις. Κακώς έχει καταντήσει ο ρόλος του συντονιστή να είναι αυτούς που θα κλειδώνει νήμα ή θα στέλνει ποστ στα σκουπίδια. Ένας συντονιστής πρέπει πρωτίστως να συντονίζει τις συζητήσεις κατά την γνώμη μου.

Καλως η κακως μιλαμε για το ιδιο πραγμα...

Shiatman
12/03/2014, 07:54
...αλλοι τον πας γιαννενα...

Φιλαράκι λίγα με τον Πας, εντάξει; Μην τα ισοπεδώνουμε όλα, λίγος σεβασμος επιτέλους!

amyroukai
12/03/2014, 08:15
Ο συντονιστής τελικά πρέπει να είναι το πουτανάκι του κάθε θιγμένου για οποιοδήποτε θέμα. Αν κλειδώσεις ή σβήσεις είσαι καλός για κάποιον, μαλάκας πουλημένος για άλλον. Γενικώς και έτσι και αλλιώς, χαμένος. Ωραία "δουλειά" είναι και φαντάζομαι ότι καλοπερνάνε όσοι την κάνουν...

Δεν μπορώ να καταλάβω το εξής: Στο όποιο μέρος μένει ο καθ' ένας, όταν εμπλέκεται σε μιά συζήτηση που για τον όποιο λόγο δεν του αρέσει ή τέλος πάντων δεν γουστάρει το θέμα, τι κάνει; Υποχρεώνει τους γύρω του να το βουλώσουν; Φωνάζει την αστυνομία και τον τοπικό εισαγγελέα να τους πάει μέσα ή να τους κλείσει το στόμα; Δεν ξαναπατάει στην πόλη που μένει, γιατί κατοικούν και μαλάκες εκεί πέρα; Ή αποδέχεται το γεγονός ότι σε μιά περιοχή, σε ΚΑΘΕ περιοχή, υπάρχουν ΟΛΟΙ οι πιθανοί χαρακτήρες και επιλέγει με ποιούς θα συγχρωτίζεται και με ποιούς θα μιλάει και για τι; Γιατί αυτό το απλό πράγμα δεν μπορεί να το αποδεχτεί κανείς εδώ σ'αυτό το ψηφιακό χωριό; Ή όλοι σαν εμένα (τον όποιο "εμένα") ή αν δεν μπορώ να σας κάνω ίδιους, αγαμοιθύται και φεύγω για άλλα (εν πολλοίς όμοια με το παλιό) μέρη;

viper1
12/03/2014, 09:39
:evil:

Pan (dvs)
12/03/2014, 11:30
Φιλαράκι λίγα με τον Πας, εντάξει; Μην τα ισοπεδώνουμε όλα, λίγος σεβασμος επιτέλους!

Αντε βοηθα και συ.Επιασες το νησι και πρεπει να βγαζω το φιδι απο την τρυπα μονος μου.

irinia
12/03/2014, 12:59
ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ..........ΞΕΚΙΝΗΣΕ Η ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ





Κι έμεινα άπ' έξω..?????????????????





:a024::a55:

ego_o_idios
12/03/2014, 13:44
lipon protino na kanoume dikastiko thread me dimosious katigorous dikigorous proedrous ta panta ke ka8e fora pou iparxi kapio 8ema na ekdikazete i periptosi ke fisika i enorkoi na apofasizoun ke i kini gnomi na epireazi tis katef8insis.. etsi 8a imaste dikeoi ke ka8e apofasi 8a ine katopin dimokratikon ke nomo8etikon orion...


protino na oristi ke na psifisti to sintagma tou moto.gr...

mono min vazete asximous gia nomo8etes tous epireazi to komplex tous
o biron tora...afto to pedi mono gia texnikos kaftira kani:lol:

IRA57
12/03/2014, 20:06
Φιλαράκι λίγα με τον Πας, εντάξει; Μην τα ισοπεδώνουμε όλα, λίγος σεβασμος επιτέλους!

εγω φταιω που ειπα οτι για καποιους ειναι θρησκεια......καλα...το αλλαζω με Ατλετικο Ταναγρας!!!

Shiatman
13/03/2014, 08:33
...το αλλαζω με Ατλετικο Ταναγρας!!!

τώρα μιλάς σωστά!!

:):beer::beer::wave2:

motomaniac
13/03/2014, 09:55
η δικη μου αποψη χωρις να ξερω ποιο ηταν το θεμα που ξεκινησε αυτο το νημα ειναι οτι δεν πρεπει να σβηνεται τιποτε. ο καθενας δικαιουται να εχει την αποψη του. εγω γελαω με τα αστεια και χιουμοριστικα περι θρησκειας? ποιος ειναι αυτος που θα μου το στερησει? εχει και κανονες το χιουμορ κι η σατιρα? πολλες συζητησεις δεν τις διαβαζω. πολλα μηνυματα επισης. ηδη χαραμιζω πολυ απο τον χρησιμο χρονο μου στο φορουμ. μια ανακατασκευη ξεκιναω να διαβαζω κι εχωεξαρτηθει. κι αυτο το γαμοκουμπο που λεει τελευταια νεα να το βγαλετε.. με αποπροσανατολιζει. μπλεκομαι σε ασχετεσς με τον σκοπο μου συζητησεις σαν κι αυτην. και θα σας κανω μηνυση για αποπλανηση και σπαταληση χρησιμου χρονου.

τελικα συμφωνω με την προταση της θετικης κι αρνητικης ψηφου. αυτοματο κοψιμο πουθενα αλλα οταν οι αρνητικες μαζευτουν πανω απο ενα οριο 50 ισως, αν ο ο ιδιος ο χρηστης δεν αναρωτηθει τ στο διαολο, να του το υποδειξει καποιος μοντ. ομορφα κι ωραια. χωρις μπαν και καμπαν. δεν ζητω απο τους μοντ να κανουν τον προσωπικο ψυχολογο τους καθενος. ηδη σπαταλανε παρα πολυ απο τον χρονο τους εδω μεσα. απλα ενα φιλε ξεφευγεις εχεις 50 - προσεξε το ειναι αρκετο. παω ξανα στο γκαραζ μου να συνεχιοσω τις ανακατασκευες μου. θα σας παρακολουθω απο το πισι μου εκει.

fkol k4
13/03/2014, 12:33
η δικη μου αποψη χωρις να ξερω ποιο ηταν το θεμα που ξεκινησε αυτο το νημα ειναι οτι δεν πρεπει να σβηνεται τιποτε. ο καθενας δικαιουται να εχει την αποψη του. εγω γελαω με τα αστεια και χιουμοριστικα περι θρησκειας? ποιος ειναι αυτος που θα μου το στερησει? εχει και κανονες το χιουμορ κι η σατιρα?

Το θέμα που ξεκίνησε αυτό το νήμα είναι πως κλειδώθηκε μια συζήτηση που πήγε να γίνει κώλος πριν όμως να γίνει κώλος και ενώ κάποιοι (λίγοι) συζητούσαν ακόμη σαν άνθρωποι. Και το παρόν θέμα δεν διαπραγματεύεται το αν δικαιούμαστε να λέμε για τη θρησκεία, αυτό ήταν στη συζήτηση που πήγε να γίνει κώλος και κλειδώθηκε.
Το παρόν θέμα διαπραγματεύεται το αν καλώς κλειδώνεται ένα θέμα πριν να γίνει κώλος, αν θα πρέπει πρώτα να γίνεται κώλος και μετά να κλειδώνεται, αν θα πρέπει να το αφήνουμε να γίνει κώλος κανονικά ή αν θα πρέπει να μην αφήνουμε τη συζήτηση καν για να μην διακινδυνεύουμε το αν θα γίνει κώλος.

Αν θέλεις να τοποθετηθείς επί του θέματος, πες την άποψή σου γι αυτό.

Όσο για τη θρησκεία, συμφωνώ πως θα πρέπει ο καθένας να μπορεί να κριτικάρει. Και αν ο χριστιανός ενοχλείται, ξύδι.
Όχι όμως μόνο τη θρησκεία, αν δεν υπάρχουν όρια τότε δεν θα υπάρχουν όρια πουθενά, σωστά;

nikos_abel
13/03/2014, 13:02
Όσο για τη θρησκεία, συμφωνώ πως θα πρέπει ο καθένας να μπορεί να κριτικάρει. Και αν ο χριστιανός ενοχλείται, ξύδι.
Όχι όμως μόνο τη θρησκεία, αν δεν υπάρχουν όρια τότε δεν θα υπάρχουν όρια πουθενά, σωστά;

Α, όλα κι όλα, υπάρχουν όρια, όλα να τα κριτικάρουμε δε γίνεται. Εξαιρείται η **********














**********(βάλε χοντα, γιαχαμα, κου του μου, μπου εμ βου κλπ κλπ :lol: )




Υ.Γ. Άσε που εκρεμμεί το θέμα "Ιμε γκαιι και αθαιος" του χυμαδόρ :lol:

fkol k4
13/03/2014, 13:19
Α, όλα κι όλα, υπάρχουν όρια, όλα να τα κριτικάρουμε δε γίνεται. Εξαιρείται η **********














**********(βάλε χοντα, γιαχαμα, κου του μου, μπου εμ βου κλπ κλπ :lol: )




Υ.Γ. Άσε που εκρεμμεί το θέμα "Ιμε γκαιι και αθαιος" του χυμαδόρ :lol:
Θέμα τρία σε ένα; :a2: :a23:
Γράφομαι από τώρα, τέλος.:a16: :a08:
Αυξήστε μου και τη συνδρομή 40% άμα είναι :a22: