PDA

View Full Version : R1100RT (96)



vaviv
15/03/2014, 20:04
Χαιρετώ τη παρέα.
Είμαι νέος στη παρέα σας και γενικά έχω άσχημη εμπειρία από φόρουμ, αλλά επειδή η ελπίδα πεθαίνει τελευταία, πιστέυω η νοοτροπία να είναι διαφορετική εδώ!!! :confused:

Τέλος πάντων αρκετά σας ζάλισα.

Εχω μια beba R1100RT [96] και μετά από χρόνια, αποφάσισα να αλλάξω/επισκευάσω τις αναρτήσεις. Εχω βρεί μερικά σέτ (μεταχειρ..)στο ebay έχω ακούσει για επισκευές, μπλα μπλα μπλα και μάλλον μπερδέυτηκα. Βέβαια εξυπακούεται ψάχνω για κάτι (οσο το δυνατόν) οικονομικό.

Καμιά ιδέα?:)

Να είστε καλά.

gior-gos
15/03/2014, 20:22
Καλησπερα!

Για επισκευη στο K-Shock.

Για αλλαγη, ειναι θεμα χρηματων που διαθετεις. Παντως, αν αλλαξεις αναρτησεις η διαφορα ειναι θεαματικη.

vaviv
15/03/2014, 20:52
Καλησπερα!

Για επισκευη στο K-Shock.

Για αλλαγη, ειναι θεμα χρηματων που διαθετεις. Παντως, αν αλλαξεις αναρτησεις η διαφορα ειναι θεαματικη.

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Σκεφτόμουν ποιό πολύ για αλλαγή.... Εχεις υπόψην σου από ποιά τιμή αρχίζουν?

gior-gos
15/03/2014, 21:22
Ενδεικτικα, αν βαλεις Ohlins (οι οποιες θεωρουνται απ τις κορυφαιες) υπολογιζε κανα 600αρι το πισω και κανα 800αρι το μπροστα.

Μπορεις βεβαια να αλλαξεις το πισω και να κανεις μια επισκευη στο μπροστα.

Απο κει και περα, αν μιλαμε για αλλαγη, ψαχνοντας θα δεις οτι παιζουν πολλες μαρκες και διάφορες τιμες.

:wave2:

vaviv
15/03/2014, 21:33
Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου!!

spyrakos35
15/03/2014, 22:02
μίλα με τον

soter3gm

ένα τέτοιο παρτάλι έχει και αυτός.... :lol:

vaviv
15/03/2014, 23:17
Ετσι, ετσι, ετσι, ετσι.... ζήλια....:D

felter
16/03/2014, 00:10
Καλωσήρθες:wave2:

soter3gm
16/03/2014, 08:10
Καλός όρισες στη παρέα φίλε μου.
Για αρχή βρες (Αν δεν ξέρεις) τι μοντέλο είναι ακριβός ΕΔΩ (http://www.realoem.com/bmw/select.do?kind=M&arch=0) για να ξέρεις τι να ζητάς στους ανταλακτικατζίδες, και να ξέρεις τι θα σου ζητήσει αργότερα.
Τι ακριβός θέλεις να κάνεις με της αναρτήσεις γιατί από ότι ξέρω λίγα πράγματα μπορούν να κάνουν στης ΟΕΜ αναρτήσεις . Εκτός του ότι οι Ohlins είναι πανάκριβες (αλλά είναι τέλειες) υπάρχουν και οι wilbers/ (http://www.sixdays.gr/suspension/wilbers/) όπου είναι πολύ καλές και ας μην είναι γνωστές στον πολύ κόσμο.
Οτι άλλο θέλεις Ρ Μ ....