PDA

View Full Version : Track-day στην Τρίπολη.



Bladerunner
18/03/2014, 09:32
Βρέθηκε ανοικτό παράθυρο μάλλον.

Αντιγράφω από την ιστοσελίδα της AMOTOE (http://amotoe.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=649:-65&catid=78:2011-12-30-15-52-36&Itemid=711)

"Στη προπόνηση δικαίωμα συμμετοχής έχουν αθλητές της ΑΜΟΤΟΕ αλλά και ιδιώτες στα πλαίσια της γνωριμίας με το άθλημα των αγώνων ταχύτητας μοτοσυκλέτας, με μοτοσυκλέτες δρόμου"


Η πίστα των Μεγάρων είναι πιο επικίνδυνη από τον βαφτισμένο "στίβο" του αεροδρομίου της Τρίπολης;

McTalas
18/03/2014, 09:34
μεχρι να πεσει κανενας στην τριπολη και να μπουν στη μεση τα δικαστηρια...
πες και για τα 30€ ασφαλεια...;)

harris_x
18/03/2014, 09:38
Afti tin sizitisi eixa me ton zefka x8es...

Ti na pw, egw protimw ta megara.

An anevena Tripoli 8a itan mono apo periergia na dw se ti "pista" trexoun sto panelinio.

McTalas
18/03/2014, 09:40
τι πιστα ρε Χαρη, αεροδρομιο ειναι και εχουν τους κονους για βιραζ, μιλαμε για 30 χρονια πισω...

δεν παω στην πεντελη καλυτερα που ειναι και 2 λεπτα...

Bladerunner
18/03/2014, 09:46
An anevena Tripoli 8a itan mono apo periergia na dw se ti "pista" trexoun sto panelinio.

Εξαρτάται το κόστος. Αν είναι να δώσω 80-90 ευρώ (συμμετοχή μόνο) για να τρέξω σε αεροδρόμιο, τα βάζω βενζίνη και σουβλάκια και πάω μέχρι...:lipssealed:

Από την άλλη μεριά μια κλειστή διαδρομή είναι πάντα πιο ασφαλής από το δρόμο. Αλλά όταν ένα κενό της αγοράς καλύπτεται μονοπωλιακά, δε μου αρέσει να είμαι μέρος του.

McTalas
18/03/2014, 09:52
οπως και να εχει προτιμω να παω μια χαλαρη βολτουλα παρα να γινω μεροκαματο τους..

harris_x
18/03/2014, 09:54
τι πιστα ρε Χαρη, αεροδρομιο ειναι και εχουν τους κονους για βιραζ, μιλαμε για 30 χρονια πισω...

δεν παω στην πεντελη καλυτερα που ειναι και 2 λεπτα...
Ta "" den ta eidame apo oti katalavenw.... :p

Apo tin alli, pista einai, pista aerodromiou :lol:

harris_x
18/03/2014, 09:59
Εξαρτάται το κόστος. Αν είναι να δώσω 80-90 ευρώ (συμμετοχή μόνο) για να τρέξω σε αεροδρόμιο, τα βάζω βενζίνη και σουβλάκια και πάω ...:lipssealed:

Από την άλλη μεριά μια κλειστή διαδρομή είναι πάντα πιο ασφαλής από το δρόμο. Αλλά όταν ένα κενό της αγοράς καλύπτεται μονοπωλιακά, δε μου αρέσει να είμαι μέρος του.Simfonw, to kostos simetoxis paizei sovaro rolo.
Episis (kati pou den eixa skeftei) to keno den prepei na dextoume na kalif8ei me afto ton tropo.

Opote, ana8eorwntas, 8a elega pws oute apo periergia 8a pigena.

Bladerunner
18/03/2014, 10:00
οπως και να εχει προτιμω να παω μια χαλαρη βολτουλα παρα να γινω μεροκαματο τους..

Το ίδιο λέμε.

Έλα όμως που καμιά φορά χρειαζόμαστε και την όχι και τόσο χαλαρή βόλτα... Εκεί ποντάρει ο κάθε οργανωτής. Και όσο δεν υπάρχουν πραγματικοί χώροι - πίστες - με λογικές τιμές χρήσης, ή μεροκάματο θα γινόμαστε ή πιθανά νούμερα στατιστικής.

Ειλικρινά στο τσακ είμαι να ανταλλάξω το 600αράκι μου κανένα tdm ή tiger και να το ρίξω στον χαλαρό τουρισμό.

ΟΚΤΑΝΙΟ
18/03/2014, 10:03
Ειλικρινά στο τσακ είμαι να ανταλλάξω το 600αράκι μου κανένα tdm ή tiger και να το ρίξω στον χαλαρό τουρισμό.



φτου φτου μη λες τετοια πρΑματα Μητσαρα μου και ξαναρχισω το τσιγαρο :nono:

Bladerunner
18/03/2014, 10:10
φτου φτου μη λες τετοια πρΑματα Μητσαρα μου και ξαναρχισω το τσιγαρο :nono:

Το σκεφτόμουν όντως. Μέχρι πριν καμιά δεκαριά μέρες που άρχισα να το κυκλοφορώ καθημερινά. (Με τα σλικ είναι ακόμα από τις Σέρρες).
Ξαναμπήκα στην πρίζα. Και για να είμαστε εντός θέματος, πού να το πάω βόλτα Δημήτρη;

Στην Τρίπολη; Ή να παραμυθιάσω τον εαυτό μου ότι θα κάνω έναν "χαλαρό" γύρο του Μπράλου;

ΥΓ. Το τσιγάρο άστο 'κει που είναι.

sniper
18/03/2014, 11:01
..... πού να το πάω βόλτα Δημήτρη;

Στην Τρίπολη; Ή να παραμυθιάσω τον εαυτό μου ότι θα κάνω έναν "χαλαρό" γύρο του Μπράλου;

....

Όπου θες το πας... Τρίπολη, Μπραλο, Γιάννενα (από Δομοκό και Μέτσοβο) κλπ κλπ....

Δεν νομίζω ότι θα σε ενθουσιάσει κάποιο άλλο μηχανάκι που δεν είναι SS εκτός κι αν έχεις συμβιβαστεί με την ιδέα ότι πάω δικάβαλος και φουλ φορτωμένος με Βαραντέρο στην άκρη του κόσμου...

Στοίχημα ότι μόλις πάρεις τους παραπάνω τάφους, σε καμα μήνα θα ψάχνεις για μηχανάκι...

Υπομονή και θα ανοίξουν οι πίστες και πάλι... Το κακό είναι ότι δεν βλέπω καμιά πίεση από τους μέσα στον χώρο 2κυκλο (δημοσιογράφοι - αγωνιζόμενοι - έμποροι) να συντομεύουν οι διαδικασίες και ν' ανοιξουν οι πίστες. Ούτε καν μια διαμαρτυρία; Τίποτα; Εκτός αν εγινε κατι και δεν το εχω παρει χαμπάρι, οπότε μάλλον δεν φώναξαν πολύ.

Bladerunner
18/03/2014, 11:25
Όπου θες το πας... Τρίπολη, Μπραλο, Γιάννενα (από Δομοκό και Μέτσοβο) κλπ κλπ....

Τους δρόμους τους φοβάμαι πλέον (εδώ και πολλά χρόνια). Εκτός φυσικά κι αν μιλάμε για όντως τουριστικού ρυθμού βόλτες. Αυτές δεν μου λείπουν όμως,

Για διαμαρτυρία που γράφεις, ούτε εγώ ξέρω κάτι σχετικό.

sniper
18/03/2014, 11:36
Τους δρόμους τους φοβάμαι πλέον (εδώ και πολλά χρόνια). ....

Κι εγώ φοβάμαι να σε ακολουθώ με τους τουριστικούς σου ρυθμούς στο δρόμο! :bawl:

Δυστυχώς όμως, αυτή τη στιγμή, δεν έχουμε εναλλακτικές.... ούτε και πίστες.

ΟΚΤΑΝΙΟ
18/03/2014, 12:32
Και για να είμαστε εντός θέματος, πού να το πάω βόλτα Δημήτρη;




Υπομονή και θα ανοίξουν οι πίστες και πάλι...


Aυτο ακριβως. Τουμπουστη, που θα παει?


Τους δρόμους τους φοβάμαι πλέον (εδώ και πολλά χρόνια)

και γω μαζι σου. Οχι μονο τους φοβαμαι, αλλα δε μου κανει πια αισθηση να οδηγησω στο δρομο.



Κι εγώ φοβάμαι να σε ακολουθώ με τους τουριστικούς σου ρυθμούς στο δρόμο! :bawl: .

Μαλλον δε ξερεις το Αθηνα-Σερρες σε 4,5 ωρες (τουριστικοι ρυθμοι :lol: ) και το πλοηγηλικι ενα Σαβατο πρωι ο Μπλειντ με τον Σαββα Speedy. Αυτοι στη Κ10, το ιππολοιπο γκρουπ εστριβε τη.... Κ2
:bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

sniper
18/03/2014, 12:37
...
Μαλλον δε ξερεις το Αθηνα-Σερρες σε 4,5 ωρες (τουριστικοι ρυθμοι :lol: ) και το πλοηγηλικι ενα Σαβατο πρωι ο Μπλειντ με τον Σαββα Speedy. Αυτοι στη Κ10, το ιππολοιπο γκρουπ εστριβε τη.... Κ2
:bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

Όχι, ξέρω τον Blade δικάβαλλο στην Τσιβλού :bawl:(με είχε περάσει και μια φορά από πάνω στα Μέγαρα αλλά κάτι είχε χαλάσει στη χαρτογράφησή μου :bawl:)

Τον Σάββα τον εχω ζήσει στα Σέρρας... :cry: