PDA

View Full Version : Ανακατασκευη CB 50 1983



NickSt
18/03/2014, 12:33
Παιδες το μηχανακι ηταν το 1ο του πατερα μ το 1ο δικο μ το 1ο του αδελφου μ κ το 1ο τ αδελφου του πατερα μ.

'Ολοι το ειχαμε πενα ομως απο το 2003 το μηχανακι δυστυχως χαλασε μπαταρια κ ηθελε λαστιχα , ειχαμε κ ολοι καινουριες κ το αφησαμε στη μοιρα τ...Μαλα...κια...!!!

Το μηχανάκι θέλει σερβις σιγουρα κ μεγαλο. δε ξερω αν θελει κ τπτ σε φαση ρεκτιφιε πια στα 25000χμ και τοσα χρονια λειτουργιας κ καπακι ποσα αχρηστιας...
Βαφη θελει φουλ όλο κ κτ μικροκολληματακια πλαστικα.

Δε θελω να το στειλω κ αδιαβαστο αλλά το να το κανω πληρη ανακατασκευη όλο με τη μια ειναι φραγκα κ δε τα εχω οποτε σκεφτομαι να το παω σιγα σιγα, αλλά θελει σιγουρα λυσιμο όλο.

Έχει κανεις να προτεινει φανοποιο συνεργειο κτλ που θα χρειαστω δοκιμασμενο σε κτ τετοιο και φθηνο, εννοόντας να μη γδερνει, γτ εχω κ εγω ενα που ειναι τζιτζι αλλα θα με ξεβρακωσει κ χωρις αποδειξη...
Για κινητηρα προτιμω καποιον να δινει κ αναλυτικα τι εκανε γτ οι περισσοτεροι ολο μλκιες κανουν κ αρχιζουν και δε το καλοεστρωσες κτλ γνωστα τυπου αποφευγω τις ευθυνες των μλκιων μ...

Επισης θα χρειαστω φλασακια κ εξατμιση και ο Σαρακακης απιστευτο για τοσο παλιο μοντελο αλλα γδερνει οταν ειχα ρωτησει. Αν εχετε υποψην τπτ στειλτε link γτ πχ car.gr δε βρηκα τπτ αξιολογω σε κατασταση κ τιμες. Ebay μονο κτ πετυχα, αλλα κ παλι προτιμω παντα ο,τι μεταχειρισμενο να το βλεπω κατευθειαν κ να μη μπλεκω με αποστολη πισω κτλ

Όποιος προτεινει κ ξερει ενδεικτικα ας μ πεταξει κ καμια τιμη απο τον ίδιο σε συναλλαγη του που ειχε με τον μαστορα.

Χιλια ευχαριστω!

ΥΓ: Μη μ αρχισει κανεις προτασεις να λυνω μονος μ κτλ γτ δε ξερω κ πολλα τετοια δε με νοιαζει να μαθω και δεν υπαρχει χρονος ουτε για σαλιο ουτε μια μερα δυστυχως αλλιως θα το εκανα στην τλκ ...
Επισης τονιζω το θελω μαμα και οχι οτι μπασταρδι βγει στυλ cafe racer στα οποια κοβεις κ πλαισιο γτ το θεωρω κριμα κ μοδα που θα περασει... Τα κλασσικα μενουν.