PDA

View Full Version : ΚΛΟΠΗ KTM 950 SM μαυρο -- ΒΡΕΘΗΚΕ



Kostas2B
27/03/2014, 10:10
Καλημέρα παίδες...

Έφαγαν χθες τη μοτο ενός φίλου απο Χαιδαρι. Μαυρο ΚΤΜ 950 sm με Akrapovic και χωρίς καθρέπτες. Την ειχε εξω απο το σπίτι,το περιστατικό έγινε απο τις 1.30 μεχρι τις 5 τα ξημερώματα.
Αν δείτε κάτι,ειδοποιηστε την αστυνομία...

Πινακίδα ΗΗΑ 296

312962

DgSensei
27/03/2014, 10:42
Ε όχι πάλι ρε παιδιά...Τι χαμός είναι αυτός που γίνεται φέτος...

vaska
27/03/2014, 10:52
Ε όχι πάλι ρε παιδιά...Τι χαμός είναι αυτός που γίνεται φέτος...

Χαμός δε λες τπτ. Έχω χάσει τον ύπνο μου με τα @#$%

Μακάρι να το βρει ο φίλος

nihristo
27/03/2014, 12:26
Δεν ειναι χρυσαφικα και δαχτυλίδια ρε πστμ να πεις δεν μπορουν να βρεθούν. Που σκατά πάνε τόσες μοτοσυκλέτες ρε γαμώτο. Μακάρι να βρεθεί

desklit
28/03/2014, 07:47
πολύ προσοχή σε χαιδάρι-αιγάλεω-αγ. βαρβάρα..

κ εμένα μου ξηλώσανε όλο το μπροστινό από το fazer πριν 1 μήνα

Kostas2B
05/04/2014, 09:39
Τρεις τέσσερις μερες μετα την κλοπή,κάποιοι πήραν τηλ ολα τα συνεργεία ΚΤΜ της περιοχής μεχρι που "έπεσαν" πάνω στον μάστορα του φίλου. Του είπαν "πες στο παιδί συνάντηση το βράδυ στο τάδε σημείο γιατί έχουμε ενα καλο νέο για το μηχανάκι"... Ο φίλος πήγε αλλα δεν εμφανίστηκε κανεις. Σίγουρα ομως τσεκαραν οτι ηταν εκεί και περίμενε.
Το επόμενο βράδυ,τηλ πάλι (εννοείται απόκρυψη) "500 ευρω τώρα στο τάδε σημείο,μην κλείσεις το τηλ να σε καθοδηγησω". Με το που αφήνει τα λεφτα (100 ευρω),χωρίς να το κλεισει βέβαια,του λένε οτι η μηχανή ειναι 5 στενά πιο κατω δεξιά σε ενα παρκινγκ μαζι με άλλες μηχανές.
Φυσικά και μηχανή δεν υπήρχε πουθενά,τον πήραν πάλι τηλ επιτόπου και του ζήτησαν το λόγο που έβαλε 100 ευρω,εκείνος είπε οτι ήθελε να δει πρώτα την μηχανή,του είπαν θα τον ξαναπάρουν αλλα δεν έγινε ποτε αυτο...

Some say οτι κάποιοι που έχουν πρόσβαση σε προσωπικά δεδομένα το κάνουν αυτο για να βγάζουν χαρτζιλίκι και δεν έχουν σχέση με την κλοπή...Ισως ειναι και αστυνομικοί!

Την μηχανή την έχουμε ξεγραψει...

chester24
05/04/2014, 10:11
Τρεις τέσσερις μερες μετα την κλοπή,κάποιοι πήραν τηλ ολα τα συνεργεία ΚΤΜ της περιοχής μεχρι που "έπεσαν" πάνω στον μάστορα του φίλου. Του είπαν "πες στο παιδί συνάντηση το βράδυ στο τάδε σημείο γιατί έχουμε ενα καλο νέο για το μηχανάκι"... Ο φίλος πήγε αλλα δεν εμφανίστηκε κανεις. Σίγουρα ομως τσεκαραν οτι ηταν εκεί και περίμενε.
Το επόμενο βράδυ,τηλ πάλι (εννοείται απόκρυψη) "500 ευρω τώρα στο τάδε σημείο,μην κλείσεις το τηλ να σε καθοδηγησω". Με το που αφήνει τα λεφτα (100 ευρω),χωρίς να το κλεισει βέβαια,του λένε οτι η μηχανή ειναι 5 στενά πιο κατω δεξιά σε ενα παρκινγκ μαζι με άλλες μηχανές.
Φυσικά και μηχανή δεν υπήρχε πουθενά,τον πήραν πάλι τηλ επιτόπου και του ζήτησαν το λόγο που έβαλε 100 ευρω,εκείνος είπε οτι ήθελε να δει πρώτα την μηχανή,του είπαν θα τον ξαναπάρουν αλλα δεν έγινε ποτε αυτο...

Some say οτι κάποιοι που έχουν πρόσβαση σε προσωπικά δεδομένα το κάνουν αυτο για να βγάζουν χαρτζιλίκι και δεν έχουν σχέση με την κλοπή...Ισως ειναι και αστυνομικοί!

Την μηχανή την έχουμε ξεγραψει...

Νομιζω πηγαινοντας στην αστυνομια εφοσον εχει δηλωσει την κλοπη και με εισαγγελικη παρεμβαση μπορει να ζητησει κανει αρση αποκρυψης και να δει ποιος τον καλεσε. Εαν δεν ειναι ενα τυχαιο καρτοκινητο που μετα το πεταξαν, θα τον βρουν και θα τον μαγκωσουν..
Τι κακο ειναι αυτο ρε γαμωτο???
Επρεπε να εχει παει με και με αλλα ατομα, τα οποια θα φροντιζαν να ειναι εκει νωριτερα χωρις να τους δει κανενας κ ο φιλος απλα θα εμφανιζοταν μονος του. Τουλαχιστον να τσακωναν αυτον που πηρε το 100σταρικο και απο εκει θα ξεκινουσαν..
Θα μου πεις, εξω απο τον χορο καλα τα λεμε εμεις.. Μακαρι να βρεθει ρε παλικαρι..

bros400pgm
05/04/2014, 10:30
Tα καρτοκινητα εχουν ιδιοκτητη πλεον. Βεβαια χθες ανοιχτηκε ενα θεμα απο καποιον, ο οποιος εμπλεξε με καρτοκινητο, κατεχωρημενο στο ονομα του γιου του, το οποιο βρεθηκε εκει που δεν επρεπε. Καντε τον συνειρμο............... Το θεμα ειναι εκει που αφησε τα λεφτα να ηταν στα εβερεστ, μπας και τον μαγκωναν.;)

chester24
05/04/2014, 10:44
Tα καρτοκινητα εχουν ιδιοκτητη πλεον. Βεβαια χθες ανοιχτηκε ενα θεμα απο καποιον, ο οποιος εμπλεξε με καρτοκινητο, κατεχωρημενο στο ονομα του γιου του, το οποιο βρεθηκε εκει που δεν επρεπε. Καντε τον συνειρμο............... Το θεμα ειναι εκει που αφησε τα λεφτα να ηταν στα εβερεστ, μπας και τον μαγκωναν.;)

Το ξερω οτι εχουν ιδιοκτητη.. Δεν γινεται να δουλεψει εαν δεν δηλωθουν τα στοιχεια.. Με τις ταυτοτητες παιζονται πολλα. 5 χρονια δουλευα στις τηλεπικοινωνιες και τα ματια μου ειδαν οπως και αυτια μου ακουσαν πολλα! Αν παει μεσω εισαγγελεα, μπορει να βρει την ακρη απο το κουβαρι να στο πω και ετσι.

Τεσπα, οτι και να λεμε τωρα..

Kostas2B
05/04/2014, 12:12
Αυτος επίτηδες του είπε να μην κλεισει το τηλ και να του δινει οδηγίες για το που θα παει,για να μη μπορέσει να ειδοποιήσει κάποιον άλλον. Και ειναι σίγουρο οτι το σημείο που του υπέδειξαν να αφήσει τα λεφτα το παρακολουθούσαν αρκετή ωρα πριν παει για να σιγουρευτουν οτι ειναι μόνος του και να πάρουν τα χρήματα αμέσως μόλις φύγει...

Εγω του είπα απο την πρώτη κιολας μέρα να παει στην Ασφάλεια. Δε νομίζω να τον ξαναπάρουν για λεφτα...

Kostas2B
23/06/2014, 08:01
http://www.bikerspirit.net/main/?p=36083

Βρέθηκε guys...
Απο ολα τα μηχανάκια που είχαν κλέψει τα καλοπαιδα,ηταν το μοναδικό που το είχαν αφήσει άθικτο και μαλιστα είχαν αλλάξει μονο κλειδαριες και το κυκλοφορούσαν κανονικα.

Η ΕΛ.ΑΣ. ειδοποίησε τον φιλο μου και πήγε και το πήρε πάλι πίσω...
Να που ακούσαμε και κάτι ευχάριστο!!!

theofilos888
23/06/2014, 08:21
Μπραβο μπραβο. Αντε με το καλο.

Jo.Da.
23/06/2014, 08:29
Desklit στις φωτογραφίες από το λινκ παραπάνω φαίνεται ενα μαύρο μούτρο από fz6, για κάνε ένα check...

desklit
23/06/2014, 09:17
thanx το είδα, δεν είναι το δικό μου.

το μηχανάκι το πούλησα κιόλας 1 μήνα μετά όπως ήταν.

VANDA
23/06/2014, 09:40
:beer:

devil's animal
23/06/2014, 09:51
http://www.bikerspirit.net/main/?p=36083

Βρέθηκε guys...
Απο ολα τα μηχανάκια που είχαν κλέψει τα καλοπαιδα,ηταν το μοναδικό που το είχαν αφήσει άθικτο και μαλιστα είχαν αλλάξει μονο κλειδαριες και το κυκλοφορούσαν κανονικα.

Η ΕΛ.ΑΣ. ειδοποίησε τον φιλο μου και πήγε και το πήρε πάλι πίσω...
Να που ακούσαμε και κάτι ευχάριστο!!!

μπραβο ρε Κωστη...
:beer:
γι'αυτο και εγω το εβαλα εδω μεσα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=141659) στις κλοπες μολις το ειδα...;)

GFawkes
23/06/2014, 09:51
K@l@paida.....

ξυλο, πισσα και πουπουλα.....

Εαν ειχαν ιδρωσει 1 μερα στην δουλεια θα ηξεραν πως ειναι....

byron
23/06/2014, 10:03
Καλά νέα. :beer:

spyrakos35
23/06/2014, 10:39
:beer: * όσα

vaska
23/06/2014, 10:43
άψογα

:beer:

zannisvel
23/06/2014, 11:05
:beer::beer:

argiris34
23/06/2014, 11:14
παντα τετοια

Black Mamba
23/06/2014, 12:29
Μπραβο ρε συ!:beer:
Και στους αστυνομικους που κανανε καλα τη δουλεια τους.;)

MILTOS1976
24/06/2014, 08:52
το θεμα παιδες ειναι να φανε μερικα χρονακια και οχι να βγουνε εξω σε 10 μηνες.επισης να μαθουμε τα ονοματα τους ωστε σε καθε αδεια απο τη φυλακη να τρωνε κι ενα χερι @@@λο.μονο ετσι θα σταματησουν...

GFawkes
24/06/2014, 08:54
το θεμα παιδες ειναι να φανε μερικα χρονακια και οχι να βγουνε εξω σε 10 μηνες.επισης να μαθουμε τα ονοματα τους ωστε σε καθε αδεια απο τη φυλακη να τρωνε κι ενα χερι @@@λο.μονο ετσι θα σταματησουν...

+1000

john-z
24/06/2014, 09:33
Σπάνια περίπτωση να βρεθεί η μοτό.
Χιλια μπράβο και στην αστυνομία.
Καλό θα ήταν να ξέραμε και ποιά ήταν αυτά τα λεβεντόπαιδα, εδώ στα δυτικά προάστια.
Για εγκυκλοπαιδικούς λόγους καθαρά :a26: :boxing:

amyroukai
24/06/2014, 10:11
Tα καρτοκινητα εχουν ιδιοκτητη πλεον.
Ναι αλλά και πάλι δεν είναι τόσο απλό να πάρεις τα στοιχεία από την εταιρία. Για αυτό κάτι "μαγκες" επιζούν ακόμη πίσω από την δήθεν ανωνυμία της απόκρυψης...

Ποτέ ξανά, στο παλικάρι.

GokuSm
18/04/2021, 20:44
Γράφω μετά από καιρό αλλά ποτέ δεν είναι αργά... Είμαι ο ιδιοκτήτης του Sm που κλάπηκε-βρεθηκε. Οι τύποι μπήκαν, βγήκαν, ξαναμπήκαν.... Μυαλό δεν έβαλαν και ακόμα από το 2014 η δίκη δεν έχει τελειώσει....

vassat
18/04/2021, 23:43
... από το 2014 η δίκη δεν έχει τελειώσει....

...και να ήταν η μόνη περίπτωση...
απογοήτευση...
/// Β