PDA

View Full Version : Aν γινόσουν πρωθυπουργός...



Billymuse
31/03/2014, 14:05
Είπα να ανοίξω ενα θέματακι που σκευτόμουν το πρωί με κύριο τίτλο αμα γινόσουν πρωθυπουργός, ποια θα ήταν τα 3
πρώτα πράγματα που θα άλλαζες,έφτιαχνες,καταργούσες..και ούτω καθεξής... Σα σκοπό έχει να χαβαλεδιάσουμε και να δούμε
τι υπάρχει στο μυαλό του καθενός (αν και του δίνω 5-6 σελίδες μέχρι να κλειδωθεί) στο χέρι μας είναι μη το ξεσκίσουμε το θέμα :rolleyes:
Κάνω την αρχή και λέωωωω:


Aπαγόρευση οδήγησης για τις γυναίκες
Δημιουργία νεας πίστας στα μέγαρα μονο για μοτοσυκλέτες
Κατάργηση διοδίων κάθε 20 χιλιόμετρα που ισχύει σήμερα

Λευτα υπάρχουν έτσι και αλλιώς :rolleyes:

devil's animal
31/03/2014, 14:17
εδω θα βγαλουμε τον εγωκεντρισμο μας και το φασιστικο μας προσωπειο??:p:lol:

1. καλη ασφαλτοστρωση σε ολους τους δρομους της Ελλαδας..απο τις λεωφορους των πολεων μεχρι το τελευταιο στενακι στο ακριτικο χωριο της Ηπειρου...να καλυφθουν ολες οι λακουβες, τα φρεατια, οι κακοτεχνιες κλπ...
2. 4-5 πιστες ανα την Ελλαδα κατηγοριας F3 (σαν την Σερρων)..
3. υποχρεωτικα σεμιναρια ασφαλους και γρηγορης οδηγησης σε ολους τους οδηγους μεσα σε πιστα, ανεξαρτητως αν οδηγουν αυτοκινητο ή μηχανη...οποιος οδηγει και αυτοκινητο και μηχανη θα κανει και τους 2 τυπους...

Pan (dvs)
31/03/2014, 14:18
1.Εγω θα επαιρνα τα λεφτα που υπαρχουνε και θα την εκανα με ελαφρια πηδηματακια.

2.Φυσικα πριν θα φροντιζα να εχω αιωνια ασυλια η οποια θα ψηφιζοτανε στον ναο της Δημοκρατιας,τη βουλη.

3.Πριν φυγω ,ομως,θα αφηνα το απαιτουμενο ποσο για τη δημιουργια της πιστας στα Μεγαρα,στα χερια του Billymuse.

menelaos46
31/03/2014, 14:21
Εγώ θα ήθελα μόνο μία εβδομάδα... αλλά έχω την αίσθηση πως κάπου μεσοβδόμαδα θα πάθαινα ατύχημα!!!! :smokin:

GFawkes
31/03/2014, 14:23
Εγω θα εκανα merge την Κριμαια -γνωστη για τις ομορφες γυναικες της- με την Ζαχαρω, να χορτασουν τα παιδια μ@μησι και να μας αφησουν ομορφους απογονους...

Τα λοιπα, συμφωνω με τα 1 κ 2 του Pan Dvs....τα λεφτα στην πουγκα και αλεμαο....

Black Diamond
31/03/2014, 14:26
ρε σεις αυτό είναι για Παρασκευή.. :a30:

Bradipous
31/03/2014, 14:27
Οτι το μονο προβλημα μας ειναι οι δρομοι και οι πιστες... :alien:

nikos_abel
31/03/2014, 14:28
Ειρήνη και αγάπη σε όλο το κόσμο.












Βγήκα μις Πρωθυπουργός; :lol:

makis206
31/03/2014, 14:46
αμα γινόσουν πρωθυπουργός, ποια θα ήταν τα 3 πρώτα πράγματα που θα άλλαζες

1. Σώβρακο :lol:
2. Κάλτσες :lol:
3. Γυναίκα :lol:



:a08:

georgemark
31/03/2014, 14:49
Θα έβαζα φόρο σε κάθε Έλληνα 100 € . Με αυτά θα έπαιρνα δάνειο με αποπληρωμή 15 χρόνια και επιτόκιο 6% από τις αγορές ώστε να εξοφλήσω τις δόσεις παρόμοιου δανείου που είχε πάρει κάποιος προκάτοχός μου.

sniper
31/03/2014, 14:55
1. Σώβρακο :lol:
2. Κάλτσες :lol:
3. Γυναίκα :lol:



:a08:

Save as, sent to Makis wife, case closed (case = κάσα :bawl:)

el_hymador
31/03/2014, 14:55
Μόνο τρολιές

1. Θα υϊοθετούσα νέο νόμισμα, το μουνάριο και θα κλείδωνα την ισοτιμία του με τις σβουνιές τον Γιάκ στα Ιμαλαία
2. Θα κύρηττα πόλεμο ένάντια κάποιας απομονωμένης ακατοίκητης ατόλης καταμεσίς του Ειρηνικού με πρόφαση ότι μας επιτέθηκαν πρώτα οι καρύδες και οι κοκοφοίνικες.
3. Θα επέβαλλα ως επίσημη θρησκεία του κράτους, τον Κουϊκαρικισμό, την λατρεία του Κουϊκάρα.

makis206
31/03/2014, 14:58
Save as, sent to Makis wife, case closed (case = κάσα :bawl:)

Να κι η αντιπολίτευση...:lol:

GIXXERAKIAS
31/03/2014, 15:08
1.Θα βόλευα όλους τους δικούς μου με δουλειές στο δημόσιο με υπέρογκη μισθοδοσία.

2.Θα έβαζα τις υπογραφές για την κατασκευή της πίστας της Πάτρας σε συνεργασία με Dorna με άμεση ενεργοποιηση μηχανισμού για Σέρρες-Μέγαρα για περεταίρω επισκευές-διαπλατύνσεις και συμμετοχή σε αγώνες Ευρωπαικούς.

3.Θα γύρναγα ο ίδιος για να επιτηρώ την κατάσταση όλων των πιστών μας με έξοδα δημοσίου ολοήμερων trackdays κάθε ΣουΚού σε άλλη πίστα και τούμπαλιν.

:D
bonus 4. Θα έπαιρνα τις μίζες από την κατασκεύη/επισκευή για τίς πίστες από τους εργολάβους και θα τα έκανα ταξίδια με μηχανή σε όλο τον κόσμο.

:beer:

SHOOTER045
31/03/2014, 15:15
Είπα να ανοίξω ενα θέματακι που σκευτόμουν το πρωί με κύριο τίτλο αμα γινόσουν πρωθυπουργός, ποια θα ήταν τα 3
πρώτα πράγματα που θα άλλαζες,έφτιαχνες,καταργούσες..και ούτω καθεξής... Σα σκοπό έχει να χαβαλεδιάσουμε και να δούμε
τι υπάρχει στο μυαλό του καθενός (αν και του δίνω 5-6 σελίδες μέχρι να κλειδωθεί) στο χέρι μας είναι μη το ξεσκίσουμε το θέμα :rolleyes:
Κάνω την αρχή και λέωωωω:


Aπαγόρευση οδήγησης για τις γυναίκες
Δημιουργία νεας πίστας στα μέγαρα μονο για μοτοσυκλέτες
Κατάργηση διοδίων κάθε 20 χιλιόμετρα που ισχύει σήμερα

Λευτα υπάρχουν έτσι και αλλιώς :rolleyes:
1 θα σε εβαζα φυλακη
2 θα σου φοραγα εκεινα τα kinky δερματινα(μασκες λουρια κλπ)
3 θα σε μαστιγωνα πρωι μεσημερι βραδυ

Meni0s
31/03/2014, 15:28
1) Κατασκευή συνεργείων σε όλη την χώρα καταρτισμένα με έμπειρους μηχανικούς και σιδηρόδρομο απο σεμινάρια.
2) Για χαμηλά εισοδήματα δωρεάν σέρβις αναλώσιμα και τεχνική υποστήριξη
3) αφαίρεση φόρων απο μοτοσυκλετιστικά ειδη :D

pipe_smoker
31/03/2014, 15:53
1) Στην πρώτη μου ομιλία στη Βουλή θα πήγαινα ζωσμένος με εκρηκτικά.
2)......
3)......

GIXXERAKIAS
31/03/2014, 15:55
1) Στην πρώτη μου ομιλία στη Βουλή θα πήγαινα ζωσμένος με εκρηκτικά.
2)......
3)......

Kαμικάζι μου εσύ!:bawl:

zannisvel
31/03/2014, 15:59
1) Θα αγοραζα top of the line αμυντικο εξοπλισμο για τη χωρα
2) Θα εφτιαχνα υπερ lux πτεριγα στο Κορυδαλλο με το ονομα μου.
3) Θα επαιρνα συνταξη


:lol::lol:

Joyrider
31/03/2014, 16:01
1)Καθιέρωση εργάσιμης μέρας στις 4 ώρες.
2)Το 50% του τζίρου του ποδοσφαίρου στην παιδεία και έρευνα.
3)Το 50% του τζίρου των μπουζουκτσίδικων στην υγεία και έρευνα.

Ο πρώτος μου μισθός πάει για προκαταβολή του SMT :D

:a55: Να θυμηθώ να φτιάξω και δρόμους (check).

pipe_smoker
31/03/2014, 16:06
Kαμικάζι μου εσύ!:bawl:

Εθνοσωτήρες μου εσείς!!!!:lol:

blackbusa
31/03/2014, 16:14
θα εκανα ολους τους ελληνες προθυπουργους για μια ημερα...την ιδια βεβαια...

road spirit
31/03/2014, 16:35
Θα έκανα:
1. Μαλακίες
2. Χοντρές μαλακίες
3. Θα γελούσα με τις μαλακίες μου

... αφού αυτό είναι στο job description , τι δλδ ...

PetranGR
31/03/2014, 16:48
1. Καλή άσφαλτος απο το 0 (μηδέν) σε όλη την Ελλάδα,παντού όμως.
2. Δημιουργία νέων πιστών που εξυπηρετούν και τους Βόρειους και τους Νότιους.
3. Προσπάθεια για συντόνιση μιας βοήθειας απο όλους ώστε να δημιουργηθούν θέσεις για δουλείες,ώστε να αντιμετωπιστεί η ανεργία.

AristidisZ
31/03/2014, 17:51
θα έδινα ισόβια σύνταξη στον εαυτό μου :tooth:

spyro
31/03/2014, 18:38
συντελεστής δόμησης στο 1/4 του υφιστάμενου.

ότι χτίσατε χτίσατε απο νέες περιοχές μάγκες. μόνο σε υφιστάμενες δομές και αυτό με προυποθέσεις.

εγκατελειμένα κτήρια στο κέντρο των μεγαλοπούλεων για πολυ καιρό, γκρέμισμα και συνιδιοκτησία του μέλλοντικου κοινόχρηστου χώρου με τους προηγούμενους ιδιοκτήτες

απαναξιολόγηση των όρων της digea τώρα.

απαγορεύεται η ανάθεση μεγάλων κατασκευαστικών έργων σε εγχώριες εταιρείες (για ένα ευλογο χρονικό διάστημα έως οτου μπείτε στη σειρά σας)

παυει η έννοια της ίδιωτικής χρήσης δάσους ή αιγιαλού. γκρέμισμα με οτι ιδιωτικό εφάπτεται με την αμουδιά τώρα. γκρέμισμα οτι ιδιωτικό φτιάχτηκε τα τελευταία 20 χρόνια μέσα στους δασικούς χάρτες όπως ορίστηκαν επι Μπιρμπίλη (δε σας αρέσει το όνομα έ? σας έψησαν τα τσιράκια του Παπακωνσταντίνου στο mega ότι έιναι άχρηστη μήπως? καλά να πάθετε)

τέρμα για ένα ευλογο χρονικό διάστημα με τις εκπονήσεις μελετών επι δημοσίων θεμάτων. τα μάθαμε καλά δε χρειάζεται άλλο μελέτη

απαγορεύεται η ανάθεση έργων σε ειδικούς λογαριασμούς πανεπιστημίων. τέρμα και με την εμισθή εργασία συβουλευτικού χαρακτήρα των καθηγητών με το δημόσιο χρήμα πέραν των νόμιμων αποδοχών που λαμβάνουν ήδη ως καθηγητές

ιδιωτική παιδεία τώρα.

το διοικητικο προσωπικό των δήμων στο μισό. ενίσχυση του τεχνικού προσωπικού όπου χρειάζεται

συνιδιωκτησία με ποσοστά επί του τζίρου της δημόσιας γής. θέλεις παραχώρηση του Ελληνικού? δώσε 2% επί του τζίρου (οχι επι των καθαρών κερδών). το να μου δώσεις 1 δις σε διάρκεια 0 χρόνων είναι σαν να μου δίνεις 300 εκατομύρια με παρούσα αξία.

καμία μονιμότητα σε πολεοδομική υπηρεσία (rotation λεμε).

επαναξιολόγηση των όρων όλων των μεγάλων συμβάσεων χρήσης πρώτων υλών (π.χ. βοξίτη) ή έκτασης γης.

ιδιωτικοποίηση των τρένων

ιδιωτικοποίηση των λιμανιών. τραβάτε ρε απο εκεί που θα με πείσετε οτι είναι προς το συμφέρον του τόπου να τρέχει με συνδικαλιστές ένα λιμάνι

απαγορευεται η ιδιωτικοποίηση του νερού

αύξηση της τιμης του νερού στο 3πλάσιο απο ότι είναι τώρα.

κατάργηση και σφράγισμα όλων των ιδιωτικών πηγαδιών (με πεινή φυλάκισης στους παραβάτες)

νόμιμη η παραγωγή ρεύματος προς ιδία κατανάλωση με συστήμα εναλλακτικών μορφών ενέργειας αρκεί να μη χρειάζεται χτισήματα απο τίποτα νέους ογκόλιθους στις ταράτσες

θέλω άλλα τόσα και δεν έχω χρόνο λέμε .......

taisteal
31/03/2014, 18:44
Εγω ειμαι σχεδον σιγουρος οτι αν σας εκαναν πρωθυπουργους θα γινοσασταν κι εσεις διεφθαρμενοι...
Θα βαζατε το δαχτυλακι στο μελι,για να μην πω το χερι ολοκληρο..










edit: Γαμωτ εγραψα κατι για να αναψουν τα αιματα αλλα δεν...



:faint:

el_hymador
31/03/2014, 18:52
συντελεστής δόμησης στο 1/4 του υφιστάμενου.

ότι χτίσατε χτίσατε απο νέες περιοχές μάγκες. μόνο σε υφιστάμενες δομές και αυτό με προυποθέσεις.

εγκατελειμένα κτήρια στο κέντρο των μεγαλοπούλεων για πολυ καιρό, γκρέμισμα και συνιδιοκτησία του μέλλοντικου κοινόχρηστου χώρου με τους προηγούμενους ιδιοκτήτες

απαναξιολόγηση των όρων της digea τώρα.

απαγορεύεται η ανάθεση μεγάλων κατασκευαστικών έργων σε εγχώριες εταιρείες (για ένα ευλογο χρονικό διάστημα έως οτου μπείτε στη σειρά σας)

παυει η έννοια της ίδιωτικής χρήσης δάσους ή αιγιαλού. γκρέμισμα με οτι ιδιωτικό εφάπτεται με την αμουδιά τώρα. γκρέμισμα οτι ιδιωτικό φτιάχτηκε τα τελευταία 20 χρόνια μέσα στους δασικούς χάρτες όπως ορίστηκαν επι Μπιρμπίλη (δε σας αρέσει το όνομα έ? σας έψησαν τα τσιράκια του Παπακωνσταντίνου στο mega ότι έιναι άχρηστη μήπως? καλά να πάθετε)

τέρμα για ένα ευλογο χρονικό διάστημα με τις εκπονήσεις μελετών επι δημοσίων θεμάτων. τα μάθαμε καλά δε χρειάζεται άλλο μελέτη

απαγορεύεται η ανάθεση έργων σε ειδικούς λογαριασμούς πανεπιστημίων. τέρμα και με την εμισθή εργασία συβουλευτικού χαρακτήρα των καθηγητών με το δημόσιο χρήμα πέραν των νόμιμων αποδοχών που λαμβάνουν ήδη ως καθηγητές

ιδιωτική παιδεία τώρα.

το διοικητικο προσωπικό των δήμων στο μισό. ενίσχυση του τεχνικού προσωπικού όπου χρειάζεται

συνιδιωκτησία με ποσοστά επί του τζίρου της δημόσιας γής. θέλεις παραχώρηση του Ελληνικού? δώσε 2% επί του τζίρου (οχι επι των καθαρών κερδών). το να μου δώσεις 1 δις σε διάρκεια 0 χρόνων είναι σαν να μου δίνεις 300 εκατομύρια με παρούσα αξία.

καμία μονιμότητα σε πολεοδομική υπηρεσία (rotation λεμε).

επαναξιολόγηση των όρων όλων των μεγάλων συμβάσεων χρήσης πρώτων υλών (π.χ. βοξίτη) ή έκτασης γης.

ιδιωτικοποίηση των τρένων

ιδιωτικοποίηση των λιμανιών. τραβάτε ρε απο εκεί που θα με πείσετε οτι είναι προς το συμφέρον του τόπου να τρέχει με συνδικαλιστές ένα λιμάνι

απαγορευεται η ιδιωτικοποίηση του νερού

αύξηση της τιμης του νερού στο 3πλάσιο απο ότι είναι τώρα.

κατάργηση και σφράγισμα όλων των ιδιωτικών πηγαδιών (με πεινή φυλάκισης στους παραβάτες)

νόμιμη η παραγωγή ρεύματος προς ιδία κατανάλωση με συστήμα εναλλακτικών μορφών ενέργειας αρκεί να μη χρειάζεται χτισήματα απο τίποτα νέους ογκόλιθους στις ταράτσες

θέλω άλλα τόσα και δεν έχω χρόνο λέμε .......


Μια χαρά αλλα τα ΜΜΕ θα σε έβγαζα παιδεραστή, νεκρόφιλο και κτηνοβάτη, θα σου φορτώνανε καμμιά 20άρα σκάνδαλα και αν όλα αυτά δεν πιάνανε απλά θα σε καθάριζαν με συνοπτικές διαδικασίες...

Lioulios
31/03/2014, 19:00
Τρολιές δε θέλετε ?



1) Πόλεις Κράτη . Αυτό συνεπάγεται αυτονόμηση της Κρήτης και δίκη - φυλάκιση - εκτέλεση όλων όσων έφεραν την χώρα εδώ (για αισχάτη προδοσία)

2) Φυλάκιση όλου του ανταγωνισμού ....Γιατί έτσι μας αρέσει (βλέπε Πούτιν -χοντορκοφσκι)

3) Με όλα τα παραπάνω , το να πάρεις το λαό με το μέρος σου είναι εύκολη υπόθεση ... ¨ολα τα άλλα έρχονται ... Με κόπο και πονο αφού δεν θα παίζει μία , μιας και δεν θα υπάρχει μνημόνιο - δάνεια και δόσεις .


ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ????????????

spyrval
31/03/2014, 19:17
1. Θα νομοθετούσα ποινή φυλάκισης 12 μηνών σε όσα ντελίβερι πωλούν άψητες ή κρύες πατάτες.
2. Θα έκανα δήμαρχο Πειραιά τον Πατέρα και δήμαρχο Αθήνας τον Μαρινάκη.
3. Θα διόριζα υπουργό οικονομικών τον Τόλη Βοσκόπουλο.

Dbnn
31/03/2014, 19:19
1. Δωρεάν wi-fi σε όλους
2. Κάθε παρασκευοσάββατο δωρεάν αντρικό μπεκρούλιασμα στο baby-o
3. μηδέν τέλη κυκλοφορίας και πλαφόν 0,50Ε στην βενζίνη

.....αποθεώστε με..... :lol:

menelaos46
31/03/2014, 20:12
Κοίτα οι μ@λ@κες που αν γινόταν πρωθυπουργοί θα γέμιζαν την Ελλάδα πίστες..... :confused::cry::confused::cry:

Bradipous
31/03/2014, 20:26
Κοίτα οι μ@λ@κες που αν γινόταν πρωθυπουργοί θα γέμιζαν την Ελλάδα πίστες..... :confused::cry::confused::cry:

Και ουτε μια για Φ1! :confused: :cry:

nick_VFR
31/03/2014, 21:47
1. Θα καταργούσα το μέσο. Για κάθε δουλειά στον δημόσιο τομέα θα προσλαμβάνεται ο πιο κατάλληλος και πρόθυμος να δουλέψει μέσα από διαδικασίες αξιοκρατικές κατά το δυνατό.
























... και κάπου εδώ θα τελείωνε η καριέρα μου ως πολιτικός!! :lol::lol::lol::bawl::bawl::bawl:

Mits-fz6
31/03/2014, 21:48
1. Θα έφτιαχνα ένα Autobahn σε όλο το Εθνικό οδικό δίκτυο.
2. Θα έκανα τα απαιτούμενα μαθήματα οδήγησης τύπου Νορβηγίας.
3. Επιδότηση κατά 80% του προστατευτικού εξοπλισμού του αναβάτη και υποχρεωτική για κάθε κάτοχο μηχανής.

spyro
31/03/2014, 22:15
Μια χαρά αλλα τα ΜΜΕ θα σε έβγαζα παιδεραστή, νεκρόφιλο και κτηνοβάτη, θα σου φορτώνανε καμμιά 20άρα σκάνδαλα και αν όλα αυτά δεν πιάνανε απλά θα σε καθάριζαν με συνοπτικές διαδικασίες...

:shrugs:

λες??



:p

akis_trevor
31/03/2014, 23:01
1.παιδεια (με την σωστη και γενικη εννοια).
2.υγεια.
3.αξιοκρατια.

Black Diamond
01/04/2014, 07:28
1.παιδεια (με την σωστη και γενικη εννοια).
2.υγεια.
3.αξιοκρατια.

μη το μ@μ@τε ρε παιδιά το ποστ :lol:
αφού είπαμε, 3 πίστες,1 autobahn , μόνο άντρες στους δρόμους κλ.π.!
καλό μήνα κιόλας, κάντε καμια φάρσα! ( καλόγουστη ε; )

vaska
01/04/2014, 07:38
συντελεστής δόμησης στο 1/4 του υφιστάμενου.

ότι χτίσατε χτίσατε απο νέες περιοχές μάγκες. μόνο σε υφιστάμενες δομές και αυτό με προυποθέσεις.

εγκατελειμένα κτήρια στο κέντρο των μεγαλοπούλεων για πολυ καιρό, γκρέμισμα και συνιδιοκτησία του μέλλοντικου κοινόχρηστου χώρου με τους προηγούμενους ιδιοκτήτες

απαναξιολόγηση των όρων της digea τώρα.

απαγορεύεται η ανάθεση μεγάλων κατασκευαστικών έργων σε εγχώριες εταιρείες (για ένα ευλογο χρονικό διάστημα έως οτου μπείτε στη σειρά σας)

παυει η έννοια της ίδιωτικής χρήσης δάσους ή αιγιαλού. γκρέμισμα με οτι ιδιωτικό εφάπτεται με την αμουδιά τώρα. γκρέμισμα οτι ιδιωτικό φτιάχτηκε τα τελευταία 20 χρόνια μέσα στους δασικούς χάρτες όπως ορίστηκαν επι Μπιρμπίλη (δε σας αρέσει το όνομα έ? σας έψησαν τα τσιράκια του Παπακωνσταντίνου στο mega ότι έιναι άχρηστη μήπως? καλά να πάθετε)

τέρμα για ένα ευλογο χρονικό διάστημα με τις εκπονήσεις μελετών επι δημοσίων θεμάτων. τα μάθαμε καλά δε χρειάζεται άλλο μελέτη

απαγορεύεται η ανάθεση έργων σε ειδικούς λογαριασμούς πανεπιστημίων. τέρμα και με την εμισθή εργασία συβουλευτικού χαρακτήρα των καθηγητών με το δημόσιο χρήμα πέραν των νόμιμων αποδοχών που λαμβάνουν ήδη ως καθηγητές

ιδιωτική παιδεία τώρα.

το διοικητικο προσωπικό των δήμων στο μισό. ενίσχυση του τεχνικού προσωπικού όπου χρειάζεται

συνιδιωκτησία με ποσοστά επί του τζίρου της δημόσιας γής. θέλεις παραχώρηση του Ελληνικού? δώσε 2% επί του τζίρου (οχι επι των καθαρών κερδών). το να μου δώσεις 1 δις σε διάρκεια 0 χρόνων είναι σαν να μου δίνεις 300 εκατομύρια με παρούσα αξία.

καμία μονιμότητα σε πολεοδομική υπηρεσία (rotation λεμε).

επαναξιολόγηση των όρων όλων των μεγάλων συμβάσεων χρήσης πρώτων υλών (π.χ. βοξίτη) ή έκτασης γης.

ιδιωτικοποίηση των τρένων

ιδιωτικοποίηση των λιμανιών. τραβάτε ρε απο εκεί που θα με πείσετε οτι είναι προς το συμφέρον του τόπου να τρέχει με συνδικαλιστές ένα λιμάνι

απαγορευεται η ιδιωτικοποίηση του νερού

αύξηση της τιμης του νερού στο 3πλάσιο απο ότι είναι τώρα.

κατάργηση και σφράγισμα όλων των ιδιωτικών πηγαδιών (με πεινή φυλάκισης στους παραβάτες)

νόμιμη η παραγωγή ρεύματος προς ιδία κατανάλωση με συστήμα εναλλακτικών μορφών ενέργειας αρκεί να μη χρειάζεται χτισήματα απο τίποτα νέους ογκόλιθους στις ταράτσες

θέλω άλλα τόσα και δεν έχω χρόνο λέμε .......

Εκτός της δικιάς σου ψήφου στην κάλπη, θα βρεις ακόμα μία, την δικιά μου. Δεν θέλω να γίνω πρωθυπ., μου αρκεί παρά το πρωθυπ. Έχει περισσότερο μέλλον!

Cpt. Haddock
01/04/2014, 09:27
1. Τιποτα
2. Τιποτα
3. Τιποτα


Υπάρχει και πρόσφατο παράδειγμα άλλωστε. :tooth:

sniper
01/04/2014, 11:36
.... το να μου δώσεις 1 δις σε διάρκεια 0 χρόνων είναι σαν να μου δίνεις 300 εκατομύρια με παρούσα αξία.

....

Τζέφφρυ; Εσύ;

spyro
01/04/2014, 11:57
Τζέφφρυ; Εσύ;

:p

10 ήθελα να γράψω ρε μη βαράς

Pardalotzatziki
07/04/2014, 00:08
1. Θα....
2. Θα....
3. Και θαλα(Πηλιορειτικο)

IRA57
07/04/2014, 00:19
Θα κηρυσα πολεμο σε ΗΠΑ, Ρωσια και Ισραηλ ταυτοχρονα...ετσι για χαβαλε...

teogtp
07/04/2014, 08:20
Θα κηρυσα πολεμο σε ΗΠΑ, Ρωσια και Ισραηλ ταυτοχρονα...ετσι για χαβαλε...

http://www.athinorama.gr/cinema/movie.aspx?id=1001268:wave2:

nikos_abel
07/04/2014, 08:47
http://www.athinorama.gr/cinema/movie.aspx?id=1001268:wave2:

:a18: