PDA

View Full Version : Μαρτυρας σε δίκη



bros400pgm
31/03/2014, 17:44
Εντελως ασχετο, ξερω, αλλα για βοηθηστε.
Ημουν μαρτυρας σε ποινικο δικαστηριο (μπαρμπας εστειλε φιλο στο χαντακι) αλλα ηταν σιγουρος οτι θα επερνε αναβολη και του ειπε ο δικηγορος να μην παραστω (Καρπενησι το δικαστηριο, πατρα εγω).
Ετσι λοιπον δεν πηγα, αλλα η δικαστικος μου εβαλε προστιμο 50€ γιατι δεν παρεστη. Ο δικηγορος του φιλου του ειπε οτι δεν τρεχει τιποτα και οτι θα σβηστει οταν θα γινει το νεο.
ΕΡΩΤΗΣΗ: Ξερει κανεις εαν εχω επιπτωσεις? Πχ παει εφορια? Εχω καταδικαστει για ασεβεια:lol: στο δικαστηριο και εαν με πιασει η ασφαλεια παω αυτοφορω? Προσαυξανετε με τοκους? Κατι αλλο?


:smokin:

byron
31/03/2014, 18:07
ΕΡΩΤΗΣΗ: Ξερει κανεις εαν εχω επιπτωσεις? Πχ παει εφορια? Εχω καταδικαστει για ασεβεια:lol: στο δικαστηριο και εαν με πιασει η ασφαλεια παω αυτοφορω? Προσαυξανετε με τοκους? Κατι αλλο?


:smokin:

Σε κάποιον γνωστό, του έσπασαν 3 δάχτυλα. Σε άλλον γνωστό του έκαναν περιτομή.
Έχω ακούσει και περιστατικο που του έβαλαν πουκάμισο με βάτες, του φόρεσαν γόβες και τον παράτησαν νύχτα στην Εθνική.

Μη μασάς όμως. 3 ιταλικά έχεις...τι άλλο να σου συμβεί?

bros400pgm
31/03/2014, 18:20
To θεμα ειναι σοβαρο..................................................... με τα Ιταλικα :lol::lol::lol::lol::lol: το μονο που φοβαμαι ειναι μην ξαναγινουν 3 και παρω και τα 3 μου :cry::cry::cry::cry::cry:

kerasaki
31/03/2014, 19:11
Μηπως η δικη πηρε αναβολη λογω της δικια σου απουσιας επειδη ηθελε το χρονο του ο δικηγορος του φιλου? :lol:
Συνηθως πριν δωσει αναβολη, ο προεδρος φωναζει τα ονοματα των μαρτυρων για να δει ποιοι παρειστανται και αποφασιζει εαν θα αναβαλλει

bros400pgm
31/03/2014, 19:21
Ναι αμε, παιζει. Για το ποινικο (αυτεπαγγελτα μαλλον εγινε) θα επερναν αναβολη γιατι ο φιλος ηταν αρρωστος (εχει προβληματα με τον τραυματισμο του). Μαλιστα προσκομισε χαρτι γιατρου στον δικηγορο του. Τωρα εαν αυτος θεωρησε οτι επρεπε λογω εμου να παρει αναβολη, αλλαζει το πραμα.
Η ερωτηση ομως παραμενει, σχετικα με το τι επιπτωσεις εχω εγω τωρα.................... Και εαν ισχυουν αυτα που λεει ή πρεπει να πληρωσω το προστιμο. Εαν φυσικα γνωριζει καποιος :D

Dbnn
31/03/2014, 19:25
Θα πάει εφορία.... :look:

virus
31/03/2014, 19:27
να καταλαβω. σου ειπε να μην παραστεις στο δικαστηριο....

κι αφου του κανεις την δουλεια κανονικα πρεπει να σου πληρωσει το οποιοδηποτε προστιμο που σου επεβαλαν :confused:

ετσι ειναι η συμφωνια κυριων.

THEOD
31/03/2014, 19:34
Ρ'ιξε μια ματιά εδώ
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=109248&highlight=%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%BF+%CE%B1%CF%80%CF%8C+%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE% B1%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9%CE%BF
και άμα θέλεις κάτι άλλο τα λέμε...

bros400pgm
31/03/2014, 20:26
Εμεινα στο "δεν τρεχει τιποτα" :D

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=109248&page=2&p=1847212&viewfull=1#post1847212


Αμα με μαζεψει κανας τσεος απο κανα εβερεστ και με παει στην ασφαλεια για υπνο, θα σας γραψω απο την ψειρου με CHECK IN στο FB

Dbnn
31/03/2014, 20:39
Εμεινα στο "δεν τρεχει τιποτα" :D

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=109248&page=2&p=1847212&viewfull=1#post1847212


Αμα με μαζεψει κανας τσεος απο κανα εβερεστ και με παει στην ασφαλεια για υπνο, θα σας γραψω απο την ψειρου με CHECK IN στο FB

Σιγά το ποσό και βρες μου εναν να μην χρωστάει εφορία και να μην πήγε σε δίκη....
Αμα ειχες 50.000+ στο κεφάλι σου και καταδικη να ανησυχούσες :beer:

Bradipous
31/03/2014, 20:51
Απλα σταματα να πηγαινεις στα εβερεστ, οι πιθανοτητες να σε εντοπισουν εκμηδενιζονται.

Επισης οταν ερθει η ωρα της πληρωμης (του δικηγορου) κοψτε του ενα 50ρικο.

byron
31/03/2014, 20:54
Επισης οταν ερθει η ωρα της πληρωμης (του δικηγορου) κοψτε του ενα 50ρικο.

Eναλλακτικά, κάνε του μεταβίβαση το Caponord. Μια η άλλη θα είναι :tooth: :tooth:

bros400pgm
31/03/2014, 21:16
Eναλλακτικά, κάνε του μεταβίβαση το Caponord. Μια η άλλη θα είναι :tooth: :tooth:



:moutza:
:lol::lol::lol::lol::lol:

tzimidis
31/03/2014, 21:20
Παρουσιάζεσαι οπωσδήποτε στο επόμενο δικαστήριο και λες ότι δεν παρέστην για τον τάδε τάδε τάδε λόγο. Συνήθως ο πρόεδρος το σβήσει επιτόπου. Λιποδικία λέγεται.

menelaos46
31/03/2014, 21:25
Εντελως ασχετο, ξερω, αλλα για βοηθηστε.
Ημουν μαρτυρας σε ποινικο δικαστηριο (μπαρμπας εστειλε φιλο στο χαντακι) αλλα ηταν σιγουρος οτι θα επερνε αναβολη και του ειπε ο δικηγορος να μην παραστω (Καρπενησι το δικαστηριο, πατρα εγω).
Ετσι λοιπον δεν πηγα, αλλα η δικαστικος μου εβαλε προστιμο 50€ γιατι δεν παρεστη. Ο δικηγορος του φιλου του ειπε οτι δεν τρεχει τιποτα και οτι θα σβηστει οταν θα γινει το νεο.
ΕΡΩΤΗΣΗ: Ξερει κανεις εαν εχω επιπτωσεις? Πχ παει εφορια? Εχω καταδικαστει για ασεβεια:lol: στο δικαστηριο και εαν με πιασει η ασφαλεια παω αυτοφορω? Προσαυξανετε με τοκους? Κατι αλλο?


:smokin:

Λοιπόν κοίτα να δεις. Όταν γίνει το δικαστήριο θα σε ξανακλητεύσουν (ξανακαλέσουν δλδ). Θα πας εκεί και θα δόσεις κανονικά την κατάθεσή σου και όταν τελειώσεις θα τους πεις πριν κατέβεις από τη θέση του μάρτυρα. "Κύριε πρόεδρε συγχωρέστε με επειδή δεν γνωρίζω από δικαστήρια μου έχει έρθει ένα πρόστιμο, τι είναι αυτό??? Θα σου πουν αυτοί είναι επειδή έλειπες ως μάρτυρας.... και θα σε ρωτήσουν γιατί δεν ήρθες (ουσιαστικά θα εκδικαστεί το αν θα σου επιβληθεί τελικός ή όχι το πρόστιμο μετά το τέλος της δίκης) και θα τους πεις ξέρετε ήμουν εδώ έξω ακριβώς από την αίθουσα αλλά δεν κατάλαβα ότι έγινε η δίκη και μετά ρώτησα κάποιον και μου είπε πως τελείωσε και για τον λόγο αυτό έφυγα. Γενικότερα ότι μπούρδα και να πεις αν είσαι ευγενικός και πέσεις σε νορμάλ άνθρωπο θα στο σβήσει.
Κοίτα όμως μη γίνόταν μόνο αυτή η δίκη ή τι νούμερο είχε και κάτι τέτοιες λεπτομέρειες μη πεις καμία μπούρδα και εκτεθείς. Ανέφερε και ότι έρχεσαι από μακριά.
Επίσης το πρόστιμο αυτό νομίζω αυξάνεται αν τελικώς το χρεωθείς. Αυτά!

bros400pgm
01/04/2014, 06:43
Ευχαριστω για την κατατοπιση. Τα λεφτα δεν ειναι θεμα, ο δικηγορος του φιλου το ανελαβε, αλλα ειπα να ρωτησω μηπως εχω θεμα στο μεταξυ, γιατι το κρατος γενικα ψαχνετε με διαφορους τροπους.

Επισης, μιας και το λυσαμε αποτι φαινεται το θεμα, γνωριζει κανεις εαν μπορω να παρω τυχον λεφτα για να παραστω στην δικη? πχ βενζινες/ΚΤΕΛ, μεροκαματο κλπ κλπ. Μπορω και να εκβιασω τον φιλο αλλα δεν θελω :lol:

byron
01/04/2014, 06:52
γνωριζει κανεις εαν μπορω να παρω τυχον λεφτα για να παραστω στην δικη? πχ βενζινες/ΚΤΕΛ, μεροκαματο κλπ κλπ. Μπορω και να εκβιασω τον φιλο αλλα δεν θελω :lol:

Φυσικά ρε, άκου τι λέει...
Την υπηρεσία V.I.W που μεταφέρει τους μάρτυρες με λιμουζίνα και σαμπάνια μην ξεχάσεις να ζητήσεις. :moutza:

pipe_smoker
01/04/2014, 07:24
Byron is on fire:lol::lol::lol:

Ακου V.I.W. :bawl:

vaska
01/04/2014, 07:26
Byron is on fire:lol::lol::lol:

Ακου V.I.W. :bawl:

αυτό το W με μπερδεύει, τι να θέλει να πει ο ποιητής άραγε???

:bawl:

faraway
01/04/2014, 07:39
Την υπηρεσία V.I.W που μεταφέρει τους μάρτυρες με λιμουζίνα και σαμπάνια μην ξεχάσεις να ζητήσεις. :moutza:

:lol::lol::lol:

tzimidis
01/04/2014, 07:47
Very Important Witness ?
:cry:

byron
01/04/2014, 07:57
Very Important Witness ?
:cry:

+1

Η παρακατ φωτό, είναι από μεταφορά μάρτυρα (VIW) σε πταισματοδικείο πχ.

313274

Cpt. Haddock
01/04/2014, 08:19
......
313275

byron
01/04/2014, 08:39
......
313275

Εσύ πας φιρι φιρι για καμμιά δαχτυλιά στο σκώτι...:mad:

Cpt. Haddock
01/04/2014, 09:21
Οχι, γιατι πονάει απο τα γέλια με τα πόστ σου. :lol:

Και με το θρεντ φυσικά.

bros400pgm
01/04/2014, 12:55
Ρε σεις, αφου γραφει πανω το χαρτι κλητευσης για λεφτα, απλα δεν ηταν συμπληρωμενο. Λεω να παω σε ενα δικαστικο και με το Ε9 και εκκαθαριστικο να δω τι μπορει να μου βγαλει. Ισχυει?

ps. Ο byron ολο κοροιδευει, δεν κανω ακομα ρεπορτ τα ποστ του, αλλα καπου πρεπει να μπει ενας φραγμος. Να επιληφθει η διαχειριστικη ομαδα.
ps2. Επισης, να μην κλειδωθει γιατι μπορει καποιος να μου απαντησει σοβαρα. Μετα θελω να κανω και 3ο ερωτημα, σχετικα με την διαδρομη.

byron
01/04/2014, 13:19
Μετα θελω να κανω και 3ο ερωτημα, σχετικα με την διαδρομη.

Vaska λέγεται ο άνθρωπος που θα χρειαστείς. :D

sniper
01/04/2014, 13:19
Ρε σεις, αφου γραφει πανω το χαρτι κλητευσης για λεφτα, απλα δεν ηταν συμπληρωμενο. Λεω να παω σε ενα δικαστικο και με το Ε9 και εκκαθαριστικο να δω τι μπορει να μου βγαλει. Ισχυει?

Στείλε σχετική ερώτηση στο νομικό τμήμα της piaggio...


ps. Ο byron ολο κοροιδευει, δεν κανω ακομα ρεπορτ τα ποστ του, αλλα καπου πρεπει να μπει ενας φραγμος. Να επιληφθει η διαχειριστικη ομαδα.

Αφου δεν κάνεις report τότε δεν έχουμε το νόμιμο δικαίωμα της επέμβασης. Δεν βλέπω κάτι προσβλητικό στα ποστ του. Άλλωστε κι αυτός Ιταλικό μακτρακά καβαλάει (καλά όχι καθε μέρα.. Για κάθε μέρα έχει Ιάπωνα για να είναι σίγουρος)


ps2. Επισης, να μην κλειδωθει γιατι μπορει καποιος να μου απαντησει σοβαρα. Μετα θελω να κανω και 3ο ερωτημα, σχετικα με την διαδρομη.
Αναμένουμε..

sniper
01/04/2014, 13:20
Vaska λέγεται ο άνθρωπος που θα χρειαστείς. :D

Sex on the road κιετς;

Sapadak
01/04/2014, 13:21
Αφου δεν κάνεις report τότε δεν έχουμε το νόμιμο δικαίωμα της επέμβασης. Δεν βλέπω κάτι προσβλητικό στα ποστ του. Άλλωστε κι αυτός Ιταλικό μακτρακά καβαλάει (καλά όχι καθε μέρα.. Για κάθε μέρα έχει Ιάπωνα για να είναι σίγουρος)


:bawl:

byron
01/04/2014, 13:24
Sex on the road κιετς;

Οχι, ρε. Οδηγίες για το πως θα πάει Καρπενήσι θα του δώσει. Και το google maps τον vaska ρωτάει πριν εμφανίσει αποτέλεσμα.

vaska
01/04/2014, 13:33
Οχι, ρε. Οδηγίες για το πως θα πάει Καρπενήσι θα του δώσει. Και το google maps τον vaska ρωτάει πριν εμφανίσει αποτέλεσμα.

:bawl:

μωρ' τι μαλακα είναι

:moutza:

faraway
01/04/2014, 14:18
Κάντε κάτι ρε παιδια , να τον βοηθήσετε τον άνθρωπο γιατί 1 μήνα μου τα έχει φουσκώσει με τα οδοιπορικά :lol::lol:

Pan (dvs)
01/04/2014, 14:38
Ρε σεις, αφου γραφει πανω το χαρτι κλητευσης για λεφτα, απλα δεν ηταν συμπληρωμενο. Λεω να παω σε ενα δικαστικο και με το Ε9 και εκκαθαριστικο να δω τι μπορει να μου βγαλει. Ισχυει?

ps. Ο byron ολο κοροιδευει, δεν κανω ακομα ρεπορτ τα ποστ του, αλλα καπου πρεπει να μπει ενας φραγμος. Να επιληφθει η διαχειριστικη ομαδα.
ps2. Επισης, να μην κλειδωθει γιατι μπορει καποιος να μου απαντησει σοβαρα. Μετα θελω να κανω και 3ο ερωτημα, σχετικα με την διαδρομη.

Πρωταπριλιατικο ? :a9:

bros400pgm
01/04/2014, 14:38
Ελα ρε πως κανετε ετσι. Ο αλλος τα πηρε και σοβαρα αυτα που εγραψα για τον Βυρωνα............. :bawl::bawl::bawl::bawl::bawl::bawl::bawl:
Την απαντηση την πηρα απο τον THEOD. Αφηστε το ομως να γραψει τιποτε αλλο ο Βυρωνας :lol: Πρεπει να πηρε μπροστα το tuono σημερα και κανει παρτι :smokin:

sniper
01/04/2014, 14:51
.... Ο αλλος τα πηρε και σοβαρα αυτα που εγραψα για τον Βυρωνα............. :bawl::bawl::bawl::bawl::bawl::bawl::bawl:
....

Οι κραδασμοί των V δεν σου κάνουν καλό...

:smokin:

bros400pgm
01/04/2014, 14:53
Ισως. Σιγουρα δεν μου εκαναν οι αναθυμιασεις απο κατι θυμιατα I4 :lol:

byron
01/04/2014, 15:16
Πρεπει να πηρε μπροστα το tuono σημερα και κανει παρτι :smokin:

Πλάκα πλάκα, το έβγαλα σήμερα και μου΄φτιαξε το κέφι. Δούλευε ρπμ !!!

sniper
01/04/2014, 15:35
Πλάκα πλάκα, το έβγαλα σήμερα και μου΄φτιαξε το κέφι. Δούλευε ρπμ !!!

21 C, 67% υγρασία, 2 bf Β/ΒΔ....

vaska
01/04/2014, 15:49
21 C, 67% υγρασία, 2 bf Β/ΒΔ....

Κ.Σ. για το τουόνο να υποθέσω ή δουλεύει και σε άλλες συνθήκες??
:confused:

byron
01/04/2014, 18:45
Κ.Σ. για το τουόνο να υποθέσω ή δουλεύει και σε άλλες συνθήκες??
:confused:

26-28C, 75-80% υγρασία, 2-3B μαΐστρο για να ψύχεται, 0-550 υψόμετρο είναι οι Κ.Σ.

Σήμερα το παράκανα και το ΄ριξα έξω :rockon: