PDA

View Full Version : βαψιμο σκελετου. πρεπει? και αν πρεπει ποια ειναι η καλύτερη λυση?



theolc-8
01/04/2014, 10:16
Καλημερα

αγορασα προσφατα ενα Suzuki GS550 81' ξεκιναω ανακατασκευη σε cafe racer .

Ο σκελετος δεν εχει σκουριες αλλα εχει τσαμπουκαδες απο γραζουνιες κλπ κλπ

Σκεφτομαι να του αλαξω τελειως χρωμα (απο μαυρο που ειναι σε κατι αλλο)

Οπωτε εχω τις εξης εναλακτικες που μου προτειναν αλλα και μου μου ειπαν να αποφυγω.

1) καθαριζω πολυ καλα τον σκελετο φτιαχνω τις ατελειες και τον να βαφω απο επανω (ετσι λεει κραταει την προστασια του εργοστασιακου χρωματος)

2) Αμμοβολη και powder coating .
Ναι μεν μου λενε οτι ειναι καλο αλλα λενε οτι τρωει μεταλλο η αμμοβολη και οτι η προστασια του powder coating δεν ειναι εφαμιλη με αυτη που δινει η προηγουμενη λυση.


Μπορειτε να με καθοδηγησετε?

geez996
01/04/2014, 10:49
Εγω θα εκανα αμμοβολη με ψιλο κοκκο. Δεν θα εκανα powder coating αλλα βαφη.

Julius
01/04/2014, 13:22
Καλημερα

αγορασα προσφατα ενα Suzuki GS550 81' ξεκιναω ανακατασκευη σε cafe racer .

Ο σκελετος δεν εχει σκουριες αλλα εχει τσαμπουκαδες απο γραζουνιες κλπ κλπ

Σκεφτομαι να του αλαξω τελειως χρωμα (απο μαυρο που ειναι σε κατι αλλο)

Οπωτε εχω τις εξης εναλακτικες που μου προτειναν αλλα και μου μου ειπαν να αποφυγω.

1) καθαριζω πολυ καλα τον σκελετο φτιαχνω τις ατελειες και τον να βαφω απο επανω (ετσι λεει κραταει την προστασια του εργοστασιακου χρωματος)

2) Αμμοβολη και powder coating .
Ναι μεν μου λενε οτι ειναι καλο αλλα λενε οτι τρωει μεταλλο η αμμοβολη και οτι η προστασια του powder coating δεν ειναι εφαμιλη με αυτη που δινει η προηγουμενη λυση.


Μπορειτε να με καθοδηγησετε?


Να πάς να στο κάνει αμμοβολή και να στο βάψει ηλεκτροστατική (powder coating) κάποιος που ασχολείται με το άθλημα επαγγελματικά. Αφενός θα χρησιμοποιήσει το κατάλληλο υλικό και θα μονώσει αντίστοιχα χωρίς να κάνει την παραμικρή ζημια και αφετέρου η ηλεκτροστατική είναι πολύ ανθεκτική βαφή και ουσιαστικά είναι μονόδρομος για σημεία όπως ο σκελετός.

Οκ με την απλή βαφή μπορεί να γλιτώσεις κανένα πενηντάρικο άντε κατοστάρικο αλλά όταν αρχίσουν τα σημαδάκια απο τις πέτρες και να τρίβετε το χρώμα θα βαράς το κεφάλι σου που δέν το έδωσες (το κατόμπαλο) όταν ήταν λυμένο για να το κάνεις ηλεκτροστατική.


καλή συνέχεια

GFawkes
01/04/2014, 13:40
Να πάς να στο κάνει αμμοβολή και να στο βάψει ηλεκτροστατική (powder coating) κάποιος που ασχολείται με το άθλημα επαγγελματικά. ......Οκ με την απλή βαφή μπορεί να γλιτώσεις κανένα πενηντάρικο άντε κατοστάρικο αλλά όταν αρχίσουν τα σημαδάκια απο τις πέτρες και να τρίβετε το χρώμα θα βαράς το κεφάλι σου που δέν το έδωσες (το κατόμπαλο) όταν ήταν λυμένο για να το κάνεις ηλεκτροστατική.


καλή συνέχεια

Συμφωνω με τον αποπανω, μονο που η διαφορα δεν ειναι 100€ αλλα 200€ και τα αξιζει εαν το μοτο σου το κανεις τελειο...
τωρα για καφε-ρεησερ, μπορεις και να την γλιτωσεις με καλη απλη βαφη αφου το αποτελεσμα δεν θα ειναι οριτζιναλ αλλα κατι αλλο.
επισης εαν κανεις ηλεκτροστατική μονο στο πλαισιο, ολα τα αλλα κομματια (μποτες, μοτερ κλπ) θα δειχνουν παλια, μιας και το πλαισιο θα ειναι σαν καινουργιο.
Δες τον προυπολογισμο σου, και κινησου αναλογα...

Julius
01/04/2014, 15:02
Συμφωνω με τον αποπανω, μονο που η διαφορα δεν ειναι 100€ αλλα 200€ και τα αξιζει εαν το μοτο σου το κανεις τελειο...
τωρα για καφε-ρεησερ, μπορεις και να την γλιτωσεις με καλη απλη βαφη αφου το αποτελεσμα δεν θα ειναι οριτζιναλ αλλα κατι αλλο.
επισης εαν κανεις ηλεκτροστατική μονο στο πλαισιο, ολα τα αλλα κομματια (μποτες, μοτερ κλπ) θα δειχνουν παλια, μιας και το πλαισιο θα ειναι σαν καινουργιο.
Δες τον προυπολογισμο σου, και κινησου αναλογα...

Ο σκελετός στο Zephyr είχε αμμοβολή, βάψιμο και κολαούζο όπου χρειάσθηκε 150euro. ε άμα το έκανα με το χέρι πέρα τις ώρες που θα έτρωγα και το αμφίβολου ποιότητας αποτέλεσμα δεν θα ήθελα και ένα πενηνταρικάκι υλικά, αστάρι και καλά χρώματα διπλής???

Επίσης αυτό που λες ότι και κάποια άλλα περιφερειακά θα θέλουν βάψιμο, εξυπακούεται και ισχύει ακόμα και με μανό για τα νύχια να το βάψει το πλαίσιο. Δεν μπορώ να φανταστώ ανακατασκευή όπου το πλαίσιο θα θέλει βάψιμο και το υπόλοιπο θα είναι GG

theolc-8
02/04/2014, 14:25
ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις!

Σαφως και θα γινουν πολλα και διαφορα οπως περιφερειακα και βαφες σε αλλα κομματια ,
απλα ο σκελετος ειναι ζωτικης σημασιας και τα τριψιματα - βαψιματα δεν γινονται μονο για λογους αισθητικης.

By the way εχω βρει εναν στην βουλιαγμενης που κανει τετοιες δουλειες η σελιδα του στο FB https://www.facebook.com/NiolakisBardakisOe/info

(οχι οτι εχω ιδεα απο μαστορες ... απο το google τον βρηκα)

Εχετε καποιον να μου προτεινετε εσεις. Μενω Αθηνα.


ΥΓ

Julius μωρη κωλωγρια ακομα εδω εισαι? κανας αλλος δεινοσαυρος τριγυρναει ακομα εδω?

sapila racing
02/04/2014, 14:56
H ηλεκτροστατική βαφή είναι πολύ πιο ανθεκτική αλλά σε καμμία περίπτωση δεν είναι μονόδρομος.
Επίσης μια και αναφέρθηκε, το φινίρισμα ειναι τελείως διαφορετικό και η ηλεκτροστατική κάνει μπαμ απο μακριά.
Αυτό μπορεί να μην ενδιαφέρει καποιον που θελει να το κάνει cafe, αλλά σε ενα τελείως original μηχανάκι δεν ειναι και το καλύτερο απο άποψης originality.

Αν πας για αμμοβολή/ηλεκτροστατική προσοχή να γινει καλό μασκάρισμα, αλλιώς θα φας πακέτο μετα με τα σπειρώματα.

theolc-8
02/04/2014, 15:20
Σοβαρα τωρα ειδα και καποιος αλλος το ελεγε για τα σπειρωματα....

Υπαρχουν επαγγελματιες εκει εξω που πουλανε τετοια υπηρεσια και κανουν τετοια παιδαριωδη λαθη πρωταρηδων?

Bowleno
02/04/2014, 15:22
Σοβαρα τωρα ειδα και καποιος αλλος το ελεγε για τα σπειρωματα....

Υπαρχουν επαγγελματιες εκει εξω που πουλανε τετοια υπηρεσια και κανουν τετοια παιδαριωδη λαθη πρωταρηδων?



ουουυουουουου!!!! :rolleyes:

(παθών :cry: )

theolc-8
07/04/2014, 11:57
Λοιπον παιδες. Ο τυπος που βρηκα και ανεφερα πιο πανω (δεν θελω να κανω διαφημιση)αλλα μου ειπε τα εξης.

Αναλαμβανει ολοκληρους σκελετους οχι μονο μικροπραγματα...

η ειδηκοτητα του ειναι η ηλεκτροστατικη βαφη και εκ των υστερων εβαλε αμμοβολη προκειμενου να καλυψει ολη την γκαμα των πελατων.

και τιμη 160 ευρω για αμμοβολη, ηλεκτροστατικο βαψιμο (σκελετου , ψαλιδι , σταντ) και 2 χερια primer ψευδαργυρου.

τα 160 παιζουν αναλογα με το χρωμα που θα επιλεξω αλλα μικρες διακιμανσεις.

Νομιζω με το οτι εχω ακουσει μεχρι στιγμης ειναι More than good.

Julius
07/04/2014, 12:23
H ηλεκτροστατική βαφή είναι πολύ πιο ανθεκτική αλλά σε καμμία περίπτωση δεν είναι μονόδρομος.
Επίσης μια και αναφέρθηκε, το φινίρισμα ειναι τελείως διαφορετικό και η ηλεκτροστατική κάνει μπαμ απο μακριά.
Αυτό μπορεί να μην ενδιαφέρει καποιον που θελει να το κάνει cafe, αλλά σε ενα τελείως original μηχανάκι δεν ειναι και το καλύτερο απο άποψης originality.

Αν πας για αμμοβολή/ηλεκτροστατική προσοχή να γινει καλό μασκάρισμα, αλλιώς θα φας πακέτο μετα με τα σπειρώματα.

Έχεις δίκαιο, υπερβολικό το μονόδρομος.



Λοιπον παιδες. Ο τυπος που βρηκα και ανεφερα πιο πανω (δεν θελω να κανω διαφημιση)αλλα μου ειπε τα εξης.

Αναλαμβανει ολοκληρους σκελετους οχι μονο μικροπραγματα...

η ειδηκοτητα του ειναι η ηλεκτροστατικη βαφη και εκ των υστερων εβαλε αμμοβολη προκειμενου να καλυψει ολη την γκαμα των πελατων.

και τιμη 160 ευρω για αμμοβολη, ηλεκτροστατικο βαψιμο (σκελετου , ψαλιδι , σταντ) και 2 χερια primer ψευδαργυρου.

τα 160 παιζουν αναλογα με το χρωμα που θα επιλεξω αλλα μικρες διακιμανσεις.

Νομιζω με το οτι εχω ακουσει μεχρι στιγμης ειναι More than good.


Theo, όταν με το καλό τα πάρεις ρίξε ένα update εάν είσαι ευχαριστημένος (στο εύχομαι) με το αποτέλεσμα. :beer:

GFawkes
07/04/2014, 12:45
H τιμη ειναι πολυ καλη....

Ριξε update οταν το παραλαβεις.

ego_o_idios
07/04/2014, 21:27
akouse me prosektika

8a kani amovoli ialovoli oti voli 8elis

ke afou exis to sidero ka8aro 8a pas kapou pou exoun amerikanikes mpogies aftokinitou ego vrika argyroupoli as poume den exoun oloi

ke 8a paris epoksiki mpogia trion stixion

exi peripou 12 euro to kilo me ola ta sistatika osos ke an sou fenete periergo


8a tin perasis xoris primer ke mpourdes kat ef8ian sto sidero

ke 8a isixasis gia mia zoi

afti i mpogia den fevgi oute me kalemi apo to sidero

i malakies me tis ilektrostatikes ine oti ama xtipisi kamia petra epano petai flida to xroma spai ke ine ke akrivi

8a plirosis mono amovoli ke ta 12 euro

aftin tin mpogia den tin kseroun poli

i perisoteri lene afta pou kseroun

ama 8es akoume

theolc-8
08/04/2014, 08:57
akouse me prosektika

8a kani amovoli ialovoli oti voli 8elis

ke afou exis to sidero ka8aro 8a pas kapou pou exoun amerikanikes mpogies aftokinitou ego vrika argyroupoli as poume den exoun oloi

ke 8a paris epoksiki mpogia trion stixion

exi peripou 12 euro to kilo me ola ta sistatika osos ke an sou fenete periergo


8a tin perasis xoris primer ke mpourdes kat ef8ian sto sidero

ke 8a isixasis gia mia zoi

afti i mpogia den fevgi oute me kalemi apo to sidero

i malakies me tis ilektrostatikes ine oti ama xtipisi kamia petra epano petai flida to xroma spai ke ine ke akrivi

8a plirosis mono amovoli ke ta 12 euro

aftin tin mpogia den tin kseroun poli

i perisoteri lene afta pou kseroun

ama 8es akoume

αδερφε δεν ειμαι βαφεας... οπωτε καποιος θα πληρωθει μεροκαματο. αρα τα λεφτα ειναι τα ιδια.

Και το γεγονος οτι θελω να κανω ηλεκτροστατικη ειναι και για λογους προσωπικης αισθητικης.

Παντως καλο ειναι να ξερουμε το μαγαζι και τις μαρκες απο τα χρωματα. θα χρειαστουν αυριο μεθαυριο οχι μονο για την μηχανη.

Julius
08/04/2014, 09:00
Δώσε περισσότερες πληροφορίες για την διαστημική μπογιά ρε μπούκλα

απο που την πήρες? τι μάρκα είναι? κλπ

soter3gm
08/04/2014, 09:27
ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις!

Σαφως και θα γινουν πολλα και διαφορα οπως περιφερειακα και βαφες σε αλλα κομματια ,
απλα ο σκελετος ειναι ζωτικης σημασιας και τα τριψιματα - βαψιματα δεν γινονται μονο για λογους αισθητικης.

By the way εχω βρει εναν στην βουλιαγμενης που κανει τετοιες δουλειες η σελιδα του στο FB https://www.facebook.com/NiolakisBardakisOe/info

(οχι οτι εχω ιδεα απο μαστορες ... απο το google τον βρηκα)

Εχετε καποιον να μου προτεινετε εσεις. Μενω Αθηνα.


ΥΓ

Julius μωρη κωλωγρια ακομα εδω εισαι? κανας αλλος δεινοσαυρος τριγυρναει ακομα εδω?

Αυτός είναι από τους ποιο παλιούς στο χώρο αυτό τον ξέρω από τον καιρό που δούλευα σε συνεργείο στην Αργυρούπολη και πηγαίναμε πράγματα για χρώμιο και αμμοβολή

soter3gm
08/04/2014, 09:31
akouse me prosektika

8a kani amovoli ialovoli oti voli 8elis

ke afou exis to sidero ka8aro 8a pas kapou pou exoun amerikanikes mpogies aftokinitou ego vrika argyroupoli as poume den exoun oloi

ke 8a paris epoksiki mpogia trion stixion

exi peripou 12 euro to kilo me ola ta sistatika osos ke an sou fenete periergo


8a tin perasis xoris primer ke mpourdes kat ef8ian sto sidero

ke 8a isixasis gia mia zoi

afti i mpogia den fevgi oute me kalemi apo to sidero

i malakies me tis ilektrostatikes ine oti ama xtipisi kamia petra epano petai flida to xroma spai ke ine ke akrivi

8a plirosis mono amovoli ke ta 12 euro

aftin tin mpogia den tin kseroun poli

i perisoteri lene afta pou kseroun

ama 8es akoume

Που ρε στον Λαγό ? αυτός είναι που έχει περίεργα πράγματα

theolc-8
08/04/2014, 10:25
akouse me prosektika

8a kani amovoli ialovoli oti voli 8elis

ke afou exis to sidero ka8aro 8a pas kapou pou exoun amerikanikes mpogies aftokinitou ego vrika argyroupoli as poume den exoun oloi

ke 8a paris epoksiki mpogia trion stixion

exi peripou 12 euro to kilo me ola ta sistatika osos ke an sou fenete periergo


8a tin perasis xoris primer ke mpourdes kat ef8ian sto sidero

ke 8a isixasis gia mia zoi

afti i mpogia den fevgi oute me kalemi apo to sidero

i malakies me tis ilektrostatikes ine oti ama xtipisi kamia petra epano petai flida to xroma spai ke ine ke akrivi

8a plirosis mono amovoli ke ta 12 euro

aftin tin mpogia den tin kseroun poli

i perisoteri lene afta pou kseroun

ama 8es akoume

Παντως για να πω την αληθεια μου φενετε ακρως ενδιαφερων. πες μας τις μαρκες - καταστημα κλπ κλπ γιατι τα μκρομερεμετια θα τα κανω μονος μου .

οπωτε κατι τετοιο ειναι μια πολυ καλη λυση.

ego_o_idios
08/04/2014, 16:52
Παντως για να πω την αληθεια μου φενετε ακρως ενδιαφερων. πες μας τις μαρκες - καταστημα κλπ κλπ γιατι τα μκρομερεμετια θα τα κανω μονος μου .

οπωτε κατι τετοιο ειναι μια πολυ καλη λυση.

den ksero ti enois mikromeremetia ala ego to ipa den piani pano se mpogia 8eli sketo sidero sto sidero graponi ginete ena me to sidero ama exis mpogia idi den kani na ksigoumaste


ine san na vafis me epoksiki kola xromatisti


marka den ksero mpenis se katastima pou poulai xromata aftokinitou mono ke rotas an exoun epoksiki kola stin perioxi mou vrika 8a peraso naparo karta an ise konta


ala mpes ke rota opou vris

ine amerikaniki patenta

opos vrika ke mpogia gia moter pou antexi 600 va8mous ali fasi


afti i epoksiki antexi mexri 120 an 8imame kala

tin mpogia 8ermokrasias tin pira apo ekso stin elada den vriskis efkola tin poulane gia kinitires karavion kirios

ego_o_idios
08/04/2014, 16:53
Που ρε στον Λαγό ? αυτός είναι που έχει περίεργα πράγματα



oxi re ston stifado

pio lago ore mitro aftos poulai xromata gia spiti


to aftokinitou xromata pou egrapsa den to ides?

theolc-8
08/04/2014, 16:58
den ksero ti enois mikromeremetia ala ego to ipa den piani pano se mpogia 8eli sketo sidero sto sidero graponi ginete ena me to sidero ama exis mpogia idi den kani na ksigoumaste


ine san na vafis me epoksiki kola xromatisti


marka den ksero mpenis se katastima pou poulai xromata aftokinitou mono ke rotas an exoun epoksiki kola stin perioxi mou vrika 8a peraso naparo karta an ise konta


ala mpes ke rota opou vris

ine amerikaniki patenta

opos vrika ke mpogia gia moter pou antexi 600 va8mous ali fasi


afti i epoksiki antexi mexri 120 an 8imame kala

tin mpogia 8ermokrasias tin pira apo ekso stin elada den vriskis efkola tin poulane gia kinitires karavion kirios

μερεμετια λεω ολα τα αλλα σιδερα (βασεις μηχανης και οτι διποτε αλλο γενικα)

Ερωτηση. οκ η μπογια γραπωνει και δεν φευγει. κανει προστασια στο μεταλλο?

αυτο που αγορασες ηταν sray η δοχειο χυμα και θελεις πινελο / κομπρεσερ spray?

soter3gm
08/04/2014, 17:06
oxi re ston stifado

pio lago ore mitro aftos poulai xromata gia spiti


to aftokinitou xromata pou egrapsa den to ides?

Καλά ρε Κότσο που τα πείρες, θα μας πεις η το έχεις μυστικό !!!

ego_o_idios
08/04/2014, 17:08
μερεμετια λεω ολα τα αλλα σιδερα (βασεις μηχανης και οτι διποτε αλλο γενικα)

Ερωτηση. οκ η μπογια γραπωνει και δεν φευγει. κανει προστασια στο μεταλλο?

αυτο που αγορασες ηταν sray η δοχειο χυμα και θελεις πινελο / κομπρεσερ spray?


re file ine dinaton na min prostatevi to metalo ? ti erotisi ine afti diladi les apo kato to metalo na skouriazi? :lol:

to gamoprostatevi i bester prostasia leme

afto ine xroma xima sto vazi se oti mega8os varous 8elis ine trion stixion ke to ena den ine dialitiko sto dini areomeno etimo ta ala stixia ine epoksiki kola as poume

ke to pernas me mpistoli me pinelo vafan i papaoudes ston polemo:lol:

se piso granazi pou to perasa mono opou erxete se epafi sidero me sidero den iparxi xroma den fevgi flida xromatos
oute skai ama gini i arxi

ego_o_idios
08/04/2014, 17:10
Καλά ρε Κότσο που τα πείρες, θα μας πεις η το έχεις μυστικό !!!

to tserato mou mesa stin papandreou ine enas pou poulai xromata vernikia amerikis meta tin platia tou 208 opos pas ilioupoli ke tora ime stin mesi metakomisis apokliete na peraso sintoma apo eki

theolc-8
08/04/2014, 17:14
Οκ πες μας το μαγαζι που το βρηκες μονο εαν σου ειναι ευκολο

δεν θελω να παρω σβαρνα την Αθηνα και να κανω παντομιμα του πως προστατευει το μεταλο και τι καλο που ειναι στον καθε χρωματοπωλη.

και τους ξερεις πως αντιδρουν οι μαγαζατορες σε ερασιτεχνες... Ανακριση χειροτερα και απο την μανα σου οταν της ειπες πρωτη φορα οτι θα πας σε παρτυ σε μπαρ

τι το θελεις? , τι μοντελο? , ξερεις? , εχεις τα εργαλεια? πιανουν τα χερια σου? ποιοι αλλοι συμμαθητες σου θα ειναι εκει την ωρα που θα βαφεις?

ego_o_idios
08/04/2014, 17:23
Οκ πες μας το μαγαζι που το βρηκες μονο εαν σου ειναι ευκολο

δεν θελω να παρω σβαρνα την Αθηνα και να κανω παντομιμα του πως προστατευει το μεταλο και τι καλο που ειναι στον καθε χρωματοπωλη.

και τους ξερεις πως αντιδρουν οι μαγαζατορες σε ερασιτεχνες... Ανακριση χειροτερα και απο την μανα σου οταν της ειπες πρωτη φορα οτι θα πας σε παρτυ σε μπαρ

τι το θελεις? , τι μοντελο? , ξερεις? , εχεις τα εργαλεια? πιανουν τα χερια σου? ποιοι αλλοι συμμαθητες σου θα ειναι εκει την ωρα που θα βαφεις?


ta ksero ta ksero ke ego etixe na pao me to mpistoli stin tsanta

mou leei o xromatopolis me ti 8a to perasis exis compreser
exo tou leo
exis mpistoli mou leei me ena ifaki sou leei 8a to perasi me kana mpistoli ap to praktiker ton 20 euro ke midiaze satirika....

tou vgazo lipon apo tin tsanta mou
ena SATAJET me psifiako piesometro ensomatomeno tou efige i magkia :lol::lol::lol:

aftos ixe ena de vilbis ton 200 euro ke to epeze magkas...


pou to vrikes afto mou leei ke to kitaze gematos aporia
o gamatos fanartzis pou itan eki ixe ena satajet palio oute sta onira tous den dinan 800 euro gia mpistoli
:lol::lol:

to efera apo germania tou leo
meta ginane poutanakia mou poso to pires mesa stin glika me rotagane an to poulao na tous fero ke aftonon ena pou ine pio ftino apo germania ke ala tetia

:lol::lol:


anikse ena katalogo me magazia ke rota to eksis aplo


exete epoksiki mpogia


efkolaki ine

ego_o_idios
08/04/2014, 17:26
ama vris epoksiki mpogia ke kseris na vafis me mpistoli protimise mpek apo 1,4 ke pano 1,6 kalitera ala kato apo 2 pou ine gia primer as poume

theolc-8
23/06/2014, 14:40
Ο σκελετος βαφτηκε!!!

Στο Νιολακη που ειχα βρει στη Βουλιαγμενης.

Πρεπει να πω το εξης οχι μονο μου η τιμη ηταν εξερετικη 170 Ευρα(αμμοβολη - βαψιμο) αλλα αφου εκανα αμμοβολη τον πηρα για κατι κοψιματα κοληματα και μετα τον επεστρεψα και αφου μου τον καθαρισανε παλι(γιατι ψιλομαζευει λιγες σκουριτσες) μου τον εβαψαν. (στην ιδια τιμη)


Πρεπει να πω οτι εβαλαν μασκες παντου οπου υπηρχε σπυρωμα (εξωτερικο ή εσωτερικο) και φροντισαν να μην καλυφτει ο αριθμος σασι.

Θα ανεβασω και φωτογραφιες συντομα με την δουλεια που εκαναν. Παιδια ειναι καλητερο απο οτι το εβγαλε το εργοστασιο.

GFawkes
23/06/2014, 15:06
Ο σκελετος βαφτηκε!!!
. Παιδια ειναι καλητερο απο οτι το εβγαλε το εργοστασιο.

Στα ειπαμε, δεν στα ειπαμε;

318943

stam2
23/06/2014, 15:08
Ο σκελετος βαφτηκε!!!

Στο Νιολακη που ειχα βρει στη Βουλιαγμενης.

Πρεπει να πω το εξης οχι μονο μου η τιμη ηταν εξερετικη 170 Ευρα(αμμοβολη - βαψιμο) αλλα αφου εκανα αμμοβολη τον πηρα για κατι κοψιματα κοληματα και μετα τον επεστρεψα και αφου μου τον καθαρισανε παλι(γιατι ψιλομαζευει λιγες σκουριτσες) μου τον εβαψαν. (στην ιδια τιμη)


Πρεπει να πω οτι εβαλαν μασκες παντου οπου υπηρχε σπυρωμα (εξωτερικο ή εσωτερικο) και φροντισαν να μην καλυφτει ο αριθμος σασι.

Θα ανεβασω και φωτογραφιες συντομα με την δουλεια που εκαναν. Παιδια ειναι καλητερο απο οτι το εβγαλε το εργοστασιο.

μπράβο για την επιλογή, και το αποτέλεσμα.

Δεν πρόλαβα να πω νωρίτερα ότι ο τρόπος που δουλεύει η ηλεκτροστατική δεν έχει καμμία σχέση με τις υπόλοιπες βαφές και είναι απείρως ανώτερη από τη δουλειά του καλύτερου φαναρτζή-βαφέα. Συνεπώς αν θες κάτι με εξαιρετική αντοχή σε χτυπήματα, τριβή αλλά και διάρκεια στο χρόνο, η ηλεκτροστατική ΕΙΝΑΙ μονόδρομος.

Με το καλό η συνέχεια του έργου σου!