PDA

View Full Version : afiste tis mixanes spiti mexri to pasxa



Σελίδες : [1] 2

ego_o_idios
01/04/2014, 22:21
exoune vgali oti omada exoune stous dromous ke kovoune klisis giati exis leromena flash stin mixani as poume
prospa8oun na mazepsoune lefta gia ta dora tous tou pasxa ke exoun grapsi olo to simpan
min tous kanete tin xari

\pou 8a pai 8a tous kopsoune ta dora na isixasoume

irinia
01/04/2014, 22:52
ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ 12 Η ΩΡΑ............





Στήν είσοδο τών Τεμπών,μέ τό φακό στό χέρι,βγήκαν δύο μέσα στό δρόμο.
Άφού είδαν τό δίπλωμα καί ότι ΔΕΝ ΧΡΩΣΤΑΕΙ γιά νά πάνε αύτόφωρο,
έλεγξαν καί τήν ΑΣΦΑΛΕΙΑ,νά μήν ξεχνιώμαστε......έμείς είχαμε πεθάνει στό γέλιο
λέγοντας διάφορα μεταξύ μας έννοείται.
Τό μεμπτόν ..?? άφού έπέδειξαν ύπερβάλοντα ζήλο γιά τά δύο,μετά όταν έψαχνα τήν άδεια
είπαν .....φύγε έντάξει σχεδόν άπογοητευμένοι......βραδυάτικα πού δέν έκατσε τό κελεπούρι...!!
ΠΑΣΧΑ ΕΡΧΕΤΑΙ..........νά βγάλουμε τό μπόνους άπό τό πλεόνασμα....εεεεε.......????????
Καί μή χειρότερα,άντί νά είναι στήν άκρη μέ φάρο άναμμένο νά βλέπει ό κόσμος καί νά κρατιέται
μή κάνει καμμιά μαλακία έκεί πού έχουν άφήσει τά κοκκαλάκια τους πολλοί
αύτοί πετάχτηκαν άπό τό πουθενά μέ τά φακουδάκια νά πιάσουνε τό λαυράκι.....
ΚΑΗΜΕΝΗ ΕΛΛΑΔΙΤΣΑ......πού ξευτελίζεις τά παιδιά σου...!!!

SHOOTER045
01/04/2014, 22:58
δηλαδη εγω τοσα χρονια επρεπε να ειμαι εκατομυριουχος
με ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΑ μπονους απο ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΕς κλησεις που εχω κοψει ε?
δεν θα ημουν υποχρεωμενος να πουλησω το ΥΖ για να φτιαξω το κουτι για την οιογενεια ε?
κανενα αλλο χαρουμενο δεν εχουμε ε?
πρωταπριλια εχετε αλλα δυο λεπτα ε?

PetranGR
01/04/2014, 23:07
δηλαδη εγω τοσα χρονια επρεπε να ειμαι εκατομυριουχος
με ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΑ μπονους απο ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΕς κλησεις που εχω κοψει ε?
δεν θα ημουν υποχρεωμενος να πουλησω το ΥΖ για να φτιαξω το κουτι για την οιογενεια ε?
κανενα αλλο χαρουμενο δεν εχουμε ε?
πρωταπριλια εχετε αλλα δυο λεπτα ε?

εσύ απο μόνος σου αποτελείς εξαίρεση στον κανόνα μην το ξανα λέμε :)
Έχει άλλους ... που μέχρι και γιατί δεν έχεις αέρα στα λάστιχα μπορούν να σε γράψουν (καλαμπούρι!)

SHOOTER045
01/04/2014, 23:15
οτι μπορει νασε γραψουν και οτιδηποτε
γιατι οι απο πανω τους το ειπαν αυτο να γυρισουν με εναν Χ αριθμο κλησεων-παραβασεων
δεν σημαινει οτι υπαρχει μπονους παραβασεων σαν πριμ παραγωγικοτητας
ουτε σε κανενα ταμειο της Αστυνομιας πανε ουτε σε καμμια τσεπη
ουτε μπονους ουτε δωρα λοιπον



τα εσοδα απο τις τροχαιες παραβασεις πανε στον δημο οπου κοπηκε η κληση

Arxagelos
01/04/2014, 23:46
Ακριβώς όπως τα λέει ο SHOOTER045 είναι, οι απλοί υπάλληλοι δεν κερδίζουν τίποτα απο τις κλήσεις, ίσα ίσα μπορεί να έχουν δεχθεί και την ψυχολογική πίεση απο τους προϊσταμένους τους του τύπου "μην γυρίσετε πίσω αν δεν έχετε κόψει τουλάχιστο 20 κοκ".

akis_trevor
02/04/2014, 00:15
κι ας έχω τις συνέπειες του νόμου
συνένοχο στο φόνο δε θα μ’ έχετε
λεει το "λαικο" ασμα....

Dbnn
02/04/2014, 00:23
Συγνώμη ρε παιδιά αλλά αυτό με το αυτόφωρο το ακούω συνέχεια τώρα τελευταία. Μήπως παίζει τίποτα άλλο και δεν είναι για χρέη?
Δηλαδή μέχρι πόσα πρέπει να χρωστάς για να ΜΗΝ σε μπαγλαρώσουν? Αλλιώς πρέπει να μαζέψουν όλη την Ελλάδα στα μπουντρούμια!

Ήμαρτον δηλαδή, αμα είναι έτσι να μην κυκλοφορούμε ούτε απο το σπίτι..

taisteal
02/04/2014, 00:25
:a022::a022::a022:





:rtr::rtr:

...

SHOOTER045
02/04/2014, 00:30
Συγνώμη ρε παιδιά αλλά αυτό με το αυτόφωρο το ακούω συνέχεια τώρα τελευταία. Μήπως παίζει τίποτα άλλο και δεν είναι για χρέη?
Δηλαδή μέχρι πόσα πρέπει να χρωστάς για να ΜΗΝ σε μπαγλαρώσουν? Αλλιώς πρέπει να μαζέψουν όλη την Ελλάδα στα μπουντρούμια!

Ήμαρτον δηλαδή, αμα είναι έτσι να μην κυκλοφορούμε ούτε απο το σπίτι..

χρεη προς το δημοσιο
εργοδοτικες εισφορες
ικα
συκα
κτμτμ τους

bruno
02/04/2014, 00:40
Αν χρωστάει καποιος και τον σταματησουν για ελεγχο,καλο θα είναι να το λεει από την αρχη γιατι στελνουν σημα στα κεντρικα και μετα δεν την γλυτωνει με τιποτα.

makis206
02/04/2014, 00:52
Αν χρωστάει καποιος και τον σταματησουν για ελεγχο,καλο θα είναι να το λεει από την αρχη γιατι στελνουν σημα στα κεντρικα και μετα δεν την γλυτωνει με τιποτα.

Διαφορετικά μας αφήνουν να φύγουμε δηλαδή; Δεν νομίζω να είναι τόσο εύκολο, χωρίς να ξέρω πιστεύω ότι όλο και κάποια διαδικασία θα ξεκινάει σε περίπτωση που χρωστάς, όσα κι αν είναι αυτά πριν το στάδιο του μπαγλαρώματος..

KAWAMANRIDER
02/04/2014, 00:56
Συγνώμη ρε παιδιά αλλά αυτό με το αυτόφωρο το ακούω συνέχεια τώρα τελευταία. Μήπως παίζει τίποτα άλλο και δεν είναι για χρέη?
Δηλαδή μέχρι πόσα πρέπει να χρωστάς για να ΜΗΝ σε μπαγλαρώσουν? Αλλιώς πρέπει να μαζέψουν όλη την Ελλάδα στα μπουντρούμια!

Ήμαρτον δηλαδή, αμα είναι έτσι να μην κυκλοφορούμε ούτε απο το σπίτι..




μια συναδελφο μου συλλαβανε το τελευταιο διαστημα μετα απο τυπικο ελεγχο της τροχαιας , πριν απο 5 περιπου χρονια την ειχανε γραψει για παραβαση κοκ & η κληση καποια στιγμη βεβαιωθηκε στην εφορια , δυστυχως εκατσε σχεδον ενα εικοσιτετραωρο μεσα αλλα μετα απο αιτημα του δικηγορου & διακονονισμο σε δυο δοσεις του ποσου με τον εισαγγελεα αφεθηκε ελευθερη , εκπτωση δεν της εκαναν στα προστιμα απο την εφορια & η πρωτη δοση καταβληθηκε επι τοπου σαν εγγυηση , η δευτερη δοση μετα απο ενα μηνα , ευτυχως της εβαλε τα λεφτα η εταιρεια για την πρωτη δοση & βγηκε πριν ολοκληρωθει η διαδικασια του αυτοφωρου

pipe_smoker
02/04/2014, 00:57
Ετσι οπως παει, στο τελος οταν σε σταματανε για κληση θα ψαχνουν και σε ποιες τραπεζες χρωστας να ερθουν εκει να τις πληρωσεις επι τοπου, το διαχειριστη της πολυκατοικιας που του χρωστας τα κοινοχρηστα, τον πατερα μιας γκομενας που ειχες πιτσιρικας και της πηρες την παρθενια να ερθει εκει να λογαριαστειτε, ολες οσες τους ειπες οτι θα τις παρεις τηλεφωνο την επομενη μερα κι αθετησες το λογο σου και παει λεγοντας...

taisteal
02/04/2014, 00:59
Ειναι πολλοι αυτοι που εχουν χρεος στην εφορια,μιλαμε για εναν τεραστιο αριθμο.Δηλαδη ολοι μεσα θα πανε,καγκελο?:confused:

Εκτος και αν εννοουν χρεη με ενταλμα συλληψης..

pipe_smoker
02/04/2014, 01:03
μια συναδελφο μου συλλαβανε το τελευταιο διαστημα μετα απο τυπικο ελεγχο της τροχαιας , πριν απο 5 περιπου χρονια την ειχανε γραψει για παραβαση κοκ & η κληση καποια στιγμη βεβαιωθηκε στην εφορια , δυστυχως εκατσε σχεδον ενα εικοσιτετραωρο μεσα αλλα μετα απο αιτημα του δικηγορου & διακονονισμο σε δυο δοσεις του ποσου με τον εισαγγελεα αφεθηκε ελευθερη , εκπτωση δεν της εκαναν στα προστιμα απο την εφορια & η πρωτη δοση καταβληθηκε επι τοπου σαν εγγυηση , η δευτερη δοση μετα απο ενα μηνα , ευτυχως της εβαλε τα λεφτα η εταιρεια για την πρωτη δοση & βγηκε πριν ολοκληρωθει η διαδικασια του αυτοφωρου


Πφφφ...
Αφου δεν την τσιμεντωσανε να την πεταξουν απο καμια γεφυρα κομπλε ειναι.

pipe_smoker
02/04/2014, 01:11
Δηλαδη ολοι μεσα θα πανε,καγκελο?:confused:


"Αμα δεν εχεις κανει μια νυχτα κελι, αντρας δε γινεσαι" ελεγε ο παππους μου.

Αλλες εποχες εκεινες βεβαια....



313338

KAWAMANRIDER
02/04/2014, 01:15
Πφφφ...
Αφου δεν την τσιμεντωσανε να την πεταξουν απο καμια γεφυρα κομπλε ειναι.

:lol:, της φορεσαν χειροπεδες & δεν τις εβγαλαν αμεσως στο τμημα & ειχε τρομοκρατηθει , οταν καταφεραμε να μιλησουμε την επομενη για να κανω κουμαντα να μιλησω στο boss για να της στειλουμε τα λεφτα ειχε πλανταξει στο κλαμα , της ελεγα οτι μπορει να της ξαναφορεσουν τις χειροπεδες μεχρι τον εισαγγελεα αλλα να μην στεναχωριεται γιατι δεν ειναι τιποτα , ολοι τα εχουμε περασει & συντομα & το αφεντικο :lol:, εχει ερθει ο δικηγορος σου ηρεμησε , της εκανα & πλακα να παρει κουραγιο κτλ , οντως στην μεταφορα για τον εισαγγελεα της ξαναφορεσαν χειροπεδες :lol:αλλα μετα την κουβεντα το ειχε παρει πιο χαλαρα , τι να πεις ρε φιλε τι να πεις :sad:





υ.γ. μην μασατε ρε ολοι μαζι θα ειμαστε να γουσταρουμε , εκει να δεις θρεντ να ανοιγετε live & να γινετε πολεμος , οι admin θα ειναι οι αρχηγοι στην ψειρου :lol:

bruno
02/04/2014, 01:21
Διαφορετικά μας αφήνουν να φύγουμε δηλαδή; Δεν νομίζω να είναι τόσο εύκολο, χωρίς να ξέρω πιστεύω ότι όλο και κάποια διαδικασία θα ξεκινάει σε περίπτωση που χρωστάς, όσα κι αν είναι αυτά πριν το στάδιο του μπαγλαρώματος..

Δεν ξερω,εχω έναν ξαρδεφο μπατσο και μου το ειπε,ότι ειχαν σταματησει έναν φουκαρα και τον πηγαν αυτοφορο.Όχι τιποτα άλλο,οι φυλακες εχουν γεμισει ψυλλους και κοριους:D

Allst@rf
02/04/2014, 01:36
Δεν γνωριζω αν το γνωριζετε,γιατι ειστε και νεοι :p ,αλλα ειμαι επαγγελματιας οδηγος ,ταξι εχω...

Απο ελεγχους πολλους και παραβασεις μια-δυο φορες το χρονο ...

Χρωσταω στο ΟΑΕΕ ,χρωσταω στην εφορια αλλα δεν με μαζεψαν ποτε μεσα..

Καμια ιδεα γιατι δεν με μαζεψαν συμφωνα με τα παραπανω εχετε ή ειμαι απλα τυχερος ;

:rolleyes:

Dbnn
02/04/2014, 01:38
Για χρέη ύψους 50.000+ απο ότι άκουσα στις ειδήσεις ισχύει η προσωποκράτηση....

Άντε και λες στα ισα: ναι χρωστάω (που υπάρχει και μια ιδέα να την γλυτώσεις έτσι), άντε και σε πάει μέσα (άμα το παίξεις βαρύ πεπόνι aka ξέρεις ποιος είμαι εγω ρε), άντε και περνάς αυτόφωρο, άντε και σε δικάζουν και βγαίνεις με διακανονισμό στην εφορία. Πόσοι να μπουνε στο κάγκελο ρε παιδιά δηλαδή είναι πολύ τραβηγμένο...

Άλλωστε αυτοί που τους τραβάνε μέσα είναι συνήθως κουστουμάτοι και χαζογκόμενες που το κυκλοφορούν με delsey, κουστούμι και τους το παίζουν ιστορία.
Δεν έχω δεί αστυνομικό να σέρνει μέσα κανα χριστιανό οικογενειάρχη που χρωστάει 5000-10000 στην εφορία.

irinia
02/04/2014, 05:40
ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ο ΝΟΜΟΣ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΧΡΕΗ ΑΠΟ 5000 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΟΧΙ 50000....!!!!!!!







Έπίσης μπορεί νά σέ μπαγλαρώσουν καί γιά 200-300 εύρώ άν έχεις δικαστεί έρήμην γιά μιά άπλή
τροχαία παράβαση..!!!!
Μιά καί τά κομμούνια έγιναν πλέον ντεμοντέ καί ξεθώριασε τό θέμα,έν καιρώ είρήνης
άνέλαβαν έκτός άπό τό νά γεμίζουν τά ταμεία τών δήμων καί φοροεισπράκτορες...!!!
ΕΙΝΑΙ Η ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ τώρα τελευταία πού μέ σταματάνε καί ψάχνουν έπιδεικτικά σχεδόν, θά πρέπει νά είσαι πολύ βλάκας
γιά νά μήν τό καταλάβεις,τό άν χρωστάω ή δέν έχω άσφάλεια.....ΑΥΤΑ μόνο ένδιαφέρουν...!!!
Τά συμπεράσματα δικά σας....!!!!
Σέ μιά Έλλάδα πού βογγάει ,σέ μιά Έλλάδα πού όλοι σχεδόν άπό αύτή τήν φανταστική λίστα Λαγκάρντ
βρήκαν τρόπο νά τήν κάνουν μετά άπό τόσα χρόνια....!!!
Έσύ φτωχαδάκι μου,έσύ θά ξαναβγάλεις τό φίδι άπό τήν τρύπα.
κι έγώ όπως πάντα θά σού δώσω ΧΑΙΒΑΝΑΚΙ καί κανά δύο έξιλαστήρια θύματα ,
κανέναν δύο όγδοντάρηδες,ή κάποιον άναλώσιμο,νά τά κάψεις στήν πυρά
νά έκτονωθείς νά ξεχαρμανιάσεις γιά νά μπορώ νά σέ παίζω στά δάχτυλα.
Άλλωστε έχω τά πάντα στά χέρια μου....TV,γραπτό τύπο,παπαγάλους νά θές,
άνισος ό πόλεμος...............χο.....χο......χο.....!!!
έχω σκορπίσει καί τόση βλακεία,
άλλά καί άλλον τόσο ΡΑΓΙΑΔΙΣΜΟ,κοιμάμαι ήσυχος γενικώς...!!!

irinia
02/04/2014, 05:44
Δεν γνωριζω αν το γνωριζετε,γιατι ειστε και νεοι :p ,αλλα ειμαι επαγγελματιας οδηγος ,ταξι εχω...

Απο ελεγχους πολλους και παραβασεις μια-δυο φορες το χρονο ...

Χρωσταω στο ΟΑΕΕ ,χρωσταω στην εφορια αλλα δεν με μαζεψαν ποτε μεσα..

Καμια ιδεα γιατι δεν με μαζεψαν συμφωνα με τα παραπανω εχετε ή ειμαι απλα τυχερος ;

:rolleyes:









ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΘΕΤΕΙΣ...............








Όλη ή χώρα χρωστάει.
Νομίζω πώς άντιλαμβάνεσαι τί γράφουμε..!!
Περαιτέρω έξήγηση..??

nikos_abel
02/04/2014, 07:49
Εμένα που μου χρωστάνε τι κάνω;








Άκυρο, μέσα και γω, χρωστάω ακόμα το χαράτσι της ΔΕΗ :lol:

teogtp
02/04/2014, 08:03
Εμένα που μου χρωστάνε τι κάνω;








Άκυρο, μέσα και γω, χρωστάω ακόμα το χαράτσι της ΔΕΗ :lol:

Κουμμουνι..........:tooth:

harris_x
02/04/2014, 08:53
γιατι οι απο πανω τους το ειπαν αυτο να γυρισουν με εναν Χ αριθμο κλησεων-παραβασεων
εγω μένω σε αυτό.-

Ντροπή τους.

Sapadak
02/04/2014, 08:57
εγω μένω σε αυτό.-

Ντροπή τους.

Σου προκαλεί εκπληξη??:eek:

notakos600
02/04/2014, 09:01
Γιατί χρωστάτε ρε παιδιά;
Δεν το κατάλαβα ποτέ αυτό.

SHOOTER045
02/04/2014, 09:19
Μια τροχαια παραβαση που δεν πληρωνεται στο χρονικο διαστημα που οριζει ο κοκ(10)ημερες περναει μεσω του α.φ.μ που αναγραφεται επανω σε αυτο,αρα μετα εχεις να κανεις με εφορια.πηγαινεις για ενημερωτητα η για οτιδηποτε και δεν σου δινουν αν δεν πληρωσεις η αν δεν κανεις διακανονισμο
ΔΕΝ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΣΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ
Η παραβαση στερησης ασφαλειας πληρωνεται στην Δ.Ο.Υ απευθειας και ολοκληρη
Τουτεστιν 250 μοτο,500αυτο και για ιχφ κλπ φευγει πολυ.εντος 30 ημερων απο την ημερα της βεβαιωσης
ΔΕΝ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΣΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΕΡΝΑΝΕ ΣΤΟ Α.Φ
Μ ΤΟΥ ΠΑΡΑΒΑΤΗ
Για να συλληφθεις δηλαδη για να εκδωθει ενταλμα συλληψης θα πρεπει να χρωστας ασφσλιστικες εισφορες σε εργαζομενους που ειχες και διαμαρτυρηθηκαν μεσω δικαστηριου που δεν πηγε ο Χ και καταδικαστηκε ερημιν του
Προστιμα απο την εφορια που δεν πληρωνονται επι μακρων και εγινε δικασιμος και παλι δεν παρουσιαστηκε ο οφειλετης
Ακαλυπτες επιταγες καθε ειδους λαμογιες κλπ κλπ
Αν τα χρεη προς τραπεζες μας φυλακιζαν τοσο απλα θα ημασταν ολοι μεσα,και εγω μαζι
Οι τραπεζες οταν βγαζουν ενταλμα μεσω δικαστικου κλητηρα και σου επιδειδεται πρεπει να ερθεις σε επικονωνια με δικηγορο η απευθειας μ αυτους ωστε να αποφευχθει κατασχεση η δημευση
Και παλι ΔΕΝ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΣΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ
Αυτα

SHOOTER045
02/04/2014, 09:24
εγω μένω σε αυτό.-

Ντροπή τους.

Και εχεις δικιο
Οι μεγαλοι συντασουν εκθεσεις με παραβασεις κλπ
Οσο ποιο πολλες σημαινει για τους ποιο μεγαλους οτι γινεται<δουλεια>
Οι μεγαλοι πιεζουν τους μικρους για αποτελεαματα ασχετα αν οι αριθμοι δεν λενε την αληθεια για την εγκληματικοτητα και την πραγματικη κατασταση στους δρομους

harris_x
02/04/2014, 10:14
Σου προκαλεί εκπληξη??:eek:δεν είπα αυτό.
τίποτα δεν μου προκαλεί έκπληξη εδώ και καιρό.

irinia
02/04/2014, 10:19
ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΟ ΜΥΣΤΙΚΟ...........Η ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΥ






Πρός τό όργανο........μά καλά τόσοι παραβάτες κυκλοφορούνε
έσύ μόνο αύτούς βρήκες νά γράψεις..??
Είτε τό θέλουμε είτε όχι,καριέρα:lol: κάνεις μέ αύτόν τόν τρόπο...!!!
Βέβαια κάτι άλάνια παλιοί ζητάδες τούς έχουνε γραμμένους,έτσι κι άλλιώς
χειρότερα δέ γίνεται.
Όλη μέρα μέ τό μηχανάκι στό κρύο τή βροχή καί νάσαι καί στόχος...!!!
Έκεί προέχουν άλλα πράμματα,έκτός άπό τό αίσθημα τού δικαίου όπου ύπάρχει,
λειτουργεί καί τό ένστικτο τής αύτοσυντήρησης ,νά γυρίσουν δηλαδή σώοι στά σπίτια τους
στίς οίκογένειες τους πράμμα έντελώς φυσιολογικό.
Κανείς δέν μπορεί νά άρνηθεί όμως τή θλιβερή διαπίστωση τού φίλου μας πώς..........
ΟΤΑΝ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΓΙΟΡΤΕΣ.............ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΤΥ όλως τυχαίως....!!!!!!

devil's animal
02/04/2014, 10:24
δλδ μονο εγω το βλεπω σωστο το να σε μπουζουριαζουν 1-2 μερες επειδη χρωστας??:confused:
μαλλον επειδη εγω δεν χρωσταω πουθενα και σε κανεναν...


αλλα νομιζω οτι ειναι πολυ υποκριτικο ρε μαγκες να μιλαμε (εδω μεσα κυριως) για τα καθε λογης λαμογια, εργοδοτες, αφεντικα, γυφτογκλαμουροκαγκουρες με δανεικες καγιεν και να λεμε οτι πρεπει να πληρωσουν και να τους κατασχουν την περιουσια κλπ..κλπ...αλλα οταν προκειται για μας που χρωσταμε 5-10-20 ψωροχιλιαρικα ή μια γ@μημενη κληση, να μην μας ακουμπησουν γιατι ειμαστε μεροκαματιαρηδες...:rolleyes:

βενζινη στο αμαξι και στο μηχανακι ειχε να βαλει οποιος κυκλοφορουσε...την κληση που την ειχε γραψει στα παπακια του εδω και κανα 2χρονο δεν ειχε να δωσει...

ΑΛΛΑ ΟΧΙ...

εχουμε μαθει να μην πληρωνουμε...και το παιζουμε και νταϊλικι οποτε μας το λενε και παντα πεταμε την μπαλιτσα στην εξεδρα βαζοντας σαν προφαση τα μεγαλα ψαρια...
γιατι εγω και οχι αυτος...αυτο θα μας φαει στην Ελλαδιτσα μας...
παντα να κοιταμε τι κανει ο αλλος...ποτέ τι κανουμε εμεις..:moutza:


ελα περαστικα μας...
:wave2:

stefanos
02/04/2014, 11:01
μαλλον επειδη εγω δεν χρωσταω πουθενα και σε κανεναν...

Κορόιδο:cool:

o_gavros
02/04/2014, 11:12
μαλλον επειδη εγω δεν χρωσταω πουθενα και σε κανεναν...


ότι εσύ (μπορεί να) είσαι η αμελητέα ποσότητα (σε ποσοστό) του πληθυσμού που δεν χρωστάει,περνάει απο το μυαλό σου;

Συγχαρητήρια που είσαι απαλλαγμένος απο χρέη αλλά δειχνει αλαζονεία να κράζεις έτσι τόσο κόσμο,ο οποίος στην πλειοψηφία του δεν μοστράρει καγιέν και λοιπά γκλαμουράτα,αλλά αδυνατεί να πληρωσει τη ΔΕΗ,την ΕΥΔΑΠ, το μουνί της μάνας του καθε μπινέ που σκαρφίζεται νέο νόμο καθε βδομάδα,κλπ.

Ορισμένοι μου φαίνεται ότι απλά κάνετε κέφι να το παίζετε firestarters εδω μέσα.
(αν κάνω λάθος,ζητω συγνώμη.απλά αυτη την εντύπωση μου αφησε το σχολιο σου)

devil's animal
02/04/2014, 11:12
Κορόιδο:cool:

vroum!
:a013:

sniper
02/04/2014, 11:22
δλδ μονο εγω το βλεπω σωστο το να σε μπουζουριαζουν 1-2 μερες επειδη χρωστας??:confused:
μαλλον επειδη εγω δεν χρωσταω πουθενα και σε κανεναν...


αλλα νομιζω οτι ειναι πολυ υποκριτικο ρε μαγκες να μιλαμε (εδω μεσα κυριως) για τα καθε λογης λαμογια, εργοδοτες, αφεντικα, γυφτογκλαμουροκαγκουρες με δανεικες καγιεν και να λεμε οτι πρεπει να πληρωσουν και να τους κατασχουν την περιουσια κλπ..κλπ...αλλα οταν προκειται για μας που χρωσταμε 5-10-20 ψωροχιλιαρικα ή μια γ@μημενη κληση, να μην μας ακουμπησουν γιατι ειμαστε μεροκαματιαρηδες...:rolleyes:

βενζινη στο αμαξι και στο μηχανακι ειχε να βαλει οποιος κυκλοφορουσε...την κληση που την ειχε γραψει στα παπακια του εδω και κανα 2χρονο δεν ειχε να δωσει...

ΑΛΛΑ ΟΧΙ...

εχουμε μαθει να μην πληρωνουμε...και το παιζουμε και νταϊλικι οποτε μας το λενε και παντα πεταμε την μπαλιτσα στην εξεδρα βαζοντας σαν προφαση τα μεγαλα ψαρια...
γιατι εγω και οχι αυτος...αυτο θα μας φαει στην Ελλαδιτσα μας...
παντα να κοιταμε τι κανει ο αλλος...ποτέ τι κανουμε εμεις..:moutza:


ελα περαστικα μας...
:wave2:

Νόμιζω Σταύρο ότι δεν έχεις καμία επαφή με την πραγματικότητα... ή είχες αλλά την έχασες.

Ή δεν εκφράζεις σωστά αυτόπου θες να πεις. Το ότι ένας έχει να βάλει 10€ βενζίνη στο μηχανάκι του, δεν σημαίνει ότι έχει τα ψωροχιλιάρικα που λες να τα δώσειστην εφορία γιατί κάποιος αποφάσισε να εφαρμόσει κάποιον φόρο αναδρομικά.. Μια περίπτωση είναι αυτή.

Αυτό με τα ψωροχιλιάρικανα το κοιτάξεις πάντως.. άλλοι σκοτώνουν για 100€ πλέον... Υποθέτω για 20 ψωροχιλιάρικα, καθαρίζουν ολόκληρο χωριό.

nikos_abel
02/04/2014, 11:25
δλδ μονο εγω το βλεπω σωστο το να σε μπουζουριαζουν 1-2
ελα περαστικα μας...
:wave2:

Κάποια στιγμή αδυνατούσα να προλάβω το μπαράζ νέων χαρατσιών και φόρων. Τώρα ναι μεν τα κατάφερα και έφτασα
μια η άλλη, αλλά δεν έπαψα να φοβάμαι ότι μπορεί να ξαναγίνει.

Α, και σε καμμία περίπτωση δεν άφησα, ούτε θα αφήσω το παιδί μου χωρίς γάλα για να πληρώσω οποιονδήποτε νέο φόρο.
Αν αυτό είναι μεμπτό, τότε ας μπουζουριαστώ. Ας έρθουν. :hunter:

devil's animal
02/04/2014, 11:26
ότι εσύ (μπορεί να) είσαι η αμελητέα ποσότητα (σε ποσοστό) του πληθυσμού που δεν χρωστάει,περνάει απο το μυαλό σου;

Συγχαρητήρια που είσαι απαλλαγμένος απο χρέη αλλά δειχνει αλαζονεία να κράζεις έτσι τόσο κόσμο,ο οποίος στην πλειοψηφία του δεν μοστράρει καγιέν και λοιπά γκλαμουράτα,αλλά αδυνατεί να πληρωσει τη ΔΕΗ,την ΕΥΔΑΠ, το μουνί της μάνας του καθε μπινέ που σκαρφίζεται νέο νόμο καθε βδομάδα,κλπ.

Ορισμένοι μου φαίνεται ότι απλά κάνετε κέφι να το παίζετε firestarters εδω μέσα.
(αν κάνω λάθος,ζητω συγνώμη.απλά αυτη την εντύπωση μου αφησε το σχολιο σου)


νομιζω ειναι λαθος να μιλαμε για μενα...
αλλο ειναι το θεμα μας...
ΝΑΙ το μεγαλυτερο ποσοστο χρωσταει, και ενα μικρο ποσοστο δεν χρωσταει...


το θεμα ειναι πως θα γινει να μην χρωσταει κανενας...και μην μου πεις οτι το συστημα θα σε βαζει παντα να χρωστας γιατι δεν το δεχομαι...οπως υπαρχουν αυτοι οι ελαχιστοι που δεν χρωστανε και ειναι και μεροκαματιαρηδες, ετσι θα μπορεσουν να μην χρωστανε και οι αλλοι...

πως θα γινει λοιπον να υποχρεωνονται καποιοι ανευθυνοι που εχουν και δεν τα δινουν απλα γιατι δεν θελουν και οχι γιατι δεν μπορουν??

σαφεστατα θα υπαρχουν και καποιοι οι οποιοι δεν εχουν να δωσουν...και γι'αυτο υπαρχουν οι ρυθμισεις και τα δικαστηρια...και εχουν απαλλαχθει καποιοι απο δικαστικες αποφασεις στο συνολο των δανειων, αν ειναι σε τοσο δυσχερη θεση...


αλλα ρε φιλε δεν το δεχομαι να εχεις να πληρωσεις μια κληση 5 χρονια...5 ΧΡΟΝΙΑ!!! δεν εχεις να πληρωσεις 200-300€?? αυτο εχει να κανει με τον ανθρωπο και την λογικη που περιεγραψα στο προηγουμενο ποστ μου...
και ξερω παρα πολλους που το κανουν αυτο!! "οχι ρε φιλε, δεν τους τα δινω...να πα να γ@μηθουν τα μ*&^%να...θα τα φαω στα μπουζουκια και δεν θα παρουν φραγκο γιατι αυτη η ρυθμιση με κατεστρεψε εμενα τον καλο υπαλληλο, επιχειρηματια, μεροκαματιαρη, ελ. επαγγελματια"

ετσι ομως ακυρωνονται ΟΛΟι οσοι τα δινουν...και φυσικα ΠΟΤΕ δεν προκειται να παει κατι μπροστα στον τοπο...
καλως ή κακως ο μονος τροπος για να διαμαρτυρηθει καποιος για τις ρυθμισεις και την γενικοτερη εικονα/συστημα ειναι οι εκλογες...
οτιδηποτε αλλο ειναι αδοκιμο και λαθος...

γνωμη μου..

devil's animal
02/04/2014, 11:38
Νόμιζω Σταύρο ότι δεν έχεις καμία επαφή με την πραγματικότητα... ή είχες αλλά την έχασες.

Ή δεν εκφράζεις σωστά αυτόπου θες να πεις. Το ότι ένας έχει να βάλει 10€ βενζίνη στο μηχανάκι του, δεν σημαίνει ότι έχει τα ψωροχιλιάρικα που λες να τα δώσειστην εφορία γιατί κάποιος αποφάσισε να εφαρμόσει κάποιον φόρο αναδρομικά.. Μια περίπτωση είναι αυτή.

Αυτό με τα ψωροχιλιάρικανα το κοιτάξεις πάντως.. άλλοι σκοτώνουν για 100€ πλέον... Υποθέτω για 20 ψωροχιλιάρικα, καθαρίζουν ολόκληρο χωριό.


μια χαρα επαφη εχω με την πραγματικοτητα Νικο...
μπορει οντως, να φταιει η εκφραση και το πληκτρολογιο...

τα ψωροχιλιαρικα που εγραψα, θα τα χρωσταει καποιος για καποιον λογο...ενας πραγματικα "απλος μεροκαματιαρης" ειναι απο δυσκολο εως ακατορθωτο να τα χρωσταει...
ή θα ειναι ελ.επαγγελματιας και του ηρθε περαιωση, ή εχει επιχειρηση/εις, ή εχει σπιτια/καλυβια ή πηρε τρελο δανειο για να κανει μπιζνα, ή κατι μεγαλο τελοσπαντων...

αν βγαλουμε απο την εξισωση οτι καποτε τα ειχε αλλα δεν τα φυλαξε και τα 'φαγε στα μπουζουκια, τοτε μενει να κανουν ρυθμισεις...
αν κανεις ρυθμιση και εισαι τυπικος δεν σε μπουζουριαζει κανενας...


επειδη τυχαινε και ημουν εκει που ημουν, (τωρα πλεον δεν ειμαι και ζω με 550€) ξερω παρα πολλους μαγαζατορες στον δημο της Αθηνας που τους εχουν κανει τετοιο ψαλιδι στα χρεη που θα ζηλευε και ο ψαλιδοχερης...
μιλαμε οτι απο τα 100 χιλιαρικα, ο αλλος πρεπει πλεον να πληρωσει 35 κι αυτα με 72 δοσεις (λες και ειμαστε στον Κωτσοβολο)...


οντως οι εποχες ειναι πολυ δυσκολες για ολους...
αλλα αν αφησουμε τους ανευθυνους και τα λαμογια στην ησυχια τους, δεν θα παμε ποτε μπροστα...
και ειναι και πολυ αδικο καποιος που δεν χρωσταει και τα βγαζει ισα ισα περα, να βλεπει τον αλλον που χρωσταει τα κερατα του, να συνεχιζει να κανει ζωη χαρισαμενη στην υγεια των κοροϊδων...

o_gavros
02/04/2014, 11:42
Μπερδεύεις πράγματα και καταστασεις φίλε.
Άλλο το τι περιέγραψες στο προηγουμενο σχολιο και αλλο το τι εξηγεις τωρα.

Και συγνώμη αν θίγω τον εγωισμό σου (αναφορά στο "δε το δέχομαι" που έγραψες) αλλά ναι υπάρχουν άνθρωποι που τα 200-300 € ενός πρόστιμου είναι λεφτά που δεν περισσεύουν, είτε γιατι πρέπει να γινουν φάρμακα,είτε γιατί πρέπει να γινουν φαγητό,είτε ένα σωρό "είτε" που δείχνεις να μην καταλαβαίνεις.
Αν μη τι άλλο,ας δείξουμε λίγο παραπάνω σεβασμό και κατανόηση στους λιγότερο τυχερούς απο εμάς.



Όσο για τους ανεύθυνους που έχουν και δε τα δίνουν (που στην συντριπτική τους πλειοψηφία είναι λεφτάδες), το στόρυ εδώ είναι φαύλος κύκλος.
όταν θα αρχίσει να λειτουργεί δίκαια το σύστημα,τότε θα δούμε και ανάλογο χαΐρι. ποτέ δηλαδή.
Είναι ο καπιταλισμός.

o_gavros
02/04/2014, 11:47
μια χαρα επαφη εχω με την πραγματικοτητα Νικο...
μπορει οντως, να φταιει η εκφραση και το πληκτρολογιο...

Το πιθανότερο,για αυτο και δεν παρεξηγούμε τα λόγια του άλλου αμέσως.


οντως οι εποχες ειναι πολυ δυσκολες για ολους...
αλλα αν αφησουμε τους ανευθυνους και τα λαμογια στην ησυχια τους, δεν θα παμε ποτε μπροστα...
και ειναι και πολυ αδικο καποιος που δεν χρωσταει και τα βγαζει ισα ισα περα, να βλεπει τον αλλον που χρωσταει τα κερατα του, να συνεχιζει να κανει ζωη χαρισαμενη στην υγεια των κοροϊδων...

Καμία αντίρρηση.
ποιος δεν θα ήθελε να υπάρχει ισομερής κατανομή των βαρών;
ποιος δεν θα ηθελε να βλέπει τη δικαιοσύνη να εφαρμόζεται ισόποσα σε όλους;
Είναι όμως έτσι φτιαγμένο το συστηματακι αυτο, που πάντα κάποιοι θα είναι πιο ίσοι των ίσων.

devil's animal
02/04/2014, 11:49
Μπερδεύεις πράγματα και καταστασεις φίλε.
Άλλο το τι περιέγραψες στο προηγουμενο σχολιο και αλλο το τι εξηγεις τωρα.

Και συγνώμη αν θίγω τον εγωισμό σου (αναφορά στο "δε το δέχομαι" που έγραψες) αλλά ναι υπάρχουν άνθρωποι που τα 200-300 € ενός πρόστιμου είναι λεφτά που δεν περισσεύουν, είτε γιατι πρέπει να γινουν φάρμακα,είτε γιατί πρέπει να γινουν φαγητό,είτε ένα σωρό "είτε" που δείχνεις να μην καταλαβαίνεις.
Αν μη τι άλλο,ας δείξουμε λίγο παραπάνω σεβασμό και κατανόηση στους λιγότερο τυχερούς απο εμάς.

δεν θιγεται κανενας εγωϊσμος...
απλα ειμαι πεπεισμενος οτι δεν εχει να κανει με την τυχη αλλα με προληψη, προβλεψη και προγραμματισμο...

Όσο για τους ανεύθυνους που έχουν και δε τα δίνουν (που στην συντριπτική τους πλειοψηφία είναι λεφτάδες), το στόρυ εδώ είναι φαύλος κύκλος.
όταν θα αρχίσει να λειτουργεί δίκαια το σύστημα,τότε θα δούμε και ανάλογο χαΐρι. ποτέ δηλαδή.
Είναι ο καπιταλισμός.


ο καπιταλισμος δλδ λειτουργουσε καλα οταν μας τα εδιναν και τωρα που μας τα ζητανε πισω, λειτουργει λαθος?


...

sapila racing
02/04/2014, 11:50
αλλα αν αφησουμε τους ανευθυνους και τα λαμογια στην ησυχια τους, δεν θα παμε ποτε μπροστα...
και ειναι και πολυ αδικο καποιος που δεν χρωσταει και τα βγαζει ισα ισα περα, να βλεπει τον αλλον που χρωσταει τα κερατα του, να συνεχιζει να κανει ζωη χαρισαμενη στην υγεια των κοροϊδων...

Tα λαμόγια δεν τα πειράζει κανείς όμως Σταύρο.
Ορίστε ενα πραγματικό παρέδειγμα.

Οταν πχ καποιος έχει εταιρεία και έχει φάει φέσι πανω απο 300.000 Ευρω απο ακάλυπτες επιταγες και πλέον η εταιρεία είναι χωρίς ρευστό, και στην ουσία χωρίς δουλειά τι θα κάνει?
Θα απολύσει τους υπαλλήλους, θα πληρώσει τα κέρατά του, θα πληρώσει το ΦΠΑ για χρήματα που δεν εισέπραξε ποτέ, θα πληρώσει και εφορία για αυτα τα χρήματα και στο τέλος αφού πήγαν όλοι σπίτι τους (υπαλληλοι και συνεταιροι και για να πληρωθούν ολα τα παραπάνω δανείστηκε ή έφαγε απο τα ετοιμα η πουλησε οτι είχε ) θα πρέπει να συνεχίσει να πληρώνει τουλάχιστον τα 5000 Ευρω το χρόνο στο ΤΕΒΕ γιατί η επιχείρηση εχει και καποια δάνεια που ακόμα τρεχουν, χωρίς βεβαια να μπορούν να πληρωθούν κι έτσι δεν μπορεί να κλείσει.
Το φέσι έπεσε το 2011 αλλά τα δικαστήρια θα αρχίσουν το 2016 και άγνωστο πότε θα τελειώσουν και αν θα παρει πίσω μέρος από τα χρήματά του.

Αυτό είναι το κράτος με λίγα λόγια... το νοιάζει μονο να εισπράτει κι ας κλείσουν και μείνουν καταχρεωμένοι όλοι.

Τους μεγαλοεκδότες που έκοψαν τις ακάλυπτες τους χαιδεύει ακόμα βέβαια. ;)

makis206
02/04/2014, 11:53
γνωμη μου..

Κατ'αρχήν δεν ξεχώρισες αυτούς που δεν εξοφλούν ενώ τα έχουν περίσσια αλλά προτιμούν να τα τρώνε διασκέδαση και λούσα από αυτούς που απλώς δεν έχουν ούτε για ζήτω, αλλά κι από τους άλλους που ακόμα κι αν καταφέρνουν να εξοφλήσουν το πόσο που με νταβαντζηλίκι (γιατί για αυτό ακριβώς πρόκειται σε αρκετές περιπτώσεις χρεών προς το δημόσιο) τους φόρτωσαν, δεν το κάνουν γι'αυτόν ακριβώς τον λόγο. Το νταβαντζηλίκι.
Κι αυτό ακριβώς είμαι εγώ, με νταβαντζώσανε (πρόσεξε, ούτε παρανομία έκανα ούτε και χρεώθηκα κάτι που στο τέλος δεν ξεχρέωσα, απλώς αμοίφθηκα κάποτε με το νόμιμο υπερποσό των 760 ευρώ - χώρια αυτά που εσκαγα στο μπουρδέλο για την ανύπαρκτη ασφάλισή μου) και δεν μπορώ να το δεχτώ, τι να κάνω τώρα; Δεν μπορώ να δεχτώ πολλά απ'όσα έκαναν, πχ αυτούς που αγόρασαν σπίτι με κόπους και ξαφνικά τους έβαλαν νοικάρηδες στο ίδιο τους το σπίτι, τέλος πάντων μην ξεφεύγω και πολύ απ'το θέμα..

Κάνε έναν διαχωρισμό λοιπόν και μετά ρίχτα κάτω για να μην παίρνουμε ανάποδες κάποιοι χωρίς λόγο..:p


Άσε που προσωπικά είμαι 100% σίγουρος ότι και το κωλόπαιδο που θα με γράψει για το χρέος θα χρωστάει περισσότερα από μένα..:lol:

o_gavros
02/04/2014, 11:54
ο καπιταλισμος δλδ λειτουργουσε καλα οταν μας τα εδιναν και τωρα που μας τα ζητανε πισω, λειτουργει λαθος?

όχι και όχι,προφανώς. (στα δικιά μου μάτια το προφανώς)

Γιατί κάπου ενδιάμεσα υπάρχουνε ανθρώπινεςζωές που καταστράφηκαν,άλλες που οδηγηθηκαν στην αυτοκτονία,άλλες που φυτοζωούν ελλείψει σωστης φαρμακευτικής περίθαλψης,κλπ όμορφα και πανανθρώπινα.
Προφανώς και τα αίτια της κατάντιας μας ειναι οι πολιτικές επιλογές μας.
ΑΛλά δεν το'χω τωρα για εκτενέστερη πολιτική ανάλυση.

devil's animal
02/04/2014, 12:00
Tα λαμόγια δεν τα πειράζει κανείς όμως Σταύρο.
Ορίστε ενα πραγματικό παρέδειγμα.

Οταν πχ καποιος έχει εταιρεία και έχει φάει φέσι πανω απο 300.000 Ευρω απο ακάλυπτες επιταγες και πλέον η εταιρεία είναι χωρίς ρευστό, και στην ουσία χωρίς δουλειά τι θα κάνει?
Θα απολύσει τους υπαλλήλους, θα πληρώσει τα κέρατά του, θα πληρώσει το ΦΠΑ για χρήματα που δεν εισέπραξε ποτέ, θα πληρώσει και εφορία για αυτα τα χρήματα και στο τέλος αφού πήγαν όλοι σπίτι τους (υπαλληλοι και συνεταιροι και για να πληρωθούν ολα τα παραπάνω δανείστηκε ή έφαγε απο τα ετοιμα η πουλησε οτι είχε ) θα πρέπει να συνεχίσει να πληρώνει τουλάχιστον τα 5000 Ευρω το χρόνο στο ΤΕΒΕ γιατί η επιχείρηση εχει και καποια δάνεια που ακόμα τρεχουν, χωρίς βεβαια να μπορούν να πληρωθούν κι έτσι δεν μπορεί να κλείσει.
Το φέσι έπεσε το 2011 αλλά τα δικαστήρια θα αρχίσουν το 2016 και άγνωστο πότε θα τελειώσουν και αν θα παρει πίσω μέρος από τα χρήματά του.

Αυτό είναι το κράτος με λίγα λόγια... το νοιάζει μονο να εισπράτει κι ας κλείσουν και μείνουν καταχρεωμένοι όλοι.

Τους μεγαλοεκδότες που έκοψαν τις ακάλυπτες τους χαιδεύει ακόμα βέβαια. ;)

εχεις δικιο Αρη...
αυτοι (και πολλοι αλλοι) ζοριζονται παρα πολυ...
αλλα υπαρχουν ακομα αυτα τα 300.000 που οταν εκδικαστουν, ΛΟΓΙΚΑ θα περασουν στα χερια τους...
αν δεν περασουν, τοτε εχει καθε λογο να βριζει Θεους και Δαιμονες...
αλλα και παλι δεν νομιζω να μην ξερουν οι δικαστες τι παιζει...;)


ειναι σαν να σε 'χουν τρακαρει και να μην τα βρισκεις στα λεφτα για τον εξοπλισμο και το φτιαξιμο της μηχανης με την ασφαλιστικη...
θα αναγκαστεις να τα βαλεις εσυ για να την επισκευασεις και να αντικαταστησεις τον εξοπλισμο σου, αλλα στο δικαστηριο θα παιχτει το εργο απο την αναποδη...

o_gavros
02/04/2014, 12:01
Αυτό είναι το κράτος με λίγα λόγια... το νοιάζει μονο να εισπράτει κι ας κλείσουν και μείνουν καταχρεωμένοι όλοι.


:a10:

ego_o_idios
02/04/2014, 12:04
re paloukaria edo ipame gia klisi gia tin sigkomidi evreopoulon
ama xrostas trela posa se efories ke dimosio ke prokite na se mpouzouriasoun ego protino ta eksis

evresi mixanimatos gia tin xalarosi sfiktira (na ise proetimasmenos) an sto kanoune stin filaki prokite na matosis ke ine pi8ani i emoragia
meta emvoliasmo gia dako mouxritsa sifili fimatiosi podagra ke oti alo
meta apotamiefsi se kontino prosopo orismenon xrimaton gia tin agora profilaktikon (min se pidane aera...) tsigara ke ala protis anagkis
kata tin silipsi kalo ine na katevasis tipota LSD ala tripakia ke lipa pares8isiogona narkotika gia na min mporis na kata8esis titpota na min ipografis tipota ke na min ise sinergasimos an mporis na kanis ke to astinomiko tmima mpaxalo kala 8a ito:lol:

ke fisika gia na apofigis tin taleporia kalo ine na promi8eftis plasta xartia mono an ise antras prosekse na min ine ginekia ta stixia i kamias travesti:lol:

an minis kero ke sini8isis to antriko sex prosexe min eroteftis ton mitso ton liagkoura giati olo mesa 8a ise
:lol::lol:

devil's animal
02/04/2014, 12:11
Κατ'αρχήν δεν ξεχώρισες αυτούς που δεν εξοφλούν ενώ τα έχουν περίσσια αλλά προτιμούν να τα τρώνε διασκέδαση και λούσα από αυτούς που απλώς δεν έχουν ούτε για ζήτω, αλλά κι από τους άλλους που ακόμα κι αν καταφέρνουν να εξοφλήσουν το πόσο που με νταβαντζηλίκι (γιατί για αυτό ακριβώς πρόκειται σε αρκετές περιπτώσεις χρεών προς το δημόσιο) τους φόρτωσαν, δεν το κάνουν γι'αυτόν ακριβώς τον λόγο. Το νταβαντζηλίκι.
Κι αυτό ακριβώς είμαι εγώ, με νταβαντζώσανε (πρόσεξε, ούτε παρανομία έκανα ούτε και χρεώθηκα κάτι που στο τέλος δεν ξεχρέωσα, απλώς αμοίφθηκα κάποτε με το νόμιμο υπερποσό των 760 ευρώ - χώρια αυτά που εσκαγα στο μπουρδέλο για την ανύπαρκτη ασφάλισή μου) και δεν μπορώ να το δεχτώ, τι να κάνω τώρα; Δεν μπορώ να δεχτώ πολλά απ'όσα έκαναν, πχ αυτούς που αγόρασαν σπίτι με κόπους και ξαφνικά τους έβαλαν νοικάρηδες στο ίδιο τους το σπίτι, τέλος πάντων μην ξεφεύγω και πολύ απ'το θέμα..

Κάνε έναν διαχωρισμό λοιπόν και μετά ρίχτα κάτω για να μην παίρνουμε ανάποδες κάποιοι χωρίς λόγο..:p


Άσε που προσωπικά είμαι 100% σίγουρος ότι και το κωλόπαιδο που θα με γράψει για το χρέος θα χρωστάει περισσότερα από μένα..:lol:

ρε Μακη, δεν υπαρχει λογος να παιρνετε αναποδες...
νομιζω οτι ημουν σαφης στους διαχωρισμους μου...

διαφωνω με αυτους που εχουν και δεν τα δινουν...
συμφωνω με αυτους που δεν εχουν και δεν ΜΠΟΡΟΥΝ να τα δωσουν...

αλλα και οι τελευταιοι κατι πρεπει να κανουν για να ξεμπλεχτει το θεμα...
ειναι σαν να γινεται ενας καβγας και καποιος μαχαιρωνεται...και σκανε τα καρ@κ0λια και λενε "ΟΛΟΙ στο τμημα"...δεν φταινε ολοι αλλα πρεπει ΟΛΟΙ να πανε στο στρουμφοχωριο μεχρι να ξεκαθαριστουν τα πραγματα και να βρεθει ποιος φταιει και ποιος οχι...


τελος, εχε υπ'οψιν σου οτι ΟΛΟΙ πληρωνουμε νταβατζηλικια...δεν εισαι ο μονος..μην το παιρνεις προσωπικα...:lol:

Red Rider
02/04/2014, 12:11
re paloukaria edo ipame gia klisi gia tin sigkomidi evreopoulon
ama xrostas trela posa se efories ke dimosio ke prokite na se mpouzouriasoun ego protino ta eksis

evresi mixanimatos gia tin xalarosi sfiktira (na ise proetimasmenos) an sto kanoune stin filaki prokite na matosis ke ine pi8ani i emoragia
meta emvoliasmo gia dako mouxritsa sifili fimatiosi podagra ke oti alo
meta apotamiefsi se kontino prosopo orismenon xrimaton gia tin agora profilaktikon (min se pidane aera...) tsigara ke ala protis anagkis
kata tin silipsi kalo ine na katevasis tipota LSD ala tripakia ke lipa pares8isiogona narkotika gia na min mporis na kata8esis titpota na min ipografis tipota ke na min ise sinergasimos an mporis na kanis ke to astinomiko tmima mpaxalo kala 8a ito:lol:

ke fisika gia na apofigis tin taleporia kalo ine na promi8eftis plasta xartia mono an ise antras prosekse na min ine ginekia ta stixia i kamias travesti:lol:

an minis kero ke sini8isis to antriko sex prosexe min eroteftis ton mitso ton liagkoura giati olo mesa 8a ise
:lol::lol:
Πραγματικά έχεις πλάκα,γιατί όμως δεν γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες ώστε να σε διαβάζουμε πιο άνετα :wave2:

ego_o_idios
02/04/2014, 12:17
Πραγματικά έχεις πλάκα,γιατί όμως δεν γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες ώστε να σε διαβάζουμε πιο άνετα :wave2:


enimeroste ton kirio tosa xronia exo vare8i:lol:
ke plaka den exo file mou oute xavale kano

ime humoristas colopedistas...:lol::lol:


o megaliteros elinas spammer olon ton epoxon :a27::a27::a27::a44:

stefanos
02/04/2014, 12:23
Προφανώς και τα αίτια της κατάντιας μας ειναι οι πολιτικές επιλογές μας.

Δεν παίζει ρόλο το πολίτευμα, λείπει η παιδεία και η κοινωνική κουλτούρα.
Είμαστε ωχ αδερφέ και στ΄@ρχι&!α μας όλα.
Ακόμα και τώρα.

o_gavros
02/04/2014, 12:25
Δεν παίζει ρόλο το πολίτευμα, λείπει η παιδεία και η κοινωνική κουλτούρα.
Είμαστε ωχ αδερφέ και στ΄@ρχι&!α μας όλα.
Ακόμα και τώρα.

Λέμε κάτι το διαφορετικό;

makis206
02/04/2014, 12:39
o megaliteros elinas spammer olon ton epoxon :a27::a27::a27::a44:

Σεμνάααα....:D

Dbnn
02/04/2014, 12:49
δλδ μονο εγω το βλεπω σωστο το να σε μπουζουριαζουν 1-2 μερες επειδη χρωστας??:confused:
μαλλον επειδη εγω δεν χρωσταω πουθενα και σε κανεναν...


αλλα νομιζω οτι ειναι πολυ υποκριτικο ρε μαγκες να μιλαμε (εδω μεσα κυριως) για τα καθε λογης λαμογια, εργοδοτες, αφεντικα, γυφτογκλαμουροκαγκουρες με δανεικες καγιεν και να λεμε οτι πρεπει να πληρωσουν και να τους κατασχουν την περιουσια κλπ..κλπ...αλλα οταν προκειται για μας που χρωσταμε 5-10-20 ψωροχιλιαρικα ή μια γ@μημενη κληση, να μην μας ακουμπησουν γιατι ειμαστε μεροκαματιαρηδες...:rolleyes:

βενζινη στο αμαξι και στο μηχανακι ειχε να βαλει οποιος κυκλοφορουσε...την κληση που την ειχε γραψει στα παπακια του εδω και κανα 2χρονο δεν ειχε να δωσει...

ΑΛΛΑ ΟΧΙ...

εχουμε μαθει να μην πληρωνουμε...και το παιζουμε και νταϊλικι οποτε μας το λενε και παντα πεταμε την μπαλιτσα στην εξεδρα βαζοντας σαν προφαση τα μεγαλα ψαρια...
γιατι εγω και οχι αυτος...αυτο θα μας φαει στην Ελλαδιτσα μας...
παντα να κοιταμε τι κανει ο αλλος...ποτέ τι κανουμε εμεις..:moutza:


ελα περαστικα μας...
:wave2:

Σώπα.... Αφού είσαι μπρούκλης και προύχοντας για άκου και εμένα.
Πατέρας άνεργος απο το 2008 και μάνα με βαριά κατάθλιψη απο το 2004 μέχρι σήμερα.
Δουλειά ότι μπορώ να κάνω εγώ μιας και κάποιος πρέπει να είναι με την μάνα μου.
Περιουσία φαγωμένη απο συγγενείς και ξεπούλημα ότι είχε απομείνει για να ζήσουμε 3 άτομα.

Και θα μου πείς είχες Μ3 και 518 και έκανες καβλάντες? Ναι είχα γιατί η τσέπη μου ΤΟΤΕ επέτρεπε να τα κυκλοφορώ, να πληρώνω τέλη και βενζίνες σαν νόμιμος πολίτης.
Τώρα που ΔΕΝ μου το επιτρέπει τα έδωσα για να ζήσω και να φαω ενα πιάτο φαί.
Χρωστάω 4700 στην εφορία απο νοίκια (εξώσεις 4 στο σύνολο) που δεν καταβλήθηκαν και ένα χαράτσι της ΔΕΗ που το ρολόι ήταν στο όνομά μου.
Έχω τα χαρτιά απο ξενώνες αστέγων που έμεινα καθώς και οπτικοακουστικό υλικό απο κανάλι μεγάλης εμβέλειας όπου βγήκα να ζητήσω δουλειά και η αφεντικίνα μου με απέλυσε μετά απο 9 μήνες αφού έκανε την καλή σαμαρείτισα και διαφήμισε το μαγαζάκι της.
Και αυτή τη στιγμή με συντηρεί η γκόμενα να στο πω και έτσι και τα οικονομικά μου πάνε λίγο να φτιάξουν.
+οτι φτιάχνω κανα λαπτοπάκι, +οτι σαν ηχολήπτης και professional DJ οι δουλειές αυτές ανοίγουν τώρα και μαζεύω και απο εκεί, +οτι η κατάστασή μου τώρα επιτρέπει να μπορέσω να φτιάξω το 518 που είναι νόμιμα αγορασμένο και όχι με leasing και να το βγάλω μια ρημαδοβόλτα, έτσι για ένα πανηγύρι σε κανα βουνό. 20-30-50-100Ε βενζίνη να παω μια βόλτα την δικαιούμαι νομίζω.

Είμαι για τα σίδερα τελικά μιας και η Ελλάδα θα σωθεί απο μένα και μερικούς σαν εμένα. Η μαλακία ήταν που δεν πήρα τους γονείς μου να μείνω κάτω απο την γέφυρα της ροσινιόλ για να μην χρωστάω τώρα στο κράτος και να φοβάμαι μη με πιάσουν.
Ε ας με πιάσουν, την ψυχή δεν θα μου την πάρουν. :smokin:

Υ.γ. δεν τα χώνω σε σένα ούτε σε κανέναν και καλά έκανες που είπες την άποψή σου. Αλλά σου λεω και την άλλη όψη του νομίσματος.

ego_o_idios
02/04/2014, 13:06
ρε Μακη, δεν υπαρχει λογος να παιρνετε αναποδες...
νομιζω οτι ημουν σαφης στους διαχωρισμους μου...

διαφωνω με αυτους που εχουν και δεν τα δινουν...
συμφωνω με αυτους που δεν εχουν και δεν ΜΠΟΡΟΥΝ να τα δωσουν...

αλλα και οι τελευταιοι κατι πρεπει να κανουν για να ξεμπλεχτει το θεμα...
ειναι σαν να γινεται ενας καβγας και καποιος μαχαιρωνεται...και σκανε τα καρ@κ0λια και λενε "ΟΛΟΙ στο τμημα"...δεν φταινε ολοι αλλα πρεπει ΟΛΟΙ να πανε στο στρουμφοχωριο μεχρι να ξεκαθαριστουν τα πραγματα και να βρεθει ποιος φταιει και ποιος οχι...


τελος, εχε υπ'οψιν σου οτι ΟΛΟΙ πληρωνουμε νταβατζηλικια...δεν εισαι ο μονος..μην το παιρνεις προσωπικα...:lol:


file mou teleftea den ksero giati ala simperiferese les ke exi kavalisi triaksoniko kalami me dio rimoulkes apo piso
es8anese toso petiximenos ke eksasfalismenos pou mono na xlevazis mporis?
8a protimousa an pistevis oti ise ke esi kati san aria fili na pas me tous germanous na kanis parea
ke an minis edo na prosexis ligo tin krisi megaliou pou se exi piasi

ke gia na se pliroforiso ligo pio sosta i an8ropoi den ine ipoxreomenoi na ine telioi apsogi ke oti alo agkizi tin mia plevra tou nomismatos
oi an8ropoi oloi exoun er8i edo gia prosopikous tous logous oxi gia tous dikous sou prosopikous ke kata prosopiki sou ektimisi idanikous

exoume pantelos xesmeni tin apopsi tou opoioudipote enos

kalo 8a itan na exis ipopsin sou oti oi an8ropoi dikeounte ipostiriksis ke oxi apex8ias ke empasi periptosi mpori na min exoun oloi tin ikanotita na vlepoun ke to tiraki ke tin faka stin zoi ala afto den tous kani kopria

ke na epenalavo oti exoun eksapati8i asxima apo tis kivernisis ke apo foris poli pio eksipnous ke ikanous apo tin apli ikanotita skespis enos ka8imerinou sini8ismenou an8ropou pou enteli exi dikeoma stin piotita zois ka8os i diki tou piotita zois exi 8etikes epiptosis ke stin piotita zois olon


os gnosto oti valis se mia kinonia dieonizete ke an ine na dienonisoume ton xlevasmo an8ropon to misos ke tin apex8ia afto 8a sinantame pantou


os ek toutou kalo ine na kseris oti panta iparxoun kaliteroi apo sena oxi mono xiroteroi ke afto den afora emena prosopika ala ine kanonas tis zois

ke skepsou esi o anetos ti 8a itan i zoi xoris servitorous ke mono pelates ke ti 8a itan i zoi xoris skoupidiarides ke mono skoupidia

devil's animal
02/04/2014, 13:14
Σώπα.... Αφού είσαι μπρούκλης και προύχοντας για άκου και εμένα.
Πατέρας άνεργος απο το 2008 και μάνα με βαριά κατάθλιψη απο το 2004 μέχρι σήμερα.
Δουλειά ότι μπορώ να κάνω εγώ μιας και κάποιος πρέπει να είναι με την μάνα μου.
Περιουσία φαγωμένη απο συγγενείς και ξεπούλημα ότι είχε απομείνει για να ζήσουμε 3 άτομα.

Και θα μου πείς είχες Μ3 και 518 και έκανες καβλάντες? Ναι είχα γιατί η τσέπη μου ΤΟΤΕ επέτρεπε να τα κυκλοφορώ, να πληρώνω τέλη και βενζίνες σαν νόμιμος πολίτης.
Τώρα που ΔΕΝ μου το επιτρέπει τα έδωσα για να ζήσω και να φαω ενα πιάτο φαί.
Χρωστάω 4700 στην εφορία απο νοίκια (εξώσεις 4 στο σύνολο) που δεν καταβλήθηκαν και ένα χαράτσι της ΔΕΗ που το ρολόι ήταν στο όνομά μου.
Έχω τα χαρτιά απο ξενώνες αστέγων που έμεινα καθώς και οπτικοακουστικό υλικό απο κανάλι μεγάλης εμβέλειας όπου βγήκα να ζητήσω δουλειά και η αφεντικίνα μου με απέλυσε μετά απο 9 μήνες αφού έκανε την καλή σαμαρείτισα και διαφήμισε το μαγαζάκι της.
Και αυτή τη στιγμή με συντηρεί η γκόμενα να στο πω και έτσι και τα οικονομικά μου πάνε λίγο να φτιάξουν.
+οτι φτιάχνω κανα λαπτοπάκι, +οτι σαν ηχολήπτης και professional DJ οι δουλειές αυτές ανοίγουν τώρα και μαζεύω και απο εκεί, +οτι η κατάστασή μου τώρα επιτρέπει να μπορέσω να φτιάξω το 518 που είναι νόμιμα αγορασμένο και όχι με leasing και να το βγάλω μια ρημαδοβόλτα, έτσι για ένα πανηγύρι σε κανα βουνό. 20-30-50-100Ε βενζίνη να παω μια βόλτα την δικαιούμαι νομίζω.

Είμαι για τα σίδερα τελικά μιας και η Ελλάδα θα σωθεί απο μένα και μερικούς σαν εμένα. Η μαλακία ήταν που δεν πήρα τους γονείς μου να μείνω κάτω απο την γέφυρα της ροσινιόλ για να μην χρωστάω τώρα στο κράτος και να φοβάμαι μη με πιάσουν.
Ε ας με πιάσουν, την ψυχή δεν θα μου την πάρουν. :smokin:

Υ.γ. δεν τα χώνω σε σένα ούτε σε κανέναν και καλά έκανες που είπες την άποψή σου. Αλλά σου λεω και την άλλη όψη του νομίσματος.


δεν υπαρχει λογος να γινεσαι εριστικος και να μου προσαπτεις επιθετα οπως "μπρουκλης" και "προυχοντας"...
ουτε να μπουμε σε προσωπικες ιστοριες του καθενος μας...

δυστυχως ομως, δεν μπορω να αγνοησω οτι φτιαχνεις ενα αυτοκινητο πολυτελειας και του βαζεις βενζινη 100€ για την κ@υλαντα και οχι για μεταφορα προσωπου, ενω ηδη χρωστας σε καποιον χριστιανο (που μετα μεταπηδησε στην εφορια??) απο το σπιτι που εμενες μεσα...


η ζωη ειναι σκληρη και αδικη...

αν ΤΟΤΕ ειχες και ζουσες καλα με το Μ3 και το 518, ΤΩΡΑ πρεπει να βρεις μια ακρη και να μην κλαιγεσαι γιατι καποιοι δεν ειχαμε ποτε αυτοκινητο (οχι Μ3)...
επισης αν σε μαζεψουν οι τσεοι απο κανεναν τυπικο ελεγχο με το 518 για χρεη στην εφορια, δεν νομιζω οτι ειναι αδικο...
ας το πουλησεις και αυτο για να κατεβασεις το "4700"...και τα 100€ βενζινη, μπορουν να γινουν δοσεις για να μηδεντιστει καποια στιγμη το "4700"...

υπαρχουν και τα ΜΜΜ...
:wave2:

KAWAMANRIDER
02/04/2014, 13:18
νομιζω ειναι λαθος να μιλαμε για μενα...
αλλο ειναι το θεμα μας...
..............................

................ αλλα ρε φιλε δεν το δεχομαι να εχεις να πληρωσεις μια κληση 5 χρονια...5 ΧΡΟΝΙΑ!!! δεν εχεις να πληρωσεις 200-300€?? αυτο εχει να κανει με τον ανθρωπο και την λογικη που περιεγραψα στο προηγουμενο ποστ μου...
..


για την συγκεκριμενη περιπτωση που ανεφερα της συναδελφου , την ειχαν γραψει ερημην , εληξε ερημην , καταδικαστηκε ερημην & το ποσο βεβαιωθηκε ερημην επισης στην εφορια , ενημεροτητα δεν ειχε χρειαστει απο την δου - πιτσιρικα γαρ - & ουτε ασχοληθηκε κανεις απο την δου ή το δικαστηριο - οπως συνηθιζεται αλλωστε -περισσοτερο για να την βρει & ετσι σε ασχετη φαση την μποζουριασανε , εννοειται οτι αν ειχε ειδοποιηθει θα τα ειχε δωσει & μαλιστα θα πληρωνε το κεφαλαιο & οχι το τετραπλασιο ποσο που εσκασε μετα , το συζητησαμε κιολας , αλλα οκ αυτη ειναι μια περιπτωση ,

ακου τωρα με την μανα μου , επερνε 70 ευρω την διμηνια βοηθημα ως πολυτεκνη μητερα , το κοψανε λοιπον αλλα η ημερομηνια ειχε αναδρομικη ισχυ - θα πειτε τωρα αυτα δεν γινονται , ετσι ειπα & εγω στην αρχη - η μητερα μου το εμαθε οτι κοπηκε αλλα δεν κοινοποιησαν την υποχρεωση για επιστροφη των χρηματων ενος ετους τα οποια - προσεξε το αυτο - βεβαιωθηκαν αμεσα στην οικεια δου & βγηκε επισης αμεσα εντολη κατασχεσης , ευτυχως το θεμα εληξε & η προισταμενη της δου ειπε στην μανα μου , εισαι τρελη δεν υπαρχει περιπτωση να το προχωρησω , καλα εννοειται οτι τα σκασαμε , αλλα η αγωνια που βιωσε η μανα μου χωρις να φταιει η γυναικα σε κατι φιλε μου δεν εχει & δεν σηκωνει δικαιολογια απο κανεναν

δεν θελω να κατσω να αναφερω αλλες περιπτωσεις ουτε να μπω στην διαδικασια να εξηγω τα περι νομιμοτητας & ουσιας των φορων , των προστιμων κτλ , αλλα σε περιπτωση που δεν το εχεις καταλαβει εσυ ή ο οποιοσδηποτε αλλος , σκοπο ειχαν , εχουν & θα εχουν αυτοι που στηριζουν & διοικουν το συστημα να εχουν κρεμασμενους απ' τα αρχιδι@ τους πολιτες ειτε ειναι φτωχοι , πλουσιοι κτλ & πλεον απλα το δειχνουν απροκαλυπτα

μπραβο σου που δεν χρωστας & μαγκια σου , αλλα καθομαστε & γραφουμε στο φορουμ την ωρα που μας γ@μανε τις μανες - μην παρεξηγηθουμε τροπος του λεγειν - ενω θα επρεπε αυτην την στιγμη εμεις να γ@μαμε τις δικες τους , εγχωριων & μη

devil's animal
02/04/2014, 13:24
file mou teleftea den ksero giati ala simperiferese les ke exi kavalisi triaksoniko kalami me dio rimoulkes apo piso
es8anese toso petiximenos ke eksasfalismenos pou mono na xlevazis mporis?
8a protimousa an pistevis oti ise ke esi kati san aria fili na pas me tous germanous na kanis parea
ke an minis edo na prosexis ligo tin krisi megaliou pou se exi piasi

ke gia na se pliroforiso ligo pio sosta i an8ropoi den ine ipoxreomenoi na ine telioi apsogi ke oti alo agkizi tin mia plevra tou nomismatos
oi an8ropoi oloi exoun er8i edo gia prosopikous tous logous oxi gia tous dikous sou prosopikous ke kata prosopiki sou ektimisi idanikous

exoume pantelos xesmeni tin apopsi tou opoioudipote enos

kalo 8a itan na exis ipopsin sou oti oi an8ropoi dikeounte ipostiriksis ke oxi apex8ias ke empasi periptosi mpori na min exoun oloi tin ikanotita na vlepoun ke to tiraki ke tin faka stin zoi ala afto den tous kani kopria

ke na epenalavo oti exoun eksapati8i asxima apo tis kivernisis ke apo foris poli pio eksipnous ke ikanous apo tin apli ikanotita skespis enos ka8imerinou sini8ismenou an8ropou pou enteli exi dikeoma stin piotita zois ka8os i diki tou piotita zois exi 8etikes epiptosis ke stin piotita zois olon


os gnosto oti valis se mia kinonia dieonizete ke an ine na dienonisoume ton xlevasmo an8ropon to misos ke tin apex8ia afto 8a sinantame pantou


os ek toutou kalo ine na kseris oti panta iparxoun kaliteroi apo sena oxi mono xiroteroi ke afto den afora emena prosopika ala ine kanonas tis zois

ke skepsou esi o anetos ti 8a itan i zoi xoris servitorous ke mono pelates ke ti 8a itan i zoi xoris skoupidiarides ke mono skoupidia



Λεωνιδα συγκεντρωσου...
δεν χλευασα κανενα...
δεν νοιωθω ουτε πετυχημενος, ουτε εξασφαλισμενος...και φυσικα δεν εχω καμια κριση μεγαλειου γιατι δεν εχω μεγαλειο...
ενας απλος, μεσος ανθρωπος ειμαι που βαζει την λογικη πανω απο το συναισθημα και ειδικα στα οικονομικα κανει προγραμματισμο και βαζει προτεραιοτητες για να μην βρεθει προ τετελεσμενων γεγονοτων...

οι ανθρωποι φυσικα και δικαιουνται υποστηριξης εφ'οσον την εχουν κερδισει και οχι επειδη την απαιτουν...
αν δεν υπαρχει η ικανοτητα να βλεπουν και την φακα (περα απο το τυρι) τοτε δεν νομιζω οτι τους φταιει κανενας οταν βρισκονται στον δρομο...εκτος αν μιλαμε για διανοητικα καθυστερημενους, που εκει κλεινονται σε ιδρυμα και ζουν παιζοντας με τα παιχνιδια τους...

παντα θα υπαρχουν καλυτεροι απο μας..πιο εξυπνοι, πιο πλουσιοι, πιο δυνατοι, πιο γρηγοροι, πιο σοφοι κ.ο.κ...
το θεμα ειναι τι κανουμε ΕΜΕΙΣ για τους εαυτους μας...οχι τι θα κανουν οι αλλοι για εμας...ή οι αλλοι για τους εαυτους τους...

τοσο δυσκολο ειναι να καταλαβουμε καποια πραγματα τελικα?:confused:

devil's animal
02/04/2014, 13:28
για την συγκεκριμενη περιπτωση που ανεφερα της συναδελφου , την ειχαν γραψει ερημην , εληξε ερημην , καταδικαστηκε ερημην & το ποσο βεβαιωθηκε ερημην επισης στην εφορια , ενημεροτητα δεν ειχε χρειαστει απο την δου - πιτσιρικα γαρ - & ουτε ασχοληθηκε κανεις απο την δου ή το δικαστηριο - οπως συνηθιζεται αλλωστε -περισσοτερο για να την βρει & ετσι σε ασχετη φαση την μποζουριασανε , εννοειται οτι αν ειχε ειδοποιηθει θα τα ειχε δωσει & μαλιστα θα πληρωνε το κεφαλαιο & οχι το τετραπλασιο ποσο που εσκασε μετα , το συζητησαμε κιολας , αλλα οκ αυτη ειναι μια περιπτωση ,

ακου τωρα με την μανα μου , επερνε 70 ευρω την διμηνια βοηθημα ως πολυτεκνη μητερα , το κοψανε λοιπον αλλα η ημερομηνια ειχε αναδρομικη ισχυ - θα πειτε τωρα αυτα δεν γινονται , ετσι ειπα & εγω στην αρχη - η μητερα μου το εμαθε οτι κοπηκε αλλα δεν κοινοποιησαν την υποχρεωση για επιστροφη των χρηματων ενος ετους τα οποια - προσεξε το αυτο - βεβαιωθηκαν αμεσα στην οικεια δου & βγηκε επισης αμεσα εντολη κατασχεσης , ευτυχως το θεμα εληξε & η προισταμενη της δου ειπε στην μανα μου , εισαι τρελη δεν υπαρχει περιπτωση να το προχωρησω , καλα εννοειται οτι τα σκασαμε , αλλα η αγωνια που βιωσε η μανα μου χωρις να φταιει η γυναικα σε κατι φιλε μου δεν εχει & δεν σηκωνει δικαιολογια απο κανεναν

δεν θελω να κατσω να αναφερω αλλες περιπτωσεις ουτε να μπω στην διαδικασια να εξηγω τα περι νομιμοτητας & ουσιας των φορων , των προστιμων κτλ , αλλα σε περιπτωση που δεν το εχεις καταλαβει εσυ ή ο οποιοσδηποτε αλλος , σκοπο ειχαν , εχουν & θα εχουν αυτοι που στηριζουν & διοικουν το συστημα να εχουν κρεμασμενους απ' τα αρχιδι@ τους πολιτες ειτε ειναι φτωχοι , πλουσιοι κτλ & πλεον απλα το δειχνουν απροκαλυπτα

μπραβο σου που δεν χρωστας & μαγκια σου , αλλα καθομαστε & γραφουμε στο φορουμ την ωρα που μας γ@μανε τις μανες - μην παρεξηγηθουμε τροπος του λεγειν - ενω θα επρεπε αυτην την στιγμη εμεις να γ@μαμε τις δικες τους , εγχωριων & μη

καλα τα λεςκαι συμφωνω απολυτα μαζι σου..
(καλα εκανες που διευκρινησες και το θεμα με την συναδελφο σου)...
και ναι οι νομοι ειναι αδικοι και αυτοι που τους βγαζουν ειναι τελειωμενες π0(^&ες...
ΑΛΛΑ..για να τους γ@μησουμε την μανα, πρεπει να μην τους ψηφιζουμε σ'αυτο το πραγμα που λεγεται "εκλογες"...
οσο αυτοι βγαινουν, τοσο θα μας γ@μανε τις δικες μας μανες...δυστυχως...:(

Dbnn
02/04/2014, 13:38
δεν υπαρχει λογος να γινεσαι εριστικος και να μου προσαπτεις επιθετα οπως "μπρουκλης" και "προυχοντας"...
ουτε να μπουμε σε προσωπικες ιστοριες του καθενος μας...

δυστυχως ομως, δεν μπορω να αγνοησω οτι φτιαχνεις ενα αυτοκινητο πολυτελειας και του βαζεις βενζινη 100€ για την κ@υλαντα και οχι για μεταφορα προσωπου, ενω ηδη χρωστας σε καποιον χριστιανο (που μετα μεταπηδησε στην εφορια??) απο το σπιτι που εμενες μεσα...


η ζωη ειναι σκληρη και αδικη...

αν ΤΟΤΕ ειχες και ζουσες καλα με το Μ3 και το 518, ΤΩΡΑ πρεπει να βρεις μια ακρη και να μην κλαιγεσαι γιατι καποιοι δεν ειχαμε ποτε αυτοκινητο (οχι Μ3)...
επισης αν σε μαζεψουν οι τσεοι απο κανεναν τυπικο ελεγχο με το 518 για χρεη στην εφορια, δεν νομιζω οτι ειναι αδικο...
ας το πουλησεις και αυτο για να κατεβασεις το "4700"...και τα 100€ βενζινη, μπορουν να γινουν δοσεις για να μηδεντιστει καποια στιγμη το "4700"...

υπαρχουν και τα ΜΜΜ...
:wave2:

Ο τσέος και να θέλει δεν μπορεί να με μαζέψει αγαπητέ. Ο χριστιανός όπως λες αθέτησε την συμφωνία μας και με φόρτωσε τα χρέη των προηγούμενων νοικαρέων που είχε όπως τα κοινόχρηστα και την δεή απο τον προηγούμενο ενοικιαστή στο ξαναλέω.
Και μιας και εγώ είμαι καλό παιδί τον σέρνω στα δικαστήρια γιατί δεν γίνεται για 2 νοίκια της τάξης 430 ευρώ /μήνα να χρωστάω 4700.
Το 518 που είναι και πολυτελείας (?) όπως λες όταν στοιχίζει 500 ευρώ για αγορά αυτή τη στιγμή δεν κυκλοφορεί ακόμα για να μην μπορεί να με μαζέψει ο τσέος :wave2:
Αλήθεια, η μηχανή σου πόσο κοστίζει για αγορά και τι καίει σε βενζίνες? Το οτι είναι άνισο να μου την λες εμένα επειδή έχω ενα αμάξι 1800κεκ ενώ στοιχίζει το πολύ 500 ευρώ να το αγοράσεις σε αντίθεση με μια καλή μηχανή 500 κυβικών που θέλεις 1000+ ευρώ για να την αποκτήσεις το χεις καταλάβει έτσι?
Μάλλον δεν κατάλαβες αυτό που είπα πρίν στο υστερόγραφο, δεν σου επιτίθεμαι αλλά αφού το θέλεις έτσι κανένα πρόβλημα.
Και πάνω απο όλα δεν κλαίγομαι. Το οτι είχα κάποτε Μ3 δεν σημαίνει οτι κανείς δεν μπορούσε να την αποκτήσει τότε, ακόμα και σήμερα στοιχίζει πιο λίγο απο μια μηχανή 1000κεκ. Και πάνω απο όλα είναι θέμα επιλογών. Επέλεξα ενα αμάξι που μου άρεσε και μου αρέσει. Το οτι το έδωσα γιατί δεν μπορούσα να το συντηρήσω είναι άλλο θέμα.
Όσο για τα 100 ευρώ βενζίνη, εσύ και ο κάθε εσυ πόσα βάζεις και πόσα χαλάς στη μηχανή σου για την μετακίνησή σου?
Εγώ τουλάχιστον το μαζευω το κατοστάρικο, το ρίχνω στον δράκουλα και ξέρω οτι αυτή η βενζίνη είναι για να κάνω την καbλάντα μου και να παω σε μια δουλειά. Το δέχομαι όμως γιατί το επέλεξα και εφόσον μπορώ να το κάνω θα το κάνω.

Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω που βρήσκετε τόσο χρήμα για αγορές μεγάλων και ακριβών μηχανών και μετά παραπονιέστε για τέλη, ασφάλειες, διόδια, ακριβές βενζίνες. Όπως βλέπεις ή το δέχεσαι και παίρνεις αυτό που θέλεις και το συντηρείς όπως μπορείς (αν μπορείς) ή πηγαίνεις με τα πόδια να κάνεις και σώμα για την παραλία ή όπως σωστά είπες υπάρχουν και τα ΜΜΜ. Που όμως θα τα χρησιμοποιήσω όταν θα τα χρησιμοποιήσουν όλοι αυτοί που κλαίγονται πρωί βράδυ για την ακριβή βενζίνη, τα ακριβά τέλη, τις ακριβές ασφάλειες αλλά η ρόδα - ρόδα. :beer:

KAWAMANRIDER
02/04/2014, 13:43
καλα τα λεςκαι συμφωνω απολυτα μαζι σου..
(καλα εκανες που διευκρινησες και το θεμα με την συναδελφο σου)...
και ναι οι νομοι ειναι αδικοι και αυτοι που τους βγαζουν ειναι τελειωμενες π0(^&ες...
ΑΛΛΑ..για να τους γ@μησουμε την μανα, πρεπει να μην τους ψηφιζουμε σ'αυτο το πραγμα που λεγεται "εκλογες"...
οσο αυτοι βγαινουν, τοσο θα μας γ@μανε τις δικες μας μανες...δυστυχως...:(



ναι το ενα θεμα ειναι η επιλογη των πολιτων στις εκλογες αλλα δεν ειναι το μονο , μην το ανοιξουμε τουλαχιστον εδω ειναι τεραστιο , παντως οι επιδρομες & η συλληψη πολιτων για χρεη ή του φοροεισπρακτικου χαρακτηρα επιδρομες ninja τροχαιων μεσα απο θαμνους σε συγκεκριμενες & μονο περιοδους δεν εχει κανενα ουσιαστικο νοημα περα απο την συγκεντρωση χρηματων

Μικe777
02/04/2014, 14:36
δλδ μονο εγω το βλεπω σωστο το να σε μπουζουριαζουν 1-2 μερες επειδη χρωστας??:confused:
μαλλον επειδη εγω δεν χρωσταω πουθενα και σε κανεναν...

βενζινη στο αμαξι και στο μηχανακι ειχε να βαλει οποιος κυκλοφορουσε...την κληση που την ειχε γραψει στα παπακια του εδω και κανα 2χρονο δεν ειχε να δωσει...

:wave2:

σωστος!!!ποτε δεν με εχουν ξανασταματησει!!
χαρτια διπλωμα!ολα οκ!!
ειμαι παντα ευγενικος!και μια χαρα μου φερονται..
μικρος που το επαιζα μαγκας με ειχαν γραψει 5 φορες για κρανος
σε μια εβδομαδα..:wave2:

irinia
02/04/2014, 14:52
file mou teleftea den ksero giati ala simperiferese les ke exi kavalisi triaksoniko kalami me dio rimoulkes apo piso
es8anese toso petiximenos ke eksasfalismenos pou mono na xlevazis mporis?
8a protimousa an pistevis oti ise ke esi kati san aria fili na pas me tous germanous na kanis parea
ke an minis edo na prosexis ligo tin krisi megaliou pou se exi piasi

ke gia na se pliroforiso ligo pio sosta i an8ropoi den ine ipoxreomenoi na ine telioi apsogi ke oti alo agkizi tin mia plevra tou nomismatos
oi an8ropoi oloi exoun er8i edo gia prosopikous tous logous oxi gia tous dikous sou prosopikous ke kata prosopiki sou ektimisi idanikous

exoume pantelos xesmeni tin apopsi tou opoioudipote enos

kalo 8a itan na exis ipopsin sou oti oi an8ropoi dikeounte ipostiriksis ke oxi apex8ias ke empasi periptosi mpori na min exoun oloi tin ikanotita na vlepoun ke to tiraki ke tin faka stin zoi ala afto den tous kani kopria

ke na epenalavo oti exoun eksapati8i asxima apo tis kivernisis ke apo foris poli pio eksipnous ke ikanous apo tin apli ikanotita skespis enos ka8imerinou sini8ismenou an8ropou pou enteli exi dikeoma stin piotita zois ka8os i diki tou piotita zois exi 8etikes epiptosis ke stin piotita zois olon


os gnosto oti valis se mia kinonia dieonizete ke an ine na dienonisoume ton xlevasmo an8ropon to misos ke tin apex8ia afto 8a sinantame pantou


os ek toutou kalo ine na kseris oti panta iparxoun kaliteroi apo sena oxi mono xiroteroi ke afto den afora emena prosopika ala ine kanonas tis zois

ke skepsou esi o anetos ti 8a itan i zoi xoris servitorous ke mono pelates ke ti 8a itan i zoi xoris skoupidiarides ke mono skoupidia










RE FILARAKO KALA MAS TA EIPES................





Grapse mas tora kai an pisteveis oti otan iparxei egklima iparxei kai timoria...???
Na xeroume ki emeis ta koroida na th doyme allios ti doyleia...!!!
Malakas niotho poy doylevo,akoma pio malakas poy den voytixsa me mplonzon sto meli...!!!
Xaivani poy skeftomoyna mono ta diorofa kai den agorasa,vodi poy den pira trilitro...!!!
Mosxari poy elega panta pos METAXSOTO VRAKI THELEI EPIDEXSIO KOLO...!!!
Pos ti vlepeis th doyleia,na ta svisoyme ola kai pame apo thn arxi...??
Etsi ki allios tin pipa tin ekanan kai ta xaivania pia.....!!!!!!!!!

ego_o_idios
02/04/2014, 14:56
akouste filarakia mou giati exete ena tropo na ksefevgete apo tin pragmatikotita ke to 8ema den ine na epanel8ete se kapia sigkekrimeni ala na ma8ete ke apo pia paragmatikotita fevgete:lol:


na sinopsiso
8imaste pou sas pernane tilefono na paralavete kapio danio i pistotitki karta ke den xriazotan na kanete tipota 8a er8i o mikros me to mixanaki sto spiti ke 8a ipograpsete apla

to 8imaste afto?
e min mou pite oti to ksexasate afto itan to tiraki

giati to kanane afto ke tosa ala paromia?


apo eki ksekinai to story


eprepe lipon na paroun tin xora ap ta xeria mas na paroun tis periousies mas ta dikeomata mas ke oti alo mas aniki

simera fenete ke i faka me efkoli matia

mas ta pirane ke sinexizoun

8a ftiaksoun to kosmo me nea fili tin aria fili pou onirevonte panta i germanoi 8a tin eksaplosoun pantou
safos ke den ine senario epistimonikis fantasias pia

to 8ema ine ke itan panta to xrima
mazevoune ton plouto tis gis 8eloune to olo to xrima kapioi arostoi

to exoun epixirisi me polous tropous ke sto parel8on

aftoi pou pezoun to pexnidi tou ploutou ine arostoi pia ton 8eloune olo diko tous toso apla

min katanaloneste se anazitisi ke analisis

eksapati8ikame oloi ke ine zitima xronoun na ginoume kimas ke ola mas ta iparxonta dika tous kapia stigmi 8a sfigki olo ke perisotero to zonari den 8a exoume tipota giati den 8a mporoume na to sintirisoume me forologies katasxesis


ke oloi sta mesa provaloun to fovo ke proo8oun ta sxedia aftoun pou ta mazevoun ola


ama ka8este ke analoneste se ti ine sosto politika ke kinonika exete xasi to pexnidi tipota apo afta pou skefteste den exi logiki ine ola poulimena ke pouliounte ki ala

ta komata sas sas poulane den iparxi politiki iparxi mono katef8insi i xora olokliri exi perasi se xeria ksenon afta ta mnimonia ine stadiaki paraxorisi tis xoras se ligo 8a legete hellas AE eteriki dimokratia diladi oxi dimokratia 8a zoume mono me kanones xoris dikeomata

8a mirastoume se ikanous ke anikanous i anikanoi 8a eksalif8oun opos sta stratopeda sigketrosis gtinete to idio pragma me tous germanous apla me diaforetiko tropo exoume katoxi apo tous germanous


alios ti doulia exoun edo?
nomizete dinoun lefta ke fevgoun? tote giati ipografoune mnimonia

pistevete kapios politikos 8a anakampsi tin xora?

afou iste ili8ioi amorfotoi ke apedefti mporoun me ena psema na sas kimisoun gia panta na pistevete oti pate gia ntouzaki eno sas vazoun se 8alamous aerion
panta etsi isastan


protimate na strou8okamilisete ke na elpizete para na skeftite apla sas fovizi i idea na skeftite to tixos pou sas xtizoun protimate na to vaftisete mantroula
peraste gia ntouzaki tora

i xora exi krisi an ixe krisi 8a ixe ptoxefsi
ptoxefsi simeni pli8orismos vlepete kana pli8orismo? ta lefta tous ta prosexoune san ta matia tous anergous ke animporous vlepete se afti tin fasi kanane oti exoun skefti gia na profilaksoun to xrima

an8ropous axristous amorfotous aksestous kakis piotitas files ti na tis kanoume mporoume na ftiaksoume kenouries files aristes na paragoun

kanoun reset sto an8ropino idos


panta oti iparxi ptoxefsi ke pli8orismos i xores epi8imoun ton polemo gia na miosoun ton pli8ismo me tous vomvardismous tou polemou xtizonte kenouria ktiria anigoun doulies gia tous enapominontes ke to xrima anaprosarmozete


vlepete tipota apo afta?
oxi den sas skotoni kanis to kanete moni sas den xriazete na mpoun ston kopo



i lisi pia ine

apenexopioi8ite min es8aneste sinenoxoi as min mirazane to xrima tous deksia ke aristera se adais
min pezete to pexnidi tous dikste tous ta apaftaria sas tsakiste opion plisiasi tis periousies sas


ti egine fovoste?
em vevea exoun kani kali doulia sas fovizoun mera nixta stis tileorasis ksiloste tis gamimenes keres kante tis mono o8ones gia kana dvd
min pistevete kanenan oloi pezoun pexnidia i ine san ke esas ili8ioi

katalavete oti exete eksapati8i min to sinexizete an isastan eksipni 8a isastan alou.....


prepi na tous dioksoume polemiste tous ikonomika stilte tous minima oti edo ine panta elada den alakse kati apo to 45...

Bowleno
02/04/2014, 15:17
akouste filarakia mou .


Ta matakia mouuuuuuuuuuuuuuuuuu :cry::cry:

arisrodolivos
02/04/2014, 17:33
akouste filarakia mou giati exete ena tropo na ksefevgete apo tin pragmatikotita ke to 8ema den ine na epanel8ete se kapia sigkekrimeni ala na ma8ete ke apo pia paragmatikotita fevgete:lol:


na sinopsiso
8imaste pou sas pernane tilefono na paralavete kapio danio i pistotitki karta ke den xriazotan na kanete tipota 8a er8i o mikros me to mixanaki sto spiti ke 8a ipograpsete apla

to 8imaste afto?
e min mou pite oti to ksexasate afto itan to tiraki

giati to kanane afto ke tosa ala paromia?


apo eki ksekinai to story


eprepe lipon na paroun tin xora ap ta xeria mas na paroun tis periousies mas ta dikeomata mas ke oti alo mas aniki

simera fenete ke i faka me efkoli matia

mas ta pirane ke sinexizoun

8a ftiaksoun to kosmo me nea fili tin aria fili pou onirevonte panta i germanoi 8a tin eksaplosoun pantou
safos ke den ine senario epistimonikis fantasias pia

to 8ema ine ke itan panta to xrima
mazevoune ton plouto tis gis 8eloune to olo to xrima kapioi arostoi

to exoun epixirisi me polous tropous ke sto parel8on

aftoi pou pezoun to pexnidi tou ploutou ine arostoi pia ton 8eloune olo diko tous toso apla

min katanaloneste se anazitisi ke analisis

eksapati8ikame oloi ke ine zitima xronoun na ginoume kimas ke ola mas ta iparxonta dika tous kapia stigmi 8a sfigki olo ke perisotero to zonari den 8a exoume tipota giati den 8a mporoume na to sintirisoume me forologies katasxesis


ke oloi sta mesa provaloun to fovo ke proo8oun ta sxedia aftoun pou ta mazevoun ola


ama ka8este ke analoneste se ti ine sosto politika ke kinonika exete xasi to pexnidi tipota apo afta pou skefteste den exi logiki ine ola poulimena ke pouliounte ki ala

ta komata sas sas poulane den iparxi politiki iparxi mono katef8insi i xora olokliri exi perasi se xeria ksenon afta ta mnimonia ine stadiaki paraxorisi tis xoras se ligo 8a legete hellas AE eteriki dimokratia diladi oxi dimokratia 8a zoume mono me kanones xoris dikeomata

8a mirastoume se ikanous ke anikanous i anikanoi 8a eksalif8oun opos sta stratopeda sigketrosis gtinete to idio pragma me tous germanous apla me diaforetiko tropo exoume katoxi apo tous germanous


alios ti doulia exoun edo?
nomizete dinoun lefta ke fevgoun? tote giati ipografoune mnimonia

pistevete kapios politikos 8a anakampsi tin xora?

afou iste ili8ioi amorfotoi ke apedefti mporoun me ena psema na sas kimisoun gia panta na pistevete oti pate gia ntouzaki eno sas vazoun se 8alamous aerion
panta etsi isastan


protimate na strou8okamilisete ke na elpizete para na skeftite apla sas fovizi i idea na skeftite to tixos pou sas xtizoun protimate na to vaftisete mantroula
peraste gia ntouzaki tora

i xora exi krisi an ixe krisi 8a ixe ptoxefsi
ptoxefsi simeni pli8orismos vlepete kana pli8orismo? ta lefta tous ta prosexoune san ta matia tous anergous ke animporous vlepete se afti tin fasi kanane oti exoun skefti gia na profilaksoun to xrima

an8ropous axristous amorfotous aksestous kakis piotitas files ti na tis kanoume mporoume na ftiaksoume kenouries files aristes na paragoun

kanoun reset sto an8ropino idos


panta oti iparxi ptoxefsi ke pli8orismos i xores epi8imoun ton polemo gia na miosoun ton pli8ismo me tous vomvardismous tou polemou xtizonte kenouria ktiria anigoun doulies gia tous enapominontes ke to xrima anaprosarmozete


vlepete tipota apo afta?
oxi den sas skotoni kanis to kanete moni sas den xriazete na mpoun ston kopo



i lisi pia ine

apenexopioi8ite min es8aneste sinenoxoi as min mirazane to xrima tous deksia ke aristera se adais
min pezete to pexnidi tous dikste tous ta apaftaria sas tsakiste opion plisiasi tis periousies sas


ti egine fovoste?
em vevea exoun kani kali doulia sas fovizoun mera nixta stis tileorasis ksiloste tis gamimenes keres kante tis mono o8ones gia kana dvd
min pistevete kanenan oloi pezoun pexnidia i ine san ke esas ili8ioi

katalavete oti exete eksapati8i min to sinexizete an isastan eksipni 8a isastan alou.....


prepi na tous dioksoume polemiste tous ikonomika stilte tous minima oti edo ine panta elada den alakse kati apo to 45...

:beer::beer:

irinia
02/04/2014, 18:14
:wave2:

irinia
02/04/2014, 18:34
ΤΙ KALA...............







Gemisame exapatimenes parthenes...!!!
Kai osoi den exsapatiuikame..??
Eimaste snomparies..??
kai to paizoyme afstiroi krites..??
VOLEVEI..??
O aris AFTOKTONISE leventi moy ........paei mas teleiose.
Simera exi polloys nikokiraioys poy pernane kala..!!!!
Oso gia ton plithorismo.............ASTO i leksi legetai
KATANALOSH.....!!!
Xoris katanalosi...........den iparxei .....!!!!!!!!
As figoyn ta alodapa na piasi kammia mpatanoboyrtsa ki o Ellinas
o floros pia,kenena mistri,kammia tsapa,na kopsi kanena rodakino...!!!
Oloi ergostasiarxes ,agrotes,diplothesites se dimoyw kai dimosio.
Vges apo to lekanopedio na deis poios doylevei ti gi AKOMA..!!
Poia krisi..??
Ta kafe foul...!!!!
Oloi anoigan ena magazaki kai ena dimosio tsonta kai fygame...!!!
H Ellada einai poly ploysia xora,oi Neoellines eginan megaloi tempelides omos...!!
Nai mas pidiksan..........ALLA yparxi kai alla.
ti na kano ,na valo ta stithia moy mprosta na soso to triorofo me ta 250 t.m.
otan o malakas huela 80 gia na ziso..??
Mono aytoi poy epernan thl. ftene..??
Mono aytoi poy efernan delivery tis kartes gia ta diakopodaneia..??
Ego poy eperna daneio na pao Santorini DE FTEO...??
Aytoi poy gia na paroyn aytokinhto to 70 mazeyan 5-6-7 xronia lefta kai to epernan ntoykoy
HTANE KOROIDA...??
Poy pas re xsevrakote......na pareis to diomisalitro poy thelei ena vdomadiatiko gia na paei
omonoia varkiza...??
poso kairo GRAFO EDO MESA gia ta 15 kai 16 xiliarika poy thelei ena moto kai moy apantane polloi
oti ego thelo na to vlepo sto gkaraz,anti na paroyne ena sta kivika toys na xaroyne th zoi...??
Kaneis den einai amoiros eythinon...??
To paramithi............

O OFIS ME YPATHSE......kalo ,alla den exei drako...!!!!!!!

spyro
02/04/2014, 18:59
και στη Σουηδία αμα τους παίρνανε τηλέφωνο απο τη Eurobank τόσες φορές και παρακαλούσαν να πάρουν κάρτες, και εκεί τα ίδια θα είχες.

δεν είναι τα γονίδια που μας κάνουν "κλέφτες", "λαμόγια", "της αρπαχτής" "τεμπέληδες" κτλ

Στην Αμερική το παρακάλι για κάρτες είναι 10 πλάσιο τα χρέη των νυκοκυριών για τέτοια θέματα υπερδεκαπλάσια

ξεκολάτε με το παραμύθι του τεμπέλη έλληνα που ήθελε και τα παθε. μην είστε θύματα της υπεροψίας σας

αν ήταν έτσι τότε θα χε δίκιο ο κάθε φασιστοπαπάρας που μιλάει για αγνές φυλές που διακρίνονται με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά

devil's animal
02/04/2014, 19:15
και στη Σουηδία αμα τους παίρνανε τηλέφωνο απο τη Eurobank τόσες φορές και παρακαλούσαν να πάρουν κάρτες, και εκεί τα ίδια θα είχες.

δεν είναι τα γονίδια που μας κάνουν "κλέφτες", "λαμόγια", "της αρπαχτής" "τεμπέληδες" κτλ

Στην Αμερική το παρακάλι για κάρτες είναι 10 πλάσιο τα χρέη των νυκοκυριών για τέτοια θέματα υπερδεκαπλάσια

ξεκολάτε με το παραμύθι του τεμπέλη έλληνα που ήθελε και τα παθε. μην είστε θύματα της υπεροψίας σας

αν ήταν έτσι τότε θα χε δίκιο ο κάθε φασιστοπαπάρας που μιλάει για αγνές φυλές που διακρίνονται με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά



Σπυρο, εγω δεν το βλεπω σαν θεμα "φυλλων" και εθνικοτητων..

αρνουμαι ομως να πιστεψω οτι φταινε αυτοι που προσφερουν και οχι αυτοι που δεχονται...
φταιει αυτος που σου προσφερει ναρκωτικα, οχι εσυ που παιρνεις...
φταιει αυτος που σου προσφερει την καθε "προσφορα" του, οχι εσυ που την παιρνεις και νομιζεις οτι εκανες την αγορα του αιωνα...
φταιει αυτος που σου πουλαει γενικοτερα φυκια για μεταξωτες κορδελες, οχι εσυ που την πατας...
φταιει το φιδι που προσφερε το μηλο και οχι η Ευα που το εφαγε...


αλλα ολοι, ανεξαρτητως εθνικοτητας και χωρας, ανεκαθεν ηθελαν το ευκολο χρημα και την λιγη δουλεια (μη σου πω και καθολου δουλεια)

irinia
02/04/2014, 20:10
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΩΡΑ...........ΘΕΛΕΤΕ ΣΟΒΑΡΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ..??






Καί μού γράφετε ότι δέν φταίει ό λαός ..??
Ρέ σείς είμαστε μιά χώρα πού βγήκε δεύτερη στήν Εύρώπη άναλογικά
μέ τόν πληθυσμό της στά Πόρσε Καγιέν...!!!
25 χρόνια τρώγαμε τίς έπιδοτήσεις γιά τά χωράφια καί όταν μάς έλεγαν
άλλάξτε καλλιέργεια έμείς βγάζαμε τά τρακτέρ στήν Έθνική.
Γίναμε άγρότες έπιχειρηματίες μέ άπειρους άλλοδαπούς στή δούλεψη μας
καί έμείς άπό τό κινητό δίναμε έντολές γιά πότισμα στόν Άλβανό
παίζοντας πρέφα στό καφενείο μπουτίκ τού χωριού.
Άνοίξαμε καφέ τών πάρα πολλών χιλιάδων εύρώ καί πήγε ό καφές 5-6 εύρώ.
πιάσαμε όλοι δουλειά στό δημόσιο,οί δήμοι άνοιξαν άπό 10 θυγατρικές
όπου μαζευόταν όλα τά κομματόσκυλα πού χτύπαγαν κάρτα κάθε τρείς μέρες..!!
Προσλήφθηκαν 500 άντί γιά 50 καί οί 450 κυνηγούσαν μονίμως μύγες.
Τά βουλευτικά γραφεία ήταν γραφεία εύρέσεως έργασίας άναλόγως κομματικών προσόντων.
ΟΛΟΙ δουλεύαμε λιγότερο καί παίρναμε πολλαπλάσια.
Νά συνεχίσω..??
Διπλοθεσίτες,τριπλοθεσίτες,τυφλοί πού έπαιρναν έπιδόματα καί έβλεπαν,άνάπηροι πού δέν είχαν
πόδια καί έπαιζαν μπάλλα.
Νοσοκομεία..??
Φάρμακα..??
Τά πηγάδια μέ τά φάρμακα πού βρήκαν..??
Συνταγές..??
Προμήθειες..??
Βιβλιάρια..??τί είναι αύτό..??
Μίζες..??
Διευθυντάδες..??
Κολλητάρια..??
Παρατρεχάμενοι..??
ΑΥΤΟΙ ΟΛΟΙ στή λίστα Λαγκάρντ είναι..??
Γιατί άραγε σήμερα ή άντιπολίτευση όταν κάνει διαδήλωση
δέ μαζεύει ούτε τά ξαδέρφια της..??
Ο ΛΑΟΣ ΕΓΛΥΨΕ ΠΟΛΛΑ ΚΟΚΚΑΛΑ..!!
Ένοχες συνειδήσεις ύπάρχουν πολλές,γιαυτό καί ή σιωπή, ή βουβαμάρα...!!!
Οί πιό χαμένοι είναι αύτοί πού είδαν τά είσοδήματα τους νά μειώνονται
χωρίς νά έχουν φάει φράγκο...!!
Είναι τά τίμια άνθρωπάκια πού ήθελαν νά κοιμηθούν τό βράδυ ήσυχα..!!
Όσοι έφαγαν τώρα νοιώθουν καί πονεμένοι καί χτυπιούνται πώς θά βγάλουν βόλτα
τό τρίλιτρο,καί πώς θά θερμάνουν τό τριόροφο έπειδή άνέβηκε τό πετρέλαιο.
ΔΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΜΩΣ ότι άγόρασαν μέ δανεικά 250 τετραγωνικά όταν τούς χρειαζότανε 100...!!!!!!!!
Ό όφις μέ ήπάτησε είπε κι ή Εύα...!!!
ΝΑΙ ΚΑΛΑ ........καί μείς ήμασταν μαλάκες..!!
Άλλο θέλω νά φτιάξω τή ζωή μου παίρνοντας ένα σπίτι κι άλλο μπορώ νά δώσω γιά 100 μέτρα κι άγοράζω 250.
Ύπάρχουν καί τέτοιοι πολλοί νοικοκύρηδες δέ λέω....αύτοί όμως συνήθως δέ μιλάνε τραβάνε τό Γολγοθά τους
καί παλεύουν......
ΟΙ ΠΟΝΗΡΟΙ είναι πού ψάχνουν τή δικαιολογία,αύτοί πού όπως είπε κι ό φίλος όταν τή φάνε τήν κλήση
ΔΕΝ πληρώνουν γιατί θεωρούν τόν έαυτό τους ξύπνιο.
Καί σάς παρακαλώ.........200 εύρώ πού είναι μία κλήση άν τή φάς,10 εύρώ τήν έβδομάδα νά βάζεις στήν άκρη
σέ μερικούς μήνες τά μάζεψες κι έχεις καί τήν άξιοπρέπεια σου...!!!!!!!
Λεφτά δέν έχει ό διάολος μόνο.
Περιορίστε έπιτέλους τά γούστα όταν δέν βγάζετε χρήμα.
Στήν Έλλάδα τού 2015 κανένας δέν πεθαίνει άπό πείνα.
Δέ ζήσατε ζόρια άγόρια μου.........καί ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ γιαυτό πού σάς μεγαλώσαμε στά πούπουλα.....!!!!!

Sapadak
02/04/2014, 20:23
Στήν Έλλάδα τού 2015 κανένας δέν πεθαίνει άπό πείνα.


To orkizese auto?

Μικe777
02/04/2014, 22:46
To orkizese auto?
ναι γιατι ζουμε στον κοσμο μας κι υπαρχει κοσμος που υποφερει!!
αλλα δεν φταιει ο λαος εν μερει και τελοσπαντων δεν φταινε οι
νοικοκυραιοι που καποια λαμογια συνεχιζουν να γλεντοκοπανε!!
τελικα αυτος ο Παγκαλος μας εκανε πολυ κακο!!μαζι τα φαγαμε!!
θα νιωθω και τυψεις που σας ψηφισα μαλακες εφαγα ενα καναπεδακι και φαγατε ολοκληρο βοδι!ΖΩΑ!!:rolleyes:
Που κολανε τωρα ολα αυτα με τις κλησεις της τροχαιας...

irinia
02/04/2014, 23:32
To orkizese auto?







ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΤΟ ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ..............





Πρέπει νά είσαι πολύ ρεμάλι,ένα πιάτο φαί βρίσκεις όπου νάναι...!!!!

ego_o_idios
02/04/2014, 23:47
:a55:

Arxagelos
03/04/2014, 00:02
Καυστικός ο TERENS.:D

ggs
03/04/2014, 07:47
προσοχή με τους υβριστικούς χαρακτηρισμους και τις "χειρονομίες" εναντίον μελών...

notakos600
03/04/2014, 08:09
Σηκωθήκαμε να πυροβολήσουμε από το ίδιο χαράκωμα αλλά η σφαίρα βρήκε μόνο τον έναν και όχι τον διπλανό του.
Κάποιοι θα σκοτωθούν στον πόλεμο, κάποιοι θα γυρίσουν μισοί και κάποιοι άλλοι σωματικά ακέραιοι μόνο με εφιάλτες να τους συντροφεύουν για πολύ καιρό μετά.
Έναν πόλεμο ζούμε που όπλα είναι τα μνημόνιά τους, σφαίρες τα χαράτσια τους και εφιάλτες οι κατεστραμένες λίγο ως πολύ ζωές μας.
Το να ρίχνουμε τα χέρια ο ένας στον άλλον μόνο κακό μας κάνει.
Ο δρόμος είναι μακρύς, όχι για την ''ανάκαμψη'' αλλά για να βγούμε όλοι πιο μυαλωμένοι και πιο σοφοί στο τέλος του.

Bowleno
03/04/2014, 08:30
Δέ ζήσατε ζόρια άγόρια μου.........καί ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ γιαυτό πού σάς μεγαλώσαμε στά πούπουλα.....!!!!!



Στέκομαι σε αυτό, το τελευταίο, να το δείξω στην γυναίκα μου....

spyro
03/04/2014, 11:34
Σπυρο, εγω δεν το βλεπω σαν θεμα "φυλλων" και εθνικοτητων..

αρνουμαι ομως να πιστεψω οτι φταινε αυτοι που προσφερουν και οχι αυτοι που δεχονται...
φταιει αυτος που σου προσφερει ναρκωτικα, οχι εσυ που παιρνεις...
φταιει αυτος που σου προσφερει την καθε "προσφορα" του, οχι εσυ που την παιρνεις και νομιζεις οτι εκανες την αγορα του αιωνα...
φταιει αυτος που σου πουλαει γενικοτερα φυκια για μεταξωτες κορδελες, οχι εσυ που την πατας...
φταιει το φιδι που προσφερε το μηλο και οχι η Ευα που το εφαγε...


αλλα ολοι, ανεξαρτητως εθνικοτητας και χωρας, ανεκαθεν ηθελαν το ευκολο χρημα και την λιγη δουλεια (μη σου πω και καθολου δουλεια)

φταίει αυτός που δείνει φταίει και αυτός που παίρνει

ΔΕ ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΔΕ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΔΕ ΠΗΡΕΣ

η μετακείλιση του προβλήματος σε όλες τις πτυχές μιας εθνικής οικονομίας σε σημείο που να καταράει το ίδιο το σύστημα, είναι πολιτική απόφαση και όχι κοτσομπολιστικού και εσωτερικού θρησκευτικού αυτομαστιγώματος τύπου αιτίες "εμείς φταίμε" "φταίμε όλοι μας" "τα φάγαμε όλοι μας" και "εμείς φταίμε για τα χάλια μας".

το ότι πηρε η ξαδέρφη μου διακοποδάνειο δε πρέπει εμένα να με φορτώνει με ενοχικά σύνδρομα και να καταστρεφει τη ζωή μου σε μια υγιή οικονομία. τέτοιες αντιδράσεις τις συναντάμε σε μοναστήρια και εκκλησίες όπου η αμαρτία θεωρείτε οτι την κουβαλάμε όλοι πάνω μας απο τότε που γενηθήκαμε και θα πρέπει να πληρώσουμε για αυτό

επαναλαμβάνω. Η πίεση της αγοράς ψεύτικου χρήματος και το κυνήγι του γρήγορου πλουτισμού απο δανεικά δεν είναι Ελληνικό φαινόμενο. μη τρελαθούμε τελειώς. πέραν τούτου να πω και κάτι άλλο πιο σημαντικό

δε φταίνε τα διακοποδάνεια και οι Cayene που η οικονομία χρεωκόπησε. Οι ψεύτικες Cayene απο ψευτικα λεφτά δε ρίχνουν ένα οικονομικό σύστημα στον κουβά.

βγαλτε απο πάνω σας το συνδρομο του πρωπατορικού αμαρτήματος

devil's animal
03/04/2014, 12:57
δε φταίνε τα διακοποδάνεια και οι Cayene που η οικονομία χρεωκόπησε. Οι ψεύτικες Cayene απο ψευτικα λεφτά δε ρίχνουν ένα οικονομικό σύστημα στον κουβά.

βγαλτε απο πάνω σας το συνδρομο του πρωπατορικού αμαρτήματος


δεν νομιζω οτι αυτοι που δεν πηραν και τωρα δεν χρωστανε νοιωθουν ενοχες και καταστρεφουν τις ζωες τους επειδη πηραν οι αλλοι (οι περισσοτεροι)...


θα ηθελα ομως να μου πεις ποιος φταιει (εκτος απο τους πολιτικους) γι'αυτη την κατασταση, αφου αποκλειεις τα διακοποδανεα και τις ψευτικες cayenne..
ποιος ριχνει τελικως ενα οικονομικο συστημα στον κουβα?
και γιατι καποιες χωρες πεφτουν στον κουβα, ενω αλλες ανθουν και ειναι στον αφρο, αφου "Η πίεση της αγοράς ψεύτικου χρήματος και το κυνήγι του γρήγορου πλουτισμού απο δανεικά δεν είναι Ελληνικό φαινόμενο."??

nikos_abel
03/04/2014, 13:10
δεν νομιζω οτι αυτοι που δεν πηραν και τωρα δεν χρωστανε νοιωθουν ενοχες και καταστρεφουν τις ζωες τους επειδη πηραν οι αλλοι (οι περισσοτεροι)...


θα ηθελα ομως να μου πεις ποιος φταιει (εκτος απο τους πολιτικους) γι'αυτη την κατασταση, αφου αποκλειεις τα διακοποδανεα και τις ψευτικες cayenne..
ποιος ριχνει τελικως ενα οικονομικο συστημα στον κουβα?
και γιατι καποιες χωρες πεφτουν στον κουβα, ενω αλλες ανθουν και ειναι στον αφρο, αφου "Η πίεση της αγοράς ψεύτικου χρήματος και το κυνήγι του γρήγορου πλουτισμού απο δανεικά δεν είναι Ελληνικό φαινόμενο."??


Ξεκίνα από εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=103451&highlight=%CE%94%CE%9D%CE%A4%2C+%CE%A4%CE%A1%CE%9F%CE%99%CE%9A%CE%91) και ακολούθα τα λινκ. Θα σου λυθούν όοοοολες οι απορίες.













:lol:

spyro
03/04/2014, 14:27
δεν νομιζω οτι αυτοι που δεν πηραν και τωρα δεν χρωστανε νοιωθουν ενοχες και καταστρεφουν τις ζωες τους επειδη πηραν οι αλλοι (οι περισσοτεροι)...


θα ηθελα ομως να μου πεις ποιος φταιει (εκτος απο τους πολιτικους) γι'αυτη την κατασταση, αφου αποκλειεις τα διακοποδανεα και τις ψευτικες cayenne..
ποιος ριχνει τελικως ενα οικονομικο συστημα στον κουβα?
και γιατι καποιες χωρες πεφτουν στον κουβα, ενω αλλες ανθουν και ειναι στον αφρο, αφου "Η πίεση της αγοράς ψεύτικου χρήματος και το κυνήγι του γρήγορου πλουτισμού απο δανεικά δεν είναι Ελληνικό φαινόμενο."??

χωρις ιεραρχία και με έντονη αλληλεξάρτηση

1. ενιαίο σκληρό νόμισμα εν καιρό κρίσης
2. ελεύθερες εισαγωγές απο Κίνα
3. φυσική οικονομική εξέλιξη μιας φούσκας στα κτηματομεσιτικά
4. μη φορολόγηση των μεγάλων κερδών λόγω φοροτεχνικής ανοχής
- μεταφορά των κερδών στο εξωτερικό σε συνδεδεμένες επιχειρήσεις του ομίλου (Transfer Pricing)
- μη ενδελεχής έλεγχος των κεφαλαίων σε offshore
- ανοχή στη μη απόδοση του ΦΠΑ από τα μεγάλα κέρδη
5. παράνομη εργασία με μη αποδώσεις των εισφορών.
- ανοχή στις μη αποδόσεις των εισφορών
- μη αναγνώριση των μεταναστών ως νόμιμων εργαζομένων αυτής της χώρας
- μη ένταξη των μεταναστών στα Ασφαλιστικά Ταμεία (οι παράνομοι Έλληνες στην Αμερική μια χαρά πληρώνουν φόρους εισφορές και υποχρεώσεις στα δημόσια ταμεία. το αν θα τους πιάσει το γραφείο μεταναστών και τους απελάσει δεν είναι δουλειά της δημόσιας υπηρεσίας είσπραξης φόρων).
6. ανοχή χρήσης κεφαλαίων των ασφαλιστικών ταμείων σε επενδυτικά και χρηματιστηριακά προϊόντα που ενέχουν έντονο ρίσκο
7. υπε-κοστολογήσεις των Δημοσίων Συμβάσεων ιδιαίτερα στο τομέα της Υγείας της Ενέργειας και των Μεταφορών
8. μη -ελευθερία αξιοποίησης των Γεωργικής παραγωγής με το τρόπο που έχουμε ανάγκη ή με το τρόπο με τον οποίο μπορεί να βγάλουμε λεφτά. (αυτό θέλει λίγο παραπάνω εξήγηση αλλα σε γενικές γραμμές να ξέρεις ότι η ενιαία αγροτική πολιτική της Ευρώπης επιτρέπει στη Γερμανία και στη Γαλλία για παράδειγμα να παράγει (προστατευμένη) ότι θέλει αλλά δεν αφήνει για παράδειγμα σε εμάς να παράγουμε ότι θέλουμε. Της κοστίζει λιγότερο να μας επιδοτεί (παρέα με όλα τα υπόλοιπα κράτη) παρά να μας αφήνει ελεύθερους).
9. Δυσανάλογες δαπάνες συγκριτικά με τις ανάγκες αλλά και τους πραγματικούς κινδύνους μας σε εξοπλιστικά προγράμματα
10. Ακριβή ενέργεια και καύσιμα (οι λόγοι πολλοί)
11. Ολυμπιάδα 2004
12. μικρή αγορά με έντονες στρεβλώσεις και συντεχνιακό παιχνίδι.
13. έλλειψη υγιούς ανταγωνισμού σε έργα υποδομών
14. ελεγχόμενη και μη ανεξάρτητη Δημόσια Διοίκηση (οι Δημόσιοι φορείς είναι εργαλεία για αρκετούς με σκοπό να βάζουν χέρι στο δημόσιο χρήμα και όχι για να διαφυλάξουν ως οφείλουν το κοινό καλό). έντονος συντεχνιακός και σοβαρός ρόλος των ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΩΝ σε αυτό το παιχνίδι. Με τις δικές τους πλάτες γίνονται όλα αυτά.
15. ελεγχόμενη και μη ανεξάρτητη δικαιοσύνη (εδώ και πολλά χρόνια πολλοί εισαγγελείς ανα την Ελλάδα παραπέμπουν πολλούς στη δικαιοσύνη με βαρύτατα οικονομικά και πολιτικά παραπτώματα). Τελικά δε γίνεται τίποτα γιατι αφήνονται οι διαδικασίες να τρέχουν έως να προκύψει παραγραφή. Ο Μαντούβαλος αν δεν απατώμαι κατεβαίνει ως υποψήφιος περιφερειάρχης Αττικής (μικρό παράδειγμα).
16. έλεγχος της Τηλεόρασης (αυτό πάει παντού. ακόμα και στις οικονομικές κρίσεις)

δε φταίνε οι Cayene και τα διακοποδάνεια. Προφανώς και φταίει η Τράπεζα της Ελλάδας που εις γνώση της άφησε την Eurobank να λειτουργεί έτσι βέβαια αλλά αυτή είναι άλλη ιστορία

devil's animal
03/04/2014, 14:38
χωρις ιεραρχία και με έντονη αλληλεξάρτηση

....
δε φταίνε οι Cayene και τα διακοποδάνεια. Προφανώς και φταίει η Τράπεζα της Ελλάδας που εις γνώση της άφησε την Eurobank να λειτουργεί έτσι βέβαια αλλά αυτή είναι άλλη ιστορία


κατ'αρχην :a012: για το σεντονι...

κατα δευτερον, το θεμα ειναι ακριβως εκει...
μπορει να εφταιγαν ολα αυτα και συμφωνω απολυτα...αλλα παλιοτερα δεν χρωσταγε ο μεροκαματιαρης γιατι δεν ηξερε τι ειναι το διακοποδανειο...μπορει να του εβαζαν 5 φορους παραπανω αλλα με τον μισθο του θα τα εβγαζε κουτσα στραβα περα αν δεν χρωσταγε προσωπικα...
μπορει δλδ η χωρα να χρωσταγε αλλα οι πολιτες σαν μοναδες, δεν χρωσταγαν...

αρα δεν θα υπηρχε το "με τσεκαρουν οι τσεοι αν χρωσταω και με μπουζουριαζουν"...(για να επιστρεψουμε και στο αρχικο θεμα)


τωρα εχεις να αντιμετωπισεις ΚΑΙ το χαρατσι της ΔΕΗ ΚΑΙ το δικο σου δανειο για το σπιτι ή και για το αμαξι ή και για τις διακοπες ή και για την plasma, κλπ...κλπ...;)

ego_o_idios
03/04/2014, 15:03
afiste stin akri tis aliloktatigories gia dania ke lipa proionta tis fakas
esis pou den pirate diakopodania den iste kaliteroi apla den ixate tin dinatotita na pesete mesa stin faka
pianou 8a tou vazane lefta sta xeria ke 8a elege oxi

min kanete merikoi tous kaliterous oloi idioi iste


8imata mias katastasis iste oloi ke anti na diapliktizeste metaksi sas kalo 8a ine na strafite pros tous enorxistrotes aftis tis katastasis
stamatiste na iste ili8ioi ke den exoume ke victor ougo na sas katagrapsi


min pezete to pexni tous apenexopioi8ite den ftete esis gia tipota min tous pistevete


sas kanane na pistepsete oti i xora evimeri ikonomika ara ke esi to idio ke parte dania na xtisete to melon sas ke ton pedion sas sas dosane mia idea kapitalismou prin apo aftin tin katastasi isastan apla katanalotes ixate mia doulia ton mis8o sas ke den ipirxe asidosia den ipirxe ploutos


meta to tiri stin faka sas dosane pseftika onira ke iposxesis den ftete esis den fteei o laos kanenas apo emas den fteei den 8a sas dinane toso apleto xrima xoris logo ixane organosi kapio sxedio esis isaste apla ta 8imata den ftete esis

to katalavate i iste toso ili8ioi pou den mporite na to katalavete



den ftete esis


ta xrimata pou sas danisan ta exoun pari piso is triploun nomizate den 8a asfalizan ta xrimata tous se kapio xrimatoikonomiko forea den ine ili8ioi sas ke esas

ke posoi apo esas exete dosi to arxiko poson ke i tokoi ine aftoi pou sas ligisan ke den mporesate na apoplirosete

ke meta sto stoxastro ine periousies katasxesan xiliades aftokinita evgalan xrima apo afta den 8eloune ala


katasxesan xiliades spitia evgalan xrima ke apo afta den exoun ti na ta kanoun ta ipolipa katasxe8enta
enteli kapou 8a vroun na ta xrisimopioisoun

den ine xamenoi


klisane merikous filaki gia paradigmatismo gia na sas fovisoun na pate na plironete san ili8ioi pou iste tigkarane i filakes den xorane aloi den tous endiaferi pia afto to metro

exoun eksa8liosi ekatomiria elines giati tous tromokratoun meso tis tileorasis kirios ka8e mera fovizoun to kosmo gia na pigeni na plironi to ema tou keoloi i ili8ioi trexoun enas ili8ios den exi krisi ton exi kiriepsi o fovos ke trexi ke plironi


sas kanane fovismenous tromokratimenous ili8ious sas kanoune oti 8elete ke esis ka8este ke mirazeste se omades pioi piran dania pioi den piran pioi ta efagan ke pioi oxi psaxnete na vrite egklimata ke timories nomize oti ir8e i ora na kri8oun oi oikonomikoi egklimaties na plirosoun ke na gini ka8arsi?
iste ili8ioi xaxaxaxaxaxaxaxa


afto simveni mono se emas aftoi vrika ena dio ilious apo ton kiklo tous tous ekanan paradigmata tou kolou gia na mpite stin diadikasia na skeftite ama pianoun aftous ego 8a glitoso?

ke meta vgenoun ta zoa pou tous aresi i timoria ke i dikeosini tou kolou giati itan entelos ka8isterimenoi ke den kataferan na mpleksoun me tirakia ke kanoun tous afstirous krites

oloi skata ston idio vo8ro imaste an ine alos ston pato ke alos ston afro den mas kanis kapious pronomiouxous oloi ston vo8ro imasre re

min katigorate o enas ton alo isaste ke imaste oloi 8imata stamatiste edo ke tora ke min afinete ke alous na to kanoun ke as fenete oti ine dikeo na katigoras


den ine kanenan kaliteros apo kanenan ali ligotero ali perisotero oloi mplegmenoi imaste


kopste tin ili8iotita

ego_o_idios
03/04/2014, 15:04
strafite oloi enantia se aftous pou exoun ta inia ke elenxoun tin katastasi mono aftous katigoriste mono se aftou epite8ite

ke stamatiste na plironete oti sas erxete san zoa ke na exete diloste to anti8eto doste tous psixoula min pigenete san xesmenes grioules ke ta akoumpate se oti sas poun

an oloi legame oxi ti 8a kanan


ine anofelo na sas leeo afta giati iste ili8oi

ke ego akoma pio ili8ios o arxigos ton ili8ion giati milao se sapia miala nomizete oti 8a sas sosi to koma sas pou 8a psifisete
nomizete oti afti i xora pou katalavan i progoni sas arvanites i anatolites dioikite apo esas?

i elada ine apikia ton amerikanon oti poun aftoi 8a gini to koma sas ine o endiamesos ipiretis min iste ili8ioi


dite ton tsipra pou pige stin ameriki na pari adia na kivernisi i nomizete oti pige na di koumounistes amerikanous pou 8a ton stiriksoun? xaxaxaxaxaxaxaxa

an pistevete kati tetio tote iste aksioi tis ili8iotitas sas


ke 8elo na min strafite enantion mou epidi sas leo ili8ious ala na apodiksete ston eafto sas oti den e8elotiflite ke kserete ti simveni me ta politika pexnidia pia ine i 8esi sas ke ti mporite na kanete gia na ginete energi apili enantia sta simfernonta kapitaliston ke koumouniston ke ka8e xaotikou malaka pou onirevete mia kinonia gkremismeni


valte stoxo oti exete dikeoma na evimerite esis ke i ikogenia sas oi gonois sas ta pedia sas ta egkonia sas ke min afinete kanenan na apili afta ta toso iera dedomena apetiste piotita zois ti 8a pi astegos pinasmenos animporos? pios ef8inete gia afto ke oso ke na min ftete esis mporite na sikosete aspida me sinidisi oti den iste ermeo sta xeria kanenos sfeteristi pou 8eli na eksa8liosi oles tis files ton elinon na mazepsi ton plouto ke oloi tin xora na mas kani osous apominoume ipiretes tou se ena touristiko 8eretro pou 8a tou aniki


ke pou 8a mas metrepsi se servitorous ke lantzerides ke tis ginekes mas to idio ke mexri pornes 8a tis kani gia tin prosopiki tou apolafsi

exete xasi ton miso mis8o sas ke katigorite o enas ton alon

sniper
03/04/2014, 15:31
....
stamatiste na iste ili8ioi ke den exoume ke victor ougo na sas katagrapsi

...

Μέχρι 6 γραμμές μπορώ να διαβάσω σε greeklish, esy_o_allos..

Οι άθλιοι είναι τ' Ουγκώ..

Ο Ηλίθιος είναι του Ντοστογιέβσκυ...

Μ@λ@κα! (δικό μου αυτό)

ego_o_idios
03/04/2014, 15:53
Μέχρι 6 γραμμές μπορώ να διαβάσω σε greeklish, esy_o_allos..

Οι άθλιοι είναι τ' Ουγκώ..

Ο Ηλίθιος είναι του Ντοστογιέβσκυ...

Μ@λ@κα! (δικό μου αυτό)

ela more ena mikro la8aki xaxaxa kektimeni taxitis prepi na teliosoume na ftiaksoume ke kati doulies...:lol::lol:

aftounou tou malaka telos panton...:lol:

irinia
03/04/2014, 15:59
ΜΙΣΟ ΝΑ ΓΕΜΙΣΩ...............ΤΟ ΚΑΡΙΟΦΙΛΙ






Καί έρχομαι.........




:rotflmao::a9::a029::tooth::tomates:

ego_o_idios
03/04/2014, 17:26
ΜΙΣΟ ΝΑ ΓΕΜΙΣΩ...............ΤΟ ΚΑΡΙΟΦΙΛΙ






Καί έρχομαι.........




:rotflmao::a9::a029::tooth::tomates:

kati tetia lene mono i antidrastikoi
esi file mou oute sovrako den mporis na gemisis pia
ise enas skatigeras pou exi xasi tin mpala oti ekane,ekane stin zoi tou den vlepi endiaferon se tipota pia ta 8eori ola anofela ke mono stigmes 8anatofovias exi

se genikes grames den pas se kana idrima ili8ion na ginis olokliros dorea somatos?

irinia
03/04/2014, 19:01
ΛΟΙΠΟΝ ΛΕΒΕΝΤΕΣ ΜΟΥ.................










Άφού δέν μάς φταίνε τά καγιέν τά τριόροφα καί τά σκάφη.......
βρείτε έσείς τά 60 δίς γιατί τόσο είναι τό φέσι άπό τά κόκκινα δανειάκια,
τά όποία μαζί μέ τίς άτασταλίες καί τά ρουσφέτια χτύπησαν τό νούμερο 100
σχεδόν τό 1/3 τού χρέους μέ όλα τά πανωτόκια...!!!
Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΒΛΕΠΕΙ......!!!

irinia
03/04/2014, 19:02
kati tetia lene mono i antidrastikoi
esi file mou oute sovrako den mporis na gemisis pia
ise enas skatigeras pou exi xasi tin mpala oti ekane,ekane stin zoi tou den vlepi endiaferon se tipota pia ta 8eori ola anofela ke mono stigmes 8anatofovias exi

se genikes grames den pas se kana idrima ili8ion na ginis olokliros dorea somatos?









:tomates::tomates::kiss:

Cpt. Haddock
03/04/2014, 20:56
:wave2:

313463

teo_g7
03/04/2014, 22:20
Εις τόπο χλοερον εις τόπο αναψυξεως.... : bye:



ΥΓ.Όλοι συμμαθητές του Stiglitz βλέπω εδώ μέσα!

irinia
03/04/2014, 22:23
TI ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ....?? ΟΛΑ ΚΑΛΑ...??






Σέ σάς τούς Μόντς ......Αντμίνς κ.λ.π......άναφέρομαι.
Έσένα τό πού πάει τό θρέντ σέ πείραξε..??
Τά άντε ΓΑΜΗΣΟΥ........δέν τά διάβασες..??
Πλάκα έχει........άδιάφθοροι κατ'έπιλογήν...!!!??????
Έδώ βρέ Σνάιπερ δέν θίγεται ό ίδιοκτήτης..??
ΟΧΙ ότι έχω πρόβλημα νά τό χειριστώ άλλά αύτοί οί περίφημοι κανόνες
πού μάς πρήζετε τόν έρωτα
ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ ΕΦΑΡΜΟΖΟΝΤΑΙ...??!!!!!!!!!!

ego_o_idios
03/04/2014, 22:46
ΛΟΙΠΟΝ ΛΕΒΕΝΤΕΣ ΜΟΥ.................










Άφού δέν μάς φταίνε τά καγιέν τά τριόροφα καί τά σκάφη.......
βρείτε έσείς τά 60 δίς γιατί τόσο είναι τό φέσι άπό τά κόκκινα δανειάκια,
τά όποία μαζί μέ τίς άτασταλίες καί τά ρουσφέτια χτύπησαν τό νούμερο 100
σχεδόν τό 1/3 τού χρέους μέ όλα τά πανωτόκια...!!!
Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΒΛΕΠΕΙ......!!!


exi tzasi telios? emis 8a ta vroume diki mas doulia ine na ta vroume? ante pigene na kourevese re file epitelous na pane na ta vroune oloi aftoi pou ploutizoun me tis kompines tous ke ptoxefsane tin xora me pia logiki petane to mpalaki ston lao na vgali to fidi apo tin tripa

ke me pia logiki erxese edo ke les teties malakies?
den ine diki mas doulia file mou na ksexreosoume tin xora oute na dior8osoume ola afta ta sfalmata i kompines i fakes pou stisane i kivernisis diki mas doulia ine na tous stiloume spiti tous afou tous paroume oti exoun ke den exoun ke me afta ksplirosoume 5 fores to xreos...ala afta ola ine logia tou aera to 8ema ine oti den eprep na epitrepsoume na mas kanoun ipef8inous tis kompinas tous

akou eki na vroume me teties malakies mas vomvardizoun ka8imerina ke episis mou aresi pou katanooun oti o elinikos laos ipoferi

petakste apo pano sas tis kivernisis ke tis ef8ines tous min pezete to pexnidi tous epidi enans vlakas to katalaveni me mia logiki den simeni oti prepi na tin io8etisoume oloi

min pistevete tis propagandes tous ke min pistevete tipota ksekiniste geniki dispistia ke geniki apex8ia ama 8eloun pasok ke nea dimokratia na vroun lefta na feroun piso afta pou tseponane tosa xronia

tsompanis
03/04/2014, 22:48
kati tetia lene mono i antidrastikoi
esi file mou oute sovrako den mporis na gemisis pia
ise enas skatigeras pou exi xasi tin mpala oti ekane,ekane stin zoi tou den vlepi endiaferon se tipota pia ta 8eori ola anofela ke mono stigmes 8anatofovias exi

se genikes grames den pas se kana idrima ili8ion na ginis olokliros dorea somatos?


ντάξει...μεγάλο βατράχι πέταξες.μπράβο σου!

pipe_smoker
03/04/2014, 22:49
TI ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ....?? ΟΛΑ ΚΑΛΑ...??


Σέ σάς τούς Μόντς ......Αντμίνς κ.λ.π......άναφέρομαι.


Μια χαρα, δοξα τω Θεω.
Εσυ, τα δικα σου?

Ειδες καποιο ποστ που να αναφερει αυτο που λες και συνεχιζεις να το βλεπεις?
Προφανως καποιος το εσβησε. Κι αφησε και προειδοποιηση απ'οτι θυμαμαι.

Αν καποιο ποστ σε προσβαλλει μπορεις να κανεις αναφορα, δεν ειναι ντροπη.