PDA

View Full Version : Savvato Brady.



Σελίδες : [1] 2

620
16/10/2005, 19:05
Savvato brady pou lete re paidia kai eimaste 5 atoma se ena filiko magazi kai ekei pou kathomaste blepoume ena zeygari na bgainei agkalia apo mesa.Mexri ekei ola kala.Opws apomakrinete kai plisiazoun sto amaksi ekei pou eixa parkarei me to pou paei h gomena na kseklidosei kai na mpei mesa,to palikari sinodigos,katebainei enas allo palikari apo thn mhxani pou htan pisw apo to parkarismeno amaksi.Me to pou katebainei pianei ton sinodigo apo ton giaka tou trabaei 2 mpouketa kai tou fonazei "pes mou re sou pairnei kales pipes,pes mou re" kai kateythinete pros to meros ths kopelas.Trexoume ton pianoume boithame ton allo na sikothei kai tou leme "oxi thn kopela re megale mhn thn xtyphseis" kai me ena tholomeno blema (pragmattika paidia den liges fores sthn zwh mou exw dei ayto to blepa) fonazei " h poutana re paidia h poutana,to meshmeri ths eftiaxna fagito na faei,10 xronia mazi kai ayth bghke me ton gomeno,h kariola,pou prin 3 wres mou elege poso me agapaei k.t.l. Paidia den kserw an kaname kala alla ekeinh thn wra sastisame kai kaname to eksis...... Apla ton afisame.Mporeite na fantastiste ti akolouthise,klotsies,mpouketa ateliota afou teliose (h gomena katw sthn asfalto sxedon anaisthiti) kanei kai gialia karfia to amaksi.Mia mania ena tholoma pou den exw ksanadei.Oso ginotan ayto o allos pou htan o gomenos gyrnaei kai mas leei "paidia ma sto theo ,sthn mana mou thn idia orkizome thn kopela thn gnorisa prin 2 ebdomades kai den mou eipe oti exei sxesi".Opote afou teliose kai me to amaksi kai paei na ton ksana arpaksei ton stamatame kai tou leme opa file to palikari den eiksere oti exei sxesi h kopela, den fteei se kati.Petagete kai ena palikari apo emas pou exei zisei thn idia katastasi me asxhmo tropo kai aytos kai tou leei "h gomena file h gomena ftaiei".Afou teliose h fasi kai efyge mes sta dakrya to palikari,o allos apla sikothike kai efyge pagomenos, h gomena me dyskolia peire ena thl. kai eirthan kai thn mazepsan meta apo kana misawro.Gyrname kathomaste kai pragmatika den milagame o enas ston allo.Kathomasta kai pnigikame stis skepseis mas o kathenas apo emas.3 apo apo emas exoun zisei tetoio skiniko kai egw me ton allo (5 sthn parea) pou den mas exei tyxh kathara tetoio alla genika paizei apogoiteysh sto thema gynaika,giati to blepame oloi logiko mexri kapoia stigmh sthn zwh mas, na agapisoume toso poly na exoume dosei olon ton eayto mas se mia kopela kai sto telos me ton ena h ton allo tropo na paroume apo ta 3 to megalytero.
H prwti koubenta pou bgeike apo to ena palikari sthn parea o opoios prosfata xwrismenos,enw htan etoimos gia arabwna breike sto kinito ths kopelas tou mhnymata "perasa poly wraia xthes to brady mazi sou gamia mou",me dakrya sta matia gyrise kai mas leei "giati re paidia giati na ginonte ayta ta pragmata,giati exoun katantisei etsi oles tous.
Ti na tou poume ti na apantisoume.Oloi aytoi thn aporia exoume.
Kai na pw oti eimaste kai tipota pitsirikades ,konta sta 30 eimaste kai akoma se ayto den mporoume na apantisoume.
Sorry re paidia me to megalo post kai ta greeklish alla eithela na ta grapsw kai na ta pw.Ti na pw re gamoto den kserw pleon ti na pw gamw tis theories oles kai tis analyseis mou.
Ayta.

Multijohn
16/10/2005, 19:17
Πω ρε φάση!
Όχι,δεν λέω για το ξυλίκι.Λεώ για τις γυναίκες γενικά!Αν πάρουμε τα πράγματα όμως αντικειμενικά,υπάρχουν και άντρες που κάνουν τα ίδια,έτσι.Μεταξύ κατεργαρέων...
Σε ότι αφορά την συγκεκριμένη φάση,λίγο η άψογη παραστατικότητα που περιέγραψες το γεγονός,λίγο η κατανόηση,με βοηθάν να υποστηρίξω τον εξαγριωμένο φίλο αλλά,γιατί όχι,και τον τύπο που την συνόδευε.Που να ξέρει ο άνθρωπος που έμπλεξε!Αυτά γινόντουσαν,γίνονται και,δυστυχώς όσο παιρνάν τα χρόνια,θα γίνονται και πιο τακτικά.Κατάλαβα επίσης και την δική σου(και των φίλων σου)ψυχολογία μετά απο αυτό αλλά η ζωή συνεχίζεται.Αυτά είναι για όλους.Όταν καμμιά φορά γίνονται μπροστά στα μάτια μας,το συνειδητοποιούμε.




Υ.Γ.Με κομμάτιασε ο φίλος σου που κοιτούσε το κινητό του με το μήνυμα της κοπέλλας...

powerphot
16/10/2005, 19:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Savvato brady pou lete re paidia .........

Ίσως αυτό κυρ moderators θα πρέπει να μπει στους "προβληματισμούς"

Να σου πω την αλήθεια φίλε "629" δυσκολεύτηκα να διαβάσω τα greeklish σου αλλά τελικά τα κατάφερα.
Δεν νομίζω ότι μπορεί να δώσει κανείς απάντηση στο ερώτημα σου για αυτό το θέμα. Όλα είναι ένα "λαχείο", αν σου κάτσει την "έκατσες". Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να μην είσαι σίγουρος ποτέ ούτε για τον ίδιο σου τον εαυτό.

Σ' όλη την ιστορία που διάβασα, σε ένα δεν συμφωνώ.
Δεν έπρεπε να αφήσετε τον "αδικημένο" να σπάσει στο ξύλο την κοπέλα. Αφού τον λυπηθήκατε για αυτά που έπαθε απο αυτήν, έπρεπε να τον κρατήσετε μην τυχόν και απ' το ξύλο την άφηνε στον τόπο και μετά πραγματικά δεν γλίτωνε απο αυτό που του έμελλε.
:eek:

adam_tsouk
16/10/2005, 22:09
Μπααα.... εγώ δεν δέρνω!


:lol: :lol: :lol:

el_hymador
16/10/2005, 23:02
φρικη κατασταση!
αλλα ποτε δεν μπορεσα να καταλαβω τα ξυλικια και τους τσαμπουκαδες σε τετοιες φασεις...

Τωρα απο την αλλη , αυτες οταν μας απατουν ειναι πουτανες ενω εμεις αν ξενογαμαμε ειμαστε μουρες στην παρεα και στην τελικη ειναι και αναυθαιρετο δικαιωμα μας....

Spazz
17/10/2005, 00:21
ποοο ταινια ηταν αυτο!τι αμαξι ηταν? :sick:


μαλακια αλλα συμβαινουν αυτα ε....

KaTaNaS
17/10/2005, 00:40
η γνώμη μου:


δεν έπρεπε να αφήσετε τον τυπά να την χτυπήσει αφού όπως περιέγραψες ήταν στο χέρι σας...


βέβαια να μου πείς μπορεί να την έβρισκε κάπου αργότερα,


τουλάχιστο δε θα γινόταν μπροστά σας και εσείς να κάθεστε να κοιτάτε...


τον πετύχατε πάνω στην οργή και στον θυμό του που την τσάκωσε ...


σίγουρα αργότερα θα ηρεμουσε...



επίσης προσωπικά δε πιστεύω πως πως το κέρατο είναι υπόθεση μόνο του ενός...


πάντα σε κάτι έχουμε φταίξει και κατέληξε εκεί η ιστορία...


ανοιχτά μάτια θέλει και ανοιχτά αυτιά!

620
17/10/2005, 01:48
Ti na sas pw re paidia to kserw oti htan sto xeri mas to kserw oti htan lathos alla ekeinh thn stigmh pisteyw pws mas ta eskase genika kai gi ayto den ton kratisame.Eidika to ena palikari gyrise kai mas eipe "kai liges efage" enw o idios otan tou eixe symbei kati paromoio den eixe aplosei xeri.
Den nomizw na hremouse argotera.Egw akoma kai mia mera meta skeftome poso xalia tha einai to palikari giati otan akousame 10 xronia opws kai na to kanoume einai mia zwh den milame gia 1,2 mhnes.
To filaraki sthn parea mas meta pou eide to skhniko kai thymithike ta dika tou ton phgame synodia spiti tou mhn kanei kamia trela kai arxizei kai trexei san trelos ston dromo kai pathei tipota (exei kai ena Z kai einai ligo kagouras,gia na kanoume kai ligo plakitsa mesa sto olo thema).
To amaksi htan ena matiz.Bebaia thelei kana 3xiliaro ston fanartzh etsi opws to ekane meta.

KaTaNaS
17/10/2005, 06:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Ti na sas pw re paidia to kserw oti htan sto xeri mas to kserw oti htan lathos alla ekeinh thn stigmh pisteyw pws mas ta eskase genika kai gi ayto den ton kratisame.Eidika to ena palikari gyrise kai mas eipe "kai liges efage"


ti λές ρε φιλαράκο, και εσείς δηλαδή πόσο αγνοί και ανυποψίαστοι 'εισαστε;


αφού δε ξέρατε τι πραγματικά έχει γίνει, εισακούσατε μόνο έναν έξω φρενών άνθρωπο, και δώσατε έτσι απλά δικαιοσύνη στα χέρια του;

να νοιώθει πως έχει υποστήριξη και να τα πέρνει χειρότερα;



απο τη στιγμή που δε γνωριζουμε και δε μας αφορά πόσο μάλλον, προσπαθούμε να κατευνάσουμε τα πνεύματα, και το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε να φωνάξουμε το 100 που αντιμετωπίζει το θέμα με ψυχραιμία!

The Rainmaker
17/10/2005, 08:18
Με το ξύλο δεν γίνεται τίποτα! Απλά τη φτύνεις μεγαλοπρεπώς και φεύγεις.

Και ρωτάω εγώ: Άντε και όπως ρίχνεις τα μπουκέτα πέφτει χτυπάει στο κεφάλι και μας αφήνει χρόνους! Τι κερδίζεις?

Τα νεύρα είναι κακός σύμβουλος και καλά θα κάνουμε να συγκρατούμαστε

PPPPPAV
17/10/2005, 09:10
---- AMesos na to apapoparete to paidi... an eisastan eisis akini tin ora eki na do ti tha kanate.. ego pistevo oti de prepei na mplekese pouthena giati pote de kseris ti akrivos simveni se kathe periptosi ksexorista....

---- Enoite oti to ksilo einai i teleftea lisi alla kamia fora xriazete

620
17/10/2005, 09:22
Oute egw oute kanena paidi apo thn parea mou den exei aplwsei xeri pote se gynaika.Kai as exei faei o kathenas tis katrapakies tou.Oloi se kapoies faseis to thelane poly na arxisoun tis sfaliares alla den to kanane.Ekeinh thn stigmh pisteyw egine ayto pou den ekane kanenas isws gi ayto to epitrepsame.Den exoume synithisei na mplekomaste,na prostateysoume thn kopela pigame.
Paidia einai eykolo na peis kai na grapseis se ena forum ti einai swsto kai ti lathos kai allo na to zeis ekeinh thn stigmh.

620
17/10/2005, 09:29
Krima pou symbainoun ayta alla symbainounl:(

KaTaNaS
17/10/2005, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Oute egw oute kanena paidi apo thn parea mou den exei aplwsei xeri pote se gynaika.Kai as exei faei o kathenas tis katrapakies tou.Oloi se kapoies faseis to thelane poly na arxisoun tis sfaliares alla den to kanane.Ekeinh thn stigmh pisteyw egine ayto pou den ekane kanenas isws gi ayto to epitrepsame.Den exoume synithisei na mplekomaste,na prostateysoume thn kopela pigame.
Paidia einai eykolo na peis kai na grapseis se ena forum ti einai swsto kai ti lathos kai allo na to zeis ekeinh thn stigmh.


kai egw de katalabainw giati dhmiourghthike ayto to post!~!!! :confused:



gia na doume poso p@ut@n@@@


einai oi gynaikes kai mas keratwnoun?



gia na bgaloume ta apwthimena mas pou de mporoume na tis xtyphsoume oso kai an to thelame?


:confused:




moto forum in here , helloooooooooooooooooooo

DUKASII
17/10/2005, 09:50
μαλάκες είναι οι άντρες που ασκούν βία σε γυναικες..που απλά συμπεριφέρονται σαν άντρες.



κριμα.

και τώρα που την εδειρε..ενιωσε και αυτός δικαιωμένος..
λες και τον δικό του κώλο γαμούσε.

afrotwin
17/10/2005, 10:02
ego ime sigouros oti tora i gkomena pou tis efage apo ton tipo 8a ton erotefti pali sfodra 8a kovi fleves gia parti tou..
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


prepi na kseroume oloi oti imaste ipef8ini gia tis praksis mas
ke an prepi na tis fas kapios prepi na stis vreksi
pantos min pistevete oti kanete kala pou to pezete politismeni ke sosti genika
mia gineka otan se vlepi mal8ako se pernai gia dilo
malakia tous esi tous ferese me storgi ke aftes se pernane gia floufli ala etsi ine..:rotflmao: :rotflmao:

pantos apo es8itiki apopsi den ine oreo na vlepis enan andra na derni mia gineka

protimotero ine na tis skizis ta rouxa na tin katouras ke na tis rixnis ke enan emeto...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ke episis to sosto den iparxi akoma
imaste oloi oti katsi opote min psaxneste...:lol:

GST
17/10/2005, 10:02
το λυπηρο της υποθεσης ....ο κερατας το μαθαινει παντα τελευταιος...

idi
17/10/2005, 10:04
δεν επρεπε να αφησουν να χτυπησει τη κοπελα? (που εκανε τη πουτανια) και το παιδι, που δε φταιει σε τιποτα, επρεπε να τις φαει?

:confused: :confused: :confused: :confused:





ps
επαψα να ειμαι ιππότης απο τοτε που έπαψαν να υπαρχουν πριγκίπισσες :smokin:

PPPPPAV
17/10/2005, 10:11
επαψα να ειμαι ιππότης απο τοτε που έπαψαν να υπαρχουν πριγκίπισσες

Sofotato...
Kratao edo kai polla xronia sofa logia apo diaforous. s'afto tha grapso idi

nikolai
17/10/2005, 12:19
Τι να πω και εγω που μετά από 8 χρόνια σχέσης και αφού είχαμε χωρίσει λίγες εβδομάδες (φιλικά από το μέρος μου) τυχαίως βρέθηκε στο δρόμο μου η πρώην με το νύν και μου την έπεσε ο νυν? Οδηγούσε ο νυν το αμάξι που είχα διαλέξει εγω, που το είχα παραλάβει εγω και που το είχα στρώσει εγω. Για τη γκόμενα δεν θα πω τίποτα γιατί τελικά δεν άξιζε (το διαπίστωσα μετά από 8 χρόνια όμως ο τριμάλακ@ς).

Μου την έπεσε ο κακομοίρης στα ύπουλα μου έσπασε τη μύτη (με κουτούλησε το ζώον) και όμως το μόνο που έκανα ήταν να τον ακινητοποιήσω (του χτύπησα και το κεφάλι πάνω στο αμάξι μου ο βλάκας 3 φορές - 260 ευρά ζημιά στο φανοποιείο). Αυτή δεν την ακούμπησα καν.

Ένα πράμα έχω να πω ούστ ΠΟ#Τ@ΝΕ$ !!! (Δεν είναι όλες αλλά άντε να βρεις τη σωστή!)

Gandalf dr685sm
17/10/2005, 12:33
Ξέρετε τι μου αρέσει;...

όλους αυτούς που λένε , γιατί τον αφήσατε... δεν έπρεπε να το κάνει ,...έπρεπε να είναι κύριος και τα ρέστα...

Δεν διαφωνώ... αλλά ελάτε στην θέση του θύτη... που είναι και θύμα...

Ποιός ξέρει τι είχε στο μυαλό του για αυτή την κοπέλα, ή τι θυσίες είχε κάνει κτλ...
Ελάτε στην θέση του , όταν τα βλέπει όλα αυτά να σβύνουν απο την πισώπλατη κίνηση της άλλης...

Είστε εκεί.. και το βλεπετε μπροστά σας και τα μάτια και το μυαλό τα "κουρδίζουν" όλα...

τι θα κάνετε;... θα πείτε ..οκ.. είναι πουτάνα και θα φύγετε;... είναι πολύ δύσκολο να επιβληθείς στον εαυτό σου , όταν νιώθεις προδομένος.. πόσο μάλιστα όταν όλη η ζωή σου , βουλιάζει με μια ματιά...

Απο εκεί και πέρα και με το μυαλό κρύο...

Μπορεί η γκόμενα να μην τον ερωτευτέι και πάλι σφόδρα...αλλα αυτό δεν είναι το ζητούμενο.. είναι η "πληρωμή" του αισθήματος της αδικίας που νιώθεις...
Δυστυχώς τα περισσότερα εγκλήματα γίνονται πάνω σε αυτό το σημείο. Ενδεικτικό του τι μπορεί να σου προκαλέσει κάτι τέτοιο.


Αν μπορέσεις και περάσεις αυτό το σημείο , βέβαια υπάρχουν πολλοί και έξυπνοι τρόποι να "εκδικηθείς"...

όπως έκανε γνωστός που όταν το έμαθε, το έπαιξε cool , και φυσικά την άφησε να φύγει το πρωί για δουλειά απο το νέο τους σπίτι που αγόρασαν στο όνομα του.
Το βράδυ που γύρισε, είχε μια βαλίτσα πίσω απο την πόρτα με τα ρούχα της. Έπιπλα, σπίτι, μέχρι και οι πρίζες είχαν ξηλωθεί. Όλα πουλήθηκαν σε τρίτους και αυτός πήρε τα χρήματα και την άφησε στα κρύα του λουτρού...μάλλον στα πλακάκια του διαδρόμου.

Προσωπικά είμαι και εγώ ενάντια στην βία, αλλα κάτι τέτοιο , θεωρώ οτι είναι ανεπανάληπτη εκδίκηση..και πονάει αλλά και μένει στο μυαλό πιο έντονα...

Gandalf

KaTaNaS
17/10/2005, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Ξέρετε τι μου αρέσει;...

είναι ανεπανάληπτη εκδίκηση..και πονάει αλλά και μένει στο μυαλό πιο έντονα...

Gandalf



re sy mage de katalabainw!!!



blepoume kapoion na tsakwnei thn kopela tou me allon (kai ola ayta apo ta symfrazomena kai oti mporei na ejhghsei mesa sth laxtara tou o diaplhktizomenos)


kai ekeinh th stigmh skeftomaste flash back tis dikes mas empeiries kai erwtikes tragwdies kai apogohteyseis, kai dikazoume akariaia me ton litho sto xeri???


ti leme twra?


otan blepoume kati ypopto sto dromo fwnazoume to 100, terma.


siga mh to proswpikopoihsoume kiolas...

afrotwin
17/10/2005, 13:15
to 8ema ine oti otan kanete mia sxesi pefte te me ta moutra
afieronete poli xrono ke kopo gia aftin tin sxesi
merikoi dineste oloklirotika se simio pou xanete ton eafto sas
se simio pou erxete mia mera pou sigkrini i gineka pou vrikate esas me enan alon andra ke anakalipti oti exi dipla tis ena zoaki enan ipireti enan sklavo ke ala tetia
mpori se oles tis antidrasis tis zois sas na feneste magkes ala zite me to oniro pos na pate sto spiti me tin gineka ton oniron sas:rotflmao: :rotflmao:
na kseftilistite:lol: :lol:

se aftin tin periptosi ine sxedon fisiko oti kapia stigmi den 8a 8eli na xasi to douliko tis ala 8a 8eli ke enan andra re pedi mou..:rotflmao:


i mpori na xalalisi to skilaki tis na xorisi mazi sas diladi gia kapion alon

afto pou ksexorizi tis ginekes apo emas ine i anasfalia i anapofasistikotita ke merika ala
otan kataliksete ke esis enas tetios mpori na tin disarestisete
mpori na min tis aresi o lesviakos erotas me tin afentia sas:lol:

to sosto den ine magkia ke tsampoukas ke starxidismos
ala na min ksexnate tous rolous sas
ke na min xanete tin ipolipsi sas
ke afta ta kanete apo moni sas afto ine to kako ke meta arxizoun kouventes opos aftes
ma tin ixa sta poupoula
tis magireva
ka8omoun skamnaki na ksekourazi ta podia tis
tis eplena tis kilotes:rotflmao: :rotflmao:

mipos 8a 8elate na exi ke ena peos na sas volevi pou ke pou?:rotflmao: :rotflmao:

lipon otan ta kanete ola afta gia na ikanopioisete ekini ke oxi esas
tote to mono pou mporite na kanete ine na ksespasete san zoo epano tis pou den sas lipi8ike...

ma iparxi tipota xirotero apo to na sas lipounte?

8a to ksana po i poles evestisies ine kako gia tous andres

stavrogin
17/10/2005, 13:32
Κελαηδονης:
Ολοι μου οι φιλοι παντρευτηκανε,γινανε ρεζιλι,γιαυτο κρυφτηκανε.
εχει δικιο ο afrotwin,επαθε και εμαθε.

Φιλος:
Οταν κανεις σχεση πρεπει να εχετε τρια σπιτια,
ενα για να μενεις εσυ
ενα για να μενει αυτη
και ενα για να βρισκοσαστε

Λετε οτι δεκα χρονια ο τυπος γινοταν χαλι να τον πατησει,απο την πολυ την αγαπη που της ειχε οταν αυτη ψαχτηκε αλλου την μαυρισε στο ξυλο την ιδιοκτησια του.Αν την αγαπουσε πραγματικα θα επρεπε να καλεσει τον γκομενο της σπιτι να τους μαγειρευε να τους ταιζε και να τους αφηνε να πηδηχτουν στην κρεβατοκαμαρα ενω αυτος θα επλεκε στο σαλονι μεχρι να τελειωσει το Βig mother στον ΑΝΤ1.Να την ευχαριστησει βρε παιδι μου,πως το λενε.

DUKASII
17/10/2005, 13:39
ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ...ΑΛΛΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗ ΒΑΡΕΣΕΙ.

ΤΗ ΒΑΡΕΣΕ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟ ΘΕΜΑ.


ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ.
ΑΝ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΟΥΛΕΥΕ ΚΑΙΡΟ...ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΞΥΛΟ.


τεσπα...καντε 2-3 σχεσεις μαζι ρε παιδια ....να μην έχετε προβλημα.

Gandalf dr685sm
17/10/2005, 13:45
μισό λεπτό... μην μου αποδίδετε κρίσεις που δεν έκανα... δεν είπα αν έκανε σωστά ή λάθος.. (για μένα προσωπικά , όπως είπα δεν είναι η βία λύση )

Αλλά....

το να βρεθείτε στην θέση κάποιου που νιώθει όπως ένιωθε ο τύπος, τι θα κάνατε;....

Και τα λόγια , "υπεράνω" τα περνάω βερεσέ....

Είναι πολύ λίγοι εκείνοι που θα συγκρατηθούν πραγματικά σε τέτοιο σκηνικό...

Το σωστό είναι αυτό που λέει ο Λεωνίδας...
και το είπα και εγώ σε άλλο Post , αν και δεν με κατάλαβε καλά ο afro..

Ξεκάθαροι ρόλοι, δηλώνουν αυτό που πρέπει...


όσον αφορά την εκδίκηση και την αποπληρωμή για το αίσθημα της προδοσίας που μπορεί να προκλήθηκε...χεχεχε... έδωσα παράδειγμα...


Gandalf

hornet
17/10/2005, 13:46
τι να πει κανεις ....εγω δινω ενα δικιο στα παιδια που σαστισαν ειναι αλλο να το δεις φατσα καρτα και μαλιστα εαν μερικοι εχουν περασει τα ιδια η καπως τα ιδια δεν ξερεις πως θα αντιδρασουν...καλως η κακως θα εχει ο ιδιος τις ερηνειες του

ea6gka
17/10/2005, 13:46
και εγω δε συμφωνω με το ξυλοδαρμο της γυναικας.


Τι θα εκανα εγω:

επ τι εγινε βρε μαρια, μμ βλεπω ειναι και ο ξαδερφος εδω , τι λεει καλα?

να σου πω το συνολακι αυτο δε το εχω ξαναδει, απο κατω φορας το μαυρο το στριγκακι?, ΣΚΡΑΑΑΑΑΑΤΣΣΣΣΣΣΣΣ

LYCRA ειναι το στριγκακι , σκιζεται ευκολα? ΣΚΡΑΑΑΑΑΑΑΤΣΣΣΣΣΣΣ .

<γυμνη η μαρια> ελατε παιδια , τζαμπα το μουνι σημερα :wave2:

Tigas
17/10/2005, 14:02
ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ
ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΕΡΑΤΑΚΙ :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
17/10/2005, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ
ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΕΡΑΤΑΚΙ

kala re tigka den trepese na apatas tin deksia palami me tin aristeri?:rotflmao: :rotflmao:
ke entaksi otan prokite gia parti ke me tis dio den leo...
ola otan afinis tin mia gia tin ali ine ansixorito...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dodos_1
17/10/2005, 15:25
Δεν πρεπει να κρινουμε το παλικάρι που τις εβρεξε στην πρωην του.Ο καθένας λειτουργεί με το δικό του μυαλό και νομίζει οτι αυτό είναι το σωστο.Αλλά στην θέση του δεν ξερουμε πως θα αντιδρουσαμε.Ισως πιο πολιτισμενα...ισως πιο ακραια...αλλά το οτι εχουνε φτάσει οι γυναικες σε αυτο το σημειο φταιμε και εμεις οι ιδιοι.Πάντως οταν θολωσει ο ανθρωπος δυσκολα φερεται κόσμια.αμα τον πνίγει και το δικιο....ποιος τον κραταει!

Για να λεμε και του στραβου το δικιο μερικές τις θελουνε τις ψιλες τους!

Θάνος
17/10/2005, 15:28
Εγώ τη δικιά μου ακατονόμαστη που με παράτησε για άλλον μετά από 8 χρόνια, την ευχαριστώ θερμά και εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα!



Τα καλύτερα χρόνια ήταν αυτά που ακολούθησαν...






10 χρόνια με την ίδια γκόμενα και στεναχωριέται που τον άφησε; τι χάσιμο...

idi
17/10/2005, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από dodos_1
...
Για να λεμε και του στραβου το δικιο μερικές τις θελουνε τις ψιλες τους!

ΑΣΕ ΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

SF
17/10/2005, 15:36
:smokin:

devil's animal
17/10/2005, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
to 8ema ine oti otan kanete mia sxesi pefte te me ta moutra
afieronete poli xrono ke kopo gia aftin tin sxesi
merikoi dineste oloklirotika se simio pou xanete ton eafto sas
se simio pou erxete mia mera pou sigkrini i gineka pou vrikate esas me enan alon andra ke anakalipti oti exi dipla tis ena zoaki enan ipireti enan sklavo ke ala tetia
mpori se oles tis antidrasis tis zois sas na feneste magkes ala zite me to oniro pos na pate sto spiti me tin gineka ton oniron sas:rotflmao: :rotflmao:
na kseftilistite:lol: :lol:

se aftin tin periptosi ine sxedon fisiko oti kapia stigmi den 8a 8eli na xasi to douliko tis ala 8a 8eli ke enan andra re pedi mou..:rotflmao:


i mpori na xalalisi to skilaki tis na xorisi mazi sas diladi gia kapion alon

afto pou ksexorizi tis ginekes apo emas ine i anasfalia i anapofasistikotita ke merika ala
otan kataliksete ke esis enas tetios mpori na tin disarestisete
mpori na min tis aresi o lesviakos erotas me tin afentia sas:lol:

to sosto den ine magkia ke tsampoukas ke starxidismos
ala na min ksexnate tous rolous sas
ke na min xanete tin ipolipsi sas
ke afta ta kanete apo moni sas afto ine to kako ke meta arxizoun kouventes opos aftes
ma tin ixa sta poupoula
tis magireva
ka8omoun skamnaki na ksekourazi ta podia tis
tis eplena tis kilotes:rotflmao: :rotflmao:

mipos 8a 8elate na exi ke ena peos na sas volevi pou ke pou?:rotflmao: :rotflmao:

lipon otan ta kanete ola afta gia na ikanopioisete ekini ke oxi esas
tote to mono pou mporite na kanete ine na ksespasete san zoo epano tis pou den sas lipi8ike...

ma iparxi tipota xirotero apo to na sas lipounte?

8a to ksana po i poles evestisies ine kako gia tous andres




+1
:wave2:

afrotwin
17/10/2005, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από dodos_1
Δεν πρεπει να κρινουμε το παλικάρι που τις εβρεξε στην πρωην του.Ο καθένας λειτουργεί με το δικό του μυαλό και νομίζει οτι αυτό είναι το σωστο.Αλλά στην θέση του δεν ξερουμε πως θα αντιδρουσαμε.Ισως πιο πολιτισμενα...ισως πιο ακραια...αλλά το οτι εχουνε φτάσει οι γυναικες σε αυτο το σημειο φταιμε και εμεις οι ιδιοι.Πάντως οταν θολωσει ο ανθρωπος δυσκολα φερεται κόσμια.αμα τον πνίγει και το δικιο....ποιος τον κραταει!

Για να λεμε και του στραβου το δικιο μερικές τις θελουνε τις ψιλες τους!

esi prospa8is na mas pis me vasi tin varisimanti apopsi sou oti i ginekes 8eloune g@m1s1 ke ksilo?:rotflmao: :rotflmao:
poli orea pame mprosta apo oti fenete....:lol: :lol:

den skeftomaste an o tipos ekane kapies sxlamares pou ton eferan se afto to simio
i an antidrouse san klameno koritsaki otan tou elege afti na xorisoune as poume?...:rotflmao: :rotflmao:


pantos kalo ine na min lete saxles ke an 8elete ginekes gia na tis plakonete sto ksilo valte agkelia...

:lol: :lol: :lol:

devil's animal
17/10/2005, 15:53
φανταζομαι πως θελει πολυ ψυχικη δυναμη και κουραγιο να αντιδρασεις ψυχραιμα και να κανεις κατι εκδικητικο χωρις βια (σαν κι'αυτο που ειπε ο ea6gka) αλλα οταν το κανεις ειναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!


αν η αλλη ειναι μαζι σου τοσα χρονια θα νοιωθει κατι για σενα (δεν μπορει!!:eyepop: )..........αν την παρατησεις σαν κυριος και φυγεις....μετα θα το καταλαβει και θα τρεχει απο πισω σου σαν σκυλακι!!!...............................ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΓΛΕΝΤΙ!!:beer: :beer: :beer:


την κανεις να μην ηθελε να εχει γεννηθει καν.....
μην ξεχνατε οτι η εκδικηση ειναι ενα πιατο που τρωγεται παγωμενο!!!

ασε που ο χρονος που θα την παιζεις θα ειναι πολυ μεγαλυτερος απο εκεινον που αυτη σε πουλησε!!

τωρα θα μου πειτε ειναι και το θεμα οτι τοσα χρονια πηγαν χαμενα και η ζωη δεν γυριζει πισω......αλλα καλλιο αργα παρα ποτε!!


αλλωστε ο Θεος ειναι μεγαλος και βλεπει και ο καθενας θα παρει την τιμωρια σου σε αυτην ή στην αλλη ζωη!!:evil: :evil:

γενικαισχυει το καθε εμποδιο-κερατο:hypnotize για καλο.......
:lol: :lol: :lol: :lol:

nikolai
17/10/2005, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Εγώ τη δικιά μου ακατονόμαστη που με παράτησε για άλλον μετά από 8 χρόνια, την ευχαριστώ θερμά και εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα!

Τα καλύτερα χρόνια ήταν αυτά που ακολούθησαν...

10 χρόνια με την ίδια γκόμενα και στεναχωριέται που τον άφησε; τι χάσιμο...


Αυτός ο άλλος που σε πήρε από εμένα,
αυτός ο άλλος αυτός ο άλλος,
είναι ευεργέτης μου μεγάλος!

m1ke
17/10/2005, 16:02
Το παλικάρι είναι για λύπηση.:sick:

Λυπάμαι αυτούς που θέτουν ως κέντρο της ζωής τους μία γυναίκα. Το τι θα επακολουθήσει είναι γνωστό.

Καμμία γυναίκα δεν θέλει να έχει δίπλα της έναν άνδρα που κρέμεται από πάνω της.:nono: Και πολλές γυναίκες λόγω αδύναμης προσωπικότητας κρατάνε μία σχέση χωρίς να γουστάρουν γιατί λυπούνται τον άλλο. (φαντάσου να είναι μαζί σου από λύπηση :eyepop: ) Και φυσικά επειδή θέλουν και ένα άνδρα δίπλα τους το ρίχνουν στο τσιλιμπούρδισμα.

Φυσικά υπάρχουν και οι καριόλες και δυστυχώς είναι πολλές. Αλλά δεν φταίνε αυτές ... εμείς φταίμε που μας τυφλώνει το μ@νι.:mad: και δεν τις ξαποστέλνουμε όταν πρέπει.

SF
17/10/2005, 16:03
Σαν δεις καράβι στο βουνό..............


;)

κι ένα ακόμα +1 ;) για τον ξάφρο

nimbus
17/10/2005, 23:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Το παλικάρι είναι για λύπηση.:sick:

Λυπάμαι αυτούς που θέτουν ως κέντρο της ζωής τους μία γυναίκα. Το τι θα επακολουθήσει είναι γνωστό.

Καμμία γυναίκα δεν θέλει να έχει δίπλα της έναν άνδρα που κρέμεται από πάνω της.:nono: Και πολλές γυναίκες λόγω αδύναμης προσωπικότητας κρατάνε μία σχέση χωρίς να γουστάρουν γιατί λυπούνται τον άλλο. (φαντάσου να είναι μαζί σου από λύπηση :eyepop: ) Και φυσικά επειδή θέλουν και ένα άνδρα δίπλα τους το ρίχνουν στο τσιλιμπούρδισμα.

Φυσικά υπάρχουν και οι καριόλες και δυστυχώς είναι πολλές. Αλλά δεν φταίνε αυτές ... εμείς φταίμε που μας τυφλώνει το μ@νι.:mad: και δεν τις ξαποστέλνουμε όταν πρέπει.



:winka: συμφωνώ μαζί σου Μιχάλη:wave2:
:a18: :a20:

Multijohn
17/10/2005, 23:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Ξέρετε τι μου αρέσει;...

όλους αυτούς που λένε , γιατί τον αφήσατε... δεν έπρεπε να το κάνει ,...έπρεπε να είναι κύριος και τα ρέστα...

Δεν διαφωνώ... αλλά ελάτε στην θέση του θύτη... που είναι και θύμα...

Ποιός ξέρει τι είχε στο μυαλό του για αυτή την κοπέλα, ή τι θυσίες είχε κάνει κτλ...
Ελάτε στην θέση του , όταν τα βλέπει όλα αυτά να σβύνουν απο την πισώπλατη κίνηση της άλλης...

Είστε εκεί.. και το βλεπετε μπροστά σας και τα μάτια και το μυαλό τα "κουρδίζουν" όλα...

τι θα κάνετε;... θα πείτε ..οκ.. είναι πουτάνα και θα φύγετε;... είναι πολύ δύσκολο να επιβληθείς στον εαυτό σου , όταν νιώθεις προδομένος.. πόσο μάλιστα όταν όλη η ζωή σου , βουλιάζει με μια ματιά...

Απο εκεί και πέρα και με το μυαλό κρύο...

Μπορεί η γκόμενα να μην τον ερωτευτέι και πάλι σφόδρα...αλλα αυτό δεν είναι το ζητούμενο.. είναι η "πληρωμή" του αισθήματος της αδικίας που νιώθεις...
Δυστυχώς τα περισσότερα εγκλήματα γίνονται πάνω σε αυτό το σημείο. Ενδεικτικό του τι μπορεί να σου προκαλέσει κάτι τέτοιο.


Αν μπορέσεις και περάσεις αυτό το σημείο , βέβαια υπάρχουν πολλοί και έξυπνοι τρόποι να "εκδικηθείς"...

όπως έκανε γνωστός που όταν το έμαθε, το έπαιξε cool , και φυσικά την άφησε να φύγει το πρωί για δουλειά απο το νέο τους σπίτι που αγόρασαν στο όνομα του.
Το βράδυ που γύρισε, είχε μια βαλίτσα πίσω απο την πόρτα με τα ρούχα της. Έπιπλα, σπίτι, μέχρι και οι πρίζες είχαν ξηλωθεί. Όλα πουλήθηκαν σε τρίτους και αυτός πήρε τα χρήματα και την άφησε στα κρύα του λουτρού...μάλλον στα πλακάκια του διαδρόμου.

Προσωπικά είμαι και εγώ ενάντια στην βία, αλλα κάτι τέτοιο , θεωρώ οτι είναι ανεπανάληπτη εκδίκηση..και πονάει αλλά και μένει στο μυαλό πιο έντονα...

Gandalf

Gandalf σε πάω ρε φίλε(κι ας μην σε ξέρω!)
Έγραψες πάλι

nimbus
17/10/2005, 23:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
δεν επρεπε να αφησουν να χτυπησει τη κοπελα? (που εκανε τη πουτανια) και το παιδι, που δε φταιει σε τιποτα, επρεπε να τις φαει?

:confused: :confused: :confused: :confused:





ps
επαψα να ειμαι ιππότης απο τοτε που έπαψαν να υπαρχουν πριγκίπισσες :smokin:



:a18: :a20: :winka:

afrotwin
18/10/2005, 09:05
Γιατί να κλέψω την καρδιά της πριγκιποπούλας αφού μπορώ να την κλέψω ολόκληρη

:a54: :a54:

ea6gka
18/10/2005, 10:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke


Λυπάμαι αυτούς που θέτουν ως κέντρο της ζωής τους μία γυναίκα. Το τι θα επακολουθήσει είναι γνωστό.



αυτο δεν ισχυει μονο για τις γυναικες αλλα για το καθε τιο στη ζωη μας. Ολα θελουν μετρο και συνεση.

stavrogin
18/10/2005, 12:11
Φιλος επαιζε ταυτοχρονα με τρεις γκομενες και τις ειχε και τις τρεις, οι οποιες τυχαινε να ειναι και φιλες.
Αυτος νομιζε οτι τις δουλευε αλλα αυτες αρχισαν να τα μιλανε γιατι η καθε μια τον ηθελε για την παρτη της.
Του κανονιζουν λοιπων ραντεβου και οι τρεις στο ιδιο μερος με διαφορα μιας ωρας,αυτος δεχεται καθοσον και μυαλο δεν εχει και οχι δεν λεει και καπως θα τα βολευε.Παει στο μαγαζι και τις βλεπει να καθονται και οι τρεις στο ιδιο τραπεζι .
Τι να κανει,παει και καθεται και αυτος και στα κλεφτα συνενοηοταν ποτε με τη μια και ποτε με την αλλη.
Στο τελος το βραδι του λεει η μια ,Κρητικια,σεκιουριτου και υπολογισιμου μεγεθους:"μαζι μου μην παιζεις θα σε λιανησω"

Μετα απο καμια βδομαδα ,του ξανακλινουν ραντεβου στο ιδιο μαγαζι,κι αυτος ξαναδεχεται καθοτι οπως ειπαμε μυαλο κουκουτσι αλλα κοτσια.
Παει και βλεπει την καθε μια τους σε αλλο τραπεζι.
Τι να κανει κι αυτος παει σε ενα τεταρτο και παραγγελνει το κρασακι του,χερετουρες με τα κοριτσια και αντε γεια μας ,και τα λοιπα.
Κατα τις 11:00 δηλωνει πτωμα,σηκωνονται και οι δυο κοπελες,η κρητικια κι αλλη μια , να φυγουν.
Συνοδευει την κρητικια με ταξι στο σπιτι της την καληνυχτιζει και γυρναει με ταξι στο μαγαζι,αλλα η κρητικια περνει κι αυτη ταξι και ακολουθει κατα ροδας.
Μπαινει στο μαγαζι και τον πιανει αγκαλια με την αλλη και τον κανει ασηκωτο απο το ξυλο.
Μια βδομαδα εκατσε στο κρεβατι να γιανει,στη δουλεια δεν πηγε ,τα κινητα κλειστα και σε μια τεταρτη γκομενα ειπε οτι πηγε στην γερμανια να δει την οικογενεια του.

Η ιστορια ειναι απολυτα αληθινη και φρεσκεια,πειτε μου λοιπον εσεις οι δικασται και οι ενορκοι θα επεμβενατε ή οχι,και εσεις οι γενναιοι τον θημωμενο απατημενο χανο τον σταματησατε,την μαινομενη κρητικια θα τολμουσατε να την ζηγωσετε εεεεεεεεεεεεεε;;;;;;;;;

620
18/10/2005, 12:54
Giati re stavro sou eipame emeis oti kala kanoun oi antres kai keratonoun tis gynaikes.Sou eipame kati tetoio?
Kai bebaia kala ta epathe o filos sou.Opws stroseis tha koimitheis.
:wave2:

afrotwin
18/10/2005, 13:13
tora arxisame tis malakies....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

stavrogin
18/10/2005, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Giati re stavro sou eipame emeis oti kala kanoun oi antres kai keratonoun tis gynaikes.Sou eipame kati tetoio?
Kai bebaia kala ta epathe o filos sou.Opws stroseis tha koimitheis.
:wave2:

Kαλα εσυ εισαι στον κοσμο σου.Οταν μας τα δηιγοταν ξεραθηκαμε στα γελια και ξεραθηκε κι αυτος μαζι μας.Η κωμωδια και το δραμα ειναι διπλα διπλα

620
18/10/2005, 14:01
Egw eimai ston kosmo mou re megale h esy pou se kathe post petagese kai les ta ksekarfwta sou.
Sou to eixa pei kai se allo post diabaze kala prin apantiseis sta post kai skepsou prin grapseis kati.
AMPALAE TELIOS :wave2: h allios KOUKOUROUKOU .....
Ti wra einai ??? fakies tha faw.....
ante geia

:hypnotize

stavrogin
18/10/2005, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Egw eimai ston kosmo mou re megale h esy pou se kathe post petagese kai les ta ksekarfwta sou.
Sou to eixa pei kai se allo post diabaze kala prin apantiseis sta post kai skepsou prin grapseis kati.
AMPALAE TELIOS :wave2: h allios KOUKOUROUKOU .....
Ti wra einai ??? fakies tha faw.....
ante geia

:hypnotize

Δηλωνω ενθουσιωδης θαυμαστης σου,μπραβο
:a10: :a18: :a18: :a10: :a01: :a20: :a20: :a20:

620
18/10/2005, 14:26
:a56: :a55: :a9:

nimbus
18/10/2005, 21:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Oute egw oute kanena paidi apo thn parea mou den exei aplwsei xeri pote se gynaika.Kai as exei faei o kathenas tis katrapakies tou.Oloi se kapoies faseis to thelane poly na arxisoun tis sfaliares alla den to kanane.Ekeinh thn stigmh pisteyw egine ayto pou den ekane kanenas isws gi ayto to epitrepsame.Den exoume synithisei na mplekomaste,na prostateysoume thn kopela pigame.
Paidia einai eykolo na peis kai na grapseis se ena forum ti einai swsto kai ti lathos kai allo na to zeis ekeinh thn stigmh.


ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ:mad:
ΦΙΛΕ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΤΕ ΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ. ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΕΦΟΣΩΝ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΓΝΩΣΤΟΙ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ, ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΙΤΡΕΨΕΤΕ ΝΑ ΠΕΣΟΥΝ ΞΥΛΙΕΣ. ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΕΦΤΑΙΓΕ Η ΚΟΠΕΛΑ, ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΦΟΡΑ. ΚΙ Ο "ΜΑΓΚΑΣ" ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΕΞΥΠΝΟΣ ΠΟΥ ΘΕΩΡΗΣΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ:nono:
ΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΤΟ ΖΕΙΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ?
Ο ΤΥΠΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΣΥΝΟΔΕΥΕ, ΤΙ ΕΦΤΑΙΓΕ?:confused: ΓΙΑΤΙ ΤΙΣ ΕΦΑΓΕ ΤΣΑΜΠΑ ΚΑΙ ΒΕΡΕΣΕ???
ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΚΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΠΌ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΦΑΣΑΡΙΑ, ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΕΙΝΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ:nono:
ΑΚΟΥΣΕΣ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ "ΒΑΡΑΩ ΚΑΙ ΔΕΡΝΩ" ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΕΣ? ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟΠΙΣΤΟΣ ΕΙΣΑΙ?
ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ, ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΚΑΛΥΤΕΡΕΥΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ, ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΑ ΣΩΣΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.:winka:

alfa156
18/10/2005, 21:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ:mad:
ΦΙΛΕ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΤΕ ΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ. ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΕΦΟΣΩΝ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΓΝΩΣΤΟΙ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ, ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΙΤΡΕΨΕΤΕ ΝΑ ΠΕΣΟΥΝ ΞΥΛΙΕΣ. ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΕΦΤΑΙΓΕ Η ΚΟΠΕΛΑ, ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΦΟΡΑ. ΚΙ Ο "ΜΑΓΚΑΣ" ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΕΞΥΠΝΟΣ ΠΟΥ ΘΕΩΡΗΣΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ:nono:
ΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΤΟ ΖΕΙΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ?
Ο ΤΥΠΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΣΥΝΟΔΕΥΕ, ΤΙ ΕΦΤΑΙΓΕ?:confused: ΓΙΑΤΙ ΤΙΣ ΕΦΑΓΕ ΤΣΑΜΠΑ ΚΑΙ ΒΕΡΕΣΕ???
ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΚΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΠΌ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΦΑΣΑΡΙΑ, ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΕΙΝΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ:nono:
ΑΚΟΥΣΕΣ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ "ΒΑΡΑΩ ΚΑΙ ΔΕΡΝΩ" ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΕΣ? ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟΠΙΣΤΟΣ ΕΙΣΑΙ?
ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ, ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΚΑΛΥΤΕΡΕΥΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ, ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΑ ΣΩΣΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.:winka:
εχεισ δικιο ρε ιουλια,,,δεν την αφησε να του πει αν τελικα του επερνε καλες....π@@@ιπες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nimbus
18/10/2005, 22:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
kai egw de katalabainw giati dhmiourghthike ayto to post!~!!! :confused:



gia na doume poso p@ut@n@@@


einai oi gynaikes kai mas keratwnoun?



gia na bgaloume ta apwthimena mas pou de mporoume na tis xtyphsoume oso kai an to thelame?


:confused:




moto forum in here , helloooooooooooooooooooo



:yuck: :yuck: :yuck:

nimbus
18/10/2005, 22:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
εχεισ δικιο ρε ιουλια,,,δεν την αφησε να του πει αν τελικα του επερνε καλες....π@@@ιπες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΦΥΣΙΚΑ!:winka:
ΑΦΟΥ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ ΤΩΝ ΠΟΛΛΩΝ, ΓΙΑΤΙ ΌΧΙ?:lol:
ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΗΤΑΝ Η ΑΔΕΡΦΗ ΣΟΥ?:winka:
Ή ΜΗΠΩΣ Η ΚΟΠΕΛΙΑ ΣΟΥ?:wave2:

nimbus
18/10/2005, 22:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Ξέρετε τι μου αρέσει;...

όλους αυτούς που λένε , γιατί τον αφήσατε... δεν έπρεπε να το κάνει ,...έπρεπε να είναι κύριος και τα ρέστα...

Δεν διαφωνώ... αλλά ελάτε στην θέση του θύτη... που είναι και θύμα...
ΠΟΙΑ ΗΤΑΝ Η ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΜΑΓΚΑ ΒΡΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ? ΝΑ ΔΕΙΡΕΙ ΚΟΣΜΟ?

Ποιός ξέρει τι είχε στο μυαλό του για αυτή την κοπέλα, ή τι θυσίες είχε κάνει κτλ...
ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΤΗΣ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΡΑΤΗΣΕ...ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?
Ελάτε στην θέση του , όταν τα βλέπει όλα αυτά να σβύνουν απο την πισώπλατη κίνηση της άλλης...ΑΣ ΕΡΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΣΥΝΟΔΕΥΕ. ΑΥΤΟΣ ΣΕ ΤΙ ΕΦΤΑΙΓΕ, ΕΦΟΣΩΝ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΤΙΠΟΤΑ?

Είστε εκεί.. και το βλεπετε μπροστά σας και τα μάτια και το μυαλό τα "κουρδίζουν" όλα...

τι θα κάνετε;... θα πείτε ..οκ.. είναι πουτάνα και θα φύγετε;... είναι πολύ δύσκολο να επιβληθείς στον εαυτό σου , όταν νιώθεις προδομένος.. πόσο μάλιστα όταν όλη η ζωή σου , βουλιάζει με μια ματιά...ΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΠΙΒΛΗΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ, ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΘΛΙΕΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΤΟΥ.

Απο εκεί και πέρα και με το μυαλό κρύο...ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ, ΑΣ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΒΑΡΑΜΕ ΟΛΟΙ ΚΙ ΟΠΟΥ ΒΓΕΙ...

Μπορεί η γκόμενα να μην τον ερωτευτέι και πάλι σφόδρα...αλλα αυτό δεν είναι το ζητούμενο.. είναι η "πληρωμή" του αισθήματος της αδικίας που νιώθεις...
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΛΗΡΩΜΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ ΚΑΙ ΑΝ ΜΗΝ ΤΙ ΑΛΛΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΜΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΤΗΝ ΟΡΙΣΕΙ. Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ, ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ. ΕΙΤΕ ΚΑΛΟ ΕΙΤΕ ΚΑΚΟ.

Δυστυχώς τα περισσότερα εγκλήματα γίνονται πάνω σε αυτό το σημείο. Ενδεικτικό του τι μπορεί να σου προκαλέσει κάτι τέτοιο.


Αν μπορέσεις και περάσεις αυτό το σημείο , βέβαια υπάρχουν πολλοί και έξυπνοι τρόποι να "εκδικηθείς"...Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ. ΣΑΠΙΖΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΣΚΑΡΦΙΣΤΕΙ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΕΝΙΟΤΕ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ ΚΑΠΟΙΩΝ ΤΗΝ ΖΩΗ.

όπως έκανε γνωστός που όταν το έμαθε, το έπαιξε cool , και φυσικά την άφησε να φύγει το πρωί για δουλειά απο το νέο τους σπίτι που αγόρασαν στο όνομα του.
Το βράδυ που γύρισε, είχε μια βαλίτσα πίσω απο την πόρτα με τα ρούχα της. Έπιπλα, σπίτι, μέχρι και οι πρίζες είχαν ξηλωθεί. Όλα πουλήθηκαν σε τρίτους και αυτός πήρε τα χρήματα και την άφησε στα κρύα του λουτρού...μάλλον στα πλακάκια του διαδρόμου.

Προσωπικά είμαι και εγώ ενάντια στην βία, αλλα κάτι τέτοιο , θεωρώ οτι είναι ανεπανάληπτη εκδίκηση..και πονάει αλλά και μένει στο μυαλό πιο έντονα...ΠΙΚΡΑ ΜΕΝΕΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ....

Gandalf

nimbus
18/10/2005, 22:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
to 8ema ine oti otan kanete mia sxesi pefte te me ta moutra
afieronete poli xrono ke kopo gia aftin tin sxesi
merikoi dineste oloklirotika se simio pou xanete ton eafto sas
se simio pou erxete mia mera pou sigkrini i gineka pou vrikate esas me enan alon andra ke anakalipti oti exi dipla tis ena zoaki enan ipireti enan sklavo ke ala tetia
mpori se oles tis antidrasis tis zois sas na feneste magkes ala zite me to oniro pos na pate sto spiti me tin gineka ton oniron sas:rotflmao: :rotflmao:
na kseftilistite:lol: :lol:

se aftin tin periptosi ine sxedon fisiko oti kapia stigmi den 8a 8eli na xasi to douliko tis ala 8a 8eli ke enan andra re pedi mou..:rotflmao:


i mpori na xalalisi to skilaki tis na xorisi mazi sas diladi gia kapion alon

afto pou ksexorizi tis ginekes apo emas ine i anasfalia i anapofasistikotita ke merika ala
otan kataliksete ke esis enas tetios mpori na tin disarestisete
mpori na min tis aresi o lesviakos erotas me tin afentia sas:lol:

to sosto den ine magkia ke tsampoukas ke starxidismos
ala na min ksexnate tous rolous sas
ke na min xanete tin ipolipsi sas
ke afta ta kanete apo moni sas afto ine to kako ke meta arxizoun kouventes opos aftes
ma tin ixa sta poupoula
tis magireva
ka8omoun skamnaki na ksekourazi ta podia tis
tis eplena tis kilotes:rotflmao: :rotflmao:

mipos 8a 8elate na exi ke ena peos na sas volevi pou ke pou?:rotflmao: :rotflmao:

lipon otan ta kanete ola afta gia na ikanopioisete ekini ke oxi esas
tote to mono pou mporite na kanete ine na ksespasete san zoo epano tis pou den sas lipi8ike...

ma iparxi tipota xirotero apo to na sas lipounte?

8a to ksana po i poles evestisies ine kako gia tous andres


:yuck: :yuck: :yuck:

nimbus
18/10/2005, 23:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος



10 χρόνια με την ίδια γκόμενα και στεναχωριέται που τον άφησε; τι χάσιμο...


έλα μου ντε, τον βλάκα:lol: :lol: :lol:

wild_cat/anima
18/10/2005, 23:08
αγόρια χαλαρώστε ..γιατί υπάρχουν και κάτι γκόμενες σαν την άλλη που τον έστειλε στο σπιτάκι του αεροπορικώς.....!
:smokin:
για να μην μιλήσω οτι έτσι και φάτε καμια καλή στην "οικογένεια"δε θα ξαναγγίξετε γυναίκα:evil:

nimbus
18/10/2005, 23:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
φανταζομαι πως θελει πολυ ψυχικη δυναμη και κουραγιο να αντιδρασεις ψυχραιμα και να κανεις κατι εκδικητικο χωρις βια (σαν κι'αυτο που ειπε ο ea6gka) αλλα οταν το κανεις ειναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!


αν η αλλη ειναι μαζι σου τοσα χρονια θα νοιωθει κατι για σενα (δεν μπορει!!:eyepop: )..........αν την παρατησεις σαν κυριος και φυγεις....μετα θα το καταλαβει και θα τρεχει απο πισω σου σαν σκυλακι!!!...............................ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΓΛΕΝΤΙ!!:beer:


την κανεις να μην ηθελε να εχει γεννηθει καν.....
μην ξεχνατε οτι η εκδικηση ειναι ενα πιατο που τρωγεται παγωμενο!!!

ασε που ο χρονος που θα την παιζεις θα ειναι πολυ μεγαλυτερος απο εκεινον που αυτη σε πουλησε!!

τωρα θα μου πειτε ειναι και το θεμα οτι τοσα χρονια πηγαν χαμενα και η ζωη δεν γυριζει πισω......αλλα καλλιο αργα παρα ποτε!!


αλλωστε ο Θεος ειναι μεγαλος και βλεπει και ο καθενας θα παρει την τιμωρια σου σε αυτην ή στην αλλη ζωη!!:evil: :evil:

γενικαισχυει το καθε εμποδιο-κερατο:hypnotize για καλο.......
:lol: :lol: :lol: :lol:



Μπράβο ρε φίλε, μαγκιά
Κατόρθωμα μεγάλο το να κάνεις έναν άνθρωπο να τρέχει από πίσω σου? Ε και τι? Ικανοποιείται ο αρρωστημένος ανδρικός εγωισμός μήπως? Και που φτάνει αυτό? Στο ξύλο μήπως? Α ναι ξέχασα:lol: Εσύ εκδικείσαι χωρίς βία:winka:
Και να σου πώ το αλλο?
Ο χρόνος μάγκα μου που θα ξοδέψεις στο να εκδικηθείς μια πρώην η οποία δεν αξίζει, είναι προτιμότερο να τον αφιερώσεις τον χρόνο αυτό, στον να βρείς έναν καλύτερο άνθρωπο:)
Ποιός ο λόγος να χαλάσει κανείς ενέργεια και φαιά ουσία προκειμένου να εκδικηθεί και να ταράξει τις ψυχικές του ισορροπίες? Και εφόσων ισχυρίζεσαι ότι ο Θεός είναι μεγάλος και βλέπει, τότε γιατί να ανασκουμπωθείς και να την κάνεις να τρέχει από πίσω σου? ή να την κανεις να μην ηθελε να εχει γεννηθει καν...
Τελικά μάστορα μάς μπέρδεψες
Στον Θεό πιστεύεις? ή στην εκδίκηση?
Α ναι! Ξέχασα. Η εκδίκηση είναι ένα πιάτο που τρώγεται κρύο:lol:
μην βαρυστομαχιάσεις όμως:winka:

nimbus
18/10/2005, 23:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin


pantos kalo ine na min lete saxles ke an 8elete ginekes gia na tis plakonete sto ksilo valte agkelia...

:lol: :lol: :lol:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nimbus
18/10/2005, 23:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από ea6gka
αυτο δεν ισχυει μονο για τις γυναικες αλλα για το καθε τιο στη ζωη μας. Ολα θελουν μετρο και συνεση.

:lol: :lol: :lol: μπράβο ρε φίλε, μου κάνεις:winka:
όλα θέλουν μέτρο και σύνεση, αλλά η εκδίκηση, είπαμε:winka: είναι ένα πιάτο που τρώγεται κρύο!!:lol: :lol: :lol:
Την σύνεση στην εκδίκηση, που την βλέπεις?:confused:


:rotflmao: :rotflmao:

nimbus
18/10/2005, 23:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Giati re stavro sou eipame emeis oti kala kanoun oi antres kai keratonoun tis gynaikes.Sou eipame kati tetoio?
Kai bebaia kala ta epathe o filos sou.Opws stroseis tha koimitheis.
:wave2:

εσύ δεν είπες, αλλά το ότι αφησες την τύπισσα να της φάει,:winka: αυτό τα ΛΕΕΙ ΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑ:D


:lol: :lol: :lol: :lol:

nimbus
18/10/2005, 23:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Egw eimai ston kosmo mou re megale h esy pou se kathe post petagese kai les ta ksekarfwta sou.
Sou to eixa pei kai se allo post diabaze kala prin apantiseis sta post kai skepsou prin grapseis kati.
AMPALAE TELIOS :wave2: h allios KOUKOUROUKOU .....
Ti wra einai ??? fakies tha faw.....
ante geia

:hypnotize


Άσχετο:D

Θάνος
18/10/2005, 23:37
Παιδιά με το συμπάθειο κιόλας γιατί έχετε ανοίξει και μεγάλη φιλολογία, αλλά όλα αυτά που διαβάζω για εκδίκηση και πιάτα κρύα είναι μεγάλες πίπες.

Κανείς δεν σας χρωστάει τίποτα. Σήμερα είναι μαζί σας και αύριο το πρωί γνώρισε κάποιον και έπεσε ξερή. Συμβόλαιο έχετε;

Ένσταση έχω μόνο στον τρόπο που γίνονται κάποια πράγματα. Αλλά ποιος μπορεί να μπει στο κεφάλι του άλλου και να δει πώς σκέφτεται και γιατί φέρεται όπως φέρεται; Μπορεί να στεναχωριόμαστε, να λυπόμαστε (για λίγο...) αλλά τραβάμε γραμμή και πάμε μπροστά.

Κι εμείς έχουμε φάει έστω και μία χοντρή πίτα. Δεν σκοτώσαμε και κανέναν στο ξύλο.

nimbus
18/10/2005, 23:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Παιδιά με το συμπάθειο κιόλας γιατί έχετε ανοίξει και μεγάλη φιλολογία, αλλά όλα αυτά που διαβάζω για εκδίκηση και πιάτα κρύα είναι μεγάλες πίπες.

Κανείς δεν σας χρωστάει τίποτα. Σήμερα είναι μαζί σας και αύριο το πρωί γνώρισε κάποιον και έπεσε ξερή. Συμβόλαιο έχετε;

Ένσταση έχω μόνο στον τρόπο που γίνονται κάποια πράγματα. Αλλά ποιος μπορεί να μπει στο κεφάλι του άλλου και να δει πώς σκέφτεται και γιατί φέρεται όπως φέρεται; Μπορεί να στεναχωριόμαστε, να λυπόμαστε (για λίγο...) αλλά τραβάμε γραμμή και πάμε μπροστά.

Κι εμείς έχουμε φάει έστω και μία χοντρή πίτα. Δεν σκοτώσαμε και κανέναν στο ξύλο.


:a18: :a20: :a19:

nimbus
19/10/2005, 00:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Η κωμωδια και το δραμα ειναι διπλα διπλα


αυτό είναι αλήθεια:winka: :wave2:

gtsiros
19/10/2005, 00:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Κανείς δεν σας χρωστάει τίποτα. Σήμερα είναι μαζί σας και αύριο το πρωί γνώρισε κάποιον και έπεσε ξερή. Συμβόλαιο έχετε;

Αυτό, εμένα, μου θυμίζει προδοσία.

"σόρυ, βρήκα κάποιον καλύτερο"

"και γω, μωρή πατσαβούρα, γνωρίζω πολλές που θα προτιμούσα, αλλά σκέφτομαι και σένα, όχι μόνο τον εαυτό μου!"

nimbus
19/10/2005, 00:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Αυτό, εμένα, μου θυμίζει προδοσία.

"σόρυ, βρήκα κάποιον καλύτερο"

"και γω, μωρή πατσαβούρα, γνωρίζω πολλές που θα προτιμούσα, αλλά σκέφτομαι και σένα, όχι μόνο τον εαυτό μου!"


και τι θα της κάνεις?
θα την δείρεις?:lol: :lol: κι εσύ ρε φιλαρακο?:rotflmao:
μα όλοι είστε άγριοι και δέρνεται?:rotflmao:
θα την κάνεις ρεζίλι?:D
τι??
αν την αφήσεις εσύ όμως για κάποια άλλη?:winka: (εδώ σε θέλω να μου πείς:D ) Αν την αφήσεις εσύ, τότε τι πρέπει να σου κάνει εκείνη???:lol: :lol:

εεεεεε ρε πλάκααααα λέμεεεεε:rotflmao: :rotflmao:

gtsiros
19/10/2005, 00:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
και τι θα της κάνεις?
θα την δείρεις?:lol: :lol: κι εσύ ρε φιλαρακο?:rotflmao:
μα όλοι είστε άγριοι και δέρνεται?:rotflmao:
θα την κάνεις ρεζίλι?:D
τι??
αν την αφήσεις εσύ όμως για κάποια άλλη?:winka: (εδώ σε θέλω να μου πείς:D ) Αν την αφήσεις εσύ, τότε τι πρέπει να σου κάνει εκείνη???:lol: :lol:

εεεεεε ρε πλάκααααα λέμεεεεε:rotflmao: :rotflmao:

Δεν επικοινωνείς μου φαίνεται.
θοδώρα, συγκεντρώσου!
είπα ότι θα ακουμπήσω χέρι πάνω της;

είπα ότι θα την αφήσω;

απ'ότι διαβάζω στα γραφόμενά μου, ρητά αναφέρω, ότι ΔΕΝ θα την άφηνα ακόμα και αν γνώριζα κάποια καλύτερη. Γιατί θα ένοιωθα ότι την πρόδιδα.


Τώρα γιατι γαμιέσαι έτσι στα χαμογελάκια κ λες τις αρλούμπες που λες, δε μπορώ να καταλάβω.. ερωτευμένη είσαι κ μπάζει;

Θάνος
19/10/2005, 00:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Αυτό, εμένα, μου θυμίζει προδοσία.

"σόρυ, βρήκα κάποιον καλύτερο"

"και γω, μωρή πατσαβούρα, γνωρίζω πολλές που θα προτιμούσα, αλλά σκέφτομαι και σένα, όχι μόνο τον εαυτό μου!"

Τι θα πει καλύτερος; Γιατί του δίνεις τέτοιο νόημα;

Δηλαδή οι άνθρωποι δεν χωρίζουνε ποτέ; Μια γνωριμία, φιλία, σχέση, οτιδήποτε, δεν κάνει ποτέ τον κύκλο της; Εσύ δεν βαριέσαι ποτέ; Και έστω ότι δεν βαριέσαι, την πρώτη που βρίσκεις μπροστά σου την ερωτεύεσαι και κλείνεις την καριέρα σου;

Και καλά... τώρα ζούμε λίγα χρόνια και υπάρχει αυτή η πιθανότητα... Άμα σε μερικά χρόνια ανέβει ο μέσος όρος και ζούμε καμιά 150αριά χρόνια τι θα κάνεις;

gtsiros
19/10/2005, 00:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Τι θα πει καλύτερος; Γιατί του δίνεις τέτοιο νόημα;

Δηλαδή οι άνθρωποι δεν χωρίζουνε ποτέ; Μια γνωριμία, φιλία, σχέση, οτιδήποτε, δεν κάνει ποτέ τον κύκλο της; Εσύ δεν βαριέσαι ποτέ; Και έστω ότι δεν βαριέσαι, την πρώτη που βρίσκεις μπροστά σου την ερωτεύεσαι και κλείνεις την καριέρα σου;

Και καλά... τώρα ζούμε λίγα χρόνια και υπάρχει αυτή η πιθανότητα... Άμα σε μερικά χρόνια ανέβει ο μέσος όρος και ζούμε καμιά 150αριά χρόνια τι θα κάνεις;

Γι'αυτό χρησιμοποίησα τη λέξη καλύτερος. Δεν έχει νόημα αυτή η λέξη μεταξύ ανθρώπων.
Οι άνθρωποι πράγματι χωρίζουνε, αλλά όχι με το "βρήκα καλύτερο/η". Τί είναι; Πατάτες;

Η βαρεμάρα ταιριάζει σε βαρεμένους ανθρώπους και βαρεμένα μυαλά. Εγώ δε βαριέμαι. Τι σκατά σημαίνει αυτή η λέξη τέλοσπαντων; Έχει κανείς κάποιον ορισμό; Γιατί πολύ το χρησιμοποιούμε, αλλά αμφιβάλω αν ένας από δω μέσα μπορεί να την ορίσει.

Δεν είπα ότι την πρώτη που θα βρω θα κάνω συμβόλαιο κ θα κλείσει το θέμα. Δεν "δένω το γάιδαρο" όπως λένε κάποιοι.

gtsiros
19/10/2005, 00:41
Και στο κάτω-κάτω, τί είναι ο άνθρωπος; Αμίτα, που τελειώνει;

Απ'όσο ξέρω, σήμερα είμαι έτσι, μεθαύριο είμαι αλλιώς. Και έτσι είναι όλοι.

Θάνος
19/10/2005, 00:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Γι'αυτό χρησιμοποίησα τη λέξη καλύτερος. Δεν έχει νόημα αυτή η λέξη μεταξύ ανθρώπων.
Οι άνθρωποι πράγματι χωρίζουνε, αλλά όχι με το "βρήκα καλύτερο/η". Τί είναι; Πατάτες;

Η βαρεμάρα ταιριάζει σε βαρεμένους ανθρώπους και βαρεμένα μυαλά. Εγώ δε βαριέμαι. Τι σκατά σημαίνει αυτή η λέξη τέλοσπαντων; Έχει κανείς κάποιον ορισμό; Γιατί πολύ το χρησιμοποιούμε, αλλά αμφιβάλω αν ένας από δω μέσα μπορεί να την ορίσει.

Δεν είπα ότι την πρώτη που θα βρω θα κάνω συμβόλαιο κ θα κλείσει το θέμα. Δεν "δένω το γάιδαρο" όπως λένε κάποιοι.

Εγώ πάντως είπα γνωρίζει κάποιον... όχι κάποιον καλύτερο. Το πώς και γιατί μπορεί να συμβεί δεν μπορούμε να το αναλύσουμε, αλλά συμβαίνει κάθε μέρα και στα καλύτερα σπίτια. Δεν έχει να κάνει με προδοσία. Για να συμβεί υπάρχει θέμα από πίσω...

Αν θέλεις έναν ορισμό της βαρεμάρας στη σχέση, είναι να μην έχεις πια τίποτα περισσότερο να μοιραστείς. Αλλά μην το γυρίσουμε στη φιλοσοφία.

Η κεντρική ιδέα είναι ότι δεν δικαιούμαστε να σκεφτόμαστε και να φερόμαστε σαν να είναι ο άλλος κτήμα μας.

nimbus
19/10/2005, 00:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Δεν επικοινωνείς μου φαίνεται.
θοδώρα, συγκεντρώσου!
είπα ότι θα ακουμπήσω χέρι πάνω της;

είπα ότι θα την αφήσω;

απ'ότι διαβάζω στα γραφόμενά μου, ρητά αναφέρω, ότι ΔΕΝ θα την άφηνα ακόμα και αν γνώριζα κάποια καλύτερη. Γιατί θα ένοιωθα ότι την πρόδιδα.


Τώρα γιατι γαμιέσαι έτσι στα χαμογελάκια κ λες τις αρλούμπες που λες, δε μπορώ να καταλάβω.. ερωτευμένη είσαι κ μπάζει;


Κατ'αρχάς, πρόσεχε τις λέξεις που χρησιμοποιείς:D
Γιατί δεν νομίζω να σε έβρισα:wacko:
Εκτός κι αν δεν έχεις πρόβλημα.:lol:οπότε να σε βρίσω αν θες...
Μου είναι πολύ εύκολο ξέρεις. Απλά σκέφτομαι ότι δεν αξίζει τον κόπο.:winka:
Λοιπόν, το ότι χαμογελάω δεν σε προσβάλλω:winka:
Γελάω, καλοπροαίρετα. Πολύ αθώα τα βλέπεις όλα. Είναι άσχημο το να θεωρείς τον άλλον, δεδομένο στην ζωή σου. Δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει φίλε μου. Ανατρέπονται τα πάντα από την μια στιγμή στην άλλη και δεν το πέρνεις χαμπάρι. μετά χάνεις και τον μπούσουλα (αν τον είχες ποτέ:lol: ) κι από κει πάνε κι άλλοι(που λεν στο χωριό μου). Το ότι εσύ δεν κοιτάς άλλες, επειδή σε καλύπτει ένας άνθρωπος, δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να το κάνει ο άλλος. Τον ρωτάς τον άλλον αν νοιώθει το ίδιο με εσένα? Δεν έπεται ότι είσαι λάθος. Αλλά δεν μπορείς να κάνεις και κάτι.
΄Χθες σου έλεγε ότι σε αγαπάει και την άλλη μέρα σου΄λέει ότι έπαψε. Τι θα κάνεις? Θα την σκοτώσεις? Θα την δείρεις?
Προδίδει τα συναισθηματά σου??
Ε ναι τα προδίδει αν το πάρεις έτσι. Και τι θες?
Έναν άνθρωπο που να μην σε γουστάρει?
Θες έναν άνθρωπο που να είναι μαζί σου, έτσι απλά, για χαβαλέ?
Προδώτης, είναι αυτός που προδίδει τα νοιώθω του και κατ'επέκταση τα συναισθήματα του άλλου.:winka:
Το ότι δεν θα την άφηνες, ακόμα κι αν γνώριζες κάποια καλύτερη, αυτό δεν υποχρεώνει τον άλλον, να κάνει το ίδιο.
Επιλογές είναι αυτές. Παίζεις, άλλωτε κερδίζεις κι άλλωτε χάνεις!
Και πρέπει επίσης να μάθεις ότι πάντα είμαι ερωτευμένη
:winka: και μάθε να μην λες αρλούμπες και προ πάντων μάθε να μιλάς, γιατί εσύ με αυτά που σκέφτεσαι, δεν θα σε ερωτευτεί ΠΟΤΕ ΚΑΜΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gtsiros
19/10/2005, 00:49
Είναι διαφορετική η ερωτική σχέση από τη φιλική.

Θα πω πως βλέπω την ερωτική σχέση.

Είμαι μαζί με κάποιον άνθρωπο. Θέλω να συνεχίσω τη σχέση μου. Αν υπάρχει λόγος να διακοπεί αυτή η σχέση θα γίνει επειδή υπάρχει εσωτερικός λόγος και όχι επειδή είδα κάποιον άλλον και μου γυάλισε.

Εδώ μηχανή να έχεις και δεις μια άλλη μηχανή, νοιώθεις περίεργα άμα πας να καβαλήσεις την άλλη... και μου παρουσιάζετε, σεις οι "αισθηματίες" ότι "η σχέση κάνει κύκλο" και τέτοιες μπούρδες? Λέξεις που χρησιμοποιείτε για να καλύψετε την κενότητα της ψυχής σας... Να ήσασταν και τόσο ευρηματικοί και με άλλα πράματα θα ήσασταν τέλειοι!

Καλά, πόσο λίγο σέβεστε τον άνθρωπο με τον οποίο είστε ώστε ένα απλό "βρήκα άλλον" τον ξηλώνετε;

ουστ, απολίτιστοι... κάφροι... βάρβαροι... μείνετε στις μοτοσυκλέτες σας ρε, γιατί με την αντιμετώπιση που δείχνετε στο σύντροφό σας κ στο δεσμό που έχετε, καλύτερα φέρεστε σε αυτή παρά στον σύντροφό σας...

nimbus
19/10/2005, 00:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος

Η κεντρική ιδέα είναι ότι δεν δικαιούμαστε να σκεφτόμαστε και να φερόμαστε σαν να είναι ο άλλος κτήμα μας.



+10000000000000000000000000:wave2:

gtsiros
19/10/2005, 00:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
και μάθε να μην λες αρλούμπες και προ πάντων μάθε να μιλάς, γιατί εσύ με αυτά που σκέφτεσαι, δεν θα σε ερωτευτεί ΠΟΤΕ ΚΑΜΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Με αυτό το τελευταίο που είπες με γλύτωσες από τον κόπο να κάτσω να εξηγήσω ένα ένα γιατί είναι λάθος αυτά που λες...

Γιατί με γλύτωσες;

Γιατί ακριβώς αυτά που λέω και ο τρόπος που σκέφτομαι είναι και ο λόγος που είμαι με άνθρωπο που δε θέλει να με αφήσει.

nimbus
19/10/2005, 00:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Με αυτό το τελευταίο που είπες με γλύτωσες από τον κόπο να κάτσω να εξηγήσω ένα ένα γιατί είναι λάθος αυτά που λες...

Γιατί με γλύτωσες;

Γιατί ακριβώς αυτά που λέω και ο τρόπος που σκέφτομαι είναι και ο λόγος που είμαι με άνθρωπο που δε θέλει να με αφήσει.


εύχομαι φίλε μου να έρθουν στην ζωή σου όπως τα θες, αλλά να θυμάσαι ότι δεν πρέπει να έχεις τίποτα δεδομένο:winka:

Θάνος
19/10/2005, 00:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Είναι διαφορετική η ερωτική σχέση από τη φιλική.

Θα πω πως βλέπω την ερωτική σχέση.

Είμαι μαζί με κάποιον άνθρωπο. Θέλω να συνεχίσω τη σχέση μου. Αν υπάρχει λόγος να διακοπεί αυτή η σχέση θα γίνει επειδή υπάρχει εσωτερικός λόγος και όχι επειδή είδα κάποιον άλλον και μου γυάλισε.

Εδώ μηχανή να έχεις και δεις μια άλλη μηχανή, νοιώθεις περίεργα άμα πας να καβαλήσεις την άλλη... και μου παρουσιάζετε, σεις οι "αισθηματίες" ότι "η σχέση κάνει κύκλο" και τέτοιες μπούρδες? Λέξεις που χρησιμοποιείτε για να καλύψετε την κενότητα της ψυχής σας... Να ήσασταν και τόσο ευρηματικοί και με άλλα πράματα θα ήσασταν τέλειοι!

Καλά, πόσο λίγο σέβεστε τον άνθρωπο με τον οποίο είστε ώστε ένα απλό "βρήκα άλλον" τον ξηλώνετε;

ουστ, απολίτιστοι... κάφροι... βάρβαροι... μείνετε στις μοτοσυκλέτες σας ρε, γιατί με την αντιμετώπιση που δείχνετε στο σύντροφό σας κ στο δεσμό που έχετε, καλύτερα φέρεστε σε αυτή παρά στον σύντροφό σας...

Αυτά που λες είναι τόσο ρομαντικά... Μπράβο σου... Μια χαρά σε βρίσκω.

Επειδή όμως έχουμε περάσει και τις μεγάλες σχέσεις και τους μεγάλους έρωτες και τους μεγάλους χωρισμούς, μπορούμε να είμαστε λίιιιγο πιο ρεαλιστές;

Καλά αυτά που λες στη μπανανία, αλλά στην πραγματική ζωή αν δεν γίνεις λίγο πιο σκληρόπετσος θα δυστυχήσεις.

nimbus
19/10/2005, 01:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Είναι διαφορετική η ερωτική σχέση από τη φιλική.

Θα πω πως βλέπω την ερωτική σχέση.

Είμαι μαζί με κάποιον άνθρωπο. Θέλω να συνεχίσω τη σχέση μου. Αν υπάρχει λόγος να διακοπεί αυτή η σχέση θα γίνει επειδή υπάρχει εσωτερικός λόγος και όχι επειδή είδα κάποιον άλλον και μου γυάλισε.

Εδώ μηχανή να έχεις και δεις μια άλλη μηχανή, νοιώθεις περίεργα άμα πας να καβαλήσεις την άλλη... και μου παρουσιάζετε, σεις οι "αισθηματίες" ότι "η σχέση κάνει κύκλο" και τέτοιες μπούρδες? Λέξεις που χρησιμοποιείτε για να καλύψετε την κενότητα της ψυχής σας... Να ήσασταν και τόσο ευρηματικοί και με άλλα πράματα θα ήσασταν τέλειοι!

Καλά, πόσο λίγο σέβεστε τον άνθρωπο με τον οποίο είστε ώστε ένα απλό "βρήκα άλλον" τον ξηλώνετε;

ουστ, απολίτιστοι... κάφροι... βάρβαροι... μείνετε στις μοτοσυκλέτες σας ρε, γιατί με την αντιμετώπιση που δείχνετε στο σύντροφό σας κ στο δεσμό που έχετε, καλύτερα φέρεστε σε αυτή παρά στον σύντροφό σας...

οι άνθρωποι μάγκα μου, δεν χωρίζουν επειδή βρήκαν κάποιον άλλον. Όχι πάντα τουλάχιστον:winka: Τις περισσότερες φορές, αυτό αποτελεί αφορμή, λόγω αδυναμίας:D Βλέπεις, αφορμές ψάχνουν όλοι-όλες. Φοβούνται να κοιτάξουν τον εαυτό τους κατάματα:winka:
Οι άνθρωποι χωρίζουν γιατί θεωρούν ότι η συγκεκριμένη σχέση που έχουν δεν τους καλύπτει:) για πολλούς λόγους. Στη χειρότερη περίπτωση, επειδή βαρέθηκαν. Ίσως επειδή τα είπαν όλα με αυτον τον άνθρωπο και ψάχνουν τον επόμενο.
Το κατάλαβες τώρα?
ή μήπως να το ζωγραφίσω?:lol:

Θάνος
19/10/2005, 01:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
Τις περισσότερες φορές, αυτό αποτελεί αφορμή, λόγω αδυναμίας:D Βλέπεις, αφορμές ψάχνουν όλοι-όλες.

Έτσι μου έλεγε κι εμένα εκείνο το βράδυ μετά από 8 χρόνια... Αυτός μου λέει δεν σημαίνει τίποτα για μένα... είναι μόνο η αφορμή...






























...τελικά την αφορμή την παντρεύτηκε! :lol:

nimbus
19/10/2005, 01:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Με αυτό το τελευταίο που είπες με γλύτωσες από τον κόπο να κάτσω να εξηγήσω ένα ένα γιατί είναι λάθος αυτά που λες...



ακόμα δεν το έμαθες?
Το λάθος και το σωστό, είναι σχετικά:winka:
Ο καθένας τα βλέπει από την δικιά του οπτική γωνία. You know?:D
Aν όλες οι οπτικές γωνίες ήταν ίδιες και κατ'επέκταση τα σωστά όλα τα ίδια, δεν θα ύπήρχαν οι αρρωστημένοι να δέρνουν:winka: ούτε εμείς να μιλάμε όπως καλή ώρα τώρα:D
Επομένως, το σωστό στην ζωή φίλε μου δεν είναι φυσική:D
Το λυσάριο της ζωής δεν υπάρχει:winka: μόνο της φυσικής, για να περνά κανείς τις εξετάσεις όπως εσύ και πολλοί άλλοι.
Το άλλο όμως το βιβλίο, με τις λύσεις της ζωής, το ψάχνουμε όλοι:lol: άλλοι πολύ κι άλλοι καθόλου:lol:
Εσύ:wacko: σε ποιά κατηγορία ανήκεις?
Τις οπτικές σου γωνίες διόρθωσε:lol:
Θα στραβωθείς στο τέλος:sun:

gtsiros
19/10/2005, 01:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
Ίσως επειδή τα είπαν όλα με αυτον τον άνθρωπο και ψάχνουν τον επόμενο.
Το κατάλαβες τώρα?

Ο άνθρωπος δεν είναι μια σταθερή ποσότητα. Δεν είναι καν ποσοτικοποιήσιμος, για να πεις ότι "τα είπα όλα με αυτόν". Η ιστορία ενός ανθρώπου τελειώνει όταν πεθάνει. Μάλιστα μερικών δεν τελειώνει ούτε και με το θάνατό του.

Αυτό που οδηγεί ένα ζευγάρι στο χωρισμό είναι η πλήξη. Για αυτό ευθύνεται το ζευγάρι.

Σε μένα δε νομίζω να συμβεί αυτό... Δεν το βλέπω να ταιριάζει με τη ψυχοσύνθεση μου και το χαρακτήρα μου, να σταματήσω να ασχολούμαι με διάφορα και να σταματήσω να βρίσκω ενδιαφέρον στις συζητήσεις μου με τους άλλους.

Να δω τι άλλες συναισθηματικές και ρομαντικές σαχλαμάρες θα διαβάσω σήμερα...

Λέτε εμένα ρομαντικό; Μέχρι τώρα με κατηγορούν όλοι ότι παραείμαι πραγματιστής κυριολεκτικός και λεπτομερείς.

Αν είναι να με χαρακτηρίσετε κάπως, κάντε το τουλάχιστο με κάποια επαφή με την πραγματικότητα.

Βρίσκω χαρά γενικά στη ζωή που ζω., όχι μόνο στο γαμήσι, αντιθετα με πάρα πολλούς, γνωστούς και μη, φίλους και μή, που ανοιχτά (και περίτρανα!) μου το παραδέχονται. Δε μπορω να θεωρήσω τον εαυτό μου ότι έχει τόσο μιασμένη ψυχή. Αυτοί που σε μιά σχέση σκέφτονται το φίκι φίκι, αυτοί, ναι, θα χάσουν τη σχέση τους.

Η χαρά, τουλάχιστο όπως το βλέπω γω (που κατά πολλούς θεωρούμαι βλάκας, μαλάκας, κορόιδο και δε ξέρω γω τι άλλο...) η περισσότερη χαρά που νοιώθω σε μιά σχέση είναι το πόσο περισσότερο δένομαι με τον άλλο, πόσο καλύτερα τον γνωρίζω και τί του αρέσει (σε οποιαδήποτε δραστηριότητα, είτε ερωτική είτε άλλου είδους)

Θάνος
19/10/2005, 01:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Να δω τι άλλες συναισθηματικές και ρομαντικές σαχλαμάρες θα διαβάσω σήμερα...

Τώρα ποιος θα έπρεπε να το λέει αυτό; Εσύ ή εμείς;

Τέλος πάντων προφανώς αγνοείς πολλά και βασικά πράγματα και ούτε που το καταλαβαίνεις. Πέρνα ξανά σε μερικά χρόνια να συνεχίσουμε την κουβέντα.

Μέχρι τότε κράτα ένα πολύ πιθανό ενδεχόμενο...

...εκεί που εσύ ψάχνεις με το ζόρι να βρεις κι άλλα ενδιαφέροντα στη σχέση σου για να μην πλήξεις, ο άλλος να σε έχει ήδη σκυλοβαρεθεί.

gtsiros
19/10/2005, 01:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
ακόμα δεν το έμαθες?
Το λάθος και το σωστό, είναι σχετικά:winka:

Τι να μάθω; Το λάθος;

Αν εσύ αδυνατείς ή δε θέλεις να δεχθείς την πραγματικότητα ως ΠΡΑΓΜΑΤΙ έχει, αντικειμενικά, αυτό δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει.

Η πραγματικότητα και ο κόσμος είναι αντικειμενικός. Δε μπορείς εσύ με την αντίληψή σου να θεωρήσεις ότι η πραγματικότητα είναι διαφορετική απ'ότι... πραγματικά είναι!

Δεν είναι αμφίδρομη η διαδικασία της αντίληψης. Όταν μου λες ότι η πραγματικότητα είναι υποκειμένικη είναι σα να λες ότι κάθε ένας έχει σχηματίσει μια εικόνα του κόσμου, στον οποίον ζει, και ζει στην εικόνα του κόσμου. Δηλαδή, στον κόσμο του!

Αν μιλάς για συμφέροντα και το που εστιάζει ο κάθε ένας, σύμφωνα με αυτά, αυτό είναι τελείως διαφορετική συζήτηση... μπορεί π.χ. ο σύντροφος σου ξαφνικά να αποκτήσει μια ανεξήγητη έλξη προς στήθη μεγάλου μεγέθους... τί θα κάνεις συ; Δε σε γουστάρει πιά γιατί έχεις στήθος μικρό, σύμφωνα με αυτόν. ή μπορεί να μη φοράς μίνια. από δω και πέρα, μυαλουδάκι μου έχεις δείξει ότι έχεις, σε είδα από κοντά και σε συμπάθησα. Μη μου χαλάς την εικόνα τώρα... συνέχισε τη σκέψη μου μόνη σου

καλά νανάκια...

(edited)

gtsiros
19/10/2005, 01:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Μέχρι τότε κράτα ένα πολύ πιθανό ενδεχόμενο...

...εκεί που εσύ ψάχνεις με το ζόρι να βρεις κι άλλα ενδιαφέροντα στη σχέση σου για να μην πλήξεις, ο άλλος να σε έχει ήδη σκυλοβαρεθεί.

Αμφίβολο. Δε ζορίζω τίποτα, ούτε κρεμιέμαι από τη σχέση μου. Δεν εστιάζω στο να διατηρώ τη σχέση μου. Εστιάζω στο να τη ζω.

Όσο πιο πολύ σφίγγεις κάτι, τόσο αυτό θα θέλει να ελευθερωθεί. (άντε για να μη λέτε ότι δεν είμαι και εικαστικός)

nimbus
19/10/2005, 01:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Ο άνθρωπος δεν είναι μια σταθερή ποσότητα. Δεν είναι καν ποσοτικοποιήσιμος, για να πεις ότι "τα είπα όλα με αυτόν". Η ιστορία ενός ανθρώπου τελειώνει όταν πεθάνει. Μάλιστα μερικών δεν τελειώνει ούτε και με το θάνατό του.

Αυτό που οδηγεί ένα ζευγάρι στο χωρισμό είναι η πλήξη. Για αυτό ευθύνεται το ζευγάρι.

Σε μένα δε νομίζω να συμβεί αυτό... Δεν το βλέπω να ταιριάζει με τη ψυχοσύνθεση μου και το χαρακτήρα μου, να σταματήσω να ασχολούμαι με διάφορα και να σταματήσω να βρίσκω ενδιαφέρον στις συζητήσεις μου με τους άλλους.

Να δω τι άλλες συναισθηματικές και ρομαντικές σαχλαμάρες θα διαβάσω σήμερα...

Λέτε εμένα ρομαντικό; Μέχρι τώρα με κατηγορούν όλοι ότι παραείμαι πραγματιστής κυριολεκτικός και λεπτομερείς.

Αν είναι να με χαρακτηρίσετε κάπως, κάντε το τουλάχιστο με κάποια επαφή με την πραγματικότητα.

Βρίσκω χαρά γενικά στη ζωή που ζω., όχι μόνο στο γαμήσι, αντιθετα με πάρα πολλούς, γνωστούς και μη, φίλους και μή, που ανοιχτά (και περίτρανα!) μου το παραδέχονται. Δε μπορω να θεωρήσω τον εαυτό μου ότι έχει τόσο μιασμένη ψυχή. Αυτοί που σε μιά σχέση σκέφτονται το φίκι φίκι, αυτοί, ναι, θα χάσουν τη σχέση τους.

Η χαρά, τουλάχιστο όπως το βλέπω γω (που κατά πολλούς θεωρούμαι βλάκας, μαλάκας, κορόιδο και δε ξέρω γω τι άλλο...) η περισσότερη χαρά που νοιώθω σε μιά σχέση είναι το πόσο περισσότερο δένομαι με τον άλλο, πόσο καλύτερα τον γνωρίζω και τί του αρέσει (σε οποιαδήποτε δραστηριότητα, είτε ερωτική είτε άλλου είδους)



...η ιστορία ενός ανθρώπου, μπορεί να τελειώνει ωσότου πεθάνει, αλλά η ιστορία που κάποτε άνοιξε με έναν άλλον άνθρωπο, σύντομα πεθαίνει:winka: είτε μάς αρέσει, είτε όχι:D κι αυτό θα το κατανοήσεις στην πορεία της ζωής σου.
Αυτό που οδηγεί ένα ζευγάρι στον χωρισμό, δεν είναι μόνο η πλήξη, αλλά πολλά ακόμα πράγματα τα οποία δημιουργούν αρνητικές δυσχέρειες, αν μην τι άλλο.
<<[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Σε μένα δε νομίζω να συμβεί αυτό... Δεν το βλέπω να ταιριάζει με τη ψυχοσύνθεση μου και το χαρακτήρα μου, να σταματήσω να ασχολούμαι με διάφορα ...>>


:lol: :lol: είδες? εγώ φταίω τώρα που γελάω? με προκαλείς:lol:
για διάβασε πάλι τι έγραψες...ότι σε εσένα δεν νομίζεις να συμβεί αυτό...:D Δηλαδή έχεις κάτι δεδομένο κι από την άλλη, δεν είσαι σίγουρος. Ευελπιστείς:wacko: Ισορροπούν αυτά τα δύο φίλε μου?
Ξέρεις τι είναι η ψυχοσύνθεσή σου?
Ένας μικρός ωκεανός που χάνεται σε ανάρμοστους λαβυρίνθους.
Πώς γίνεται να έχεις δεδομένα κάποια πράγματα, εφόσων η ζωή αλλάζει από την μια στιγμή στην άλλη?:confused:
Πώς μπορείς να είσαι σίγουρος για τον άλλον, εφόσων δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για τον εαυτό σου?:confused:
Να σου πώ ένα μυστικό?
Άσε την ρομαντικότητα για τα 15χρονα κι αλήτεψε λίγο μπας και χαρείς, γιατί πολύ ρόδινα τα βλέπεις όλα:D
Δεν σε θεωρώ βλάκα φίλε μου.
Και δεν είναι κακό να είσαι ρομαντικός:winka:
Αλλά θεωρώ αδιανόητο να είσαι τόσο αθώος σε αυτή την ηλικία:lol: :lol:

Krokodilos001
20/10/2005, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Savvato brady pou lete re paidia kai eimaste 5 atoma se ena filiko magazi kai ekei pou kathomaste blepoume ena zeygari na bgainei agkalia apo mesa.Mexri ekei ola kala.Opws apomakrinete kai plisiazoun sto amaksi ekei pou eixa parkarei me to pou paei h gomena na kseklidosei kai na mpei mesa,to palikari sinodigos,katebainei enas allo palikari apo thn mhxani pou htan pisw apo to parkarismeno amaksi.Me to pou katebainei pianei ton sinodigo apo ton giaka tou trabaei 2 mpouketa kai tou fonazei "pes mou re sou pairnei kales pipes,pes mou re" kai kateythinete pros to meros ths kopelas.Trexoume ton pianoume boithame ton allo na sikothei kai tou leme "oxi thn kopela re megale mhn thn xtyphseis" kai me ena tholomeno blema (pragmattika paidia den liges fores sthn zwh mou exw dei ayto to blepa) fonazei " h poutana re paidia h poutana,to meshmeri ths eftiaxna fagito na faei,10 xronia mazi kai ayth bghke me ton gomeno,h kariola,pou prin 3 wres mou elege poso me agapaei k.t.l. Paidia den kserw an kaname kala alla ekeinh thn wra sastisame kai kaname to eksis...... Apla ton afisame.Mporeite na fantastiste ti akolouthise,klotsies,mpouketa ateliota afou teliose (h gomena katw sthn asfalto sxedon anaisthiti) kanei kai gialia karfia to amaksi.Mia mania ena tholoma pou den exw ksanadei.Oso ginotan ayto o allos pou htan o gomenos gyrnaei kai mas leei "paidia ma sto theo ,sthn mana mou thn idia orkizome thn kopela thn gnorisa prin 2 ebdomades kai den mou eipe oti exei sxesi".Opote afou teliose kai me to amaksi kai paei na ton ksana arpaksei ton stamatame kai tou leme opa file to palikari den eiksere oti exei sxesi h kopela, den fteei se kati.Petagete kai ena palikari apo emas pou exei zisei thn idia katastasi me asxhmo tropo kai aytos kai tou leei "h gomena file h gomena ftaiei".Afou teliose h fasi kai efyge mes sta dakrya to palikari,o allos apla sikothike kai efyge pagomenos, h gomena me dyskolia peire ena thl. kai eirthan kai thn mazepsan meta apo kana misawro.Gyrname kathomaste kai pragmatika den milagame o enas ston allo.Kathomasta kai pnigikame stis skepseis mas o kathenas apo emas.3 apo apo emas exoun zisei tetoio skiniko kai egw me ton allo (5 sthn parea) pou den mas exei tyxh kathara tetoio alla genika paizei apogoiteysh sto thema gynaika,giati to blepame oloi logiko mexri kapoia stigmh sthn zwh mas, na agapisoume toso poly na exoume dosei olon ton eayto mas se mia kopela kai sto telos me ton ena h ton allo tropo na paroume apo ta 3 to megalytero.
H prwti koubenta pou bgeike apo to ena palikari sthn parea o opoios prosfata xwrismenos,enw htan etoimos gia arabwna breike sto kinito ths kopelas tou mhnymata "perasa poly wraia xthes to brady mazi sou gamia mou",me dakrya sta matia gyrise kai mas leei "giati re paidia giati na ginonte ayta ta pragmata,giati exoun katantisei etsi oles tous.
Ti na tou poume ti na apantisoume.Oloi aytoi thn aporia exoume.
Kai na pw oti eimaste kai tipota pitsirikades ,konta sta 30 eimaste kai akoma se ayto den mporoume na apantisoume.
Sorry re paidia me to megalo post kai ta greeklish alla eithela na ta grapsw kai na ta pw.Ti na pw re gamoto den kserw pleon ti na pw gamw tis theories oles kai tis analyseis mou.
Ayta.



Ante re mamakides

na ti skotene kiolas na sas do olous mazi sto dikastirio na kamaronete,,, giato antriko katorthomas sas..

re oust

Gandalf dr685sm
20/10/2005, 11:50
Λοιπόν να μιλήσουμε λίγο ρεαλιστικά;...

Πολύ αμπελοφιλοσοφία έπεσε...


Πόσοι απο εσάς (γυναίκες/'αντρες) έπεσαν σε ίδια περίπτωση, ατυχούς δεσμού μετά κεράτου, έπειτα απο πολύχρονη σχέση;.

Μετά πόσοι απο εσάς , εκείνη την στιγμή ήταν νηφάλιοι και το έπαιξαν "Βαρώνοι" και "ελεήμονες";

Πόσοι απο εσάς , μετά απο εκείνο το συμβάν , ήθελαν να ξεσπάσουν κατά αδίκων και δικαίων; ...και δεν κρίνω αν είναι σωστό ή λάθος....

Καλά τα λόγια και οι "ψυχρές αντιμετωπίσεις" του στύλ φταίνει και οι δύο και άλλα τέτοια... αλλά καλό είναι να μπαίνουμε και λίγο στην θέση του άλλου και να δούμε πως σκέφτεται (αν πραγματικά το κάνει!!) εκείνη την στιγμή.

Μην ακούω πίπες και ρομαντικά τώρα περί σχέσεων και λοιπά...

Η σχέση όπως είπε και πριν ο Λεωνίδας , είναι κάτι ανθρώπινο και περιέχει όλα τα χαρακτηριστικά μας. Ακόμα και τα συναισθήματα της αγάπης, του μίσους, της ευτυχίας και της προδοσίας.
Το πως θα καταλήξει , είναι πάντα κάτι απρόσμενο , όπως είναι και η συμπεριφορά κάποιου που εκείνη την σιτγμή είναι με θολωμένο μυαλό και οχι με "κρύα καρδιά και ψυχραιμία".

Κανείς δεν δικαιολογεί οποιαδήποτε εκδήλωση βίας, αλλά πάντα σε τέτοιες καταστάσεις, ακόμα και τα δικαστήρια , δίνουν την δικαιολογία του εν θερμώ....

Κάτι που νομίζω ισχύει και στην περίπτωση αυτή...


Gandalf

afrotwin
20/10/2005, 11:55
tora 8a miliso os idikos epi tou 8ematos ka8oti idravlikos dikigoros sto epagkelma me skino8etikes tasis se psixologika gouestern....:rotflmao:

to 8ema ine oti exete xasi oloi tin taftotita sas exete xasi tou rolous sas ke pezete epi skinis oti sas katsi...

ego 8a to ksana po palia pigename se party ke i siganopipitses itan oles klismenes stin kouzina ke itan psou psou ke mou mou ke ta agoria stin sala xorevan i ka8ontousan ena giro ke legane ta dika tous...

teleftea piga se ena party ke ida ta agoria stin kouzina ke psou psou mou mou ke tis ginekes anetes na xorevoun ke na kanoun fasi stin sala...

nomizo oti afto leei pola

episis se sigketrosis pou ixa kero na pao opos giortes gene8lia ke tetia
opou ka8ontousan palia i ginekes ke sizitagane me tis ores gia rouxa papoutsia ntoulapia kouzinas krevatokamares ke i andres gia aftokinita ke podosfero

teleftea ka8isa se ena kanape ke akouga ta agoria na milane me poli eves8isia ke triferotita gia pola 8emeta opos filozoia an8ropines sxesis ke ala tetia mono gia dakrivrexta senaria den akousa sizitisi me emfasi sto sines8imatiko oles tous i sizitisis

ke i ginekes magkia anetes xaxana ke ekso kardia me ifaki anetou gkomenou pou elenxi to perivalon ke ....

exasa ta avga ke ta pasxalia
to ti malakes ida to ti ksenerotous mizerous triferomalakes pou mono tin mama tous den psaxnane pou ta ixan kani ola isioma ke mialagan gia isotita ke katanoisi akomi ke gia desimo me tin mama tous pou mou erxete na ta tsakiso me kamia tavla mpas ke ksipnisoune:rotflmao: :rotflmao:

o alos ir8e episkepsi me tin mama tou 23 xronon ke look heavy na akoui rokes ke ala tetia ke na milai : ma giati kale mama?:eyepop:

an den to exete katalavi i ginekes psaxnoun apegnosmena gia andres re
den tou aresi i fili tous i maria me peos....

ksipniste re mamakides

ke andras den simeni agriades xoris noima ke misoginismoi

ala atoma me tsagano na min ine gemati fovies na pernoun protovoulies na exoun xioumor na elenxoun tin katastasi genikos
den xriazete na ta kseris ola arki na kanis kati otan xriazete na min pernis tilefono tin mama sou...:rotflmao:

afti pou to pezoun magkes ke skliri ine ili8ioi
den meni gineka mazi tous pano apo merikes meres...

i fantasia episis ine mia megali dieksodos gia pola 8emata stis sxesis

episis min prospa8ite na epivalete kanones stin sxesi afiste tin sxesi na proxorai moni tis ta simvolea ke i kanonismoi se mia sxesi ine ili8iokataskevasmata pou skopo exoun na telmatosoun para na ftiaksoun kati...


ke genika ine ki ala ala den pana pidixtite
ego 8a soso ton kosmo



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

oust re zoa pou mou 8elete ke sxesis:lol:


ke pou ise nimbus min milas esi gia sxesis kali mou giati mono stin 8eoria ise kali...

den antexis na kanis sxesi akoma
ise poli anasfalis ke aneparkis
ase na milisi kamia ali.....

mouts:wave2:

Gandalf dr685sm
20/10/2005, 11:59
an den to exete katalavi i ginekes psaxnoun apegnosmena gia andres re
den tou aresi i fili tous i maria me peos....

ksipniste re mamakides

ke andras den simeni agriades xoris noima ke misoginismoi


όλα τα λεφτά είσαι ρε φίλε....


Σου είπα πόσο σε συμπαθώ όταν λες αλήθειες;


Gandalf

afrotwin
20/10/2005, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Λοιπόν να μιλήσουμε λίγο ρεαλιστικά;...

Πολύ αμπελοφιλοσοφία έπεσε...


Πόσοι απο εσάς (γυναίκες/'αντρες) έπεσαν σε ίδια περίπτωση, ατυχούς δεσμού μετά κεράτου, έπειτα απο πολύχρονη σχέση;.

Μετά πόσοι απο εσάς , εκείνη την στιγμή ήταν νηφάλιοι και το έπαιξαν "Βαρώνοι" και "ελεήμονες";

Πόσοι απο εσάς , μετά απο εκείνο το συμβάν , ήθελαν να ξεσπάσουν κατά αδίκων και δικαίων; ...και δεν κρίνω αν είναι σωστό ή λάθος....

Καλά τα λόγια και οι "ψυχρές αντιμετωπίσεις" του στύλ φταίνει και οι δύο και άλλα τέτοια... αλλά καλό είναι να μπαίνουμε και λίγο στην θέση του άλλου και να δούμε πως σκέφτεται (αν πραγματικά το κάνει!!) εκείνη την στιγμή.

Μην ακούω πίπες και ρομαντικά τώρα περί σχέσεων και λοιπά...

Η σχέση όπως είπε και πριν ο Λεωνίδας , είναι κάτι ανθρώπινο και περιέχει όλα τα χαρακτηριστικά μας. Ακόμα και τα συναισθήματα της αγάπης, του μίσους, της ευτυχίας και της προδοσίας.
Το πως θα καταλήξει , είναι πάντα κάτι απρόσμενο , όπως είναι και η συμπεριφορά κάποιου που εκείνη την σιτγμή είναι με θολωμένο μυαλό και οχι με "κρύα καρδιά και ψυχραιμία".

Κανείς δεν δικαιολογεί οποιαδήποτε εκδήλωση βίας, αλλά πάντα σε τέτοιες καταστάσεις, ακόμα και τα δικαστήρια , δίνουν την δικαιολογία του εν θερμώ....

Κάτι που νομίζω ισχύει και στην περίπτωση αυτή...


Gandalf

to 8ema ine agapite ke aksiosevaste gadalfako oti ite me ton ena tropo ite me ton alo i pi8anotites na teliosi mia sxesi ine terasties ke se fisiologiko epipedo
sxesis polixrones sxesis me melon me onira me kinous stoxous
sxesis me geres vasis genika ine to pio fisiologiko pragma na telionoun
an den itan den 8a itan ke ta diazigia sto 60%....
ke diazigia me gamous me telies proipo8esis me pedia me oti 8es ke gia pikilous logous
se mia kinonia simvenoun ta panta
mpori ksafnika i gineka sou na apelef8erosi to katapiesmeno ego tis ke na katalavi oti ine lesvia
i esi to idio oti ise lesvios...:rotflmao:

tipota den eksasfalizi mia sxesi
i an8ropoi imaste psixotropika onta analoga me to perivalon alazi ke i dia8esi mas
etsi alazoun ke ta gousta mas ke i oreksis mas ke i tasis mas

den iparxi kamia sintagi ke tipota dedomeno

lipon ti 8a kanoume 8a plakonomaste stous dromous?:rotflmao:
8a skotonomaste 8a kseftilizomaste genikos?:rotflmao:

ama vrasi i psixi sas rikste ke dio patates mesa ke ama iste magkes avgo kopste tin kiolas mpas ke gini kamia orea soupa...:rotflmao:

ego 8imame apo tin proti tin monadiki gineka tis zois mou pou imoun etimos na pe8ano gia parti tis telika exasa ton logariasmo me tis monadikes ginekes tis zois mou....:lol:

ke afto to leo apo tote se olous akoma ke sta pedia mou den iparxi o monadikos andras,i gineka tis zois mas ala i monadiki andres ke ginekes tis zois mas antistixa....

to provlima ine oti poli apo emas den kseroune na ine andres
ke den 8a miliso gia tis ginekes as milisoun ekines gia to ginekio filo
ala vlepo os paratiritis oti den kseroun pos na goitefsoun mia gineka den kseroun pos na simperifer8oun me mia gineka ke den milao gia pitsirikia ala ke gia megaliterous 25-27 xronon ke ida ke merikous apo edo mesa
milame asxeti
vevea emis pou milame tora imaste men aneti ala den pezoume to pexnidi pia giati imaste ekso apo afto ala an mpename ston kopo 8a ixame perisoteres epitixies ke me neoteres ginekes apo oti aftoi me ginekes tis ilikias tous
ala den ine afto to 8ema

to 8ema ine oti ine asxeti tous aresi na ka8onte na kanoun tous spoudeous mpas ke tous dialeksi kamia gineka tous pari kanonika ke meta tous petaksi gia ton epomeno:lol:
ke paraponiounte kiolas....:lol:

Gandalf dr685sm
20/10/2005, 12:19
i esi to idio oti ise lesvios

χαχαχαχα...μα είμαι φίλε μου.. μου αρέσουν οι γυναίκες...χχαχαχαχαχαχα



Για τα υπόλοιπα δεν διαφωνώ καθόλου , πέρα απο το οτι , προσωπικά είμαι ακόμη στο "παιχνίδι" μιας και ο χωρισμός με την πρώτη γυναίκα, δεν έχει ακολουθηθεί (ακόμα) απο δεύτερο γάμο.

Οπότε , μπορώ να σου μεταδίδω info αν θές.....χεχεχεχε...:smokin:



Gandalf

afrotwin
20/10/2005, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
χαχαχαχα...μα είμαι φίλε μου.. μου αρέσουν οι γυναίκες...χχαχαχαχαχαχα



Για τα υπόλοιπα δεν διαφωνώ καθόλου , πέρα απο το οτι , προσωπικά είμαι ακόμη στο "παιχνίδι" μιας και ο χωρισμός με την πρώτη γυναίκα, δεν έχει ακολουθηθεί (ακόμα) απο δεύτερο γάμο.

Οπότε , μπορώ να σου μεταδίδω info αν θές.....χεχεχεχε...:smokin:



Gandalf

den 8es na sou po ego pos ine o defteros gamos?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Gandalf dr685sm
20/10/2005, 12:32
nope...

άστο καλύτερα.... μου αρέσει να είμαι αισιόδοξος...:D


Gandalf

afrotwin
20/10/2005, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
nope...

άστο καλύτερα.... μου αρέσει να είμαι αισιόδοξος...:D


Gandalf

eksipnos kala kanis....
ke ego skeftome na kano ton pemto meta apo afton gia na ksero to finale na min anisixo me ton trito....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

illuminatios
20/10/2005, 15:34
διάβασα μόνο την πρώτη σελίδα....


ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Pathetic! και αυτός που κοπάνησε τη γκομενα και οι άλλοι που το άφησαν αφου... είχε δίκιο... αλλα περισσότερο το παρεάκι που πήγε σπίτι του τον άλλον τον παρομοιοπαθών μην τυχόν και κάνει καμιά τρελλα... μην του τα 'σκάσει' ξαφνικα και ποιος ξέρει μετα...

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Krokodilos001
20/10/2005, 15:49
Afro milises sosta!

.:beer:

Prota ta briskis me ton eafto sou, meta briskis ta ipolipa