PDA

View Full Version : Suzuki address 125 injection-yoshimura



NEAPOLI S3
03/04/2014, 15:42
Τον τελευταιο καιρο ψαχνωμε να βαλω μια εξατμιση στο παπι και η πλεον αξιοπιστη λυση νομιζω ειναι η yoshimura. Απλα ηθελα να ξερω αν καπιος γνωριζει καλυτερα το θεμα αυτο εχει επιπτωσεις στον τροπο λειτουργειας του injection οσο αναφορα τον καταλυτη λαμδα που εχει για την ρυθμιση της βενζινης με το οξυγονο . Ειναι οντως οφελιμη αυτη η μετατροπη η θα μου δημιουργησει καποιο προβλημα.. Ευχαριστω προκαταβοληκα!

IRA57
03/04/2014, 23:32
Εισαι σιγουρος οτι εχει αισθητηρα λαμδα στην εξατμιση? (αληθεια ρωταω, δεν ειρωνευομαι)

yiannis172
04/04/2014, 00:43
Τον τελευταιο καιρο ψαχνωμε να βαλω μια εξατμιση στο παπι και η πλεον αξιοπιστη λυση νομιζω ειναι η yoshimura. Απλα ηθελα να ξερω αν καπιος γνωριζει καλυτερα το θεμα αυτο εχει επιπτωσεις στον τροπο λειτουργειας του injection οσο αναφορα τον καταλυτη λαμδα που εχει για την ρυθμιση της βενζινης με το οξυγονο . Ειναι οντως οφελιμη αυτη η μετατροπη η θα μου δημιουργησει καποιο προβλημα.. Ευχαριστω προκαταβοληκα!

Bαλτην,δε θα εχεις προβλημα,αλλα μη πειραξεις και το φιλτρο αερα.

NEAPOLI S3
04/04/2014, 13:11
Λεω απλα οτι σε μερικες εξατμισεις θελει να βγαλεις πρωτα τον εσθητηρα λαμβα για να βαλεις την εξατμιση.. Το φιλτρο αερος τ αλαζεις σε merika service εννοεις να μην κανω αλλλες μετατροπες πανω σ αυτο?

panthirasp
05/04/2014, 12:28
στο addres φιλε μου τον αισθητήρα τον έχει επάνω στον σωλήνα τις εξάτμισης ,αν βάλεις yoshi έχει και αυτή θέση για να βάλεις τον αισθητήρα πάλι.