PDA

View Full Version : Με δάγκωσε σκύλος ενώ οδηγούσα



Σελίδες : [1] 2 3

zannisvel
04/04/2014, 11:03
Πως εχουν τα πραγματα,

Τεταρτη βραδυ οδηγω με τη κοπελα μου με τη μηχανη στη Μαρίνα Ζεας στον Πειραια και εξω απο τα FloCafe μου την πεφτουν 3-4 αδεσπωτα. Λογω του οτι ειμαι φιλοζωος και δεν ηθελα να τα πατησω ουτε να τα κλωτσησω περναω αργα απο μπροστα τους και ενα απο αυτα μου εκνε τη ζημια. Μου εριξε μια δαγκωματια κατω απο το γονατο που δε νομιζω οτι θα τη ξεχασω ποτε. Δε μ'αφηνε να φυγω. Δεν ειναι η πρωτη φορα που με δαγκωνει σκυλος και ετσι δεν εχασα τη ψυχραιμια μου ουτε πηγα να πεσω. Τα ακουσα βεβαια απο τη κοπελα μου που με δαγκωσε το σκυλι :lol:.

Anyway, η συνεχεια εχει ως εξης. Χαρη του Αδωνη τα ανοιχτα φαρμακεια στο Πειραια ειναι ελαχιστα, και αφου τα γυρισα ολα τελικα βρηκα ενα και εκανα αντι-τετανικο ορο, πηρα αντιβιωση, και ρωτησα για αντιλυσικο και εκει επαθα το σοκ 1200€....:eyepop: αλλα μου ειπε οτι τα αδεσπωτα του Πειραια ειναι εβολιασμενα. Λεω φαρμακοποιος ειναι, μου ελειπαν και κατι ψηλα για να παρω το αντιλυσικο και πηγα σπιτι.

Εχθες πηρα το Δημο και τους ειπα το περιστατικο, εκανα μια αιτηση και μου ειπαν οτι θα το ερευνησουν. Λεω καλα.....
Τελικα με πηραν σημερα, εχουν βρει το σκυλο και ειναι εμβολιασμενος απο το 11/13. Μετα τη δουλεια σημερα θα παω να το βρω και να το γνωρισω, ειναι υπο την προστασια του λιμενικου και της εκει περιοχης και ειναι γνωστο για τη ζωηρη του συπεριφορα.

Σας το λεω για να ειστε ενημερωμενοι και να μη βρεθειτε προ εκπληξεως σε περιπτωση που περασετε απο εκει. Και για να μην χρειαστει να περασετε ολο αυτο.

Thanks guys:wave2:

nikos_abel
04/04/2014, 11:31
Μην ανησυχείς, δεν έχεις τίποτα.

Μόνο αν η κοπέλα σου σε δει έτσι :a8: να της εξηγήσεις πως δεν είναι επειδή έχει ντυθεί υπέροχα αλλά επειδή μάλλον θα τη δαγκώσεις όπου νά 'ναι :lol:.

Περαστικά ρε.

amyroukai
04/04/2014, 11:31
Τι να πω ρε γμτ, περαστικά. Εγώ παλι εκεί δεν έχω βρει αδέσποτα, παρ' οτι κατεβαινω συχνά.

byron
04/04/2014, 11:34
Στην περιοχή εκεί, κυκλοφορούν αδέσποτα και αγέλες. Πριν 2-3 χρόνια είχαν επιτεθεί χειμώνα μόλις βγήκε απ΄το νερό στον πεθερό μου και τον δάγκωσαν 2-3. Αν δεν έτρεχαν κάποιοι να βοηθήσουν πιθανόν να είχε σοβαρά θέματα...

Προσωπικά, δεν διακινδυνεύω close calls με αδέσποτα. Συνήθως φοράω μπότες, οπότε τα κλωτσάω στη μούρη μόλις πλησιάσουν για να δαγκώσουν.

chris4204
04/04/2014, 11:48
Στην περιοχή εκεί, κυκλοφορούν αδέσποτα και αγέλες. Πριν 2-3 χρόνια είχαν επιτεθεί χειμώνα μόλις βγήκε απ΄το νερό στον πεθερό μου και τον δάγκωσαν 2-3. Αν δεν έτρεχαν κάποιοι να βοηθήσουν πιθανόν να είχε σοβαρά θέματα...

Προσωπικά, δεν διακινδυνεύω close calls με αδέσποτα. Συνήθως φοράω μπότες, οπότε τα κλωτσάω στη μούρη μόλις πλησιάσουν για να δαγκώσουν.


ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ !!!!!! :nono::eek::a28::a04::a06::a06::a06::redcard::redcard::redcard::redcard:

Το πιθανότερο είναι να τους σπάσεις το σαγόνι με αποτέλεσμα να πεθάνουν μαρτυρικά από ασιτία.:a18::a18::a18:

bros400pgm
04/04/2014, 11:49
Αρχισαμεεεεε

teogtp
04/04/2014, 11:51
:nono::eek::a28::a04::a06::a06::a06::redcard::redcard::redcard::redcard:

Για δωσε λυση.
Με πεταξανε κατω επειδη τα λυπηθηκα.......

chris4204
04/04/2014, 11:55
Έχω "αντιμετωπίσει" ουκ ολίγες φορές παρόμοιες καταστάσεις.
Σκέψου το άλλο... αν ήταν ένα τσιγγανάκι υπερβρώμικο και πήγαινε να σε πιάσει θα το κλότσαγες στα μούτρα?????
Εκεί απλά σταματάς και σβήνεις για 1-2 λεπτά, αν δεν σταματήσουν βγάζεις το κράνος και κάνεις τον αδιάφορο. Οι πιθανότητες να φύγουν είναι 99%.

pipe_smoker
04/04/2014, 11:55
Για δωσε λυση.


1. Αγνοεις το ποστ του chris4204
2. Εφαρμοζεις την τακτικη byron.
Problem solved:)

(Ειπαμε αγαπαμε τα ζωα αλλα δε θα τα ρωτησουμε και τί εχουν ορεξη να φανε για να το κοψουμε απο πανω μας να τους το σερβιρουμε)

chris4204
04/04/2014, 11:55
Αρχισαμεεεεε

Ω ναι my friend..

chris4204
04/04/2014, 11:56
Πολύ έξυπνες προτάσεις βλέπω..... μετά λέμε τα σκυλιά ζώα..........

zannisvel
04/04/2014, 11:58
Αμα καταφερετε να τσακωθειτε, με αφορμη το οτι με δαγκωσε σκυλος... Τι να πω; Θα ειστε καταπληκτικοι!!!!! :lol: :lol:

byron
04/04/2014, 12:00
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ !!!!!! :nono::eek::a28::a04::a06::a06::a06::redcard::redcard::redcard::redcard:

Το πιθανότερο είναι να τους σπάσεις το σαγόνι με αποτέλεσμα να πεθάνουν μαρτυρικά από ασιτία.:a18::a18::a18:

Δεν έχω καταλάβει αν μου την λες ή κάνεις πλάκα.

Το πιθανότερο είναι να γράψω στα @@ μου το τι θα τους συμβεί αργότερα, αν κινδυνέψω.
Sorry κιόλας δηλαδή που δεν συμπάσχω στο θέμα κυριαρχίας της αγέλης.

pipe_smoker
04/04/2014, 12:00
Σκέψου το άλλο... αν ήταν ένα τσιγγανάκι υπερβρώμικο και πήγαινε να σε πιάσει θα το κλότσαγες στα μούτρα?????

Αν το τσιγγανακι ειχε τασεις κανιβαλισμου/ειχε γινει ζομπι και ηθελε να μου κοψει κομματι και να το φαει ναι.

Ατυχες το παραδειγμα σου.



Εκεί απλά σταματάς και σβήνεις για 1-2 λεπτά, αν δεν σταματήσουν βγάζεις το κράνος και κάνεις τον αδιάφορο. Οι πιθανότητες να φύγουν είναι 99%.

Μηπως να βαλει και τα χερια στις τσεπες του μπουφαν και να αρχισει να σφυριζει κοβοντας βολτες δεξια αριστερα, λες και φυλαει τσιλιες?

Ρε τι ακουμε πρωινιατικα....

chris4204
04/04/2014, 12:01
Αμα καταφερετε να τσακωθειτε, με αφορμη το οτι με δαγκωσε σκυλος... Τι να πω; Θα ειστε καταπληκτικοι!!!!! :lol: :lol:

Φίλε μου καταρχίν περαστικά, λίγο πολύ έχει συμβεί σε όλους μας.
Απλά δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω με τέτοιου είδους ακραίες και αντικοινωνικές συμπεριφορές. Δηλαδή με τα πρεζάκια που σε διπλαρώνουν γιατί δεν κάνουμε το ίδιο??? επειδή στα σκυλιά μπορούμε ως "ανώτερο" είδος ????? Τραγικό απλά. Ανθρωπιά όπου μας συμφέρει..
Και δεν τσακώνεται κανένας απλά εκφράζουμε τις απόψεις μας όσο και αν διαφωνούμε. Θα ήταν ανόητος ένας πραγματικός καυγάς μέσα από το pc.:)

Red Rider
04/04/2014, 12:01
Στην περιοχή εκεί, κυκλοφορούν αδέσποτα και αγέλες. Πριν 2-3 χρόνια είχαν επιτεθεί χειμώνα μόλις βγήκε απ΄το νερό στον πεθερό μου και τον δάγκωσαν 2-3. Αν δεν έτρεχαν κάποιοι να βοηθήσουν πιθανόν να είχε σοβαρά θέματα...

Προσωπικά, δεν διακινδυνεύω close calls με αδέσποτα. Συνήθως φοράω μπότες, οπότε τα κλωτσάω στη μούρη μόλις πλησιάσουν για να δαγκώσουν.

Μεγάλωσα με σκύλο και τα αγαπάω όσο δεν πάει..
Όμως σε τέτοια περίπτωση θα ενεργησω έτσι και εγώ..

Ο πεθερός από που βγήκε, από σκάφος ή έκανε μπάνιο?

pipe_smoker
04/04/2014, 12:02
μετά λέμε τα σκυλιά ζώα..........

Καλα το πας....

Δωσε λιγο ακομα και το εχεις το high σιγουρο.

chris4204
04/04/2014, 12:02
Εσένα ότνα σου την πέσει κανένα πρεζάκι με τις 1.000.000 αρώστιες και κολήσει πάνω σου για να του δώσεις κανένα ψιλό, κλώτσα το στα μούτρα, μετά σας σοκάρουν ταινίες όπως το "μαθήματα αμερ. ιστορίας" και η Χ.Α.

teogtp
04/04/2014, 12:03
Έχω "αντιμετωπίσει" ουκ ολίγες φορές παρόμοιες καταστάσεις.
Σκέψου το άλλο... αν ήταν ένα τσιγγανάκι υπερβρώμικο και πήγαινε να σε πιάσει θα το κλότσαγες στα μούτρα?????
Εκεί απλά σταματάς και σβήνεις για 1-2 λεπτά, αν δεν σταματήσουν βγάζεις το κράνος και κάνεις τον αδιάφορο. Οι πιθανότητες να φύγουν είναι 99%.

Εχεις πετυχει αρκετα υπερβρωμικα(αυτος ο χαρακτιρισμος δεν καταλαβα που κολλαει :confused:) τσιγγανακια που θελουν να σε πιασουν;
Αν ναι μαλλον σε περασανε για πεταλουδιτσα:tooth:

pipe_smoker
04/04/2014, 12:05
Εσένα ότνα σου την πέσει κανένα πρεζάκι με τις 1.000.000 αρώστιες και κολήσει πάνω σου για να του δώσεις κανένα ψιλό.....

Εχουν προσπαθησει πολλα πρεζακια να σε δαγκωσουν?

chris4204
04/04/2014, 12:05
Εχεις πετυχει αρκετα υπερβρωμικα(αυτος ο χαρακτιρισμος δεν καταλαβα που κολλαει :confused:) τσιγγανακια που θελουν να σε πιασουν;

Έχουν δει πάαρα πολλά τα μάτια μου σε φανάρια και περιοχές γεμάτες ρομά....
Αν ναι μαλλον σε περασανε για πεταλουδιτσα:tooth: ρε λες ?????

...

chris4204
04/04/2014, 12:07
Εχουν προσπαθησει πολλα πρεζακια να σε δαγκωσουν?

Ας μην διυλίζουμε τον κώνωπα..... καταλάβατε πολύ καλά τι εννοώ

teogtp
04/04/2014, 12:07
Ειναι απλο.......
Οποιος και οτι προσπαθησει να με πεταξει κατω θα κοιταξω να το διωξω.
Τελος.

chris4204
04/04/2014, 12:10
Συμφωνώ εν μέρη μαζί σου , αλλά άλλο εκτίνω το πόδι ως τελευταία λύση να σπρώξω κάτι (πχ dog) και άλλο είναι το "είμαι μάτσο φοράω τις μποτάρες μου και σου σπάω τα σαγόνια γιατί μπορώ και στην τελική δεν θα με πιάσεις πάνω στη μηχανάρα μου".
Αυτά είναι άσχημες νοοτροπίες....

zannisvel
04/04/2014, 12:10
Εσένα ότνα σου την πέσει κανένα πρεζάκι με τις 1.000.000 αρώστιες και κολήσει πάνω σου για να του δώσεις κανένα ψιλό, κλώτσα το στα μούτρα, μετά σας σοκάρουν ταινίες όπως το "μαθήματα αμερ. ιστορίας" και η Χ.Α.

Chris καταλαβαινω τι εννοεις και οπως ειπα ειμαι και εγω φιλοζωος. Αλλα δε μπορεις να παρομοιαζεις εναν ατιθασο σκυλο με ενα γυφτακι, γιατι το γυφτακι θελει να σε ακουμπήσει ενω ο σκυλος να σου επιτεθει. Για το πρεζακι δε το σχολιαζω καν...

Ρε παιδια ήμαρτον, το μονο που εκανα ειναι να περιγραψω ενα μοτοσυκλετιστικο γεγονος. Ειναι και αυτο ενας κινδυνος στο δρομο και ενας νεος μπορει να χτυπησει ασχημα απο κατι τετοιο.

BTW:Το να σταματησεις παντως δεν ειναι καλη ιδεα γιατι ουσιαστικα και εγω αυτο εκανα και με ριμαξε ο σκυλος. Παντως συνεχιζω να θελω να τον γνωρισω.

pipe_smoker
04/04/2014, 12:12
Ας μην διυλίζουμε τον κώνωπα..... καταλάβατε πολύ καλά τι εννοώ

Καταλαβαμε.

Συγκρινεις ανθρωπους με ζωα, και προτεινεις να ρισκαρουμε την υγεια μας και τη σωματικη μας ακεραιοτητα για να μη χτυπησουμε το σκυλο εαν αυτος μας επιτεθει.

Ενταξει.

chris4204
04/04/2014, 12:12
Φίλε μου από ότι βλέπω παρόλο το πάθημά σου, έχεις μία αξιόλογη νοοτροπία και μπράβο σου. Δεν είδα να πάρεις φόρα και να κλοτσήσεις στα μούτρα το "κοπρόσκυλο".......

Κοιτάξτε, καταλαβαίνω ότι κάποια στιγμή θα υπάρξει και η ακραία περίπτωση όπου και η "κλωτσιά" θα είναι αναγκαία. Το κατανοώ και το σέβομαι, αλλά άλλο αυτό και άλλο το όποτε βλέπω σκύλο να γαυγίζει σε μηχανες πέρνω φόρα και του γ@#$@#ω το σπίτι με τις μπότες μου επειδή δεν μπορεί να με αρπάξει.

teogtp
04/04/2014, 12:13
Chris καταλαβαινω τι εννοεις και οπως ειπα ειμαι και εγω φιλοζωος. Αλλα δε μπορεις να παρομοιαζεις εναν ατιθασο σκυλο με ενα γυφτακι, γιατι το γυφτακι θελει να σε ακουμπήσει ενω ο σκυλος να σου επιτεθει. Για το πρεζακι δε το σχολιαζω καν...

Ρε παιδια ήμαρτον, το μονο που εκανα ειναι να περιγραψω ενα μοτοσυκλετιστικο γεγονος. Ειναι και αυτο ενας κινδυνος στο δρομο και ενας νεος μπορει να χτυπησει ασχημα απο κατι τετοιο.

BTW:Το να σταματησεις παντως δεν ειναι καλη ιδεα γιατι ουσιαστικα και εγω αυτο εκανα και με ριμαξε ο σκυλος. Παντως συνεχιζω να θελω να τον γνωρισω.

Συνδρομο στοκχολμης;:D:beer:

zannisvel
04/04/2014, 12:15
Φίλε μου από ότι βλέπω παρόλο το πάθημά σου, έχεις μία αξιόλογη νοοτροπία και μπράβο σου. Δεν είδα να πάρεις φόρα και να κλοτσήσεις στα μούτρα το "κοπρόσκυλο".......

Ναι αλλα δεν θα κατηγορησω καποιον που θα το εκανε, γιατι εκεινη τη στιγμη απειλει τη σωματικη σου ακεραιοτητα. Τωρα αν πας να το κλωτσησεις απο γουστο χωρις να σε εχει απειλησει τοτε ναι.

zannisvel
04/04/2014, 12:19
[/SIZE]

Συνδρομο στοκχολμης;:D:beer:

Θα του γραφω και γραμματα οταν θα ειναι μεσα...:lol:
Απλα θελω να δω αν οντως ειναι επικυνδινο, αν ειναι πρεπει να ξαναμιλησω με το δημο, γιατι σημαινει οτι ειναι ενας δημοσιος κίνδυνος και κατι θα πρεπει να γινει. Μη ξεχναμε ειναι και απο τα πιο γνωστα μερη του Πειραια για βολτα και ειναι και γεματο παιδια.

roukos_x
04/04/2014, 12:19
καλα δεν υπαρχει. θες ειχα ενα παρομοιο γεγονος κ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ το συζητουσα με εναν συναδερφο!
συγκεκριμενα κολλησα πισω απο σκουπιδιαρικο κ τα δυο σκυλια που τον συνοδευαν.....τι εκαναν;;;; την επεσαν σε μενα εννοειται..
αφου δεν μπορουσα να περασω ,εβαλα νεκρα κ περιμενα να βρω χωρο να την κανω... τα σκυλια γαβγιζαν ναι μεν αλλα τα αγννοουσα μεχρι που.....νιωθω κατι δοντακια στην γαμπα μου....
ως νεος οδηγος (κ κυριως μπροστα σε αδιεξοδο).... χωρις επιλογες γυρισα προς στον σκυλο ο οποιος πρεπει να ειχε αμφιβολιες...
ναι μεν η γαμπα μου στο στομα του,αλλα δεν δαγκωνε!!!!
βρηκα ευκαιρια κ την εκανα με ελαφρα...ημουν απλα κωλοφαρδος...αλλα...
ποια ειναι η πιο.. "σωστη" αντιδραση σε κατι τετοιο???

zannisvel
04/04/2014, 12:22
καλα δεν υπαρχει. θες ειχα ενα παρομοιο γεγονος κ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ το συζητουσα με εναν συναδερφο!
συγκεκριμενα κολλησα πισω απο σκουπιδιαρικο κ τα δυο σκυλια που τον συνοδευαν.....τι εκαναν;;;; την επεσαν σε μενα εννοειται..
αφου δεν μπορουσα να περασω ,εβαλα νεκρα κ περιμενα να βρω χωρο να την κανω... τα σκυλια γαβγιζαν ναι μεν αλλα τα αγννοουσα μεχρι που.....νιωθω κατι δοντακια στην γαμπα μου....
ως νεος οδηγος (κ κυριως μπροστα σε αδιεξοδο).... χωρις επιλογες γυρισα προς στον σκυλο ο οποιος πρεπει να ειχε αμφιβολιες...
ναι μεν η γαμπα μου στο στομα του,αλλα δεν δαγκωνε!!!!
βρηκα ευκαιρια κ την εκανα με ελαφρα...ημουν απλα κωλοφαρδος...αλλα...
ποια ειναι η πιο.. "σωστη" αντιδραση σε κατι τετοιο???

Εισαι τυχερος.
Δυστυχως αν εισαι ακινητοποιημενος εχεις 2 επιλογες.
1) αμυνεσαι
2)Καθεσαι και την τρως σαν αντρας, με ο,τι συνεπειες μπορει αυτο να εχει.

chris4204
04/04/2014, 12:22
Ναι αλλα δεν θα κατηγορησω καποιον που θα το εκανε, γιατι εκεινη τη στιγμη απειλει τη σωματικη σου ακεραιοτητα. Τωρα αν πας να το κλωτσησεις απο γουστο χωρις να σε εχει απειλησει τοτε ναι.

Αυτός είναι ο λόγος που υπάρχουν αυτά τα επιθετικά προς τις μηχανές σκυλιά.
Επιτρέψτε μου να σας μεταφέρω μια εμπειρία μου. Μπροστά μου xtx με τον οδηγό καθόλα προβλεπόμενο εξοπλισμό , μπότες, γάντια κράνη κτλ.
Στα εκατό μέτρα μπροστά αδέσποτο που ότι πέρναγε του γάβγιζε σε απόσταση αναπνοής. Ο "μάγκας" ο μπροστινός ανεβάζει στροφές απλώνει πόδι και μπααααμμμ πάρτα ψωριάρικο. Εγώ τι θα έπρεπε να κάνω??? να πάω δίπλα και να τον σουτάρω ή να τον καταγγείλω στην αστυνομία ????? μάλλον το πρώτο....

Αμφίσημος
04/04/2014, 12:26
Το 'πρόβλημα' είναι τα αδέσποτα και οχι τα ζώα συγκεκριμένα. Τα ξέρουμε. Τώρα σε ενδεχόμενη επίθεση ο κανόνας λέει , όπως και ο Chris4204, σταματάς, σβύνεις μοτέρ και περιμένεις να σε μυρίσει. Θα μου πεις κάθε φορά αυτό θα γίνεται; Στο Πόρτο Ράφτη που μένω και γενικότερα στα Μεσόγεια το ζήτημα είναι μεγαλύτερο. Αγέλες περιπολούν διαρκώς.
Και καλά με το μηχανάκι, άντε και έχεις χώρο και επιταχύνεις. Με το ποδήλατο;
http://www.youtube.com/watch?v=6IuFoxpPNAM

chris4204
04/04/2014, 12:28
Το 'πρόβλημα' είναι τα αδέσποτα και οχι τα ζώα συγκεκριμένα. Τα ξέρουμε. Τώρα σε ενδεχόμενη επίθεση ο κανόνας λέει , όπως και ο Chris4204, σταματάς, σβύνεις μοτέρ και περιμένεις να σε μυρίσει. Θα μου πεις κάθε φορά αυτό θα γίνεται; Στο Πόρτο Ράφτη που μένω και γενικότερα στα Μεσόγεια το ζήτημα είναι μεγαλύτερο. Αγέλες περιπολούν διαρκώς.
Και καλά με το μηχανάκι, άντε και έχεις χώρο και επιταχύνεις. Με το ποδήλατο;
http://www.youtube.com/watch?v=6IuFoxpPNAM

Ευτυχώς που δεν είμαι ο μόνος γατί είχα αρχίσει να πιστεύω ότι ήρθα σε άλλο πλανήτη.

menelaos46
04/04/2014, 12:31
Εγώ μικρός στο χωριό πήγα να χαιδέψω ένα κοπρόσκυλο και με δάγκωσε στο χέρι... κι εγώ απλώς πήγα να το χαιδέψω το μπάσταρδο...!!!! Μετά όμως έβαλα στην πληγή χώμα και δεν είχα πρόβλημα... :D

sniper
04/04/2014, 12:31
Ευτυχώς που δεν είμαι ο μόνος γατί είχα αρχίσει να πιστεύω ότι ήρθα σε άλλο πλανήτη.

Κι εγώ αυτό ακριβώς έκανα το 2006 μετά από μια συναντηση τότε, στο Δελεαρ.. ο σκύλος που πριν 10' ήταν διπλα μου και του χάιδευα το λαιμό, με το που με είδε καβάλα αρχισε να γαυγίζει και να μου ορμάει... Σταμάτησα για να του μιλήσω και με κέρασε 7 τρύπες στη γάμπα... εκανα ενα μηνα να περπατήσω σαν άνθρωπος... δεν τον πρόλαβα τον κοπρίτη να του δαγκώσω κι εγώ το μπουτι...

chris4204
04/04/2014, 12:34
Κι εγώ αυτό ακριβώς έκανα το 2006 μετά από μια συναντηση τότε, στο Δελεαρ.. ο σκύλος που πριν 10' ήταν διπλα μου και του χάιδευα το λαιμό, με το που με είδε καβάλα αρχισε να γαυγίζει και να μου ορμάει... Σταμάτησα για να του μιλήσω και με κέρασε 7 τρύπες στη γάμπα... εκανα ενα μηνα να περπατήσω σαν άνθρωπος... δεν τον πρόλαβα τον κοπρίτη να του δαγκώσω κι εγώ το μπουτι...

Προφανώς κάποιος "μοτοσυκλετιστής" είχε προλάβει να "καταστρέψει" το "φίλο" σου.

2stroker
04/04/2014, 12:38
εμενα οταν παει να μου την πεσει σκυλος απλα σηκωνω ποδια ψηλα και ανοιγω γκαζι και γεια σας! :wave2:

chris4204
04/04/2014, 12:40
εμενα οταν παει να μου την πεσει σκυλος απλα σηκωνω ποδια ψηλα και ανοιγω γκαζι και γεια σας! :wave2:

:a10::a10::a10::a18::a20:

soter3gm
04/04/2014, 12:46
Όλοι γνωρίζετε πως έχω σκύλο και μάλιστα μεγαλόσωμο , άρα δεν τίθεται θέμα στο αν είμαι φιλόζωος.
Το 2002 Το γκάζι και συγκεκριμένα στο εστιατόριο του ΜΑΜΑΚΑ πέρναγα πρωί πρωί πάω να αναλάβω υπηρεσία, εκεί έχουν μαζευτεί καμιά 10ρια αδέσποτα που κοιμούνται στη μέση του δρόμου, περνώντας με 5 και χωρίς να τα ενοχλήσω κάποιο του την έδωσε και με δάγκωσε στη γάμπα πολύ άσχημα έτρεχα στα νοσοκομεία και έκανα ράμματα, αντιλυσσικά κλπ κλπ.
Το έργο το έχουμε δει, με τα αδέσποτα, ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ θέλει να λέγετε φιλόζωος ας τα υιοθετήσει στο σπίτι του μέσα ΚΑΙ ΜΟΝΟ και όχι να τα ταΐζει μόνο, αλλά να τους κάνει τα εμβόλια , τα αντιπαρασιτικά χάπια, και όλα όσα χρειάζονται τα ζωντανά.
Φιλόζωους του κώλου και φωνακλάδες για τα δικαιώματα του κάθε αδέσποτου έχουμε γεμίσει, λύσεις δεν βλέπουμε να έχουν εκτός του να κατακεραυνώνουν όποιον προστατεύεται από αυτά με όποιον τρόπο μπορεί.

Red Rider
04/04/2014, 12:55
Προφανώς κάποιος "μοτοσυκλετιστής" είχε προλάβει να "καταστρέψει" το "φίλο" σου.

Cesar Millan εσύ?

byron
04/04/2014, 12:59
Μεγάλωσα με σκύλο και τα αγαπάω όσο δεν πάει..
Όμως σε τέτοια περίπτωση θα ενεργησω έτσι και εγώ..

Ο πεθερός από που βγήκε, από σκάφος ή έκανε μπάνιο?

Ο πεθερός είναι χειμερινός κολυμβητής και κάνει το μπάνιο του στη πλάζ της Φρεαττύδας (50μ. από Μαρίνα Ζεάς για όσους δεν γνωρίζουν). Βγήκε απ΄το μπάνιο του και όπως σκουπιζόνταν τον περικύκλωσαν καμμιά 10αριά σκυλιά. Αδιαφόρησε και συνέχισε να ντύνεται μέχρι που ένας απ΄την αγέλη τον δάγκωσε από πίσω στον μηρό. Μέχρι να γυρίσει να δει, τον δάγκωσαν άλλοι 2 στα πόδια.
Για καλή του τύχη, έχει έναν σύλλογο προστασίας ...κάτι εκεί, και βγήκαν οι άνθρωποι και τα πήραν στο κυνήγι.
Ταλαιπωρήθηκε λίγο με κάποιες καλές τρύπες, αλλά όλα καλά. Αυτά..

GFawkes
04/04/2014, 12:59
Με δάγκωσε σκύλος ενώ οδηγούσα
στη Μαρίνα Ζεας στον Πειραια

και εμενα η Παολα....

στη παραλιακή

ενα μπουκαλι ποτο, 4 πανερακια γαρυφαλα 300€

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

:D

calmen
04/04/2014, 13:12
[/SIZE]

Συνδρομο στοκχολμης;:D:beer:
xaxaxaxaxaxaxaxaxa

aris_n
04/04/2014, 13:23
και εμενα η Παολα....

στη παραλιακή

ενα μπουκαλι ποτο, 4 πανερακια γαρυφαλα 300€

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

:D

:lol: Έφυγες για κουβέντες μεγάλων ανδρών εσύ...χαχαχαχαχαχα
Στην Αμερική τα αδέσποτα που επιδεικνύουν επιθετική συμπεριφορά (έντονο γαύγισμα/γρύλισμα) πάνε στον μπόγια για rehab και όσα δαγκώσουν πάνε στον σκυλοπαράδεισο...

Pan (dvs)
04/04/2014, 13:28
Αλλο αυτος που κλωτσαει τα σκυλια για πλακα και αλλο αυτος που νοιωθει οτι κινδυνευει.

Πριν απο πολλα χρονια τσακισα τα ποδια καποιου (με κοπανο για ρουχα) γιατι ειχε βαλει κατω ενα γατακι και το εκανε κομματια.

Πριν απο καναδυο χρονια πλακωσα στις κλωτσιες εναν σκυλο,για να γλυτωσω ενα παιδακι απο τα δοντια του.Ο σκυλος μεχρι εκεινη τη στιγμη ητανε ησυχος σε γενικες γραμμες.

Απορια πρωτη:Eιμαι φιλοζωος?

Απορια δευτερη:Eκανα καλα που πλακωσα τον σκυλο στις κλωτσιες?

byron
04/04/2014, 13:32
Αλλο αυτος που κλωτσαει τα σκυλια για πλακα και αλλο αυτος που νοιωθει οτι κινδυνευει.

Πριν απο πολλα χρονια τσακισα τα ποδια καποιου (με κοπανο για ρουχα) γιατι ειχε βαλει κατω ενα γατακι και το εκανε κομματια.

Πριν απο καναδυο χρονια πλακωσα στις κλωτσιες εναν σκυλο,για να γλυτωσω ενα παιδακι απο τα δοντια του.Ο σκυλος μεχρι εκεινη τη στιγμη ητανε ησυχος σε γενικες γραμμες.

Απορια πρωτη:Eιμαι φιλοζωος?

Απορια δευτερη:Eκανα καλα που πλακωσα τον σκυλο στις κλωτσιες?

+990

Μάλλον πρέπει να λέμε τα αυτονόητα.

VANDA
04/04/2014, 13:40
Είμαι σταματημένη σε φανάρι στο Ζάππειο. Κάτω από το φανάρι ξαπλώνει μούργος και κάνει ότι δεν με κοιτάει καν. Εντάξει, λέω, δεν έχει περίεργες διαθέσεις. Ανάβει πράσινο, ξεκινάω και εξφενδονίζεται το μούλικο κατά πάνω μου.. Σκέφτομαι, άντε να φάει λίγη μπότα.. αμ δε.. στοχεύει παραπάνω, μου ρίχνει μια δαγκωνιά και εξαφανιζόλ. :uplate: Πιο ύπουλο σκυλί δεν έχω ξανασυναντήσει. :lol:

Πάντως είναι χαρακτήρες και χαρακτήρες. Δεν είναι ρομποτάκια με manual, να ξέρεις τι θα δουλέψει και τι όχι για να ξεφύγεις..

vaska
04/04/2014, 13:49
Κι εγώ αυτό ακριβώς έκανα το 2006 μετά από μια συναντηση τότε, στο Δελεαρ.. ο σκύλος που πριν 10' ήταν διπλα μου και του χάιδευα το λαιμό, με το που με είδε καβάλα αρχισε να γαυγίζει και να μου ορμάει... Σταμάτησα για να του μιλήσω και με κέρασε 7 τρύπες στη γάμπα... εκανα ενα μηνα να περπατήσω σαν άνθρωπος... δεν τον πρόλαβα τον κοπρίτη να του δαγκώσω κι εγώ το μπουτι...

Πάει, αυτό ήταν, κατουρήθηκα!!

:bawl::bawl::rotflmao::rotflmao:

nikos_abel
04/04/2014, 13:52
Που είσαι βρε ΕΡΡΙΚΑ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=133422&highlight=%CF%84%CE%B7%CE%BD+%CE%B5%CF%83%CE%BA%CE%B9%CF%83%CE%B1+%CF%84%CE%B7+%CE%B3%CE%B1%CF%84%CE %B1) :lol:

Μωρε πάτε καλά; Φυσικά και θα το κλωτσήσω το σκυλί και το κάθε ζώο όταν κινδυνεύω, αυτό το λέω εγώ που στο γυιο μου
που καθημερινά του εξηγώ ότι δεν πρέπει καν τις μυγες να σκοτώνουμε, αλλά να τις κυνηγάμε να φεύγουν από το παράθυρο
καθώς το "respect all life" είναι τρόπος ζωής.

DeusEx
04/04/2014, 13:54
Με εχουν δαγκωσει και με εχουν ρίξει κάτω 2 φορές τα αδέσποτα...

Σωστός τρόπος κατ΄εμε, αν ερχονται απο το πλαϊ, επιταχύνω σταθερά και την κάνω...
αν ειναι μπροστά μου και μπλοκάρουν, σταματάω τελείως και τους μιλάω, και τα αφήνω να με πλησιάσουν και να μυρίσουν.
Τους εξηγώ οτι είμαι άνεργος και δεν έχω ψιλά, και συνήθως φεύγουν... :p

toyar
04/04/2014, 13:56
δεν χτυπαω ζωα
αλλα δεν θα κατσω και να με δαγκωσουν
ειδικα με τη μηχανη αν σου την πεσουν ενδεχεται να παθεις μεγαλη ζημια
αν δω οτι προλαβαινω κατεβαζω μια και φευγω
αν δεν προλαβαινω σταματαω κατεβαινω κατω και ορμαω καταπανω τους,συνηθως ξαφνιαζονται και κανουν πισω οποτε ξανακαβαλαω σβελτα και φευγω

OldMan
04/04/2014, 13:58
Εντουραδικες μπότες και καθαρίσατε....
(και ειναι και πιο macho κατασταση από βελουτέ καστόρινο μποτακι - για τις κυρίες δυστυχώς δεν έχω προταση..)

Υ.Γ.
Καλο θα είναι τα σκυλια να ειναι 2 και να σας αρπάξουν το καθενα και από ένα πόδι για να μην έχετε χαζές τούμπες - αν είναι διαφορετικού βαρους απλα ρυθμίζετε την ροπή αντίστασης εκτείνοντας ή μαζεύοντας το πόδι κατα το δοκούν..)

vaska
04/04/2014, 13:59
Αν δεν σ' έχει κυνηγήσει Ελληνικός Ποιμενικός στ' Άγραφα γιατί θεώρησε ότι μπήκες στα χωράφια του, δεν ξέρεις την φράση "χέστηκα απάνω μου". Και άντε και σταματάς και άντε και γίνεσαι φιλικός, αυτός ο πστς έτσι και σηκωθεί στα δύο πόδια, ίδιος αρκούδα είναι, οπότε διαπραγματεύσεις ΝΙΞ.

Και άλλες φορές ο ίδιος παίζει με την κόρη μου και της κάνει τσαλίμια και αυτή τον καβαλάει και γενικά γίνεται ωραίος ντόρος με τον "σκυλάκο".

akis_trevor
04/04/2014, 13:59
μια ερωτηση:
την τακτικη του "τραβαω ξερογκαζο και σηκωνω λιγο το ποδι καθως προχωραω" δεν την εχει δοκιμασει κανεις;
απο πιτσιρικος μεχρι τωρα,με ποδηλατα και μηχανακια αυτο κανω και δεν με ακουμπησε ποτε κανενα!

Julius
04/04/2014, 14:01
Εντουραδικες μπότες και καθαρίσατε....
(και ειναι και πιο macho κατασταση από βελουτέ καστόρινο μποτακι - για τις κυρίες δυστυχώς δεν έχω προταση..)

Υ.Γ.
Καλο θα είναι τα σκυλια να ειναι 2 και να σας αρπάξουν το καθενα και από ένα πόδι για να μην έχετε χαζές τούμπες - αν είναι διαφορετικού βαρους απλα ρυθμίζετε την ροπή αντίστασης εκτείνοντας ή μαζεύοντας το πόδι κατα το δοκούν..)


Εδώ πρέπει να μπεί ο Στουβις να γράψει την ιστορία με τα τσοπανόσκυλα που των κυνηγάγανε απο πίσω απο το αλεποχώρι μέχρι τα μέγαρα.


Το σκατό στην κάλτσα.

vaska
04/04/2014, 14:02
Εντουραδικες μπότες και καθαρίσατε....
(και ειναι και πιο macho κατασταση από βελουτέ καστόρινο μποτακι - για τις κυρίες δυστυχώς δεν έχω προταση..)

Υ.Γ.
Καλο θα είναι τα σκυλια να ειναι 2 και να σας αρπάξουν το καθενα και από ένα πόδι για να μην έχετε χαζές τούμπες - αν είναι διαφορετικού βαρους απλα ρυθμίζετε την ροπή αντίστασης εκτείνοντας ή μαζεύοντας το πόδι κατα το δοκούν..)

Κι εγώ στ' Άγραφα εντουράδικη φόραγα, αλλά την άρπαξε μαζί με την φτέρνα και την τραβολόγαγε. Εκεί να δεις το DR να οργώνει.... τι Μπέργκους και ΚΤΜ και πράσινα άλογα, DR rulezz λέμε.

;)

vaska
04/04/2014, 14:04
μια ερωτηση:
την τακτικη του "τραβαω ξερογκαζο και σηκωνω λιγο το ποδι καθως προχωραω" δεν την εχει δοκιμασει κανεις;
απο πιτσιρικος μεχρι τωρα,με ποδηλατα και μηχανακια αυτο κανω και δεν με ακουμπησε ποτε κανενα!

Ναι αμέ και συνήθως πιάνει, αλλά υπάρχουν κι εξαιρέσεις (βλ. προηγ. ποστ). Και τρέχουν ρε πστμ τα γ@μημεν@, τρέχουν πολύ και δεν ακολουθούν παρά τον συντομότερο δρόμο.

Pan (dvs)
04/04/2014, 14:07
Ναι αμέ και συνήθως πιάνει, αλλά υπάρχουν κι εξαιρέσεις (βλ. προηγ. ποστ). Και τρέχουν ρε πστμ τα γ@μημεν@, τρέχουν πολύ και δεν ακολουθούν παρά τον συντομότερο δρόμο.

Μη με λες τετοια,εχω και βουνα αυριο:D.

akis_trevor
04/04/2014, 14:08
Ναι αμέ και συνήθως πιάνει, αλλά υπάρχουν κι εξαιρέσεις (βλ. προηγ. ποστ). Και τρέχουν ρε πστμ τα γ@μημεν@, τρέχουν πολύ και δεν ακολουθούν παρά τον συντομότερο δρόμο.

οσες φορες εχω ανοιξει γκαζι ολα μα ολα εχουν φοβηθει.σε αντιθεση με την κορνα που τα περισσοτερα τσαντιζονται..
εδω στην γειτονια ειμαστε τιγκα στα σκυλια και δυστυχως πολλα αδεσποτα...
στην χειροτερη αν δω οτι ορμαει και δεν πιανει κατι αλλο μπορει να δωσω κλωτσια αλλα οχι με να του σπασω τα μουτρα,απλα να την ακουσει λιγο..

OldMan
04/04/2014, 14:09
Κι εγώ στ' Άγραφα εντουράδικη φόραγα, αλλά την άρπαξε μαζί με την φτέρνα και την τραβολόγαγε. Εκεί να δεις το DR να οργώνει.... τι Μπέργκους και ΚΤΜ και πράσινα άλογα, DR rulezz λέμε.
;)
ΔΕν ξερω πόσο ευκολο (ή εφικτό καν) είναι στην άσφαλτο αλλα στα χώματα απλα κιαλάρεις τα σκυλια μερικα μετρα πριν, γυρνας κατα πάνω τους το μηχανακι σουζαριστός και καθαρίζεις για παρτη σου καθως και για τους υπόλοιπους που ακολουθούν...;)
(πιαθνόν να θεωρούν ότι υπάρχουν πολύχρωμες αρκούδες που σηκώνονται όρθιες και μαρσαρουν..)

notakos600
04/04/2014, 14:12
Εγώ πάντως σε παρόμοιες καταστάσεις ανεβαίνω με τα γόνατα στη σέλα και φεύγω σουζαριστός.;)

amyroukai
04/04/2014, 14:14
Μ'αρέσει που δεν υπάρχει μέση οδός ούτε εδώ, υπάρχει το ένα άκρο, της λατρείας του ιερού κόπρου και το άλλο, του σφαγέα του ιερού κόπρου.

Το τι ψυχολογικά μπορεί να σκοτίζουν το κάθε σκυλί και γιατί νομίζει ότι οφείλει να δαγκώνει ειλικρινά δεν με νοιάζει. Αλλά ανάμεσα στην δική μου ακεραιότητα και υγεία και την ακεραιότητα και υγεία του όποιου επιθετικού αδέσποτου ή μη, δεν θα το σκεφτώ δεύτερη φορά. Αν μπορώ να φύγω θα φύγω, αν δεν μπορώ θα του πάρει ο κατά τρούπην γεροδιάολος ότι προλάβει. Το σφάξε με κοπρίτη ν'αγιάσω δεν ξέρω γιατί καλούμεθα να το εφαρμόσουμε στο όνομα της ζωοφιλίας. Δεν είναι ζωόφιλος όποιος κάθεται να τον δαγκώσει απρόκλητα ένας σκύλος, μάλλον ανόητος είναι.

teogtp
04/04/2014, 14:35
Κι εγώ αυτό ακριβώς έκανα το 2006 μετά από μια συναντηση τότε, στο Δελεαρ.. ο σκύλος που πριν 10' ήταν διπλα μου και του χάιδευα το λαιμό, με το που με είδε καβάλα αρχισε να γαυγίζει και να μου ορμάει... Σταμάτησα για να του μιλήσω και με κέρασε 7 τρύπες στη γάμπα... εκανα ενα μηνα να περπατήσω σαν άνθρωπος... δεν τον πρόλαβα τον κοπρίτη να του δαγκώσω κι εγώ το μπουτι...

:lol:
"Χαλασες" και εσύ ή μου φάνηκε; :D

el_hymador
04/04/2014, 14:40
Πριν 4 χρόνια, Λυκόβρυση, με τη μηχανή να ρολάρει για σταμάτημα σε φανάρι, πιάνω με την περιφερειακή όραση κάτι μαύρο να έχρεται προς την πλευρά μου από το πεζοδρόμιο, μέχρι που να γυρίσω μου είχε αρπάξει την γάμπα, ούτε γαυγίσματα ούτε τίποτα, εμφανίστηκε από το πουθενά, δάγκωσε και το πούλο, ο κόπρος ninja... βλέπω ότι μου είχε σκίσει το τζιν απλά και συνεχίζω μέχρι που πάω να πατήσω φρένο και το πόδι κάνει κλατς-κλατς μέσα στο παπούτσι, σταματάω και στάζουν αίματα, με είχε φιλοδωρήσει με τέσσερις ωραιότατες τρυπάρες οι δύο εκ των οποίων ήταν πολύ ανοιγμένες γιατί τράβηξα το πόδι μου και μπλόκαρε στα δόντια του... ε μετά τα κλασσικά, οροί, αντιτετανικά και παπαριές, το ζόρι ήταν ότι κανονικά ήθελε ράματα αλλά ποτέ δεν ράβουν πληγές από δαγκώματα λέει γιατί παίζει να μολυνθούν... ακόμα έχω τα σημαδια από το μαλακόσκυλο...

Pan (dvs)
04/04/2014, 14:45
Πριν 4 χρόνια, Λυκόβρυση, με τη μηχανή να ρολάρει για σταμάτημα σε φανάρι, πιάνω με την περιφερειακή όραση κάτι μαύρο να έχρεται προς την πλευρά μου από το πεζοδρόμιο, μέχρι που να γυρίσω μου είχε αρπάξει την γάμπα, ούτε γαυγίσματα ούτε τίποτα, εμφανίστηκε από το πουθενά, δάγκωσε και το πούλο, ο κόπρος ninja... βλέπω ότι μου είχε σκίσει το τζιν απλά και συνεχίζω μέχρι που πάω να πατήσω φρένο και το πόδι κάνει κλατς-κλατς μέσα στο παπούτσι, σταματάω και στάζουν αίματα, με είχε φιλοδωρήσει με τέσσερις ωραιότατες τρυπάρες οι δύο εκ των οποίων ήταν πολύ ανοιγμένες γιατί τράβηξα το πόδι μου και μπλόκαρε στα δόντια του... ε μετά τα κλασσικά, οροί, αντιτετανικά και παπαριές, το ζόρι ήταν ότι κανονικά ήθελε ράματα αλλά ποτέ δεν ράβουν πληγές από δαγκώματα λέει γιατί παίζει να μολυνθούν... ακόμα έχω τα σημαδια από το μαλακόσκυλο...

Οι ουλές γοητεύουν τις γυναίκες

Το επιστημονικό εύρημα είναι ότι οι άνδρες είναι κατά 6% ακόμα πιο γοητευτικοί αν έχουν ουλές ..........:D


http://www.oneman.gr/keimena/men_s_only/sex/article1492574.ece

byron
04/04/2014, 14:50
οσες φορες εχω ανοιξει γκαζι ολα μα ολα εχουν φοβηθει.σε αντιθεση με την κορνα που τα περισσοτερα τσαντιζονται..
εδω στην γειτονια ειμαστε τιγκα στα σκυλια και δυστυχως πολλα αδεσποτα...
στην χειροτερη αν δω οτι ορμαει και δεν πιανει κατι αλλο μπορει να δωσω κλωτσια αλλα οχι με να του σπασω τα μουτρα,απλα να την ακουσει λιγο..


Συνήθως πιάνει. Με το Tuono πχ πιάνει ΠΑΝΤΑ* σε οτι ζώο το έχω κάνει, ακόμα και σε ένα ταύρο στα Δερβενοχώρια.
Με άλλα ήσυχα μηχανάκια, δεν καταλαβαίνουν τίποτα. Ασε που αν καβαλάς scooter δεν παίζει η ξερογκαζιά :tooth:

* εξαιρείται ένα μουλάρι κάπου μετά το Χαλίκι στην Ήπειρο, που μας έκλεινε τον δρόμο. 10 μηχανές βαράγαμε κόφτες, στα @@ του.

vaska
04/04/2014, 15:00
Οι ουλές γοητεύουν τις γυναίκες

Το επιστημονικό εύρημα είναι ότι οι άνδρες είναι κατά 6% ακόμα πιο γοητευτικοί αν έχουν ουλές ..........:D


http://www.oneman.gr/keimena/men_s_only/sex/article1492574.ece


"Ήμουν τυφλός κι ανέβλεψα". Έτσι μου λύθηκε η απορία για τις επιτυχίες που έχω στις γυναίκες. Ουλές και παράσημα από τα τουμπίδια ουκ ολίγες. Ηθικόν δίδαγμα: Ο vaska είναι γοητευτικός.


Από σκύλους και κλωτσιές, τράβα τράβα, κοίτα που έφτασε.

:wave2:

SHOOTER045
04/04/2014, 15:03
ουτε σφαξιμο ουτε τιποτα
αντε καμμια κλωτσια
εναλλακτικα pepper spray
σταματαει και αρκουδες..........









*μου χει τυχει και ξερω

gior-gos
04/04/2014, 15:05
Εμενα μια φορα στην Ψαθα με ειχανε ακινητοποιησει 5 σκυλια.

Ητανε γυρω μου, γαβγιζαν και γρυλιζαν δειχνοντας τα δοντια τους (ειχα χεστει πανω μου), και αυτο που καθοταν μπροστα στη μηχανη και δεν με αφηνε να φυγω ειχε δαγκωσει το μπροστα λαστιχο και κουναγε το τιμονι περα δωθε. Οι περαστικοι μου φωναζαν να τα κλωτσησω και να φυγω αλλα ποιο απο τα 5 (που βρισκοντουσαν σε αποσταση μισου μετρου απ τη μηχανη) να πρωτοκλωτσησω;;
Τελικα τη λυση την εδωσε η κοπελα μου η οποια ειχε σκυλο.
Ετσι οπως καθοταν πανω στη μηχανη, εσκυψε, και προσποιηθηκε οτι επιασε κατι απο κατω.
Αυτο το "κατι" (τιποτα) που επιασε το πεταξε μακρυα. Τα σκυλια ετρεξαν να το πιασουν και ετσι μπορεσαμε και φυγαμε.
Βεβαια, ενα σκυλι μας ξαναπρολαβε στο πλαι (απ τα αριστερα), ετοιμο να δαγκωσει, ε, και τοτε εισεπραξε τον κλωτσο του.

nicksior
04/04/2014, 15:15
Σήμερα..

"Η Παγκόσμια Ημέρα Αδεσπότων Ζώων καθιερώθηκε με πρωτοβουλία των ολλανδικών φιλοζωικών οργανώσεων το 2010 για την ευαισθητοποίηση της διεθνούς κοινότητας σχετικά με την τύχη των 600 εκατομμυρίων αδέσποτων ζώων που υπολογίζεται ότι διαβιούν υπό άθλιες συνθήκες στον πλανήτη μας. Οι φιλοζωικές οργανώσεις καλούν τον καθένα μας να υιοθετήσει ένα ζώο ή να συνδράμει προγράμματα και καμπάνιες για την προστασία τους.

Η 4η Απριλίου επιλέχθηκε ως Παγκόσμια Ημέρα Αδεσπότων Ζώων για τρεις λόγους:

Χρονικά είναι ακριβώς στο μέσο της 4ης Οκτωβρίου, που γιορτάζεται ως Παγκόσμια Ημέρα των Ζώων.
Είναι ευκολομνημόνευτη ημερομηνία (4/4).
Δεν υπάρχει κάποια άλλη άξια λόγου εορτή την ημέρα αυτή."


ΠΗΓΗ: http://www.sansimera.gr/worldays/221#ixzz2xvDung4e


Καμία αντίρρηση .
Αφού όμως πρώτα περιθάλψουμε-προστατέψουμε άστεγους , τσιγγανάκια , πρεζάκια και λοιπούς αναξιοπαθούντες γιατί …. Κανενός ζώου (μα κανενός) η ζωή δεν αξίζει περισσότερο από την ζωή οποιουδήποτε ανθρώπου!
Αδέσποτο ροτβαιλοειδές απέκοψε , ναι έκοψε τον γλουτό μιας κοπελίτσας ,οικιακής βοηθού , που είχε βγάλει βόλτα στο καροτσάκι του , το μωρό της οικογένειας , ευτυχώς δεν επιτέθηκε και στο μωρό..
Πριν περίπου τρία χρόνια στην γειτονιά μου.

est
04/04/2014, 15:16
Όσοι περνάνε από Πανόρμου (στην αρχή της από Κηφισιάς πλευρά) θα έχουν δει έναν κοπράκο που αράζει έξω από το Ποτοπωλείο.. είναι θαμώνας εκεί κανονικά.:a33: Περνάω συχνά από εκεί, αλλά ακόμα δεν έχουμε γίνει φίλοι ούτε μπορώ να καταλάβω το πως λειτουργεί. Πεζός πχ δεν τρέχει κάστανο.. αν είσαι με μοτό πραγματικά πρέπει να δεις τις συναστρίες και τους ανάδρομους πλανήτες για να βγάλεις άκρη! Μπορεί να σε κυνηγήσει, μπορεί και όχι. Μπορεί να τον ενοχλήσει η δυνατή εξάτμιση του μπροστινού και να τον πάρει στο κατόπι, μπορεί να του τη βαρέσει η ησυχία του δικού μου και να μου την πέσει.
Η λύση; Αναμονή.. μέχρι να ανοίξει ο δρόμος μπροστά και να μην δώσω περιθώριο "επίθεσης". Εναλλακτικά σε περίπτωση που πήζει ο δρόμος, χρησιμοποιώ αμάξι ως ασπίδα.
Αλλά θα συμφωνήσω πως αν τεθεί θέμα "εγώ ή αυτός", η αντίδραση θα είναι βάσει των κανόνων που παίζουν στο ζωικό μας βασίλειο από την αρχή του χρόνου..:a3:

chris4204
04/04/2014, 15:17
Όπως αναμενόταν όλοι λίγο πολύ έχουμε κακές εμπειρίες από αδέσποτα. Απλά άλλο κάποιος να αναγκαστεί και άλλο να το λέει γεμάτος μαγκιά και περηφάνια ότι πάντα κτυπάει τα αδέσποτα με τις μπότες του. Μαγκιά κλανιά λέω εγώ και δεν διαφέρει από κάτι γελοίους που προσπαθούν να πατήσουν γάτες με τα αυτοκίνητα και το καταφέρνουν καμία φορά.

Tedvj23
04/04/2014, 15:18
Πριν κατι καιρους ειμαι με ενα φιλαρακο διακαβαλο οτι τον εχω παρει απο το νοσοκομειο ειχε κανει κατι ραμματα(καραμανδανειο) και καποια στιγμη μπροστα μας βλεπω 1 σκυλο ιδιαιτερα μεγαλο μεχρι λοιπον να φτασω κοντα πεταγονται απο τα χορτα καμια 10αρια ακομα και ειναι ολα μες στην μεση του δρομου μου φωναζει ο φιλος μ@#!!@α δεν ξερω τι θα κανεις τα φοβαμαι πολυ τα σκυλια..ΚΡατησου του λεω και το σηκωνω μια λαμπαδα πουλια εγιναν τα σκυλια..:bawl::bawl::bawl::a44:

Υ.γ.Παλι καλα που δεν εμεινε κανενα μες την μεση γιατι θα πηγαιναμε παρεα στο νοσοκομειο μετα..:cry:

akis_trevor
04/04/2014, 15:23
Συνήθως πιάνει. Με το Tuono πχ πιάνει ΠΑΝΤΑ* σε οτι ζώο το έχω κάνει, ακόμα και σε ένα ταύρο στα Δερβενοχώρια.
Με άλλα ήσυχα μηχανάκια, δεν καταλαβαίνουν τίποτα. Ασε που αν καβαλάς scooter δεν παίζει η ξερογκαζιά :tooth:

* εξαιρείται ένα μουλάρι κάπου μετά το Χαλίκι στην Ήπειρο, που μας έκλεινε τον δρόμο. 10 μηχανές βαράγαμε κόφτες, στα @@ του.

αν ειναι μεγαλη μοτοσυκλετα και μαμα εξατμισεις να εχει,βγαζει φασαρια το μοτερ :evil:
με το σκουτερ ναι,ειναι ενα θεμα.
μου εχει τυχει παρομοια φαση με 3-4 αγελαδες στα τζουμερκα.τσιγαρακι(τοτε) και αναμονη να πανε βολτα παραπερα..

sapila racing
04/04/2014, 15:25
Όπως αναμενόταν όλοι λίγο πολύ έχουμε κακές εμπειρίες από αδέσποτα. Απλά άλλο κάποιος να αναγκαστεί και άλλο να το λέει γεμάτος μαγκιά και περηφάνια ότι πάντα κτυπάει τα αδέσποτα με τις μπότες του. Μαγκιά κλανιά λέω εγώ και δεν διαφέρει από κάτι γελοίους που προσπαθούν να πατήσουν γάτες με τα αυτοκίνητα και το καταφέρνουν καμία φορά.

Δεν το είπε κανείς αυτό όμως. Διάβασα όλο το thread.
Γιατί βαζεις λόγια που δεν εχουν ειπωθεί? Ποιός ο λόγος να δημιουργεις εντυπώσεις εδώ μέσα? :confused:

nicksior
04/04/2014, 15:26
ουτε σφαξιμο ουτε τιποτα
αντε καμμια κλωτσια
εναλλακτικα pepper spray
σταματαει και αρκουδες..........









*μου χει τυχει και ξερω


Εσύ επρεπε να ξέρεις πως το pepper spray απαγορεύεται !

Εγώ πάλι... ξέρω πως να το φτιάξω!!;)


http://www.instructables.com/id/Homemade-pepper-spray/

SHOOTER045
04/04/2014, 15:32
μα το γραφει πανω
ANTI DOG.............

byron
04/04/2014, 15:33
Όπως αναμενόταν όλοι λίγο πολύ έχουμε κακές εμπειρίες από αδέσποτα. Απλά άλλο κάποιος να αναγκαστεί και άλλο να το λέει γεμάτος μαγκιά και περηφάνια ότι πάντα κτυπάει τα αδέσποτα με τις μπότες του. Μαγκιά κλανιά λέω εγώ.

Εγώ πάλι λέω οτι δεν ξέρεις τι σου γίνεται.

Κανείς δεν είπε, ούτε εγώ φυσικά, οτι με μαγκιά, κλανιά και περηφάνεια χτυπάει αδέσποτα οπότε διόρθωσε την παραπάνω μπούρδα, ή ξαναδιάβασε τι λέμε.
Οι μπότες προφανώς είναι κάτι απαραίτητο όταν χρησιμοποιείς τα πόδια σου σε κάτι που έχει κυνόδοντες, και αυτονόητο πως είναι η έσχατη λύση όταν κινδυνεύεις.

Αν το ένστικτο αυτοσυντήρησης σου είναι χαμηλότερο απ΄τις ενοχές που θα νιώσεις αν χτυπήσεις οτιδήποτε σε απειλεί (άνθρωπο-ζώο), δεν έχω επιχειρήματα.

nicksior
04/04/2014, 15:36
μα το γραφει πανω
ANTI DOG.............

Ας γράφει , κι ας πουλιέται ελεύθερα .. είναι όπως τα σουγιαδάκια τα αεροβόλα κλπ που αν σε πιθανη έρευνα βρεθούν πάνω σου (είσαι και αξύριστος) θεωρούνται όπλα.

Μη ξεχνάς πως με ένα σπρευ σαν κι αυτό μπορώ να σε ακινητοποιήσω...

Cpt. Haddock
04/04/2014, 15:49
Θάνατος στα αδέσποτα, τιμή και δόξα στους απανταχού μπογιες :smokin:

nicksior
04/04/2014, 15:55
Θάνατος στα αδέσποτα, τομή και δόξα στους απανταχού μπογιες :smokin:

τομή που? :bawl:

Cpt. Haddock
04/04/2014, 16:02
Fixed :lol:

el_hymador
04/04/2014, 16:08
Οι ουλές γοητεύουν τις γυναίκες

Το επιστημονικό εύρημα είναι ότι οι άνδρες είναι κατά 6% ακόμα πιο γοητευτικοί αν έχουν ουλές ..........:D


http://www.oneman.gr/keimena/men_s_only/sex/article1492574.ece

Mια χαρά... έχω και σενάριο πεφτικής:


"Κοπελιά, σε κοζάρω εδώ και ώρα και μου αρέσεις πολύ! Πριν πεις οτιδήποτε τσέκαρε γάμπα..." και τσουπ να σηκώνω το μπατζάκι και να επιδεικνύω την τριχωτή γάμπα με τις ουλές... μιλάμε για πολύ ξύλο...

nicksior
04/04/2014, 16:19
Σιγά μη χαλάσω τις .. πανέμορφες γάμπες μου για ένα ψωρο 6%
Καλά πορεύομαι με το υπόλοιπο 99% (υπολογισμός Μπουμπούκου) :bawl:

MG-KTiNoS
04/04/2014, 16:21
Εγώ είμαι με τους αδέσποτους και στα @@ μου αν σας δαγκώνουν
Αν δω κάποιον να κλωτσάει σκύλο θα ανοίξω κι εγώ την πόρτα απ τ αμάξι.
Πιστεύω ακόμα -σοβαρά- ότι η ζωή ενός αδέσποτου σκύλου αξίζει πάνω κάτω όσο κι
ενός νεοέλληνα -μην πω και παραπάνω-

:wave2:

jorge's garage
04/04/2014, 16:29
ουτε σφαξιμο ουτε τιποτα
αντε καμμια κλωτσια
εναλλακτικα pepper spray
σταματαει και αρκουδες..........









*μου χει τυχει και ξερω

Aν με σταματήσουν οι συνάδελφοι σου εδώ αθήνα και έχω πάνω μου pepper spray δεν θα χρειάζεται να ανησυχώ για τις τρύπες στην γάμπα απο τον σκύλο,αλλά για μια άλλη τρύπα που θα μου την κάνουν ΝΑΑΑΑΑ :eek: ...
Πριν 2 βδομάδες στην βαρυμπόπη με είχε πάρει ένα τσοπανόσκυλο στο κυνήγι, μαλλον θεώρησε πως ήμουν απειλή σταμάτησα και μου γράπωσε το λάστιχο κατεβηκα να το καλοπιάσω τπτ,το κυνήγησα πηγε πιο πέρα αλλα μου την έπεφτε σηνέχεια,ε τελικά έκανα αυτο που ανέφερε ο oldman πιο πάνω και εξαφανίστηκε...

nicksior
04/04/2014, 16:30
Εγώ είμαι με τους αδέσποτους και στα @@ μου αν σας δαγκώνουν
Αν δω κάποιον να κλωτσάει σκύλο θα ανοίξω κι εγώ την πόρτα απ τ αμάξι.....


:wave2:

ΟΚ! Μετά τη κλωτσιά στο επιθετικό αδέσποτο , σπρευ σε σένα ! :lol:

SHOOTER045
04/04/2014, 16:32
ΟΚ! Μετά τη κλωτσιά στο επιθετικό αδέσποτο , σπρευ σε σένα ! :lol:
Μη σου πω και τιζερ στα απο τετοια του....

est
04/04/2014, 16:33
Εγώ είμαι με τους αδέσποτους και στα @@ μου αν σας δαγκώνουν
Αν δω κάποιον να κλωτσάει σκύλο θα ανοίξω κι εγώ την πόρτα απ τ αμάξι.
Πιστεύω ακόμα -σοβαρά- ότι η ζωή ενός αδέσποτου σκύλου αξίζει πάνω κάτω όσο κι
ενός νεοέλληνα -μην πω και παραπάνω-

:wave2:

Αν δω κανέναν να ανοίγει πόρτα από αμάξι θα περάσω από πάνω του με το τανκ!

Για πες τι θα κάνεις τώρα;;;
(και έχω και θείο αστυνομικό!)
:smokin:

jorge's garage
04/04/2014, 16:35
Εγώ είμαι με τους αδέσποτους και στα @@ μου αν σας δαγκώνουν
Αν δω κάποιον να κλωτσάει σκύλο θα ανοίξω κι εγώ την πόρτα απ τ αμάξι.
Πιστεύω ακόμα -σοβαρά- ότι η ζωή ενός αδέσποτου σκύλου αξίζει πάνω κάτω όσο κι
ενός νεοέλληνα -μην πω και παραπάνω-

:wave2:
+990

George_Sp
04/04/2014, 16:36
Πολλές γνώμες ακούστηκαν, με αρκετές συμφωνώ. Είμαι φοβερά ζωόφιλος και επίσης τα συγκεκριμένα σκυλιά στη Ζέα τα χω αντιμετωπίσει 2 φορές τη 1 με ποδήλατο και την άλλη με μηχανή.

Οι περιπτώσεις είναι 2:
α) Έχεις εντοπίσει πρώτος τα σκυλιά από μακριά πριν σε ακούσουν/δουν, ή
β) σε έχουν έχουν εντοπίσει και στοχοποιήσει αυτά πρώτα χωρίς να έχεις αντιληφθεί πού βρίσκονται.

Το α) είναι πιθανότερο αν η μηχανή δε κάνει ιδιαίτερο θόρυβο και είσαι σε δρόμο με αρκετά ακόμα οχήματα, ενώ το β) είναι πιθανότερο αν έρχεσαι κάνοντας φασαρία σε σχέση με την ησυχία του δρόμου.
Και στις 2 περιπτώσεις η ισσοροπία έχει να κάνει με το αν ξεχωρίζεις εισερχόμενος στη περιοχή που ''ελέγχουν''.
Το 99% των αδέσποτων έχουν άσχημες εμπειρίες από μηχανές γιατί αν και ξεκίνησε σα παιχνίδι απλού κυνηγητού, οι περισσότεροι έχουμε μια τάση να απλώνουμε πόδι να προφυλαχθούμε κλωτσώντας τα οπότε και πλέον έχουν μάθει οτι ο μηχανόβιος είναι κάποιος που θέλει να μας σπάσει τη μούρη. Πλέον λοιπόν από παιχνίδι γυρνάει σε στοίχημα εξουσίας της περιοχής για το ποιος είναι ο δυνατότερος.
Ας πάω λίγο όμως πάλι στις περιπτώσεις α) και β)

Καταρχάς το σημαντικότερο είναι να εντοπίσεις τα σκυλιά πριν σε εντοπίσουν αυτά και να προλάβεις να μετρήσεις την διάθεσή τους. Η αγέλη αν είναι όρθια είναι σε φάση περιπολίας και εγρήγορσης. Αν είναι ξάπλα αραχτή στο πλάι οι πιθανότητες γέρνουν προς το μέρος του μηχανόβιου και στο κατά πόσο θα προκαλέσει ο ίδιος.

Στην περίπτωση της εγρήγορσης της αγέλης αν υπάρχει ελεύθερο πεδίο απλά ανοίγουμε γκάζι, το σκυλί όσο γρήγορο και να είναι δε μπορεί να συγχρονίσει τρέξιμο, κεφάλι και άνοιγμα/κλείσιμο στους κυνόδοντες με κάτι που τρέχει σχετικά γρήγορα, το πλησιάζει υπό γωνία ερχόμενο από το πλάι και επιταχύνει σαν ένα σώμα κολλημένο. Το να φάτε δαγκωνιά δηλαδή θα γίνει είτε γιατί δε μπορείτε να επιταχύνετε αρκετά γιατί μπροστά ο δρόμος έχει κίνηση, είτε γιατί αποφασίσατε να ξεκολλήσετε τη μύτη του ποδιού από το μασπιέ και τα γόνατα δε κολλάνε στο τεπόζιτο. Οι πιθανότητες να σας δαγκώσει το πόδι που γίνεται ένα σώμα με τη μηχανή είναι απειροελάχιστες και να σας πετύχει δε θα καταφέρει να καρφώσει δόντια αλλά απλά θα νιώσετε τα δόντια ή τη μουσούδα να σας ακουμπάνε με το πολύ τραβηγμένο σενάριο επιφανειακής γρατσουνιάς πάνω από το τζιν ή την κορντούρα. (για όσους είναι με εξοπλισμό καλοκαιρινής παραλίας οκ εκεί πάω πάσο.
Στο κακό σενάριο που η αγέλη είναι σε εγρήγορση και δεν υπάρχει διαθέσιμος χώρος το σωστό είναι στάση, σβήσιμο μηχανής για μερικά δευτερόλεπτα.Αν συνεχίσουν να γαυγίζουν και να πλησιάζουν stand your ground. Επιβολή του χώρου σας. Αργές κινήσεις ξεκαβαλάμε απλώνουμε χέρια για δυνατά παλαμάκια με δυνατή φωνή. Εκεί όλα θα κάνουν πίσω. Μοναδικό υπο-σενάριο να μείνει μπροστά είναι ο αρχηγός της αγέλης. Εφόσον πλέον είστε 1v1 σταματάτε τις φωνές και ξεκινάτε αναγνώριση. Γονατίζουμε για να έχει ο αρχηγός με μας άμεση επαφή με τα μάτια και τον προσκαλούμε και όχι προκαλούμε ευγενικά να έρθει κοντά. Θα έρθει θα μυρίσει, θα δει οτι δεν είστε απειλη και θα δώσει το οκ στην αγέλη να αποχωρήσει σιγά σιγά και να βάλετε ξανά μπρος τη μηχανή ήρεμα να φύγετε.


Στην περίπτωση που η αγέλη δεν είναι σε εγρήγορση αλλά αράζει ξάπλα κάπου στο πλάι προσπαθούμε να περάσουμε όσο πιο μακριά γίνεται και πιο αργά χωρίς να δείχνουμε απειλή για την ησυχία τους. Θορυβώδεις εξατμίσεις δε βοηθάνε και τα άσκοπα μαρσαρίσματα φέρνουν την εγρήγορση. Το προτιμότερο είναι συμπλεκταρισμένα αν δεν υπάρχει πρόβλημα στην ασφάλεια της οδήγησης αλλιώς με μεγαλύτερη σχέση για χαμηλότερες στροφές.

Προσωπικά έχω αντιμετωπίσει αγέλες καμιά 10αριά φορές, οι 2 στα συγκεκριμένα στη Ζέα έξω από Φλόκα/Όκιο και δεν έχω ποτέ αρνητικές συνέπειες.

Αυτά από μένα. :beer:

Sele
04/04/2014, 16:41
Πέρυσι πέρναγα δικάβαλο με την κοπελιά μπροστά από τη Βουλή στην Αμαλίας. Στο σημείο κυκλοφορούσαν τότε κλασσικά αρκετά σκυλιά (έχω καιρό να τα πετύχω πλέον). Εκεί που περνάγαμε με καμιά 30αριά χλμ με το scooter (οπότε δεν έπαιζε δυνατότητα ξερόγκαζου) και αμάξι μπροστά, έρχονται καταπάνω μας 3-4 κόπροι γαβγίζοντας. Επειδή είμαστε και οι 2 φιλόζωοι και έχουμε άνεση με τα σκυλιά, δεν πήγε το μυαλό μου στο κακό και απλά λέω οκ δεν τρέχει τίποτα, κλασσικοί μούργοι που κάνουν το χαβαλέ τους γαβγίζοντας και τρέχοντας παράλληλα με τα οχήματα, σε φάση να τους κάνω και γούτσου γούτσου, μια ευτυχισμένη οικογένεια. Ε εκεί που σχεδόν έχουμε περάσει πατάει η κοπέλα μου μια τσιρίδα, τραβώντας με και αρχίζουμε να τραμπαλιζόμαστε στο μηχανάκι. Το ένα μπάσταρδο είδε φορεματάκι να ανεμίζει, του γύρισε το μάτι και της πάτησε μια ξεγυρισμένη στη γάμπα. Ευτυχώς δεν την έπιασε γεμάτη γτ δεν φόραγε και παντελόνι να προστατεύσει κάπως και θα της έκοβε κομμάτι με τη φόρα που είχαμε. Κλασσικά αντιτετανικοί και @@, το σημάδι υπάρχει ακόμα κοντά ένα χρόνο μετά.
Πλέον όταν βλέπω σκυλιά στο δρόμο μακριά κι αγαπημένοι, ανοίγω με τη μία γκάζι και φεύγω, αν κανένα κάνει ότι πλησιάζει σε απόσταση βολής θα φάει τέτοιο σουτ που θα κάνει σβούρα το κεφάλι του. Σιγά μην κάτσω να διακινδυνεύσω να τραυματιστώ από δαγκωματιά ή ακόμα χειρότερα να έχω πτώση για να μη δημιουργήσω ψυχολογικά στον εκάστοτε μούργο.

nicksior
04/04/2014, 16:47
Φίλος μου είχε έναν σκύλαρο που όποιον επισκέπτη περνούσε την πόρτα , τον κλείδωνε με τα μπροστινά του πόδια και προσπαθούσε να … τον πηδήσει .. τις κοπέλες κυρίως αλλά και με τους αρσενικούς δεν χαμπάριαζε.
- Τι θα γίνει με τον παπάρα τον σκύλο σου ?
Τον ρώτησα μια φορά.
- Τράβα του μια κλωτσιά του μαλάκα και θα φύγει.


Σύμφωνα με την άποψη μερικών ίσως θα έπρεπε να το διευκολύνω το ζωάκι.

George_Sp
04/04/2014, 16:55
Φίλος μου είχε έναν σκύλαρο που όποιον επισκέπτη περνούσε την πόρτα , τον κλείδωνε με τα μπροστινά του πόδια και προσπαθούσε να … τον πηδήσει .. τις κοπέλες κυρίως αλλά και με τους αρσενικούς δεν χαμπάριαζε.
- Τι θα γίνει με τον παπάρα τον σκύλο σου ?
Τον ρώτησα μια φορά.
- Τράβα του μια κλωτσιά του μαλάκα και θα φύγει.


Σύμφωνα με την άποψη μερικών ίσως θα έπρεπε να το διευκολύνω το ζωάκι.

κάποιο κοινό σημείο αναφοράς με την ιστορία του θέματος; α ναι...ξέχασα, πιάσαμε τα άπαντα του κυνός

nicksior
04/04/2014, 16:57
κάποιο κοινό σημείο αναφοράς με την ιστορία του θέματος; α ναι...ξέχασα, πιάσαμε τα άπαντα του κυνός

Τώρα κατάλαβες πως κάνουμε ΚΑΙ πλάκα?

SHOOTER045
04/04/2014, 16:57
Κατσε να αρχισει η σαιζον να ρθουν τιποτα πλοια με μουαμελουκους και να δεις πως θα λιγοστεψουν

MG-KTiNoS
04/04/2014, 16:58
Αν δω κανέναν να ανοίγει πόρτα από αμάξι θα περάσω από πάνω του με το τανκ!

Για πες τι θα κάνεις τώρα;;;
(και έχω και θείο αστυνομικό!)
:smokin:


Άι ρεστ ιν μάι κέις

-και δεν κάνω πλάκα....-

υγ
Έχω γραμμένους όλους τους θείους του κόΖμου
στα παλιά μου τα παπούτσια.
:cool:


Φίλος μου είχε έναν σκύλαρο που όποιον επισκέπτη περνούσε την πόρτα , τον κλείδωνε με τα μπροστινά του πόδια και προσπαθούσε να … τον πηδήσει .. τις κοπέλες κυρίως αλλά και με τους αρσενικούς δεν χαμπάριαζε.
- Τι θα γίνει με τον παπάρα τον σκύλο σου ?
Τον ρώτησα μια φορά.
- Τράβα του μια κλωτσιά του μαλάκα και θα φύγει.


Σύμφωνα με την άποψη μερικών ίσως θα έπρεπε να το διευκολύνω το ζωάκι.

Φυσικά και θα έπρεπε.
Μπορείς ας πούμε να τον πας στα γραφία της ΧΑ της πόλης σου.
Γιατί να το καταπιέζεις το ζωντανό.

George_Sp
04/04/2014, 16:59
Τώρα κατάλαβες πως κάνουμε ΚΑΙ πλάκα?

το αντελήφθην νωρίτερα, αλλά τώρα χρειάστηκα και διευκρίνηση
:D