PDA

View Full Version : ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΑΤΕ;;;;;;;



chester24
05/04/2014, 11:00
Ανεκαθεν ειχαμε θεματα με κλοπες μοτο - auto, αλλα τον τελευταιο καιρο υπαρχει μια εξαρση βλεπω. Καθε φορα που γινεται μια κλοπη μου σηκωνετα η τριχα, μου γυρναει το ματι, φανταλιαζομαι κ δεν ξερω γω τι αλλο!!!

Δεν ξερω πως θα αντιδρουσα αν επιανα τον κλεφτη να κλεβει το μηχανακι μου εκεινη την ωρα μπροστα μου.

Σιγουρα παντως θα ξεκινουσα με κλωτσιες..:a26::a26: Οπως οι περισσοτεροι πιστευω..

Ματσούκεν.. https://www.youtube.com/watch?v=iM31rgVpHdk

Τακλιν.. https://www.youtube.com/watch?v=bFOd76A7JSI


Εσεις τι θα κανατε;;;;;;;;;;;;;


Αν εχει ξαναμπει το ιδιο θεμα ας με συγχωρεσουν οι μοντς κ ας το κλειδωσουν..:)

AristidisZ
05/04/2014, 11:04
νομίζω είναι περισσότερο θέμα momentum, μπορεί να αντιδράσεις ψύχραιμα και να προσπαθήσεις να τον ακινητοποιήσεις, φωνάζοντας τα εκατά, μπορεί να στραβώσεις και να κάνεις ντου, με απρόβλεπτες συνέπειες...

MG-KTiNoS
05/04/2014, 11:24
Ένας γνωστός τον άκουσε να τον κλέβει και του έσπασε τα μούτρα μ ένα φτυάρι.
Έμπλεξε πολύ άσχημα...

Ένας άλλος έβγαλε μια χατζάρα και υποχραίωσε τον κλέφτη να φουντάρει
απο το 2ο.
Μετά φυσικά δεν ήξερε τίποτα.

Εγώ δε σου λέω πάντως τι να κάνεις
αλλά ότι και να διαλέξεις κοίτα να λύξεις το ματς με τη μία.
ΜΠΑΜ ΚΑΙ ΚΑΤΩ (όχι ε εσυ τι κάνεις εκεί και μλκιες)
:lol:

Αληθινα περιστατικά και τα 2
:cool:

chester24
05/04/2014, 11:35
Ένας γνωστός τον άκουσε να τον κλέβει και του έσπασε τα μούτρα μ ένα φτυάρι.
Έμπλεξε πολύ άσχημα...

Ένας άλλος έβγαλε μια χατζάρα και υποχραίωσε τον κλέφτη να φουντάρει
απο το 2ο.
Μετά φυσικά δεν ήξερε τίποτα.

Εγώ δε σου λέω πάντως τι να κάνεις
αλλά ότι και να διαλέξεις κοίτα να λύξεις το ματς με τη μία.
ΜΠΑΜ ΚΑΙ ΚΑΤΩ (όχι ε εσυ τι κάνεις εκεί και μλκιες)
:lol:

Αληθινα περιστατικά και τα 2
:cool:

Μα φυσικα με την μια... Τα πολλα λογια ειναι φτωχεια :lol:

Η αληθεια ειναι οτι μονο για γελια δεν ειναι, διοτι πολλα παλικαρια εχουν την πικρα τους, επειδη την εχουν παθει και εμεις γελαμε με το τι θα καναμε..
Μακαρι να βρισκονται τα μηχανακια που κλεβονται, μακαρι να πιαστουν οι φουστηδες που στηνουν αυτες τις δουλειες και για τελος, μακαρι να πιανονται επ'αυτοφώρω οι ελαφροχερηδες την ωρα που πανε να κλεψουν, για να παιρνουν και τα ρεστα τους.. :a021:

notakos600
05/04/2014, 13:50
Ο σκύλος του γείτονα κόντεψε να πετσοκόψει ένα αλλοδαπό καλόπαιδο που είχε μπει στον κήπο, σκαρφαλώνοντας τη μάντρα, με σκοπό να μπουκάρει στο σπίτι.
Στο δικαστήριο ο αλλοδαπός υποστήριξε πως μπήκε στον κήπο για κατούρημα και έκανε μήνυση στον ιδιοκτήτη του σκύλου για τις δαγκωματιές που του προξένησε ο σκύλος.
Μαντέψτε ποιός καταδικάστηκε και στο τέλος πλήρωσε κιόλας...

theofilos888
05/04/2014, 13:53
Ο σκύλος του γείτονα κόντεψε να πετσοκόψει ένα αλλοδαπό καλόπαιδο που είχε μπει στον κήπο, σκαρφαλώνοντας τη μάντρα, με σκοπό να μπουκάρει στο σπίτι.
Στο δικαστήριο ο αλλοδαπός υποστήριξε πως μπήκε στον κήπο για κατούρημα και έκανε μήνυση στον ιδιοκτήτη του σκύλου για τις δαγκωματιές που του προξένησε ο σκύλος.
Μαντέψτε ποιός καταδικάστηκε και στο τέλος πλήρωσε κιόλας...

Δηλ θες να μου πεις πως δεν ισχυει η παραβιαση του οικογενειακου ασυλου πηδωντας τη μαντρα και πως εγω αυριο μπορω να μπουκαρω στην αυλη σου να ριξω ενα ψιλο και μετα να σου ζηταω και τα ρεστα! Μηπως κατι δεν λεμε σωστα;

notakos600
05/04/2014, 13:54
Δηλ θες να μου πεις πως δεν ισχυει η παραβιαση του οικογενειακου ασυλου πηδωντας τη μαντρα και πως εγω αυριο μπορω να μπουκαρω στην αυλη σου να ριξω ενα ψιλο και μετα να σου ζηταω και τα ρεστα! Μηπως κατι δεν λεμε σωστα;

Είναι πραγματικό γεγονός με πραγματικούς ανθρώπους.
Αυτά.

zami
05/04/2014, 14:24
Δηλ θες να μου πεις πως δεν ισχυει η παραβιαση του οικογενειακου ασυλου πηδωντας τη μαντρα και πως εγω αυριο μπορω να μπουκαρω στην αυλη σου να ριξω ενα ψιλο και μετα να σου ζηταω και τα ρεστα! Μηπως κατι δεν λεμε σωστα;
Δυστυχως ετσι εχουν τα πραγματα....Ο δραστης δεν επραξε καποια παρανομη πραξη(παρα αυτη της διαταραξης οικιακης ειρηνης).Αντιθετα ο "θυτης" διεπραξε επικινδυνη σωματικη βλαβη και πλημμελης επιτηρηση οικοσιτου ζωου...Του δραστη η πραξη ειναι πλημμελημα ενω του θυτη κακουργημα....

zami
05/04/2014, 14:27
Εγω , σε αντιστοιχη περιπτωση θα εκανα το εξης: πηγαινοντας κατα πανω του θα φωναζα με ολη μου την δυναμη" βοηθεια γειτονες, βοηθεια, κλεφτης!!!οχι ρε αλητη, τι σου εκανα, μη με χτυπας!!!οχι, οχι μαχαιρι!βοηθεια!!!!" Και μετα θα τον σκοτωνα στο ξυλο....Στην συνεχεια 100 και κανα δυο περαστικους για μαρτυρες...Αμυνομουν για την ζωη μου...

sernodas2
05/04/2014, 14:35
τσιμεντομα κ θαλασσα:evil:

toyar
05/04/2014, 14:57
μακαρι να τον εβλεπα χωρις να με δει......
θα επαιρνα το 100 και θα ελεγα οτι με κλεβουν ΤΩΡΑ θα τον αφηνα να συνεχισει και θα προσπαθουσα να βρω μεσον να τον ακολουθησω διακριτικα
η αντιδραση φωναζω δερνω κλωτσαω βριζω κλπ δεν με βρισκει συμφωνο γιατι ολοι κυκλοφορουν με σιδερικα πανω τους και δεν θελω να σκοτωθω για ενα μηχανακι
η δικη μου οργη και ο δικος του πανικος δεν με συμφερει
το καλυτερο ειναι ο αιφνιδιασμος

αν ερθουμε φατσα τι να πω συνηθως αν δεν τους ορμηξεις φευγουν τρεχοντας οποτε.........
στην πραγματικοτητα απο τις τοσες κλοπες που ακουμε ποσοι ηρθαν φατσα με τους κλεφτες;
σε ενα περιστατικο προσφατο στην καισαριανη κατεληξαν δυο αδελφια νεκρα και δεν ηταν οι κλεφτες:(

MG-KTiNoS
05/04/2014, 15:04
NA ΘA OTAN ΑΝΑ ΚΑΤΑ ΜΕΤΑ

ή παίρνεις το 100 κι αν προλάβουν το σώζεις
ή τον πλακώνεις επώνυμα
ή τον πλακώνεις ανώνυμα
ή σε πλακώνει εκείνος

Πόσο κάνει το μηχανάκι?
Πάσα θα πάρει αποζημίωση ?
Έχεις μπαρμπα στη Κορώνη
κλπ

Τα σταθμίζεις και πράττεις κατά το δοκούν.
Να τον βλέπεις όμως και να σου κλέβει το μηχανάκι (ή το σπίτι)
και να μη λες τίποτα για θα σε κάνει νταντά ή θα παει αυτός στο 100...
Δεν το βλέπω να το καταφέρνω.


υγ
3 χρόνια με αναστολή έφαγε κάποιος που σκότωσε 2 ενοπλους
ΜΕΣΑ στο σπίτι του.
Άκουσε ότι έπρεπε να του ρίξει στα πόδια...
:rolleyes:

Red Rider
05/04/2014, 15:20
υγ
3 χρόνια με αναστολή έφαγε κάποιος που σκότωσε 2 ενοπλους
ΜΕΣΑ στο σπίτι του.
Άκουσε ότι έπρεπε να του ρίξει στα πόδια...
:rolleyes:

Μιά χαρά την γλίτωσε,τι ήθελες να του δώσουν και παράσημο;
2 ανθρωπους εφαγε .

bruno
05/04/2014, 15:37
Μιά χαρά την γλίτωσε,τι ήθελες να του δώσουν και παράσημο;
2 ανθρωπους εφαγε .

ΩΧ!Θα εχουμε επεισοδια,τελιωσαν οι σκυλοι πιασαμε τους κλεφτες.

MikeG
05/04/2014, 16:16
Ήρεμα..

Cpt. Haddock
05/04/2014, 16:22
Αν εχει ξαναμπει το ιδιο θεμα ας με συγχωρεσουν οι μοντς κ ας το κλειδωσουν..:)

Να εχει ξαναμπει τετοιο θεμα; Μα τι λες τωρα. 12 χρονια φορουμ, πρωτη φορά γραφεται κατι τετοιο...

Milky
05/04/2014, 16:25
Μιά χαρά την γλίτωσε,τι ήθελες να του δώσουν και παράσημο;
2 ανθρωπους εφαγε .


Καλά τους έκανε. Μεσα στο σπίτι του μπήκαν να κλέψουν/σκοτώσουν/βιάσουν την κόρη/γυναίκα/τον ίδιο.
Παντως για καλο δεν μπήκαν.

MikeG
05/04/2014, 16:27
:wave2:


Ας συζητήσουμε κάτι αμιγώς μοτοσυκλετιστικό ώστε να μη σφαχτούμε πάλι.