PDA

View Full Version : Πρόβλημα με συναγερμό



Billymuse
16/04/2014, 14:39
Έχω ενα Meta Legos 3 και ποτε δεν μου είχε δημιουργήσει θέμα μέχρι προχθές που την πήρα όλα κομπλέ, πάω χθες να βάλω μπρος
αλλά ο συναγερμός δεν έβγαινε.. το πάλεψα λίγο τπτ, μπαταρία της μηχανής κομπλέ γιατι οταν βάζω το κλειδί και το πάω στο on βαράει
σα τρελή. Λέω θα ειναι οι μπαταρίες του χειρηστιρίου, τις άλλαξα σήμερα και πάλι τπτ. Τι να κάνω τώρα να πάρω τη meta system
και να τους ρωτήσω? Να πάρω την οδική και να τη πάω σε ηλεκτρολόγο η μπορώ να κάνω κάτι απο μόνος μου..?

taisteal
16/04/2014, 14:42
Σε βαρεθηκε το μηχανακι ρε μλκ και δεν γουσταρει πλεον..


:lol::lol::lol:

Billymuse
16/04/2014, 14:51
Σε βαρεθηκε το μηχανακι ρε μλκ και δεν γουσταρει πλεον..


:lol::lol::lol:

Ρε τα honda δε χαλάνε αλλα τα περιφερειακά που τους βάζουμε :lol:

toyar
16/04/2014, 15:03
υπαρχει διαδικασια απενεργοποιησης με χρηση κωδικου που πρεπει να εχεις κλπ
αν δεν ξερεις ή δεν μπορεις να το κανεις προκειμενου να την φορτωσεις βρες την ασφαλεια που του δινει ρευμα και βγαλτην

theofilos888
16/04/2014, 15:12
Βαψτο μπλε.......

teogtp
16/04/2014, 15:15
Να φωνάξεις ένα παπά να στο "διαβάσει"το ευλογημενο............:D

taisteal
16/04/2014, 15:16
Να φωνάξεις ένα παπά να στο "διαβάσει"το ευλογημενο............:D



:lol::lol::lol::lol:

teogtp
16/04/2014, 15:19
Τώρα εσύ μπιλακο περιμένεις σοβαρη απάντηση έτσι; :D

Billymuse
16/04/2014, 15:20
Τώρα εσύ μπιλακο περιμένεις σοβαρη απάντηση έτσι; :D

Έχετε χάρη που έχω κίτρινη κάρτα μέχρι τις 25/4

theofilos888
16/04/2014, 15:22
Τώρα εσύ μπιλακο περιμένεις σοβαρη απάντηση έτσι; :D

Παρε τηλ το τζαννη να στο ξεματιασει.... :owned:

makis206
16/04/2014, 16:33
Έχω ενα Lego

Κάνα τουβλάκι θα έφυγε απ'τη θέση του λέω εγώ :lol:

teogtp
16/04/2014, 16:48
Βαψτο μπλε.......

Εναλλακτικα μπορεις να περιμενεις μεχρι το Μ.Σαββατο βραδυ μεχρι Κυριακη πρωι..........
Αν δεν αναστηθει απο μονος του τοτε απο Δευτερα μαστορα............:tooth:

sotostzav
16/04/2014, 16:56
Κλαιω ρε μλκς:bawl::bawl:

Pan (dvs)
16/04/2014, 19:21
Έχετε χάρη που έχω κίτρινη κάρτα μέχρι τις 25/4

Λογω μηχανης?

gior-gos
16/04/2014, 19:44
Εφοσον εχει ισοβια εγγυηση μη μπλεξεις με ηλεκτρολογο. Παρε τη meta και ρωτα τους τι να κανεις.

Billymuse
16/04/2014, 19:55
Εφοσον εχει ισοβια εγγυηση μη μπλεξεις με ηλεκτρολογο. Παρε τη meta και ρωτα τους τι να κανεις.

Αυτο θα κάνω αύριο αλλα η μαλκία ειναι ειναι οτι όταν πήρα τη μηχανή (απο έμπορο :rolleyes) δν είχε δευτερο remote ούτε
το καρτελάκι με τους κωδικούς... εν ολίγης τη μάμησα μάλλον

cosgili
16/04/2014, 20:09
Αυτο θα κάνω αύριο αλλα η μαλκία ειναι ειναι οτι όταν πήρα τη μηχανή (απο έμπορο :rolleyes) δν είχε δευτερο remote ούτε
το καρτελάκι με τους κωδικούς... εν ολίγης τη μάμησα μάλλον

Κανονικότατα...:(

nikos_abel
16/04/2014, 20:17
Πόσα χρόνια έχεις τη κομπλέ μπαταρίς ρε ραμολί;

vaska
16/04/2014, 20:57
Να φωνάξεις ένα παπά να στο "διαβάσει"το ευλογημενο............:D

τι μλκς

:bawl:

Billymuse
16/04/2014, 21:00
Πόσα χρόνια έχεις τη κομπλέ μπαταρίς ρε ραμολί;

3 χρόνια

vaska
16/04/2014, 21:01
Έχετε χάρη που έχω κίτρινη κάρτα μέχρι τις 25/4

πως γκεγκεν ατό??? Μοιράζουν οι μοταίοι κίτρινες και κόκκινες??

Πάνε ρπμ οι παλιές καλές εποχές της φωτιάς και του τσεκουριού.

taisteal
16/04/2014, 21:03
:eek::eek:

Ποτε δεν μου εχει βγαλει μπαταρια 3 χρονια ρε μαν..
Και για να προλαβω τους κακοπροαιρετους,ειχα και τζαπαν μοτοσυκλετες

:D

nikos_abel
16/04/2014, 21:26
:eek::eek:

Ποτε δεν μου εχει βγαλει μπαταρια 3 χρονια ρε μαν..
Και για να προλαβω τους κακοπροαιρετους,ειχα και τζαπαν μοτοσυκλετες

:D

314500 χρόνια την ειχα.

toyar
17/04/2014, 07:02
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=116090
εδω εχει το manual οπου περιγραφεται η διαδικασια αφοπλισης με το κλειδι
επισης δειχνει πως να αλλαξεις τον -αγνωστο- κωδικο σε 11111 και μετα να βαλεις οτι κωδικο θελεις
ενδεχεται αν του κοψεις το ρευμα για λιγο να συνελθει και να ακουσει το κοντρολακι που εχεις τωρα

Billymuse
17/04/2014, 13:50
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=116090
εδω εχει το manual οπου περιγραφεται η διαδικασια αφοπλισης με το κλειδι
επισης δειχνει πως να αλλαξεις τον -αγνωστο- κωδικο σε 11111 και μετα να βαλεις οτι κωδικο θελεις
ενδεχεται αν του κοψεις το ρευμα για λιγο να συνελθει και να ακουσει το κοντρολακι που εχεις τωρα

Σ'ευχαριστώ μαν :beer: θα το ψάξω έτσι το πράγμα η μλκ ειναι οτι μου έχει κάτσει πολυ δουλειά 2 μέρες και δν εχω προλάβει
να κάνω τπτ :mad:

Julius
17/04/2014, 13:58
Έχω ενα Meta Legos 3 και ποτε δεν μου είχε δημιουργήσει θέμα μέχρι προχθές που την πήρα όλα κομπλέ, πάω χθες να βάλω μπρος
αλλά ο συναγερμός δεν έβγαινε.. το πάλεψα λίγο τπτ, μπαταρία της μηχανής κομπλέ γιατι οταν βάζω το κλειδί και το πάω στο on βαράει
σα τρελή. Λέω θα ειναι οι μπαταρίες του χειρηστιρίου, τις άλλαξα σήμερα και πάλι τπτ. Τι να κάνω τώρα να πάρω τη meta system
και να τους ρωτήσω? Να πάρω την οδική και να τη πάω σε ηλεκτρολόγο η μπορώ να κάνω κάτι απο μόνος μου..?


Είναι σίγουρα το δικό σου μηχανάκι???

Μην το γελάς, ένας λογιστής στην εταιρία που δούλευα είχε ένα lead…. Κάτι είχε πάθει η κλειδαριά, φώναξε κλειδαρά του την ξεκλείδωσε και όταν έφτασε σπίτι.... ανακάλυψε ότι είχε πάει με το αμάξι στο γραφείο.....


Πάντως εγώ θα ξεκίναγα απο την Meta systems

Καλό ξε-μπλέξιμο

Billymuse
29/04/2014, 15:43
Που λέτε, βρήκα την ασφάλεια που έδινε ρεύμα στο συναγερμό οπότε την πήγα σε ενα εξωτερικό συνεργάτη που μου σύστησε η ΜΕΤΑ πριν παω στην
αντιπροσωπεία. Αρχικά έκανε διάφορους ελέγχους στα καλώδια που ενόνονται με την κεντρική μονάδα και δέν βρήκε τπτ το μεμπτό. Μετα πήρε το χειριστήριο
και είδε οτι είχε μαζέψει υγρασία και στα πλαστικά είχε μερικές σταγονίτσες!! ακόμα νερού προφανώς απο τις ταιλευταίες βροχές θα πέρασε μέσα.
Έριξε ένα σπρέυ το οποίο πετάει την υγρασία .Αλλα είχε ισχορίσει σε μια μεμβράνη επαφής του ενώς κομπιού με αποτέλεσμα μια να κάνει επαφή
και την άλλη όχι. Οπότε δε το ρίσκαρα θα αλλάξω κωδικούς(μιας και δν είχα το καρτελάκι), θα βγάλω νεο δευτερο χειριστήριο το άλλο που έχω ,θα αλλαχτεί η μεμβράνη και το κουμπί και επίσης τα πλαστικά του συναγερμου γιατι απο τη φθορά περνάει λίγο νερο και αύριο μεθαύριο θα παω τη μηχανή να μου τελειώσει ο μάστορας τη δουλειά.
Οπότε η ζημιά και όλα τα αλλα που θα αλλάξω θα κοστίσει περίπου 80 ευρό...τελικά φθηνά τη γλίτωσα απο τι φαίνεται.
cheers:beer: