PDA

View Full Version : Η οικονομικότερη aftermarket ανάρτηση...



stam2
17/04/2014, 12:19
Ψάχνοντας καινούρια πίσω ανάρτηση για το τενερέ μου, αλλά κρατώντας και μία παράλληλη γενική εικόνα για vstrom 650, μετά από αναζήτηση σε ebay, και ελληνική αγορά, κατέληξα στην emc στα 450 euro ακατέβατα.

Μόλις πριν 2-3 μέρες πληροφορήθηκα για μια ακόμα οικονομικότερη επιλογή που είναι η hagon στα 395 συζητήσιμη για περισσότερα του ενός τεμάχια.

Είπα να το μοιραστώ μαζί σας, έτσι για να διαχέεται η γνώση και η πληροφορία και να μην σκάμε 700άρια και χιλιάρια...

Τα παραπάνω ας μην εκληφθούν ως διαφήμιση, αλλά ως έρευνα αγοράς....

Bladerunner
17/04/2014, 12:24
Προσφέρει τα ίδια με -τις κατά πολύ- ακριβότερες;

DrBig
17/04/2014, 12:27
στα 450 ερχεται και η Nitron που πρεπει (?) να ειναι καλλιτερη απο την EMC

stam2
17/04/2014, 12:45
Προσφέρει τα ίδια με -τις κατά πολύ- ακριβότερες;
σωστός προβληματισμός,

1)δεν νομίζω ότι η πλειοψηφία των οδηγών μπορούν να φτάσουν τις aftermarket αναρτήσεις στα άκρα τους και να αντηληφθούν τις διαφορές της "ακριβής" από τη "φτηνή".
2) το θέμα αφορά την οικονομικότερη λύση, ώστε να πετάξει ο κόσμος τους σουμιέδες που φοράνε οι εταιρίες (με λίγες φαεινές εξαιρέσεις) και να βάλει κάτι που θα αυξήσει κατά πολύ τις ικανότητες της μηχανής του...

για την Nitron περί τιμής δεν το ήξερα ότι έβγαινε τόσο, ας γραφτεί στα πρακτικά, τώρα αν είναι καλύτερη δεν ξέρω.
for the record η emc είναι γαλλική, η nitron είναι εγγλέζική και νομίζω ότι δεν πιάνουν και οι δύο όλα τα μοντέλα..,

Επίσης ως έξτρα-οικονομική παίζει και η YSS και στο διαδίκτυο μπορεί κανείς να βρει πολύ καλό feedback, αλλά νομίζω δεν αντιπροσωπεύεται στην Ελλάδα, και από το ebay δεν μπορείς να παραγγείλεις με customization στα κιλά και στη χρήση του κάθε αναβάτη.... Συν ότι έστειλα μήνυμα απευθείας στο εργοστάσιο Ταιλάνδη, και με συνδέσανε με Κάιρο.... (μεταφορικά ε?) :D

akis_trevor
17/04/2014, 13:58
γκουχ γκουχ :http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=138982
και μιας και μου το θυμισες ισως αναπτυξω λιγο ακομα το feedback οταν βρω χρονο :)

George_M.
18/04/2014, 13:57
Hagon +1
εχω βαλει στο ΤΑ650 κ ειναι εξαιρετικη αναβαθμιση με σωστο κοστος,
Εγγλεζικη με 2 χρονια εγγυηση.

theofilos888
18/04/2014, 14:59
Αντε να δουμε ποια ειναι η πιο οικονομικη. Ψαχνω να βρω ποια πρεπει να βαλω στο cbf 600 του 04 που εχω, χωρις να ξοδεψω εναν τονο λεφτα!

tragos
22/04/2014, 16:30
και θεωρουμε οτι μια τετοια αναρτηση ειναι καλυτερη απο την μαμα??

stam2
22/04/2014, 16:45
ανάλογα αν μιλάς για ktm ή suzuki για παράδειγμα....

όλα σχετικά είναι.

tragos
22/04/2014, 17:02
σωστος! καποια μηχανακια εχουν απο το εργοστασιο πολυ καλες αναρτησεις!

EVI
22/04/2014, 17:07
ωραιο θεμα και συμφωνω με τον σταμ οτι οι περισσοτεροι δεν θα καταλαβουμε τις διαφορες πιθανοτατα.Καποτε -οταν νομιζαμε οτι εχουμε λεφτα- διναμε πολλα σε ohlins σε wp κλπ και ναι η διαφορα ηταν τεραστια ειδικα σε μεσαιας κατηγοριας στριτ μηχανες. Τωρα ομως λεφτα δεν υπαρχουν και πρεπει να στρεψουμε το βλεμμα σε αλλες εταιριες που ισως να μην γνωριζουμε καν.

menelaos46
28/04/2014, 17:49
Ερώτηση... γιατί θέλεις να αλλάξεις αμορτισέρ? Τι είναι αυτό που σε ενοχλεί στο παλιό?

stam2
29/04/2014, 08:26
Ερώτηση... γιατί θέλεις να αλλάξεις αμορτισέρ? Τι είναι αυτό που σε ενοχλεί στο παλιό?

εμένα ρωτάς...????






άσχετο, η τιμή για hagon ψάχνοντας έπεσε κι άλλο. Στα 335... Ελλάδα!

ψάξε ψάξε τι βρίσκεις ε....;

GFawkes
29/04/2014, 08:39
Σταμ,


με ενδιαφερει η τιμουλα....για σφυρα το σε π.μ. το καταστημαΝ

menelaos46
29/04/2014, 09:05
εμένα ρωτάς...????








άσχετο, η τιμή για hagon ψάχνοντας έπεσε κι άλλο. Στα 335... Ελλάδα!

ψάξε ψάξε τι βρίσκεις ε....;

Εσύ δεν ψάχνεις αμορτισέρ??? :D

dankannn
29/04/2014, 09:22
Σε ρώτησε και ο menelaos46 άλλα δεν απάντησες.
Εγώ βασικά δεν κατάλαβα για πιο tenere ψάχνεις αμορτισέρ.
Παρόλα αυτά την λύση του να αλλάξεις στο δικό σου λάδια και να βάλεις και ένα καλό ελατήριο πχ WP-HYPERPRO-Ohlin’s το έχεις σκεφτεί ??

GFawkes
29/04/2014, 09:27
Ρε παιδες...

να αλλαξει ελατηριο....οκ

ποσο εχει εχει ενα ελατηριο WΡ,Hyper, Ohlins.....δεν εχει 100€....
και μετα τσιμουχες και λαδι σε καποιον μαστορα.....η ταριφα ηταν 100€...(οταν αλλαξα εγω πριν 3 ετη)

αρα 200€ συν το τρεξιμο για ενα μπουρδελε κατασκευαστικα αμορτισερ του '80
οταν με 330€ διχως κοπο παιρνει ΝΕΟ με τεχνολογια του 2010 οχι το 1982....

Τι δεν καταλλλλλλαβαινετε;

sapila racing
29/04/2014, 09:34
Ρε παιδες...

να αλλαξει ελατηριο....οκ

ποσο εχει εχει ενα ελατηριο WΡ,Hyper, Ohlins.....δεν εχει 100€....
και μετα τσιμουχες και λαδι σε καποιον μαστορα.....η ταριφα ηταν 100€...(οταν αλλαξα εγω πριν 3 ετη)

αρα 200€ συν το τρεξιμο για ενα μπουρδελε κατασκευαστικα αμορτισερ του '80
οταν με 330€ διχως κοπο παιρνει ΝΕΟ με τεχνολογια του 2010 οχι το 1982....

Τι δεν καταλλλλλλαβαινετε;

Αρκεί να σου κάτσει καλά το hagon, γιατί πολλές φορές χρειάζονται την εγγύηση και πολύ γρηγορα μάλιστα.
Πολλές φορές επίσης το ελατήριο είναι τελείως λάθος και χρειάζεται αλλαγή με το που το αγόρασες.
Το γνωστό ρητό 'οτι πληρώνεις παίρνεις' ισχύει.

Μακάρι να σας κατσει καλό απο την αρχή, αλλιώς έχει τρέξιμο.

GFawkes
29/04/2014, 09:43
Αρη,

ειμαι 110% βεβαιος οτι ενα νεο hagon θα ειναι καλυτερο απο το μαμα γιαμαχα του '82 που εχει στο ΧΤ350 ο φιλος....
Ακομη και εαν ειναι τοσο κακο οσο λες....και πλεον το 2014 ολα τα προιοντα απο ΕΕ εχουν εγγυηση 2 ετη....
Ο μαστορας που θα αλλαξει τις τσιμουχες δινει 2 χρονια εγγυηση ή κανει το παγωνι απαξ και το μαρουλι μπει κατω απο τον παγκο...;
Never mind.

dankannn
29/04/2014, 09:43
Ρε παιδες...

να αλλαξει ελατηριο....οκ

ποσο εχει εχει ενα ελατηριο WΡ,Hyper, Ohlins.....δεν εχει 100€....
και μετα τσιμουχες και λαδι σε καποιον μαστορα.....η ταριφα ηταν 100€...(οταν αλλαξα εγω πριν 3 ετη)

αρα 200€ συν το τρεξιμο για ενα μπουρδελε κατασκευαστικα αμορτισερ του '80
οταν με 330€ διχως κοπο παιρνει ΝΕΟ με τεχνολογια του 2010 οχι το 1982....

Τι δεν καταλλλλλλαβαινετε;
Πρώτα από όλα δεν λέει πουθενά πιο tenere είναι , παλιό η νέο.
Μετά ναι αν είναι παλιό δεν αξίζει, αν είναι νέο όμως τότε κάνεις μια χαρά την δουλειά σου με ένα 200 € αντί για 350-400 €

υγ
Αν ειναι το 750 της υπογραφης του τοτε παει για νεο , αλλα σωστα τα λεει και ο sapila απο πανω

stam2
29/04/2014, 09:55
Ρε παιδες...

να αλλαξει ελατηριο....οκ

ποσο εχει εχει ενα ελατηριο WΡ,Hyper, Ohlins.....δεν εχει 100€....
και μετα τσιμουχες και λαδι σε καποιον μαστορα.....η ταριφα ηταν 100€...(οταν αλλαξα εγω πριν 3 ετη)

αρα 200€ συν το τρεξιμο για ενα μπουρδελε κατασκευαστικα αμορτισερ του '80
οταν με 330€ διχως κοπο παιρνει ΝΕΟ με τεχνολογια του 2010 οχι το 1982....

Τι δεν καταλλλλλλαβαινετε;


Αρη,

ειμαι 110% βεβαιος οτι ενα νεο hagon θα ειναι καλυτερο απο το μαμα γιαμαχα του '82 που εχει στο ΧΤ350 ο φιλος....
Ακομη και εαν ειναι τοσο κακο οσο λες....και πλεον το 2014 ολα τα προιοντα απο ΕΕ εχουν εγγυηση 2 ετη....
Ο μαστορας που θα αλλαξει τις τσιμουχες δινει 2 χρονια εγγυηση ή κανει το παγωνι απαξ και το μαρουλι μπει κατω απο τον παγκο...;
Never mind.

υπερκαλύφθηκα....
μόνο που η ανάρτηση είναι για το xtz750 του 90 που έχω.:D
το οποίο μετά από 20 χρόνια σκληρής χρήσης, επεσε σε λακούβα και πήρε ο άξονας της ανάρτησης...
πριν από αυτό όμως είχε στεγνώσει το μοχλικό από λάδι διότι ο προηγούμενος ιδιοκτήτης,
τους γρασαδόρους που έχει από τη μάνα του το μηχανάκι (πόσο μπροστά ήταν...) τους έβλεπε για διακοσμητικά στοιχεία,
ενώ ο υποφαινόμενος (εγώ ντε) δεν πρόλαβα να κάνω τα απαραίτητα, αντιθέτως το πήγα και για "στρώσιμο" κανα δυο φορές....!


και όπως είπα στην αρχή, εγώ τη λαλακία μου την έκανα, πήγα κι έδωσα 450 για ανάρτηση, και την πήρα,
και δεν είναι και η ακριβότερη λύση, τουναντίον φαινόταν να είναι η οικονομικότερη.
Μετά διαπίστωσα ότι έχει και αλλού πορτοκαλιές...
Τεσπα, είπα να μην κρατήσω την πληροφορία για πάρτη μου αλλά να τη μοιραστώ σε ένα νήμα το οποίο
μπορεί κάποιος να βρει και σε μία τυχαία αναζήτηση στο διαδίκτυο ψάχνοντας για "οικονομική ανάρτηση"...

όποιος θέλει συμμετέχει στο νήμα, όποιος αρκείται στις εργοστασιακές, ή στις επισκευές προφανώς δεν τον ενδιαφέρει.
Αλλά και πάλι μπορεί να έχει άποψη και να θέλει να τη μοιραστεί... οπότε ιδού...!

dankannn
29/04/2014, 10:12
Αρα μένει να κανείς κάποια στιγμή και ένα review για το πώς σου φάνηκε το αμορτισέρ η αν θα σου βγάλει κάποιο πρόβλημα αργότερα.

:)

stam2
29/04/2014, 10:18
Αρα μένει να κανείς κάποια στιγμή και ένα review για το πώς σου φάνηκε το αμορτισέρ η αν θα σου βγάλει κάποιο πρόβλημα αργότερα.

:)

εννοείται αλλά σε άλλο νήμα! ;)

akis_trevor
29/04/2014, 14:47
εγω την hagon την εχω κανα 2μηνο με κατι λιγοτερο απο 1000 χλμ και ολα οκ.....

stam2
30/04/2014, 11:02
τελευταία ενημέρωση σχετικά με hagon είναι ότι παίζει ένα pb σε γειτονικό φόρουμ με τιμή στα 305 το κομμάτι.
Προκαταβολή 100 ευρώ στο μαγαζί και τα υπόλοιπα 205 στην παραλαβή της ανάρτησης μετά από ένα μήνα.
Η τιμή περιλαμβάνει και απόδειξη αγοράς. (εγγύηση 2 έτη).
Αν ενδιαφέρεται κανείς μου λέει να τον προσθέσω στη λίστα.

zannisvel
30/04/2014, 11:12
τελευταία ενημέρωση σχετικά με hagon είναι ότι παίζει ένα pb σε γειτονικό φόρουμ με τιμή στα 305 το κομμάτι.
Προκαταβολή 100 ευρώ στο μαγαζί και τα υπόλοιπα 205 στην παραλαβή της ανάρτησης μετά από ένα μήνα.
Η τιμή περιλαμβάνει και απόδειξη αγοράς. (εγγύηση 2 έτη).
Αν ενδιαφέρεται κανείς μου λέει να τον προσθέσω στη λίστα.

Για ποσο καιρο ακομα ισχυει το pb? Αν δεν θες να γραψεις εδω info, θα μπορουσες να μου στειλεις ενα pm με λεπτομερειες? Αφορα XT600.

Thanks

stam2
30/04/2014, 11:19
λέμε αυτή τη βδομάδα μάλλον να κλείσουμε το pb ή έστω αρχή επομένης.

Πληροφορίες για την ανάρτηση:
315269

Monoshocks

Αζώτου - Λαδιού
18mm Heavy Duty άξονας με αντιτριβική επίστρωση
Μικρομετρικά ρυθμιζόμενη προφόρτιση ελατηρίου
Απόσβεση συμπίεσης - επαναφοράς
Επισκευαζόμενα
2 χρόνια εγγύηση για απεριόριστα χιλιόμετρα

για οποιαδήποτε άλλη απορία μου λες και απαντώ εδώ.

zannisvel
30/04/2014, 11:28
Δεν νομιζω οτι εχει για ΧΤ600Ε τουλαχιστον η λιστα του site δε το δειχνει (αν και η hagon πρεπει να εχει). επισης νομιζω οτι ειναι καλυτερα να το κλεισετε αρχη της αλλης βδομαδας που θα εχουν πληρωθει οι περισσοτεροι.

akis_trevor
30/04/2014, 11:34
Δεν νομιζω οτι εχει για ΧΤ600Ε τουλαχιστον η λιστα του site δε το δειχνει (αν και η hagon πρεπει να εχει). επισης νομιζω οτι ειναι καλυτερα να το κλεισετε αρχη της αλλης βδομαδας που θα εχουν πληρωθει οι περισσοτεροι.

κι εγω απο εκει την πηρα.στο σαιτ του εχει καποιες ενδεικτικα.του ειχα στειλει μαιλ αν φερνει για το φειζερ και μου ειχε πει ναι οτι φερνει για πολλα μηχανακια.στειλτου ενα μηνυμα αν θες η παρτον ενα τηλ.ειναι εξυπηρετικος και απανταει αμεσα :)

zannisvel
30/04/2014, 11:39
Εστειλα μηνυμα μεσω του Site και περιμενω. Παντως εχω αρχισει να τρωγομαι..... Και δεν ξερω καν αν τη χρειαζομαι....:uplate:

Και ασε που μετα πρεπει να κοιταμε και για μπροστα.

akis_trevor
30/04/2014, 11:45
ε θα απαντησει.εγω του ειχα στειλει μαιλ και στο 20 λεπτο απαντησε σε αντιθεση καποιους αλλους που ακομα περιμενω...
εγω πηρα και μπροστα σετ ελατηρια με λαδια 120 ευρα.
αν δεν χρειαζεσαι μην μπεις στην διαδικασια να χαλασεις τοσα χρηματα.δωστα σε βολτες.αν ομως σου εμπνεει ανησυχια η τεσπα μη σιγουρια,ειναι πολυ καλη αναβαθμιση σε νορμαλ τιμη.ειδικα τωρα που ειναι στα 305 η πισω και πες 120 μπροστα,με 425 φτιαχνεις το μηχανακι φουλ.με τοσα δεν παιρνεις ουτε σκετη πισω αναρτηση αλλης μαρκας.εσυ ξερει καλυτερα αν θες η οχι..

zannisvel
30/04/2014, 11:51
ε θα απαντησει.εγω του ειχα στειλει μαιλ και στο 20 λεπτο απαντησε σε αντιθεση καποιους αλλους που ακομα περιμενω...
εγω πηρα και μπροστα σετ ελατηρια με λαδια 120 ευρα.
αν δεν χρειαζεσαι μην μπεις στην διαδικασια να χαλασεις τοσα χρηματα.δωστα σε βολτες.αν ομως σου εμπνεει ανησυχια η τεσπα μη σιγουρια,ειναι πολυ καλη αναβαθμιση σε νορμαλ τιμη.ειδικα τωρα που ειναι στα 305 η πισω και πες 120 μπροστα,με 425 φτιαχνεις το μηχανακι φουλ.με τοσα δεν παιρνεις ουτε σκετη πισω αναρτηση αλλης μαρκας.εσυ ξερει καλυτερα αν θες η οχι..

Το μεγαλυτερο προβλημα μου με αναρτησεις ειναι πως συμπεριφερεται οταν εχω τη κοπελα μου πανω.
Βλεπεις οταν πηρα το μηχανακι μου ειχε δηλωσει οτι δεν θα ανεβει ποτε, με αυτο το σκεπτικο πηρα το ΧΤ. Τωρα της αρεσει και θελει και διακοπες με το μηχανακι... και με εχει βολεψει τοσο πολυ που δε θελω να το δωσω και ουτε να ξαναπερασω ολο αυτο το αγχος να βρεις και να το φερεις στα ισια του. Αν καταλαβαινεις τι θελω να πω.

akis_trevor
30/04/2014, 11:55
ναι καταλαβαινω.κι εγω στο δικο μου στο δικαβαλο ειχα αρκετα μεγαλο θεμα.δεν ενιωθα την σιγουρια που θελω κι ετσι κοιταξα σε αφτερμαρκετ.δεν ειχα ορεξη να δινω 500 ευρα!!!:)
παντως αν "τραμπαλιζει" το μηχανακι στο δικαβαλο(ποσο μαλλον φορτωμενο) θα δεις μεγαλη διαφορα.

zannisvel
30/04/2014, 12:02
Δεν ειναι το "τραμπαλισμα" τοσο πολυ οσο το οτι αργει να επανελθει, ειδικα πανω στη εξοδο της στροφης, και ειναι σαν να μην εχεις αναρτηση. Και ειναι δεν ειναι 50 κιλα.

Βεβαια ειναι και 13 χρονων το μηχανακι και δε νομιζω οτι εχει πειραχτει καθολου πισω, ειναι και κλειστου τυπου..

akis_trevor
30/04/2014, 12:05
καταλαβα.
δεν ξερω αν μπορεις να βρεις κατι σε μεταχειρο με οποιο ρισκο η αν ταιριαζει απο κατι αλλο κλπ κλπ.και τελικα θα σε συμφερει γιατι αν χρειαστεις εστω και ενα ελατηριο πισω πας στο 100ευρω.
παντως αν το εχεις στο μυαλο σου να το κανεις δεν νομιζω να το μετανιωσεις.τωρα τι να σου πω;ζυγισε τα και αποφασισε... :)

zannisvel
30/04/2014, 12:09
Αν παρω το οκ απο το riderstock τη παρασκευη μετα τη δουλεια θα περασω για τη προκαταβολη. Ειναι και 2 βηματα απο το γραφειο.

akis_trevor
30/04/2014, 12:11
αντε με το καλο...:beer:

stam2
30/04/2014, 12:19
φίλε μου το pb έχει ξεκινήσει λίγες μέρες νωρίτερα. Το μοιράζομαι κι εδώ απλά και μόνο γιατί μπορεί κάποιος να ενδιαφέρεται.
Όπως και συμβαίνει πράγματι. Συνεπώς υπάρχουν κι άλλοι ενδιαφερόμενοι οι οποίοι περιμένουν. Την τιμή την συζήτησα προσωπικά μαζί του και εννοείται ότι δεν έχω κάτι να κερδίσω, το κάνω για διευκόλυνση φίλων. Όμως αν αρχίζει ο καθένας να στέλνει mail, να παίρνει πρωτοβουλίες και να πηγαίνει για πληρωμή τη στιγμή που το pb δεν έχει κλείσει ακόμα, μόνο pb δεν θα είναι....

ελπίζω να γίνομαι κατανοητός και να μην παρεξηγούμαι...

επίσης δεν επιθυμεί να φαίνεται το ονομά του για να μην παρεξηγηθεί με την εταιρία καθώς είναι πολύ χώμα τιμή....

zannisvel
30/04/2014, 12:43
φίλε μου το pb έχει ξεκινήσει λίγες μέρες νωρίτερα. Το μοιράζομαι κι εδώ απλά και μόνο γιατί μπορεί κάποιος να ενδιαφέρεται.
Όπως και συμβαίνει πράγματι. Συνεπώς υπάρχουν κι άλλοι ενδιαφερόμενοι οι οποίοι περιμένουν. Την τιμή την συζήτησα προσωπικά μαζί του και εννοείται ότι δεν έχω κάτι να κερδίσω, το κάνω για διευκόλυνση φίλων. Όμως αν αρχίζει ο καθένας να στέλνει mail, να παίρνει πρωτοβουλίες και να πηγαίνει για πληρωμή τη στιγμή που το pb δεν έχει κλείσει ακόμα, μόνο pb δεν θα είναι....

ελπίζω να γίνομαι κατανοητός και να μην παρεξηγούμαι...

stam2 φανταστηκα οτι πρεπει να επικοινωνησω με το μαγαζι για να προσθεσω τη δικη μου παραγγελια στο pb, αφου μονο το site ανέφερες στο post σου. Αν θελεις πες μου τι πρεπει να κανω. Το μονο που εχω κανει προς το παρων ειναι να ρωτησω αν εχει αναρτηση για το δικο μου μοντελο. (ακομα δεν εχω παρει απαντηση) και δεν εχω κανει καμια αναφορα για ομαδικη αγορα η τιποτα αλλο.

stam2
30/04/2014, 13:23
stam2 φανταστηκα οτι πρεπει να επικοινωνησω με το μαγαζι για να προσθεσω τη δικη μου παραγγελια στο pb, αφου μονο το site ανέφερες στο post σου. Αν θελεις πες μου τι πρεπει να κανω. Το μονο που εχω κανει προς το παρων ειναι να ρωτησω αν εχει αναρτηση για το δικο μου μοντελο. (ακομα δεν εχω παρει απαντηση) και δεν εχω κανει καμια αναφορα για ομαδικη αγορα η τιποτα αλλο.

νο πρόμπλεμ, ήταν δική μου υποχρέωση να το διευκρινήσω.

θα τον ρωτήσω για το μοντέλο, η τιμή θα είναι σίγουρα ίδια, και το pb θα κλείσει σίγουρα την επόμενη εβδομάδα.
Αν σε ενδιαφέρει πες μου χρονολογία μοντέλου. Όχι χρονολογία πρώτης άδειας της μοτοσυκλέτας, αλλά χρονολογία μοντέλου, και σε προσθέτω στη λίστα.

zannisvel
30/04/2014, 13:54
νο πρόμπλεμ, ήταν δική μου υποχρέωση να το διευκρινήσω.

θα τον ρωτήσω για το μοντέλο, η τιμή θα είναι σίγουρα ίδια, και το pb θα κλείσει σίγουρα την επόμενη εβδομάδα.
Αν σε ενδιαφέρει πες μου χρονολογία μοντέλου. Όχι χρονολογία πρώτης άδειας της μοτοσυκλέτας, αλλά χρονολογία μοντέλου, και σε προσθέτω στη λίστα.

Λοιπον η χρονολογια ειναι 12ος του 2000. Η τιμη ειπες ειναι 300€ και η προκαταβολη ειναι 100€. Επισης μου απαντησε το riderstock οτι υπαρχει η αναρτηση για το συγκεκριμενο μοντελο. Απο εδω και περα το αφηνω πανω σου?

stam2
30/04/2014, 13:59
Λοιπον η χρονολογια ειναι 12ος του 2000. Η τιμη ειπες ειναι 300€ και η προκαταβολη ειναι 100€. Επισης μου απαντησε το riderstock οτι υπαρχει η αναρτηση για το συγκεκριμενο μοντελο. Απο εδω και περα το αφηνω πανω σου?

ναι, προσθέτω κι εσένα!

zannisvel
30/04/2014, 14:12
ναι, προσθέτω κι εσένα!

Σε ευχαριστώ :beer:
Aπλα ενημερωσε για ο,τι χρειαστεις.

MISKIN
01/05/2014, 09:00
ε θα απαντησει.εγω του ειχα στειλει μαιλ και στο 20 λεπτο απαντησε σε αντιθεση καποιους αλλους που ακομα περιμενω...
εγω πηρα και μπροστα σετ ελατηρια με λαδια 120 ευρα.
αν δεν χρειαζεσαι μην μπεις στην διαδικασια να χαλασεις τοσα χρηματα.δωστα σε βολτες.αν ομως σου εμπνεει ανησυχια η τεσπα μη σιγουρια,ειναι πολυ καλη αναβαθμιση σε νορμαλ τιμη.ειδικα τωρα που ειναι στα 305 η πισω και πες 120 μπροστα,με 425 φτιαχνεις το μηχανακι φουλ.με τοσα δεν παιρνεις ουτε σκετη πισω αναρτηση αλλης μαρκας.εσυ ξερει καλυτερα αν θες η οχι..

Μπορείς να δώσεις λεπτομέρειες για τα μπροστά ελατήρια; Λέω να πάρω και τα μπροστά ελατήρια μαζί με το αμορτισέρ αλλά δε βρίσκω που. Από το riderstock τα πήρες;

akis_trevor
01/05/2014, 17:09
Μπορείς να δώσεις λεπτομέρειες για τα μπροστά ελατήρια; Λέω να πάρω και τα μπροστά ελατήρια μαζί με το αμορτισέρ αλλά δε βρίσκω που. Από το riderstock τα πήρες;

ναι απτο μαγαζι αυτο τα πηρα ολα μαζι.προς το παρον απο οσο μπορω να καταλαβω ειναι σιγουρα λιγο πιο σκληρα απο τα μαμα(γιαυτο τον λογο τα αλλαξα εξαλλου) αλλα ειναι και προοδευτικα,οχι γραμμικα.σε καποια σαμαρακια και σημερα στην βολτα και στα τρικαλα κορινθιας που πετυχαμε,τα αποροφουσαν μια χαρα....εχει και το μπουκαλακι με το λαδακι τους ετοιμα.δεν ξερω αν με το ομαδικο σας κανει και καλυτερη τιμη για αυτα...

stam2
01/05/2014, 22:39
Θα παιξει ερωτηση miskin... :)