PDA

View Full Version : Συνεργείο για Ducati



nimbus
17/10/2005, 12:36
...δεν έχω παράπονο από Θωμαϊδη στην Καληρόης που πάω το monsteraki μου. Απλά επειδή είμαι Περιστέρι, μου πέφτει λίγο μακρυά:D
Ανακάλυψα στο Αιγάλεω τον Οικονόμου.
Εξουσιοδοτημένο κατάστημα ducati, ktm και τα συναφή:winka:
Το ξέρει κάποιος?
Είναι οκ?:confused:
Αν θέλετε στείλτε μου π.μ.:D

ευχαριστώ:wave2:

620
18/10/2005, 09:51
Kalo tha htan na ftiaxname enan katalogo me ola ta eksousiodothmena synergeia oste na mhn psaxnontai oi filoi ducatisi.:)

nimbus
18/10/2005, 17:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Kalo tha htan na ftiaxname enan katalogo me ola ta eksousiodothmena synergeia oste na mhn psaxnontai oi filoi ducatisi.:)


συμφωνώ φίλε μου:D
άντε να μάς δω:wacko:

The Animal
19/10/2005, 08:36
Στο site της HELLINMOTO (αντιπροσωπεια DUCATI) ανφέρει όλα τα εξουσιοδοτημένα συνεργεία.

www.hellinmoto.gr

nimbus
19/10/2005, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από The Animal
Στο site της HELLINMOTO (αντιπροσωπεια DUCATI) ανφέρει όλα τα εξουσιοδοτημένα συνεργεία.

www.hellinmoto.gr


σε ευχαριστώ:wave2:

xtzanos
19/10/2005, 19:43
Νομιζω οτι ακομα καλυτερα θα ηταν να πει και ο καθενας τις εμπειριες του απο το καθε εξουσιοδοτημενο (καλες ή κακες) γιατι το θεμα δεν ειναι που εχει συνεργειο αλλα ποιο κανει καλη δουλεια, ειναι συννενοησιμο, μπορεις να βλεπεις το μηχανακι σου οταν το φταιχνουνε κλπ.

Εγω το παω στον φαμπιατο και μεχρι τωρα
-εχει λογικες τιμες (λογικοτερες απο αλλα που εχω ακουσει)
-ειναι μαζι με τον γιο του οποτε δεν εχει το παιδι για ολες τις δουλιες που ξεχασε να βαλει την βιδα
-διαθεση αναλογα την μερα, μπορει να μην μιλιεται και μπορει να σου εξηγησει 5 πραγματα
-κανει καμια λαδια πχ. θες τακακια και δεν θες τακακια

nimbus
19/10/2005, 20:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από xtzanos
Νομιζω οτι ακομα καλυτερα θα ηταν να πει και ο καθενας τις εμπειριες του απο το καθε εξουσιοδοτημενο (καλες ή κακες) γιατι το θεμα δεν ειναι που εχει συνεργειο αλλα ποιο κανει καλη δουλεια, ειναι συννενοησιμο, μπορεις να βλεπεις το μηχανακι σου οταν το φταιχνουνε κλπ.

Εγω το παω στον φαμπιατο και μεχρι τωρα
-εχει λογικες τιμες (λογικοτερες απο αλλα που εχω ακουσει)
-ειναι μαζι με τον γιο του οποτε δεν εχει το παιδι για ολες τις δουλιες που ξεχασε να βαλει την βιδα
-διαθεση αναλογα την μερα, μπορει να μην μιλιεται και μπορει να σου εξηγησει 5 πραγματα
-κανει καμια λαδια πχ. θες τακακια και δεν θες τακακια

για αυτό ρώτησα αν ξέρει κανείς για Νομικό στο Αιγάλεω:)
Αλλά σε αυτό που λες, συμφωνώ:winka:

skor-billys
20/10/2005, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
...δεν έχω παράπονο από Θωμαϊδη στην Καληρόης που πάω το monsteraki μου. Απλά επειδή είμαι Περιστέρι, μου πέφτει λίγο μακρυά:D
Ανακάλυψα στο Αιγάλεω τον Οικονόμου.
Εξουσιοδοτημένο κατάστημα ducati, ktm και τα συναφή:winka:
Το ξέρει κάποιος?
Είναι οκ?:confused:
Αν θέλετε στείλτε μου π.μ.:D

ευχαριστώ:wave2:

file ego exo parei thn mhxanh apo ton oikonomou, alla den ton empisteuomai gia na mou kanei service.
1. giati den exei to mhxanhma pou tsekarei thn mhxanh kai prepei na thn paei autos se kapion allon na kanei thn douleia auth.
2. exo akousei oti to service tou einai ligo mapa. paidi me duke to phge to mhxanakh tou gia service kai to phre kai 3exasan na tou baloun ladi. ...... kai fusika den dexontousan kamia eu8inh. tora h epilogh dikh sou. ego to pao ston panteli karimali sthn a8hna. mporei na einai ligo akribos alla to mhxanakh opote to perno einai san na to 3anagoraza. polu kalh douleia kanei.

The Animal
20/10/2005, 10:52
Παιδια εγω την Duca την πάω στον Καρίμαλη στο Ν.Κόσμο. Της έχω κάνει ολα τα service εκεi κ εχω μείνει ευχαριστημένος.Είναι ευγενικοι κ εξυπηρετικοί και πρωπάντων τυπικοί. Δηλαδή μου λένε οτι η μηχανη θα είναι έτοιμη στις 2...παω στις 2.05 κ είναι έξω έτοιμη.

Ειχα πάει κ 2-3 φορές χωρίς να τηλ πρίν για κάτι κουλές απορίες (όταν την είχα πρωτοπάρει) κ τα παιδιά εκεί την κοίταξαν κ μου εξήγησαν επιτόπου.

Τωρά από θέμα κόστους δεν το έχω ψάξει για να πώ την αλήθεια κ δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.

Πάντως και να μάθω ότι είναι λίγο ποιο ακριβός θα συνεχίσω να την πηγαίνω εκεί, γιατι είμαι της άποψης ότι είναι καλύτερα να έχεις ενα σταθερό συνεργείο...και καλύτερα την προσέχουν γιατι έχουν αυτοί την ευθύνη (αφού δεν βάζει άλλος χέρι) και αμα είσαι σταθερός πελάτης΄σε εξυπηρετούν καλύτερα.

620
20/10/2005, 12:02
Entypwseis kaneis apo ΠΑΡΑΓΓΙΝΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ sthn kaisarianh ???
Pantos gia ton karimali apo kati filous ktmades den exw akousei kai poly kala logia.
Episis ta figouratzidika synergeia me 5 ypallilous kai oxi 1 mhxaniko me 1 boitho h syndiasmos 2 mixanikon den ta polyempisteyome giati thn mhxani sou ekei pou thn exei analabei o enas ypallilos mporei na thn afhsei kai na thn piasei allos opote katalabenetai oti ayto den einai kai oti kalytero.

nimbus
20/10/2005, 17:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από skor-billys
file ego exo parei thn mhxanh apo ton oikonomou, alla den ton empisteuomai gia na mou kanei service.
1. giati den exei to mhxanhma pou tsekarei thn mhxanh kai prepei na thn paei autos se kapion allon na kanei thn douleia auth.
2. exo akousei oti to service tou einai ligo mapa. paidi me duke to phge to mhxanakh tou gia service kai to phre kai 3exasan na tou baloun ladi. ...... kai fusika den dexontousan kamia eu8inh. tora h epilogh dikh sou. ego to pao ston panteli karimali sthn a8hna. mporei na einai ligo akribos alla to mhxanakh opote to perno einai san na to 3anagoraza. polu kalh douleia kanei.


μόλις άλλαξα λάδια και φίλτρο στον οικονόμου.
Δεν έφυγα καθόλου από εκεί.
Ρε παιδιά, να σας ρωτήσω κάτι?
Έλοιπε μια βίδα από την κεφαλή.
Πριν 3 εβδομάδες, είχε το μονστερακι μια μικρή διαρροή. Λίγες σταγόνες έσταξε. Ο μηχανικός ισχυρίστηκε ότι αυτή η διαρροή προέρχεται από την έλλειψη της βίδας. Την αντικατέστησε, αλλά έχω την μικρή αμφιβολία, ότι το μηχανακι θα συνεχίσει να δακρίζει.
Ο Θωμαϊδης φίλε μου, έχει το μηχάνημα που ελέγχει καυσαέριο κτλ. (δεν θυμάμαι πώς το λένε).
Τώρα βέβαια, για το μεγάλο σέρβις των 20.000 χλμ θα το κάνω στον θωμαίδη στην καλλιρόης:D

nimbus
20/10/2005, 17:05
βέβαια, στον Σαβαίδη, ο κος Στέλιος μου είπε ότι πρέπει να ειναι ο πίσω κίλυνδρος. Να μην ανησυχώ κι ότι θα το κοιτάξουμε αφού γίνει το μεγαλο σέρβις. Λέει ότι μπορώ να ταξιδεύω άφοβα, εφόσων είναι μια διαρροή που την έχουν όλα τα ducati:confused: :Dάρα να μην ανυσηχώ:wave2:

xtzanos
20/10/2005, 18:16
Αρα δεν ειναι μονο το δικο μου μηχανακι που μπερδευεται που πρεπει να εχει τα λαδια (μεσα? εξω?).

Ψιλοπραματα ακόμα βεβαια, ενα σφιξιματακι απο δω ανα απο κει, μια ροδελα κλπ.

Για να ξερουμε και τι πληρωνουμε στα σερβις εγω εδωσα για το
ss800, διβαλβιδο τελωσπαντων
120ε στα 1,000 και
200 στα 10.000
(σημειωση στα 10000 αλλαξε λαδι, φιλτρο λαδιου, ρυθμισε βαλβιδες, φυσιξε φιλτρο αερα και το συνδεσε και με ενα μηχανημα και το τσεκαρε? ρυθμισε? )

Multi-Duc
20/10/2005, 20:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
Λέει ότι μπορώ να ταξιδεύω άφοβα, εφόσων είναι μια διαρροή που την έχουν όλα τα ducati:confused: :D

Twra na pw kammia varia koubenta i na mhn pw kallitera ......??

nimbus
21/10/2005, 00:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Multi-Duc
Twra na pw kammia varia koubenta i na mhn pw kallitera ......??


για πες:wave2:

The Animal
21/10/2005, 07:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
...εφόσων είναι μια διαρροή που την έχουν όλα τα ducati:confused: :Dάρα να μην ανυσηχώ:wave2:

Αυτό τώρα γιατι εμένα μου φαίνεται...΅βαριέμαι να το κοιτάξω τωρα΅!!!!!:mad:

Το δικό μου τέρας πάντως δεν έχει καμια διαρροή...οπότε κατα τον κύριο πρεπει να είναι χαλασμένη!!!! :mad:

Αφου δεν είναι τίποτα, όπως λέει, δεν του ζητάς ενα χαρτί που να σου εγγυάται την καλή λειτουργία της μηχανής ή έστω ότι αυτή η διαρροή δεν την επιρρεάζει? (αν κ δεν νομιζω να σου το δώσει)

θα σου πρότεινα να το πας κ σε καποιο άλλο συνεργείο να του ρίξουν μια ματια.

nimbus
21/10/2005, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από The Animal
Αυτό τώρα γιατι εμένα μου φαίνεται...΅βαριέμαι να το κοιτάξω τωρα΅!!!!!:mad:

Το δικό μου τέρας πάντως δεν έχει καμια διαρροή...οπότε κατα τον κύριο πρεπει να είναι χαλασμένη!!!! :mad:

Αφου δεν είναι τίποτα, όπως λέει, δεν του ζητάς ενα χαρτί που να σου εγγυάται την καλή λειτουργία της μηχανής ή έστω ότι αυτή η διαρροή δεν την επιρρεάζει? (αν κ δεν νομιζω να σου το δώσει)

θα σου πρότεινα να το πας κ σε καποιο άλλο συνεργείο να του ρίξουν μια ματια.


το πήγα ρε φίλε χθες, και μου είπαν ότι η διαρροή υπήρξε, επειδή έλοιπε μια βίδα από την κεφαλή.:confused: :confused:

Alki_Viades
21/10/2005, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από xtzanos
Νομιζω οτι ακομα καλυτερα θα ηταν να πει και ο καθενας τις εμπειριες του απο το καθε εξουσιοδοτημενο (καλες ή κακες) γιατι το θεμα δεν ειναι που εχει συνεργειο αλλα ποιο κανει καλη δουλεια, ειναι συννενοησιμο, μπορεις να βλεπεις το μηχανακι σου οταν το φταιχνουνε κλπ.

Εγω το παω στον φαμπιατο και μεχρι τωρα
-εχει λογικες τιμες (λογικοτερες απο αλλα που εχω ακουσει)
-ειναι μαζι με τον γιο του οποτε δεν εχει το παιδι για ολες τις δουλιες που ξεχασε να βαλει την βιδα
-διαθεση αναλογα την μερα, μπορει να μην μιλιεται και μπορει να σου εξηγησει 5 πραγματα
-κανει καμια λαδια πχ. θες τακακια και δεν θες τακακια

Θα συμφωνησω για τον Φαμπιατο, δεν την πιανει οποιος να'ναι τη μηχανη. Παω 3 χρονια τωρα τον Δουκα και δεν ειχα κανενα προβλημα. Να σημειωθει πως το μαγαζι δουλευει βασικα με Ducati (ακομα και MV Agusta F4 εχω δει) οποτε εχει πειρα απο αυτες.

The Animal
21/10/2005, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
το πήγα ρε φίλε χθες, και μου είπαν ότι η διαρροή υπήρξε, επειδή έλοιπε μια βίδα από την κεφαλή.:confused: :confused:

νομιζα οτι ακομα κ μετα την αντικατάσταση της βίδας είχες προβλημα!

ride safe!

afrotwin
21/10/2005, 12:42
lipon akouste me prosektika
o fampiatos ftiaxni ducati toulaxiston 20 xronia milame gia terastia pira den nomizo na iparxi alos na kseri toso kala ta ducati osos aftos


ipirxe ke alos enas tote pou asxoliotane me ducati ala den ixe kalo onoma

8imame tou pigename kati ss 900 kati pantah kati 500 desmo ke ta eftiaxne tzami
ase pou ixe kati paraksena asini8ista ergalia idika gia ducati
giaponezo sinergia den analamvanane tote den kserane den vazane xeri asxeto...

ala aftos o tipos ine o giakoump ton ducati
gia mena den iparxi pio empiros apo afton
ke ton gio tou den ton ksero ala an exi ma8i apo ton patera tou 8a ine tzimani to atomo

Multi-Duc
21/10/2005, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
lipon akouste me prosektika
o fampiatos ftiaxni ducati toulaxiston 20 xronia milame gia terastia pira den nomizo na iparxi alos na kseri toso kala ta ducati osos aftos


ipirxe ke alos enas tote pou asxoliotane me ducati ala den ixe kalo onoma

8imame tou pigename kati ss 900 kati pantah kati 500 desmo ke ta eftiaxne tzami
ase pou ixe kati paraksena asini8ista ergalia idika gia ducati
giaponezo sinergia den analamvanane tote den kserane den vazane xeri asxeto...

ala aftos o tipos ine o giakoump ton ducati
gia mena den iparxi pio empiros apo afton
ke ton gio tou den ton ksero ala an exi ma8i apo ton patera tou 8a ine tzimani to atomo

An kai Afrikanos eipes th pio swsth koubenta ....:D
To mono pou xreiazete o Panagiwths (Fabiatos) einai hsyxia sth douleia tou . Sas omilw ek peiras!

auta....:wave2:

nimbus
21/10/2005, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από The Animal
νομιζα οτι ακομα κ μετα την αντικατάσταση της βίδας είχες προβλημα!

ride safe!

όχι δεν υπάρχει κάποια διαρροή για την ώρα:wave2:
ευτυχώς δηλαδή:wacko: αν όμως υπάρξει πρόβλημα θα το γράψω για να ακούσω απόψεις. Φαντάζομαι ότι παρόμοια μικροπροβλήματα θα τα έχουν όλα τα ducati:sick:

Runner Ducati
21/10/2005, 17:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
όχι δεν υπάρχει κάποια διαρροή για την ώρα:wave2:
ευτυχώς δηλαδή:wacko: αν όμως υπάρξει πρόβλημα θα το γράψω για να ακούσω απόψεις. Φαντάζομαι ότι παρόμοια μικροπροβλήματα θα τα έχουν όλα τα ducati:sick:

Θεοδωρα... αγορασες μια μοτοσυκλετα ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΗ στο "φτερο' που λεμε χωρις να το ψαξεις καθολου (και οχι καινουρια) και χωρις να ξερεις την ιστορια της και πως την μεταχειριζονταν και συντηρουσαν οι 2 προηγουμενοι ιδιοκτητες, εαν ηταν πχ καγκουρες... κα... και χωρις να ειναι τσεκαρισμενη απο εμπειρο μηχανικο γνωστο σου εφοσον δεν ηξερες του ιδιοκτητες της, επισης σημαντικο ειναι οτι σε 2 χρονια εχει αλλαξει 2 ιδιοκτητες :rolleyes: και εισαι ο τριτος ιδιοκτητης τωρα... αυτο ειναι και ρισκο που παιρνουμε σχεδον ολοι μας στην αγορα μιας ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΗΣ μοτοσυκλετας οταν δεν αγοραζεται με υπομονη, ψαξιμο και εαν ειναι δυνατον βοηθεια απο γνωστους και φιλους και κυριως μηχανικο, αν και βασικοτερο ειναι η ιστορια μιας μεταχειρισμενης μοτοσυκλετας, χρηση-προβληματα κλπ...

το οτι μπορει να δεις πχ ιχνος λαδιου σε ενα Ντουκατι δεν σημαινει οτι εχει προβλημα, η οτι εχει καποιο προβλημα σαν το δικο σου, πρεπει να γνωριζεις τι συμβαινει και να εχεις γνωση του αντικειμενου, και παραδειγμα σου φερνω το δικο μου πχ, εχει ιχνη σε ενα σημειο δεξια αλλα αυτο δεν σημαινει οτι εχει προβλημα, εμενα αυτο συνεβει γιατι οταν αλλαξα λαδια και ηταν κλειστα ο μηχανικος μου, τα αλλαξα προσωρινα και προχειρα σε αλλο συνεργειο, ο μηχανικος εκει λοιπον εβαλε αρκετα περισσοτερο λαδι απο αυτο που πρεπει και λεει η κατασκευαστρια εταιρια, με τα Trackday και την πιεση που δεχεται το μηχανακι απο εμενα, "ξερασε" λοιπον ιχνη λαδιου απο εκει που μπορεσε να βρει διοδο, και αυτο γιατι τα Ντουκατι δεν εχουν φλατσες και αλλα συναφη στην επαφη των μεταλλων, αυτο ειναι και σωτηρια ταυτοχρονα...

κοιταξε να πας το μηχανακι σου σε σωστο μηχανικο, να το αφησεις να το προσεξει και να το κοιταξει με την ησυχια του και να του κανει ενα σωστο σερβις και θα ειναι μια χαρα... παρολο που δεν ξερουμε τι χρηση ειχαν κανει οι αλλοι δυο προηγουμενοι ιδιοκτητες του, δεν νομιζω να εχει καποιο προβλημα, οχι σοβαρο τουλαχιστο απο οσο εχω δει, το μηχανακι σου αλλα και ολα τα Μονστερακια ειναι σκυλια, και εφοσον κανουν σωστα τα σερβις τους και τα προσεχει σωστος μηχανικος ειναι μια χαρα... αεροψυκτο μοτερακι του '70 ειναι και ομως ειναι power... :cool:

:)

Tropeas
21/10/2005, 17:59
Εγω θα σου λεγα Σαβαίδη στον Στέλιο που ναι "μαστορας" και το ακούει το μηχανάκι... και σχετικά με το δάκρυσμα απο τον πίσω κύλινδρο μην σε απασχολεί, αν σε παρηγορεί μπορώ να σου πώ ότι το χουν τα περισότερα που γνωρίζω, μάλιστα μπορείς να το φτιαξεις αλλά θα το ξαναδεις... ;)

skor-billys
22/10/2005, 16:11
re paidia lete gia fabiato kai fabiato.
balte ena thlefono mia dieu8insh. afou einai kalos opos lete na pame na ton gnorisoume kai emeis.

thanks

The Animal
23/10/2005, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
...κοιταξε να πας το μηχανακι σου σε σωστο μηχανικο, να το αφησεις να το προσεξει και να το κοιταξει με την ησυχια του και να του κανει ενα σωστο σερβις και θα ειναι μια χαρα... παρολο που δεν ξερουμε τι χρηση ειχαν κανει οι αλλοι δυο προηγουμενοι ιδιοκτητες του, δεν νομιζω να εχει καποιο προβλημα, οχι σοβαρο τουλαχιστο απο οσο εχω δει, το μηχανακι σου αλλα και ολα τα Μονστερακια ειναι σκυλια, και εφοσον κανουν σωστα τα σερβις τους και τα προσεχει σωστος μηχανικος ειναι μια χαρα... αεροψυκτο μοτερακι του '70 ειναι και ομως ειναι power...

πολύ σωστός!!!! :wave2:

:a013:

nimbus
23/10/2005, 12:23
Ok. αυτός που μου εμπνέει εμπηστοσύνη είναι στον Σαββαίδη:D
αλλά πρέπει να κλείσεις ραντεβού για να δει την μηχανή σου :sick:

nikonian
23/10/2005, 13:16
Επίσης Θεοδώρα μου, αν θυμάσαι , όταν αγόρασες το δουκάτι , σε έβαλαν να ορκιστείς στο ευαγγέλιο (αν δεν σες έβαλαν, παράλειψή τους) ότι τις βλάβες, θα τις συζητάς ΜΟΝΟ σε στενό κύκλο δουκατόβιων και όχι σε forum που μπορούν να μπούν και "άλλοι".
Είδες τώρα τι έκανες; Τσαντίστηκαν όλοι που εξέθεσες ένα μηχανάκι που χάνει λαδάκια επειδή "έτσι πρέπει".





ΑΑΑΑΑΑχ Παναγιωτάκη, ΑΑΑΑΑΑΧ Παναγιωτάκη μ'



ΥΓ: Σοβαρά πάντως, δεν πρέπει να είναι τίποτε ανησυχητικό. Υπάρχουν περιπτώσεις , όπως λέει ο Παναγιώτης, που μπορεί να πετάξει λίγο λάδι, μόνο και μόνο γιατί του βάλανε 50 γραμ. παραπάνω και όχι μόνο τα δουκάτια, αλλά και τα κανονικά μηχανάκια.ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ

The Animal
24/10/2005, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian

...όχι μόνο τα δουκάτια, αλλά και τα κανονικά μηχανάκια...

Η αλήθεια πάει μπροστά! υπάρχουν τα κανονικά μηχανάκια και οι DUCATI...που δεν είναι απλά μηχανές μα κάτι παραπάνω! :wave2:

:beer: :beer: :beer:


:D :D :D

nimbus
24/10/2005, 12:03
ναι-ναι!!!:winka:

είναι κάτι παραπάνω!:D :wacko: :p

:a25: :a25: :a25:

Desmoquattro S4
09/02/2006, 13:40
Me mia miksri kathisterisi 4minwn eida fws kai mpika...
exw allaksei 2-3 sinergeia me ta ducatia mou...
ston karimali mou allaksane takakia kai kontepsa na figw gia allou stin katexaki me 140 se strofi... theoroume yperbolikos pou otan mou ksebidonoun tin dagkana tou pisw frenou thelw kai na mou tin ksanabidonoun??

gia ton fampiato den mporw na pw tipota kako.. mono oti ontos einai analogos tin diathesi tou kai isos ligo tsimpimenes times..

o diagkelakis lene pws einai trelos giatros... isos alla apo epikoinonia einai poly allou... egw den katafera na sinenoithw kai den tin piga kan.

gia mac stin kimis akouw poly kala logia.

egw exw kataliksei ston stelio (stou sabbaidi). den kserw an einai o kaliteros mixanikos tis athinas alla toulaxiston kserw oti mporw na tou milisw kai na basizomai oti tha kanei mono oti exoume pei... xoris na me fortonei "aera" opos poloi.

clear
09/02/2006, 15:02
Μικρή πείρα από ducati μεγαλύτερη σε ΚΤΜ. ο MAC (Θωμάς) στην καλογρέζα είναι πολύ καλός, μόνος με δύο βοηθούς, και συζητήσιμος , ξεκινάει και τελειώνει το μηχανάκι ο ίδιος και έχει υπομονή με άσχετους που θέλουν να τα μαθαίνουν όλα (σαν και εμένα). Τιμή ελάχιστα τσιμπημένη. Παλιά ο Καρίμαλης ήταν καλός, τώρα..... ::::

clear
10/02/2006, 05:40
Διαβάζοντας πάντως στο ΚΤΜ forum το mac το θάβουν. Όπου και να πας όμως να είσαι απαιτητικός για να καταλάβουν ότι λέφτα δεν δίνεις, αν δεν σου εξηγούν απολύτως τι έκαναν. Είναι μεσα στις υποχρεώσεις του σέρβις να κάθονται και να σου εξηγούν (αν και δεν το αναφέρει κανένα manual). Να καταλάβουν ότι αν κάνουν μ@λ@... θα ταλαιπωρηθούν περισσότερο από εσένα.

nickmonstro
14/04/2006, 22:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
βέβαια, στον Σαβαίδη, ο κος Στέλιος μου είπε ότι πρέπει να ειναι ο πίσω κίλυνδρος. Να μην ανησυχώ κι ότι θα το κοιτάξουμε αφού γίνει το μεγαλο σέρβις. Λέει ότι μπορώ να ταξιδεύω άφοβα, εφόσων είναι μια διαρροή που την έχουν όλα τα ducati:confused: :Dάρα να μην ανυσηχώ:wave2: file kai ego eho ena monsteraki kai apo oti mou eipe kai o dikos moy mhxanikos(oxi eksousiodotimeno omos)ola ta monsterakia parousiazoun kapoia mikrodiarroh ston piso kulindro.

nimbus
16/04/2006, 20:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmonstro
file kai ego eho ena monsteraki kai apo oti mou eipe kai o dikos moy mhxanikos(oxi eksousiodotimeno omos)ola ta monsterakia parousiazoun kapoia mikrodiarroh ston piso kulindro.

κατ'αρχάς είμαι φίλη:D
και δεύτερον, οσο αφορά για την διαροή, το διαπίστωσα:winka:

καλησπέρα:wave2:

Xrider
10/05/2006, 11:44
EGO PAO STO MAC POY EINAI STO GALATSI KAI EIMAI IKANOPOIHMENOS..KANEI KALH DOYLEIA O TYPOS KAI EINAI KAI SVELTOS.TOYLAXISTON GIA VALVIDES KAI IMANTES.

KtM_SmC
24/06/2009, 17:33
Geia se olous paidia,kata tyxh vrika ayto to forum k eida kapion na grafei an to sunergio sto aigaleo tou Oikonomou einai kalo.Loipon ws prwin pelaths tou oikonomou sas sumboulevw na mhn pigainete ekei tis mhxanes sas gt tis katastrefoun kuriolektika,exw ena Ktm k to pigaina gia service k blaves sto sugkekrimeno sunergio kapoia stigmh otan to peira to mhxanakh mou apo service den prolava na kanw 1 xiliometro k akousa enan 8orivo sto moter,gurisa piso sto sunergio svistos k anoiksame ta pinia k eida mia vida na exei katastrepsh to volan k ta pinia pou den eixe kamia douleia na ginei ayto k eidika meta apo service.Kati mhnes meta allaksa mpiela kulindro k pistoni giati akougotane h mpiela(den kserw gia pion logo) kai prin dyo mhnes ka8ws pigaina me thn mhxanh mou karfo8ike h mpiela perase ton strofalo k trypise to karter,kai meta apo ola ayta mou eipe o Oikonomou k o mastoras tou o gialampoukas pou to paizei empiros alla den kserei mia oti gia na ftiaksw to mhxanakh mou 8elw 3000 euro.Tous eipa pws exw eggiush gia ayto to pragma afou to eixa allaksei prin kati mhnes,kai h apantish tous htan an to pigaines terma to mhxanakh emeis ti ftaime...Meta apo ayta den 8elw na kserw gia ton Oikonomou sto Aigalew einai pragmatikos apatewnas k klefths stis times,an se endiaferei kati k ton rotiseis poso exei 8a sou pei gurw sta 150 me 200 euro den sou leei pote sugkekrimenh timh. Pedeftika polu me to sygkekrimeno sunergio peira to mhxanakh m k efuga.
Twra plewn to mhxanakh mou exei kainourgio moter k einai komple mou kostise 2000 euro k eimai polu euxaristhmenos apo to Sunergio sthn Metamorfosh KASSIMIS RACING pou ekane thn polu kalh douleia k einai polu kalws.:wave2:

cachilleas
28/09/2009, 01:07
ρε παιδες ξερουμε κανεναν καλο μαστορα κοντα στη γλυφαδα ή κεντρο για να ελεγξω ενα monsteraki πριν το αγορασω?????

cronos
10/04/2010, 18:35
παιδια εγω ο μοναδικος που εμπιστευωμαι το μηχανακι μου(HYPER) ειναι ο φιλιπακης καπου στο Π.Φαληρο.ειναι μαστορας με τεραστια πειρα και πανω απο ολα μοτοσυκλετιστης!αυτο που κανει το κανει επειδη γουσταρει.απο τιμες σε σχεση με την κρητη οπου ειμαι μονιμος κατοικος ειναι μακραν φθηνοτερος!για την ιστορια καποτε του ζητησα να μου βαλει xenon στο μηχανακι γιατι με το φαναρι που εχει δεν.........!ο στελιος απλα δεν μου εβαλε ενω ειχε στο ραφι τουλαχιστων 10 σετ xenon για να μην τρεχω λεει το βραδυ μιας και θα βλεπω καλυτερα και σκοτωθω.για τετοιο τυπο λεμε!και επειδη ειναι αυτος που ειναι κανω 200 χλμ περιπου οδικος και 20 ωρες στο καραβι για ενα service.

viper1
15/09/2010, 06:45
Καλημερα.Αλλαξα ιμαντες σ'ενα 750ss στον Φαμπιατο.Εμεινα ευχαριστημενος.και οικονομικα και απο την εργασια του.

HFK
24/09/2010, 21:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από clear
Μικρή πείρα από ducati μεγαλύτερη σε ΚΤΜ. ο MAC (Θωμάς) στην καλογρέζα είναι πολύ καλός, μόνος με δύο βοηθούς, και συζητήσιμος , ξεκινάει και τελειώνει το μηχανάκι ο ίδιος και έχει υπομονή με άσχετους που θέλουν να τα μαθαίνουν όλα (σαν και εμένα). Τιμή ελάχιστα τσιμπημένη. Παλιά ο Καρίμαλης ήταν καλός, τώρα..... ::::

Οταν λέμε mac εννοούμε το Θωμα το Νταή ? Ετσι γιατι παρακατω διαβασα για MAC στο Γαλάτσι
Επίσης πηγαίνει κανεις DUCATI στο Θωμά Νταή και ποιά η άποψή του ?
Εμενα η άποψή μου είναι γενικά θετική πάντως αλλά μεχρι τώρα μονο απλό service ( λάδια φίλτρο ) αφού το μηχανακι είναι καινούργιο ( 9.000) χλμ
Για να καταλάβεις το μηχανικό αν είναι "καλός" θα πρεπει πιστευω να τον κρινεις μετα απο σοβαρή επισκευή (λυσιμο μοτερ κλπ)
Εσας ποιά είναι η άποψή σας για τον συγκεκριμένο ?

alexioannides
01/10/2010, 07:15
kalhmera
egw otan 8elw mia sosth episkeuh xwris na fobamai mh mou gratzounane ta plastika kai na mh leipoun bides h na mhn einai strabobidomenes... empisteuomai mono ena synergeio...

ta dika mou xeria. telos!:smilea:

vangelis 64
05/10/2010, 12:54
Πήρα πριν λίγες μέρες το δικό μου από τα χέρια τού Δημήτρη Μπίνη στη Μιχαλακοπούλου.

Δεν είχα ποτέ SS και λίγα πράγματα ξέρω.Ξέρω όμως τώρα ότι ο άνθρωπος έχει λατρεία και πολύ μεράκι με τα ντουκάτι και τον ευχαριστώ κι από δω.

Γεια σου ρε φίλε.:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

sapila racing
05/10/2010, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Πήρα πριν λίγες μέρες το δικό μου από τα χέρια τού Δημήτρη Μπίνη στη Μιχαλακοπούλου.

Δεν είχα ποτέ SS και λίγα πράγματα ξέρω.Ξέρω όμως τώρα ότι ο άνθρωπος έχει λατρεία και πολύ μεράκι με τα ντουκάτι και τον ευχαριστώ κι από δω.

Γεια σου ρε φίλε.:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Εφ όσον πήγες εκει δεν θα ξαναπας αλλού ποτέ.
Ο Δημητρης ειναι κι εδω στο moto.gr σαν binisracing. :beer: :beer:

Cpt. Haddock
05/10/2010, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Εφ όσον πήγες εκει δεν θα ξαναπας αλλού ποτέ.
Ο Δημητρης ειναι κι εδω στο moto.gr σαν binisracing. :beer: :beer:

Και ήρθε και στην ετήσια παρα το εμπάργκο :mad:

:lol:

sapila racing
05/10/2010, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Και ήρθε και στην ετήσια παρα το εμπάργκο :mad:

:lol:

Και ηταν και το μόνο Ducati, και δεν χαλασε κιόλας! :lol:

Κι εχει και την πρωτη μπλούζα Valentino Rosso. :beer:

filipp0s
05/10/2010, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Και ήρθε και στην ετήσια παρα το εμπάργκο :mad:

:lol:

γι αυτο του ριξα ενα μινι :a021: στην επιστροφη, για τιμωρια :smokin:


:lol: :lol: :lol:

sapila racing
05/10/2010, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από filipp0s
γι αυτο του ριξα ενα μινι :a021: στην επιστροφη, για τιμωρια :smokin:


:lol: :lol: :lol:

τι μλκς είσαι! Κατσε να το δεί και θα σε σιάξει. :smokin:

filipp0s
05/10/2010, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
τι μλκς είσαι! Κατσε να το δεί και θα σε σιάξει. :smokin:





Tι να δει ρε? Εμαθα οτι του ριξες κι εσυ ενα στην Κυμης :evil:

Cpt. Haddock
05/10/2010, 14:31
:a014:

sapila racing
05/10/2010, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από filipp0s
Tι να δει ρε? Εμαθα οτι του ριξες κι εσυ ενα στην Κυμης :evil:

Eνα κανονικό όμως. :winka:

filipp0s
05/10/2010, 20:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Eνα κανονικό όμως. :winka:

τι το σοβαρευεις ρε π@π@ρα? Να μην κανω χαβαλε στο Μητσο? 'Η να πω και για σενα που δεν μπορουσες να με φτασεις? Ε? :smokin:



:lol: :lol:

sapila racing
06/10/2010, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από filipp0s
τι το σοβαρευεις ρε π@π@ρα? Να μην κανω χαβαλε στο Μητσο? 'Η να πω και για σενα που δεν μπορουσες να με φτασεις? Ε? :smokin:

:lol: :lol:

ετσι ε? Εχε χάρη που εδω ειναι τα Ducatια και δεν θελω να κάνω spam. :smokin:

τι μλκς είσαι!! :lol: :wave2:

binisracing
06/10/2010, 18:52
ναι κανονικο :bawl:
μονο που εγω ειμουν στον ενα τροχο:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

taxydromos
09/12/2010, 17:54
γραψτε και τις διευθυνσεις απο τα συνεργεια που ξερετε οποτε να ειναι ολα μαζεμενα χωρις σπαμ..:a013:

KaTaNaS
09/12/2010, 18:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
γραψτε και τις διευθυνσεις απο τα συνεργεια που ξερετε οποτε να ειναι ολα μαζεμενα χωρις σπαμ..:a013:

ετοιμαζεσαι ε; :lol:

taxydromos
09/12/2010, 19:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
ετοιμαζεσαι ε; :lol:

ναι,αφου το ξερεις....παντα ξεκινας απο κει πριν καβαλησεις:p
μετα κοιτας τα powerparts,τα horsepower και τελος το the value for money!

(την αντιθετη σειρα δηλαδη απο τον γιαπωνεζο)


:smokin:

sernodas2
20/05/2011, 22:30
σωστος τεχνικος ειναι αυτος που θα σου πει, τι θελει το μοτο σου κ ποσο θα Κοστίσει, προτου του βαλει χερι.........τωρα το αστο κ θα δουμε...μακρια
κοστολογιο της καθε δουλεια που θα κανει κ του καθε ανταλακτηκου που θα βαλει,ακομα κ σε αυτα που ισως να βρει στην πορεια