PDA

View Full Version : Sunny Riders



antsoar
26/04/2014, 10:43
Υπάρχουν μερικές φορές που τα όνειρα γίνονται πραγματικότητα.

Οι Sunny Riders είναι μια ιδέα που δουλεύω πολύ καιρό και που πια είναι ένα βήμα από την υλοποίηση.
Σε αυτή τη φάση πρόκειται για privite scooter tours στην Αθήνα αλλά, όταν κάποτε βρεθούν κεφάλαια, το κόνσεπτ είναι πολύ μεγαλύτερο με ασφάλτινα και χωμάτινα ταξίδια κλπ. Αλλά για τώρα ας χαρούμε ένα πράγμα την φορά.

Μέσα στις επόμενες μέρες ολοκληρώνεται και το site και αν όλα πάνε καλά οι Sunny Riders θα τσουλήσουν τις ρόδες τους μέσα στον Μάιο.

Για όσους ασχολείστε με facebook θα βοηθούσαν μερικά like παραπάνω στην σελίδα https://www.facebook.com/SannyRiders

dimzan
26/04/2014, 11:13
private scooter tours στην Αθήνα ..??

σε ποιος απευθυνεται, και τι προσφερει?? μου φαινεται λιγο περιεργο

antsoar
26/04/2014, 12:25
private scooter tours στην Αθήνα ..??

σε ποιος απευθυνεται, και τι προσφερει?? μου φαινεται λιγο περιεργο

Εισερχόμενο τουρισμό, αποκλειστικά.

antsoar
27/04/2014, 21:59
edited

zannisvel
27/04/2014, 22:05
Antosar, νομιζω είναι Πόλυ καλη η ιδεα σου όπως επισης και η συνέχεια της. Δυστυχώς δεν έχω Facebook και δεν μπορω να σου κάνω like.
Παντως, μάζι σου!!!!!
:beer:

teogtp
27/04/2014, 22:14
Δεν εχω φατσοβιβλιο οποτε.......
Να σου ευχηθω ομως σιδεροκεφαλος και γερο στομαχι!:wave2:

catmaster
27/04/2014, 22:18
Καλή αρχή και καλές δουλειές :beer:

montechristo
27/04/2014, 22:19
To like ηταν δεδομενο απο την αρχη... Κι οχι απο την πολυετη παρουσια σου εδω (δεν γνωριζομαστε προσωπικα αλλωστε...), αλλά σαν στηριξη σε οποιο νεο ξεκινημα τολμαει ο οποιοσδηποτε, ειδικα σε τετοιες περιοδους...

akis_trevor
27/04/2014, 22:24
αντωνη,εχω δει την σελιδα σου εκει,μου αρεσκει κιολας!!!
αν θες παντως πες μας 2-3 πραγματα οποτε βρεις χρονο...τι κανεις,τι υπηρεσιες παρεχεις κλπ κλπ..θα το προωθησω και σε συγγενεις στην πρωτευουσα..
καλες δουλειες ευχομαι !!!:beer:

stavrouliasp
27/04/2014, 22:28
Καλή αρχή Αντώνη!

PetranGR
27/04/2014, 22:41
καλή αρχή

makis206
27/04/2014, 23:00
;)

Εύχομαι να πάει όπως τ'ονειρεύτηκες!:beer:

vaska
28/04/2014, 07:15
Καλή αρχή και από μένα. Στο φβ έγινε like κιόλας.

stam2
28/04/2014, 07:20
για όσους δεν έχουν φβ αλλά μπαίνουν στο μοτο δεν υπάρχει κάποια επεξήγηση περί του θέματος...??

καλή αρχή στην προσπάθειά σου!

Juohmaru!
28/04/2014, 07:31
Καλή δύναμη Αντώνη... σου εύχομαι από καρδιάς κάθε επιτυχία!!!

Pan (dvs)
28/04/2014, 07:36
Μετά από 5 χρόνια ενεργούς συμμετοχής στο moto.gr περίμενα λίγο διαφορετική ανταπόκριση... :confused::(

Mαλλον δεν καταλαβαν τι ακριβως εκανες.Για κανε μας μια παρουσιαση.;)

spyro
28/04/2014, 13:22
τα καλύτερα σου έυχομαι Αντώνη. Μόνο επιτυχίες

:beer: :beer:

Δεν έχω FB δυστηχώς, αλλά είμαι στη διάθεση σου για οποιαδήποτε βοήθεια

ggs
28/04/2014, 13:25
Αντουαν ολα καλα να πανε :beer::beer:

sapila racing
28/04/2014, 13:36
Καλό ξεκίνημα και καλή συνέχεια. :beer:

buckley
28/04/2014, 13:49
Μετά από 5 χρόνια ενεργούς συμμετοχής στο moto.gr περίμενα λίγο διαφορετική ανταπόκριση... :confused::(

Αδελφέ ενδιαφέρον φαίνεται αλλά μην ξεχνάς ότι πολλοί (ιδιαίτερα οι παλαιάς κοπής) δεν έχουμε φεης μπούκ κι αυτό κατ' επιλογήν .
"Απλώσου" κι αλλού .
Καλή επιτυχία.

taisteal
28/04/2014, 16:07
Καλη αρχη Αντουαν


:beer::beer::beer:

el-Gatto
28/04/2014, 18:17
+1ας , "παλαιάς κοπής" ,κ χωρίς φατσαμπουκ ,κατ'επιλογήν.
Αλλά ,
σου εύχομαι Καλή Τύχη σε ότι προσπαθείς. :beer:

devil's animal
28/04/2014, 18:31
+1 που δεν εχει facebook...

καλες δουλειες, οπως και να εχει..
:beer::beer:

amyroukai
28/04/2014, 18:34
εχει και αρεσει. Καλη επιτυχια.

macedonas
28/04/2014, 18:43
Εισερχόμενο τουρισμό, αποκλειστικά.

Γιατί αποκλειστικά ?
Και μένα θα με ενδιέφερε αν ερχόμουν για βόλτα στην Αθήνα , ειδικά αν ήταν σωστά οργανωμένη , μια περιήγηση με σκουτερ .
like κι'απο μένα !!

antsoar
29/04/2014, 00:16
Έχετε δίκιο, ας πω λοιπόν δυο λόγια παραπάνω...

Όλο αυτό ξεκίνησε από μια απλή σκέψη, που όλοι όσοι έχουν ένα πάθος έχουν κάνει κάποια στιγμή. "Πώς μπορώ να κάνω το πάθος μου για κάτι επάγγελμα"

Στην προκειμένη την αγάπη για ταξίδια και περιηγήσεις με μοτοσυκλέτα. Έτσι πριν από δυο χρόνια ξεκίνησε η αναζήτηση-οδύσσεια για το πως κάτι τέτοιο μπορεί να γίνει βιώσιμο.
Στην πορεία μπήκαν στο χορό και 2-3 φίλοι από το moto, που όλοι γνωρίζετε. Δοκιμάσαμε και ψάξαμε κάθε δυνατή διαμόρφωση. Ασφάλτινα ταξίδια, χωμάτινα ταξίδια, ιδιόκτητο στόλο, στόλο από εξωτερικό συνεργάτη, ακόμα και ενοικίαση από εξωτερικό. Πήγαμε σε λογιστές, πήγαμε σε δικηγόρους, αναζητήσαμε χρηματοδότητση, πήγαμε σε εταιρείες και μόνο που δεν έβαλαν τα γέλια μαζί μας.

Στην πορεία άλλος κουράστηκε, άλλος τράβηξε διαφορετικό δρόμο, έμεινα μόνος. Φυσικά είμαστε φίλοι, τους αγαπώ και είναι εξαιρετικά παιδιά όλοι. Απλά όταν συναντάς τόσα πολλά εμπόδια είναι δύσκολο συνεχίζεις.

Εγώ όμως πίστευα πως αν έφτιαχνα κάτι για το οποίο εγώ θα πλήρωνα σαν πελάτης, τότε θα βρω και άλλους που θα θέλανε να το αγοράσουν. Και του κερατά, ζούμε σε μια χώρα που προσελκύει 11 εκατομμύρια τουρίστες το χρόνο!


Αυτή τη στιγμή το κόνσεπτ που θα τρέξει είναι το αποτέλεσμα όλης αυτής της μελέτης, και απευθύνετε σε ξένους. Λεπτομέρειες θα δείτε σύντομα που θα βγει και το site στον αέρα ;)

Όταν κάποτε βρεθούν κεφάλαια θα ήθελα να κάνω και το αγαπημένο μου κομμάτι, τα χωμάτινα ταξίδια με πολιτικά εντουράκια στην Ελλάδα.

Ευχαριστώ όλους πραγματικά για τα καλά λόγια και την υποστήριξη :beer::beer::beer:

antsoar
29/04/2014, 00:34
Γιατί αποκλειστικά ?
Και μένα θα με ενδιέφερε αν ερχόμουν για βόλτα στην Αθήνα , ειδικά αν ήταν σωστά οργανωμένη , μια περιήγηση με σκουτερ .
like κι'απο μένα !!

Ευχαριστώ για την υποστήριξη. Πέρα από το χωμάτινο κομμάτι, δύσκολα κάτι άλλο θα είχε ανταπόκριση από εδώ.

Όσο για την Αθήνα, έλα εσύ κάτω και σου την δείχνω εγώ :D:beer:

dimzan
29/04/2014, 01:56
η αποψη μου ειναι πως θελει πολυ δυνατο marketing για να πετυχει κατι τετοιο. Εχουμε 11 εκατομμυρια τουριστες και σιγουρα καποιοι θα ηθελαν να το δοκιμασουν, αρκει να γνωριζουν οτι υπαρχει αυτη η επιλογη. Οι περισσοτερες πλεον εταιρειες εστιαζουν σε στοχευμενες διαφημισεις στο facebook και το google, οποτε φανταζομαι ετσι κινεισαι κι εκει. Ολο το startup community πονταρει σε google adwords και fb ads την επιτυχια του. Ισως αν εχεις και ακρες με μεγαλα πρακτορεια του εξωτερικου που μας φερνουν κοσμο να προωθησεις πιο ευκολα τη δουλεια σου.

καλη επιτυχια ευχομαι

Red Rider
29/04/2014, 08:46
Έχετε δίκιο, ας πω λοιπόν δυο λόγια παραπάνω...

Όλο αυτό ξεκίνησε από μια απλή σκέψη, που όλοι όσοι έχουν ένα πάθος έχουν κάνει κάποια στιγμή. "Πώς μπορώ να κάνω το πάθος μου για κάτι επάγγελμα"

Στην προκειμένη την αγάπη για ταξίδια και περιηγήσεις με μοτοσυκλέτα. Έτσι πριν από δυο χρόνια ξεκίνησε η αναζήτηση-οδύσσεια για το πως κάτι τέτοιο μπορεί να γίνει βιώσιμο.
Στην πορεία μπήκαν στο χορό και 2-3 φίλοι από το moto, που όλοι γνωρίζετε. Δοκιμάσαμε και ψάξαμε κάθε δυνατή διαμόρφωση. Ασφάλτινα ταξίδια, χωμάτινα ταξίδια, ιδιόκτητο στόλο, στόλο από εξωτερικό συνεργάτη, ακόμα και ενοικίαση από εξωτερικό. Πήγαμε σε λογιστές, πήγαμε σε δικηγόρους, αναζητήσαμε χρηματοδότητση, πήγαμε σε εταιρείες και μόνο που δεν έβαλαν τα γέλια μαζί μας.

Στην πορεία άλλος κουράστηκε, άλλος τράβηξε διαφορετικό δρόμο, έμεινα μόνος. Φυσικά είμαστε φίλοι, τους αγαπώ και είναι εξαιρετικά παιδιά όλοι. Απλά όταν συναντάς τόσα πολλά εμπόδια είναι δύσκολο συνεχίζεις.

Εγώ όμως πίστευα πως αν έφτιαχνα κάτι για το οποίο εγώ θα πλήρωνα σαν πελάτης, τότε θα βρω και άλλους που θα θέλανε να το αγοράσουν. Και του κερατά, ζούμε σε μια χώρα που προσελκύει 11 εκατομμύρια τουρίστες το χρόνο!


Αυτή τη στιγμή το κόνσεπτ που θα τρέξει είναι το αποτέλεσμα όλης αυτής της μελέτης, και απευθύνετε σε ξένους. Λεπτομέρειες θα δείτε σύντομα που θα βγει και το site στον αέρα ;)

Όταν κάποτε βρεθούν κεφάλαια θα ήθελα να κάνω και το αγαπημένο μου κομμάτι, τα χωμάτινα ταξίδια με πολιτικά εντουράκια στην Ελλάδα.

Ευχαριστώ όλους πραγματικά για τα καλά λόγια και την υποστήριξη :beer::beer::beer:

Εξαιρετική ιδέα αν υλοποιηθεί σωστά.
Εδώ βγάζουν λεφτά κάποιοι που σε πετάνε από μια γέφυρα με ένα σχοινί δεμένο στο πόδι....
Ποιος θα το έλεγε σοβαρά πριν από 20 χρόνια?
Υγ.δεν έχω fb

taisteal
29/04/2014, 13:39
Θυμαμαι μια φορα το 2010 που καναμε μια χωματινη στο πανταβρεχει,εχουμε σταματησει στην ακρη και ερχονται 3 μοτο,και σταματουν
να χαιρετησουν.
Οι δυο ηταν ξενοι,ο ενας Ολλανδος και ο αλλος αμερικλανος,και ο τριτος ηταν Ελληνας οδηγος τους απο εταιρεια η οποια τους νοικιαζε τις μηχανες και τους
πηγαινε σε χωματινες διαδρομες.Οι τυποι ειχαν τρελαθει απο την χαρα τους.
Απλα το θυμηθηκα και το γραφω.

TROOPER
29/04/2014, 14:14
αντωνη μακαρι να πετυχει το εγχειρημα!

:beer::beer:

freco
29/04/2014, 15:05
εχει και αρεσει +1. Καλές δουλειές Αντώνη.
Αν θες για "σκούπα" ΚΤΜ πες μου. :lol:

Pardalotzatziki
04/05/2014, 04:09
Καλη ιδεα, διαφορετικη απο ενα λεωφορειακι ας πουμε.

Καλη τυχη να χεις!

BLiTzER
11/06/2014, 02:19
Έψαξα να δω τι εννοούσε ο άλλος με το "sunny riders" αυτοκόλλητο (εκτός από τον σεξουαλικό του προσανατολισμό) και έπεσα σε αυτό εδώ. Λοιπόν, καλή αρχή και πάρε και το λάικ σου.

Και διόρθωσε, επιτέλους, το αρχικό λινκ (μας έβγαλε τα μάτια το "sanny"). Το σωστό είναι: https://www.facebook.com/SunnyRiders.gr

Black Diamond
11/06/2014, 07:18
καλή αρχή και απο μένα, πείσμα και υπομονή. Δεν έχω fb , καλές δουλειές!!

Meni0s
11/06/2014, 10:17
+1 και απο μένα,
μπες δυναμίκα στο χώρο. Κάνε γνωριμίες και μίλα με πράκτορες ξενοδοχεία ταξιδιωτικά γραφεία και όλα θα πάνε καλά γιατί το γουστάρεις τρελά!

antsoar
11/06/2014, 12:16
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά, σήμερα - αύριο βγαίνει και το site στον αέρα :D

2stroker
11/06/2014, 13:43
+1 και απο μενα

Καλη επιτυχια!! :beer:

Bob_o_mastoras
11/06/2014, 14:02
Καλη επιτυχια φιλαρακι.
Εξωτερικο παιζουν παρομοιες εταιριες και εχουν δουλεια.
Στην Αθηνα θα θελει προσοχη με τους δρομους και τους αλλους καφροδηγους.
Τσεκαρε πρακτορεια και site και κυριως ψαξου και με συνεδριακο ή εταιρικο τουρισμο που ειναι συνηθως γκρουπακια και ψηνονται για περιηγησεις.
:a013:

zannisvel
11/06/2014, 14:17
Και οι κρουαζιερες στο εξωτερικο προσφερουν αναλογες δραστηριοτητες.
Με buggy, με αλογο, με segway κοκ.
Τωρα πως μπαινεις στις λιστες τους δεν ξερω... Αλλα αν ημουν τουριστας και ειχα τη δυνατοτητα να γυρισω τη Ροδο π.χ. με ομαδα Scooter θα το εκανα πολυ ευχαριστως.

Και παλι καλη επιτυχια!!!

Bob_o_mastoras
11/06/2014, 14:49
Ψαξου παντως σιγουρα για γκρουπ. Ζευγαρια και παρεες συνηθως νοικιαζουν μονοι τους και κανουν τα δικα τους. Απο εμπειρια στον κλαδο στο λεω.
Ψαξε και ολα τα πρακτορεια που φερνουν κοσμο Αθηνα. Και ξενοδοχεια, αεροπορικες εταιριες και πλοια. Θελει πολυ τρεξιμο για να μαζεψεις κοσμο. Χρυσος οδηγος, ιντερνετ και ξεκινα!
:beer:

antsoar
14/06/2014, 11:37
Από προχθές το βράδυ είμαστε στον αέρα :D www.sunnyriders.com


Ευχαριστώ πολύ τον Qspek aka Βασίλη, και τον Άγγελο για την πολύ καλή δουλειά για το site :beer::beer:

Επίσης ευχαριστώ τους Theodor, Taxydromos για τους ρόλους τους ως φωτομοντέλα και φωτομοντέλα - φωτογράφος αντίστοιχα :lol::bawl:











Ξέρετε τώρα, όπου έχετε γνωστούς στην αλλοδαπή... προωθήστε ;)

Pardalotzatziki
14/06/2014, 12:38
Καλες δουλειες!! :beer:

akis_trevor
14/06/2014, 13:15
ωραιος ο παιχτης!!!πολλες επισκεψεις και κλικς ευχομαι :)

freco
14/06/2014, 15:14
Ωραίος. Καλές δουλειές.
Αύριο είσαι διαθέσιμος? Θέλω γύρω γύρω από την Ακρόπολη όταν οι άλλοι θα είναι στην ετήσια. :P

antsoar
14/06/2014, 23:24
Ωραίος. Καλές δουλειές.
Αύριο είσαι διαθέσιμος? Θέλω γύρω γύρω από την Ακρόπολη όταν οι άλλοι θα είναι στην ετήσια. :P

Αύριο θα κυνηγάω κάτι μαλλιάδες μηχανόβιους στα βουνά με το σκούτερ :lol: