PDA

View Full Version : Ανω Γλυφάδα, μπάχαλο με τα έργα και...



kordix
26/04/2014, 16:25
Στην Τερψιθέα Γλυφάδας εδώ και κανα 2μηνο κάνουν έργα και εχουν αλλάξει την κυκλοφορία κάποιων δρόμων. Χτες το τελειώσανε τα εργα, βάλανε καινούργιες ταμπέλες κυκλοφορίας αλλά όχι ενημερωτικές ότι τελείωσαν τα έργα.

Η συνήθεια όμως είναι άσχημο πράμα. Σήμερα το πρωί καβαλάω το άφρικα να πάω να δώσω αίμα, και όπως όλος ο κόσμος στρίβω την Αγ. Νεκταρίου προς τα κάτω. Στην διασταύρωση βλέπω τροχαία και σταματημένα 2 αυτοκίνητα κάπως περίεργα σα να εγινε τρακάρισμα. Κάτσε λέω μπας και θέλουν καμμιά βοήθεια, αλλα τελικά αποδείχτηκε μπλόκο, τι μπλόκο μπλοκάρααα και οι Τροχαίοι έκαναν χρυσές δουλειές...

Μέχρι να μου κόψουν τη δικιά μου κλίση (200 Ε και αφαίρεση διπλώματος + αδειας για 20 ημέρες :() σταμάτησαν τουλάχιστον 10 κατοίκους και μου είπε ένας γνωστός ότι από το πρωί γίνεται χαμός, κάνουν χρυσές δουλειές.

Αντί να βάλουν ενα περιπολικό, εναν τροχονόμο να ενημερώνει ότι ξαναάλλαξε η φορά του δρόμου, μια ταμπέλα εστω, εβγαλαν τα μπλοκάκια και έκοβαν κλίσεις αβέρτα κουβέρτα.



Φταίω που δεν είδα το ολοκαίνουργιο απαγορευτικό αριστερά, αλλά ρε σεις αφού βλέπετε ότι όλος ο κόσμος, οι κάτοικοι της περιοχής συγκεκριμένα την πατάει, κάντε κάτι και αφήστε τα μπλοκάκια. Με τέτοιες συμπεριφορές περιμένετε ο κόσμος να σας δει με άλλο μάτι;

Ελληνική Αστυνομία πάντα κοντά στον πολίτη (Δυστυχώς :rolleyes:)

theofilos888
26/04/2014, 16:34
Άστα να πάνε κώστα! Μια ζωή το ίδιο παραμύθι! Αυτοί να κονομήσουνε από παντού! :(

ggs
26/04/2014, 16:36
Αντί να βάλουν ενα περιπολικό, εναν τροχονόμο να ενημερώνει ότι ξαναάλλαξε η φορά του δρόμου, μια ταμπέλα εστω, εβγαλαν τα μπλοκάκια και έκοβαν κλίσεις αβέρτα κουβέρτα.

Ελληνική Αστυνομία πάντα κοντά στον πολίτη (Δυστυχώς :rolleyes:)

Απαπαπα... Δεν κανουν τετοια πραγματα... Μεμονωμενο περιστατικο θα ηταν...:rolleyes:

Περαστικα στην τσεπη και υπομονη για 20 μερες Κωστα.

ΥΓ θα βγουν πολλοι να σου πουν οτι καλα εκαναν τα οργανα. Μην σε παραξενεψει σε μια χωρα που εχει υπουργο τον Αδωνι

MikeG
26/04/2014, 16:39
Τι να πει κανείς ρε Κώστα εδώ που ζούμε... Υπομονή και στη θέση σου ίσως πήγαινα από το τμήμα της περιοχής να τους ξεχέσω,αν και τι να καταλάβουν..

kordix
26/04/2014, 16:47
Καθημερινά κυκλοφορώ με ποδήλατο οπότε είμαι οκ αλλά ήθελα να ρθω στην εκδρομή στη Στρόμη ρε γ@μώτο, αυτό μου έπεσε βαρύ.

Εντάξει εγώ κάπως το χώνεψα, λίγο βαριά αλλά το χώνεψα, είδα όμως πολλούς γείτονές μου που ξέρω ότι είναι πολύ ζορισμένοι, να κρατάνε όλοι από ενα ροζ χαρτάκι.



Οταν στο κακό μαντάτο δεν παίζει σπασμένο κόκκαλο ή νεκροταφείο όλα καλά, ενοχλητικό αλλά θα το ξεπεράσουμε.

taisteal
26/04/2014, 16:50
Ενα ροζ χαρτακι,και σπιτι..
Το εχω ξαναπει,to protect and to serve...


:rolleyes:

bros400pgm
26/04/2014, 16:54
Aφου δεν εχουν τσιπα πανω τους οι τσεοι...........................

SHOOTER045
26/04/2014, 16:56
Καθημερινά κυκλοφορώ με ποδήλατο οπότε είμαι οκ αλλά ήθελα να ρθω στην εκδρομή στη Στρόμη ρε γ@μώτο, αυτό μου έπεσε βαρύ.

Εντάξει εγώ κάπως το χώνεψα, λίγο βαριά αλλά το χώνεψα, είδα όμως πολλούς γείτονές μου που ξέρω ότι είναι πολύ ζορισμένοι, να κρατάνε όλοι από ενα ροζ χαρτάκι.



Οταν στο κακό μαντάτο δεν παίζει σπασμένο κόκκαλο ή νεκροταφείο όλα καλά, ενοχλητικό αλλά θα το ξεπεράσουμε.

πηγαινετε δυο τρεις κατοικοι στο διοικητη της εκει τροχαιας
πειτε του τι εγινε και τι συνεβη
καποιος θα εχει την ευθιξια και την κατανοηση νομιζω

teo_g7
26/04/2014, 16:59
Για καμιά κλήση και για κάνα γηπεδο!Μέχρι εκεί είναι...

lykourgi
26/04/2014, 18:54
Όπως τα είπε o shooter.
Εφόσον πρόκειται για κάτι τόσο συγκεκριμένο (βεβαίωση παράβασης σε κατοίκους της γειτονιάς αμέσως μετά τις νέες κυκλοφοριακές ρυθμίσεις), μαζευτείτε όσοι φάγατε κλήση και κάντε μια συνάντηση με τον διοικητή της τροχαίας. Εξηγήστε με ωραίο τρόπο το απαράδεκτο του "πράγματος" και το πιθανότερο είναι ότι θα έχετε αποτέλεσμα.

MikeG
26/04/2014, 18:58
Το πράγμα είναι όμως ότι τους στείλανε εκεί συγκεκριμένα. Από εκεί και μόνο καταλαβαίνει κάποιος...

bulmont
26/04/2014, 19:21
Το πράγμα είναι όμως ότι τους στείλανε εκεί συγκεκριμένα. Από εκεί και μόνο καταλαβαίνει κάποιος...


Εάν όμως δεν τους έστειλαν κάποιοι από ''πάνω'' και πήγαν
από μόνοι τους, για να γεμίσουν εύκολα και γρήγορα το μπλοκάκι,
πρέπει να 'ναι και γαμώ τα ''πανιά''............................

MikeG
26/04/2014, 20:58
Εάν όμως δεν τους έστειλαν κάποιοι από ''πάνω'' και πήγαν
από μόνοι τους, για να γεμίσουν εύκολα και γρήγορα το μπλοκάκι,
πρέπει να 'ναι και γαμώ τα ''πανιά''............................

Συμφωνώ και σε αυτό, όπως και να έχει τον έχουμε πιει..

kordix
26/04/2014, 21:54
Πέρασα πριν λίγο απο την διασταύρωση και τώρα έχουν βάλει ένα βέλος 1,5 μέτρο με φωτάκια πάνω του, σαν αυτά που βάζουν στα έργα, χάθηκε να είχαν κάνει το ίδιο απο το πρωί?
Την Δευτερα θα παω απο το ΑΤ τους να μιλήσω.

Ελπίζω να πέσω σε κάνα νορμάλ άνθρωπο, μπας και βγάλουμε άκρη.

tsompanis
26/04/2014, 22:31
Ελπίζω να πέσω σε κάνα νορμάλ άνθρωπο, μπας και βγάλουμε άκρη.

σου το εύχομαι ολόψυχα σε αυτούς τους χαλεπούς καιρούς.
Μην πας πρωί πρωί,,,,να έχουν πιει καφέ!

Zid
26/04/2014, 23:18
=
Ελπίζω να πέσω σε κάνα νορμάλ άνθρωπο, μπας και βγάλουμε άκρη. γράφτο στα ανέκδοτα... να γελάμε που και πού...

Red Rider
27/04/2014, 07:53
Την Δευτέρα πλήρωσε την κλήση, γιατί δύσκολα θα σου την σβήσουν..
Έπειτα πήγαινε στον διοικητή και εξήγησε του,κάνε και μια προσφυγή για να πάρεις πίσω τα χαρτιά σου τουλάχιστον.
Αν του δείξεις και την πληρωμένη κλήση πιστεύω να τα πάρεις αμέσως,ειδικά για τέτοια παράβαση.

makis206
27/04/2014, 08:59
Στο πλευρό του πολίτη πάντα ρε πούστη μου.. σε γενικές γραμμές δεν είμαι "αντίμπατσος" αλλά όταν κάνουν αυτά τα καραγκιοζιλίκια (εκτός των άλλων δηλαδή) εκνευρίζομαι αφάνταστα. Τρέχα βρες δίκιο αφού πληρώσεις βέβαια γιατί έτσι καύλωσε του "οργάνου" να ενεργήσει, αφού το είπε το "όργανο" είναι και το σωστό..

:a49: :a022: :rockon:

Specialized
27/04/2014, 09:09
Συγνώμη αλλά θα διαφωνήσω. Μένω στη περιοχή, άλλαξαν τις κατευθύνσεις σε δρόμους αλλά έχουν υπερ-πληθώρα σημάτων. Δυστυχώς κανένας δεν τα κοιτά, ούτε τα σέβεται. Πηγαίνουν όπως τους βολεύει. Για μένα σωστά κόβουν κλήσεις. Μακάρι να αρχίσουν να κόβουν και σε αυτούς που έχουν ξευτιλίσει τους φωτεινούς σηματοδότες και έχουμε γίνει Αίγυπτος και Ινδία (πέρασμα κατά βούληση).

MG-KTiNoS
27/04/2014, 10:41
Στην Τερψιθέα Γλυφάδας εδώ και κανα 2μηνο κάνουν έργα και εχουν αλλάξει την κυκλοφορία κάποιων δρόμων. Χτες το τελειώσανε τα εργα, βάλανε καινούργιες ταμπέλες κυκλοφορίας αλλά όχι ενημερωτικές ότι τελείωσαν τα έργα.

Η συνήθεια όμως είναι άσχημο πράμα. Σήμερα το πρωί καβαλάω το άφρικα να πάω να δώσω αίμα, και όπως όλος ο κόσμος στρίβω την Αγ. Νεκταρίου προς τα κάτω. Στην διασταύρωση βλέπω τροχαία και σταματημένα 2 αυτοκίνητα κάπως περίεργα σα να εγινε τρακάρισμα. Κάτσε λέω μπας και θέλουν καμμιά βοήθεια, αλλα τελικά αποδείχτηκε μπλόκο, τι μπλόκο μπλοκάρααα και οι Τροχαίοι έκαναν χρυσές δουλειές...

Μέχρι να μου κόψουν τη δικιά μου κλίση (200 Ε και αφαίρεση διπλώματος + αδειας για 20 ημέρες :() σταμάτησαν τουλάχιστον 10 κατοίκους και μου είπε ένας γνωστός ότι από το πρωί γίνεται χαμός, κάνουν χρυσές δουλειές.

Αντί να βάλουν ενα περιπολικό, εναν τροχονόμο να ενημερώνει ότι ξαναάλλαξε η φορά του δρόμου, μια ταμπέλα εστω, εβγαλαν τα μπλοκάκια και έκοβαν κλίσεις αβέρτα κουβέρτα.



Φταίω που δεν είδα το ολοκαίνουργιο απαγορευτικό αριστερά, αλλά ρε σεις αφού βλέπετε ότι όλος ο κόσμος, οι κάτοικοι της περιοχής συγκεκριμένα την πατάει, κάντε κάτι και αφήστε τα μπλοκάκια. Με τέτοιες συμπεριφορές περιμένετε ο κόσμος να σας δει με άλλο μάτι;

Ελληνική Αστυνομία πάντα κοντά στον πολίτη (Δυστυχώς :rolleyes:)

ναι αλλά δεν είναι η αστυνομία το μυαλό
η αστυνομία είναι μόνο το χερι.
Ποιός του έβαλε να κοιτάς
ΠΑΝΤΑ

kordix
01/05/2014, 18:09
Λοιπόν εδειξα καλή διάθεση, πλήρωσα το πρόστιμο, εκανα έγγραφη ένσταση για το περιστατικό και μετά από δυό μέρες μου απάντησαν ότι απλά δεν μπορούν να μου δώσουν το δίπλωμα. ΟΚ κατανοητό, Τροχαίοι είναι, τη δουλειά τους κάνουν, οπότε ευκαιρία για ποδήλατο και υπομονή αλλες 15 και σήμερα.



Για το θέμα όμως εχει ενημερωθεί ο τωρινός Δήμαρχος Γλυφάδας. Τον πέτυχα τυχαία σήμερα στην Γλυφάδα, είχε βγει για κυνηγι ψήφων - επίσκεψη στα μαγαζιά της περιοχής και τυχαία εγώ ετρωγα σε ένα από αυτά.

Ουσιαστικά είναι υπεύθυνος για τα έργα και μου είπε ότι θα επικοινωνήσουν με την τροχαία γιατί αναγνωρίζουν ότι το πρωϊνό εκείνου του Σαββάτου έγινε λάθος. Μου είπε να παω να τον βρω στο Δημαρχείο το απόγευμα. Θα πάω να του τα πω.

teo_g7
01/05/2014, 19:13
Λοιπόν εδειξα καλή διάθεση, πλήρωσα το πρόστιμο, εκανα έγγραφη ένσταση για το περιστατικό και μετά από δυό μέρες μου απάντησαν ότι απλά δεν μπορούν να μου δώσουν το δίπλωμα. ΟΚ κατανοητό, Τροχαίοι είναι, τη δουλειά τους κάνουν, οπότε ευκαιρία για ποδήλατο και υπομονή αλλες 15 και σήμερα.



Για το θέμα όμως εχει ενημερωθεί ο τωρινός Δήμαρχος Γλυφάδας. Τον πέτυχα τυχαία σήμερα στην Γλυφάδα, είχε βγει για κυνηγι ψήφων - επίσκεψη στα μαγαζιά της περιοχής και τυχαία εγώ ετρωγα σε ένα από αυτά.

Ουσιαστικά είναι υπεύθυνος για τα έργα και μου είπε ότι θα επικοινωνήσουν με την τροχαία γιατί αναγνωρίζουν ότι το πρωϊνό εκείνου του Σαββάτου έγινε λάθος. Μου είπε να παω να τον βρω στο Δημαρχείο το απόγευμα. Θα πάω να του τα πω.

Πολύ ωραία το χειριστηκες το ζήτημα και ίσως έτσι βγαλεις κάποια άκρη!

cosgili
01/05/2014, 19:25
Πολύ ωραία το χειριστηκες το ζήτημα και ίσως έτσι βγαλεις κάποια άκρη!

Να αλλάξω πλευρό τώρα ή μετά?:rolleyes:

pipe_smoker
01/05/2014, 19:51
Να αλλάξω πλευρό τώρα ή μετά?:rolleyes:


- Καλησπέρα, είμαι ο κύριος που έχω εκείνο το θέμα με το δίπλωμα. Θυμάστε?
- Κααααλώωωως τον. Κάθησε κάθησε. Βεβαίως και θυμάμαι, αν είναι δυνατόν. Τώρα θα τα φτιάξουμε όλα. Το δίπλωμα λοιπόν....
Θυμήστε μου μόνο, τα παντελόνια ή τα πουκάμισα είναι που σας δυσκολεύουν?

kordix
01/05/2014, 21:35
Πολύ ωραία το χειριστηκες το ζήτημα και ίσως έτσι βγαλεις κάποια άκρη!

Αφού έσκασα την κατοσταρα δεν περιμένω κάτι, απλά θέλω να του εξηγήσω απο κοντά γιατί δεν θα τον ψηφισουμε καμμία 50 ρια οικογένειες

tsompanis
01/05/2014, 21:35
- Καλησπέρα, είμαι ο κύριος που έχω εκείνο το θέμα με το δίπλωμα. Θυμάστε?
- Κααααλώωωως τον. Κάθησε κάθησε. Βεβαίως και θυμάμαι, αν είναι δυνατόν. Τώρα θα τα φτιάξουμε όλα. Το δίπλωμα λοιπόν....
Θυμήστε μου μόνο, τα παντελόνια ή τα πουκάμισα είναι που σας δυσκολεύουν?

Ετελείωσε το θέμα κύριε,,,εεεεετελείωσε!! :lol:

Bowleno
02/05/2014, 00:57
Να αλλάξω πλευρό τώρα ή μετά?:rolleyes:

τώρα.....:bawl:

kordix
08/05/2014, 21:49
Φυσικά και δεν εγινε τίποτα, όλοι δείχνουν κατανόηση αλλά δεν κάνουν κάτι για αυτό.


7 και σήμερα για το δίπλωμα και μου χει λείψει απίστευτα η μηχανή, εχω αρχίσει να εμφανίζω στερητικό σύνδρομο.

Zid
09/05/2014, 06:14
Φυσικά και δεν εγινε τίποτα, όλοι δείχνουν κατανόηση αλλά δεν κάνουν κάτι για αυτό.


7 και σήμερα για το δίπλωμα και μου χει λείψει απίστευτα η μηχανή, εχω αρχίσει να εμφανίζω στερητικό σύνδρομο.

Εχω λύση στο προβλημά σου...Κώστα http://www.learningtoys.ca/english/category-1/active/tricycles/turbo-spoke.html


:lol:

nikos_abel
09/05/2014, 06:41
Συγνώμη αλλά θα διαφωνήσω. Μένω στη περιοχή, άλλαξαν τις κατευθύνσεις σε δρόμους αλλά έχουν υπερ-πληθώρα σημάτων. Δυστυχώς κανένας δεν τα κοιτά, ούτε τα σέβεται. Πηγαίνουν όπως τους βολεύει. Για μένα σωστά κόβουν κλήσεις. Μακάρι να αρχίσουν να κόβουν και σε αυτούς που έχουν ξευτιλίσει τους φωτεινούς σηματοδότες και έχουμε γίνει Αίγυπτος και Ινδία (πέρασμα κατά βούληση).

Κάνουν έργα και μέσα στη Παιανία και έχουν αλλάξει κάποιες προτεραιότητες.

Το τι παναγίες άκουγαν τις 3-4 πρώτες μέρες αυτοί που είχαν προτεραιότητα ενώ στο δρόμο μου είχε κάτι πινακίδες ΣΤΟΠ σε μεγάλο
κίτρινο πλαίσιο, με φανάρι κίτρινο από κάτω.
Μόλις το κατάλαβα :a13:

Δυστυχώς, δεδομένου ότι ξαφνικά οι δρόμοι αυτοί είχαν περισσότερη κίνηση, η επιπλέον προσοχή μου είχε εστιαστεί ώστε να μη
με ρίξει κανένας βιαστικός και δεν είχε μείνει χώρος στη ραμ για νέες σημάνσεις και παπαριές :lol: