PDA

View Full Version : Απωλεσθέν κλειδί τάπας ρεζερβουάρ, ζητείται λύση



notakos600
28/04/2014, 14:45
Αγόρασα πρόσφατα ένα μεταχειρισμένο ρεζερβουάρ για ένα μηχανάκι αλλά όταν μου το έφερε ο courier και άνοιξα το πακέτο είδα πως είχε επάνω την τάπα κλειδωμένη και κλειδί πουθενά.
Αν πάω σε έναν κλειδαρά θα μπορέσει να μου το ανοίξει;
Να κάνω και μια πιο αισόδοξη ερώτηση; Κλειδί μπορεί να μου φτιάξει ή πάει για πέταμα η τάπα μετά;

sapila racing
28/04/2014, 14:51
Αγόρασα πρόσφατα ένα μεταχειρισμένο ρεζερβουάρ για ένα μηχανάκι αλλά όταν μου το έφερε ο courier και άνοιξα το πακέτο είδα πως είχε επάνω την τάπα κλειδωμένη και κλειδί πουθενά.
Αν πάω σε έναν κλειδαρά θα μπορέσει να μου το ανοίξει;
Να κάνω και μια πιο αισόδοξη ερώτηση; Κλειδί μπορεί να μου φτιάξει ή πάει για πέταμα η τάπα μετά;

Ενας καλός κλειδαράς θα σου την ανοίξει και αν θέλεις θα σου φτιάξει και κλειδί.

notakos600
28/04/2014, 14:53
Ενας καλός κλειδαράς θα σου την ανοίξει και αν θέλεις θα σου φτιάξει και κλειδί.

Άρη, απλός κλειδαράς συνοικιακός θα κάνει δουλειά ή πρέπει να το ψάξω περισσότερο;

sapila racing
28/04/2014, 14:56
Άρη, απλός κλειδαράς συνοικιακός θα κάνει δουλειά ή πρέπει να το ψάξω περισσότερο;

Μπορεί ο συνοικιακός σου κλειδαράς να είναι γατόνι και να σου κανει τη δουλειά, μπορεί και όχι.
Παντως στην Αθήνα ξέρω ότι γίνεται σε αρκετούς κλειδαράδες.

notakos600
28/04/2014, 14:57
Thanks man :beer::beer:
Αν δεν κάνω δουλειά εδώ θα μου γράψεις κάποιον να πάω;

Bowleno
28/04/2014, 15:20
Έχεις π.μ.

sapila racing
28/04/2014, 15:26
Thanks man :beer::beer:
Αν δεν κάνω δουλειά εδώ θα μου γράψεις κάποιον να πάω;

Nαι αλλά Αθήνα ε?
Ελπίζω να μην χρειαστεί να τρεχεις μακριά.

lykourgi
28/04/2014, 15:59
Καλησπέρα,
προτίμησε κάποιον κλειδαρά που ασχολείται με αυτοκίνητα και μοτοσυκλέτες και όχι τον οποιονδήποτε συνοικιακό που ασχολείται κυρίως με σπίτια.
Και οι δύο θα σου ανοίξουν την τάπα, αλλά ο πρώτος είναι πολύ πιθανότερο να έχει, ή να βρει, μήτρα για το κλειδί που θέλεις να φτιάξεις.
Εάν σε βολεύει το Αιγάλεω, υπάρχει εκεί κλειδαράς με σχετική εμπειρία.

(Να υποθέσω ότι επικοινωνία με τον πωλητή του ρεζερβουάρ δεν υπάρχει, ώστε να βρεθεί το original κλειδί ;))

Bowleno
28/04/2014, 16:08
Καλησπέρα,
προτίμησε κάποιον κλειδαρά που ασχολείται με αυτοκίνητα και μοτοσυκλέτες και όχι τον οποιονδήποτε συνοικιακό που ασχολείται κυρίως με σπίτια.
Και οι δύο θα σου ανοίξουν την τάπα, αλλά ο πρώτος είναι πολύ πιθανότερο να έχει, ή να βρει, μήτρα για το κλειδί που θέλεις να φτιάξεις.
Εάν σε βολεύει το Αιγάλεω, υπάρχει εκεί κλειδαράς με σχετική εμπειρία.

(Να υποθέσω ότι επικοινωνία με τον πωλητή του ρεζερβουάρ δεν υπάρχει, ώστε να βρεθεί το original κλειδί ;))


Μάλλον τον ίδιο του προτείνουμε. Όντως είναι από τους καλύτερους σε τέτοια ζητήματα μας έχει λύσει πολλά θέματα στην δουλειά μου :beer:

lykourgi
28/04/2014, 16:25
Αν μιλάμε για δύο αδέλφια στην οδό Δημαρχείου, ναι.
Λίγο "δύσκολοι" στη συνεννόηση, αλλά έχουν μεγάλη εμπειρία.

notakos600
28/04/2014, 16:38
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια :beer:,στο Αιγάλεω θα πάω.
Το ρεζερβουάρ ήταν παρατημένο και το κλειδί πουλόπουλος...
Θα την βρώ την άκρη.

toyar
28/04/2014, 18:02
μπορει οταν το ανοιξεις να το βρεις μεσα:D

notakos600
28/04/2014, 19:16
μπορει οταν το ανοιξεις να το βρεις μεσα:D

Το κλείδωσε πρώτα και μετά πέταξε το κλειδί μέσα;;;;;;
Με τον πόνο μου παίζεις;:cry:

toyar
28/04/2014, 19:22
προχθες ετριβα ενα παλιο και κατα λαθος εκλεισα την ταπα χωρις το κλειδι πανω;)
τωρα σοβαρα ειναι γελοιο για κλειδαρα να στο ανοιξει, η κλειδαρια ειναι αυτοκινητου και θα δουλεψει και καθιστος:beer:

notakos600
28/04/2014, 19:26
προχθες ετριβα ενα παλιο και κατα λαθος εκλεισα την ταπα χωρις το κλειδι πανω;)
τωρα σοβαρα ειναι γελοιο για κλειδαρα να στο ανοιξει, η κλειδαρια ειναι αυτοκινητου και θα δουλεψει και καθιστος:beer:

Ναι το ξέρω πως δεν το εννοούσες. :lol: :beer:

Bowleno
28/04/2014, 20:45
Αν μιλάμε για δύο αδέλφια στην οδό Δημαρχείου, ναι.
Λίγο "δύσκολοι" στη συνεννόηση, αλλά έχουν μεγάλη εμπειρία.


Ναι όντως για αυτούς μιλάω (3 είναι τα αδέλφια) "λίγο" μόνο; πολύ επιεική σε βλέπω :cry::uplate::bawl:

lykourgi
28/04/2014, 21:05
Α, κατάλαβα. Δεν ήταν ιδέα μου, λοιπόν. :lol:

SHOOTER045
29/04/2014, 00:59
Στο Bandit μου είχε χαλασμένη κλειδαριά με μισό κλειδί μέσα και άνοιγε πανεύκολα πήρα άλλη από το μπει πήγα σε κλειδαρά μου έβγαλε την παλιά και έβαλα την καινούργια