PDA

View Full Version : XT 600 (3TB) UP SIDE DOWN



KOSTASxt
30/04/2014, 00:30
Καλησπερα...πρην λιγο καιρο αγορασα μπροστινο σιστιμα up side down απο TT.Μιπος γνοριζει κανεις τι πως γινεται να τεργιαξω την τιμονοπλακα του TT στο λεμο του XT ? :confused:

KOSTASxt
30/04/2014, 18:13
SoS παιδια εχω μινει χορις μηχανακι :cry:

sapila racing
30/04/2014, 18:36
Θα χρειαστείς μηχανουργείο για να σου εφαρμόσουν τον σταυρό που είχες στις νεες τιμονόπλακες που πήρες με το μπροστινό από ΤΤ.

KOSTASxt
30/04/2014, 20:00
Δεν ξερω ομος τι να πω στο μηχανουργιο που θα παω.να ζιτισω να μου το κανουν το σταβρο του χτ ιδιο με τον σταβρο του ΤΤ

sernodas2
30/04/2014, 21:46
μια ιδεα https://www.youtube.com/watch?v=nQPAYfLCLtw

KOSTASxt
01/05/2014, 00:46
Σε εφχαριστω πολυ sernodas2 για τιν ιδεα αλα στιν περιπτοση μου θα χριαστει δαχτιλιδι....και επισης η τιμονοπλακα ειναι αλουμινιο ενω ο πιρος σιδερο και ετσι δεν θα μπορι να κολιθει...μιπος υπαρχει καπιος που εχει κανει αφτην την μετατροπη να μου πιει ακριβος τι πρεπει να κανω...????

redfantomas
01/05/2014, 09:09
οσο αφορα τον τορνο (μηχανουργειο ) ειναι απλα τα πραγματα παιρνεις τον σταυρο + τιμονοπλακα/μπροστινο και του λες : θελω να μπει το ενα στο αλλο και ποσο θα κοστισει ....τα υπολοιπα ειναι δικη του δουλεια και της τσεπης σου...για οπως δου ειπα και στο μηνυμα μπες στο φουμπου στο γκρουπακι του χτ και εκει θα βρεις πολυ κοσμο που εχει κανει την μοντα !

KOSTASxt
01/05/2014, 14:24
Εφχαριστω πολυ για τιν βοιθια σας ;)

KOSTASxt
03/05/2014, 16:40
Οπιος μπορι να προσθεσει κατι αλλο?

billyka
05/12/2018, 01:43
Και ναι,4μιση χρονια μετα περνω το φτυαρι και ξεθαβω ετουτο το ποστ!!Για να μην ανοιξω νεο θεμα,ειπα να κανω εδω και γω την ερωτηση μου.Σε ΧΤ 600 3ΤΒ-λογω χαμηλου μηκους/υψους μπροστινου(μετρησα 86.5cm νομιζω απο κορυφη μεχρι κεντρο τρυπας αξονα τροχου)-γνωριζει κανεις απο τι μηχανακι να ψαξω usd,ετσι ωστε να μην χρειαστει πολυ κατεβασμα απο τις τιμονοπλακες?Σιγουρα θα ειναι ποιο μακρυ,απλα ρωταω αν καποιος γνωριζει καποιο που να μην ειναι πολυ μακρυ..Ευχαριστω προκαταβολικα:)

p@nos
12/01/2019, 11:07
Δεν υπαρχει το "απο ποιο μηχανακι να ψαξω"

Η ολη υποθεση ειναι η πατεντα της πατεντας οποτε επι της ουσιας βαζεις οτι βρεις... Οι πιο πολλοι παλια εβαζαν απο ττ, τωρα καλη τυχη να βρεις καποιο μπροστινο ττ η καποιον που να ασχολειται ακομα με τα χτ.

Με το υψος θα σου ελεγα να μην ασχοληθεις τοσο αν σκοπευεις να κανεις την (αχρειαστη) μοντα. Το χτ εχει μοχλικο οποτε οτι μεταβολη κανεις στο υψος μπροστα, μπορεις να την κανεις ευκολα και πισω. Καλη τυχη!