PDA

View Full Version : που σαι bartal να τα χωσεις , ολα ειναι ανακυκλωσεις



el_hymador
17/10/2005, 19:55
Τρεις εγγονες καθονται μπροστα στο τζακι και συζητανε...λεει η μια :

-Κοριτσια διαβασα σε ενα περιοδικο πως φετος ειναι μοδα στα γαντια να ειναι ως εδω.....και κανοντας μια κινηση δειχνει απο την ακρη των δαχτυλων της μεχρι τον καρπο της

>Α μωρε χαζη ...λεει η αλλη, φετος τα γαντια θα φοριουνται μεχρι εδω ...και με μια κινηση δειχνει απο την ακρη των δαχτυλων της μεχρι τον αγκωνα

<Ειστε χαζες και οι δυο ...λεει η τριτη, τα γαντια για φετος θα φοριουνται μεχρι εδω ....και κονοντας μια κινηση , δειχνει απο την ακρη των δαχτυλων της μεχρι το μπρατσο της...

οποτε πεταγεται η κουφη γιαγια που τις παρακολοθουσε τοση ωρα σε μια γωνια :

-κοπελες μου καλο παλικαρι να ειναι και ολα τα αλλα.....

------------------------------------------------------------------------------------

Σε ενα τσιρκο ενας τυπος εχει κατσει στην πρωτη σειρα ...τα φωτα σβηνουν και βγαινει ο παρουσιαστης

-Καλησπερα σας κυριες , κυριοι και αγαπημενα μας παιδια .... σημερα θα παρακολουθησετε ενα υπερθεαμα με ακροβατες , θηριοδαμαστες , εξωτικες χορευτριες , κλοουν και......τον ΜΑΛΑΚΑ στην πρωτη σειρα!!!!

..ο προβολεας σκαει πανω στον τυπο και ολο το τσιρκο λυνεται στα γελια....ντροπιασμενος ο τυπος σηκωνεται και φευγει , αλλα σκεφτεται μηπως εκανε μαλακια και αυτο ειναι μερος του show , οποτε την αλλη μερα ξανακλεινει εισητηριο αλλα αυτη την φορα στην πεμπτη σειρα....βγαινει ο παρουσιαστης :

-Καλησπερα σας κυριες , κυριοι και αγαπημενα μας παιδια .... σημερα θα παρακολουθησετε ενα υπερθεαμα με ακροβατες , θηριοδαμαστες , εξωτικες χορευτριες , κλοουν και......τον ΜΑΛΑΚΑ στην πεμπτη σειρα!!!!

...το τσιρκο σειεται απο τα γελια , οποτε αυτος την ξανακανει αρον-αρον...τον εχει φαει η περιεργεια ομως γιατι του την λεει ετσι ο παρουσιαστης και ξανακλεινει εισητηριο , φροντιζοντας αυτη την φορα να ειναι στο πανω διαζωμα , τελευταια σειρα ........ο παρουσιαστης βγαινει:

--Καλησπερα σας κυριες , κυριοι και αγαπημενα μας παιδια .... σημερα θα παρακολουθησετε ενα υπερθεαμα με ακροβατες , θηριοδαμαστες , εξωτικες χορευτριες , κλοουν και......τον ΜΑΛΑΚΑ που νομιζει οτι κρυβεται στην τελευταια σειρα!!!

...παλι ο κοσμος εχει διπλωσει απο τα γελια , οποτε φευγει ο τυπος ντροπιασμενος....τωρα δεν εχει καμια αμφιβολια οτι τον δουλευει ο παρουσιαστης ......τα εχει βαλει με τον εαυτο του που τα εχασε και δεν μπορεσε να του απαντησει στον παρουσιαστη , οποτε αποφασιζει να παρει εκδικηση....τον επομενο χρονο σπουδαζει νομικα , διαβαζει ολους τους μεγαλους ρητορες , γραφει εκθεσεις ..τα παντα με σκοπο να αποκτησει εφραδια λογου και να ταπωσει τον αυθαδη παρουσιαστη...

..η μεγαλη στιγμη εχει φτασει , αισθανεται πλεον ετοιμος να αντιμετωπισει τον παρουσιαστη και κλεινει εισητηριο πρωτη σειρα ....ο παρουσιαστης βγαινει...

--Καλησπερα σας κυριες , κυριοι και αγαπημενα μας παιδια .... σημερα θα παρακολουθησετε ενα υπερθεαμα με ακροβατες , θηριοδαμαστες , εξωτικες χορευτριες , κλοουν και......μετα απο ενα χρονο απουσιας.....τον ΜΑΛΑΚΑ στην πρωτη σειρα!!!!

..ο προβολεας πεφτει πανω του , οποτε αυτος σηκωνεται και λεει :

















>....ρεεεε.......αϊ γαμησου....

------------------------------------------------------------------------------------

Ο Λαμπης Λιβιερατος τραγουδαει σε καποιο σκυλαδικο στην επαρχια...καθως το κεφι αρχιζει , ενας τυπος στο πρωτο τραπεζι φαωναζει :

-Γεια σου Μπαμπη με τα ωραια σου.....

..ο Λιβιερατος τον κοιταει λοξα , αλλα συνεχιζει να τραγουδαει...μετα απο λιγο ο τυπος ξαναφωναζει :

-Μεγαλε Μπαμπη ...μας εχει φτιαξει....

..ο Λιβιερατος τον ξανακοιταει εντονα και συνεχιζει να τραγουδαει...οποτε ο τυπος ξαναφωναζει:

-Εδω θα ξημερωσουμε Μπαμπη μου...μερακλη μου....

Ο ΛΙβιερατος σταματαει το προγραμμα και ενοχλημενος απευθεινεται στον τυπο :

>Λαμπης μεγαλε ....Λαμπης!!

οποτε ο τυπος λεει:

-Και εσυ λαμπεις Μπαμπη μου!!

------------------------------------------------------------------------------------

McGyver
17/10/2005, 21:50
Επειδή ο Bartlal είναι στο Δέλεαρ, θα στα πω εγώ...

Λοιπόν:

Για το πρώτο...
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=7545

Για το τρίτο...
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=13944

Το δεύτερο το ξέρω, αλλά δεν μπορώ να το βρω...

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

Μετά τιμής,

Bartlal

α.α.
McGyver


26408

sonic22
17/10/2005, 22:40
parafrazontas ena anekdoto me arkoudes...

-re el_Hymador paradejou to...
den postareis gia na peis anekdota...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

el_hymador
18/10/2005, 07:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
parafrazontas ena anekdoto me arkoudes...

-re el_Hymador paradejou to...
den postareis gia na peis anekdota...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


....με καταλαβες ατιμουλικο...πισω απο το postαρισμα ανεκδοτων κρυβονται οι σκοτεινες εβραιομασωνικες δυναμεις , ο τρισκαταρατος , ο Κοκκαλης , ο Ταμπακης και η θεια μου η Ασπασια που ανοιγει το καλυτερο φυλλο για σπανακοπιτα....φτου σου ,γατα εισαι!

cityfly
18/10/2005, 09:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
parafrazontas ena anekdoto me arkoudes...

-re el_Hymador paradejou to...
den postareis gia na peis anekdota...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



el_Hymador:

σου αρέσει το διαβολάκι με το πονηρό ματάκι;