PDA

View Full Version : εξατμίσεις και μετατροπή σε XT (για τους μαγκες...)



ironcross
03/05/2014, 13:11
καλησπερα σε ολους..εχω να θεσω 3 προβληματισμους..σχετικα με 1) κρανος 2)εξατμισεις και 3)μετατροπη..
η μηχανη που εχω ειναι ενα χτ600 μοταρντ

1)ενδιαφερομαι για το http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/...n-Moon-96-0002
και το εχω βρει 300ε σε μαγαζι στη πατρα..αθηνα το εχουνε γυρω στα 400ε! ποιες ειναι οι γνωμες σας και αν το βρειτε πουθενα αλλου παρακαλω ενημερωστε με..!!

2)ενα φιλαρακι μου εχει το χτχ660 και ενδιαφερομαστε τρελα για εξατμισεις..!!συγκεκριμενα remys grand prix..καναμε μια προσπαθεια αλλα δε μας εκατσε..και μια χαλαρη ερευνα αλλες ειναι πανω σε μηχανακια που ειναι σε αγγελια αλλες δε πουλιουνται..γενικοτερα εαν βρειτε κατι ενημερωστε με!

3)οχι οτι ειναι αναγκαιο.. αλλα μελλοντικα σκεφτομαι για ενα καρμπυρατερ fcr και εναν εκκεντρωφορο..αξιζει η μετατροπη ποιες οι γνωμες σας!!!


ευχαριστω για το χρονο σας..!!!

harris_x
04/05/2014, 08:35
καλησπερα σε ολους..εχω να θεσω 3 προβληματισμους..σχετικα με 1) κρανος 2)εξατμισεις και 3)μετατροπη..
η μηχανη που εχω ειναι ενα χτ600 μοταρντ

Καλημέρα :wave2:

1)ενδιαφερομαι για το http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/...n-Moon-96-0002
και το εχω βρει 300ε σε μαγαζι στη πατρα..αθηνα το εχουνε γυρω στα 400ε! ποιες ειναι οι γνωμες σας και αν το βρειτε πουθενα αλλου παρακαλω ενημερωστε με..!!

Για το κράνος ανοίγεις θέμα εδώ: http://www.moto.gr/forums/forumdisplay.php?f=35

2)ενα φιλαρακι μου εχει το χτχ660 και ενδιαφερομαστε τρελα για εξατμισεις..!!συγκεκριμενα remys grand prix..καναμε μια προσπαθεια αλλα δε μας εκατσε..και μια χαλαρη ερευνα αλλες ειναι πανω σε μηχανακια που ειναι σε αγγελια αλλες δε πουλιουνται..γενικοτερα εαν βρειτε κατι ενημερωστε με!

3)οχι οτι ειναι αναγκαιο.. αλλα μελλοντικα σκεφτομαι για ενα καρμπυρατερ fcr και εναν εκκεντρωφορο..αξιζει η μετατροπη ποιες οι γνωμες σας!!!


ευχαριστω για το χρονο σας..!!!

Για τα υπόλοιπα εδώ :beer:

ironcross
04/05/2014, 19:46
ευχαριστω για την διορθωση... :beer:

motomaniac
04/05/2014, 21:39
φυσικα και δεν αξιζει. εγω ειχα το srx και το πουλησα γιατι μου μπαινανε ιδεες σαν την δικη σου.. αυτα που ειπεςμαζι με μια εξατμιση ειναι κοντα 1000ε αν οχι παραπανω. με τοσα παιρνεις μηχανη με τα διπλα αλογα απο οσα θα φτιαξεις. καλο χρυσο το χτ αλλα για παπι. αλλιως θα γινει τρυπιος κουμπαράς.

ironcross
05/05/2014, 20:39
σωστος motomaniac αλλα να ξεκαθαρισω..το μηχανακι που εχω(χτ600) ειναι μια χαρα απλα το σκεφτομουν...τωρα το φιλαρακι μου ψαχνει για εξατμισεις.. :)

motomaniac
06/05/2014, 11:02
ας το πουλησει να παρει ενα xr 650 να μην βακει αλλο φραγκο...

ironcross
06/05/2014, 12:43
φιλαρακι το yamaha δε πουλιεται..!!καλο ομως και το xr650.. ;)

ironcross
21/05/2014, 00:25
καμια προταση για εξατμισεις στο χτχ660???

Black Mamba
21/05/2014, 08:41
Remus=H ΒΑΒΟΥΡΑ!
Racetech= Bαβουρα
Akrapovic= Αρκετη βαβουρα
Termignoni= Λιγοτερη βαβουρα

Δυστυχως, ολες οι παραπανω, χωρις ταπες ο ηχος που σου λεω.
Αν τις βαλεις γινεσε, αυτοματως, πιο συμπαθης σε ολους μας!:D

(Ο ηχος-θορυβος ειναι κατι πολυ υποκειμενικο. Αυτη ειναι η δικη μου γνωμη)