PDA

View Full Version : ΕΙΜΑΙ ΚΟΝΤΟΣ - Tiger 900, Varadero, Tdm ή Afrika



Σελίδες : [1] 2

magi
03/05/2014, 16:21
:)Καλο σας απογεμα και σας ευχαριστω για την αποδοχη σας.
Σοβαρη ερωτηση για μοτο που δεν οδηγησα και σκεφτομε να αγορασω.Ειμαι 1.72 σκεφτομε το Tiger 900 t400,Varadero,Tdm,Afrika.Που πατω στο εδαφος ποιο ανετα.Πιστευω οτι ολα ταξιδευουν ανετα με 2 και αποσκευες.Δεν θελω χωμα ,αλλα εθνικη.:).μαγκι.Θα ηθελα να μου τα βαλετε με σειρα το υψοσ σελας για οσους γνωριζουν.Ευχαριστω.

PetranGR
03/05/2014, 16:42
:)Καλο σας απογεμα και σας ευχαριστω για την αποδοχη σας.
Σοβαρη ερωτηση για μοτο που δεν οδηγησα και σκεφτομε να αγορασω.Ειμαι 1.72 σκεφτομε το Tiger 900 t400,Varadero,Tdm,Afrika.Που πατω στο εδαφος ποιο ανετα.Πιστευω οτι ολα ταξιδευουν ανετα με 2 και αποσκευες.Δεν θελω χωμα ,αλλα εθνικη.:).μαγκι.Θα ηθελα να μου τα βαλετε με σειρα το υψοσ σελας για οσους γνωριζουν.Ευχαριστω.

1.72 δεν είσαι και κοντός δηλαδή άλλοι με 1.65~ τι να πούνε;

magi
03/05/2014, 16:46
ΣΕ ευχαριστω ΠΕΤΡΑΝ αλλα εχω την εντυπωαη οτι δεν πατω ανετα σε αυτες τις μοτο λογω απο μπαντιτ 600 θα παω εκει

mreza
03/05/2014, 16:49
googlαρε τα μοτορια που αναφέρεις και στα χαρακτηριστικά τους θα δεις το ύψος της σελας του καθενός

magi
03/05/2014, 16:53
azoo ευχαριστω αλλα θεωρητικα δεν βγαζω συμπερασμα.Ξερεις σε πολλα οταν καθεσε κατεβανουν χαμηλοτερα περισοτερο απο αλλα

BLiTzER
03/05/2014, 16:53
Λαλ. Δεν ξεπερνάω το 1.70 και είχα 640 και 690 τα τελευταία χρόνια με 0 αυτοπτώσεις. Δε θέλει κόπο, θέλει τρόπο.

magi
03/05/2014, 17:00
BLITZER και εγω στην ηλικια σου καβαλουσα το XLR 600 που ειχα τερμα ψηλωμενο για το βουνο τωρα ειμαι 56 και ρωτω για μοτο που μονο τις βλεπω στον δρομο και δεν καβαλησα.Η 750 μαγκνα που ειχα η το μπαντιτ 600 τελευταια δεν εχουν σχεση με αυτεσ τις μοτο

yannis24
03/05/2014, 17:00
Σου ρίχνω.....,1.70 με το ζορι.......άμα έχεις λίγο σχετική εμπειρία με μηχανές, δεν έχεις κανένα απολυτως πρόβλημα....μονο μπορει στο βαρκΝτερο λόγο φαρσοκωμωδία της Στέλλας, αλλα και εκει μια χαρα θα είσαι άμα βρεις τον τροπο...

magi
03/05/2014, 17:02
γιαννη απαντησα στον μπλιτσερ ποιο πανω ισωσ την διαβασες

magi
03/05/2014, 17:07
:)ΠΑΝΤΩΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ.ΑΠΛΑ ΖΗΤΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΟΤΟ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΤΙΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΟΥ 56 ΕΝΩ ΠΕΙΡΑ ΕΧΩ ΤΙΣ ΘΕΩΡΩ ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΟΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ:)

MG-KTiNoS
03/05/2014, 17:31
Στο ΤΔΜ δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.
Αν έχεις όμως το λύνεις πολύ απλά. Τρως 1 2 εκ. από τη σέλα και είσαι οκ,
τα αυτά και για το τάιγκερ.
Βαραντέρο δεν είχα ποτέ και η Άφρικα είναι αρχαιολογία

Dbnn
03/05/2014, 17:38
Εγώ 1.80 είμαι, σε varadero και TDM που ανέβηκα πάντως μια χαρά πατούσα το έδαφος.

magi
03/05/2014, 17:42
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΤΗΝΟΣ ΗΣΟΥΝ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΟΣ:)

magi
03/05/2014, 17:43
ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΨΗΛΕ Ddnn

EVI
03/05/2014, 17:52
καλος ορισες! ακου κει ειμαστε κοντοι στο 1.70 εγω παντως που ειμαι 1.70 ειμαι ψηλη δε ξερω για σενα :lol:

BLiTzER
03/05/2014, 18:08
BLITZER και εγω στην ηλικια σου καβαλουσα το XLR 600 που ειχα τερμα ψηλωμενο για το βουνο τωρα ειμαι 56 και ρωτω για μοτο που μονο τις βλεπω στον δρομο και δεν καβαλησα.Η 750 μαγκνα που ειχα η το μπαντιτ 600 τελευταια δεν εχουν σχεση με αυτεσ τις μοτο

Και που ξέρεις την ηλικία μου; Μικροδείχνω!

Οκ το δέχομαι αν λάβουμε και την ηλικία υπόψη. Tiger, Varadero και TDM είναι αρκετά χαμηλά. Το Africa είναι πιο ψηλό μεν, αλλά πιο χαμηλό από το 690. Αν τα έβαζα σε μια σειρά, ξεκινώντας από το χαμηλότερο, θα ήταν αυτή:

TDM < Varadero < Tiger < Africa.

Με κάθε επιφύλαξη :P Σημείωσε ότι με το βάρος σου θα είναι ακόμα πιο χαμηλά.

spyrval
03/05/2014, 19:39
Ο μόνος ασφαλής τρόπος είναι να καβαλήσεις έστω και σε στάση τα μηχανάκια που σ'ενδιαφέρουν. Πήγαινε σε έμπορους που πουλάνε τα μοντέλα που θέλεις, πες ότι ενδιαφέρεσαι να αγοράσεις και ζήτα να ανέβεις πάνω!

SHOOTER045
03/05/2014, 20:07
Είμαι μερικούς πόντους πάνω από σενα
Είχα πολλά ον οφ και οδήγησα περισσότερα
Το ποιο ψηλό ήταν το super tenere750 που είχα
Είχα φροντίσει να ισιώσω την σέλα προσθέτοντας υλικό συνηθισμένος από τα εντουρο και ΜΧ που είχα απλά στα φανάρια η στο ένα πόδι σταθερα και γεμάτα η δύο στις μύτες
Το tiger νομίζω ρυθμίζεται το ύψος στα υπόλοιπα που ανέφερες απλά φτιάχνεις την σέλα στα μέτρα σου αφαιρωντας υλικό
Όπως και να χει δοκιμασε και στατικα και οδηγικα/μανουβρες αναστροφες κλπ

daz
03/05/2014, 20:08
1.72 δεν είσαι και κοντός δηλαδή άλλοι με 1.65~ τι να πούνε;

Οτι είναι πιο κοντοί? :lol:


azoo ευχαριστω αλλα θεωρητικα δεν βγαζω συμπερασμα.Ξερεις σε πολλα οταν καθεσε κατεβανουν χαμηλοτερα περισοτερο απο αλλα

Οπότε πρέπει να μας πεις το βάρος σου και να σου πούμε πόσο θα κάθεται το μηχανάκι ανάλογα με το ελατήριο που έχει. :lol:



Φίλε magi καβάλησε τα μηχανάκια, δες πιο σου αρέσει και μετά το φέρνεις στα μέτρα σου.

Το Varadero είναι πολύ βαρύ και με ψηλά το κέντρο βάρους οπότε και να πατήσεις κάτω γερά μπορεί να μην είναι αρκετό για να το κρατήσεις.
Το tdm βολεύει όλους τους κοντούς αλλά ακόμα καλύτερα βολεύονται όσοι έχουν μακριά χέρια. :lol: (δεν εννοώ τα κλεφτρόνια)
Και το άφρικα μια χαρά είναι για κοντούς.

mikes
03/05/2014, 20:10
ανοίγεις το λινκ, πατας στο add motorcycle, διαλέγεις το μοντελο που θες, και μετα με τα options δεξια της εικονας αλλαζεις τις μοναδες σε μετρικο συστημα και επιλεγεις θεση αναβατη, και από κατω στο rider Info βαζεις υψος και εχεις μια εικονα στο περιπου πως θα πατας στη μηχανη..

http://cycle-ergo.com/

magi
03/05/2014, 23:21
:)
καλος ορισες! ακου κει ειμαστε κοντοι στο 1.70 εγω παντως που ειμαι 1.70 ειμαι ψηλη δε ξερω για σενα :lol::) EVI σε ευχαριστω αλλα εχω πτοβλημα με την μεση.Ειμαι και 56.:)

Grafton 505
03/05/2014, 23:29
Για δες μήπως σε βοηθήσει η παρακάτω σελίδα.

http://cycle-ergo.com/
(http://cycle-ergo.com/)

edit : slow old gun here ....

magi
03/05/2014, 23:34
ΜΠΛΙΤΖΕΡ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΗ ΠΟΛΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.ΜΑΛΛΟΝ ΚΛΕΙΝΩ ΣΤΟΝ ΤΙΓΡΗ.ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΓΓΛΙΚΟ:)

magi
03/05/2014, 23:36
Και που ξέρεις την ηλικία μου; Μικροδείχνω!

Οκ το δέχομαι αν λάβουμε και την ηλικία υπόψη. Tiger, Varadero και TDM είναι αρκετά χαμηλά. Το Africa είναι πιο ψηλό μεν, αλλά πιο χαμηλό από το 690. Αν τα έβαζα σε μια σειρά, ξεκινώντας από το χαμηλότερο, θα ήταν αυτή:

TDM < Varadero < Tiger < Africa.

Με κάθε επιφύλαξη :P Σημείωσε ότι με το βάρος σου θα είναι ακόμα πιο χαμηλά. ΜΠΛΙΤΖΕΡ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

magi
03/05/2014, 23:38
Ο μόνος ασφαλής τρόπος είναι να καβαλήσεις έστω και σε στάση τα μηχανάκια που σ'ενδιαφέρουν. Πήγαινε σε έμπορους που πουλάνε τα μοντέλα που θέλεις, πες ότι ενδιαφέρεσαι να αγοράσεις και ζήτα να ανέβεις πάνω!
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΛΛΑ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΙΝΦΟ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΚΛΕΙΝΩ ΣΤΟ ΤΑΙΓΚΕΡ

magi
03/05/2014, 23:40
Είμαι μερικούς πόντους πάνω από σενα
Είχα πολλά ον οφ και οδήγησα περισσότερα
Το ποιο ψηλό ήταν το super tenere750 που είχα
Είχα φροντίσει να ισιώσω την σέλα προσθέτοντας υλικό συνηθισμένος από τα εντουρο και ΜΧ που είχα απλά στα φανάρια η στο ένα πόδι σταθερα και γεμάτα η δύο στις μύτες
Το tiger νομίζω ρυθμίζεται το ύψος στα υπόλοιπα που ανέφερες απλά φτιάχνεις την σέλα στα μέτρα σου αφαιρωντας υλικό
Όπως και να χει δοκιμασε και στατικα και οδηγικα/μανουβρες αναστροφες κλπ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΛΕΙΝΩ ΣΤΟΝ ΤΙΓΡΗ

byron
03/05/2014, 23:46
ανοίγεις το λινκ, πατας στο add motorcycle, διαλέγεις το μοντελο που θες, και μετα με τα options δεξια της εικονας αλλαζεις τις μοναδες σε μετρικο συστημα και επιλεγεις θεση αναβατη, και από κατω στο rider Info βαζεις υψος και εχεις μια εικονα στο περιπου πως θα πατας στη μηχανη..

http://cycle-ergo.com/


Αντε να βοηθήσουμε τον "κοντό" :smokin:

Στα πέλματα θα πατας magi.

315628

magi
03/05/2014, 23:47
:cry:
Οτι είναι πιο κοντοί? :lol::cry:ΑΧ ΡΕ ΓΑΜΩΤΩ ΤΑ ΓΕΡΑΜΑΤΑ.............



Οπότε πρέπει να μας πεις το βάρος σου και να σου πούμε πόσο θα κάθεται το μηχανάκι ανάλογα με το ελατήριο που έχει. :lol:



Φίλε magi καβάλησε τα μηχανάκια, δες πιο σου αρέσει και μετά το φέρνεις στα μέτρα σου.

Το Varadero είναι πολύ βαρύ και με ψηλά το κέντρο βάρους οπότε και να πατήσεις κάτω γερά μπορεί να μην είναι αρκετό για να το κρατήσεις.
Το tdm βολεύει όλους τους κοντούς αλλά ακόμα καλύτερα βολεύονται όσοι έχουν μακριά χέρια. :lol: (δεν εννοώ τα κλεφτρόνια)
Και το άφρικα μια χαρά είναι για κοντούς.

magi
03/05/2014, 23:48
Ο μόνος ασφαλής τρόπος είναι να καβαλήσεις έστω και σε στάση τα μηχανά:):)κια που σ'ενδιαφέρουν. Πήγαινε σε έμπορους που πουλάνε τα μοντέλα που θέλεις, πες ότι ενδιαφέρεσαι να αγοράσεις και ζήτα να ανέβεις πάνω! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΛΛΑ ΟΙ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ ΤΙΣ ΘΕΩΡΩ ΧΡΗΣΙΜΕΣ

magi
03/05/2014, 23:49
ανοίγεις το λινκ, πατας στο add motorcycle, διαλέγεις το μοντελο που θες, και μετα με τα options δεξια της εικονας αλλαζεις τις μοναδες σε μετρικο συστημα και επιλεγεις θεση αναβατη, και από κατω στο rider Info βαζεις υψος και εχεις μια εικονα στο περιπου πως θα πατας στη μηχανη..

http://cycle-ergo.com/:)ΜΕ ΑΡΕΣΗ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣ

magi
03/05/2014, 23:52
Αντε να βοηθήσουμε τον "κοντό" :smokin:

Στα πέλματα θα πατας magi.

315628:)ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΑ ΚΛΕΙΝΩ ΣΤΟΝ ΤΙΓΡΗ

daz
04/05/2014, 01:28
Έτσι όπως πάει θα ξεπεράσει σε ποστ ακόμα και τον καπετάνιο. :lol:

BLiTzER
04/05/2014, 03:03
Αντε να βοηθήσουμε τον "κοντό" :smokin:

Στα πέλματα θα πατας magi.


Tiger 900 είπε :P

Pardalotzatziki
04/05/2014, 04:02
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΛΕΙΝΩ ΣΤΟΝ ΤΙΓΡΗ
Εκτος απο το υψος πρεπει να υπολογισεις και το βαρος.
Το φτανεις, ωραια. Σε εκτακτη αναγκη...το κρατας; Σκεψου οτι οσο πιο κοντος τοσο μεγαλυτερο το ζορι γιατι το μηχανακι γερνει περισσοτερο.
Για τον Τιγρη σου προτεινω να βρεις να το κανεις βολτα ή εστω να κατσεις επανω. Εχει αρκετο βαρος ψηλα απο οτι θυμαμαι.
Μιλας για το παλιο 900 ή πιο καινουριο;;

Pan (dvs)
04/05/2014, 10:25
:)ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΑ ΚΛΕΙΝΩ ΣΤΟΝ ΤΙΓΡΗ

Αλλος ενας που ηρθε με τα ποδια στο moto.gr και εφυγε με μηχανη.:a25::a25::a25:

Pardalotzatziki
04/05/2014, 10:28
Αλλος ενας που ηρθε με τα ποδια στο moto.gr και εφυγε με μηχανη.:a25::a25::a25:

Δεν εχει Bandit;; Λαθος καταλαβα;

Pan (dvs)
04/05/2014, 10:38
Δεν εχει Bandit;; Λαθος καταλαβα;

Εγω δεν καταλαβα.Για βοηθα....

Pardalotzatziki
04/05/2014, 10:45
Εγω δεν καταλαβα.Για βοηθα....

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=140968&p=2465095&viewfull=1#post2465095

Pan (dvs)
04/05/2014, 13:29
Δεν εχει Bandit;; Λαθος καταλαβα;


http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=140968&p=2465095&viewfull=1#post2465095

Ναι μωρε το ξερω,το σχολειο το εκανα για πλακα.Δεν ειπα οτι τωρα πρωτοκαβαλαει.:D

Dbnn
04/05/2014, 13:48
ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΨΗΛΕ Ddnn

Έχω ενα φίλο, 2.05 και καμιά 120 κιλά.... Ανέβαινε στο ninja και νόμιζες οτι ήταν παπάκι... Αυτός είναι ψηλος.... :lol:

killbill
04/05/2014, 15:16
Φίλε μου για το Tiger δεν ξέρω, δεν έχω ανεβεί, θα έλεγα TDM , το Varadero ειναι ψηλό και πολύ βαρύ, εγω είμαι 1.70 με το TDM επιμολύνσεις μια χαρα, θα έλεγα να ανέσεις στο Tiger να το δεις, στα αλλά 2 δεν θα πήγαινα.

Καλή επιλογή

byron
04/05/2014, 16:34
εγω είμαι 1.70 με το TDM επιμολύνσεις μια χαρα

Αφροδίσια, ή στο ανώτερο αναπνευστικό?

PortisHead
04/05/2014, 16:42
Με το tiger εξαλλου δεν θα εχεις λογους ανησυχιας.
Θα πατας και με τα 2 ποδια κατω,μιας κιαυτο θα βρισκεται συχνα πυκνα στο συνεργειο:smokin:
(Κακιέεεες)
:p

KostasV2
04/05/2014, 17:08
Δεν μετράει μόνο το ύψος της σέλας, αλλά και το πλάτος της...

Δεν είσαι και πολύ κοντός πάντως φίλε. Θα τα καταφέρεις. :D

magi
04/05/2014, 17:49
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.Ολες οι απαντησεις σας με βοηθησαν αρκετα.Και ιδιαιτερα με βοηθησε αυτο που με δειξατε ωστε να μετρω το υψος τις σελας ΜΟΤΟ και αν πατω μεσω του εργομετρικου στο ιντερνετ που μου δωσατε.Το εκανα με καθε μοτο που ηθελα και εβγαλα συμπερασματα πολυ καλα.
ΛΟΙΠΟΝ επαναλαμβανω ειμαι 1,72 υψος και 80 βαρος.Σας ρωτησα για τα μεταχειρισμενα μοντελα αν πατω ανετα κατω σε συγκριση με το βαρος τους και το υψος σελας τους.Αυτες οι μοτο ειναι.afrika twin,tiger 900(t400),tdm 850,varadero mk2.Μετα τις χρησιμες ινφο σας εκανα την ερευνα και ειδα οτι στο TDM Πατω κανονικα.ΣΤΟ ΒΑΡΑΝΤΕΡΟ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ,ΣΤΟ ΑΦΡΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΥΤΕΣ ΣΤΟΝ ΤΙΓΡΗ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΦΡΙΚΑ.Το TDM 850 σε μεταχειρισμενο ειναι απο οτι καταλαβα το ποιο αναξιοπιστο,καιει λαδια πολυ λενε ολοι.αλλα ειναι το ελαφρυτερο και κοντυτερο 790υψ σελας, με 198 κιλα.Το BARADERO το ποιο αξιοπιστο,ανετο,δεν στριβη επι τοπου,πατω κανονικα σχεδον 840 υψος σελλας,αλλα το βαρυτερο225 κιλα.Το AFRIKA αξιοπιστο,ψηλο,βαρυτερο απο τον τιγρη και ασθενες σε δυναμη.Ο TIGER αξιοπιστος ,γρηγορος,δεν εχει φρενα,209 κιλα βαρος,850 Υψος σελας,οικονομικοτερος σε καυσιμο.καλη ανεση,κακο ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ.Ειμαι 56 ετων για αυτο ζητησα την γνωμη σας για τα ον οφ αυτα.με προβληματακι στην μεση.Που εμποδιζη στην αρχικη καβαλα.Εχω πειρα μεγαλη ειμαι ασφαλης οδηγος μοτο.Αλλα καμια φορα η ηλικια βαζει ορια.ΜΟΤΟ που ειχα LOGO HLIKIAS GRAFO PALIA MERIKA MODELA.XLR600 KLR250 ΚΛΕ 500 TENGAI 650 TRANSALP 600 MAGNA 750 BANDIT 600.ΤΟ ΣΥΜΕΡΑΣΜΑ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΑΠΟΚΛΕΙΗ ΑΦΡΙΚΑ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ TDM που με βολευη εργομετρικα καλυτερα απο ολα αλλα επιφοβη η αγορα του ως μεταχειρισμενο.Πρωτη λυση TIGER ως φθηνοτερος και μετα το VARADERO.ΔΙΑΘΕΤΩ 1800 ευρω.Και σκεφτομε σε δυσκολη εποχη νατα διαχειριστω.Επισης στο προφιλ μου στο αλμπουμ θα δειτε μερικες απο τις μοτο που ειχα.
ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΟΤΟΡΙΣΤΕΣ ΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΜΕ ΤΙΣ ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΓΝΩΜΕΣ ΤΟΥΣ

daz
04/05/2014, 18:18
225 το varkadero? Θα βάλω τα κλάματα!

Κάπου στα 260 πρέπει αν είναι και 270 με το abs (χωρίς εχτρα προστατευτικά, σταντ κτλ). Το 225 δεν ξέρω αν είναι σωστό αλλά είναι σίγουρα χωρίς τα ζουμιά. Ούτε υγρά φρένων δεν πρέπει να έχει λέμε! Ούτε αέρα στα λάστιχα. :lol:

Αν το tiger είναι 15 κιλά ελαφρύτερο να το υπολογίζεις κάπου στα 250.

Αν έχεις πρόβλημα με τη μέση επέλεξε ένα μηχανάκι με χαμηλό κέντρο βάρους. Επίσης η όρθια οδήγηση των ον οφφ κατά κανόνα καταπονεί τη μέση παραπάνω κατά την οδήγηση. Η ιδανική θέση για τη μέση είναι η ελαφρώς σκυφτή με τα χέρια τεντωμένα. Το βάρος πέφτει επάνω στα χέρια και η κλίση που έχει η μέση απορροφά τα τραντάγματα από στις ανωμαλίες. Ο αέρας αποφορτίζει την έτσι κι αλλιώς μειωμένη πίεση που ασκεί το σώμα στους καρπούς.

Γιατί δεν ψάχνεις κανένα guzzi παλιό?

Αλλά και απ' την άλλη πάλι με 1800ευρώ!...

George_Sp
04/05/2014, 18:24
καταρχάς λόγω ύψους κιλών το Varadero θα σου φανεί τέρας που δε κουμαντάρεται. Εγώ στο αποκλείω σαν επιλογή.

Από όσα ανέφερες το TDM σου έρχεται το ιδανικότερο. Κυκλοφορούν πολλά και θα μπορέσεις να βρεις καθαρό. Το πρόβλημα είναι οτι με 1800ευρώ δε πας πουθενά.

akis_trevor
04/05/2014, 18:28
τωρα ειδα το 1800 ευρω!!!!σε αυτα τα λεφτα εχεις βρει καποια αγγελια απο οποιοδηποτε απο τα μηχανακια που λες;;;;;

SHOOTER045
04/05/2014, 18:40
εγω θα εκανα λιγο υπομονη για κανενα ποιο φτηνο 900
αυτα που λενε απλα παντου υπαρχουν πολοι μυθοι και λιγες αληθειες
ειχα TDM 900 ι.χ
θα διαλεγα TDM για πολλους λογους,ροπη ηχος ευκολο,χαμηλο(για τα δεδομενα μου)και κανει κατι.............μην το πω θα με κραξουν
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/4819345/
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/4971012/
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/4859213/

magi
04/05/2014, 18:46
τωρα ειδα το 1800 ευρω!!!!σε αυτα τα λεφτα εχεις βρει καποια αγγελια απο οποιοδηποτε απο τα μηχανακια που λες;;;;;ΑΡΚΕΤΑ ΣΤΟ CAR.GR ME ENA POLY KALO VARADERO STIN THERMI THESSALONIKI ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΤΟ 2000 ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕΤΡΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΣΗΣ ΣΕ ΠΤΩΣΗ ΤΩΝ ΤΙΜΩΝ ΣΕ ΜΕΤΥΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ.ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΝΑ ΠΕΡΙΣΕΥΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ 1800 ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ

mikes
04/05/2014, 18:48
στα 1800 ευρω σε ον-οφ μονο κανενα freewind, pegaso, funduro πρωτης γενιας θα βρεις..

byron
04/05/2014, 18:52
ΔΙΑΘΕΤΩ 1800 ευρω.Και σκεφτομε σε δυσκολη εποχη νατα διαχειριστω.

magi, έχε υπ όψη σου πως ένα 900-1000 όποιο και αν είναι, δεν είναι αυτό που θα λέγαμε και οικονομικό μηχανάκι, σε συντηρηση, τέλη, λάστιχα ασφάλεια, κατανάλωση κλπ + οτι με τα χρήματα που διαθέτεις, 99,90% αυτό που θα βρεις λίγο θα απέχει από χρέπι.

Το νου σου, γιατί το φθηνό μπορεί να γίνει ΠΟΛΥ ακριβό.

catmaster
04/05/2014, 18:52
Είναι πολύ ατσούμπαλο το βαραντέρο , και άμα κάνει και πέφτει ανοίγει μια τρύπα μέχρι την Κίνα ...

Το triumph καντο βόλτα και δες αν σε ενοχλούν τα μασπιέ στα καλάμια (είναι χάλια τοποθετημένα και σπαστικά )

πάντως όλα σου πέφτουν αρκετά ψηλά και με πρόβλημα στη μέση θα ταλαιπωρηθείς ... ίσως να μην είναι καλή επιλογή κανένα από δαύτα

magi
04/05/2014, 18:55
225 το varkadero? Θα βάλω τα κλάματα!

Κάπου στα 260 πρέπει αν είναι και 270 με το abs (χωρίς εχτρα προστατευτικά, σταντ κτλ). Το 225 δεν ξέρω αν είναι σωστό αλλά είναι σίγουρα χωρίς τα ζουμιά. Ούτε υγρά φρένων δεν πρέπει να έχει λέμε! Ούτε αέρα στα λάστιχα. :lol:
ΣΗΜΕΡΑ ΛΟΓΩ ΚΡΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ 2000 ΕΥΡΩ ΜΕΤΡΗΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΣΟ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΛΙΓΟΙ ΘΑ ΞΟΔΕΨΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 2000 ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΗΣ
Αν το tiger είναι 15 κιλά ελαφρύτερο να το υπολογίζεις κάπου στα 250.

Αν έχεις πρόβλημα με τη μέση επέλεξε ένα μηχανάκι με χαμηλό κέντρο βάρους. Επίσης η όρθια οδήγηση των ον οφφ κατά κανόνα καταπονεί τη μέση παραπάνω κατά την οδήγηση. Η ιδανική θέση για τη μέση είναι η ελαφρώς σκυφτή με τα χέρια τεντωμένα. Το βάρος πέφτει επάνω στα χέρια και η κλίση που έχει η μέση απορροφά τα τραντάγματα από στις ανωμαλίες. Ο αέρας αποφορτίζει την έτσι κι αλλιώς μειωμένη πίεση που ασκεί το σώμα στους καρπούς.

Γιατί δεν ψάχνεις κανένα guzzi παλιό?

Αλλά και απ' την άλλη πάλι με 1800ευρώ!...ΣΗΜΕΡΑ ΛΟΓΩ ΚΡΙΣΗΣ ΛΙΓΟΙ ΘΑ ΞΟΔΕΨΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 2000 ΕΥΡΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ ΜΕΤΡΗΤΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ.ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΙΔΙΚΑ ΞΕΧΝΑ ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΠΟΥΛΙΟΥΝΤΕ.

Μικe777
04/05/2014, 18:56
παρε παπακι!!!:lol::lol::wave2:

catmaster
04/05/2014, 18:59
ΣΗΜΕΡΑ ΛΟΓΩ ΚΡΙΣΗΣ ΛΙΓΟΙ ΘΑ ΞΟΔΕΨΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 2000 ΕΥΡΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ ΜΕΤΡΗΤΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ.ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΙΔΙΚΑ ΞΕΧΝΑ ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΠΟΥΛΙΟΥΝΤΕ.

με περίπου τέτοιο μπάτζετ μπορείς να δεις και για Bmw650 Gs που σίγουρα πατάς πιο άνετα και πιο ελαφρύ είναι και σίγουρα πολύ οικονομικότερο από τα βαρίδια τα wannabe on-off ...

+παίζει να το βρεις με Abs που θα σε σώσει στη δύσκολη


:wave2:

magi
04/05/2014, 19:05
ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΘΕΩΡΟΥΝ ΤΑ 1800 ΕΥΡΩ ΜΕΤΡΗΤΑ ΛΙΓΑ ΣΗΜΕΡΑ.ΕΠΟΧΗ ΔΥΣΚΟΛΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΗ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΠΟΥΛΑΝΕ ΝΑ ΒΡΟΥΝΕ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ.STO CAR.GR ΒΡΗΚΑ ΠΟΛΛΕΣ ΜΟΤΟ ΑΠΟ 1.400 ΕΩΣ 2200 ΕΥΡΩ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΛΕΩ.ΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΚΡΙΣΗ ΚΤΥΠΑ ΚΑΙ ΕΔΩ.ΙΣΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΝΑ ΠΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΟΙ ΤΙΜΕΣ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΛΟΓΩ ΕΦΟΡΙΑΣ,ΑΝΑΓΚΗΣ ΠΟΥΛΟΥΝ.ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΕ ΑΡΕΣΗ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΑΓΓΕΛΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ ΧΑΡΙΖΕΤΕ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ 900 ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΤΑ ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ.ΚΙ ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΗ.ΕΤΣΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΤΑ ΜΕΤΡΗΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΑ.ΙΔΙΩΣ ΟΤΑΝ ΠΟΛΛΟΙ ΔΕΧΟΝΤΕ ΚΑΘΕ ΕΛΕΓΧΟ ΤΙΣ ΜΟΤΟ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ.

magi
04/05/2014, 19:07
225 το varkadero? Θα βάλω τα κλάματα!

Κάπου στα 260 πρέπει αν είναι και 270 με το abs (χωρίς εχτρα προστατευτικά, σταντ κτλ). Το 225 δεν ξέρω αν είναι σωστό αλλά είναι σίγουρα χωρίς τα ζουμιά. Ούτε υγρά φρένων δεν πρέπει να έχει λέμε! Ούτε αέρα στα λάστιχα. :lol:

Αν το tiger είναι 15 κιλά ελαφρύτερο να το υπολογίζεις κάπου στα 250.

Αν έχεις πρόβλημα με τη μέση επέλεξε ένα μηχανάκι με χαμηλό κέντρο βάρους. Επίσης η όρθια οδήγηση των ον οφφ κατά κανόνα καταπονεί τη μέση παραπάνω κατά την οδήγηση. Η ιδανική θέση για τη μέση είναι η ελαφρώς σκυφτή με τα χέρια τεντωμένα. Το βάρος πέφτει επάνω στα χέρια και η κλίση που έχει η μέση απορροφά τα τραντάγματα από στις ανωμαλίες. Ο αέρας αποφορτίζει την έτσι κι αλλιώς μειωμένη πίεση που ασκεί το σώμα στους καρπούς.

Γιατί δεν ψάχνεις κανένα guzzi παλιό?

Αλλά και απ' την άλλη πάλι με 1800ευρώ!...225 ΣΤΕΓΝΟ ΤΟ ΒΑΡΑΝΤΕΡΟ 209 ΣΤΕΓΝΟΣ Ο ΤΙΓΡΗΣ

catmaster
04/05/2014, 19:12
225 ΣΤΕΓΝΟ ΤΟ ΒΑΡΑΝΤΕΡΟ 209 ΣΤΕΓΝΟΣ Ο ΤΙΓΡΗΣ

Σωστά . Στεγνά όμως

βάλε

κάγκελα , μπαταρία , υγρά , λάδια , καύσιμο

πάχυνες αυτόματα γύρω στα 40 κιλά

:wave2:

magi
04/05/2014, 19:13
με περίπου τέτοιο μπάτζετ μπορείς να δεις και για Bmw650 Gs που σίγουρα πατάς πιο άνετα και πιο ελαφρύ είναι και σίγουρα πολύ οικονομικότερο από τα βαρίδια τα wannabe on-off ...

+παίζει να το βρεις με Abs που θα σε σώσει στη δύσκολη


:wave2:ΑΦΟΥ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΕΝΙΚΟ ΣΕΡΒΙΣ ΦΕΥΓΩ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΒΟΛΤΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΔΙΠΛΟΣ ΦΟΡΤΩΜΕΝΟΣ

magi
04/05/2014, 19:14
Σωστά . Στεγνά όμως

βάλε

κάγκελα , μπαταρία , υγρά , λάδια , καύσιμο

πάχυνες αυτόματα γύρω στα 40 κιλά

:wave2:

ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΠΛΑ ΣΤΕΓΝΑ ΤΑ ΔΙΝΟΥΝ ΣΥΝ 25 ΛΙΤΡΑ ΚΑΥΣΙΜΟ ΤΟ ΛΙΓΟ

SHOOTER045
04/05/2014, 19:14
ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΘΕΩΡΟΥΝ ΤΑ 1800 ΕΥΡΩ ΜΕΤΡΗΤΑ ΛΙΓΑ ΣΗΜΕΡΑ.ΕΠΟΧΗ ΔΥΣΚΟΛΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΗ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΠΟΥΛΑΝΕ ΝΑ ΒΡΟΥΝΕ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ.STO CAR.GR ΒΡΗΚΑ ΠΟΛΛΕΣ ΜΟΤΟ ΑΠΟ 1.400 ΕΩΣ 2200 ΕΥΡΩ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΛΕΩ.ΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΚΡΙΣΗ ΚΤΥΠΑ ΚΑΙ ΕΔΩ.ΙΣΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΝΑ ΠΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΟΙ ΤΙΜΕΣ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΛΟΓΩ ΕΦΟΡΙΑΣ,ΑΝΑΓΚΗΣ ΠΟΥΛΟΥΝ.ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΕ ΑΡΕΣΗ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΑΓΓΕΛΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ ΧΑΡΙΖΕΤΕ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ 900 ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΤΑ ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ.ΚΙ ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΗ.ΕΤΣΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΤΑ ΜΕΤΡΗΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΑ.ΙΔΙΩΣ ΟΤΑΝ ΠΟΛΛΟΙ ΔΕΧΟΝΤΕ ΚΑΘΕ ΕΛΕΓΧΟ ΤΙΣ ΜΟΤΟ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ.

στον ελεγχο μπορει να ειναι καλες
αλλα μπορει να θελουν σερβις,λαστιχα κλπ
οποτε τα 2χιλ τα περασες για πλακα
κανεις δεν νομιζω να θεωρει τα χρηματα σου λιγα
αλλα για ενα ποιο καινουργιο μοντελο και σε ποιο καλη κατασταση ειναι λιγα

magi
04/05/2014, 19:22
στον ελεγχο μπορει να ειναι καλες
αλλα μπορει να θελουν σερβις,λαστιχα κλπ
οποτε τα 2χιλ τα περασες για πλακα
κανεις δεν νομιζω να θεωρει τα χρηματα σου λιγα
αλλα για ενα ποιο καινουργιο μοντελο και σε ποιο καλη κατασταση ειναι λιγαΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΤΑ 1800 ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΟΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΧΩΡΙΑ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΣΕΡΒΙΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΣΩ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΟΥ.ΔΛΔ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΝΑ ΕΠΕΡΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΟΤΙ ΕΧΙ ΓΙΝΕΙ ΣΕΡΒΙΣ ΕΓΩ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΑ

SHOOTER045
04/05/2014, 19:55
μαζι σου τοτε
αφου δοκιμασες εκρινες και σου εκανε κλικ
οι γνωμες περισευουν :beer:

kordix
04/05/2014, 20:16
Το αφρικα δεν κάνει για εθνική, προτίμησε κάποιο απο τα αλλα.

macedonas
04/05/2014, 20:27
Για Vstrom κοίταξες καθόλου ?
Εντάξει είναι ψιλούτσικο άλλα αν έχει κάποιος μια Α εμπειρία δε νομίζω πως παίζει και μεγάλο ρόλο .
Κατα τα άλλα είναι απο τα ποιο αξιόπιστα δοκιμασμένα μοτέρ που υπάρχουν.

akis_trevor
04/05/2014, 20:39
επειδη το αλλο θεμα δεν το διαβασα ολο,παρα μερικα κομματια μονο,αν κοιτας και την οικονομικα,μην παρεις 1000 κυβικα.κοιτα στα 600-700.οπως λες μετα το καλοκαιρι ολοι θα ζοριστουν και θα πεσουν ισως κι αλλο οι τιμες.εγω μηχανακι σχεδον παντα ακυρη εποχη παιρνω.
οπως και να εχει,καλες αγορες και καλα χλμ...

Allst@rf
04/05/2014, 20:48
+1 για το bmw που προτεινει ο catmaster...

DAYMAN
04/05/2014, 22:56
magi, έχε υπ όψη σου πως ένα 900-1000 όποιο και αν είναι, δεν είναι αυτό που θα λέγαμε και οικονομικό μηχανάκι, σε συντηρηση, τέλη, λάστιχα ασφάλεια, κατανάλωση κλπ + οτι με τα χρήματα που διαθέτεις, 99,90% αυτό που θα βρεις λίγο θα απέχει από χρέπι.

Το νου σου, γιατί το φθηνό μπορεί να γίνει ΠΟΛΥ ακριβό.
λαβε σοβαρα υποψιν αυτα που λεει.;)

daz
04/05/2014, 22:57
Μωρέ ψάξε να βρεις κανένα τέτοιο από ιδιώτη.

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/4248696/

magi
04/05/2014, 23:06
Για Vstrom κοίταξες καθόλου ?
Εντάξει είναι ψιλούτσικο άλλα αν έχει κάποιος μια Α εμπειρία δε νομίζω πως παίζει και μεγάλο ρόλο .
Κατα τα άλλα είναι απο τα ποιο αξιόπιστα δοκιμασμένα μοτέρ που υπάρχουν.ΚΑΛΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΣΤΑ 2500 ΒΡΙΣΚΕΙΣ Μ ΠΟΛΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ

magi
04/05/2014, 23:12
επειδη το αλλο θεμα δεν το διαβασα ολο,παρα μερικα κομματια μονο,αν κοιτας και την οικονομικα,μην παρεις 1000 κυβικα.κοιτα στα 600-700.οπως λες μετα το καλοκαιρι ολοι θα ζοριστουν και θα πεσουν ισως κι αλλο οι τιμες.εγω μηχανακι σχεδον παντα ακυρη εποχη παιρνω.
οπως και να εχει,καλες αγορες και καλα χλμ...ΙΣΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΕΛΙΚΑ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΚΥΤΤΑ ΕΙΧΑ 600 ΒΑΝΤΙΤ ΤΟ ΝΕΟ ΓΥΡΙΣΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΔΙΠΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΝΕΤΑ.ΓΙΑ ΟΝ ΟΦ 600 ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΤΟ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟ ΤΑΞΙΔΗ ΠΑΛΙ.ΑΝΤΑΠΟΔΙΔΩ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

magi
04/05/2014, 23:16
Μωρέ ψάξε να βρεις κανένα τέτοιο από ιδιώτη.

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/4248696/ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΜΟΤΟ ΑΥΤΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΙΔΙΩΤΗ ΣΤΑ 2000?ΘΑ ΒΡΩ?

Lioulios
04/05/2014, 23:29
Στην Ελλάδα της κρίσης , υπάρχουν πολλές ευκαιρίες σε μοτο και όχι μόνο ... Υπάρχει όμως και ένα όριο .

Οι τιμές έπεσαν όσο έπεσαν και έχουν κλειδώσει κάπου ανάλογα το μοντέλο της μοτό την εκάστοτε φορά .

..Τα 1800 δεν είναι αυτό το όριο .

nicksior
05/05/2014, 06:42
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/4846145/

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/4599457/

Coyote.V
05/05/2014, 08:19
Είμαι δύο πόντους κοντύτερος και έχω Βαραδέρνω...:cool:

Pan (dvs)
05/05/2014, 08:33
Σε αυτες τις τιμες και για τη χρηση που τη θελει το kle μου ακουγεται αρκετα λογικο.

Ξερουμε ολοι οτι τα υπολοιπα και χρεπια θα ειναι και κοστος συντηρησης θα εχουνε.Δεν γινονται θαυματα με αυτα τα λεφτα,εκτος και αν ειναι Ο τυχερος και του κατσει κατι απο χερι και απο γνωστο.

Π.Χ. Αγγελιες του τυπου "Bmw F 650 ST '05 - € 1.700 (Συζητήσιμη)" θα δει πολλες αλλα θα ειναι παραμυθια.Η μοτο ειναι μοντελο του 1995 και οχι του 2005 και τα 5000χλμ ειναι κοροιδια ,εκτος αν εγινε τυπογραφικο λαθος και ειναι 50000 τα χλμ.

Εξαλλου ,απ'οτι λεει ο ανθρωπος ,ειχε αρκετες μηχανες στο παρελθον και καταλαβαινει τι εννοω.

sapila racing
05/05/2014, 11:51
:)Καλο σας απογεμα και σας ευχαριστω για την αποδοχη σας.
Σοβαρη ερωτηση για μοτο που δεν οδηγησα και σκεφτομε να αγορασω.Ειμαι 1.72 σκεφτομε το Tiger 900 t400,Varadero,Tdm,Afrika.Που πατω στο εδαφος ποιο ανετα.Πιστευω οτι ολα ταξιδευουν ανετα με 2 και αποσκευες.Δεν θελω χωμα ,αλλα εθνικη.:).μαγκι.Θα ηθελα να μου τα βαλετε με σειρα το υψοσ σελας για οσους γνωριζουν.Ευχαριστω.

sorry αλλά δεν μπορώ να μην το θέσω σαν θέμα.
Αφού το θέλεις για Εθνική και το χώμα δεν σε ενδιαφέρει και δεν είσαι και το πρωτο μπόι, γιατί ενδιαφέρεσαι μόνο για ψηλές μοτοσυκλέτες? :confused:

BLiTzER
05/05/2014, 12:40
Επειδή με τακούνια τον παρεξηγούν.

magi
05/05/2014, 12:52
Στην Ελλάδα της κρίσης , υπάρχουν πολλές ευκαιρίες σε μοτο και όχι μόνο ... Υπάρχει όμως και ένα όριο .

Οι τιμές έπεσαν όσο έπεσαν και έχουν κλειδώσει κάπου ανάλογα το μοντέλο της μοτό την εκάστοτε φορά .

..Τα 1800 δεν είναι αυτό το όριο .ΑΓΑΠΗΤΕ ΛΙΟΥΛΙΟΣ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΚΑΡ.ΤΖΙ ΑΡ ΘΑ ΔΗΣ ΑΠΟΥΛΗΤΑ ΧΙΛΙΑΡΙΑ ΜΕ ΔΕΚΤΟ ΕΛΕΓΧΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΣΕ ΤΙΜΕΣ ΑΠΟ 1600-2200 ΕΠΙ ΤΡΙΕΤΙΑ,ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΑΡΙΣΤΑ.ΜΑΛΛΟΝ ΕΣΕΝΑ ΔΕΝ ΣΕ ΑΓΓΙΞΕ Η ΚΡΙΣΗ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΘΕΩΡΗΣ ΤΑ 1800 ΛΙΓΑ.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ.ΕΙΔΙΚΑ ΤΑΙΓΚΕΡ.

magi
05/05/2014, 12:55
sorry αλλά δεν μπορώ να μην το θέσω σαν θέμα.
Αφού το θέλεις για Εθνική και το χώμα δεν σε ενδιαφέρει και δεν είσαι και το πρωτο μπόι, γιατί ενδιαφέρεσαι μόνο για ψηλές μοτοσυκλέτες? :confused:ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΤΑ ΧΑΜΗΛΑ ΜΕ ΤΟ 600 ΜΠΑΝΤΙΤ ΓΥΡΙΣΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΑΡΚΕΤΑ ΑΝΕΤΑ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΔΙΠΛΟΣ.

sapila racing
05/05/2014, 12:59
ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΤΑ ΧΑΜΗΛΑ ΜΕ ΤΟ 600 ΜΠΑΝΤΙΤ ΓΥΡΙΣΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΑΡΚΕΤΑ ΑΝΕΤΑ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΔΙΠΛΟΣ.

ΟΚ παω πασο, δικό σου το μαχαίρι , δικό σου και το καρπούζι.
Να ξέρεις όμως οτι με τετοιο μηχανάκι, δικάβαλο και φορτωμένο, αν σταματήσεις σε καμμια ανηφόρα και πας να κανεις και καμμια μανούβρα, θα είναι δύσκολα τα πράγματα.
Μην γίνεις σαν κατι τυπους που εχω δεί που ψάχνουν πεζοδρόμιο για να σταματήσουν και την τουμπίτσα σταματημένοι την έχουν στο πρόγραμμα!

sniper
05/05/2014, 13:01
ΑΓΑΠΗΤΕ ΛΙΟΥΛΙΟΣ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΚΑΡ.ΤΖΙ ΑΡ ΘΑ ΔΗΣ ΑΠΟΥΛΗΤΑ ΧΙΛΙΑΡΙΑ ΜΕ ΔΕΚΤΟ ΕΛΕΓΧΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΣΕ ΤΙΜΕΣ ΑΠΟ 1600-2200 ΕΠΙ ΤΡΙΕΤΙΑ,ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΑΡΙΣΤΑ.ΜΑΛΛΟΝ ΕΣΕΝΑ ΔΕΝ ΣΕ ΑΓΓΙΞΕ Η ΚΡΙΣΗ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΘΕΩΡΗΣ ΤΑ 1800 ΛΙΓΑ.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ.ΕΙΔΙΚΑ ΤΑΙΓΚΕΡ.

1. Μην γράφεις με κεφαλαία. Είνια σαν να φωνάζεις.
2. Κρίση ξεκρίση 1.800 για χιλιάρι είναι λίγα
3. Καλή επιτυχία αλλα δες κι αυτό που λέει ο sapilas

magi
05/05/2014, 13:03
Σε αυτες τις τιμες και για τη χρηση που τη θελει το kle μου ακουγεται αρκετα λογικο.

Ξερουμε ολοι οτι τα υπολοιπα και χρεπια θα ειναι και κοστος συντηρησης θα εχουνε.Δεν γινονται θαυματα με αυτα τα λεφτα,εκτος και αν ειναι Ο τυχερος και του κατσει κατι απο χερι και απο γνωστο.

Π.Χ. Αγγελιες του τυπου "Bmw F 650 ST '05 - € 1.700 (Συζητήσιμη)" θα δει πολλες αλλα θα ειναι παραμυθια.Η μοτο ειναι μοντελο του 1995 και οχι του 2005 και τα 5000χλμ ειναι κοροιδια ,εκτος αν εγινε τυπογραφικο λαθος και ειναι 50000 τα χλμ.

Εξαλλου ,απ'οτι λεει ο ανθρωπος ,ειχε αρκετες μηχανες στο παρελθον και καταλαβαινει τι εννοω.ΜΕ ΠΕΡΑΣΕΣ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΕΤΟ ΠΑΝ.ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ.ΕΙΜΑΙ ΙΚΑΝΟΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΛΑ ΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΑΜΜΕΣΑ ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΑ ΟΠΩΣ ΠΧ ΣΤΟΝ ΤΙΓΡΗ ΤΟΥ 93 ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΓΡΗ ΤΟΥ 96 ΟΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΑ ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΕΡ.ΕΧΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΛΕΣ ΜΟΤΟ ΣΤΟ ΚΑΡ.ΤΖΙ.ΑΡ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΟΣΟΙ ΠΟΥΛΑΝΕ ΜΟΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ.ΔΛΔ ΜΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΣΥ ΑΝ ΠΟΥΛΗΣΗΣ ΤΗΝ ΜΟΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΠΡΟΤΗΜΙΣΩ ΑΦΟΥ ΣΚΕΦΤΕΣΕ ΕΤΣΙ.ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΟΥΛΟΥΝ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΧΟΝΤΕ ΚΑΘΕ ΕΛΕΧΓΟ.

magi
05/05/2014, 13:04
Είμαι δύο πόντους κοντύτερος και έχω Βαραδέρνω...:cool:ΜΕ ΑΡΕΣΕΙΣ

magi
05/05/2014, 13:07
ΟΚ παω πασο, δικό σου το μαχαίρι , δικό σου και το καρπούζι.
Να ξέρεις όμως οτι με τετοιο μηχανάκι, δικάβαλο και φορτωμένο, αν σταματήσεις σε καμμια ανηφόρα και πας να κανεις και καμμια μανούβρα, θα είναι δύσκολα τα πράγματα.
Μην γίνεις σαν κατι τυπους που εχω δεί που ψάχνουν πεζοδρόμιο για να σταματήσουν και την τουμπίτσα σταματημένοι την έχουν στο πρόγραμμα!ΜΕ ΑΡΕΣΗ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΠΩΣ ΟΤΙ ΚΑΒΑΛΗΣΑ ΛΟΓΩ ΗΛΙΚΑΣ ΟΝ ΟΦ ΒΑΡΙΑ ΔΙΧΩΣ ΤΕΧΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΡΩΩ ΤΟ ΦΑΙ ΜΟΥ.ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΣΦΑΛΗΣ ΟΔΗΓΟΣ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΧΛΜ.ΔΛΔ Ο ΦΙΛΟΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ 2 ΠΟΝΤΟΥΣ ΚΟΝΤΥΤΕΡΟΣ ΚΑΙ ΚΑΒΑΛΑ ΤΟ ΒΑΡΑΝΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΟΣ?

magi
05/05/2014, 13:13
315730ΤΟ ΒΡΗΚΑ 850 ΥΨΟΣ ΤΙΣ ΣΕΛΑΣ ΤΟΥ ΤΡΑΝΣΑΛΠ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΑ.850 Η ΣΕΛΑ ΤΟΥ ΤΙΓΡΗ 900.ΑΦΡΙΚΑ ΔΕΝ ΚΑΒΑΛΗΣΑ ΠΟΤΕ ΑΛΛΑ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΤΟ ΥΦΟΣ ΣΕΛΑΣ ΕΙΝΑΙ ΨΗΛΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΙΓΡΗ ΚΑΙ ΒΑΡΥΤΕΡΟ ΕΝΑ ΚΙΛΟ.ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΡΙΟ ΑΩ ΣΤΟ ΓΕΙΤΟΝΑ ΜΕ ΤΟ ΑΦΡΙΚΑ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣΜΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΗ.ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΘΕΤΕΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΜΟΤΟΡΙΣΤΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΜΟΤΟ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ.

magi
05/05/2014, 13:18
315731ΜΠΑΝΤΙΤ 600 ΜΕ ΓΥΡΙΣΕ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ,ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΔΙΧΩΣ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ( ΜΕΣΗ ΩΡΙΑΙΑ) ΑΡΚΕΤΑ ΑΝΕΤΑ ΔΙΠΛΟΣ.ΤΩΡΑ ΘΕΛΩ ΨΗΛΗ ΜΟΤΟ

magi
05/05/2014, 13:21
315732 Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΑΝΝΙ (ΓΕΡΜΑΝΙΔΑ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΛΑΤΡΕΙΣ ΤΩΝ ΜΠΑΝΤΙΤ)ΚΑΠΟΥ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΙΑ

magi
05/05/2014, 13:28
ΣΥΓΝΩΜΗ ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΓΝΩΜΗ.Που εγραψα με κεφαλαια δεν θα το ξανακανω.Απλα ειδα κατοπιν το μυνημα σας.Συμορφωθηκα κιολας.315733

magi
05/05/2014, 13:42
315734π.χ ενας καθαρος τιγρης με καινουργιο κομπλερ μιζας πωλειται στην τιμη των 1400 ευρω απο αντιπροσωπο.Για να διαψευσω οσους λενε οτι δεν βρισκης με 1800.

Pan (dvs)
05/05/2014, 13:55
ΜΕ ΠΕΡΑΣΕΣ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΕΤΟ ΠΑΝ.ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ.ΕΙΜΑΙ ΙΚΑΝΟΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΛΑ ΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΑΜΜΕΣΑ ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΑ ΟΠΩΣ ΠΧ ΣΤΟΝ ΤΙΓΡΗ ΤΟΥ 93 ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΓΡΗ ΤΟΥ 96 ΟΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΑ ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΕΡ.ΕΧΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΛΕΣ ΜΟΤΟ ΣΤΟ ΚΑΡ.ΤΖΙ.ΑΡ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΟΣΟΙ ΠΟΥΛΑΝΕ ΜΟΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ.ΔΛΔ ΜΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΣΥ ΑΝ ΠΟΥΛΗΣΗΣ ΤΗΝ ΜΟΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΠΡΟΤΗΜΙΣΩ ΑΦΟΥ ΣΚΕΦΤΕΣΕ ΕΤΣΙ.ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΟΥΛΟΥΝ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΧΟΝΤΕ ΚΑΘΕ ΕΛΕΧΓΟ.

Δεν σε περασα για ασχετο ,ρε φιλε.Αναφερομουνα σε φιλο που σου προτεινε κατι τετοιο και ειπα οτι σε αυτα τα λεφτα δυσκολα θα εχεις και την πιτα ακεραια και τον σκυλο χορτατο.

Επισης δεν λεω κανεναν απατεωνα,οι περισσοτεροι ομως, λενε τουλαχιστον την μιση αληθεια.
Ο φιλος που βαζει αυτη την αγγελια http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/4599457/ λεει αληθεια?Δεν τον λεω απατεωνα,αλλα "ολιγον ψευτη" θα τον πω.Στη φωτο ειναι μοντελο του 95 και το 5000 χλμ σημαινει οτι εκανε 300 χλμμ τον χρονο.Αν τον αδικω ζηταω συγνωμη προκαταβολικα.

Εγω οσες φορες εβαλα μηχανη για πωληση στο car.gr ειπα ολη την αληθεια για την κατασταση της μηχανης που πουλουσα,γιατι ετσι το θεωρησα σωστο.Μακαρι να το θεωρουσε σωστο και να το εφαρμοζε και ο προηγουμενος ιδιοκτητης που μου πουλησε παλιοτερα μια ιδια μοτο (bmw f650).Θα με γλυτωνε απο πολλη φασαρια και εξοδα.Ευτυχως πιανει το χερι μου.Τωρα αν εσυ πιστευεις αυτα που γραφουνε,δεν ειναι δικο μου θεμα,δικα σου ειναι τα λεφτα.

Με καλη προθεση εγραψα οτι εγραψα.Λυπαμαι αν θεωρησες οτι σε υποτιμησα.

magi
05/05/2014, 14:01
Δεν σε περασα για ασχετο ,ρε φιλε.Αναφερομουνα σε φιλο που σου προτεινε κατι τετοιο και ειπα οτι σε αυτα τα λεφτα δυσκολα θα εχεις και την πιτα ακεραια και τον σκυλο χορτατο.

Επισης δεν λεω κανεναν απατεωνα,οι περισσοτεροι ομως, λενε τουλαχιστον την μιση αληθεια.
Ο φιλος που βαζει αυτη την αγγελια http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/4599457/ λεει αληθεια?Δεν τον λεω απατεωνα,αλλα "ολιγον ψευτη" θα τον πω.Στη φωτο ειναι μοντελο του 95 και το 5000 χλμ σημαινει οτι εκανε 300 χλμμ τον χρονο.Αν τον αδικω ζηταω συγνωμη προκαταβολικα.

Εγω οσες φορες εβαλα μηχανη για πωληση στο car.gr ειπα ολη την αληθεια για την κατασταση της μηχανης που πουλουσα,γιατι ετσι το θεωρησα σωστο.Μακαρι να το θεωρουσε σωστο και να το εφαρμοζε και ο προηγουμενος ιδιοκτητης που μου πουλησε παλιοτερα μια ιδια μοτο (bmw f650).Θα με γλυτωνε απο πολλη φασαρια και εξοδα.Ευτυχως πιανει το χερι μου.Τωρα αν εσυ πιστευεις αυτα που γραφουνε,δεν ειναι δικο μου θεμα,δικα σου ειναι τα λεφτα.

Με καλη προθεση εγραψα οτι εγραψα.Λυπαμαι αν θεωρησες οτι σε υποτιμησα.σε ευχαριστω δεν σε παρεξηγησα.Με συγχωρης

relis
06/05/2014, 20:55
Οι Αγγλοι ασθενεις ειναι μια χαρα ......και πουλιονται σε καλες τιμες ...μετα απο 30000κμ (τον αγορασα με 65000 και τωρα εχει 95000 ) που εκανα σε ενα μεταχειρισμενο τιγρη που αγορασα το 12, ολο κι ολο πληρωσα εναν πολ/στη . η καταναλωση σε χρηση ΑΘΗΝΑ ΩΡΩΠΟ τους τελευταιους μηνες κυμαινεται στα 5λιτρα/100κμ.

ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΥ και το φωναζει .....ισως εκει ειναι το θεματακι του και στο ψηλο κεντρο βαρους .....στην οδηγηση δεν φαινεται ...στην μανουβρα ομως ειναι δραμα ..και ειμαι 1.90.


Δυστυχως ειμαστε μακρια.....

magi
06/05/2014, 23:25
Οι Αγγλοι ασθενεις ειναι μια χαρα ......και πουλιονται σε καλες τιμες ...μετα απο 30000κμ (τον αγορασα με 65000 και τωρα εχει 95000 ) που εκανα σε ενα μεταχειρισμενο τιγρη που αγορασα το 12, ολο κι ολο πληρωσα εναν πολ/στη . η καταναλωση σε χρηση ΑΘΗΝΑ ΩΡΩΠΟ τους τελευταιους μηνες κυμαινεται στα 5λιτρα/100κμ.

ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΥ και το φωναζει .....ισως εκει ειναι το θεματακι του και στο ψηλο κεντρο βαρους .....στην οδηγηση δεν φαινεται ...στην μανουβρα ομως ειναι δραμα ..και ειμαι 1.90.


Δυστυχως ειμαστε μακρια.....Σε ευχαριστω για χρησιμες ινφο σου

Pardalotzatziki
07/05/2014, 01:09
315734π.χ ενας καθαρος τιγρης με καινουργιο κομπλερ μιζας πωλειται στην τιμη των 1400 ευρω απο αντιπροσωπο.Για να διαψευσω οσους λενε οτι δεν βρισκης με 1800.

Αυτο το μοντελο εχει οντως πολυ βαρος ψηλα. Αν το ειδες απο κοντα, καβαλα το.

akis_trevor
06/08/2014, 16:26
τελικα,καταληξες;:smokin:

EL GATO NEGRO
06/08/2014, 16:30
φιλε κανα v-strom εχεις σκεφτει αν σου κανει ?
η πισω αναρτηση ειναι πληρως ρυθμιζομενη και φερνεις τη μηχανη στα μετρα σου!!!

taisteal
06/08/2014, 16:31
φιλε κανα v-strom εχεις σκεφτει αν σου κανει ?
η πισω αναρτηση ειναι πληρως ρυθμιζομενη και φερνεις τη μηχανη στα μετρα σου!!!


Ποια πισω αναρτηση;;;;





:lol:

mikes
06/08/2014, 20:47
Ποια πισω αναρτηση;;;;





:lol:για το καινουριο λεει ρε! το παλιο ουτε καν το ξερει!

ρε ψιψινα αραπινα κι εσυ διευκρινηζε για ποια γενια στρωμα μιλας, γιατι ολοι νομιζουν οτι λες για το πρωτο και επειδη εχουν γραφτει αρκετες παπαριες για δαυτο εδω μεσα, (τελικη μαχητικου κτλ...) θα σε παρουν στο ψιλο...