PDA

View Full Version : ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΧΙΛΙΑΡΙ ΕΩΣ 2000 ΕΥΡΟ?



Σελίδες : [1] 2

magi
05/05/2014, 13:58
[ATTACH=CONFIG]315741[/ATTACH Βρισκουμε σημερα σε περιοδο κρισης μεταχειρισμενο χιλιαρι στην τιμη εως των 2000δων ευρο?Εγω πιστευω ναι.Δεν μπορει ολοι που πουλανε φτηνα για πολλους,ολοι αυτοι να ειναι υποπτοι και απατεωνες.Εγω πιστευω οτι υπαρχουν και εντιμοι ιδιοκτητες οπως και εμποροι που πουλαν το μεταχειρισμενο τους σε λογικες τιμες μεσα στην κριση.Υπαρχουν και καποιοι που προτιμουν να το εχουν 5ετια στο ραφι και να πουλαν πανακριβα ψαχνοντας κοροιδο.Δεν ειναι πολλοι ομως.Στη φωτο σαν παραδειγμα ενα βαραντερο στην τιμη των 1800 ευρω απο εμπορα στην θεσσαλονικη.

akis_trevor
05/05/2014, 14:05
γιατι ανοιγεις τοσα θεματα για το ιδιο αντικειμενο;

theofilos888
05/05/2014, 14:06
γιατι ανοιγεις τοσα θεματα για το ιδιο αντικειμενο;

Γιατί μπορεί.... :p

akis_trevor
05/05/2014, 14:09
Γιατί μπορεί.... :p

:cry:

magi
05/05/2014, 14:09
γιατι ανοιγεις τοσα θεματα για το ιδιο αντικειμενο;Γιατι ειμαι και εγω αντιδραστικος και εγινε θεμα απο πολλουσ οτι δεν βρισκης καλο μεταχειρισμενο χιλιαρι ασχετα χρονολογιας εως 2000 ευρω.Πολλοι αντιδρασαν.Ξερεις καλα νομιζω οτι οι αγγλοι γερμανοι πχ προτιμουν τα παλια να ταξιδευουν

akis_trevor
05/05/2014, 14:10
Γιατι ειμαι και εγω αντιδραστικος και εγινε θεμα απο πολλουσ οτι δεν βρισκης καλο μεταχειρισμενο χιλιαρι ασχετα χρονολογιας εως 2000 ευρω.Πολλοι αντιδρασαν.Ξερεις καλα νομιζω οτι οι αγγλοι γερμανοι πχ προτιμουν τα παλια να ταξιδευουν

ναι απλα δεν χρειαζεται να ανοιγεις καινουργια θεματα.μπορεις στο ιδιο θεμα να το αναπτυξεις.εχουμε την φημη εδω ετσι κι αλλιως οτι ξεκιναμε ενα θεμα για το ποιο μηχανακι να παρω και καταληγουμε οτι καμια εταιρια δεν ειναι σοβαρη και μπορεις ανα πασα στιγμη να μεινεις στις στεπες τις σιβηριας πχ...:bawl:

MG-KTiNoS
05/05/2014, 14:14
.Ξερεις καλα νομιζω οτι οι αγγλοι γερμανοι πχ προτιμουν τα παλια να ταξιδευουν

Αυτοί το γιατί το ξέρουν, εσύ το ξέρεις?
:D

theofilos888
05/05/2014, 14:16
ναι απλα δεν χρειαζεται να ανοιγεις καινουργια θεματα.μπορεις στο ιδιο θεμα να το αναπτυξεις.εχουμε την φημη εδω ετσι κι αλλιως οτι ξεκιναμε ενα θεμα για το ποιο μηχανακι να παρω και καταληγουμε οτι καμια εταιρια δεν ειναι σοβαρη και μπορεις ανα πασα στιγμη να μεινεις στις στεπες τις σιβηριας πχ...:bawl:

Ειδικά αν έχεις (φτου φτου) μπε εμ βε.....!!!

Η αλήθεια είναι, πως υπάρχουν πολλα μηχανάκια με 2000. Όλων των κατηγοριών. Διαλέχτε!!!!!!

akis_trevor
05/05/2014, 14:19
Ειδικά αν έχεις (φτου φτου) μπε εμ βε.....!!!

Η αλήθεια είναι, πως υπάρχουν πολλα μηχανάκια με 2000. Όλων των κατηγοριών. Διαλέχτε!!!!!!

μηχανακια υπαρχουν πολλα.νουνου ομως;
απλα εγω το λεω οτι μπορει αν παει σε μια φτηνη=παλια λυση μπορει να του ερθει πιο ακριβα στο τελος απτο να εβαζε ενα χιλιαρικο ακομα.τεσπα,ο καθεις κανει οτι γουστερνει,κουβεντα κανουμεν αλλωστε..:cool:

magi
05/05/2014, 14:34
Αυτοί το γιατί το ξέρουν, εσύ το ξέρεις?
:DΕΖΗΣΑ ΑΡΚΕΤΑ ΕΞΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ LUIS MOTO CLUB HAMBURG.

magi
05/05/2014, 14:38
315743
Αυτοί το γιατί το ξέρουν, εσύ το ξέρεις?
:D
Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΜΑΝΙΔΑ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΝΑ ΣΕ ΠΩ.

SoulGR
05/05/2014, 15:10
για πειτε μας και μας :D

MG-KTiNoS
05/05/2014, 15:44
ΕΖΗΣΑ ΑΡΚΕΤΑ ΕΞΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ LUIS MOTO CLUB HAMBURG.
Εγώ είμαι μέλος του Μότο γκούτσι Ελλάς κλαμπ
:p


315743
Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΜΑΝΙΔΑ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΝΑ ΣΕ ΠΩ.
Εμενα η γυναίκα μου είναι Φινλανδέζα
:p

Τ άλλα όλα που γράφεις είναι ΑΚΥΡΑ.
Άλλο το δικό σου μηχανάκι που έχει παλιώσει στα χέρια σου
και ΞΕΡΕΙΣ τι βγάζει, τι θέλει και δεν θέλει
κι άλλο το χρέπι που θα πάρεις 2000 από έναν έμπορα.
ΕΙΔΙΚΑ από έμπορο, γιατί από φίλο μπορεί να παίζει και φιλική τιμή.

αυτά....

tsompanis
05/05/2014, 15:58
Εγώ είμαι μέλος του Μότο γκούτσι Ελλάς κλαμπ
:p


Εμενα η γυναίκα μου είναι Φινλανδέζα
:p

Τ άλλα όλα που γράφεις είναι ΑΚΥΡΑ.
Άλλο το δικό σου μηχανάκι που έχει παλιώσει στα χέρια σου
και ΞΕΡΕΙΣ τι βγάζει, τι θέλει και δεν θέλει
κι άλλο το χρέπι που θα πάρεις 2000 από έναν έμπορα.
ΕΙΔΙΚΑ από έμπορο, γιατί από φίλο μπορεί να παίζει και φιλική τιμή.

αυτά....


Βρηκε ανθρωπο :lol:

spyrval
05/05/2014, 16:02
Και χωρίς να έχω ψωνίσει μοτο από γερμανό έμπορο, υποπτεύομαι ότι κάποιες διαφορές πρέπει να έχει η συναλλαγή με έλληνα έμπορο...

amyroukai
05/05/2014, 16:10
Εγώ θα απαντήσω σοβαρά. Fzs1000fazer γιατί απλά είναι γαμιστερο πολυεργαλειο. Είχε και τέτοια στο Καρ.γρ

est
05/05/2014, 16:59
Παίζει το διχίλιαρο και σε Triumph αφού έχεις κολλήσει με τους Άγγλους.. νομίζω πιο σύγχρονο από αυτό που κοιτάς.
Και σίγουρα κατεβάζεις την τιμή γιατί η αγγελία παίζει κανά χρόνο τώρα.

http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/3979805/

Αλλά το πόσα μπορεί να σου ζητήσει η μοτο με το καλημέρα, κανείς δεν το ξέρει..

magi
05/05/2014, 19:31
Εγώ είμαι μέλος του Μότο γκούτσι Ελλάς κλαμπ
:p


Εμενα η γυναίκα μου είναι Φινλανδέζα
:p ΨΕΜΜΑΤΑ ΛΕΣ ΦΩΤΟ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ.

Τ άλλα όλα που γράφεις είναι ΑΚΥΡΑ.
Άλλο το δικό σου μηχανάκι που έχει παλιώσει στα χέρια σου
και ΞΕΡΕΙΣ τι βγάζει, τι θέλει και δεν θέλει
κι άλλο το χρέπι που θα πάρεις 2000 από έναν έμπορα.
ΕΙΔΙΚΑ από έμπορο, γιατί από φίλο μπορεί να παίζει και φιλική τιμή.

αυτά....ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΕΜΠΟΡΑ.

magi
05/05/2014, 19:34
Παίζει το διχίλιαρο και σε Triumph αφού έχεις κολλήσει με τους Άγγλους.. νομίζω πιο σύγχρονο από αυτό που κοιτάς.
Και σίγουρα κατεβάζεις την τιμή γιατί η αγγελία παίζει κανά χρόνο τώρα.ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΟ ΑΓΓΛΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΞΕΝΑ ΤΕΣΤ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΚΡΙΤΙΚΕΣ.

http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/3979805/

Αλλά το πόσα μπορεί να σου ζητήσει η μοτο με το καλημέρα, κανείς δεν το ξέρει..ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΛΑ

dimzan
05/05/2014, 19:35
ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΕΜΠΟΡΑ.

ΠΕΣ ΤΟΥ ΘΕΛΩ ΜΑΥΡΟ

AristidisZ
05/05/2014, 19:36
Αφού λες ότι βρίσκεις, και έχεις και έμπορο καλό και φίλο, τι μας σκοτίζεις ρε αδερφέ ;
μεγειές και καλοτάξιδο
:wave2:

magi
05/05/2014, 19:38
ΨΑΧΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΜΟΥ ΔΙΧΩΣ ΑΓΧΟΣ ΘΑ ΠΕΤΥΧΩ ΚΑΛΗ ΑΓΟΡΑ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΣΑΙΖΟΝ ΜΕ ΤΟ ΧΑΛΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝΕ.

AristidisZ
05/05/2014, 19:39
ΨΑΧΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΜΟΥ ΔΙΧΩΣ ΑΓΧΟΣ ΘΑ ΠΕΤΥΧΩ ΚΑΛΗ ΑΓΟΡΑ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΣΑΙΖΟΝ ΜΕ ΤΟ ΧΑΛΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝΕ.


και τι, θα το πάμε το thread μέχρι Οκτώβρη ;
αυτό δε το βλέπω να κρατάει ούτε μισή ώρα ακόμα

magi
05/05/2014, 19:40
Αφού λες ότι βρίσκεις, και έχεις και έμπορο καλό και φίλο, τι μας σκοτίζεις ρε αδερφέ ;
μεγειές και καλοτάξιδο ΓΝΩΜΕΣ ΟΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΕΤΣΙ ΕΜΑΘΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΟΓΟΥΤΕΥΣΑΝ ΟΙ ΜΕ ΕΚΑΝΑΝ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΤΕΡΟ
:wave2:ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΖΑΛΙΖΕΣΕ ΕΥΚΟΛΑ

AristidisZ
05/05/2014, 19:41
ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΖΑΛΙΖΕΣΕ ΕΥΚΟΛΑ

δε με ξέρεις καλά, έχω γαϊδουρινή υπομονή

bulmont
05/05/2014, 20:19
Εγώ είμαι μέλος του Μότο γκούτσι Ελλάς κλαμπ
:p


Εμενα η γυναίκα μου είναι Φινλανδέζα
:p






Εγώ είμαι μέλος του MOTO.GR





Εμένα η γυναίκα μου είναι από την Αμαλιάδα












Και είμαι ................Κ Α Λ Α !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

magi
05/05/2014, 20:27
Εγώ είμαι μέλος του MOTO.GR





Εμένα η γυναίκα μου είναι από την Αμαλιάδα












Και είμαι ................Κ Α Λ Α !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!

DrEvil
05/05/2014, 20:35
Εμενα η γυναικα μου ειναι πρωην πια και σκατα στα μουτρα της.

Τωρα που τα ειπαμε αυτα, Varadero MK1 μην παρεις.
Αν η γυναικα σου εκτος απο γερμανιδα εχει και βενζιναδικο, τοτε παρτο.
Αλλα σε ταξιδι, πως θα μεταφερεις τη βενζινη;
Χμ, ασε μην το παρεις.

magi
05/05/2014, 20:44
Εμενα η γυναικα μου ειναι πρωην πια και σκατα στα μουτρα της.

Τωρα που τα ειπαμε αυτα, Varadero MK1 μην παρεις.
Αν η γυναικα σου εκτος απο γερμανιδα εχει και βενζιναδικο, τοτε παρτο.
Αλλα σε ταξιδι, πως θα μεταφερεις τη βενζινη;
Χμ, ασε μην το παρεις.ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΓΕΡΜΑΝΙΔΑ(ΔΕΝ ΖΗΤΑ ΓΑΜΟ 14 ΧΡΟΝΙΑ) Η ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΗΘΕΛΕ ΒΑΦΤΙΚΑ........ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΤΙΓΡΗ ΦΤΗΝΟ ΔΕΝ ΒΓΑΖΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΕΧΕΙ ΧΩΡΟ ΓΙΑ 2 ΕΝΑΝ ΕΛΛΗΝΑ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΓΕΡΜΑΝΟ ΚΑΙ ΤΑΞΙΔΕΥΗ ΑΞΙΟΠΡΕ

ΠΕΣΤΑΤΑ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ.

magi
05/05/2014, 20:46
Και χωρίς να έχω ψωνίσει μοτο από γερμανό έμπορο, υποπτεύομαι ότι κάποιες διαφορές πρέπει να έχει η συναλλαγή με έλληνα έμπορο...ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΓΥΡΝΑΣ ΠΙΣΩ ΕΥΚΟΛΑ...

magi
05/05/2014, 20:47
ΠΕΣ ΤΟΥ ΘΕΛΩ ΜΑΥΡΟΔΑΒΑΝΟΠΟΥΛΟΣ

Babis@
05/05/2014, 21:01
ΠΕΣ ΤΟΥ ΘΕΛΩ ΜΑΥΡΟ


ΔΑΒΑΝΟΠΟΥΛΟΣ

Εσύ φίλτατε magi καλά απαντάς στην ερώτηση..

Ο dimzan όμως δε ξεκαθάρισε τί μαυρο θέλει:

μαυρο νταγλαρά με μυστάκιο;

μαύρο εκ Περσίας προερχόμενο;

τί;

Αμφότερα;

magi
05/05/2014, 21:04
Εσύ φίλτατε magi καλά απαντάς στην ερώτηση..

Ο dimzan όμως δε ξεκαθάρισε τί μαυρο θέλει:

μαυρο νταγλαρά με μυστάκιο;

μαύρο εκ Περσίας προερχόμενο;

τί;

Αμφότερα;ΑΡΑΒΑ?

mikes
05/05/2014, 21:06
εγω γυναικα δεν εχω....

απ'οτι καταλαβα, πρεπει εισαι ο χαρακτηριστικος τυπος πελατη που μπουκαρει με υφακι στα μαγαζια και λεει στον εμπορα "τοσα δινω, θες? αμα δε θες παω αλλου"

θυμαμαι έναν μια φορα που ειχε μπει στο μαγαζι ντυμενος στην πενα, (ασπρο παντελονι μπερτολουτσι, μπλουζακι νοτικα, γυαλι πραντα, ναυτικο ρολοϊ μαλλον μπρετλινγκ, καδενα στο λαιμο.. ) εψαχνε για κατι λάστιχα, του δωσαμε τιμη 3 κατοστάρικα (σκοτωμενη), καλα θα το σκεφτω λεει και φευγει! γυρνα μετα από λιγο (με υφακι εχω το χρημα και σας γ@μαω) μας λεει "ο συνάδελφος σου πιο κατω μου τα δινει 295, τα βαζεις εσυ 280? δωσμου ένα κινητρο να ερθω στο μαγαζι σου... το αφεντικο του ειθπε αφου τα βρηκε τοσο πολύ φθηνοτερα, ας παει εκει να τα βαλει! και μολις γυρισε πλατη να φυγει του εριξε και μια μουτζα...


μετα από μια βδομαδα γυρισε με την ουρα στα σκελια, και παρειγγειλε τα λάστιχα σε εμας γιατι ο "συνάδελφος πιο κατω" πηγε λεει να τον κοροϊδεψει...

αμα κι εσυ ενεργεις ετσι στις αγορες σου, ετοιμασου να φας μεγαλο παλτο! και μη πεις ότι δεν σου εχει τυχει μεχρι τωρα, μια φορα θα την πατησεις, και θα το φυσας και δεν θα κρυωνει..

γιατι δεν μπορει ας πουμε δυο βαραντερο του 2002 με 50000 χλμ και το ένα να εχει αλλαξει μονο δυο φορες λαδια στη ζωη του ενώ το άλλο ηταν προσεγμενο με πολύ μερακι και αγαπη και αλλαζε και την τελευταια βιδα σε κάθε τακτικοτατο σερβις, να πουληθουν στην ιδια τιμη επειδή καλογυαλισμένα εχουν και τα δυο την ιδια οψη..

magi
05/05/2014, 21:12
Πηγαινω να δω Χατζηνικολαου στον ΕΝΙΚΟ τβ να γελασω,Καληνυχτα σας.Αν και εκανα λαθος και σημερα εγραψα πολυ με κεφαλαια ενω μου εκαναν παρατηρηση.Μαλλον συμπτωματα αλτζχαιμερ ηλικιας.Οταν ημουν παιδι εβγαινα Εθνικη ταξιδη με το KLR 250 ΦΟΡΤΩΜΕΝΟ ΔΙΠΛΟΣ και δεν με στεναχωρουσε καθολου.Καληνυχτα σας.315763

magi
05/05/2014, 21:14
Πηγαινω να δω Χατζηνικολαου στον ΕΝΙΚΟ τβ να γελασω,Καληνυχτα σας.Αν και εκανα λαθος και σημερα εγραψα πολυ με κεφαλαια ενω μου εκαναν παρατηρηση.Μαλλον συμπτωματα αλτζχαιμερ ηλικιας.Οταν ημουν παιδι εβγαινα Εθνικη ταξιδη με το KLR 250 ΦΟΡΤΩΜΕΝΟ ΔΙΠΛΟΣ και δεν με στεναχωρουσε καθολου.Καληνυχτα σας.315763 135 km tsita teliki taxideye.

dimzan
05/05/2014, 21:19
Εσύ φίλτατε magi καλά απαντάς στην ερώτηση..

Ο dimzan όμως δε ξεκαθάρισε τί μαυρο θέλει:

μαυρο νταγλαρά με μυστάκιο;

μαύρο εκ Περσίας προερχόμενο;

τί;

Αμφότερα;

....η απλα μαυρο μηχανακι...


ηταν λιγο τρολ η απαντηση μου, αλλα οκ.

προφανως ο συμφορουμιτης δεν ειναι εξοικειωμενος με τους τυπικους και ατυπους κανονες ενος φορουμ. βλεπω τα κεφαλαια διορθωθηκαν. την εποεμνη βδομαδα θα περασει απο το moto.gr να βαλει και λαστιχα με 300€ τελικα γτι στα 280 με τσαμπουκα δν ηταν καλα

buckley
05/05/2014, 21:23
Που είσαι ρε Afro ???

Takata Dome
05/05/2014, 21:28
Τον πήρατε απ'τα μούτρα τον άνθρωπο! :lol:
Κατ'αρχήν καλωσήρθες στο forum φίλε magi. Σίγα σιγά θα προσαρμοστείς στον τρόπο λειτουργίας και τους άγραφους "νόμους". Όλοι κάποια στιγμή φάγαμε δούλεμα ή κράξιμο,αλλά μην σε αποθαρρύνει αυτό.
Τώρα για το χιλιάρι με 2000 ευρώ...ίσως να βρείς κάποιον που να θέλει να το ξεφορτωθεί,γενικά πάντως είναι λίγα λεφτά για τέτοιες μηχανές. Εγώ αν ήθελα μόνο για ταξίδια πάντως μια μηχανή σε αυτά τα λεφτά,θα κοίταγα κάτι παλιότερο,και όχι απαραίτητα on-off.

mikes
05/05/2014, 22:18
Οταν ημουν παιδι εβγαινα Εθνικη ταξιδη με το KLR 250 ΦΟΡΤΩΜΕΝΟ ΔΙΠΛΟΣ και δεν με στεναχωρουσε καθολου.Καληνυχτα σας.315763

ακριβως αυτό κανω κι εγω τωρα... και δεν είμαι παιδι.....

315770

vaska
05/05/2014, 22:40
ρε πσμ τα καλύτερα χάνω.

:(

akis_trevor
05/05/2014, 22:55
ρε πσμ τα καλύτερα χάνω.

:(

ελα,προλαβαινεις πιστευω...θα ανοιχτουν αλλα 3-4 θεματα.2 τωρα και αλλα 2 μετα την αγορα....και ενα πεμπτο μπονους με τα προβληματα που θα βγαλει!!:cry:

DAYMAN
05/05/2014, 22:59
:a014:αν δεν μπει λουκετο να ανοιξω και μπυρα!

notakos600
06/05/2014, 07:53
Φίλε καλώς ήρθες στο forum.
Αν σκέφτεσαι να πάρεις χιλιάρι με το διχίλιαρο που γράφεις, εξασφάλισε δύο πράγματα πριν την αγορά:
1) Εργαλεία πολλά και καλής ποιότητας
και
2) Έμπιστο μηχανικό,
γιατί το παλτό θα το φορέσεις θες δεν θες.
Καλά κουράγια και πάντα όρθιος.

stefanos
06/05/2014, 08:54
Καταλαβαίνω να ψάχνουμε φτηνό μηχανάκι.
Το φτηνό 1000 δεν το καταλαβαίνω.
Το κόστος αναλωσίμων είναι μεγάλο και κάποια θα χρειαστούν άμεσα.
Μαζέματα από αναρτήσεις φρένα κλπ θα θέλει.
Οπότε κάποιο κεφάλαιο πλέον των 2Κ θα το θέλει όσο καλό και να είναι ένα μεταχειρισμένο.
Από την άλλη το 1000 εάν δεν είναι μηχανάκι για μόστρα και είναι για να γράφει χιλιόμετρα έχει
μεγάλη διαφορά στο κόστος χρήσης από ένα "κούτα" ψεκαστό νέας τεχνολογίας που δεν θα χρειαστεί τίποτα για αρκετά χρόνια.

notakos600
06/05/2014, 09:02
Από την άλλη το 1000 εάν δεν είναι μηχανάκι για μόστρα και είναι για να γράφει χιλιόμετρα έχει
μεγάλη διαφορά στο κόστος χρήσης από ένα "κούτα" ψεκαστό νέας τεχνολογίας που δεν θα χρειαστεί τίποτα για αρκετά χρόνια.

Μεγάλη κουβέντα έγραψες αδελφέ. :beer:

GFawkes
06/05/2014, 09:02
Εγώ είμαι μέλος του Μότο γκούτσι Ελλάς κλαμπ
:p


Εμενα η γυναίκα μου είναι Φινλανδέζα

.

Εγω ειμαι μελος του club sandwich

η γυναικα μου πηρε τα παιδια 3 χρονια τωρα και εφυγε.

Δεν πινω πολυ, απλα το συκωτι μου εχει πρηστει.

Καποια πρωινα εχω δυσκοιλιοτητα, και τρωω ακτινιδιο....
:D

Sapadak
06/05/2014, 09:03
Αν εχεις σκαλώσει στο Βαραντέρο, δώσε κανα 700-800 παραπάνω και χτύπα ενα ψεκαστό.
Οτι θα πληρώσεις τώρα παραπάνω θα το γλιτώσεις σε καύσιμα, και εφόσον θες να ταξιδευεις με αυτό, θα το κάνεις και γρήγορα αποσβεση το παραπάνω ποσό.
Επιπλέον η αυτονομία του καρμπυρατεράτου βαραντέρο ειναι για γέλια, εν αντιθέση με το ψεκαστό

stam2
06/05/2014, 09:12
συγνώμη αλλά αν κατάλαβα καλά μιλάμε απλά για 1000άρι έως 2000 ευρώ σε καλή κατάσταση.

αν βάλεις στο car.gr τις παραπάνω προτιμήσεις σου βγάζει 150-200 μηχανάκια....
δεν υπάρχει ένα της προκοπής....?

nikonian
06/05/2014, 09:47
Αν εχεις σκαλώσει στο Βαραντέρο, δώσε κανα 700-800 παραπάνω και χτύπα ενα ψεκαστό.
Οτι θα πληρώσεις τώρα παραπάνω θα το γλιτώσεις σε καύσιμα, και εφόσον θες να ταξιδευεις με αυτό, θα το κάνεις και γρήγορα αποσβεση το παραπάνω ποσό.
Επιπλέον η αυτονομία του καρμπυρατεράτου βαραντέρο ειναι για γέλια, εν αντιθέση με το ψεκαστό

Ειδικά για το varadero θα συμφωνήσω, γιατί υπάρχει μεγάλη διαφορά κατανάλωσης λόγω τροφοδοσίας ΚΑΙ σασμαν.

Για πολλά άλλα μηχανάκια όμως (πχ CBF), θα προτιμούσα καρμπυρατέρ, έστω κι αν καίει λίγο παραπάνω, γιατί στα ψεκαστά κατά πάσα πιθανότητα θα χρειαστεί να πληρώσεις και τρόμπα βενζίνης, ενδεχομένως και καθαρισμό μπεκ. Ότι γλιτώνεις από τη βενζίνη, τα πληρώνεις στα συνεργεία.

theofilos888
06/05/2014, 10:56
Μεγάλη κουβέντα έγραψες αδελφέ. :beer:

Και άντε να το εξηγήσεις........

magi
06/05/2014, 12:10
συγνώμη αλλά αν κατάλαβα καλά μιλάμε απλά για 1000άρι έως 2000 ευρώ σε καλή κατάσταση.

αν βάλεις στο car.gr τις παραπάνω προτιμήσεις σου βγάζει 150-200 μηχανάκια....
δεν υπάρχει ένα της προκοπής....?
H πρωτη λογικη αποψη,εδω μεσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

magi
06/05/2014, 12:15
εγω γυναικα δεν εχω....

απ'οτι καταλαβα, πρεπει εισαι ο χαρακτηριστικος τυπος πελατη που μπουκαρει με υφακι στα μαγαζια και λεει στον εμπορα "τοσα δινω, θες? αμα δε θες παω αλλου"

θυμαμαι έναν μια φορα που ειχε μπει στο μαγαζι ντυμενος στην πενα, (ασπρο παντελονι μπερτολουτσι, μπλουζακι νοτικα, γυαλι πραντα, ναυτικο ρολοϊ μαλλον μπρετλινγκ, καδενα στο λαιμο.. ) εψαχνε για κατι λάστιχα, του δωσαμε τιμη 3 κατοστάρικα (σκοτωμενη), καλα θα το σκεφτω λεει και φευγει! γυρνα μετα από λιγο (με υφακι εχω το χρημα και σας γ@μαω) μας λεει "ο συνάδελφος σου πιο κατω μου τα δινει 295, τα βαζεις εσυ 280? δωσμου ένα κινητρο να ερθω στο μαγαζι σου... το αφεντικο του ειθπε αφου τα βρηκε τοσο πολύ φθηνοτερα, ας παει εκει να τα βαλει! και μολις γυρισε πλατη να φυγει του εριξε και μια μουτζα...


μετα από μια βδομαδα γυρισε με την ουρα στα σκελια, και παρειγγειλε τα λάστιχα σε εμας γιατι ο "συνάδελφος πιο κατω" πηγε λεει να τον κοροϊδεψει...

αμα κι εσυ ενεργεις ετσι στις αγορες σου, ετοιμασου να φας μεγαλο παλτο! και μη πεις ότι δεν σου εχει τυχει μεχρι τωρα, μια φορα θα την πατησεις, και θα το φυσας και δεν θα κρυωνει..

γιατι δεν μπορει ας πουμε δυο βαραντερο του 2002 με 50000 χλμ και το ένα να εχει αλλαξει μονο δυο φορες λαδια στη ζωη του ενώ το άλλο ηταν προσεγμενο με πολύ μερακι και αγαπη και αλλαζε και την τελευταια βιδα σε κάθε τακτικοτατο σερβις, να πουληθουν στην ιδια τιμη επειδή καλογυαλισμένα εχουν και τα δυο την ιδια οψη.. LUIS mottorad mbh Hamburg Βρισκης οτι θελεις παλιο η νεο παραγγελνης οτι θελεις στις καλυτερες τιμες το εχεισ μεσα σε 2-3 ημερες οπου και αν εισαι.

dimzan
06/05/2014, 12:16
συγνώμη αλλά αν κατάλαβα καλά μιλάμε απλά για 1000άρι έως 2000 ευρώ σε καλή κατάσταση.

αν βάλεις στο car.gr τις παραπάνω προτιμήσεις σου βγάζει 150-200 μηχανάκια....
δεν υπάρχει ένα της προκοπής....?

γιατι θα πρεπει να υπαρχει?

magi
06/05/2014, 12:22
Τον πήρατε απ'τα μούτρα τον άνθρωπο! :lol:
Κατ'αρχήν καλωσήρθες στο forum φίλε magi. Σίγα σιγά θα προσαρμοστείς στον τρόπο λειτουργίας και τους άγραφους "νόμους". Όλοι κάποια στιγμή φάγαμε δούλεμα ή κράξιμο,αλλά μην σε αποθαρρύνει αυτό.
Τώρα για το χιλιάρι με 2000 ευρώ...ίσως να βρείς κάποιον που να θέλει να το ξεφορτωθεί,γενικά πάντως είναι λίγα λεφτά για τέτοιες μηχανές. Εγώ αν ήθελα μόνο για ταξίδια πάντως μια μηχανή σε αυτά τα λεφτά,θα κοίταγα κάτι παλιότερο,και όχι απαραίτητα on-off.ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΤΑΚΑΤΑ.Δεν πτοουμε δη πολλα χρονια με μοτο με χλμ υπεραρκετα.Εγω μιλησα για καποια οχι απαραιτητα χιλιαρια δλδ τιγρη,βαραντερο,τι-ντι-εμ850.Ολα πιστευω ταξιδευουν.Η αποφαση μου κλεινη στον τιγρη900(τ400) που ειναι φτηνος,οικονομικος,ανετος,αξιοπιστος,με πολυ κριτικες απο ατομα στην ευρωπη που ειναι κατοχοι του εως σημερα.

magi
06/05/2014, 12:24
ακριβως αυτό κανω κι εγω τωρα... και δεν είμαι παιδι.....

315770
ΠΡΩΤΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sniper
06/05/2014, 12:32
Χαλάρωσε λίγο... γιατί μπήκες με φόρα και μην μας πάθεις και τίποτα...

Αφού δεν βιάζεσαι αλλά μπήκες και στον κόπο να ζητήσεις τη γνώμη των παιδιών εδώ μέσα, άκου κι αποφάσισε. Επειδή κάποιος διαφωνεί μαζί σου δεν σημαίνει ότι πρέπει να τον βγάλεις και τρελλό.

Πάρε Τiger 900 αφού θες. Γ@μάτος είναι... κάτι με τις βενζίνες και τα πιστόνια είχε ένα θέμα αλλά το έλυσαν νομίζω.

byron
06/05/2014, 12:34
H πρωτη λογικη αποψη,εδω μεσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σου το έγραψα και στο άλλο thread, σου το λένε και εδώ οτι ένα φθηνό μηχανάκι μπορεί να γίνει ΠΟΛΥ ακριβό.
Ασχετα με τα ζόρια που τραβάνε αρκετοί από εμάς, η αγορά για ένα ψιλοκαινούργιο 1000 σε καλή κατάσταση με λογικά χιλιόμετρα ΔΕΝ είναι τα 1.800-2.000€

Απλά γιατί ένα 1000 που δεν είναι αρχαιολογία, δεν έχει τον γύρο της γής στο κοντέρ, και δεν είναι χρέπι θα φύγει αμέσως σε καλύτερα λεφτά, ακόμα και αν τον ιδιοκτήτη του τον κυνηγάνε για να τον τσιμεντώσουν.

magi
06/05/2014, 13:13
Χαλάρωσε λίγο... γιατί μπήκες με φόρα και μην μας πάθεις και τίποτα...

Αφού δεν βιάζεσαι αλλά μπήκες και στον κόπο να ζητήσεις τη γνώμη των παιδιών εδώ μέσα, άκου κι αποφάσισε. Επειδή κάποιος διαφωνεί μαζί σου δεν σημαίνει ότι πρέπει να τον βγάλεις και τρελλό.

Πάρε Τiger 900 αφού θες. Γ@μάτος είναι... κάτι με τις βενζίνες και τα πιστόνια είχε ένα θέμα αλλά το έλυσαν νομίζω.Σε ευχαριστω αγριεμενε φιλε.Ολες οι γνωμες ειναι καλες και χρησιμες και επεξεργαζοντε ενσυνειδιτα και υποσεινειδιτα.Εσενα βλεπω λιγο αχγωμενο εχω συζητω διαφωνω δεν εβρισα καποιον και τους ευχαριστω ολους.Οσο γνωριζω το προβλημα λυθηκε κατοπιν στον τιγρη με τα καρμπυ μικουνι μαζι με το προβλημα στον κυλινδρο?Οι γνωμες σας αναλυοντε λοιπον καλες η κακες και σιγουρα θα επηρεασουν την αποφαση μου.Αυτο το θεωρω σημαντικη βοηθεια που παιρνω απο το φορουμ το ΜΟΤΟ.

Pan (dvs)
06/05/2014, 13:14
Δεν καταλαβαινω παντως,πως καποιος που εχει κανει τοσα χλμ με μοτο καθεται και ακουει ολα αυτα τα ρεμαλια του φορουμ.

Το καλο ειναι οτι αυτη η κουβεντα απελευθερωνει τα μελη και μαθαινουμε διαφορα.
Ο ενας μαθαμε οτι εχει γυναικα Φιλανδη :a9:,
ο αλλος προσπαθει να ενεργηθει τρωγοντας ακτινιδια λες και χαθηκαν τα δαμασκηνα,
ο Ηλιας ψαχνει για μπυρα,
ο συμπατριωτης μου πηγε Κυπρο για να ξεχασει,
εγω εχω Ηπειρωτισσα αλλα δεν θα με χαλναγε να εχω και μια Ιταλιδα (η και τις δυο μαζι αν δεν εχουνε αντιρηση)
και ο Vaska εχει ακομη την μπε-μπε μετα απο τοσα που εχει ακουσει να της σερνουνε.

Δεν θα παρεις σοβαρη απαντηση ,γιατι ολοι εδω μεσα ειναι γαι τα σιδερα.

Επρεπε να κρατησεις το bandit που αρεσει και στις Γερμανιδες.

kachius
06/05/2014, 13:31
Και εγώ πιστεύω ότι θα βρεις κάτι αξιόλογο σε αυτά τα χρήματα σίγουρα.
Σχεδόν το ίδιο σίγουρο είναι ότι θα θέλει λάστιχα και αρκετά πιθανό και κάποιο service (όχι οπωσδήποτε κάτι σοβαρό που θα θέλει πολλά να μαζευτεί, από απλό σερβις μέχρι και λάδια/τσιμούχες στο πιρούνι το φαντάζομαι), άρα κανά 500-600 ευρώ ακόμα θα τα ζητήσει θαρρώ, σε δύο (τουλάχιστον) δόσεις (μία τα λάστιχα, 2η το σερβις).
Αλλά σίγουρα θα βρεις κάτι καλό.
Υπάρχει δυστυχώς πολλοί που αντιμετωπίζουν σοβαρά οικονομικά προβλήματα και σκοτώνουν ότι βρουν δίχως την άνεση του χρόνου να βρουν τον ιδανικό αγοραστή (δηλ. τα $$ που πραγματικά αξίζει το μηχανάκι τους και όχι μόνο).
Ειδικά για 1000άρια η αγορά λογικά θα είναι σκοτωμένη (βλέπε ακίνητα αντίστοιχα) οπότε οι μειώσεις θα είναι και πολύ μεγαλύτερες από μικρότερα μοτο σε σχέση με παλιότερα.
Εδώ φεύγουν κάτι λουλούδια 600άρια στα 1600 με πολύ ζόρι, τα 1000άρια τα βλέπω στο ράφι (με 1,7 βενζίνη ειδικά...)

Επ.: άντε να μην είναι 2000 να είναι 2200-2300 (η τιμή που θα στο αφήσει, όχι η τιμή που γράφει η αγγελία)

est
06/05/2014, 13:38
Άσχετα πάντως με την οικονομική κατάσταση και το πως έχει η αγορά, το "ότι πληρώνεις παίρνεις" συνεχίζει να ισχύει για το 98% των περιπτώσεων.
Η καλή ευκαιρία που ο άλλος το πουλάει το λελούδι του γιατί "πρέπει εδώ και τώρα", δεν θα φτάσει ούτε σε έμπορο, ούτε στο καρ, ούτε στη χ.ε.
Από στόμα σε στόμα θα μεταφερθεί και θα κλείσει εντός 2ημέρου.. μην έχουμε αυταπάτες.

kachius
06/05/2014, 13:49
δεν θα φτάσει ούτε σε έμπορο, ούτε στο καρ, ούτε στη χ.ε.
Από στόμα σε στόμα θα μεταφερθεί και θα κλείσει εντός 2ημέρου.. μην έχουμε αυταπάτες.

Καθώς είμαι ένας από αυτούς που τα τελευταία δύο χρόνια πουλάω, θα διαφωνήσω κάθετα.
Στην περίοδο που διανύουμε τα λεφτά έχουν πολύ μεγαλύτερη αξία από το προϊόν,
όχι, δεν παίρνεις ότι πληρώνεις, παίρνεις πολύ παραπάνω.

*και αυτά που κλείνουν εντός 2ημέρου είναι αυτά που σκοτώνονται όσο δεν πάει άλλο, όχι "απλές" ευκαιρίες.

Ζεύκας
06/05/2014, 13:51
Γειά σου φίλαι καλώς σε βρήκαμε πουλάω τουόνο στη πένα 1750€ σε ενδιαφέρει;

KotsosDR
06/05/2014, 14:02
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5038462/


Eνας γνωστος πηρε v strom 1000 με 2500 E (ολα τα εξοδα μεταβιβασης στην τιμη ) απο ιδιωτη , του βγηκε πραγματικα αριστο (και ειχε και μπολικη προικα )

Ευκαιριες παντα υπαρχουν , λιγη τυχη να εχεις μονο να βρεθουν μπροστα σου ...

catmaster
06/05/2014, 14:02
Χαλάρωσε λίγο... γιατί μπήκες με φόρα και μην μας πάθεις και τίποτα...

Αφού δεν βιάζεσαι αλλά μπήκες και στον κόπο να ζητήσεις τη γνώμη των παιδιών εδώ μέσα, άκου κι αποφάσισε. Επειδή κάποιος διαφωνεί μαζί σου δεν σημαίνει ότι πρέπει να τον βγάλεις και τρελλό.

Πάρε Τiger 900 αφού θες. Γ@μάτος είναι... κάτι με τις βενζίνες και τα πιστόνια είχε ένα θέμα αλλά το έλυσαν νομίζω.

το 1050 ήτανε αυτό ... το 900 είχε θέματα με τεντωτήρες και κάτι ρουλεμάν ... ξέρεις αυτά μωρέ τα κοκοκοψαρα μέσα στο μοτερ ... :D

magi
06/05/2014, 14:17
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5038462/


Eνας γνωστος πηρε v strom 1000 με 2500 E (ολα τα εξοδα μεταβιβασης στην τιμη ) απο ιδιωτη , του βγηκε πραγματικα αριστο (και ειχε και μπολικη προικα ) Το πιστευω εχω υπομονη

Ευκαιριες παντα υπαρχουν , λιγη τυχη να εχεις μονο να βρεθουν μπροστα σου ...εχω υπομονη

drspeed
06/05/2014, 14:17
Εγώ πάλι έχω ένα γνωστό το ξαδέρφου του κουμπάρου της αδερφής της πρώην μου που πρίν 3 τέρμηνα πήρε ένα 1000άρι με 1000€ και στο πρώτο σέρβις του δώσανε και 50 ευρώ πίσω γιατί ήταν χαρτί το εργαλείο και έκανε Αθήνα Μόναχο χωρίς να βάλει καν βενζίνη...

Βάλε ρε παιδί αγγελία ότι θές να σου χαρίσουν 1000άρι.Πιο στα σοβαρά θα σε πάρουν!!!!

magi
06/05/2014, 14:19
Γειά σου φίλαι καλώς σε βρήκαμε πουλάω τουόνο στη πένα 1750€ σε ενδιαφέρει;

Δεν ηθελα στρητ.Ταξιδεψα αρκετα με στρητ.Καλη πουληση να εχεις

magi
06/05/2014, 14:21
Καθώς είμαι ένας από αυτούς που τα τελευταία δύο χρόνια πουλάω, θα διαφωνήσω κάθετα.
Στην περίοδο που διανύουμε τα λεφτά έχουν πολύ μεγαλύτερη αξία από το προϊόν,
όχι, δεν παίρνεις ότι πληρώνεις, παίρνεις πολύ παραπάνω.

*και αυτά που κλείνουν εντός 2ημέρου είναι αυτά που σκοτώνονται όσο δεν πάει άλλο, όχι "απλές" ευκαιρίες.Συμφωνω

magi
06/05/2014, 14:22
Άσχετα πάντως με την οικονομική κατάσταση και το πως έχει η αγορά, το "ότι πληρώνεις παίρνεις" συνεχίζει να ισχύει για το 98% των περιπτώσεων.
Η καλή ευκαιρία που ο άλλος το πουλάει το λελούδι του γιατί "πρέπει εδώ και τώρα", δεν θα φτάσει ούτε σε έμπορο, ούτε στο καρ, ούτε στη χ.ε.
Από στόμα σε στόμα θα μεταφερθεί και θα κλείσει εντός 2ημέρου.. μην έχουμε αυταπάτες.ΔΙΑΦΩΝΩ

est
06/05/2014, 14:23
Καθώς είμαι ένας από αυτούς που τα τελευταία δύο χρόνια πουλάω, θα διαφωνήσω κάθετα.
Στην περίοδο που διανύουμε τα λεφτά έχουν πολύ μεγαλύτερη αξία από το προϊόν,
όχι, δεν παίρνεις ότι πληρώνεις, παίρνεις πολύ παραπάνω.

*και αυτά που κλείνουν εντός 2ημέρου είναι αυτά που σκοτώνονται όσο δεν πάει άλλο, όχι "απλές" ευκαιρίες.

Παράδειγμα για το "ότι πληρώνεις παίρνεις" που λέω εγώ.
Ασούμε πως είσαι Χονταίος και θέλεις ένα CBR 600 του 2000 μοντέλο. Με καρμπς ναουμ' γιατί είσαι και μερακλής.
Και ασούμε πάλι πως υπάρχουν 2 όμοιες περιπτώσεις από εξωτερική εμφάνιση και χιλιόμετρα..
α) χρειάζεται λάστιχα-αλυσίδα-γρανάζια-σέρβις-τακάκια-δίσκους κλπ. και
β) τα μισά τουλάχιστον από αυτά είναι φρέσκα.
Στη μια περίπτωση το "χτυπάς" κοντά στο 1,5Κ(-) και στην άλλη φλερτάρεις με τα 2Κ(+) πολύ πιο εύκολα.
Σωστά; Ίσως.
Θεωρείται κανένα από τα 2 ευκαιρία; Μπα.

Ανάλογα λοιπόν με τα λεφτά που έχεις αγοράζεις.

Υποπερίπτωση β1).. ο τύπος που έχει το CBR το "καλό" βγάζει φιρμάνι στη γειτονιά πως το δίνει 1,5Κ γιατί θέλει να τα δώσει προκαταβολή για το GS 1200.(Καλά..τώρα θα γίνει χαμός..:p)
Το σκοτώνει; Όχι λέω εγώ.
Το μαθαίνεις; Μόνο αν είσαι γείτονας ξαναλέω εγώ..


Δεν σου λέω ότι δεν έχει πάει η τιμή στο διάολο συνολικά για τα μεταχειρισμένα οχήματα.. σαφώς και πλέον με λίγο ψάξιμο αγοράζεις πιο "πολλή" μηχανή σε σχέση με το παρελθόν.
Αλλά η διαφορά ανάμεσα στα χρέπια και στα νορμάλ, συνεχίζει να υφίσταται.

theofilos888
06/05/2014, 14:25
Ζητώ να μου χαρίσουν .......

magi
06/05/2014, 14:25
Και εγώ πιστεύω ότι θα βρεις κάτι αξιόλογο σε αυτά τα χρήματα σίγουρα.
Σχεδόν το ίδιο σίγουρο είναι ότι θα θέλει λάστιχα και αρκετά πιθανό και κάποιο service (όχι οπωσδήποτε κάτι σοβαρό που θα θέλει πολλά να μαζευτεί, από απλό σερβις μέχρι και λάδια/τσιμούχες στο πιρούνι το φαντάζομαι), άρα κανά 500-600 ευρώ ακόμα θα τα ζητήσει θαρρώ, σε δύο (τουλάχιστον) δόσεις (μία τα λάστιχα, 2η το σερβις).
Αλλά σίγουρα θα βρεις κάτι καλό.
Υπάρχει δυστυχώς πολλοί που αντιμετωπίζουν σοβαρά οικονομικά προβλήματα και σκοτώνουν ότι βρουν δίχως την άνεση του χρόνου να βρουν τον ιδανικό αγοραστή (δηλ. τα $$ που πραγματικά αξίζει το μηχανάκι τους και όχι μόνο).
Ειδικά για 1000άρια η αγορά λογικά θα είναι σκοτωμένη (βλέπε ακίνητα αντίστοιχα) οπότε οι μειώσεις θα είναι και πολύ μεγαλύτερες από μικρότερα μοτο σε σχέση με παλιότερα.
Εδώ φεύγουν κάτι λουλούδια 600άρια στα 1600 με πολύ ζόρι, τα 1000άρια τα βλέπω στο ράφι (με 1,7 βενζίνη ειδικά...)

Επ.: άντε να μην είναι 2000 να είναι 2200-2300 (η τιμή που θα στο αφήσει, όχι η τιμή που γράφει η αγγελία)
ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΙΣ ΙΔΙΑΣ ΑΠΟΨΕΩΣ?ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ

vaska
06/05/2014, 14:31
Γειά σου φίλαι καλώς σε βρήκαμε πουλάω τουόνο στη πένα 1750€ σε ενδιαφέρει;

Εσύ πας καρφί στον Βύρωνα. Τουόνο και Βύρωνας πάνε πακέτο. Υπολόγισε κι ένα 5% για μένα τα μεσιτικά μου.

:p

alexxxcbr
06/05/2014, 14:32
Μηχανακια υπαρχουν και βρισκεις ανετα.Οπως φυσικα πολλα απο αυτα ειναι σκαρτα.
Αφου το θες για ταξιδια,ψαξτον καλα και παρτον τον τιγρη.:wave2:

magi
06/05/2014, 14:34
Δεν καταλαβαινω παντως,πως καποιος που εχει κανει τοσα χλμ με μοτο καθεται και ακουει ολα αυτα τα ρεμαλια του φορουμ.

Το καλο ειναι οτι αυτη η κουβεντα απελευθερωνει τα μελη και μαθαινουμε διαφορα.
Ο ενας μαθαμε οτι εχει γυναικα Φιλανδη :a9:,
ο αλλος προσπαθει να ενεργηθει τρωγοντας ακτινιδια λες και χαθηκαν τα δαμασκηνα,
ο Ηλιας ψαχνει για μπυρα,
ο συμπατριωτης μου πηγε Κυπρο για να ξεχασει,
εγω εχω Ηπειρωτισσα αλλα δεν θα με χαλναγε να εχω και μια Ιταλιδα (η και τις δυο μαζι αν δεν εχουνε αντιρηση)
και ο Vaska εχει ακομη την μπε-μπε μετα απο τοσα που εχει ακουσει να της σερνουνε.

Δεν θα παρεις σοβαρη απαντηση ,γιατι ολοι εδω μεσα ειναι γαι τα σιδερα.

Επρεπε να κρατησεις το bandit που αρεσει και στις Γερμανιδες.Μ ΑΡΕΣΗΣ

kachius
06/05/2014, 14:40
Παράδειγμα για το "ότι πληρώνεις παίρνεις" που λέω εγώ.
Ασούμε πως είσαι Χονταίος και θέλεις ένα CBR 600 του 2000 μοντέλο. Με καρμπς ναουμ' γιατί είσαι και μερακλής.
Και ασούμε πάλι πως υπάρχουν 2 όμοιες περιπτώσεις από εξωτερική εμφάνιση και χιλιόμετρα..
α) χρειάζεται λάστιχα-αλυσίδα-γρανάζια-σέρβις-τακάκια-δίσκους κλπ. και
β) τα μισά τουλάχιστον από αυτά είναι φρέσκα.
Στη μια περίπτωση το "χτυπάς" κοντά στο 1,5Κ(-) και στην άλλη φλερτάρεις με τα 2Κ(+) πολύ πιο εύκολα.
Σωστά; Ίσως.
Θεωρείται κανένα από τα 2 ευκαιρία; Μπα.

Ανάλογα λοιπόν με τα λεφτά που έχεις αγοράζεις.

Υποπερίπτωση β1).. ο τύπος που έχει το CBR το "καλό" βγάζει φιρμάνι στη γειτονιά πως το δίνει 1,5Κ γιατί θέλει να τα δώσει προκαταβολή για το GS 1200.(Καλά..τώρα θα γίνει χαμός..:p)
Το σκοτώνει; Όχι λέω εγώ.
Το μαθαίνεις; Μόνο αν είσαι γείτονας ξαναλέω εγώ..


Δεν σου λέω ότι δεν έχει πάει η τιμή στο διάολο συνολικά για τα μεταχειρισμένα οχήματα.. σαφώς και πλέον με λίγο ψάξιμο αγοράζεις πιο "πολλή" μηχανή σε σχέση με το παρελθόν.
Αλλά η διαφορά ανάμεσα στα χρέπια και στα νορμάλ, συνεχίζει να υφίσταται.

Γενικά νομίζω ότι ψιλοσυμφωνούμε, αλλά ορίζουμε τα πράγματα λίγο διαφορετικά.

Κατ'αρχήν, δε θεωρώ το πρώτο χρέπι.
Θα το πάρεις 1500 (1350 θα πω εγώ) και θα σπρώξεις άλλα 500-600 σε 2-3 δόσεις ανάλογα τα "μαζέματα" που θέλει, σε ένα σχετικό βάθος χρόνου.
Δε σου έχει στοιχίσει "τα διπλά" (ή όσα -αρκετά- παραπάνω λένε ορισμένοι ότι θα στοιχίσει εν τέλη απ'το ακριβότερο)
Θα στοιχίσει σχεδόν τα ίδια, αλλά όχι μαζεμένα (ακόμα καλύτερα δηλαδή, ανάλογα τα πορτοφόλια).

Αυτό που λέω επίσης (και μάλλον διαφωνούμε) είναι ότι το 2ο, μπορεί φυσικά να το βάλει αγγελία 2000 ή 2 κάτι
αλλά και πάλι 1500-1600 θα το δώσει μέσο αγγελιών και αυτό σε χ μήνες...
Γνωστός δίνει από στόμα σε στόμα ένα fzs600 '04-'05 κατάστασης κουτιού (πραγματικά!) με 50Κ (ή λιγότερα; ) στα 1800 εδώ και κάτι μήνες...
(δε βιάζεται, δεν έχει ανάγκη, πλέον του "περισσεύει". αν είχε ανάγκη στο 1500άρι θα το έδινε σίγουρα σε λίγο διάστημα)

Shiatman
06/05/2014, 14:56
Δεν καταλαβαινω παντως,πως καποιος που εχει κανει τοσα χλμ με μοτο καθεται και ακουει ολα αυτα τα ρεμαλια του φορουμ.

Το καλο ειναι οτι αυτη η κουβεντα απελευθερωνει τα μελη και μαθαινουμε διαφορα.
Ο ενας μαθαμε οτι εχει γυναικα Φιλανδη :a9:,
ο αλλος προσπαθει να ενεργηθει τρωγοντας ακτινιδια λες και χαθηκαν τα δαμασκηνα,
ο Ηλιας ψαχνει για μπυρα,
ο συμπατριωτης μου πηγε Κυπρο για να ξεχασει,
εγω εχω Ηπειρωτισσα αλλα δεν θα με χαλναγε να εχω και μια Ιταλιδα (η και τις δυο μαζι αν δεν εχουνε αντιρηση)
και ο Vaska εχει ακομη την μπε-μπε μετα απο τοσα που εχει ακουσει να της σερνουνε.

Δεν θα παρεις σοβαρη απαντηση ,γιατι ολοι εδω μεσα ειναι γαι τα σιδερα.

Επρεπε να κρατησεις το bandit που αρεσει και στις Γερμανιδες.

Λογικό συμπέρασμα:

ΠΑΡΕ ΑΝΤΡΑ ΗΠΕΙΡΩΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΠΡΩΤΗ :p

SHOOTER045
06/05/2014, 15:24
Αν αρχίσουμε τα ριματα να πω και ένα με τον Βόλο? Η θα φάω πάλι κάρτα?

vaska
06/05/2014, 16:19
Δεν καταλαβαινω παντως,πως καποιος που εχει κανει τοσα χλμ με μοτο καθεται και ακουει ολα αυτα τα ρεμαλια του φορουμ.

Το καλο ειναι οτι αυτη η κουβεντα απελευθερωνει τα μελη και μαθαινουμε διαφορα.
Ο ενας μαθαμε οτι εχει γυναικα Φιλανδη :a9:,
ο αλλος προσπαθει να ενεργηθει τρωγοντας ακτινιδια λες και χαθηκαν τα δαμασκηνα,
ο Ηλιας ψαχνει για μπυρα,
ο συμπατριωτης μου πηγε Κυπρο για να ξεχασει,
εγω εχω Ηπειρωτισσα αλλα δεν θα με χαλναγε να εχω και μια Ιταλιδα (η και τις δυο μαζι αν δεν εχουνε αντιρηση)
και ο Vaska εχει ακομη την μπε-μπε μετα απο τοσα που εχει ακουσει να της σερνουνε.

Δεν θα παρεις σοβαρη απαντηση ,γιατι ολοι εδω μεσα ειναι γαι τα σιδερα.

Επρεπε να κρατησεις το bandit που αρεσει και στις Γερμανιδες.

Ωρέ μάθια μου ο vaska τηνε πουλάει λίγο πάνω από 2000 αλλά δεν βρίσκει αγοραστή. Τι δεν καταλαβαίνεις??

MG-KTiNoS
06/05/2014, 16:34
Δεν καταλαβαινω παντως,πως καποιος που εχει κανει τοσα χλμ με μοτο καθεται και ακουει ολα αυτα τα ρεμαλια του φορουμ.
Εγώ δεν καταλαβαίνω πως ρωτάει τέτοια πράματα,,,
Το καλο ειναι οτι αυτη η κουβεντα απελευθερωνει τα μελη και μαθαινουμε διαφορα.
Ο ενας μαθαμε οτι εχει γυναικα Φιλανδη :a9:,
Ήταν η απάντηση στο ότι έχει γυναίκα γερμανίδα :D

Δεν θα παρεις σοβαρη απαντηση ,γιατι ολοι εδω μεσα ειναι γαι τα σιδερα.
Για τα σίδερα είμαι αλλά ο άλλους που θέλει παλιό μηχανάκι
που δεν έχει ιδέα ποιός το είχε τι του έκανε και εν τέλει τι θέλει ή μπορεί να ζητήσει... για να πάει ταξίδι...
Τι είναι?
.
315807
ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΝΑ ΧΕΙΣ
:lol:

zannisvel
06/05/2014, 16:42
Το τριτο απο αριστερα, τι ειναι?

theofilos888
06/05/2014, 17:16
Το τριτο απο αριστερα, τι ειναι?

Πρωιμο γαλλικο κλειδι;

magi
06/05/2014, 17:19
Πρωιμο γαλλικο κλειδι; ΚΑΒΟΥΡΙΑ ΜΑΣ ΕΒΑΛΕ....

theofilos888
06/05/2014, 17:22
ΚΑΒΟΥΡΙΑ ΜΑΣ ΕΒΑΛΕ....

Με τα κεφαλαια εχεις ερωτα ετσι; ΓΡΑΦΕ ΜΕ ΜΙΚΡΑ.

magi
06/05/2014, 17:23
Το τριτο απο αριστερα, τι ειναι?Τα Συνχρονα εργαλεια του τις εργαλειοθηκης του.Μετα τον στεναχωρη εγω που θα αγορασω παλιο,οικονομικο,ανετο,πολλα κυβικα,καθαρο ον-οφ με 80.000χλμ που θα πηγαινη σαν καινουργιο.

magi
06/05/2014, 17:24
Με τα κεφαλαια εχεις ερωτα ετσι; ΓΡΑΦΕ ΜΕ ΜΙΚΡΑ.Γι αυτο ψαχνω ον οφ μεγαλο φθηνο με ΚΕΦΑΛΑΙΑ και καλο

magi
06/05/2014, 17:31
315808Μαλλον αν δεν βρω τωρα θα βγαλω απο την αποθηκη μου το παλιο μου ΚΛΕ..η την Μαγκνα αυτη θελει ηλεκτρονικη.μετα θα περιμενω τον σεπτεμβρη μηπως βρω κατι καλο σε μεταχειρισμενο 750-1000 και φθηνο.Το VERSYS 1000 ειναι η αδυναμια μου.

magi
06/05/2014, 17:33
315809Αν δεν βρω ομως καλο και φθηνο 1000 θα μαχαιρωθω...........

MG-KTiNoS
06/05/2014, 17:38
Τα Συνχρονα εργαλεια του τις εργαλειοθηκης του.Μετα τον στεναχωρη εγω που θα αγορασω παλιο,οικονομικο,ανετο,πολλα κυβικα,καθαρο ον-οφ με 80.000χλμ που θα πηγαινη σαν καινουργιο.

πιο καλά από καινουρΓιο θα πηγαίνει...
είναι και ρονταρισμένο
:D

υγ
καμιά φωτογραφία που να μην είναι θολή έχεις?
ή πηρες φωτογραφική μηχανή με 20 ευρώ παλιά
που φωτογραφίζει σαν καινούργια?

:lol:

magi
06/05/2014, 18:18
πιο καλά από καινουρΓιο θα πηγαίνει...
είναι και ρονταρισμένο
:D

υγ
καμιά φωτογραφία που να μην είναι θολή έχεις?
ή πηρες φωτογραφική μηχανή με 20 ευρώ παλιά
που φωτογραφίζει σαν καινούργια?

:lol:
den exo scaner einai apo xarti trabigmenes me HANDY παλιου τυπου

magi
06/05/2014, 18:20
315810
πιο καλά από καινουρΓιο θα πηγαίνει...
είναι και ρονταρισμένο
:D

υγ
καμιά φωτογραφία που να μην είναι θολή έχεις?
ή πηρες φωτογραφική μηχανή με 20 ευρώ παλιά
που φωτογραφίζει σαν καινούργια?

:lol:

Pan (dvs)
06/05/2014, 18:22
Ωρέ μάθια μου ο vaska τηνε πουλάει λίγο πάνω από 2000 αλλά δεν βρίσκει αγοραστή. Τι δεν καταλαβαίνεις??


315807
ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΝΑ ΧΕΙΣ
:lol:


Μ ΑΡΕΣΗΣ


Αν αρχίσουμε τα ριματα να πω και ένα με τον Βόλο? Η θα φάω πάλι κάρτα?


πιο καλά από καινουρΓιο θα πηγαίνει...
είναι και ρονταρισμένο
:D

υγ
καμιά φωτογραφία που να μην είναι θολή έχεις?
ή πηρες φωτογραφική μηχανή με 20 ευρώ παλιά
που φωτογραφίζει σαν καινούργια?

:lol:


:rotflmao::rotflmao::rotflmao:

magi
06/05/2014, 18:23
πιο κ315811αλά από καινουρΓιο θα πηγαίνει...
είναι και ρονταρισμένο
:D

υγ
καμιά φωτογραφία που να μην είναι θολή έχεις?
ή πηρες φωτογραφική μηχανή με 20 ευρώ παλιά
που φωτογραφίζει σαν καινούργια?

:lol:Το ελκηθρο εμεινε.

AristidisZ
06/05/2014, 18:24
ρε μήπως είσαι ο Τέρενς και μας δουλεύεις όλους ψιλό γαζί ;

magi
06/05/2014, 18:24
Το ελκηθρο εμεινε.

315812

magi
06/05/2014, 18:27
ρε μήπως είσαι ο Τέρενς και μας δουλεύεις όλους ψιλό γαζί ;Ελα τωρα σας δινω υλικο να με μαθετε καλυτερα αποφαση δεν πηρα ακομα τι να παρω...

akis_trevor
06/05/2014, 18:28
ρε δεν γινονται αυτα λεμε...!!!:a015::a016::rotflmao::rotflmao::rotflmao:

magi
06/05/2014, 18:37
315813
ρε δεν γινονται αυτα λεμε...!!!:a015::a016::rotflmao::rotflmao::rotflmao:Απο ενα γερμανικο μοτο παρτυ που βρεθηκα!!!!!