PDA

View Full Version : 50cc enduro/motard



dimitrish
05/05/2014, 14:22
καλησπερα στο φορουμ! ειμαι 16 και θελω να παρω ενα 50ρι μοτο
ειναι η αγαπη μου τα motard οποτε για παπια κλπ δεν ενδιαφερομαι καθολου
θα θελα να ακουσω μερικες ιδεες για το τι θα ηταν προτιμοτερο να παρω, τυχον εμπειριες απο διαφορους μοτοσικλετιστες του φορουμ κλπ
λογω των χρηματων που μπορω να διαθεσω (γυρω στα 1300-1400) μπορω μονο μεταχειρισμενο, αλλωστε σε 2 χρονια παλι θα αλλαξω και θα παω προς κατι μεγαλυτερο οποτε δεν συμφερει το καινουριο ετσι και αλλιως

με ενα ψαξιμο ειδα οτι οι κυριες επιλογες ειναι αυτες
Aprilia sx/ rx 50
Malaguti xtm
Cpi sm 50
Derbi Senda

ακουω γνωμες:)

kokkiklhs
05/05/2014, 14:43
Aprilia, ή αν πιάνει το χέρι σου, βρες ένα Yamaha DT50 ή Suzuki TS50 με χαρτιά, αγόρασέ το με λίγα φράγκα, συμμάζεψέ το με άλλα λίγα και φτιάξε το όπως γουστάρεις!! ;)

dimitrish
05/05/2014, 15:12
Aprilia, ή αν πιάνει το χέρι σου, βρες ένα Yamaha DT50 ή Suzuki TS50 με χαρτιά, αγόρασέ το με λίγα φράγκα, συμμάζεψέ το με άλλα λίγα και φτιάξε το όπως γουστάρεις!! ;)
και γω για κανα απριλια σκεφτομαι, αλλα πριν παρω καποια αποφαση θελω να ειμαι σιγουρος οτι ειναι και η καλυτερη δυνατη που θα μπορουσα να κανω..
με τα senda τι παιζει; απο εμφανιση μπορω να πω μαρεσουν περισσοτερο απο τα aprilia, αλλα τι γινεται με αξιοπιστια/αποδοση και τα σχετικα;

kokkiklhs
05/05/2014, 15:31
Αντίστοιχα σε ποιότητα είναι και τα Derbi, αλλά τα Aprilia είναι Aprilia, νομίζω το SX είναι το πιο δυνατό στην κατηγορία του...
Ψάξου και για κάνα παλιό DT, δε σπάει, δε χαλάει και θα το έχουν και τα παιδιά σου!! Βέβαια από ομορφιά και επιδόσεις θα υστερεί, αλλά σκέψου ότι μιλάμε για μηχανάκι 20+ ετών, που με στοιχειώδη συντήρηση θα αντέξει άλλα τόσα, σε αντίθεση με τα ευρωπαϊκά!! :D