PDA

View Full Version : ACRAPOVIC ή TERMIGNONI σε YAMAHA XT 660X??



platanos
05/05/2014, 19:30
καλησπερα παιδια!!!!ηρθε ο καιρος να βαλω δυο τελικα στο χτχ μου καθως βαρεθηκα τις εργοστασιακες!!!
Αυτες που μου αρεσαν σαν θορυβο και ομορφια στο χτακι ειναι οι acrapovic και οι termignoni!!το θεμα ειναι ποιες απο τις δυο και γιατι!!
ποια θα μου προτεινατε??και οσοι εχετε βαλει καποιες απο τις συγκεκριμενες ειστε ευχαριστημενοι???
το ΧΤΧ το αγορασα μεταχειρισμενο και ειχε powercommander και δευτερο σταδιο DNA φιλτρακι......απλα για να το γνωριζεται και αν καποια απο τις δυο μαρκες εξατμισεων δουλευει πιο σωστα με αυτα τα extra που εχει!!

ironcross
05/05/2014, 20:44
την αποψη μου την ξερεις....μηπως να βαλεις και τις remus grand prix στο παιχνιδι???????????:boxing:

dankannn
06/05/2014, 08:55
Για αυτές τις δυο το μόνο που ξέρω είναι ότι είναι γνωστές και καλές εξατμίσεις.
Εγώ παρόλα αυτά θα σου έλεγα να δεις και τις αλουμινένιες leovince με έναν 380-400 € καθαρισες.
Από εκεί και πέρα θα πρέπει να φτιάξεις και map για το power commander σου για να δουλεύει σωστά το μηχανάκι.
Και λογικά αυτό που σου το πούλησε θα είχε εξατμίσεις πάνω και άπλα τις έδωσε χωριστά η είχε φάει καμιά σούπα η μοτοσυκλέτα , αλλιώς δεν υπάρχει λογική μαμά εξατμίσεις και power commander.
http://www.ebay.com/itm/MARMITTA-LEOVINCE-X3-YAMAHA-XT-660-X-R-3968E-/321353660591?pt=Ricambi_e_Accessori_Moto&hash=item4ad22bb8af


http://www.ebay.com/itm/MARMITTE-SBK-LEOVINCE-YAMAHA-XT660R-X-/331076565349?pt=Ricambi_e_Accessori_Moto&hash=item4d15b37965

GFawkes
06/05/2014, 09:18
O στοχος σου για το μηχανακι -περα απο την φασαρια και τους μουντζες- ποιος ειναι;

devil's animal
06/05/2014, 11:48
καλησπερα παιδια!!!!ηρθε ο καιρος να βαλω δυο τελικα στο χτχ μου καθως βαρεθηκα τις εργοστασιακες!!!
Αυτες που μου αρεσαν σαν θορυβο και ομορφια στο χτακι ειναι οι acrapovic και οι termignoni!!το θεμα ειναι ποιες απο τις δυο και γιατι!!
ποια θα μου προτεινατε??και οσοι εχετε βαλει καποιες απο τις συγκεκριμενες ειστε ευχαριστημενοι???
το ΧΤΧ το αγορασα μεταχειρισμενο και ειχε powercommander και δευτερο σταδιο DNA φιλτρακι......απλα για να το γνωριζεται και αν καποια απο τις δυο μαρκες εξατμισεων δουλευει πιο σωστα με αυτα τα extra που εχει!!

αν το θεμα σου ειναι ο θορυβος και η ομορφια, παρε οποιες ειναι φτηνοτερες...
αλλα επειδη μιλας για αποδοση, εμμεσως πλην σαφως, αναφεροντας φιλτρα και pc, πηγαινε σε ολοσωμες και οχι απλα τελικα...

platanos
06/05/2014, 12:29
Μαγκες το powercommander και το φιλτρο το ανεφερα,μηπως καποια απο τις αναφερομενες εξατμισεις δουλευουν καλυτερα με αυτα!
Δεν θελω να ξεσικωνω τον τοπο αλλα να μην ειναι και σαν τις μανισιες!μια μετρια κατασταση!
απλα γιατι εχω διαβασει για καποιες ρογμες στις ακραπες εβαλα στο παιχνιδι και τις τερμι......!σαν ομορφια και απο τι μου εχουν πει και σαν αποδοση ειναι οι τοπ!
Αν ηθελα δυνατο ηχο θα εβαζα ρεμους......αλλα πολυ θορυβο ρε παδια!!!:eek:

andreas 400
06/05/2014, 13:52
το ειχα αυτο το μηχανακι,οποια και να βαλεις αν ειναι ξεταπωτο κανει πολυυυυ φασαρια!οσο για αποδοση ειχα βαλει μονο τελικα race tech και παρολο αυτα ειχε αρκετη βελτιωση,φιλοι μου με τερμι και ακραπες επισης καλα λογια ελεγαν,το τελικο ειναι και τι θα σου κατσει στο ματι

zannisvel
06/05/2014, 14:48
Εγω Termignoni Θα εβαζα. Αλλα θα ηθελα να τις ακουσω πρωτα.