PDA

View Full Version : μπιέλα σε kaze-r 115



takeshy
05/05/2014, 21:06
μου βάρεσε μπιέλα πρόσφατα, ο ένας μάστορας μου πε καλό είναι να το αφήσω στην άκρη, ο άλλος μου λέει αν το πηγαίνω με προσοχή μου βγάζει κάνα χρόνο ακόμα..

τι λέτε εσείς?

επίσης πόσο πάει περίπου να το φτιάξω; κάνα 250άρι μου παν να υπολογίσω..

yiannis172
05/05/2014, 21:10
Η μπιελα απο τη στιγμη που παρεδωσε πνευμα ειναι θεμα χρονου και ζορισματος που δεχεται,το ποτε θα σε αφησει.250 ειναι καπως τσιμπημενη τιμη,εκτος αν περιλαμβανεται και το ρεκτιφιε κυλινδρου με το πιστονι,οπου με τα εργατικα ειναι σχετικα νορμαλ.

catmaster
05/05/2014, 21:16
Δεν μπορεί κανείς να σου απαντήσει με σιγουριά
σε μηχανάκι με μπιέλα που είχε φίλος μου έγραψε άλλα 10 χιλιάδες μέχρι να το ανοίξουμε , και ένας άλλος του σκόρπισε μετά από πεντακόσια χλμ ... λόττο είναι


τα λ7 που σου είπαν είναι πολύ λίγα - αν είναι με μαμά πράγματα (μπιέλα - ρουλεμάν - πιστόνι - ελατήρια ) η τιμή δεν υπάρχει , το φτιάχνεις και καθάρισες

takeshy
05/05/2014, 21:21
υπάρχει περίπτωση να πάω σε μάστορα και να του πω πες μου ακριβώς τι ζημιά έχει το μοτέρ; να φανταστώ χρειάζεται να τ' ανοίξει και να κάνει τη διάγνωση και θα ζητήσει και κάποιο ποσό για τον έλεγχο

ρωτάω να τα βάλω κάτω να δω τι γίνεται, γιατί είμαι άσχετος με μηχανάκια, αν είναι να ξέρω τι ζημιά έχει ακριβώς, να ψάξω ανταλλακτικά μαμά και να πω σε κάνα φίλο μήπως το ανοίξει να μου το φτιάξει.

άλλος μου λέει για λιφάν μοτέρ, άλλος μου λέει για άλλο μοτέρ, κι έχω δύο μάστορες να μου λένε περίπου στα 250, χωρίς κανένα έλεγχο απλά ακούγωντας το

catmaster
05/05/2014, 21:25
υπάρχει περίπτωση να πάω σε μάστορα και να του πω πες μου ακριβώς τι ζημιά έχει το μοτέρ; να φανταστώ χρειάζεται να τ' ανοίξει και να κάνει τη διάγνωση και θα ζητήσει και κάποιο ποσό για τον έλεγχο

ρωτάω να τα βάλω κάτω να δω τι γίνεται, γιατί είμαι άσχετος με μηχανάκια, αν είναι να ξέρω τι ζημιά έχει ακριβώς, να ψάξω ανταλλακτικά μαμά και να πω σε κάνα φίλο μήπως το ανοίξει να μου το φτιάξει.

η μπιέλα κάνει χαρακτηριστικό ήχο δεν σε ξεγελάει εύκολα ακόμα και το πιστόνι να "σφαλιαρίζει" που λέμε , αν έχεις αυτί θα τον πιάσεις τον ήχο

αν ο γνωστός κατέχει και το λύσει και το δέσει σωστά καντο ,θα μάθεις και πέντε πράγματα, αλλά προσοχή μη γίνει καμιά μαλακία και ξανανοίγεις μοτέρ

vaska
06/05/2014, 08:28
υπάρχει περίπτωση να πάω σε μάστορα και να του πω πες μου ακριβώς τι ζημιά έχει το μοτέρ; να φανταστώ χρειάζεται να τ' ανοίξει και να κάνει τη διάγνωση και θα ζητήσει και κάποιο ποσό για τον έλεγχο

ρωτάω να τα βάλω κάτω να δω τι γίνεται, γιατί είμαι άσχετος με μηχανάκια, αν είναι να ξέρω τι ζημιά έχει ακριβώς, να ψάξω ανταλλακτικά μαμά και να πω σε κάνα φίλο μήπως το ανοίξει να μου το φτιάξει.

άλλος μου λέει για λιφάν μοτέρ, άλλος μου λέει για άλλο μοτέρ, κι έχω δύο μάστορες να μου λένε περίπου στα 250, χωρίς κανένα έλεγχο απλά ακούγωντας το

Έχεις μοτέρ σκύλο μαύρο κι επειδή χτύπησε μπιέλα θα το αντικαταστήσεις με Λιφάν??

Όχι ρε φίλε, αμαρτία είναι, επισκεύασε το μοτεράκι σου σε μάστορα της προκοπής και θα το έχεις μια ζωή το μηχανάκι.

nassosxlvbros
06/05/2014, 09:22
Στη δουλειά έχουμε Kaze-R και πραγματικά είναι σκυλί...κάναμε πέρυσι γενική μοτέρ μετά από 200.000 + στα 300€ <Δίκαιη τιμή για τόσα χρόνια σκίσιμο πιστεύω.



*Στη τιμή ήταν ρεκτιφιέ,αναλώσιμα και μπιέλα...

dimzan
06/05/2014, 12:18
μου βάρεσε μπιέλα πρόσφατα, ο ένας μάστορας μου πε καλό είναι να το αφήσω στην άκρη, ο άλλος μου λέει αν το πηγαίνω με προσοχή μου βγάζει κάνα χρόνο ακόμα..

τι λέτε εσείς?

επίσης πόσο πάει περίπου να το φτιάξω; κάνα 250άρι μου παν να υπολογίσω..

ποσα χλμ εχει ο κινητηρας σου?

πιστευω κι εγω πως ειναι κακη επιλογη να βαλεις κινητηρα lifan.

απλα για να επισκευασεις τον δικο σου θες αξιοπιστο μαστορα. Ρωτα εδω μεσα να σου συστησουν συνεργειο αν δεν εχεις καποιο γνωστο.

vaska
06/05/2014, 14:25
Στη δουλειά έχουμε Kaze-R και πραγματικά είναι σκυλί...κάναμε πέρυσι γενική μοτέρ μετά από 200.000 + στα 300€ <Δίκαιη τιμή για τόσα χρόνια σκίσιμο πιστεύω.



*Στη τιμή ήταν ρεκτιφιέ,αναλώσιμα και μπιέλα...

όχι απλά σκύλος, καράσκυλος μαύρος λέμε. Δύο έχω και το ένα το έχει περιποιηθεί η γυναίκα και η κόρη και το άμοιρο κιχ δεν έχει κάνει.

THEOD
06/05/2014, 14:50
μου βάρεσε μπιέλα πρόσφατα, ο ένας μάστορας μου πε καλό είναι να το αφήσω στην άκρη, ο άλλος μου λέει αν το πηγαίνω με προσοχή μου βγάζει κάνα χρόνο ακόμα..

τι λέτε εσείς?

επίσης πόσο πάει περίπου να το φτιάξω; κάνα 250άρι μου παν να υπολογίσω..

Το πόσα χλμ θα σου βγάλει είναι καθαρά λόττο σε συνδυασμό με την μεταχείρηση που θα έχει αυτό το διάστημα... Σίγουρα όσο το αφήνεις τόσο περισσότερα πράγματα θα χρειάζονται αλλαγή μετά...

Τα λεφτά επισκευής που σου είπαν επίσης είναι λόττο...Αν δεν ανοιχτεί το μοτέρ δεν μπορείς να ξέρεις 100% τι ακριβώς θα χρειαστεί να αλλαχτεί και να έχεις σίγουρο από πριν κοστολόγιο.
Πριν 2 χρονάκια επισκεύασα το Modenas (ίδιο μοτέρ με το Kaze) και τα προγνωστικά ήταν από 250 έως 400 ανάλογα τι θα δείξει η νεκροψία...Τελικά κατά 90% επιβεβαιώθηκε το "κακό" σενάριο και στοίχισε γύρω στα 360... Περαστικά μου (και δικά σου επίσης)...

takeshy
08/05/2014, 21:17
Πήγα σε μάστορα κι άνοιξε το μοτέρ, μου πε πως η μπιέλα ήταν κομπλέ, όπως και το πιστόνι, άλλαξαμε δίσκους, το φίλτρο λαδιού είχε βουλώσει και δεν πέρναγε λάδι μέσα στη μηχανή κι είχε βουλώσει κάτι τρύπες μέσα, αλλάξαμε ρουλεμάν και τη βάση που μπαίνουν οι δίσκοι (δεν θυμάμαι πως το λένε, είμαι άσχετος από παπιά) και με τα πολλά ο θόρυβος παρέμεινε και μου πε πως θα ελαττώσει με τον καιρό και ο θόρυβος προκαλείται επειδή έχουν δημιουργηθεί κάποια κενά στο στρόφαλο. το μοτέρ μηχανικά είναι κομπλέ μου πε δεν έχω ν' ανησυχώ για κάτι
μάζι με κάτι άλλα πράγματα, ελατήρια καμπάνας γιατί βάραγε κι εκεί όπως μου πε, δίσκους και κάτι άλλα μαζί με την εργασία που μου πήρε 60 ευρώ, στοίχισαν πάνω κάτω 170 ευρώ

μέχρι εδώ κομπλέ, προσωπικά δεν έχω μείνει ικανοποιημένος (αν και πηγαίνει καλύτερα) γιατί βαράει ακόμα, άσχετα αν μου πε θα ελαττώσει με τον καιρό, το θέμα είναι πως επειδή με πήγε γνωστός στον μάστορα και μου έκανε καλή τιμή, μου πε πως με "φτιάχνει" επειδή αν το πήγαινα έξω θα μου έλεγε ν' αλλάξω στρόφαλους μπιέλες κτλ, μπιέλα ν' άλλαζα μπορεί να μην ήταν αυτή τσάμπα λεφτά άμα την πάρω και δεν φταίει αυτό αφού δείχνει κομπλέ κτλ κτλ

θέλω οι πιο έμπειροι να μου πουν λίγο εδώ τι να κάνω, γιατί σκέφτομαι ήδη να το πάω αλλού, αλλά φοβάμαι πως μ' εργασίες κτλ μπορεί να μου βγει κάνα 150+, δλδ 300+ σύνολο, και σκέφτομαι από την άλλη μήπως πάω πάλι στον άλλο που πήγα εξ' αρχής και του πω φίλε κοίτα πάρε το παπί και δεν ξέρω μηχανικός είσαι, πες μου πόσα θες ακόμα για εργασίες και ανταλλακτικά για να πάρω το παπί κομπλέ από εδώ και να σηκωθώ να φύγω.. τι προτείνετε;;

THEOD
08/05/2014, 21:26
Φίλτρο λαδιού που είχε βουλώσει και δεν πέρναγε λάδι αλλά δεν τρέχει τίποτα, θόρυβος που παραμένει μετά την επισκευή αλλά θα ελατωθεί με τον καιρό, κενά που έχουν δημιουργηθεί στον στρόφαλο, πόσο σε "έφτιαξε" ο μάγκας ο μάστορας - δεν μου ακούγονται καθόλου καλά όλα αυτά...
Ψύλλοι στα αυτιά μου μπήκανε που λέει και το τραγούδι...

Από την άλλη είναι αδύνατον κάποιος να κάνει "ιντερνετική" διάγνωση θορύβων και να αρχίσει να σου λέει συγκεκριμένα πράγματα. Δυστυχώς στο στάδιο που είσαι δεν έχεις άλλη λύση παρά είτε να εμπιστευτείς τον μηχανικό που το έψαξε, είτε να ψαχτείς από την αρχή με άλλον μηχανικό. Κάθε δρόμος έχει τα ρίσκα του και τα +/- του...
Εσύ θα κρίνεις

catmaster
08/05/2014, 21:38
κενά στο στρόφαλο .... μιλάμε για Nasa ο μάστορας ....

να ελπίζω ότι όταν άνοιξε το μοτέρ τουλάχιστον άλλαξε ελατήρια η μπα ;;

bruno
08/05/2014, 22:21
Ακου τι ειπε μάστορης..ο θορυβος θα ελαττωθεί με τον καιρο!Είναι και μετεωρολόγος..:a26:

theofilos888
08/05/2014, 22:34
Γινεται πολυ ενδιαφερον. Για πες, ειπε τιποτα ακομα ο θεικος μαστορας; Δε φανταζομαι να πιστευεις πως θα ελλατωθει ο θορυβος δια μαγειας. Τι κυκλοφορει εκει εξω.....

SHOOTER045
08/05/2014, 22:40
Πήγα σε μάστοραο
μέχρι εδώ κομπλέ, προσωπικά δεν έχω μείνει ικανοποιημένος (αν και πηγαίνει καλύτερα) γιατί βαράει ακόμα, άσχετα αν μου πε θα ελαττώσει με τον καιρό

;

ΝΑΙ
οταν σταματησει να δουλευει....




επρεπε εξ αρχης να ψαξεις σωστο μαστορα

Dbnn
08/05/2014, 22:54
Να πω οτι τσάμπα λεφτά έδωσες? Κακός θα γίνω.
Να πω οτι άλλος ένας μαστρομήτρος στην πιάτσα? Πάλι κακός θα γίνω.

Βγάλε ένα βίντεο φίλε μου να το ακούσουμε τι κοπανάει ακριβώς.
Όταν κοπανάει το μοτέρ δεν στρώνει ποτέ ο ήχος εκτός αμα σταματήσει εντελώς να δουλεύει ή επισκευαστεί η βλάβη, τότε θα σταματήσεις να ακούς το χτύπημα.
Έχω κάνει 3000χλμ καθημερινά με το παλιό μοτέρ που είχε πρόβλημα στην μπιέλα. Δεν με άφησε γιατί δεν το ζόριζα. Αυτό όμως δεν σημαίνει οτι θα δούλευε έτσι για χρόνια. Κάποια στιγμή θα με άφηνε!

Τώρα αν βέβαια βρήκε κενά στον στρόφαλο και σου είπε εντάξει μωρέ θα στρώσει και δεν έχεις πρόβλημα, τότε ο άνθρωπος έχει λιώσει πάνω απο βιβλιοθήκες μηχανολογίας.

takeshy
09/05/2014, 02:05
Μιλούσα προηγουμένως με τον γνωστό μου κ μου πε πως κοίταξε κι ο ίδιος το μοτέρ και φαινόταν μια χαρά, που ξέρει από μηχανάκια κι ο θόρυβος ακούγεται από μια "φωλιά" που έχουν κάνει τα ρουλεμάν του κάρτερ. Ισχυεί κάτι τέτοιο;

Ο λόγος που μου είπε κι ο μάστορας πως όλα είναι κομπλέ κι ότι για να φτιάξει αυτή η βλάβη πρέπει να βγάλω κάρτερ, θα έχω θέμα με τα νούμερα με τρεξίματα και υπουργεία κτλ θα μου βγει αρκετά παραπάνω.

dbnn δυστυχώς δεν έχω κάμερα αλλά αν πιστεύεις πως μπορείς να μου πεις μια γνώμη να κοιτάξω μήπως βρω να βγάλω ένα video!

vaska
09/05/2014, 05:58
Με κάθε επιφύλαξη νομίζω πως το kaze δεν έχει φίλτρο λαδιού. Έχει μια σίτα που την καθαρίζεις σε κάθε αλλαγή λαδιών (παίζει και να το μπερδεύω με το προηγούμενο μοντέλο - όταν πάω μαγαζί θα δω το μανιουαλ και θα ενημερώσω).

Και στον κατάλογο της Hiflo που κοίταξα δεν βρήκα φίλτρο. Αν είναι έτσι όπως τα λέω πολύ παπάς πρέπει να είναι ο μάστορας.

theofilos888
09/05/2014, 06:35
Με κάθε επιφύλαξη νομίζω πως το kaze δεν έχει φίλτρο λαδιού. Έχει μια σίτα που την καθαρίζεις σε κάθε αλλαγή λαδιών (παίζει και να το μπερδεύω με το προηγούμενο μοντέλο - όταν πάω μαγαζί θα δω το μανιουαλ και θα ενημερώσω).

Και στον κατάλογο της Hiflo που κοίταξα δεν βρήκα φίλτρο. Αν είναι έτσι όπως τα λέω πολύ παπάς πρέπει να είναι ο μάστορας.

Βασιλη το kaze εχει φιλτρο λαδιου. Ενα στρογγυλο που μπαινει μπροστα απο το μοτερ. Ειναι κατω απο το καπακι με τις 2 βιδες.

catmaster
09/05/2014, 07:26
Μιλούσα προηγουμένως με τον γνωστό μου κ μου πε πως κοίταξε κι ο ίδιος το μοτέρ και φαινόταν μια χαρά, που ξέρει από μηχανάκια κι ο θόρυβος ακούγεται από μια "φωλιά" που έχουν κάνει τα ρουλεμάν του κάρτερ. Ισχυεί κάτι τέτοιο;

Ο λόγος που μου είπε κι ο μάστορας πως όλα είναι κομπλέ κι ότι για να φτιάξει αυτή η βλάβη πρέπει να βγάλω κάρτερ, θα έχω θέμα με τα νούμερα με τρεξίματα και υπουργεία κτλ θα μου βγει αρκετά παραπάνω.

dbnn δυστυχώς δεν έχω κάμερα αλλά αν πιστεύεις πως μπορείς να μου πεις μια γνώμη να κοιτάξω μήπως βρω να βγάλω ένα video!

αν έχουν κάνει "φωλιά" τα ρουλεμάν και ακούγεται από εκεί δεν πρόκειται να στρώσει ο θόρυβος ... έβγαλε και μέτρησε το στρόφαλο ;;

πόσα χιλιόμετρα έχει το παπί ;;


Με κάθε επιφύλαξη νομίζω πως το kaze δεν έχει φίλτρο λαδιού. Έχει μια σίτα που την καθαρίζεις σε κάθε αλλαγή λαδιών (παίζει και να το μπερδεύω με το προηγούμενο μοντέλο - όταν πάω μαγαζί θα δω το μανιουαλ και θα ενημερώσω).

Και στον κατάλογο της Hiflo που κοίταξα δεν βρήκα φίλτρο. Αν είναι έτσι όπως τα λέω πολύ παπάς πρέπει να είναι ο μάστορας.

έχει Βασίλη ... από τα λίγα παπιά που έχουν φίλτρο ξεχωριστό .... και για να έχει βουλώσει και να κλείσει διόδους (όπως του είπε) παίζει να μην είχε αλλαχτεί ποτέ ... αν δεν το συντηρείς θα σε αφήσει και από σκέτο σίδερο να είναι

vaska
09/05/2014, 08:44
έχει Βασίλη ... από τα λίγα παπιά που έχουν φίλτρο ξεχωριστό .... και για να έχει βουλώσει και να κλείσει διόδους (όπως του είπε) παίζει να μην είχε αλλαχτεί ποτέ ... αν δεν το συντηρείς θα σε αφήσει και από σκέτο σίδερο να είναι

Έχεις δίκιο, τελικά έχει και το service manual αναφέρει αλλαγή στα 800, 10Κ,20Κ,30Κ χλμ. αν και με κόστος κοντά στα 5€ αν το αλλάζεις σε κάθε ή κάθε 2 αλλαγές λαδιού, μια χαρά είσαι.

Όσο για την "φωλιά" στα ρουλεμάν στροφάλου, αν όντως είναι έτσι, ο θόρυβος δεν θα σταματήσει στον αιώνα τον άπαντα.

takeshy
09/05/2014, 09:50
Στρόφαλο δε νομίζω να μέτρησε. Υπάρχει περίπτωση να έχουν κάνει φωλιά τα ρουλεμάν και να χτυπάει; Και να φτιαχτεί αυτό θα χω θέμα με αριθμούς στο μοτέρ, υπουργεία κτλ; και θα μου βγει κάνα 100+;

Ξέρουμε αν το πάω σε άλλο μάστορα πόσο θα μου πάρει πάνω κάτω για να ανοίξει και να κάνει έναν έλεγχο στο μοτέρ να βεβαιωθώ πως είναι αυτή η ζημιά και το παπί δεν έχει κάνα σοβαρό θέμα μηχανικά με τον θόρυβο..;

bruno
09/05/2014, 11:19
Πρεπει να φτιαχνει αυτό με την φωλια,σε μηχανουργειο,ειτε το γεμιζουν με κολλιση αλουμινιου και μετα τορνο η' να περασουν ένα δακτυλιδι.Θελει καλο μαστορα όμως για να γινει σωστη δουλεια.

notakos600
09/05/2014, 11:35
Πολύ γατόνι ο μάστορας που κατάλαβε με το αυτί πως ο θόρυβος είναι από ξεχειλωμένη φωλιά ρουλεμάν έδρασης στροφάλου.
Το μοτεράκι πρέπει να ανοιχτεί φέτα πάντως.

takeshy
09/05/2014, 11:54
Πήρα σε 2 άλλους μηχανικούς και μου είπαν μόνο για εργασία 120 ευρώ.

Στον μάστορα είναι να πάω το απογευματάκι να μου βάλει τα πλαστικά και είναι να του πω πως πάει το παπί.

Τι προτείνετε να κάνω;

catmaster
09/05/2014, 12:53
Ξαναρωτάω .... πόσα χιλιόμετρα έχει το παπί και τι συντήρηση του έχεις κάνει ;;

Για να φάει τις φωλιές πρέπει να έχει
Α. Γράψει ένα εκατομμύριο χιλιόμετρα
Β. Έχει μείνει από λάδια αλλά αυτό το αποκλείω γιατί θα κόλλαγαν άλλα μέρη πρώτα
Γ. Έχει κάνει μαλακία κάποιος μάστορας με βάλε - βγάλε βολάν η καμπάνα και έχει γαμήσει το στρόφαλο με αερόκλειδο για τάνκς

315924

αυτό το μοτέρ στη φωτό είχε γράψει 130 χιλιάδες χιλιόμετρα και οι φωλιές δεν είχαν κάνει κιχ

vaska
09/05/2014, 13:36
Ξαναρωτάω .... πόσα χιλιόμετρα έχει το παπί και τι συντήρηση του έχεις κάνει ;;

Για να φάει τις φωλιές πρέπει να έχει
Α. Γράψει ένα εκατομμύριο χιλιόμετρα
Β. Έχει μείνει από λάδια αλλά αυτό το αποκλείω γιατί θα κόλλαγαν άλλα μέρη πρώτα
Γ. Έχει κάνει μαλακία κάποιος μάστορας με βάλε - βγάλε βολάν η καμπάνα και έχει γαμήσει το στρόφαλο με αερόκλειδο για τάνκς

315924

αυτό το μοτέρ στη φωτό είχε γράψει 130 χιλιάδες χιλιόμετρα και οι φωλιές δεν είχαν κάνει κιχ

Ακόμα και το πιο σκυλί μοτέρ στα σωστά χέρια (πχ του αδερφού μου)γίνεται κοφίνι για πλάκα. Και δεν κάνω καθόλου πλάκα. Είναι βέβαια και ο παράγοντας "μάστορας" που μπορεί να μάθαινε πάνω στο έρημο το παπί.
:wave2:

bruno
09/05/2014, 14:18
Exω δει εδρα βαλβιδας στην κεφαλη,να εχει ξεμπρεσσαριστει και να κανει γυρο γυρο ολοι.Αυτό σε Κινεζικο μοτερ παπιου,στο kazer όμως κατι εχει παιχτεί,μπερδεμενη ιστορια.

Dbnn
09/05/2014, 17:10
Άμα πουμε τι έχουμε δει όλοι μας..... Θα γεμίσουν 300+ σελίδες!

Φίλε μου αν αλλάξεις μοτέρ και έχεις το τιμολόγιο αγοράς του δεν έχεις πρόβλημα αρκεί να είναι το ίδιο στα κυβικά του ή +/-25% κυβισμός απο ότι έχει βγεί απο το εργοστάσιο.
Δεν χρειάζεται να δηλώσεις άλλο μοτέρ.
Αν έχει φάει φωλιές μέσα και ο μάστορας είναι σωστός θα σου αλλάξει απλά το κάρτερ και τελείωσε η ιστορία. Αλλά πρώτα πρέπει να μετρηθεί σωστά ένα ένα εξάρτημα και μετά προχωράς.
Αυτά με τα γεμίσματα και τους τόρνους για ένα μοτεράκι 100 κυβικών δεν αξίζει καν τον κόπο να ασχοληθείς. Ας είναι και kawasaki. Γνώμη μου ε?
by the way είχα kazer. Σκυλί το άτιμο!
Το βίντεο που σου είπα στο πρότεινα γιατί αν το ακούσουν και άλλοι πιο γνώστες απο μένα μπορεί να είναι και βαλβίδες αρύθμιστες. Λέμε τώρα....

takeshy
09/05/2014, 21:04
Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Θα το πάω το πρωί σ' άλλο μάστορα να χω το κεφάλι μου ήσυχο, τιμές είναι από 80 μέχρι 120 για να το λύσει μόνο, αν έχετε να προτείνετε κάποιον τίμιο και οικονομικό αιγάλεω κ γύρω περιοχές στείλτε ΠΜ

George_Sp
09/05/2014, 21:06
Δυστυχώς Σάββατο κλειστά. Από Δευτέρα αν δε βρεις να σου συστήσουν κάποιον άλλο. :)
http://konidis.gr/

SHOOTER045
09/05/2014, 21:11
Τον cat master
Είναι συμφορουμιτης

takeshy
09/05/2014, 21:16
Έστειλα ΠΜ στον catmaster, ευχαριστώ

Αν ο Κονίδης είναι πίσω από την τροχαία αθηνών τότε μίλησα το μεσημέρι μαζί του αλλά δεν πρόλαβα να πάω απο κει..

Το προβλημα μου ειναι πως εχω χασει ηδη 4 μερες δουλειας κι υπαρχει θεμα και απο κει που λειπω τοσες μερες και να το παω σε αυτον πχ δευτερα, πριν απο τριτη-τεταρτη δε θα το χω με τπτ!

George_Sp
09/05/2014, 21:21
αφού θα σε φτιάξει ο γατο-άρχοντας όλα καλά. άντε περιμένουμε τα νέα για να αρχίσει το κράξιμο στον παλιό μάστορα :P

takeshy
09/05/2014, 21:31
μακάρι το παλικάρι να είναι καλός στη δουλειά του και να με βοηθήσει να πηγαίνουν τα λεφτά μεταξύ μας κιόλας!! :)

Να ενημερώσω πως πήγα το μεσημέρι στον πρώτο μάστορα κι έγινε χαμός. Κι επειδή κατάλαβε την μαλακία του του είπα ότι πήγα αλλού και μου είπαν ότι είναι μπιέλα 100%, κι ότι άλλος μάστορας μου τα φτιάχνει όλα κομπλέ αύριο το μεσημέρι το παίρνω εντάξει, με τα πολλά θα πάω την δευτέρα να μου δώσει 40 ευρώ από τα 60 που πήρε για την εργασία του και του αφήνω το εικοσάρικο γιατί είμαι ξηγημένος

Επειδή τον έβαλα στο τηλ και μίλησε μ' ένα μάστορα συνεργείου που βρήκα το μεσημέρι, είναι 100% μπιέλα και θ' αλλάξει κι ένα ρουλεμάν (στρόφαλου νομίζω μου πε δε θυμάμαι) Με τον πρώτο θα ξεκαθάριζα αν του έπαιρνα ανταλλακτικά και του έλεγα βάλτα πάνω αλλά δεν εμπιστεύομαι το πως θα μου κλείσει το μοτέρ αφού την πάτησα ήδη μαζί του.

Πάντως είναι διαθέσιμος να μου λύσει το μοτέρ και να μου το δώσει ακόμα και ανοιγμένο στα 64 να το πάω σε άλλον να γλυτώσουμε τα εργατικά, να μου το δέσει ο άλλος πάλι και να μου το βάλει αυτός πάνω στο παπί. Θα βρω κανέναν τέτοιο να γλυτώσω κάνα ψιλό γιατί τη βγάζουμε με δανεικά κ δν αντέχω άλλο άγχος ή μπα;;

Bowleno
10/05/2014, 00:54
Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Θα το πάω το πρωί σ' άλλο μάστορα να χω το κεφάλι μου ήσυχο, τιμές είναι από 80 μέχρι 120 για να το λύσει μόνο, αν έχετε να προτείνετε κάποιον τίμιο και οικονομικό αιγάλεω κ γύρω περιοχές στείλτε ΠΜ


τώρα έιδα ότι λες Αιγάλεω.... μπας και το πήγες σε αυτόν που είναι στην Θεσσαλονίκης; (δεν αναφέρω όνομα για ευνόητους λόγους)

theofilos888
10/05/2014, 00:57
μακάρι το παλικάρι να είναι καλός στη δουλειά του και να με βοηθήσει να πηγαίνουν τα λεφτά μεταξύ μας κιόλας!! :)

Να ενημερώσω πως πήγα το μεσημέρι στον πρώτο μάστορα κι έγινε χαμός. Κι επειδή κατάλαβε την μαλακία του του είπα ότι πήγα αλλού και μου είπαν ότι είναι μπιέλα 100%, κι ότι άλλος μάστορας μου τα φτιάχνει όλα κομπλέ αύριο το μεσημέρι το παίρνω εντάξει, με τα πολλά θα πάω την δευτέρα να μου δώσει 40 ευρώ από τα 60 που πήρε για την εργασία του και του αφήνω το εικοσάρικο γιατί είμαι ξηγημένος

Επειδή τον έβαλα στο τηλ και μίλησε μ' ένα μάστορα συνεργείου που βρήκα το μεσημέρι, είναι 100% μπιέλα και θ' αλλάξει κι ένα ρουλεμάν (στρόφαλου νομίζω μου πε δε θυμάμαι) Με τον πρώτο θα ξεκαθάριζα αν του έπαιρνα ανταλλακτικά και του έλεγα βάλτα πάνω αλλά δεν εμπιστεύομαι το πως θα μου κλείσει το μοτέρ αφού την πάτησα ήδη μαζί του.

Πάντως είναι διαθέσιμος να μου λύσει το μοτέρ και να μου το δώσει ακόμα και ανοιγμένο στα 64 να το πάω σε άλλον να γλυτώσουμε τα εργατικά, να μου το δέσει ο άλλος πάλι και να μου το βάλει αυτός πάνω στο παπί. Θα βρω κανέναν τέτοιο να γλυτώσω κάνα ψιλό γιατί τη βγάζουμε με δανεικά κ δν αντέχω άλλο άγχος ή μπα;;

Ενας θα τα κανει ολα. Δεν θα γλυτωσεις τιποτα. Μην αφηνεις πολλα χερια στο μηχανακι σου.

Bowleno
10/05/2014, 10:05
Ενας θα τα κανει ολα. Δεν θα γλυτωσεις τιποτα. Μην αφηνεις πολλα χερια στο μηχανακι σου.

+660