PDA

View Full Version : ΓΡΑΜΜΑΤΙΑ



Abigail
07/05/2014, 10:54
Καλημερα παιδια , εχω ακουσει κι εγω με τη σειρα μου στην υπαρξη γραμματιων.. ειναι η αληθεια πως μολις ακουσα για αυτο γλυκαθηκα διοτι δεν εχω πιστωτικη και θα με εξυπηρετουσε για την αγορα του παπιου μου να βαλω 2,3 δοσεις..


Εχει κανεις απο σας εξυπηρετηθει με γραμματια ? τι ζητουν οι μαγαζατορες?


Επισης γνωριζει κανεις καποιο καταστημα στην αθηνα που να κανει τετοιες ευκολιες.. ευχαριστω

magi
07/05/2014, 11:20
Καλημερα παιδια , εχω ακουσει κι εγω με τη σειρα μου στην υπαρξη γραμματιων.. ειναι η αληθεια πως μολις ακουσα για αυτο γλυκαθηκα διοτι δεν εχω πιστωτικη και θα με εξυπηρετουσε για την αγορα του παπιου μου να βαλω 2,3 δοσεις..


Εχει κανεις απο σας εξυπηρετηθει με γραμματια ? τι ζητουν οι μαγαζατορες?


Επισης γνωριζει κανεις καποιο καταστημα στην αθηνα που να κανει τετοιες ευκολιες.. ευχαριστωΕΒΑΛΕΣ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΘΕΜΑ.ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ.ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥΣ.ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΟΙ ΕΞΠΕΡΤ....ΙΣΩΣ ΣΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΕΜΠΟΡΟΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΜΕ ΓΡΑΜΜΑΤΙΑ..

Kostas2B
07/05/2014, 11:50
Φιλε μου μάζεψε το χρήμα και πήγαινε αγόρασε το μετρητοίς. Πρεπει επιτέλους να αλλάξει αυτη η νοοτροπία με τις δόσεις,τις επιταγές και τα γραμμάτια!
Αν δεν το ξεκινήσουμε εμείς οι ίδιοι,στα ίδια θα ειμαστε μια ζωη.

Εντελώς φιλικά, Κωστας

magi
07/05/2014, 11:56
Φιλε μου μάζεψε το χρήμα και πήγαινε αγόρασε το μετρητοίς. Πρεπει επιτέλους να αλλάξει αυτη η νοοτροπία με τις δόσεις,τις επιταγές και τα γραμμάτια!
Αν δεν το ξεκινήσουμε εμείς οι ίδιοι,στα ίδια θα ειμαστε μια ζωη.

Εντελώς φιλικά, ΚωσταςΙσως χρειαζετε το παπι να μεζεψη το χρημα φιλε Κωστα.Δλδ αν εργαζετε και δεν το εχει μαζεψει και το παπι χρειαζετε ως εργαλειο για την εργασια του στην γερμανια θα το επερνε αμμεσως μεσω τραπεζης.Εδω τους λες δεν το χρειαζεσε τωρα να κανεις την δουλεια σου αλλα αμα μαζεψης το χρημα.Αυτο μας εφαγε στην ελλαδα οχι γραμματια αμα ειναι για δουλεια κλεψε να βρης.Εξασφαλιση με λαθος νοοτροπια.Οι Εντιμοι εργαζομενοι δεν μας εφεραν εδω αλλα την νοοτροπια την εφτιαξαν κυβερνητικα λαμογια.Στην ε.ε δεν υπαρχη μετρητο.Υπαρχη μεσω τραπεζας και μισθοδοσιας αμμεσα διχως να εχεισ το κεφαλάιο,απλα το ετησιο συμβολαιο εργασιας.

bulmont
07/05/2014, 14:45
Οι Εντιμοι εργαζομενοι .


Υπάρχουν και άτιμοι εργαζόμενοι και δεν το 'ξερα;;;;;;;;;;;;;;;;;

panavour
07/05/2014, 19:15
Υπάρχουν και άτιμοι εργαζόμενοι και δεν το 'ξερα;;;;;;;;;;;;;;;;;

Φυσικα και υπαρχουν,δεν το ηξερες?
Οπως και υπαρχουν και εντιμοι μη εργαζομενοι.

magi
07/05/2014, 19:35
315859Tελος παντων βλεπω μια αδιαφορια απο πολλους που γνωριζουν τα της Αθηνας να απντησουν εδω μεσα στον φιλο που εθεσε το θεμα γραμματια.Ας βρεθη καποιος καποιοι που ςχουν την γνωση να πουν γινετε η δεν γινετε η πως μπορει να γινει αν γινετε.Δλδ βαζη το σπιτι υποθηκη?θελει εγγυητη να βαλη ο εγγυητης το σπιτι υποθηκη?η ο εμπορας ειναι συγχρονως και τοκογλυφος?η απλα υπαεχουν εμποροι που κανουν γραμματια με κανονικες διαδικασιες......

redfantomas
07/05/2014, 19:50
Φιλε μου μάζεψε το χρήμα και πήγαινε αγόρασε το μετρητοίς. Πρεπει επιτέλους να αλλάξει αυτη η νοοτροπία με τις δόσεις,τις επιταγές και τα γραμμάτια!
Αν δεν το ξεκινήσουμε εμείς οι ίδιοι,στα ίδια θα ειμαστε μια ζωη.

Εντελώς φιλικά, Κωστας

διαφωνω καθετα ,
1) την σημερον ημερα δεν μαζευεις ποτε ,παντα κατι τυχαινει

2) αν για χ λογο μαζεψεις παλι δεν θα σε φτασουν θα αναγκαστεις να χωσεις και αλλα και θα βρεθεις πανι με πανι και πιθανοτατα καπου εκτεθημενος

3) αγοραζοντας κατι με δοση φροντιζεις να μπορεις να ανταπεξελθεις στην δοση .,οχι βαλε οτι ναναι

λαστιχα θα βαλω τωρα και θα τα περασω σε 6 δοσουλες ...35 ευρα το μηνα και δεν θα παρω χαμπαρι ...

ολα ειναι θεμα εγκεφαλου

teogtp
07/05/2014, 20:20
διαφωνω καθετα ,
1) την σημερον ημερα δεν μαζευεις ποτε ,παντα κατι τυχαινει

2) αν για χ λογο μαζεψεις παλι δεν θα σε φτασουν θα αναγκαστεις να χωσεις και αλλα και θα βρεθεις πανι με πανι και πιθανοτατα καπου εκτεθημενος

3) αγοραζοντας κατι με δοση φροντιζεις να μπορεις να ανταπεξελθεις στην δοση .,οχι βαλε οτι ναναι

λαστιχα θα βαλω τωρα και θα τα περασω σε 6 δοσουλες ...35 ευρα το μηνα και δεν θα παρω χαμπαρι ...

ολα ειναι θεμα εγκεφαλου

Καταλαβαινεις οτι αυτα αναιρουν το ενα τ'αλλο;
1)Πως θα μαζεψεις χρημα για την δοση αν σου "τυχει" κατι;
2)Αν εχεις ηδη μια δοση για μηχανακι και βαλεις και αλλη μια δοση για λαστιχα και αλλη μια για σερβις-ανταλακτικα και και και.........
3)Τραγουδας το "με παρεσυρε το ρεμα μανα μου δεν ειναι ψεμα......."
:wave2:

redfantomas
07/05/2014, 20:46
Καταλαβαινεις οτι αυτα αναιρουν το ενα τ'αλλο;
1)Πως θα μαζεψεις χρημα για την δοση αν σου "τυχει" κατι;
2)Αν εχεις ηδη μια δοση για μηχανακι και βαλεις και αλλη μια δοση για λαστιχα και αλλη μια για σερβις-ανταλακτικα και και και.........
3)Τραγουδας το "με παρεσυρε το ρεμα μανα μου δεν ειναι ψεμα......."
:wave2:


να κανεις μεχρι εκει που σε παιρνει το σκεφτηκες?? μεχρι να μαζεψω 250 ευρα για τα λαστιχα π.χ θα εχουν ερθει οι ασφαλειες ( οπως και εγιναν) με 35 ευρω το μηνα ομως κανω την δουλεια μου και χωρις αγχος ...φροντιζεις λοιπον οι οποιες αγορες σου /δοσεις σου να ειναι στα ορια του περισευματος του μισθου σου...και φυσικα υπαρχει και ο νομος που λεει οτι αν δεν κανεις την αγορα να μπεις στο καλουπι δεν μαζευεις

catmaster
07/05/2014, 21:01
Παιδιά μην μπλέκεστε με τα κοράκια με γραμμάτια ... γενικά είναι η χειρότερη εποχή να χρωστάς και ειδικά για κάτι που δεν είναι και τελείως απαραίτητο

έχω τέσσερα παραδείγματα από ανθρώπους που ψώνισαν τον τελευταίο καιρό με γραμμάτια ... και μπουρδέλο μηχανάκι πήραν και το χρυσοπλήρωσαν και ακόμα χρωστάνε

magi
07/05/2014, 21:42
[QUOTE=catmaster;2466895]Παιδιά μην μπλέκεστε με τα κοράκια με γραμμάτια ... γενικά είναι η χειρότερη εποχή να χρωστάς και ειδικά για κάτι που δεν είναι και τελείως απαραίτητο

έχω τέσσερα παραδείγματα από ανθρώπους που ψώνισαν τον τελευταίο καιρό με γραμμάτια ... και μπουρδέλο μηχανάκι πήραν και το χρυσοπλήρωσαν και ακόμα χρωστάνε[/QUOTE ++++++++ Η ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ...ΟΥ ΜΠΛΕΞΕΙΣΣΣ......

Abigail
07/05/2014, 23:09
ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΦΥΓΑΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ.. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΔΩ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΟΝΤΩΣ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΘΕΩΡΕΙ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΤΙ ΛΑΘΟΣ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΥΣΤΟΧΑ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

akis_trevor
07/05/2014, 23:11
δεν ξεφευγουμε εμεις απτο θεμα,το θεμα ξεφευγει απο εμας!!!:bawl:
αν επιτρεπεται,ποσο ειναι το ποσο που θες να βαλεις σε δοσεις;

devil's animal
08/05/2014, 00:07
ασε τα γραμματηα ρε φιλαι...
αυτα γινωντουσαν το 1980...

πυγενε βγαλε μια πιστοτικη εκει παιρα και βαλαι δωσης...ολι εχουν μια πηστωτηκη τιν σιμερον ειμαιρα...

αλλειως μπωρης παντα να χρεοσυς τειν πυστοτεικυ τυς μανας σου ι του πατερα σου υ καποιου απ'τυν εικωγαινυα σου εμπασση περιπτοσει...
:wave2:

Abigail
08/05/2014, 15:05
το ποσο που θελω να βαλω ειναι 1000 ευρω.. και πιστωτικη δεν εχει κανεις απο τον κυκλο μ και επειδη ειμαι 23 και εργαζομαι αλλα εχω χαμηλο εσοδημα δεν μπορω να βγαλω καρτα /// αλλιως θα εψαχνα γραμματια λετε?! δεν θα υπηρχε λογοσ!πρωτα εξαντλησα τα παντα και μετα αρχισα το ψαξιμο για γραμματια.. αυτα

Bowleno
08/05/2014, 15:33
ασε τα γραμματηα ρε φιλαι...
αυτα γινωντουσαν το 1980...

πυγενε βγαλε μια πιστοτικη εκει παιρα και βαλαι δωσης...ολι εχουν μια πηστωτηκη τιν σιμερον ειμαιρα...

αλλειως μπωρης παντα να χρεοσυς τειν πυστοτεικυ τυς μανας σου ι του πατερα σου υ καποιου απ'τυν εικωγαινυα σου εμπασση περιπτοσει...
:wave2:


Ρε Σταυρούλη, είμεθα και μιας κάποιας ηλικίας κάποιοι εδώ πάνε τα ματάκια μαααααας :cry::p

devil's animal
08/05/2014, 15:55
Ρε Σταυρούλη, είμεθα και μιας κάποιας ηλικίας κάποιοι εδώ πάνε τα ματάκια μαααααας :cry::p

μην νομιζεις...
ξερεις τι προσπαθεια εκανα και εγω για να το γραψω??
μιλαμε πρεπει να μου πηρε τον τετραπλασιο χρονο απ'το να το εγραφα σωστα...:lol:

αλλα το θεμα ηταν το αλληγορικο μηνυμα...:p

Bowleno
08/05/2014, 22:47
μην νομιζεις...
ξερεις τι προσπαθεια εκανα και εγω για να το γραψω??
μιλαμε πρεπει να μου πηρε τον τετραπλασιο χρονο απ'το να το εγραφα σωστα...:lol:

αλλα το θεμα ηταν το αλληγορικο μηνυμα...:p


Εγώ το αλληγορικό το έπιασα, τα ματάκια μου όμως......:lol: