PDA

View Full Version : Husaberg αποριες



gaitan
09/05/2014, 09:12
Γεια σε όλοι την παρέα.

Λοιπόν να μπω στο ψητό,σκεφτούμε να αγοράσω και γω ενα απο αυτα τα κακόφημα μηχανάκια καποιο husaberg Fs650.
Την χρήση που το θέλω είναι να μπει στο υπόγειο του σπιτιού μου να γίνει γενική ανακατασκευή δηλαδή να γίνει μια κούκλα και εξωτερικά και εσωτερικά,και να βγαίνει μια φορά την Κυριακή για σπάσιμο σε καμιά πιστά,οχι για κυκλοφορία στην πόλη.

Τώρα θα ήθελα να ρωτήσω τη είναι αυτό που το κάνει να ειναι τόσο ιδιότροπο και γιατι χρίζει εξειδικευμένο συνεργειο?

Σε άλλες συζητήσεις λένε οτι καλύτερα ειναι αν πιάνουν λιγο τα χερια σου να βρεις το manual κτλ και να το κάνεις μόνο σου service ρύθμιση βαλβίδες κτλ κτλ.
Και γω δεν εχω σκοπό να το πηγαίνω σε συνεργείο αλλα εχω αυτήν την απορία πως ενας ιδιώτης μπορεί να μάθει και να συντηρεί-ρυθμίζει ενα Husaberg ενώ έξω χρειάζεται ενα εξειδικευμενο συνεργείο και οχι το συνεργειο της γειτονίας?

notakos600
09/05/2014, 09:43
Για την χρήση που το θες κτύπα το άφοβα.
Το manual και κάποια εξειδικευμένα εγαλεία θα τα χρειαστείς οπωσδήποτε.

gaitan
07/07/2015, 18:13
(αν ειναι εύκολο μεταφερετε το στις ανακατασκευες ευχαριστω)

harris_x
08/07/2015, 08:25
(αν ειναι εύκολο μεταφερετε το στις ανακατασκευες ευχαριστω)
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=145798

kordix
08/07/2015, 10:16
Όλα καλά, αλλά να σπάσεις σε πίστα καρτ αυτό το 650 είναι κομματάκι δύσκολο. Στα Μέγαρα κάτι γίνεται.

Ψάξε λίγο το θέμα των ανταλλακτικών γιατί η εταιρία δεν υπάρχει πια και δεν ξέρω τι στοκ υπάρχει στην πιατσα.

Σίγουρα θα υπάρχουν και aftermarket πράγματα αλλά κάνε μια έρευνα πριν την αγορά.