PDA

View Full Version : Για τους φανατικους των Iron Maiden



AFTER
17/10/2005, 23:58
ΕΔΩ (http://kebawe.com/wallpapers/maiden/SpongeEd.shtml)


:a02: :a29: :a11:

idi
18/10/2005, 00:23
Εddie ο Σφουγγαρακης???? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gcrook
18/10/2005, 00:35
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Τι παιχτηκε ρε πουστη μου:lol: :lol: :smokin:

johnpagr
18/10/2005, 02:06
wraios o sfougarakhs

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
18/10/2005, 07:19
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

adam τί μας λένε ρε;




:lol: :lol: :lol:

cityfly
18/10/2005, 09:26
άμα γίνει ο μποπμ iron maiden θα τον μετονομάσουμε σε


μπομπ ο..


scotch-brite

Cpt. Haddock
18/10/2005, 09:35
Six, six six, the number of the Sponge....

:D :D :D :D

adam_tsouk
18/10/2005, 16:21
:mad: :mad:


:a16:

:a04:

:a015:

:a016:

:a43:

:a52:

:a53:

:a57:

:a56:

kostasnaoum
18/10/2005, 16:36
ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΟΥΝ




:a11: :a02: :a26: :a015: :a015: :a015: :a016: :a66: :a37: :a37:

Alx 84
18/10/2005, 21:56
τέλειος ο bob!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

AFTER
18/10/2005, 22:59
live to fly!



26503

AFTER
18/10/2005, 23:00
fly to live!!


26504

idi
19/10/2005, 09:42
ασχετο... αλλα το best ever album ειναι αυτο....


(ολα τα αλμπουμ των maiden που βγηκαν σε βινιλιο τα εχω.. και αρκετα single):smokin: ζηηηηλιιιιααααα

idi
19/10/2005, 09:42
/.


26521

Cpt. Haddock
19/10/2005, 09:51
Δε θα συμφωνήσω οτι είναι το best ever.

Σίγουρα έχει μερικά πολύ καλά τραγούδια, αλλά έχει και άλλα απλά φλυαρα.

Κορυφαίο το Revelations (που επιτέλους το έπαιξαν φέτος στη συναυλία τους), αλλα μάπα το Die with your boots on, όπως και το Still Life και το To Tame a Land. Το τελευταίο ενώ ξεκινάει ωραία, κάπου το χάνει.

Το Where eagles dare είναι απίθανο κομμάτι αλλά θα μπορούσε να είναι και μικρότερο (πάντως φοβερή η εκτέλεσή του στη συναυλία)

Δύσκολο να πω πιο είναι για μένα το καλύτερο album. Είμαι μεταξύ του Powerslave και του Seventh Son.

Τα έχω κι εγώ σε βινύλιο, και τι single του Trooper σε 45αρι δισκάκι !!

:wave2: :beer: :wave2:

idi
19/10/2005, 10:00
νταξ τωρα που το λες και το slave +7son μαμανε...

δωρακι ...
http://ironmaiden.webvis.net/Album_Pics.html
http://ironmaiden.webvis.net/Album_Pics2.html
http://ironmaiden.webvis.net/Album_Pics3.html

UP THE IRONS :smokin: :wave2:

THRESH
20/10/2005, 00:09
Το καλύτερο κομμάτι είναι κάτι καθαρά υποκειμενικό. Γιατι,τα Aces High,Hallowed Be thy Name,Iron Maiden και Flight of Icarus στο πηγάδι κατούρησαν??

Alx 84
20/10/2005, 00:41
Δε ξέρω για εσάς,αλλά εγω...:a23: :a23: :a23:


26556

bonepeeler
20/10/2005, 01:30
To Hallowed Be Thy Name γαμάτο κομμάτι.
Αλλά προτιμώ τη διασκευή από Cradle Of Filth.:a66:

Καλύτερο album Seventh Son.

Cpt. Haddock
20/10/2005, 08:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
To Hallowed Be Thy Name γαμάτο κομμάτι.
Αλλά προτιμώ τη διασκευή από Cradle Of Filth.:a66:

Καλύτερο album Seventh Son.

Ναι σε όλα!!

:a18: :a18:

makis206
20/10/2005, 08:57
Κι εγώ συμφωνώ αλλά δέν έχω ακούσει τη διασκευή.

Μάλλον πως πρέπει να την ψάξω έ;

adam_tsouk
20/10/2005, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ασχετο... αλλα το best ever album ειναι αυτο....


(ολα τα αλμπουμ των maiden που βγηκαν σε βινιλιο τα εχω.. και αρκετα single):smokin: ζηηηηλιιιιααααα




:a029: :a9:



Ρεεεεεεεε!!!!!!!!!! Χαλαρώστε!


Από Maiden το καλύετρο άλπουμ ήταν... ΟΛΑ! :a01: :a01:

makis206
20/10/2005, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Ρεεεεεεεε!!!!!!!!!! Χαλαρώστε!
Από Maiden το καλύετρο άλπουμ ήταν... ΟΛΑ! :a01: :a01:

Σωστός !:a013:


26587

Cpt. Haddock
20/10/2005, 09:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
:a029: :a9:



Ρεεεεεεεε!!!!!!!!!! Χαλαρώστε!


Από Maiden το καλύετρο άλπουμ ήταν... ΟΛΑ! :a01: :a01:


Εεεεετσι !!!1

:cool:

Φαντάζομαι πήγατε στη συναυλία τους φέτος, έτσι?

:beer:

makis206
20/10/2005, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Φαντάζομαι πήγατε στη συναυλία τους φέτος, έτσι?

Εγώ δυστυχώς δέν τα κατάφερα άν και τό'θελα πολύ να πάω.

Αυτό το άκουσε κανείς;

"Death On The Road "


26588

Alx 84
20/10/2005, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Κι εγώ συμφωνώ αλλά δέν έχω ακούσει τη διασκευή.

Μάλλον πως πρέπει να την ψάξω έ;

πραγματικά είναι όλα τα λεφτά. Απο διασκευές των maiden άλλο τίποτα. όλοι έχουν κάνει και απο μια!!

bonepeeler
20/10/2005, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
:a029: :a9:



Ρεεεεεεεε!!!!!!!!!! Χαλαρώστε!


Από Maiden το καλύετρο άλπουμ ήταν... ΟΛΑ! :a01: :a01:


Και το X-Factor;:uplate: :look: :look:


Τώρα πιά πιστεύω πως οι Maiden κάνουν ανακύκλωση.
Δεν έχω ακούσει τα τελευταία τους,
και ούτε θέλω.

Φοβάμαι πως θα απογοητευτώ.

Σαν τους Metallica.
Για μένα μετά το Black Album δεν υπάρχουν πιά σαν Metallica.
Τα ίδια άτομα,νέα στοιχεία στη μουσική τους(και καλά κάνανε) αλλά λείπει το συναίσθημα που σου πρόσφερε το κάθε κομμάτι.

paris-3
20/10/2005, 13:37
Τις διασκευές των CHILDREN OF BODOM τις έχετε ακούσει??Είναι φοβερές...!!!Ειδικά το Aces high..!!!Που παρεπιπτόντως έχουν διασκευάσει και οι ARCH ENEMY!!

adam_tsouk
20/10/2005, 22:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
Και το X-Factor;:uplate: :look: :look:


Τώρα πιά πιστεύω πως οι Maiden κάνουν ανακύκλωση.
Δεν έχω ακούσει τα τελευταία τους,
και ούτε θέλω.

Φοβάμαι πως θα απογοητευτώ.

Σαν τους Metallica.
Για μένα μετά το Black Album δεν υπάρχουν πιά σαν Metallica.
Τα ίδια άτομα,νέα στοιχεία στη μουσική τους(και καλά κάνανε) αλλά λείπει το συναίσθημα που σου πρόσφερε το κάθε κομμάτι.


Κοίτα, τα τελευταία χρόνια δεν ακούω όπως παλιά αλλά ό,τι ακι να ακούσω θα με κολλήσει...

Τουλάχιστον δεν έγιναν και metallica! Με φιλαρμονικές κτλ κτλ....:yuck:

Alx 84
20/10/2005, 23:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από paris-3
Τις διασκευές των CHILDREN OF BODOM τις έχετε ακούσει??Είναι φοβερές...!!!Ειδικά το Aces high..!!!Που παρεπιπτόντως έχουν διασκευάσει και οι ARCH ENEMY!!


ΩΩΩΩΩΩΩΩ... Ναι!!!! είναι τέλειες!!! και από six feet under!!

paris-3
21/10/2005, 00:37
Τουλάχιστον δεν έγιναν και metallica! Με φιλαρμονικές κτλ κτλ....:eyepop: :eyepop: Πλάκα κάνεις...!!Ή συναυλία με την SAN FRANCISCO SYMPHONY ORCHESTRA είναι ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ!!!Έχεις ακούσει τις εκτελέσεις?Έχεις δει το DVD?Eίναι σίγουρα από τις καλύτερες στιγμές τους!!

gcrook
21/10/2005, 00:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
Δε ξέρω για εσάς,αλλά εγω...:a23: :a23: :a23:

Εσενα σε παω καργα δικε μου:beer:

Παιδες καλοι οι Maiden και τα πρωτα μεταλ κομματια που εκατσα να μαθω στην κιθαρα και αφιερωσα ωρες ολοκληρες ηταν δικα τους,...(Trooper,Hallowed,Powerslave,Run To The Hills,Fear Of The Dark,No Prayer For The Dying και αλλα πολλα),αλλα δεν μπορω να βλεπω το καθε μαλακισμενο 14χρονο στον δρομο να φοραει μπλουζες maiden και να μου το παιζει οτι εχει και αποψη για το metal.
Και κακα τα ψεματα περασε η εποχη τους, και ευτυχως που εχουν διαχρονικα και κλασσικα κομματια,αλλιως.........ΡΕ ΔΕΝ ΤΟ ΓΥΡΝΑΜΕ ΣΤΙΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΜΟΥΣΙΚΟΚΟΥΒΕΝΤΑ?????

Παρεπιπτοντως Savatage Rules:beer: :beer: :evil:

Alx 84
21/10/2005, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Εσενα σε παω καργα δικε μου:beer:

αλλα δεν μπορω να βλεπω το καθε μαλακισμενο 14χρονο στον δρομο να φοραει μπλουζες maiden και να μου το παιζει οτι εχει και αποψη για το metal.
Και κακα τα ψεματα περασε η εποχη τους, και ευτυχως που εχουν διαχρονικα και κλασσικα κομματια,αλλιως
Παρεπιπτοντως Savatage Rules:beer: :beer: :evil:


ΠΕΣ ΤΑ ΠΕΣ ΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:a20: :a20: :a18:

Boxer
21/10/2005, 13:48
Καταρχην το καλυτερο κομματι των maiden ολων των εποχων ειναι το hallowed be thy name και η διασκευη των cradle δεν λεει μια.
Με δευτερο το phantom of the opera κ.α.

Τριτον , βλεπω παιδακια με μπλουζες Manowar και δεν ξερουν ποιο ειναι το Thor η το Battle hymn.

Δυστυχως ολοι αυτοι ειναι πεθαμενοι πια.

Αλλα οταν ερχονται για συναυλια δεν μπορεις να μην πας.
Γιατι εξακολουθουν να ειναι ΘΕΟΙ.

Accept AcDc Iron Maiden Metallica Manowar Scorpions κλπ:a19: :a20:

Boxer
21/10/2005, 13:52
Πω πω

Ξανακουσα το hallowed απο cradle και ξερασα.

Σας αρεσει η φωνη αυτου του μαλακα;:yuck:

makis206
21/10/2005, 13:56
Αφιερωμένη στον Boxer η αγαπημένη μου εικόνα με τον Eddie.

Ξέρει ο Boxer προς τι η αφιέρωση..

Ευχαριστώ φίλε !:beer: :beer: :beer:


26649

Σφήγκας600
21/10/2005, 14:09
Μια ερώτηση απο παλαιό maiden-ικό πρός όμοιους: Πόσοι απο εσάς μπορείτε να συγκρίνετε oποιδήποτε album τους (μέχρι το seventh son) με τα υπόλοιπα; Δεν μιλάω για την εποχή με τον βλάκα τον blaze-αφού παράλληλα ο Dickinson έβγαλε μερικά πολύ καλά albums (με τον adrian στίς κιθάρες).ΘΕΟΙ- άλλα όχι άλλο κάρβουνο μωρέ! Κατά την ίδια λογική ναι, και οι metallica έπρεπε να έχουν σταματήσει εδώ και καιρό.

Boxer
21/10/2005, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Σφήγκας600
Μια ερώτηση απο παλαιό maiden-ικό πρός όμοιους: Πόσοι απο εσάς μπορείτε να συγκρίνετε oποιδήποτε album τους (μέχρι το seventh son) με τα υπόλοιπα; Δεν μιλάω για την εποχή με τον βλάκα τον blaze-αφού παράλληλα ο Dickinson έβγαλε μερικά πολύ καλά albums (με τον adrian στίς κιθάρες).ΘΕΟΙ- άλλα όχι άλλο κάρβουνο μωρέ! Κατά την ίδια λογική ναι, και οι metallica έπρεπε να έχουν σταματήσει εδώ και καιρό.

Κοιτα

να συγκρινω τα μετα το 7th son με τα παλια η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι σε θεση.
Με τον αλλο τραγουδιστη δεν μπηκα καν στον κοπο.

Ειμαι ομως με την εντυπωση πως απο τα τελευταια τους μονο το Fear of the dark στεκεται στο υψος των παλιων.

Καλα για τους Metallica εχω αποψη και η αποψη μου ειναι πως εχουν πεθανει , βρωμισανε και δεν τους το εχει πει κανενας.(στουντιακα μονο γιατι τα live ειναι αλλο θεμα)

Το St. Anger ειναι :yuck:

paris-3
21/10/2005, 20:15
To λάθος των MAIDEN είναι το γεγονός ότι έμειναν στα ίδια και τα ίδια τόσααα...χρόνια..!!Δηλ. έχουν ένα δικό τους εξαιρετικό στυλ, αλλά δν μπόρεσαν(που δν το νομίζω) ή δν θέλησαν να το εξελίξουν κάπως, χωρίς βέβαια να αλλιώσουν την ταυτότητά τους.Δν δοκιμάζουν κάτι νέο.. με αποτέλεσμα από ένα σημείο και μετά, να βγάζουν albums που απλά ακούγονται και είναι ακόμα κάποια κλασικά maiden albums!!To πρόβλημα με αυτό είναι ότι βγαίνει προς τα έξω ως απλή αντιγραφή..!!!Εγώ πιστεύω ότι οι Maiden ότι είχαν το έδωσαν από δω και πέρα απλά θα υπάρχουν απλά-καλά-κλασικά Maiden τραγούδια, δν νομίζω όμως ότι ποτέ θα απογοητεύσουν το κοινό τους.Aυτά:)

Alx 84
22/10/2005, 18:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Boxer
Πω πω

Ξανακουσα το hallowed απο cradle και ξερασα.

Σας αρεσει η φωνη αυτου του μαλακα;:yuck:


χμ..... ΝΑΙ!!:winka: :wave2:

kostasnaoum
23/10/2005, 00:21
Δεν ξερω τι λετε εσεις για το HEAVY METAL αλλα οι
MANOWAR το λενε απλα:



THE GODS MADE HEAVY METAL AND THEY SAW THAT IT WAS GOOD
THEY SAID TO PLAY IT LOUDER THAN HELL
WE PROMISED THAT WE WOULD
WHEN LOSERS SAY IT'S OVER WITH YOU KNOW THAT IT'S A LIE
THE GODS MADE HEAVY METAL AND IT'S NEVER GONNA DIE



MANOWAR-ACCEPT-AC/DC ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ



:a66: :a66: :a66: :a66: :a66:

kostasnaoum
23/10/2005, 00:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasnaoum
Δεν ξερω τι λετε εσεις για το HEAVY METAL αλλα οι
MANOWAR το λενε απλα:



THE GODS MADE HEAVY METAL AND THEY SAW THAT IT WAS GOOD
THEY SAID TO PLAY IT LOUDER THAN HELL
WE PROMISED THAT WE WOULD
WHEN LOSERS SAY IT'S OVER WITH YOU KNOW THAT IT'S A LIE
THE GODS MADE HEAVY METAL AND IT'S NEVER GONNA DIE



MANOWAR-ACCEPT-UDO-AC/DC ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ



:a66: :a66: :a66: :a66: :a66:

bonepeeler
23/10/2005, 02:07
Ωραίοι και καλοί οι Manowar αλλά...


πολύ ποζεράδες ρε γαμώτο.

paris-3
24/10/2005, 01:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
Ωραίοι και καλοί οι Manowar αλλά...


πολύ ποζεράδες ρε γαμώτο. To πνεύμα της παλιάς(και όχι μόνο) metal εποχής...:winka:

kachius
14/03/2013, 14:32
Σε ηλικία 56 χρόνων έφυγε από τη ζωή ο Κλάιβ Μπερ, πρώην ντράμερ του συγκροτήματος Iron Maiden.

O Μπερ έπασχε εδώ και χρόνια από σκλήρυνση κατά πλάκας, και η κατάστασή του τον τελευταίο καιρό πήγαινε προς το χειρότερο

Η συνεργασία του με το βρετανικό συγκρότημα των Iron Maiden περιλαμβάνει τη συμμετοχή του στα τρία πρώτα θρυλικά άλμπουμ της μπάντας - στο ομώνυμο ντεμπούτο τους (1980), στο «Killers» (1981) και στην νούμερο ένα δουλειάς τους με τίτλο «The Number of the Beast» (1982).

«Ήταν ένας υπέροχος άνθρωπος και ένας καταπληκτικός ντράμερ, που συνεισέφερε σημαντικά στους Maiden, όταν κάναμε το ξεκίνημά μας», δήλωσε στην ιστοσελίδα του γκρουπ ο μπασίστας του συγκροτήματος Στιβ Χάρις.

Από την πλευρά του, ο τραγουδιστής Μπρους Ντίκινσον δήλωσε: «Γνώρισα πρώτη φορά τον Κλάιβ όταν έφυγε από τους Samson για να ενταχθεί στους Iron Maiden. Ήταν ένας φοβερός τύπος και ζούσε πραγματικά την ζωή του στο τέρμα. Ακόμα και στις σκοτεινότερες μέρες της σκλήρυνσης κατά πλάκας, δεν έχανε το χιούμορ του και τον ιδιαίτερο τρόπο σκέψης του».

Όταν ο Κλάιβ Μπερ διαγνώστηκε με την ασθένεια, το 2001, οι φίλοι του και πρώην συνεργάτες από το σχήμα των Iron Maiden εγκαινίασαν ένα ίδρυμα με το όνομά του, προκειμένου να τον βοηθήσουν να ανταποκριθεί στα έξοδα της καθημερινότητάς του. Επίσης, οι Maiden είχαν δώσει κατά καιρούς μερικές συναυλίες προς τιμήν του πρώτου ντράμερ τους, βοηθώντας τον να αποπληρώσει τα χρέη για το σπίτι του.

πηγή (http://tvxs.gr/news/%CE%BC%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%BA%CE%AE/%CF%80%CE%AD%CE%B8%CE%B1%CE%BD%CE%B5-%CE%BF-%CE%BD%CF%84%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%B5%CF%81-%CF%84%CF%89%CE%BD-iron-maiden-%CE%BA%CE%BB%CE%AC%CE%B9%CE%B2-%CE%BC%CF%80%CE%B5%CF%81)

TROOPER
14/03/2013, 17:01
Σε ηλικία 56 χρόνων έφυγε από τη ζωή ο Κλάιβ Μπερ, πρώην ντράμερ του συγκροτήματος Iron Maiden..............

R.I.P. :(

gcrook
14/03/2013, 17:18
Εσενα σε παω καργα δικε μου:beer:

Παιδες καλοι οι Maiden και τα πρωτα μεταλ κομματια που εκατσα να μαθω στην κιθαρα και αφιερωσα ωρες ολοκληρες ηταν δικα τους,...(Trooper,Hallowed,Powerslave,Run To The Hills,Fear Of The Dark,No Prayer For The Dying και αλλα πολλα),αλλα δεν μπορω να βλεπω το καθε μαλακισμενο 14χρονο στον δρομο να φοραει μπλουζες maiden και να μου το παιζει οτι εχει και αποψη για το metal.
Και κακα τα ψεματα περασε η εποχη τους, και ευτυχως που εχουν διαχρονικα και κλασσικα κομματια,αλλιως.........ΡΕ ΔΕΝ ΤΟ ΓΥΡΝΑΜΕ ΣΤΙΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΜΟΥΣΙΚΟΚΟΥΒΕΝΤΑ?????

Παρεπιπτοντως Savatage Rules:beer: :beer: :evil:


Ρε φαε εναν μαλακα. :rolleyes:

..για μισο...:uplate:

SHOOTER045
14/03/2013, 23:44
μπορει να μην πειραματιστηκαν,μπορει να μην αλλαξαν ηχο,μπορει να λενε σχεδον τα ιδια με διαφορετικο περυτιλιγμα,αλλα αυτη ειναι και η ουσια.εγω δεν ξερω κανεναν που να ακουγε MAIDEN και να μην ακουει σημερα,ξερω παρα μα παρα πολλους που ακουγαν METALLICA και πλεον και στο ραδιο να παιζουν αλλαζουν σταθμο:yuck:
http://youtu.be/lstWzOwWOxU εγω εκει ημουν σε ηλικια 15,δεν ειχε πολλες μπλουζες σταμπωτες τοτε,αλλα αμανικα με κονκαρδες :a20:

nikos_abel
15/03/2013, 08:22
So long Clive

http://www.youtube.com/watch?v=bmgTHHvx8sQ

(από τα πρώτα που έμαθα να παίζω σε τούμπανα....
και τότε δεν υπήρχανε γιουτιούμπ να ξεπατικώσεις.....)