PDA

View Full Version : Αξιολογήστε αυτο το Motardάκι!!



Μακεδονας
15/05/2014, 22:48
Λοιπον θελω να μου αξιολογησετε αυτο το μηχανακι
Δηλαδη να μου πειτε πια ειναι η αξια του(πια πιστευετε εσεις)(σε αυτην την κατασταση)ωστε να προβω σε αγορα του!!

Το story!!
Λοιπον βρισκετε σε συνεργειο με κατεβασμενο μοτερ περιπου 3 ισως και 4 χρονια!!
Ο λογος ειναι οτι θελει γραναζι τριτης(συμφωνα με τον ιδιοκτητη)
απο εκει και περα δεν εχει αλλα προβληματα(λεει)!
Οποτε ας πουμε οτι ειναι οπως τα λεει ο ιδιοκτητης και με την κατασταση της μηχανης ως εχει(κατεβασμενο μοτερ,γραναζι τριτης)
Σας παραθετω φωτο για να εχετε μια σφαιρικη αποψη
(δυστηχως δεν υπαρχουν φωτο του μοτερ ισως αυριο).
Μου εκανε διαφορες προτασεις στην τιμη(απο αστρονομικες εως αναξιες λογου)
μεχρι που φτασαμε στο σημειο να μου πει ''προτεινε μου εσυ ποσα δινεις''

Μην μπειτε στο τρυπακι του τι θα μου στοιχισει κ.λ.π. αυτο ειναι αλλο θεμα
Θελω μονο να μαθω πια ειναι η αξια του σε αυτην την κατασταση!!

Μακεδονας
15/05/2014, 22:51
316226

Τσουπ... και το κολληματακι316227316228

Μακεδονας
15/05/2014, 22:53
316229316230

devil's animal
15/05/2014, 23:32
τι μηχανακι ειναι?

makis206
15/05/2014, 23:36
τι μηχανακι ειναι?

Yamaha γράφει το πλαστικό κάτω απ'την ανύπαρκτη σέλα πάντως..:p

Μακεδονας
15/05/2014, 23:38
Sorry παιδια ξεχαστηκα ΤΤ600R!!
:a014: ... Shift+R improves the quality of this image. Shift+A improves the quality of all images on this page.

SHOOTER045
15/05/2014, 23:41
Yamaha γράφει το πλαστικό κάτω απ'την ανύπαρκτη σέλα πάντως..:p

Yamaha \ψηλόφτερο με brembo=TT

devil's animal
15/05/2014, 23:45
Sorry παιδια ξεχαστηκα ΤΤ600R!!
:a014: ... Shift+R improves the quality of this image. Shift+A improves the quality of all images on this page.


μμμ, απ'οσο θυμαμαι, οντως αυτα τα μηχανακια εβγαζαν προβλημα σε σαζμαν...
δεν καταλαβαινω τον λογο που θα σε κανει να το φτιαξεις, αλλα αν το'χεις καψα, πανω απο 300€ μην δωσεις...
:wave2:

SHOOTER045
15/05/2014, 23:46
Sorry παιδια ξεχαστηκα ΤΤ600R!!
:a014: ... Shift+R improves the quality of this image. Shift+A improves the quality of all images on this page.

Έχασα το γλυφιτζουρι με προλαβες
Λοιπόν κοίτα πόσο πάνε αυτά τα μηχανάκια στο μοντέλο τούς
Δες τι παίζει από αντ/κα-παροχη, τιμές έτσι ώστε αν του πεις ποσό και του φανούν λίγα να το αντικρούσεις έτσι
Να πω κανένα 500αρικο όπως ειναι

Μακεδονας
16/05/2014, 00:08
Έχασα το γλυφιτζουρι με προλαβες
Λοιπόν κοίτα πόσο πάνε αυτά τα μηχανάκια στο μοντέλο τούς
Δες τι παίζει από αντ/κα-παροχη, τιμές έτσι ώστε αν του πεις ποσό και του φανούν λίγα να το αντικρούσεις έτσι
Να πω κανένα 500αρικο όπως ειναι


Τα εχω υποψην ολα αυτα και τα εχω ψαξει φιλε μου εννοειτε!!;) ... Shift+R improves the quality of this image. Shift+A improves the quality of all images on this page.

Lioulios
16/05/2014, 00:09
Όπως είναι το μηχανάκι , το 500άρικο είναι πολλά λ7 ...Θα τα έδινα μόνο αν ήξερα την ιστορία της μηχανής ...Να ταν δηλ κανενός φίλου ή κάτι τέτοιο ... Για να τον βοηθήσεις να το ξεφορτωθεί ίσως η τιμή που λέει ο Ντέβιλ είναι πιο ...Μέσα στη δική μου λογική .

...Θα πάρεις ένα μηχανάκι σύμφωνα με αυτά που σου λέει κάποιος .. Αν είναι έτσι ... Ας το φτιάξει αυτός και να στο πουλήσει κάτι παραπάνω πές του .

Μακεδονας
16/05/2014, 00:14
Όπως είναι το μηχανάκι , το 500άρικο είναι πολλά λ7 ...Θα τα έδινα μόνο αν ήξερα την ιστορία της μηχανής ...Να ταν δηλ κανενός φίλου ή κάτι τέτοιο ... Για να τον βοηθήσεις να το ξεφορτωθεί ίσως η τιμή που λέει ο Ντέβιλ είναι πιο ...Μέσα στη δική μου λογική .

...Θα πάρεις ένα μηχανάκι σύμφωνα με αυτά που σου λέει κάποιος .. Αν είναι έτσι ... Ας το φτιάξει αυτός και να στο πουλήσει κάτι παραπάνω πές του .

Δεν σου βρισκω κανενα αδικο σε οσα λες αν και εδω ζηταω απλα εκτιμηση και τιποτα περισσοτερο!
Και σε ευχαριστω που καταθετεις την δικη σου!!

SHOOTER045
16/05/2014, 00:48
Πες ότι το αποχαρακτηριζει
Παραδίδει άδεια πινακίδες και πουλάει κομμάτια
Το μπροστινό δεν πιάνει 150 ευρα?
Άλλα τόσα οι ζάντες?
Ψαλίδι ηλεκτρονική καρμπ? Πιστεύω τα 300 λίγα τα 500 ποιο λογικά αν το πάρεις 300 μαγκιά σου θα σου βγει ποιο λίγο η επισκευή στο σύνολο

kostaskk
16/05/2014, 01:03
κανα 200αρι max γιατι θέλει πολυ δουλειά και 4 χρονια ακινησίας δεν ειναι και λιγα
(λιγη σκουριά να εχει ο ανοιγμένος στροφαλος ή το κυλινδρο πανε ολα για πεταμα)

απο πλαίσιο-ψαλίδι-φρενα δεν βλεπω κατι ιδιαιτερο (εκτος την brembo που δουλευει σε μικρο δισκο δε)
μονο η εμπρος μπουκαλες και το φτερο μου αρέσουν

με 500 μπορεις να βρεις παλαιότερα μηχανάκια με καλύτερο πλαισιο,αναρτήσεις-φρενα-ιστορία και να δουλεύουν ή να ειναι ευκολο να φτιαχτούν

παρ ολα αυτα αν δεν εχει/ειχε κανενα πρόβλημα (ηλεκτρικο,διαροες απο το καρμπ, μοτερ με διαρροες) τοτε ισως να αξίζει παραπάνω
αλλα ποτε δεν θα μαθεις αν τα πράγματα του ειναι καλα αν δεν το δεσεις και το βαλεις μπρος. αρα υπάρχει ρίσκο

ακομα μπορει να ηταν ενα χρεπι και το καθε του εξάρτημα να ειναι μαμιμενο που σημαινει οτι στο δεσιμο μπορει να θελουν ολα αλλαγή και να μην το φτιαξεις ποτε
(καμενα πηνεια,ανορθωτής-ηλεκτρονικη,στραβες κεφαλες,πιστονι-κεφαλη που καιει λαδια,χαλασμενα στειρωματα, χαμενες βιδες κτλ)

και που με 3-4 χρονια ανοιγμενο μεσα σε συνεργειο δεν μπορει τοσα ατομα που περασαν να μην το ηθελε κανένας.
ή να μην εχει μπει στον πειρασμο (λεμε τωρα) ο μαστορας να αντικαταστισει ορισμενα τμηματα του με χειρότερα για να πουλησει τα καλα και να βγαλει κερδος.

τι θελω να πω?
ερχεται ακομα ενα τετειο για επισκευη, ο ιδιοκτητης το θελει πενα
ο μαστορας του λεει το χω, αστο να το φτιαξω

και αρχιζει βγαλει δαγκανες χαλανε οι κεφαλες στις βιδες. τις αντικαθισταει με καλες βιδες απο το αλλο.
βλεπει σκουριασμενα τσιματα, τα ανταλλαζει και βαζει τα κακα σε αυτο που θες να παρεις

του ρχονται στα χερια στραβες δισκοπλαδες τζαμπα. τις βαζει πανω σε αυτο που θες να παρεις και πουλαει ακριβα τις καλες δικες του
βγαζει το καλο φιλτρο αερα και σου βαζει μεσα ενα απο τα πεταμενα και και και
τα παντα θα μπορούσε να τα βγαλει και να τα αντικαταστισει με χειρότερα δημιουργοντας ενα χρεπι

Lioulios
16/05/2014, 03:18
Πες ότι το αποχαρακτηριζει
Παραδίδει άδεια πινακίδες και πουλάει κομμάτια
Το μπροστινό δεν πιάνει 150 ευρα?
Άλλα τόσα οι ζάντες?
Ψαλίδι ηλεκτρονική καρμπ? Πιστεύω τα 300 λίγα τα 500 ποιο λογικά αν το πάρεις 300 μαγκιά σου θα σου βγει ποιο λίγο η επισκευή στο σύνολο
Αυτό ακριβώς θέλει να κάνει ο πωλητής , αλλά του είναι πιο εύκολο να το δώσει όλο και αμέσως .

...Τέτοια μηχανάκια όμως , λυμένα ...Παρατημένα για μεγάλο χρονικό διάστημα ...Στα αζήτητα για πολύ καιρό και μάλιστα σε σημείο που μπαινοβγαίνει κόσμος όπως είπε και ο φίλος από πάνω ... και να μην τα θέλει κιανείς ....Σίγουρα είναι ΠΟΝΕΜΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

theofilos888
16/05/2014, 05:57
300 και πολλα ειναι.

toyar
16/05/2014, 06:02
συμφωνω με ολα τα παραπανω και προσθετω:
μετα απο 4 χρονια παρατημα θες με το καλημερα σερβις μπροστινου, τουλαχιστον αλυσιδα, λαστιχα, υγρα φρενων..........

notakos600
16/05/2014, 07:45
Χάθηκαν τα μηχανάκια φίλε Μακεδόνα;
Μήπως εξαφανίστηκαν τα motard από προσώπου γης και είναι το ένα και μοναδικό καρασπάνιο TTR;
Μην του κάνεις καμία προσφορά, ψάξε για ένα ολοκληρωμένο μηχανάκι που να δουλεύει, εκτός κι αν το θες για project τα κρύα μοναχικά βράδια του χειμώνα, γιατί να δουλέψει αυτό το μηχανάκι μέσα στο '14, το κόβω λίγο απίθανο.
Η μοναδική περίπτωση που θα το αγόραζα εγώ προσωπικά θα ήταν αν μου το πουλούσε 200-300 ευρώ και είχα στην αποθήκη μου στοκ ανταλλακτικών για το συγκεκριμένο. Η αλήθεια είναι πως θέλει πολύ χρήμα πάνω του.

Bradipous
16/05/2014, 07:55
Ριξε και μια ματια σε αριθμους πλαισιου, κινητηρα καλου κακου.

GFawkes
16/05/2014, 08:08
To 300€ νομιζω οτι ειναι καλα.

Επισης υποθετω οτι εχει ρεζερβουαρ/σελα κλπ....διοτι αν οχι...

Πιο καλα χτυπα το και βρες ενα μοτερ απο ΧΤ(που απο ΧΤ ειναι και του ΤΤ) και τελειωσες.

Το μοντελο ειναι ΤΤ ιταλικο με μοτερ ΧΤ600 του 92~94

αν εισαι τυχερος θα σου παει κανα 1200αρι τελειωμενο...

devil's animal
16/05/2014, 08:58
Πες ότι το αποχαρακτηριζει
Παραδίδει άδεια πινακίδες και πουλάει κομμάτια
Το μπροστινό δεν πιάνει 150 ευρα?
Άλλα τόσα οι ζάντες?
Ψαλίδι ηλεκτρονική καρμπ? Πιστεύω τα 300 λίγα τα 500 ποιο λογικά αν το πάρεις 300 μαγκιά σου θα σου βγει ποιο λίγο η επισκευή στο σύνολο

οταν με 600-700€ βρισεις ετοιμα μηχανακια (http://www.car.gr/classifieds/bikes/?kteo=&engine_size-to=&gearbox_type=&significant_damage=&radius=&registration-from=&registration-to=&engine_power-to=&engine_size-from=&mileage-from=&make=270&rg=&price-to=&sort=pra&category=&exterior_color=&variant=tt&engine_power-from=&hi=&offer_type=sale&mileage-to=&fuel_type=&modified=&price-from=&postcode=) που δουλευουν (μπορει με μικρες απωλειες) αλλα δεμενα...
ειναι ΠΟΛΥ ακυρο να δωσεις 500 για το σκελετο με τις ροδες πανω και το μοτερ στον παγκο...

τελος, ΠΑΝΤΑ αν σπασει ενα μηχανακι (και ενα αμαξι, αλλα αυτο ειναι αλλο καπελο) σε κομματια και ξεκινησει να πουληθει, θα πουληθει σε τιμη διπλασια απο το να ειναι δεμενο...
αλλα αυτο δεν το κανουν πολλοι γιατι προϋποθετει κοπο και πολυ χρονο...
ακομα και καινουργιο να ειναι...παντα τα ανταλλακτικα σαν ξεχωριστες μοναδες κοστιζουν πολυ παραπανω απο το να ειναι δεμενα και να κανουν ενα συνολο (μοτοσυκλετα)...

sapila racing
16/05/2014, 09:04
Μια που δεν βλέπω καμμια ανακατασκευή στο εγγύς μέλλον, μεταφέρεται...

Μακεδονας
16/05/2014, 13:37
Λοιπον να εξηγησω μερικα πραγματα!!
Το μηχανακι δεν θα το αγορασω!!
Ο τυπος μου χρωσταει καποια χρηματα απο επαγγελματικη συνεργασια του παρελθοντος εδω και 10 περιπου χρονια.
Το ποσο ανερχετε στα 1300 περιπου!
Εχει συνεργειο μοτο(ο τυπος)και ψαχνοντας τροπο να παρω τα χρηματα μου πισω(οσο ειναι αυτο δυνατον)
και μιας και ο τυπας δεν εχει λεφτα φτασαμε στην λυση να μου δωσει καποιο μηχανακι(ωστε να το κλεισουμε το θεμα)
Δυστηχως ο τυπας δεν εχει αρκετα δικα του μηχανακια ωστε να κανω μια καποια διαλογη.
Και εδω αρχιζουν τα κουφα!!
Στην αρχη ηθελε να μου δωσει ενα typhoon 125 ρημαδι εξωτερικα(ολα τα πλαστικα πιασμενα με tairaps και βαμμενο με spray)αλλα απο οτι λεει αυτος το μοτερ ειναι καινουργιο και στημενο απο την αρχη και μου το κοστολογουσε 650!Εκει επεσε πολυ γελιο με την τιμη που ζητουσε(πολυ ομως)!!
Και παμε στο TT600R που ειναι και το μοναδικο που απεμεινε(δεν του ανηκει καποιο αλλο)
Το TT600R ηταν δικο του και το προσεχε παρα πολυ το θυμαμαι γιατι καναμε και παρεα καποιο διαστημα
Απο οσο ισχυριζεται υπαρχουν τα παντα απο το μηχανακι και δεν του λειπει τιποτα εκτος....απο το μοτερ που ειναι κατεβασμενο και το επιμαχο γραναζι!
Οταν ξεκινησαμε να μιλαμε για το TT αρχισε να μου λεει οτι οταν το φτιαξει θα το δωσει 2200!!
Μετα απο μια μερα μου λεει ''φιλε για σενα 1500 και το παιρνεις οπως ειναι'(ηθελε να του δωσω και 200ευρω δηλαδη το τσακαλι)'!!
Την επομενη μερα παω μαζι με γνωστο αντιπροσωπο(YAMAHA)και καλο μου φιλαρακι στο μαγαζι του τυπα να το δει ο φιλος και να μου πει την γνωμη του!!
Εκει επεσε πολυ γελιο μιας και ο φιλος του ειπε οτι αν καταφερει να το πουλησει στα λεφτα που φανταζετε ειτε φτιαγμενο(2200) ειτε ρημαδι(1500)τοτε θα τον παρει σαν πωλητη στην αντιπροσωπεια του για να δουλευει για αυτον!!

Μακεδονας
16/05/2014, 13:51
Και σας παραθετω το τελευταιο μηνυμα που μου εστειλε πριν λιγη ωρα για να γελασουμε ολοι μαζι!!

''ti spazmeno ke ti kolime les ta granazia tis 3 theli sfirize sti triti ke to anixa na to alaxo tipota alo den exi vrika olokliro sazman me 150 euro ayto theli an ixa lefta tora tha to ixa kani . mono i zantes ine 1200 euro''.

theofilos888
16/05/2014, 13:53
Και θα μείνω στην άποψή μου.... 300 και πολλα είναι...

devil's animal
16/05/2014, 13:58
Και σας παραθετω το τελευταιο μηνυμα που μου εστειλε πριν λιγη ωρα για να γελασουμε ολοι μαζι!!

''ti spazmeno ke ti kolime les ta granazia tis 3 theli sfirize sti triti ke to anixa na to alaxo tipota alo den exi vrika olokliro sazman me 150 euro ayto theli an ixa lefta tora tha to ixa kani . mono i zantes ine 1200 euro''.


ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
:rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:

πες του: "φιλε συγνωμη δεν ειχα καταλαβει οτι φορουσε marchesini σφυρηλατες αλουμινιου. πραγματικα το σκοτωνεις με 1500 που θελεις. νομιζω οτι μονο το μπροστινο πρεπει να κανει κανα χιλιαρικο και 500€ το φρενο...να'το το 1500αρι..."

kostaskk
16/05/2014, 14:01
Και σας παραθετω το τελευταιο μηνυμα που μου εστειλε πριν λιγη ωρα για να γελασουμε ολοι μαζι!!

''ti spazmeno ke ti kolime les ta granazia tis 3 theli sfirize sti triti ke to anixa na to alaxo tipota alo den exi vrika olokliro sazman me 150 euro ayto theli an ixa lefta tora tha to ixa kani . mono i zantes ine 1200 euro''. αχαχαχα τι ειναι οι ζαντες carbon?
ο τυπος θελει να ξεχρεώσει δίνοντας παλιοσιδερα.

ψαξε μηπος εχει και κανα διαμαντάκι κριμένο σε καμια αποθηκη (μηχανη) αλλιως ολα μετρητά

Μακεδονας
16/05/2014, 14:19
Οταν με το καλο ερθει η ωρα θα σας κανω δωρο την επωνυμια του μαγαζιου για να ξερετε!!

GFawkes
16/05/2014, 14:23
Αφου λοιπον εχει 1200€ το ζαντικο

πες του να τα σκοτωσει αυτος να σου τα δωσει κασερι....


Γεμισε ο τοπος πονηριδηδες....

nassosxlvbros
16/05/2014, 14:26
Σόρρυ,αλλα απ'ο το 'υφος της απάντησης και μόνο,δε βλέπω να παίρνεις ούτε λεφτά,ούτε να αποκτάς μηχανάκι....πρίν κάνα 4άρι χρόνια βρήκα XLR 250 με 200€-και μού'δωσε πίσω και το 50ευρο-και το μόνο που είχε ήταν πρόβλημα στο καπάκι με τους οδηγούς των βαλβίδων...έπεσε μια γενική επισκευή στο μοτέρ στα 600€ και έκτοτε κελαηδά απροβλημάτιστα...Αν ήμουν στη θέση σου θα του ζήταγα τα λεφτά έστω και λίγα λίγα....

taisteal
16/05/2014, 14:30
Ναι μετα απο δεκα χρονια θα παρει λεφτα..σιγα μην τα δωσει.
Πες του να σου φτιαξει το μηχανακι να ειναι λειτουργικο και να τα κλεισετε ετσι.

toyar
16/05/2014, 14:51
κατι μου λεει οτι εκτος απο τα παλιοσιδερα παει να σου φορτωσει και τα τελη κυκλοφοριας της τετραετιας μαζι με τα προστιμα
<<my name is moyo............la-moyo>>:cool:

Μακεδονας
16/05/2014, 15:02
κατι μου λεει οτι εκτος απο τα παλιοσιδερα παει να σου φορτωσει και τα τελη κυκλοφοριας της τετραετιας μαζι με τα προστιμα
<<my name is moyo............la-moyo>>:cool:

Δεν εχεις αδικο προσπαθησε να τα βαλει μεσα στα 1500 που ηθελε!!

toyar
16/05/2014, 15:10
αφηνω στην ακρη οτι χρωσταει γιατι οι εποχες ειναι δυσκολες για ολους (προσωπικα δεν χρωσταω πουθενα)
ποσο δυσκολο μπορει να ειναι για ενα μαστορα να δεσει το μηχανακι του να το πουλησει και να παρει ζεστο μετρητο
ή ακομα να το αποχαρακτηρισει και να το σπρωξει σιγα σιγα μεσα απο το μαγαζι του σαν ανταλλακτικα σε πελατες του εδω και 4 χρονια
τι μυαλα κυκλοφορουνε ρε γαμωτο...........:confused:

Μακεδονας
16/05/2014, 15:35
Σόρρυ,αλλα απ'ο το 'υφος της απάντησης και μόνο,δε βλέπω να παίρνεις ούτε λεφτά,ούτε να αποκτάς μηχανάκι....πρίν κάνα 4άρι χρόνια βρήκα XLR 250 με 200€-και μού'δωσε πίσω και το 50ευρο-και το μόνο που είχε ήταν πρόβλημα στο καπάκι με τους οδηγούς των βαλβίδων...έπεσε μια γενική επισκευή στο μοτέρ στα 600€ και έκτοτε κελαηδά απροβλημάτιστα...Αν ήμουν στη θέση σου θα του ζήταγα τα λεφτά έστω και λίγα λίγα....


Εχει δοκιμαστει αυτη η συνταγη(λιγα-λιγα)και δεν απεδωσε καθολου!!
Μετα ειναι και το αλλο θεμα οτι εχει 3 παιδια και δεν τον πιεζα διοτι παντα εβαζε τα προβληματα με τα παιδια του μπροστα και με σκλαβωνε!!

theofilos888
16/05/2014, 15:37
Εχει δοκιμαστει αυτη η συνταγη(λιγα-λιγα)και δεν απεδωσε καθολου!!
Μετα ειναι και το αλλο θεμα οτι εχει 3 παιδια και δεν τον πιεζα διοτι παντα εβαζε τα προβληματα με τα παιδια του μπροστα και με σκλαβωνε!!
Λαμογιο ειναι. Ασε παιδακια στην ακρη κ κοιτα να απαιτησεις τα λεφτα σου. Μεσοβεζηκες λυσεις μετα απο τοσο καιρο δεν μου ακουγονται καλα!!!

notakos600
16/05/2014, 15:43
Τα λεφτά να τα ξεγράψεις, δεν τα παίρνεις με την καμία.
Πρόσεξε μόνο μην φορτωθείς και το ρημάδι που χαιδευτικά το αποκαλεί μηχανάκι.

virus
16/05/2014, 18:41
καλα μηχανικος και δεν μπορει να σπρωξει τα ανταλακτικα; μηχανικος και δεν μπορει να το δεσει; εσυ απλα ξεχνα τα λεφτα αλλα μαζι του μην ξαναμπλεξεις ΠΟΤΕ. ουτε για καλημερα. αυτος εχει χασει ηδη και θα χασει στο μελλον ;)

teogtp
16/05/2014, 18:45
καλα μηχανικος και δεν μπορει να σπρωξει τα ανταλακτικα; μηχανικος και δεν μπορει να το δεσει; εσυ απλα ξεχνα τα λεφτα αλλα μαζι του μην ξαναμπλεξεις ΠΟΤΕ. ουτε για καλημερα. αυτος εχει χασει ηδη και θα χασει στο μελλον ;)

+1340!!

KostasV2
16/05/2014, 23:14
Εργαλεία που να αξίζουν δεν έχει; Κομπρεσέρ, δράπανα κλπ.

ΝΤΙΚ
17/05/2014, 01:08
εγω θα το παιρνα οπως ειπαν και απο πανω στα 300 ευρω
και σιγα σιγα θα το ταιριαζα σαν προτζεκτ
και τα αλλα 1000 υπολοιπο σε δοσεις
καθε 50αρικο που θα σου σκαγε να το ριχνες επανω
ετσι και ασχολια θα εχεις
και λογο να τον πιεζεις αφου θα εισαι στην πριζα
υ.γ αν θες να κοψεις καλημερα με ανθρωπο ασε να σου χρωσταει λεφτα
παθων και ξερω

Μακεδονας
17/05/2014, 06:09
Εχθες μιλησα μαζι του τον ενημερωσα για το θεματακι που εχω ανεβασει εδω
και τον προσκαλεσα(χαχαχαχα)να μπει και να διαβασει της αποψεις σας!!
Επειδη ηξερα οτι δεν θα το κανει...........
Πηγα απο το μαγαζι του τον εβαλα(εχωσα)στην καρεκλα του γραφειου του μπροστα στον υπολογιστη
ανοιξα το moto.gr και του λεω ''για δες'' και πες!!
Ηταν μεγαλο το σοκ:( (οταν ειδε τα σχολια)αφου καταλαβε οτι τα πραγματα ειναι σκουρα για αυτον και μεσα στον πανικο του
ηταν αναμενομενο να πει ''ελα μωρε ποιοι ειναι αυτοι οι μαλακες οι ασχετοι που σου τα λενε αυτα'' κ.λ.π.
Δηλαδη του λεω ειναι μαλακες ολοι οι παρακατω:YAMAHA(θεσσ/νικης),MOTO NINOS,ΜΟΤΟ Αγγελοχωριτης(ινδιανος)
και ενα ολοκληρο φορουμ και εσυ εισαι σωστος???
Απαντηση.........καμια(κοιτουσε τα πατωματα)
Ωραια του λεω ρε (μαγκα) αφου εισαι τοσο σωστος και καλος εγω απο δευτερα scanαρω την επαγγελματικη σου καρτα και την ανεβαζω στο φορουμ
για να σε κανω διασημο και να μην ειμαι μονο εγω ο τυχερος που βρηκα τον πιο σωστο μηχανικο και καλο ανθρωπο και σε απολαμβανω μονος.
Επρεπε να δειτε τα μουτρα του!!:eek:

Υ.Γ. Θελει μυαλο για να ξεγελασεις τετοια φιδια και πρεπει να τα στριμωξεις καλα για να μην σε τσιμπησουν.
Ξερει καλα οτι ''εμπλεξε'' και οτι ηρθε η ωρα να αποδοσει τα οφειλομενα με καθε τροπο πολυ ΣΥΝΤΟΜΑ
Υ.Γ.2 Τον ενημερωσα να βαλει στον πατο του το TT και οτι μεχρι την Δευτερα να μου εχει φερει τα λεφτα!!!
Σε καθε αλλη περιπτωση την Τριτη παω απο το μαγαζι του τον πεταω εξω κανοντας καταληψη και αρχιζω να πουλαω οτι βρω μεχρι να μαζεψω το ποσο!!

ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΡΕΛΑ (ακους Γιωργακη)]!!

toyar
17/05/2014, 06:51
λεφτα μην περιμενεις ειδικα απο δευτερα
εγω λεω μια και το forum σε βοηθησε να του παρεις οτι καλο εργαλειο εχει στο μαγαζι και μετα να τα βγαλεις παζαρι εδω μεσα για να παρεις τα λεφτα σου (κι εμεις κανα εργαλειο φθηνο):D

tzimidis
17/05/2014, 07:58
To ksereis oti me ayton ton tropo den tha pareis mia kai tha bretheis kai mplegmenos. Kai to forum isos se boithise na aksiologiseis tin pragmatikii aksia tis moto. den nomizo na se parotryne na tou adeiaseis to magazi.
Kaneis oti katalabaineis, alla na ksereis oti einai poly eykolo " ekei pou sou xrostousan na sou paroun kai to bodi"

Μακεδονας
17/05/2014, 08:16
Kai to forum isos se boithise na aksiologiseis tin pragmatikii aksia tis moto. den nomizo na se parotryne na tou adeiaseis to magazi.
Kaneis oti katalabaineis, alla na ksereis oti einai poly eykolo

Δεν ειπα ποτε ουτε υπονοησα οτι το forum με παροτρυνε να του αδιασω το μαγαζι!!
Για να μην υπαρχουν ασαφειες!!!!

tzimidis
17/05/2014, 10:03
Grafo apo kinoto me greeklish kai sto podi. Kai exo piei mono 3 kafedes (thelo allous 2!!).
Opote i apantisi mou bgike ligo allios apo oti tin eixa sto myalo.
Ostoso tha sou elega pali o,ti kaneis na to kaneis prosektika, mporeis poly eykola apo biastikous xeirismous na tou doseis ti dynatotita na mi soudosei fragko.

motomaniac
17/05/2014, 19:23
συμφωνω και στο ποσό και στο θεμα των εργαλειων. μονο να δωσεις βαση να μην σε καταγγειλει για εκβιασμο. μιλα και με εναν δικηγορο να ξερεις που βαδιζεις..