PDA

View Full Version : Αγορα 1ης Μηχανης.



George Rodokas
16/05/2014, 12:36
Καλησπερα και ευχαριστω προκαταβολικα για το χρονο σας.

Σκεφτομαι σιγα σιγα να αγορασω μηχανη και εχω καποιες αποριες που θα ηθελα τις συμβουλες σας.
1ον. Να παρω καινουργια η μεταχειρισμενη? Οδηγαω μηχανακι απο τα 14 ειμαι 25 τωρα 1.80 και 110 κιλα. Εχω οδηγησει μηχανες ΧΤ 660 CBF 600.Η οδηγηση μου ΔΕΝ συμπεριλαμβανει σουζες κλπ. Θελω τη μηχανη για την ευκολοτερη μετακινηση μου και απλα γιατι ειναι το ονειρο μου απο μικρος. Μου αρεσει η αισθηση της οδηγησης και να μπορω να παω και κανενα ταξιδακι.

2ον. για Κυβικα σκεφτομαι καπου στα 600 κλπ. To μυαλο μου παει σε V-strom, TDM(ειναι 990 το ξερω) φαση αλλα θα ηθελα καποιες πιο εμπειρες αποψεις απο εσας.

Εννοειται οτι οταν θα παρω μηχανη θα παρω και τα απαραιτητα για την προσωπικη μου ασφαλεια γιατι με τοσα χρονια πανω στο μηχανακι εχω καταλαβει οτι αν οχι ολοι οι οδηγοι αλλα τουλαχιστον οσοι ΔΕΝ οδηγουν μηχανακι-μηχανη απλα σε εχουν γραμμενο στα @@ τους και ειτε μιλανε στο κινητο ειτε κοιμουνται στο τιμονι.

Οποτε συγνωμη αν σας κουρασα θα ηθελα προτασεις και αποψεις για το πως να κινηθω πανω σε αυτο το θεμα. Ευχαριστω και παλι καλη σας συνεχεια.

angelosxf650
16/05/2014, 13:20
γεια σου φιλε μου!την tdm την εχει ο κολητος μου ειναι μηχανη διαμαντι αξιοπιστιας και σε παει οπου θες ταξιδακι χωρις πολυ σκεψη!ειναι μια καλη επιλογη!

SHOOTER045
16/05/2014, 15:19
Ότι είπε ο από πανω
tdm είχα και εγώ κάποτε και στην πόλη και σε βόλτες και ταξιδάκια
Καλώς όρισες